impreza urodzinowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-09, 20:31   #1
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963

impreza urodzinowa


Hej, hej, potrzebuję natchnienia i Waszej porady. Organizuję w sobotę imprezę urodzinową i jak na gospodynię przystało, prawie wszystko jest na mojej głowie jeśli chodzi o jedzenie, co jest w sumie normalne Zastanawiam się co przygotować.
Będzie nas 10 osób, w tym 2 wegetarianki i karmiąca matka, którą w kwestiach kulinarnych mam się nie przejmować Wymyśliłam, że zrobię quacamole do nachosów, do tego w zdrowszej wersji marchewki i seler naciowy jako przystawki, a jeśli chodzi o coś porządniejszego pomyślałam, że uklepię 3 pizze (a może 4 lepiej było? ) - hawajska, wege i szynka z paprykę i oliwkami; tartę (tu nie mam pomysłu jaką ) i może jakąś sałatkę ... no sama nie wiem, czasu coraz mniej, muszę ogarnąć zakupy. Byłabym wdzięczna za jakieś sugestie, może coś innego warto byłoby przygotować? Nie chciałabym się też za bardzo namęczyć ani wydawać majątku, nie ma to też być nic wykwintnego, w końcu to spotkanie przyjaciół, preferuję raczej wersję stołu szwedzkiego
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 09:19   #2
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: impreza urodzinowa

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Hej, hej, potrzebuję natchnienia i Waszej porady. Organizuję w sobotę imprezę urodzinową i jak na gospodynię przystało, prawie wszystko jest na mojej głowie jeśli chodzi o jedzenie, co jest w sumie normalne Zastanawiam się co przygotować.
Będzie nas 10 osób, w tym 2 wegetarianki i karmiąca matka, którą w kwestiach kulinarnych mam się nie przejmować Wymyśliłam, że zrobię quacamole do nachosów, do tego w zdrowszej wersji marchewki i seler naciowy jako przystawki, a jeśli chodzi o coś porządniejszego pomyślałam, że uklepię 3 pizze (a może 4 lepiej było? ) - hawajska, wege i szynka z paprykę i oliwkami; tartę (tu nie mam pomysłu jaką ) i może jakąś sałatkę ... no sama nie wiem, czasu coraz mniej, muszę ogarnąć zakupy. Byłabym wdzięczna za jakieś sugestie, może coś innego warto byłoby przygotować? Nie chciałabym się też za bardzo namęczyć ani wydawać majątku, nie ma to też być nic wykwintnego, w końcu to spotkanie przyjaciół, preferuję raczej wersję stołu szwedzkiego
Sałatki koniecznie zrób. A także dużo owoców sezonowych, zamiast sztucznych napojów kompoty z owoców.
Jeśli to urodziny to przydałby się tort.
Lecz jest pracochłonny, owocowa tarta czy szarlotka też może go zastąpić.
Pizza to dobry pomysł, można wcześniej wszystko do niej przygotować.
Może wystarczą 2 rodzaje , wegetariańska i druga z mięsem?
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 12:28   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: impreza urodzinowa

Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
Sałatki koniecznie zrób. A także dużo owoców sezonowych, zamiast sztucznych napojów kompoty z owoców.
Jeśli to urodziny to przydałby się tort.
Lecz jest pracochłonny, owocowa tarta czy szarlotka też może go zastąpić.
Pizza to dobry pomysł, można wcześniej wszystko do niej przygotować.
Może wystarczą 2 rodzaje , wegetariańska i druga z mięsem?

Nie wiem ile autorka ma lat, ale kompot na imprezie mnie rozwalił

Dla mnie pizza dla 10 osob to byłoby za duzo roboty, bo trzeba zagniesć ciasto+ dodatki. Zrób 2 sałatki np. osławiony i smakujący wszystkim gyros i np. hawajską, a do tego pieczonego kurczaka i rybe dla wege. malo roboty, wrzucasz kurczaka natartego przyprawami i w srodku wkladasz całą, umyta cytrynę, do worka do pieczenia i do pikarnika i masz godzinę wolna na zrobienie sałatek.
Plus jakieś chipsy, nachosy, humus, deskę wedlin/serów.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 13:00   #4
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: impreza urodzinowa

u mnie najlepszą sałatką jaka może być na imprezę jest grecka prosta w przygotowaniu i uniwersalna w smaku podaję ją najczęściej z grzankami z masełkiem czosnkowym, ale zwykła bagietka też super pasuje
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 13:31   #5
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: impreza urodzinowa

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie wiem ile autorka ma lat, ale kompot na imprezie mnie rozwalił

Dla mnie pizza dla 10 osob to byłoby za duzo roboty, bo trzeba zagniesć ciasto+ dodatki. Zrób 2 sałatki np. osławiony i smakujący wszystkim gyros i np. hawajską, a do tego pieczonego kurczaka i rybe dla wege. malo roboty, wrzucasz kurczaka natartego przyprawami i w srodku wkladasz całą, umyta cytrynę, do worka do pieczenia i do pikarnika i masz godzinę wolna na zrobienie sałatek.
Plus jakieś chipsy, nachosy, humus, deskę wedlin/serów.
Kompot nie miał być zamiast napojów alkoholowych tylko zamiast słodzonych gazowanych, soków z kartonów.
Alkohol swoją drogą.
Robiłam ostatnio imprezę dla dorosłych i wszyscy pili kompot jabłko-gruszka-śliwka a gotowe gazowane i nie stały nieruszone.
Jedynie woda mineralna poszła dla tych co słodkiego nie piją.

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie wiem ile autorka ma lat, ale kompot na imprezie mnie rozwalił

Dla mnie pizza dla 10 osob to byłoby za duzo roboty, bo trzeba zagniesć ciasto+ dodatki. Zrób 2 sałatki np. osławiony i smakujący wszystkim gyros i np. hawajską, a do tego pieczonego kurczaka i rybe dla wege. malo roboty, wrzucasz kurczaka natartego przyprawami i w srodku wkladasz całą, umyta cytrynę, do worka do pieczenia i do pikarnika i masz godzinę wolna na zrobienie sałatek.
Plus jakieś chipsy, nachosy, humus, deskę wedlin/serów.
Kompot nie miał być zamiast napojów alkoholowych tylko zamiast słodzonych gazowanych, soków z kartonów.
Alkohol swoją drogą.
Robiłam ostatnio imprezę dla dorosłych i wszyscy pili kompot jabłko-gruszka-śliwka a gotowe gazowane i nie stały nieruszone.
Jedynie woda mineralna poszła dla tych co słodkiego nie piją.

Wege kurczaka nie jedzą , a ryby też chyba nie.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 13:44   #6
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: impreza urodzinowa

Jeśli chodzi o tartę, to ja polecam zrobić wegetariańską, która smakuje też wszystkim mięsożercom ja robiłam na bazie tego przepisu, tylko bez papryki, ze szczyptą gałki muszkatołowej (bardzo dużo dała) i na wierzchu ułożyłam plastry pomidorów. Puściły za dużo soku i musiałam dłużej piec, bo za wilgotna się zrobiła cała masa. Z pomidorkami koktajlowymi powinno wyjść lepiej.

Popieram sałatki i sezonowe owoce i jak planujesz guacamole, to może podaj nie tylko marchewki i selera do niego? Sprawdzi się też papryka (różne kolory), cykoria, rzodkiewka, brokuły czy grzanki/krakersy. Bo pasujące idealnie nachosy są drogie niestety

Pizze też uważam, że na 10 osób raczej 3 by się przydały. Chociaż z drugiej strony zależy jak duże te pizze będą

Prawdziwi wegetarianie nie jedzą ryby.
__________________

Edytowane przez adrijah
Czas edycji: 2014-09-10 o 13:46
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 18:28   #7
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: impreza urodzinowa

Bardzo dziękuję za Wasze propozycje

Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
Sałatki koniecznie zrób. A także dużo owoców sezonowych, zamiast sztucznych napojów kompoty z owoców.
Jeśli to urodziny to przydałby się tort.
Lecz jest pracochłonny, owocowa tarta czy szarlotka też może go zastąpić.
Pizza to dobry pomysł, można wcześniej wszystko do niej przygotować.
Może wystarczą 2 rodzaje , wegetariańska i druga z mięsem?
Sałatki chyba nawet zrobię 2, owoce to też ciekawy pomysł Znalazłam już w cukierni tartę malinową, wygląda apetycznie, myślę, że spokojnie mogłaby zastąpić tort. Połowa składu to faceci, myślę, że dla nich 1 pizza to będzie za mało.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie wiem ile autorka ma lat, ale kompot na imprezie mnie rozwalił

Dla mnie pizza dla 10 osob to byłoby za duzo roboty, bo trzeba zagniesć ciasto+ dodatki. Zrób 2 sałatki np. osławiony i smakujący wszystkim gyros i np. hawajską, a do tego pieczonego kurczaka i rybe dla wege. malo roboty, wrzucasz kurczaka natartego przyprawami i w srodku wkladasz całą, umyta cytrynę, do worka do pieczenia i do pikarnika i masz godzinę wolna na zrobienie sałatek.
Plus jakieś chipsy, nachosy, humus, deskę wedlin/serów.
Jutro będę testować przepis na ciasto, jeśli okaże się ok, to zrobię te pizze, poza krojeniem składników i ugniataniem, to aż tak dużo roboty przy nich nie ma A chyba każdy będzie zadowolony ... Moje wegetarianki są bardzo wege, ryba zdecydowanie odpada, ba, czasem nawet nie jedzą sera jeśli nie są pewne czy podpuszczka z nich zawarta nie jest pochodzenia mikrobiologicznego Co do kompotu - pomysł ciekawy, ale bardziej kojarzy mi się ze spotkaniami przy niedzielnym obiadku czy w czasie świąt, nie jestem przekonana czy na imprezie osoby w wieku 27 lat będę chciały pić domowy kompocik

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
u mnie najlepszą sałatką jaka może być na imprezę jest grecka prosta w przygotowaniu i uniwersalna w smaku podaję ją najczęściej z grzankami z masełkiem czosnkowym, ale zwykła bagietka też super pasuje
Racja, zazwyczaj robię albo grecką albo włoską, czyli pomidory, bazylia, pesto itd. Myślałam natomiast o pieczonych bagietkach z oliwkami i fetą, wtedy greckiej już bym nie robiła, żeby nie przesadzać z ilością sera

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o tartę, to ja polecam zrobić wegetariańską, która smakuje też wszystkim mięsożercom ja robiłam na bazie tego przepisu, tylko bez papryki, ze szczyptą gałki muszkatołowej (bardzo dużo dała) i na wierzchu ułożyłam plastry pomidorów. Puściły za dużo soku i musiałam dłużej piec, bo za wilgotna się zrobiła cała masa. Z pomidorkami koktajlowymi powinno wyjść lepiej.
Dzięki To już kolejna smaczna propozycja tarty, mam nadzieję, że dam radę, bo w pieczeniu niestety jestem straszna noga

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
Popieram sałatki i sezonowe owoce i jak planujesz guacamole, to może podaj nie tylko marchewki i selera do niego? Sprawdzi się też papryka (różne kolory), cykoria, rzodkiewka, brokuły czy grzanki/krakersy. Bo pasujące idealnie nachosy są drogie niestety
Papryka i cykoria, chyba też dobre połączenie, mam też słoiczek z humusem, myślę, że wszystko będzie pasować.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 08:19   #8
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: impreza urodzinowa

Jeśli aż 5 facetów to 3 pizze to za mało. Jedna na jednego byłoby właściwie.
Dla wegetarian i nie tylko to może jakieś leczo wegetariańskie na bazie cukinii, cebuli, papryki, pomidorów?
Można zrobić gar wcześniej , potem odgrzać.

Edytowane przez przylaszczka50
Czas edycji: 2014-09-11 o 08:21
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 13:08   #9
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: impreza urodzinowa

Uważam, że najlepsze ciasto na pizze jest z dodatkiem kaszy mannej. Korzystam z tego przepisu: http://www.mojewypieki.com/przepis/c...zzy-przepis-ii Ciasto jest miekkie, spód i boki są przypieczone

Możesz zrobić:
deska serów+oliwki+kabanosy+cze rwona papryka+małe ogóreczki korniszony itp. i do tego wykałaczki - u mnie na imprezach zawsze sprawdza się
roladki z tortilli
pikantne muffiny
caprese
jajka z majonezem i szczypiorkiem
jajka faszerowane
pod wódeczkę śledzie np. z majerankiem http://kuchniaaleex.blogspot.com/201...-wg-aleex.html Nawet dziś możesz już je przygotować
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 17:01   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: impreza urodzinowa

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Moje wegetarianki są bardzo wege, ryba zdecydowanie odpada, ba, czasem nawet nie jedzą sera jeśli nie są pewne czy podpuszczka z nich zawarta nie jest pochodzenia mikrobiologicznego

Jakaby mi ktoś takie hece odwalał to poprosiłabym aby przyniósł sobie sam jedzenie
Swoja drogą- dla takiego wege można lekko naciagnąc prawdę odnosnie produktów wege
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 04:31   #11
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: impreza urodzinowa

robiłam ostatnio pizzę na urodziny i 3 pizze (okrągłe, na cienkim cieście) spokojnie wystarczą na 10 osób o ile będzie jeszcze cos ciepłego do złapania.

Czyli chodzi o zrobienie 2 ciepłego dania. Dzień wcześniej można pozawijać np. gołąbki, jeśli masz inspiracje to dzień wcześniej mozna też zrobić krokiety.

Albo z pomoca ciasta fracuskiego gotowego przygotowac tego samego dnia paszteciki (tez można do nich nałozyć też wszystko co się chce), włozyc do lodówki, a potem w trakcie jak będą goście wrzucić do piekarnika na 10 minut do upieczenia , zeby były ciepłe.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 21:23   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: impreza urodzinowa

Salatki warzywne i tarte np z brokulami tak zalatwisz wege. Dla reszty deske wedlin i serow. Pizze zrob pol na pol.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 08:52   #13
jokasiu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: impreza urodzinowa

Najlepsze sa najprostsze rozwiązania - koreczki warzywne, sałatki, ciepłe pieczywko, paszteciki z serem, z warzywami z kurczakiem (co kto lubi) na szybko do złapania pod alkohol
jokasiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 18:27   #14
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: impreza urodzinowa

Ojej, przepraszam, że wcześniej nie napisałam, chyba mi się wątku odłączył od subskrybcji Bardzo dziękuję za wszystkie Wasze propozycje, ostatecznie były (jeśli jeszcze pamięć mnie nie zawodzi) 4 pizze, warzywny quiche, 2 sałatki, na przystawkę warzywa i nachosy do podjadania z humusem i guacamole, pieczone bagietki z fetą i oliwkami. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam No i wiadomo - słodycze
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 07:03   #15
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: impreza urodzinowa

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Ojej, przepraszam, że wcześniej nie napisałam, chyba mi się wątku odłączył od subskrybcji Bardzo dziękuję za wszystkie Wasze propozycje, ostatecznie były (jeśli jeszcze pamięć mnie nie zawodzi) 4 pizze, warzywny quiche, 2 sałatki, na przystawkę warzywa i nachosy do podjadania z humusem i guacamole, pieczone bagietki z fetą i oliwkami. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam No i wiadomo - słodycze
pycha
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 18:22   #16
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: impreza urodzinowa

zawsze sprawdzają się tartinki lub crostini z bagietki, najłatwiejsze to posmarowane koncentratem pomidorowym, ziola prowansalskie i ser zolty, piekarnik 7-10 min i znika w kolejne 10 min Poza tym kurczak smakuje wszystkim: palki albo udka, może szaszłyki, ale to trochę pracochłonne. Salatki naturalnie zawsze mile widziane, przychylam się do gyros, klasyczna jarzynowa tez jest super.
Za tarta nie przepadam, pod żadna postacia, ale wegetarianska będzie najlepszym rozwiązaniem; może pieczarki i cebula, lub szpinak i suszone pomidory.

A teraz zaczailam, ze już po imprezie
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 19:35   #17
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: impreza urodzinowa

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
A teraz zaczailam, ze już po imprezie
Przyda się następnym razem

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2014-10-06 o 19:37
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 06:47   #18
IloveFASHION007
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 151
Dot.: impreza urodzinowa

Odnośnie zagniatania pizzy Ja tego baaaardzo nie lubię. Z reszta - lubię mieć szybko. Spróbuj wykorzystać ciasto francuskie następnym razem
IloveFASHION007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 14:42   #19
Polusiaxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 27
Dot.: impreza urodzinowa

ważne, żeby alko się zgadzał. taka prawda. PErła u mnie zawsze gości, jak ktoś chce coś innego to przynosi
Polusiaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-13, 16:14   #20
Martiii8
Raczkowanie
 
Avatar Martiii8
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 136
Dot.: impreza urodzinowa

korki koreczki niezawodne na imprezie
Martiii8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-13 17:14:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.