Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje ciê motoryzacja? Do³±cz do forum Auto Marianna, podziel siê swoj± pasj± i wiedz±.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-04-21, 19:06   #61
201604200942
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 19 651
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez Kasiakita Poka¿ wiadomo¶æ
Jak mo¿na zdaæ prawko za 5 czy 6 razem? KRETYNKA!!!
mam kolegê, który zda³ za 6 razem, chocia¿ je¼dzi³ bardzo dobrze.
Obla³, bo obla³, ale trudno zdarza siê. To wcale nie znaczy, ¿e je¼dzi gorzej ni¿ osoba, która zda³a za pierwszym razem.

Przeciez pod p³ywem stresu zdarzaj± siê g³upie wpadki. Ale oczywi¶cie Ty pewnie jeste¶ Pann± Perfekcyjn± i wszyscy, którzy podchodz± do egzaminu wiêcej razy ni¿ Ty to idioci....

W mie¶cie, gdzie zdajê egzamin zdawalno¶æ wynosi ok. 27%. To nie jest du¿o.
S³ysza³am tak¿e przypadki, ¿e egzaminatorzy wybierali sobie nazwisko osoby, które oblej±.
Uwierzcie dziewczyny, je¶li egzaminator bêdzie chcia³ kogo¶ oblaæ, zrobi to.
Je¶li bêdzie chcia³ kogo¶ przepu¶ciæ, przymknie oko na ma³e b³êdy.

Zapewne osob±, która bêdzie podchodziæ do egzaminu bêdê ja
201604200942 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-21, 19:48   #62
nati360
Zakorzenienie
 
Avatar nati360
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: S³oneczna strona miasta
Wiadomo¶ci: 4 113
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez srubka Poka¿ wiadomo¶æ
i w PL i w USA (bo tutaj polskie prawo jazdy nie jest wazne), wiec mam 2

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------


a dlaczego od razu kretynka?
probujesz wyladowac swoje frustracje?
S³ysza³am, ¿e w Stanach bardzo ³atwo jest zdaæ. Mój T¯ te¿ zdawa³ i w Pl i w Stanach.
nati360 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-21, 20:52   #63
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomo¶ci: 4 190
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez nati360 Poka¿ wiadomo¶æ
S³ysza³am, ¿e w Stanach bardzo ³atwo jest zdaæ. Mój T¯ te¿ zdawa³ i w Pl i w Stanach.
racja w Stanach duzo latwiej jest zdac na prawko. Test z teorii jest tak banalnie latwy, ze az czlowiek sie glupio czuje i czyta te pytania po dwa razy i szuka haczyka, a haczyka nie ma a na jezdzie to jest miasto i pozniej parkowanie przodem albo tylem i tyle
ale ludzie tez nie zdaja i to nawet teorii wiec to roznie jest.
__________________
srubka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-22, 09:19   #64
wiewioora1
Zakorzenienie
 
Avatar wiewioora1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zakochanie
Wiadomo¶ci: 10 621
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez Kasiakita Poka¿ wiadomo¶æ
Jak mo¿na zdaæ prawko za 5 czy 6 razem? KRETYNKA!!!
Jak mo¿esz wyzywaæ kogo¶ od kretynek?! To zwyczajny brak kultury! echh...
Dziwny sposób oceniania ludzi - przez pryzmat tego ile razy kto¶ podchodzi³ do egzaminu
Nie wa¿ne ile razy siê zdawa³o, a jak siê je¼dzi, przecie¿ s± przypadki, ¿e kto¶ dobrze je¼dzi a mimo tego podchodzi kilka razy... pech, stres, humor egzaminatora... jest wiele czynników przez które mo¿na nie zdaæ.

Ps. A za którym razem Ty zda³a¶??? hmmm?
__________________
tylko Ty i ja - najmniejsze pañstwo ¶wiata


"Hee-hee"

Dance...
It's all I wanna do
!



wiewioora1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-22, 10:45   #65
LadyAnne
Raczkowanie
 
Avatar LadyAnne
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Z Krainy Ozz ;)
Wiadomo¶ci: 391
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez adzipersik Poka¿ wiadomo¶æ
Jakbym czyta³a swoje zmagania z egzaminami (zw³aszcza to, co wyt³u¶ci³am) Dok³adnie takie same mia³am odczucia i w dzieñ szóstego podej¶cia zastanawia³am siê czy i¶æ na ten egzamin. By³am w¶ciek³a i zrezygnowana i zda³am!!!!
Mysle, ze wlasnie fakt iz bylysmy przygotowane na porazke, sprawil ze zdalysmy.Kiedy czlowiek jest przygotowany na najgorsze, wtedy nerwy puszczaja - bo po co sie stresowac skoro wiemy i tak ze nie zdamy? Wlasnie za tym ostatnim razem bylam najbardziej wyluzowana I to mnie uratowalo zdaje sie Ale i tak uwazam ze zdanie egzaminu zalezy w 50% od nas samych - zdolnosci, umiejetnosci i szybkich reakcji, a w 50% od egzaminatora - jaki ma dzien, czy przywiazuje wage do szczegolow ktore w zasadzie nie sa istotne, itp.
LadyAnne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-26, 14:41   #66
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska d¿ungla
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Srubka - niestety nie zawsze jest tak jak piszesz, wiêc nie badz tak surowa w swoich os±dach. NAPRAWDÊ potrafia czepiac siê o g³upoty.

Mnie pan od samego pocz±tku opiernicza³ (grzecznie spyta³am czy ³uk robic jeszcze raz - bo nie wiedzialam czy 1 czy 2 razy trzeba go przejechac zeby zdac - to moja niewiedza dotyczaca przebiegu egzaminu a nie samej jazdy, luk oczywiscie zrobilam dobrze i on sie wydarl "to pani ni wie ze pojechala dobrze"?). Próbowa³ mnie uwalic na wszystkim co robi³am ale na szczescie mia³am praktykanta z ty³u, który mia³ mówic, czy nie za blisko czy nie ¼le - i mówi³ ¿e dobrze wiêc tamten naburmuszony dziad, "no dobra jedziemy dalej".

Wiesz na czym mnie upierdzili³? Na dynamice jazdy. "Je¼dzi pani zbyt niepewnie". Na kursie czêsto wymusza³am, je¼dzi³am za blisko innych aut itp wiêc by³am pewna, ¿e po parkowaniu, placu i skrzyzowaniach u¿ zda³am. Je¶li mia³am ustapic pierwszeñstwa a samochody by³y na tyle daleko, ¿e bym zda¿y³a ( to jest zawsze usprawiedliwienie a oni daja ci po hamulcach "ale bym zd±¿y³a przecie¿") powiedzia³am "powinnam ustapic im pierszeñstwa, mimo, ¿e s± dosc daleko, wolê zaczekac" - widzia³am akurat dzieñ wcze¶niej jak laska w tym miejscu na egzaminie wymusi³a - i by³ koniec.

Pan niestety uzna³ to za zbyt niepewn± jazdê i uzna³, ¿e nie znam przepisów (mimo, ¿e zanim wykona³am "manewr" wyja¶ni³am swoje postêpowanie - tak kaza³ mi instruktor, ¿eby w takich sytuacjach pokazac, ¿e wie siê co siê robi i nie by³o to traktowane jako bezmy¶lna jazda). Egzaminator zacz±³ krzyczec, kiedy zaprzeczy³am, zacz±³ pytac mnie z teorii, dok³adnie chcia³ wiedziec co oznacza np ustêpowanie pierwszeñstwa, próbowa³am mu powiedziec ale uzna³, ¿e nie wiem i zacytowa³ mi dok³adny przepis wraz z numerkiem z kodeksu - uzna³, ¿e nie czytam kodeksu - zdawa³am tego samego dnia teoriê!!! Znam teoriê! Nie, on wiedzia³ lepiej bo s³owo w s³owo nie przytoczy³am formu³ki, ktor± chcia³ us³yszec, pomijaj±c fakt, ¿e nie ma prawa mnie pytac z teori - ale by³am pewna, ¿e jak mu udowodniê, ¿e wiem co robiê, pozwoli jechac mi dalej.

Na sam koniec nakrzycza³ na mnie, ¿e go nie szanujê i "wie pani lepiej, kodeks czytac a nie! ja tu jestem starszym kolegom kierowc±".

Oczywi¶cie moglam przejechac, zblokowa³o mnie to, ¿e poprzedniego dnia w tej samej sytuacji kto¶ obla³ egzaminowanego. To by³ niewielki b³±d i przepuszczenie mnie zale¿a³o od woli egzaminuj±cego. Móg³ pozwolic mi jechac dalej i czekac czy pope³niê ew kolejne b³êdy. Móg³ mi pozwolic jechac lub mnie oblac ale wola³ mnie oblac. By³o mi przykro, nie szanowa³ mnie jako cz³owieka, krzycza³ na mnie i ogólnie by³o okropnie je¶li chodzi o atmosferê jazdy. By³am okropnie z³a, nie za to, ¿e nie zda³am ( to by³o 1 podejscie) ale za jego zachowanie. Mia³am ochotê te¿ na niego nakrzyczec...ale co je¶li znów go wylosujê? Frusturuj±ce...

Moja kole¿anka zda³a za 1 robi±c wiêksze b³êdy ni¿ ja, facet ci±gle wrzeszcza³ na ni±, wyzywa³ j± od idiotek i kretynek ( nie wiem po co te kamery w autach skoro oni tak siê potrafi± zachowywac) po czym j± pu¶ci³. Znany jest ten egzaminator z tego, ¿e mówi zawsze, ¿e wszystko jest ¼le, obraza ludzi a potem ich puszcza. Jak ich puszcza - nikt ju¿ nie k³óci siê z o¶rodkiem, ¿e ten zatrudnia sfrustrowanego palanta.


A co do szczegó³ów - no jednak pote je¼dzi siê inaczej. Cz³owiek tak naprawdê uczy siê jak ju¿ zda. Dobrze, ¿e usadzaj± za brawurow± jazdê, ale za przesadn± ostro¿nosc? Jak czujê siê niezbyt pewnie, najpierw pojadê z kim¶ kto ma prawko i pojadê do sklepu obok, potem po dziecko do przedszkola a potem dalej a¿ w koñcu bêdê pewna siebie.

Czêsto usadzaj± z powodu sytuaci hipotetycznych w stylu "a co gdyby tamten zrbi³..." Ale nie zrobi³, nie by³o go tam w ogóle wiêc sytuacja na dordze jest inna! Je¶li kto¶ nie wymusza, czyta znaki, zna toriê, poprawnie sygnalizuje i wykonuje manewry - nie stanowi zagro¿enia dla innych.

Dobry egzaminator powinien widziec czy kto¶ umie je¼dzic i drobne b³êdy wynikaj± ze stresu (nikt nie umrze w sytuacji na dordze po uzyskaniu prawka od tego, ¿e to¶ jedzie za wolno, najwy¿ej ciê taki kto¶ zirytuje i tyle) czy po prostu nie zna znaków, nie koordynuje wszystkich czynno¶ci na raz itp.

Niestety z nimi jak w polskiej szkole - ty jeste¶ tam dla nich a nie oni dla ciebie. Ja nie mam komfortu psychicznego. Chcia³abym wiedziec, ¿e idê tam ¿eby mnie oceniono poprawnie i sz³am tak nastawiona a okaza³o siê, ¿e mo¿na na mnie krzyczec i od razu byc na nie.

To niefajne!
Little miau miau jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-04-26, 14:56   #67
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomo¶ci: 4 190
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Poka¿ wiadomo¶æ
Srubka - niestety nie zawsze jest tak jak piszesz, wiêc nie badz tak surowa w swoich os±dach. NAPRAWDÊ potrafia czepiac siê o g³upoty.

Mnie pan od samego pocz±tku opiernicza³ (grzecznie spyta³am czy ³uk robic jeszcze raz - bo nie wiedzialam czy 1 czy 2 razy trzeba go przejechac zeby zdac - to moja niewiedza dotyczaca przebiegu egzaminu a nie samej jazdy, luk oczywiscie zrobilam dobrze i on sie wydarl "to pani ni wie ze pojechala dobrze"?). Próbowa³ mnie uwalic na wszystkim co robi³am ale na szczescie mia³am praktykanta z ty³u, który mia³ mówic, czy nie za blisko czy nie ¼le - i mówi³ ¿e dobrze wiêc tamten naburmuszony dziad, "no dobra jedziemy dalej".

Wiesz na czym mnie upierdzili³? Na dynamice jazdy. "Je¼dzi pani zbyt niepewnie". Na kursie czêsto wymusza³am, je¼dzi³am za blisko innych aut itp wiêc by³am pewna, ¿e po parkowaniu, placu i skrzyzowaniach u¿ zda³am. Je¶li mia³am ustapic pierwszeñstwa a samochody by³y na tyle daleko, ¿e bym zda¿y³a ( to jest zawsze usprawiedliwienie a oni daja ci po hamulcach "ale bym zd±¿y³a przecie¿") powiedzia³am "powinnam ustapic im pierszeñstwa, mimo, ¿e s± dosc daleko, wolê zaczekac" - widzia³am akurat dzieñ wcze¶niej jak laska w tym miejscu na egzaminie wymusi³a - i by³ koniec.

Pan niestety uzna³ to za zbyt niepewn± jazdê i uzna³, ¿e nie znam przepisów (mimo, ¿e zanim wykona³am "manewr" wyja¶ni³am swoje postêpowanie - tak kaza³ mi instruktor, ¿eby w takich sytuacjach pokazac, ¿e wie siê co siê robi i nie by³o to traktowane jako bezmy¶lna jazda). Egzaminator zacz±³ krzyczec, kiedy zaprzeczy³am, zacz±³ pytac mnie z teorii, dok³adnie chcia³ wiedziec co oznacza np ustêpowanie pierwszeñstwa, próbowa³am mu powiedziec ale uzna³, ¿e nie wiem i zacytowa³ mi dok³adny przepis wraz z numerkiem z kodeksu - uzna³, ¿e nie czytam kodeksu - zdawa³am tego samego dnia teoriê!!! Znam teoriê! Nie, on wiedzia³ lepiej bo s³owo w s³owo nie przytoczy³am formu³ki, ktor± chcia³ us³yszec, pomijaj±c fakt, ¿e nie ma prawa mnie pytac z teori - ale by³am pewna, ¿e jak mu udowodniê, ¿e wiem co robiê, pozwoli jechac mi dalej.

Na sam koniec nakrzycza³ na mnie, ¿e go nie szanujê i "wie pani lepiej, kodeks czytac a nie! ja tu jestem starszym kolegom kierowc±".

Oczywi¶cie moglam przejechac, zblokowa³o mnie to, ¿e poprzedniego dnia w tej samej sytuacji kto¶ obla³ egzaminowanego. To by³ niewielki b³±d i przepuszczenie mnie zale¿a³o od woli egzaminuj±cego. Móg³ pozwolic mi jechac dalej i czekac czy pope³niê ew kolejne b³êdy. Móg³ mi pozwolic jechac lub mnie oblac ale wola³ mnie oblac. By³o mi przykro, nie szanowa³ mnie jako cz³owieka, krzycza³ na mnie i ogólnie by³o okropnie je¶li chodzi o atmosferê jazdy. By³am okropnie z³a, nie za to, ¿e nie zda³am ( to by³o 1 podejscie) ale za jego zachowanie. Mia³am ochotê te¿ na niego nakrzyczec...ale co je¶li znów go wylosujê? Frusturuj±ce...

Moja kole¿anka zda³a za 1 robi±c wiêksze b³êdy ni¿ ja, facet ci±gle wrzeszcza³ na ni±, wyzywa³ j± od idiotek i kretynek ( nie wiem po co te kamery w autach skoro oni tak siê potrafi± zachowywac) po czym j± pu¶ci³. Znany jest ten egzaminator z tego, ¿e mówi zawsze, ¿e wszystko jest ¼le, obraza ludzi a potem ich puszcza. Jak ich puszcza - nikt ju¿ nie k³óci siê z o¶rodkiem, ¿e ten zatrudnia sfrustrowanego palanta.


A co do szczegó³ów - no jednak pote je¼dzi siê inaczej. Cz³owiek tak naprawdê uczy siê jak ju¿ zda. Dobrze, ¿e usadzaj± za brawurow± jazdê, ale za przesadn± ostro¿nosc? Jak czujê siê niezbyt pewnie, najpierw pojadê z kim¶ kto ma prawko i pojadê do sklepu obok, potem po dziecko do przedszkola a potem dalej a¿ w koñcu bêdê pewna siebie.

Czêsto usadzaj± z powodu sytuaci hipotetycznych w stylu "a co gdyby tamten zrbi³..." Ale nie zrobi³, nie by³o go tam w ogóle wiêc sytuacja na dordze jest inna! Je¶li kto¶ nie wymusza, czyta znaki, zna toriê, poprawnie sygnalizuje i wykonuje manewry - nie stanowi zagro¿enia dla innych.

Dobry egzaminator powinien widziec czy kto¶ umie je¼dzic i drobne b³êdy wynikaj± ze stresu (nikt nie umrze w sytuacji na dordze po uzyskaniu prawka od tego, ¿e to¶ jedzie za wolno, najwy¿ej ciê taki kto¶ zirytuje i tyle) czy po prostu nie zna znaków, nie koordynuje wszystkich czynno¶ci na raz itp.

Niestety z nimi jak w polskiej szkole - ty jeste¶ tam dla nich a nie oni dla ciebie. Ja nie mam komfortu psychicznego. Chcia³abym wiedziec, ¿e idê tam ¿eby mnie oceniono poprawnie i sz³am tak nastawiona a okaza³o siê, ¿e mo¿na na mnie krzyczec i od razu byc na nie.

To niefajne!
racja, owszem jest czesc examinatorow, gdzie czepiaja sie doslownie wszystkiego i patrza tylko na kase, tez tak uwazam, tylko tyle ze nie wszyscy sa wlasnie tacy, o to mi chodzi.

Nastepnym razem, jak by sie ktorys na ciebie wydzieral, powiedz ladnie, ze sobie nie zyczycz zadnych krzykow i ma na ciebie nei krzyczec. On tego nie moze robic.
__________________

Edytowane przez srubka
Czas edycji: 2009-04-26 o 14:58
srubka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 16:10   #68
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomo¶ci: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Ja zdawa³am 6 razy, 5 razy obla³am na...³uku , jak juz mi ³uk poszed³ to reszta egzaminu nie stanowi³a wiêkszego problemu i zda³am za tym 6-tym :P. To by³o 2.5 roku temu...
__________________
Gdy ju¿ posmakowa³e¶ lotu,
zawsze bêdziesz chodziæ po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam w³a¶nie by³e¶ i tam zawsze bêdziesz pragn±³ powróciæ.

Chcia³bym poznaæ cz³owieka, który wymy¶li³ seks, ¿eby zobaczyæ nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-04, 13:31   #69
zgagaaa
Raczkowanie
 
Avatar zgagaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 203
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Dziewczyny, z Wasz± pomoc± napisa³am artyku³ o zdawaniu w moim mie¶cie Jest w nim rozmowa z jedn± z wiza¿anek, która mia³a 9 podej¶æ
Je¶li chcecie przeczytaæ - zapraszam tutaj.
zgagaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-04, 20:39   #70
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomo¶ci: 4 190
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez zgagaaa Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, z Wasz± pomoc± napisa³am artyku³ o zdawaniu w moim mie¶cie Jest w nim rozmowa z jedn± z wiza¿anek, która mia³a 9 podej¶æ
Je¶li chcecie przeczytaæ - zapraszam tutaj.
do czego jest ten artykul? do jakiejs gazety czy tak pisalas dla fanu?
ze ja z natury jestem czepialska () to sie przyczepie faktu, ze osoby jezdzace "L-kami" znaja najlepiej przepisy. - Bzdura, ot co, ucza sie dopiero.

brakuje duzo przecinkow!

co to znaczy "Jak spryskac tylna wycieraczke?" chyba szybe

ok, juz widze, blog
__________________
srubka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-04, 21:09   #71
zgagaaa
Raczkowanie
 
Avatar zgagaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 203
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Artyku³ pisa³am na potrzebê studiów. A tak poza tym to trafi³ na kilka portali, a potem na bloga, na którym gromadzê takie rzeczy. Dziêki srubko za uwagi
zgagaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-05, 01:18   #72
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomo¶ci: 4 190
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez zgagaaa Poka¿ wiadomo¶æ
Artyku³ pisa³am na potrzebê studiów. A tak poza tym to trafi³ na kilka portali, a potem na bloga, na którym gromadzê takie rzeczy. Dziêki srubko za uwagi
nie ma za co nie przejmuj sie za bardzo moimi uwagami, bo pisanie to bylo kiedys moje poletko i tak mi juz zostalo
__________________
srubka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-05, 08:15   #73
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomo¶ci: 7 150
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez srubka Poka¿ wiadomo¶æ
do czego jest ten artykul? do jakiejs gazety czy tak pisalas dla fanu?
ze ja z natury jestem czepialska () to sie przyczepie faktu, ze osoby jezdzace "L-kami" znaja najlepiej przepisy. - Bzdura, ot co, ucza sie dopiero.

brakuje duzo przecinkow!

co to znaczy "Jak spryskac tylna wycieraczke?" chyba szybe

ok, juz widze, blog
Mój instruktor uwa¿a, ¿e najwiêksz± wiedzê o przepisach ma w³a¶nie kursant przystêpuj±cy do egzaminu. I ja widzê, ¿e to siê sprawdza - rozmawia³am z kilkoma do¶wiadczonymi kierowcami i zapytani o co¶ konkretnego nie potrafili odpowiedzieæ (nie zawsze, ale jednak), mieli ogólnikowe pojêcie. Wiadomo, ¿e z biegiem czasu wyrabia siê w³asny styl jazdy, wie siê co i jak, ale ¿eby strzeliæ formu³kê to niebardzo
__________________
Jeden dzieñ - a na têsknotê - wiek.
jeden gest - a ju¿ orkanów pochód,
jeden krok - a oto¶ tylko jest
w ka¿dy czas - duch czekaj±cy w prochu.
kleo14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-05, 12:34   #74
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomo¶ci: 4 190
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez kleo14 Poka¿ wiadomo¶æ
Mój instruktor uwa¿a, ¿e najwiêksz± wiedzê o przepisach ma w³a¶nie kursant przystêpuj±cy do egzaminu. I ja widzê, ¿e to siê sprawdza - rozmawia³am z kilkoma do¶wiadczonymi kierowcami i zapytani o co¶ konkretnego nie potrafili odpowiedzieæ (nie zawsze, ale jednak), mieli ogólnikowe pojêcie. Wiadomo, ¿e z biegiem czasu wyrabia siê w³asny styl jazdy, wie siê co i jak, ale ¿eby strzeliæ formu³kê to niebardzo
tak, tylko co z tego ze ktos potrafi strzelic regulke czy formulke, jak nie wie co ona w praktce oznacza, to tak samo jak sie nauczysz regulki z fizyki a i tak nie wiadomo coz to jest.
__________________
srubka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-05, 14:58   #75
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomo¶ci: 7 150
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Dlatego mówiê o samej znajomo¶ci przepisów, wiadomo, ¿e najwa¿niejsze jest ich zastosowanie.
Spójrzmy jeszcze na to tak, ¿e kursant ucz±c siê je¼dziæ zwraca ogromna uwagê na przepisy (ile razy mnie obtr±biono...) - a poznaje je w praktyce w³a¶nie poprzez próby i b³êdy.
Pozostaje oczywi¶cie kwestia wieloletniego do¶wiadczenia, obserwacji sytuacji, zachowañ kierowców - ale to jest akurat bezdyskusyjne i wydaje mi siê, ¿e g³ównie o to Ci chodzi.
Przyk³adowo... wyprzedzisz rowerzystê poza terenem zabudowanym maj±c ci±g³± liniê (i wiedz±c, ¿e j± przekroczysz) czy bêdziesz za nim jecha³a x km?
__________________
Jeden dzieñ - a na têsknotê - wiek.
jeden gest - a ju¿ orkanów pochód,
jeden krok - a oto¶ tylko jest
w ka¿dy czas - duch czekaj±cy w prochu.
kleo14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-05, 17:04   #76
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomo¶ci: 4 190
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez kleo14 Poka¿ wiadomo¶æ
Dlatego mówiê o samej znajomo¶ci przepisów, wiadomo, ¿e najwa¿niejsze jest ich zastosowanie.
Spójrzmy jeszcze na to tak, ¿e kursant ucz±c siê je¼dziæ zwraca ogromna uwagê na przepisy (ile razy mnie obtr±biono...) - a poznaje je w praktyce w³a¶nie poprzez próby i b³êdy.
Pozostaje oczywi¶cie kwestia wieloletniego do¶wiadczenia, obserwacji sytuacji, zachowañ kierowców - ale to jest akurat bezdyskusyjne i wydaje mi siê, ¿e g³ównie o to Ci chodzi.
Przyk³adowo... wyprzedzisz rowerzystê poza terenem zabudowanym maj±c ci±g³± liniê (i wiedz±c, ¿e j± przekroczysz) czy bêdziesz za nim jecha³a x km?
racja

ciekawe jak to jest z tymi co kilka razy teorie zdaja?
__________________
srubka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-05, 18:24   #77
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomo¶ci: 7 150
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Instruktor mia³ tak± kursantkê, co 3 razy teoriê obla³a (ale w koñcu zda³a i czeka na praktyczny), ale ona ogólnie podobno udana by³a
__________________
Jeden dzieñ - a na têsknotê - wiek.
jeden gest - a ju¿ orkanów pochód,
jeden krok - a oto¶ tylko jest
w ka¿dy czas - duch czekaj±cy w prochu.
kleo14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-05, 18:28   #78
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomo¶ci: 4 190
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez kleo14 Poka¿ wiadomo¶æ
Instruktor mia³ tak± kursantkê, co 3 razy teoriê obla³a (ale w koñcu zda³a i czeka na praktyczny), ale ona ogólnie podobno udana by³a
hehe
wiadomo, ze to nerwy sa zawsze, ale teoria jest najprostsza
__________________
srubka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-05, 18:45   #79
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 3 523
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

tez znam osoby ktore oblaly teorie ale raczej sa to osoby starsze po 50siatce
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-05, 19:32   #80
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomo¶ci: 4 190
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Poka¿ wiadomo¶æ
tez znam osoby ktore oblaly teorie ale raczej sa to osoby starsze po 50siatce
moze dlatego, ze osoby w wieku takim szkolnym sa przyzwyczajone do nauki wiec im to latwiej przychodzi, natomiast osobom starszym juz nie. Ale moge sie mylic.
__________________
srubka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-06, 15:08   #81
201604200942
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 19 651
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez srubka Poka¿ wiadomo¶æ
hehe
wiadomo, ze to nerwy sa zawsze, ale teoria jest najprostsza
teoria jest najprostsza, bo to od nas tylko zalezy jak dobrze siê jej nauczymy.
Jesli ktos obleje kilka razy, to po prostu siê nie przy³o¿y³. Przecie¿ po którym¶ tam przerobieniu pytañ, cz³owiek zapamiêtuje ju¿ wzrokowo odpowiedzi
I je¶li kos nie zda teorii to nie ma ju¿ na kogo zrzuciæ winy, on siê nie douczy³...
201604200942 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-08, 18:16   #82
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Le¶na Kraina
Wiadomo¶ci: 24 977
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Ja wprawdzie zdalam za pierwszym, ale bardzo dobrze pamietam jak sie stresowalam!! I to nieprawda, ze jak ktos zda za 3,4 czy 5 razem to jezdzi gorzej niz ci co mieli mniej prob. Tak naprawde mozna byc dobrym kierowca zarowno po zdaniu za 1szym podejsciem, jak i 5, jak i 7. Taka prawda i tyle! (Chociaz zdawanie wiecej niz 10 razy uwazam juz za przesade).

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2009-05-11 o 17:23
MdM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-16, 19:39   #83
Ajrin
Raczkowanie
 
Avatar Ajrin
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 108
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

ja zda³am za 12razem, moj kolega przyszly policjant za 11 razem , moja kolezanka po 14 razach zrezygnowala, a druga zrezygnowala po 7.
__________________
"Absurdem jest dzieliæ ludzi na dobrych i z³ych. Ludzie s± albo
czaruj±cy, albo nudni."

-Oscar Wilde
Ajrin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-21, 17:42   #84
Natalyah
Raczkowanie
 
Avatar Natalyah
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 102
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez Kasiakita Poka¿ wiadomo¶æ
Jak mo¿na zdaæ prawko za 5 czy 6 razem? KRETYNKA!!!
Ja te¿ zdawa³am kilka razy i nie uwa¿am siê za kretynkê. Moi instruktorzy mowili mi za ka¿dym razem ¿e mam 99% szans na zdanie, bo je¿d¿ê bardzo dobrze i bez pomy³ek, nigdy nie obla³am ³uku ani nic z tych rzeczy. Zawsze by³o to spowodowane stresem, ale nigdy nie powodowa³o zagro¿enia na drodze, nie wi±za³o siê z wymuszeniami, przeje¿d¿aniem kogokolwiek (ani chêci±), jazd± na czerwonym ¶wietle itp. U nas oblewaj± za przeró¿ne rzeczy, ale nie winiê nikogo za moje pora¿ki, gdyby by³o mniej stresu na egzaminie, je¼dzi³oby siê idealnie jak na jazdach. Mam prawko od pó³ roku i nie mia³am ¿adnych sytuacji wypadkowych, zarysowañ auta, str±bienia mnie itp. Radzê sobie. A doddatkowe godziny kupowane miêdzy egzaminami wzmocni³y moj± pewno¶æ siebie Osoba znajoma, która zda³a za 1 razem teraz boi siê je¼dziæ i je¼dzi bardzo niepewnie, wahaj±c siê na ka¿dym skrzy¿owaniu. Tak¿e niekoniecznie za 1 razem zdaj± najlepsi. Otwórz umys³, nie b±d¼ konserw±, dopu¶æ inne mo¿liwo¶ci, które teraz nie mieszcz± Ci siê w g³owie! Warto znaæ s³owo tolerancja, s³owo empatia równie¿...
__________________
"Dzi¶ jest pierwszy dzieñ reszty Twojego ¿ycia i od Ciebie tylko zale¿y, co z nim zrobisz"

Edytowane przez Natalyah
Czas edycji: 2009-05-21 o 17:43
Natalyah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-25, 12:59   #85
7martina
Raczkowanie
 
Avatar 7martina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez zgagaaa Poka¿ wiadomo¶æ
No racja, zgadzam siê - ale tam pieszego nie by³o! Taka sama logika - dlaczego zmieni³e¶ pas na inny, przecie¿ na tamtym móg³ ju¿ byæ jaki¶ samochód... a to ju¿ absurd.
Ja zda³am za 3 razem, ale nauczy³am siê je¼dziæ dopiero jak kupi³am samochód Teraz wszyscy chwal± mnie ¿e jestem dobrym kierowc± i ja te¿ tak nieskromnie uwa¿am

A co do pieszego, g³upota... Zgagaaa zgadzam siê Po prostu patrzysz czy kto¶ tam nie stoi, je¶li stoi to nie jedziesz tak blisko... Ehh czasem egzaminatorzy to straszne z³o¶liwce... Idiotyzm po prostu...
7martina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-25, 14:47   #86
ragez01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

1. nie siedzieæ w poczekalni za d³ugo bo tam stres Ciê zje.
2. byæ skoncentrowany przy egzaminie a nie wystraszony
3. zagadaæ do egzaminatora
4. nie pokazywaæ strachu bo to jest tak jak w ¶wiecie zwierz±t. Kto pokazuje strach skazuje siê na pora¿kê.
5. Nie k³óciæ siê z egzamnatorem jedynie przytakiwaæ. Po napisaniu na karcie i oddaniu prawka mo¿na mu wypomnieæ ale do tego czasu cicho!
6. nie hamowaæ tak ¿eby teczka egzaminatora spad³a
7. najlepiej zagadaæ o meczu a jak widzisz, ¿e nie interesuje go to to badasz co lubi.
ragez01 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-25, 15:04   #87
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomo¶ci: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez ragez01 Poka¿ wiadomo¶æ
1. nie siedzieæ w poczekalni za d³ugo bo tam stres Ciê zje.
To gdzie ma czekac ktos na egzamin, na ulicy, wyjsc sobie z osrodka i liczyc na cud, ze akurat trafi na jego nazwisko jak juz przyjdzie do poczekalni?
__________________
Gdy ju¿ posmakowa³e¶ lotu,
zawsze bêdziesz chodziæ po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam w³a¶nie by³e¶ i tam zawsze bêdziesz pragn±³ powróciæ.

Chcia³bym poznaæ cz³owieka, który wymy¶li³ seks, ¿eby zobaczyæ nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-25, 16:40   #88
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Le¶na Kraina
Wiadomo¶ci: 24 977
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Poka¿ wiadomo¶æ
To gdzie ma czekac ktos na egzamin, na ulicy, wyjsc sobie z osrodka i liczyc na cud, ze akurat trafi na jego nazwisko jak juz przyjdzie do poczekalni?
Ja sie akurat zgadzam ze wszystkimi punktami. Musze przyznac, ze sa swietne. A czekac mozna na dworze. Jak ja zdawalam (sierpien) to w poczekalni nie bylo nikogo. Wszyscy siedzieli na dworze na laweczce i sie opalali
MdM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-25, 17:17   #89
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 6 260
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Poka¿ wiadomo¶æ
To gdzie ma czekac ktos na egzamin, na ulicy, wyjsc sobie z osrodka i liczyc na cud, ze akurat trafi na jego nazwisko jak juz przyjdzie do poczekalni?
ja sobie s³ucha³am muzyki, ale oczywi¶cie na tyle cicho ¿eby s³yszeæ te¿ d¼wiêki z megafonu
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-05-27, 11:49   #90
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomo¶ci: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Rekordowa ilo¶æ podej¶æ do egzaminu na prawko? ;)

Ze mna na ostatni egzamin poszla kumpela, bylo sporo smiechu, w ogole nie myslalam o tym, ze zaraz mam zdawac, swoim humorem zarazilysmy tez polowe stojacych ludzi kolo nas , wtedy jeszcze nie bylo poczekalni i megafonow, egzaminatorzy przychodzili i nas wolali, a czekalo sie na stojaco przewaznie w takiej klitce, gdzie oni mieli swoje pokoje, lub na dworze, ale ja zdalam w grudniu, wiec bylo dosc zimno.
__________________
Gdy ju¿ posmakowa³e¶ lotu,
zawsze bêdziesz chodziæ po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam w³a¶nie by³e¶ i tam zawsze bêdziesz pragn±³ powróciæ.

Chcia³bym poznaæ cz³owieka, który wymy¶li³ seks, ¿eby zobaczyæ nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2009-05-27 o 17:32
layla_lbn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Auto Marianna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.