Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-01, 19:56   #1
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996

Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów


Witam serdecznie!
Bezskutecznie szukałam fachowych i obszernych informacji o przygotowaniu włosów do wykonania trichogramu oraz wszystkiego co ma praktyczny związek z tym badaniem, stąd założyłam ten wątek.
Kontaktowałam się dotychczas z kilkoma poradniami, które 'reklamują' się jako specjalistyczne w tej dziedzinie, jednak udzielone mi odpowiedzi ( a nawet ich zupełny brak!) dalekie były od profesjonalnych. Wierzę jednak, że gdzieś, od jakiegoś specjalisty otrzymam upragnione wiadomości.
Chciałabym pozbierać informacje o tym badaniu, ewentulnych miejscach gdzie można je zrobić (oczywiście mam na myśli gabinety dermatologiczne itp.) oraz o tym, jak wykonanie owego badania pomogło już innym w dobraniu odpowiedniej metody leczenia.
Będę wdzięczna za każdą wiadomość w tym temacie.

Edit:
A mezoterapia? Warto?
"Mezoterapia owłosionej skóry głowy
Zabieg polecany osobom z problemem wypadania włosów i łysienia.. Polega na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatami pobudzającymi wzrost włosów i zapobiegającymi ich wypadaniu. Mezoterapia może być skuteczna w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego, a także we wszystkich przypadkach przewlekłego wypadania włosów.
W leczeniu wykorzystujemy różne substancje odżywcze: witaminy, aminokwasy, sole mineralne, preparaty poprawiające mikrokrążenie skóry owłosionej głowy. W celu uzyskania efektu leczniczego należy wykonać serię około 4 – 8 zabiegów. Pierwsze efekty w postaci zahamowania wypadania włosów obserwujemy po około 1,5 – 2 miesiącach, a po około 3 miesiącach możemy zauważyć odrost."

Edytowane przez levante
Czas edycji: 2007-09-13 o 08:40
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 12:45   #2
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

No chyba ktoś korzystał z trichogramu... Proszę o informacje
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 10:19   #3
aktorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 129
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

niestety nie jestem w stanie ci jakos bardzo pomoc Przynajmniej teraz. Ja zamierzam zrobic prywatnie za 40zl - tyle ze wlasnie pani w rejestracji nie potrafila powiedziec mi nic konkretniejszego oprocz formulek ze pomaga to ustalic przyczyne i przypisac odpowiednie leczenie. ide majac nadzieje ze lekarz robiacy badanie powie mi wiecej. Jak juz zrobie to sie odezwe
__________________


aktorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 12:33   #4
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez aktorecka Pokaż wiadomość
niestety nie jestem w stanie ci jakos bardzo pomoc Przynajmniej teraz. Ja zamierzam zrobic prywatnie za 40zl - tyle ze wlasnie pani w rejestracji nie potrafila powiedziec mi nic konkretniejszego oprocz formulek ze pomaga to ustalic przyczyne i przypisac odpowiednie leczenie. ide majac nadzieje ze lekarz robiacy badanie powie mi wiecej. Jak juz zrobie to sie odezwe
Bardzo dziękuję za odpowiedź
Będę czekać na wiadomości. Z tego co wiem, jednak należy odpowiednio się przygotować. Tylko, jak? Opinie są rozbieżne, na pewno nie można myć głowy przed badaniem, tylko na ile dni? Różnie słyszałam- od 3 do 7 dni. Niektórzy twierdzą, że nie można również stosować dosłownie niczego wcześniej, nawet odstawić preparaty wzmacniające włosy doustne... Niestety w rejestracjach zazwyczaj kierują tylko na wizytę (od80-100zł) po to żeby dowiedzieć się jak przygotować się i znowu zjawić się na wizycie i zapłacić! Absurd, prawda?
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 15:03   #5
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Hej, też bym chciała wykonać trichogram. Słyszałam gdzieś że to się robi tak, że bada się skład mineralny włosa i na tej podstawie ustala sie jakich pierwiastków brakuje w organizmie ... ciekawe jak to działa
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 17:37   #6
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
Hej, też bym chciała wykonać trichogram. Słyszałam gdzieś że to się robi tak, że bada się skład mineralny włosa i na tej podstawie ustala sie jakich pierwiastków brakuje w organizmie ... ciekawe jak to działa
Hej gaagatko! Miło, że zabrałaś głos
Podług informacji z neta:
"Metoda ta ma swoją ugruntowaną pozycję w trichologii, czyli nauce o włosach. Badanie polega na mikroskopowej ocenie około 100 włosów pobranych z czterech lub pięciu okolic owłosionej skóry głowy. Oceniane są mieszki włosowe oraz łodygi włosa. Wnioski wynikające z badania są pomocne w ustaleniu przyczyny łysienia (pewne charakterystyczne cechy dla poszczególnych form utraty włosów), a w konsekwencji prawidłowego doboru leczenia (np. odpowiedni dobór składników do mezoterapii, leczenie miejscowe i ogólne)."
Świetnie byłoby posłuchać praktycznego potwierdzenia tej 'reklamy' jakby nie było, prawda?
Wybrałaś już gabinet?
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 18:21   #7
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Przyznam ci się levante że bardzo mnie ten temat ciekawi . Ale nie wybrałam jeszcze żadnego gabinetu ponieważ mam dużo wątpliwości co do tego zabiegu.

Absolutnie nie chodzi mi o to czy działa czy nie. Po prostu nie jestem przekonana co do tego że można za jego pomocą leczyć łysienie. Ponieważ wiem już sporo na temat włosów to wiem też że trichogram jest w stanie stwierdzić jedynie fakt. Tzn. że wypadają ci włosy ... ... wiem że to brzmi śmiesznie ale tak właśnie jest.

Należy zacząć od tego że włos ma swój tzw. cykl życia. Składa się on z 3 części: Anagen (wzrostu), Katagen (przejścia) i Telogen (spoczynku) (bardzo ładnie to jest narysowane tu: http://www.salvo-polska.pl/nanoguard.php)
Trichogram jest w stanie określić jedynie ile z tych wyrwanych przez lekarza włosów jest w stanie wzrostu, przejścia lub spoczynku (głównie po wyglądzie cebulki) Z tego oblicza się udział włosów rosnących do włosów które niedługo wypadną (faza przejścia i spoczynku). W efekcie lekarz stwierdza że zbyt duża ilość włosów szykuje się do wypadnięcia czyli eureka !! tak !! wypadają ci włosy !! ... po czym za chwilę przepisuje ci np. Loxon i każe zrobić badania hormonalne.

Wg. mnie tak to właśnie wygląda, dlatego nie jestem przekonana .

Ale słyszałam o jeszcze innym typie badania, które bardzo mnie intryguje i jest związane czystą analizą chemiczną. Wyrywa się dowolne kilka włosów (muszą mieć chyba z 2 cm odrost jeśli są farbowane) po czym poddaje się odcinki przy cebulce badaniu analitycznemu. Polega to na tym że analizuje się skład chemiczny włosa pod względem zawartych w nim pierwiastków. Specjalista analityk wie jaki powinien być skład (pod względem jakościowym i ilościowym) pierwiastków w łodydze włosa i na tej podstawie jest w stanie stwierdzić jakich pierwiastków ci w organizmie brakuje. Ba, jest nawet w stanie stwierdzić jakich pierwiastków ci brakowało przedwczoraj, tydzień lub miesiąc temu, korzystając z wiedzy że włos rośnie średnio 1,5 cm na miesiąc i że rośnie w kierunku od cebulki w dal .

Jest to technologia 21 wieku i dla mnie chemika jest niesamowicie fascynująca. Wiem, że jest ona używana w medycynie sądowej żeby np. stwierdzić czy ofiara (bądź każdy inny kto jest właścicielem włosa) nie brała przed śmiercią narkotyków czy np. antydepresantów itp.

Ja bym się pisała na pewno na właśnie takie badanie i dlatego na początku zainteresował mnie trichogram, jednak to dłuższych rozważaniach doszłam do wniosku że nie wniesie on zbyt wiele do kompletu moich badań
Nie słyszałam też jak dotąd żeby jakiś gabinet ją w ogóle wykonywał jako badanie ... jeśli natomiast taki się znajdzie to lecę tam jak najszybciej
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-13, 08:33   #8
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
Przyznam ci się levante że bardzo mnie ten temat ciekawi . Ale nie wybrałam jeszcze żadnego gabinetu ponieważ mam dużo wątpliwości co do tego zabiegu.

Absolutnie nie chodzi mi o to czy działa czy nie. Po prostu nie jestem przekonana co do tego że można za jego pomocą leczyć łysienie. Ponieważ wiem już sporo na temat włosów to wiem też że trichogram jest w stanie stwierdzić jedynie fakt. Tzn. że wypadają ci włosy ... ... wiem że to brzmi śmiesznie ale tak właśnie jest.

Należy zacząć od tego że włos ma swój tzw. cykl życia. Składa się on z 3 części: Anagen (wzrostu), Katagen (przejścia) i Telogen (spoczynku) (bardzo ładnie to jest narysowane tu: http://www.salvo-polska.pl/nanoguard.php)
Trichogram jest w stanie określić jedynie ile z tych wyrwanych przez lekarza włosów jest w stanie wzrostu, przejścia lub spoczynku (głównie po wyglądzie cebulki) Z tego oblicza się udział włosów rosnących do włosów które niedługo wypadną (faza przejścia i spoczynku). W efekcie lekarz stwierdza że zbyt duża ilość włosów szykuje się do wypadnięcia czyli eureka !! tak !! wypadają ci włosy !! ... po czym za chwilę przepisuje ci np. Loxon i każe zrobić badania hormonalne.

Wg. mnie tak to właśnie wygląda, dlatego nie jestem przekonana .

Ale słyszałam o jeszcze innym typie badania, które bardzo mnie intryguje i jest związane czystą analizą chemiczną. Wyrywa się dowolne kilka włosów (muszą mieć chyba z 2 cm odrost jeśli są farbowane) po czym poddaje się odcinki przy cebulce badaniu analitycznemu. Polega to na tym że analizuje się skład chemiczny włosa pod względem zawartych w nim pierwiastków. Specjalista analityk wie jaki powinien być skład (pod względem jakościowym i ilościowym) pierwiastków w łodydze włosa i na tej podstawie jest w stanie stwierdzić jakich pierwiastków ci w organizmie brakuje. Ba, jest nawet w stanie stwierdzić jakich pierwiastków ci brakowało przedwczoraj, tydzień lub miesiąc temu, korzystając z wiedzy że włos rośnie średnio 1,5 cm na miesiąc i że rośnie w kierunku od cebulki w dal .

Jest to technologia 21 wieku i dla mnie chemika jest niesamowicie fascynująca. Wiem, że jest ona używana w medycynie sądowej żeby np. stwierdzić czy ofiara (bądź każdy inny kto jest właścicielem włosa) nie brała przed śmiercią narkotyków czy np. antydepresantów itp.

Ja bym się pisała na pewno na właśnie takie badanie i dlatego na początku zainteresował mnie trichogram, jednak to dłuższych rozważaniach doszłam do wniosku że nie wniesie on zbyt wiele do kompletu moich badań
Nie słyszałam też jak dotąd żeby jakiś gabinet ją w ogóle wykonywał jako badanie ... jeśli natomiast taki się znajdzie to lecę tam jak najszybciej
Miła chemiczko, tu druga chemiczka
Czy masz na myśli takie oto bad - http://www.infozdrowie.pl/artykuly/a..._pierwiastkowa ?
Ps. Poszerzyłam temat o mezoterapię
Dziękuję za wsparcie!
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 12:36   #9
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez levante Pokaż wiadomość
Miła chemiczko, tu druga chemiczka
Czy masz na myśli takie oto bad - http://www.infozdrowie.pl/artykuly/a..._pierwiastkowa ?
Ps. Poszerzyłam temat o mezoterapię
Dziękuję za wsparcie!
Tak !! właśnie o to mi chodziło . Myślę że jest to o wiele lepsze badanie niż ten cały trichogram . jestem jak najbardziej chętna do wykonania . tylko jeszcze muszę poszukać kliniki w wawie i poczekać trochę bo nie dawno farbowałam włoski. A ty jak? piszesz się? Jeśli jesteś z wawy to możemy się jakoś umówić

Z tego linku co mi podałaś wynika że pani jest z lublina, ale można do niej wysłać włosy i potem czekać na wynik, ciekawe ile to kosztuje

levante jesteś super, chemicy powinni trzymać się razem

Levante, myślę że dzięki temu badaniu możnaby się też dowiedzieć czy się nie zatruwamy na tej chemii na laborkach , może w naszym przypadku wypadanie włosów jest też z tym związane
__________________



Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-12-06 o 20:38 Powód: post pod postem
gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 14:11   #10
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
Tak !! właśnie o to mi chodziło . Myślę że jest to o wiele lepsze badanie niż ten cały trichogram . jestem jak najbardziej chętna do wykonania . tylko jeszcze muszę poszukać kliniki w wawie i poczekać trochę bo nie dawno farbowałam włoski. A ty jak? piszesz się? Jeśli jesteś z wawy to możemy się jakoś umówić

Z tego linku co mi podałaś wynika że pani jest z lublina, ale można do niej wysłać włosy i potem czekać na wynik, ciekawe ile to kosztuje

levante jesteś super, chemicy powinni trzymać się razem
Dzięki, nawzajem.
Oj z wielką przyjemnością wybrałabym się na badanie, ale mam stanowczo daleko.... levante bytuje w trójkacie - Dolny Śląśk/ P-ń/ lubuskie.
Co do wysyłania włosków, to mam pewne obawy. Czy nie powinien jednak powyrywać je dermatolog (w odpowiednim dni cyklu włosa i w odpowiednich/ łysiejących + 'zdrowych' miejscach)? Z drugiej stony, to nie jest trichogram więc aż taka dokładność jest zbędna...
Stanowczo zbyt mało mam w tym zakresie wiedzy (do czasu podszkolę się)

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
Levante, myślę że dzięki temu badaniu możnaby się też dowiedzieć czy się nie zatruwamy na tej chemii na laborkach , może w naszym przypadku wypadanie włosów jest też z tym związane
Podejrzewałam i taką przyczynę. Skoro kobieta chemik musi brać pod uwagę okres 'kwarantanny' od pracy w labor przed planowaniem ciąży, to i pewnie włosy 'obrywają' w takich klimatach...
Kto to wie do końca co 'wylezie' nam po latach
A myślałaś o mezoterapii?
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 19:10   #11
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez levante Pokaż wiadomość
Dzięki, nawzajem.
Oj z wielką przyjemnością wybrałabym się na badanie, ale mam stanowczo daleko.... levante bytuje w trójkacie - Dolny Śląśk/ P-ń/ lubuskie.
Oj szkoda że tak daleko , ja mieszkam pod Warszawą.


Cytat:
Napisane przez levante Pokaż wiadomość
Co do wysyłania włosków, to mam pewne obawy. Czy nie powinien jednak powyrywać je dermatolog (w odpowiednim dni cyklu włosa i w odpowiednich/ łysiejących + 'zdrowych' miejscach)? Z drugiej stony, to nie jest trichogram więc aż taka dokładność jest zbędna...
Stanowczo zbyt mało mam w tym zakresie wiedzy (do czasu podszkolę się)
Mi się wydaje że to nie ma znaczenia skąd się wyrywa włosy (chociaż tam była mowa o wycięciu, czyli pewnie nożyczkami i o jakichś łyżkach , trzeba przeprowadzić dochodzenie bo mnie to słowo przeraża.
Generalnie nie ma raczej mowy o tym żeby jedne były inaczej zbudowane (mówimy o związkach chemicznych) niż inne a to że np. najwięcej wypada na czubku głowy to już widocznie taka jest natura tego procesu


Cytat:
Napisane przez levante Pokaż wiadomość
Podejrzewałam i taką przyczynę. Skoro kobieta chemik musi brać pod uwagę okres 'kwarantanny' od pracy w labor przed planowaniem ciąży, to i pewnie włosy 'obrywają' w takich klimatach...
Kto to wie do końca co 'wylezie' nam po latach
A myślałaś o mezoterapii?
Też się tego obawiam .

Wiesz ... ja bym była skłonna wysłać włosy do badania jeśli nic tu nie znajdę, bo jednak wolałabym opowiedzieć lekarzowi czym się zajmuję, co przyjmowałam ostatnio doustnie i kiedy najbardziej wypadały ... najlepiej całą historię , chyba go zamęczę .
Skoro musiałabym je wysyłać to co, mam napisać listownie wszystko ..? hmm...

P.S. To chyba będzie nasz wątek bo jakoś nikogo nie interesuje takie badanie
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-13, 22:30   #12
aktorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 129
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

mnie interesuje Tak trichogram, mezoterapia jak i pierwiastkowa analiza wlosa. Poczytalam troche o tym trichogramie i doszlam do podobnych wnioskow jak gaagatka. Zdecydowalam sie juz na ta pierwsiatkowo analize wlosow bo mysle ze to jest cos - niedlugo pojade do Warszawy (mam 3h drogi). Ja zrobie napewno dam znac. Mezoterapia zostawiam jako ostatnia deska ratunku - przy mojej delikatnej naczynkowej skorze obawiam sie brzydkich sladow dlatego z tym poczekam najdluzej jak sie da.
__________________


aktorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-14, 16:20   #13
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Ja też się boję mezoterapii
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 12:49   #14
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
Wiesz ... ja bym była skłonna wysłać włosy do badania jeśli nic tu nie znajdę, bo jednak wolałabym opowiedzieć lekarzowi czym się zajmuję, co przyjmowałam ostatnio doustnie i kiedy najbardziej wypadały ... najlepiej całą historię , chyba go zamęczę .
Skoro musiałabym je wysyłać to co, mam napisać listownie wszystko ..? hmm...

P.S. To chyba będzie nasz wątek bo jakoś nikogo nie interesuje takie badanie


Co do listy pytań, levante zabiera notatki i zwyczajnie wyciąga je w gabinecie i odczytuje Niestety działa to na nerwy lekarzom
Jednak w przeciwnym razie, na 100% zapomniałabym zapytać o coś innego, a wracanie się raczej odpada, szczególnie w trakcie wizyty prywatnej...
Pewno jak kobieta zdziwi się jak dostanie Twój pukiel i liścik
A na poważnie, sądzisz, że przeczytałaby go? Wolałabym jednak osobiście 'pomęczyć' ją pytaniami... Nie wiem czy wysyłać...

Cytat:
Napisane przez aktorecka Pokaż wiadomość
mnie interesuje Tak trichogram, mezoterapia jak i pierwiastkowa analiza wlosa. Poczytalam troche o tym trichogramie i doszlam do podobnych wnioskow jak gaagatka. Zdecydowalam sie juz na ta pierwsiatkowo analize wlosow bo mysle ze to jest cos - niedlugo pojade do Warszawy (mam 3h drogi). Ja zrobie napewno dam znac. Mezoterapia zostawiam jako ostatnia deska ratunku - przy mojej delikatnej naczynkowej skorze obawiam sie brzydkich sladow dlatego z tym poczekam najdluzej jak sie da.
Jestem ciekawa co Wam wykaże pierwiastkowe badanie... Czekam z niecierpliwością na relację
Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
Ja też się boję mezoterapii
Ja również, ja również. Nawet umówiłam się na pierwszy zabieg i ... stchórzyłam
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 20:07   #15
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Hallo! Ktoś jeszcze przyłączy się do tematu?
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 10:55   #16
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez aktorecka Pokaż wiadomość
Zdecydowalam sie juz na ta pierwsiatkowo analize wlosow bo mysle ze to jest cos - niedlugo pojade do Warszawy (mam 3h drogi). Ja zrobie napewno dam znac.
Koniecznie daj znać gdzie w Warszawie chciałabyś sobie zrobić analizę pierwiastkową. Ja też bym wtedy tam poszła

Cytat:
Napisane przez levante Pokaż wiadomość


A na poważnie, sądzisz, że przeczytałaby go? Wolałabym jednak osobiście 'pomęczyć' ją pytaniami... Nie wiem czy wysyłać...


Jestem ciekawa co Wam wykaże pierwiastkowe badanie... Czekam z niecierpliwością na relację
No właśnie ja też bym wolała osobiście porozmawiać z lekarzem . A teraz mam niezły problem. Nie wiem jak wy, ale ja farbuję włoski, częściej na czubku głowy żeby odrostów nie było tak widać, ale z tyłu potrafię mieć kilkumiesięczny odrost (wbrew pozorom nie jest taki widoczny)... więc teraz muszę zachować sobie w jakimś najmniej widocznym miejscu odrost żeby mogli mi zbadać ten okres co wypadały mocno włosy, bo jak je ufarbuję to będzie to jednoznaczne z utratą informacji na temat czego brakowało mi "wtedy"
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 12:15   #17
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez gaagatka Pokaż wiadomość
No właśnie ja też bym wolała osobiście porozmawiać z lekarzem . A teraz mam niezły problem. Nie wiem jak wy, ale ja farbuję włoski, częściej na czubku głowy żeby odrostów nie było tak widać, ale z tyłu potrafię mieć kilkumiesięczny odrost (wbrew pozorom nie jest taki widoczny)... więc teraz muszę zachować sobie w jakimś najmniej widocznym miejscu odrost żeby mogli mi zbadać ten okres co wypadały mocno włosy, bo jak je ufarbuję to będzie to jednoznaczne z utratą informacji na temat czego brakowało mi "wtedy"
Zgadza się, farba zmieni obraz całej sytuacji, niestety aż do kolejnych odrostów .
Dlatego ja zupełnie wstrzymałam się z koloryzacją w jakiejkolwiek formie. Przynajmniej do czasu wykonania badania (jeżeli znajdę jakiś dobry gabinet w moim 'trójkącie')
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 20:33   #18
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Zapraszam
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 22:03   #19
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

miałam robione badanie trichogramem. Włosów nie myłam przez chyba 4 dni (tak mi zalecił lekarz), poza tym nie przygotowywałam się w inny sposób do badania. Nie było mowy też o przestaniu brania doustnych środków. Samo badanie polega na wyrwaniu kilku kępek włosów z różnych miejsc głowy i potem są one badane pod mikroskopem zdaje się, w jakimś specjalnym płynie. Co mi dało to badanie? dowiedziałam się, że przyczyna wypadania moich włosów jest uwarunkowana genetycznie. I tyle. Tego to się mogłam sama domyśleć....
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-23, 10:06   #20
bubaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Witam dziewczyny!
Tak jak Wy borykam się ostatnimi czasy z wypadaniem włosów. I postanowiłam znaleźć przyczynę tego stanu. Dlatego zainteresowała mnie też pierwiastkowa analiza włosów, nawet znalazłam jakichś lekarzy we Wrocławiu, którzy tym się zajmują. Ale ciągle się waham czy warto?

Poza tym zainteresowała mnie również oferta jednego z gabinetów, proponują oni profesjonalne badanie skóry głowy i włosów microcamerą firmy Kadus. Czy któraś z Was wie może o tym coś więcej?

Mam jeszcze jedno pytanie:czy warto wybrać się do endokrynologa?

Pozdrawiam
bubaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 20:08   #21
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez *kasieńka* Pokaż wiadomość
miałam robione badanie trichogramem. Włosów nie myłam przez chyba 4 dni (tak mi zalecił lekarz), poza tym nie przygotowywałam się w inny sposób do badania. Nie było mowy też o przestaniu brania doustnych środków. Samo badanie polega na wyrwaniu kilku kępek włosów z różnych miejsc głowy i potem są one badane pod mikroskopem zdaje się, w jakimś specjalnym płynie. Co mi dało to badanie? dowiedziałam się, że przyczyna wypadania moich włosów jest uwarunkowana genetycznie. I tyle. Tego to się mogłam sama domyśleć....
Dzięki za informacje Dużo włosów wyrwano tobie? Tego chyba najbardziej się obawiam, że stracę dodatkowo sporo włosów, które trzymają się jeszcze mojej głowy
Mogę zapytać w jakim mieście robiłaś trichogram?

Cytat:
Napisane przez bubaka Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny!
Tak jak Wy borykam się ostatnimi czasy z wypadaniem włosów. I postanowiłam znaleźć przyczynę tego stanu. Dlatego zainteresowała mnie też pierwiastkowa analiza włosów, nawet znalazłam jakichś lekarzy we Wrocławiu, którzy tym się zajmują. Ale ciągle się waham czy warto?

Poza tym zainteresowała mnie również oferta jednego z gabinetów, proponują oni profesjonalne badanie skóry głowy i włosów microcamerą firmy Kadus. Czy któraś z Was wie może o tym coś więcej?

Mam jeszcze jedno pytanie:czy warto wybrać się do endokrynologa?

Pozdrawiam
A gdzie we Wrocławiu znalazłaś lekarza, który robi trichogram? Ja skłaniam się ku analizie pierwiastkowej, ale zostawiam furtkę i trichogramowi...
A to badanie mikrokamerą bardzo mnie zainteresowało, możesz napisać coś bliżej na jego temat?
Endokrynolog wykluczy główne podstawy wypadania włosów lub na nie wskaże - choroby tarczycy oraz ogólnie mówiąc zmiany hormonalne.
Osobiście byłam u endokrynologa żeby mieć pewność czy to nie zaburzenia hormonalne...
Pozdrawiam
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 13:35   #22
bubaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez levante Pokaż wiadomość
A gdzie we Wrocławiu znalazłaś lekarza, który robi trichogram?
Znalazłam stronę w internecie o analizie pierwiastkowej włosów i kontakt do lekarzy specjalistów. Są tam telefony do poszczególnych miast gdzie można wykonać to badanie. Zadzwoniłam tam dzisiaj i Pan mi powiedział, że jeśli chodzi o wypadanie włosów, to jest najprostszy problem jaki można za pomocą tego badania rozwiązać. Badanie to kosztuje 170 zł. plus wizyta 60 zł. I można je zrobić we Wrocławiu,nie trzeba jechać do łodzi.

Oto link do tej strony: http://www.salve.net.pl/info.php?id=info

Cytat:
Napisane przez levante Pokaż wiadomość
A to badanie mikrokamerą bardzo mnie zainteresowało, możesz napisać coś bliżej na jego temat?
Jeśli chodzi o to badanie mikrokamerą, to też tam dzisiaj dzwoniłam, ale szczerze mówiąc za wiele się nie dowiedziałam, Pani powiedziała żeby zadzwonić za miesiąc bo teraz ta kamera jest u konserwatora. Badanie to wykonują w jakimś salonie fryzjerskim, kosztuje 15 zł, bada skórę głowy, i budowę włosa, podobno jest pomocne przy problemie wypadania włosów.

ps. levante jeśli byś chciała to mogę podać Ci telefon do tego salonu?Może tobie uda się dowiedzieć więcej

Pozdrawiam
bubaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 20:26   #23
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Robilam pierwiastkowa analize wlosow i wyszly mi niemal wszystkie niedobory jak niemal kazdemu z kim rozmawialam o wynikach. Lekarz zalecil suplementacje pierwiastkowa kosztu - uwaga: 500zl!!! i zaznaczyl, ze nie moga to byc produkty apteczne bo sa one wspomagane dodatkowymi substancjami, ktore zaburzaja skuteczne wchlanianie pierwiastka, ktorego brakuje w organizmie. Zalecil wiec zakup (oczywiscie poprzez niego) preparatow w tzw. czystej formie, ktore sa niby sprowadzane z zagranicy bo u nas niedostepne. Reasumujac wyrzucialm kase za badanie w bloto (230zl) bo lekow juz nie wykupilam poprostu mnie nie stac na taki koszt gdzie i tak nie ma gwarancji, ze cos by to pomoglo.

Edytowane przez Anuska77
Czas edycji: 2007-09-25 o 21:33
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 20:07   #24
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez bubaka Pokaż wiadomość
Znalazłam stronę w internecie o analizie pierwiastkowej włosów i kontakt do lekarzy specjalistów. Są tam telefony do poszczególnych miast gdzie można wykonać to badanie. Zadzwoniłam tam dzisiaj i Pan mi powiedział, że jeśli chodzi o wypadanie włosów, to jest najprostszy problem jaki można za pomocą tego badania rozwiązać. Badanie to kosztuje 170 zł. plus wizyta 60 zł. I można je zrobić we Wrocławiu,nie trzeba jechać do łodzi.

Oto link do tej strony: http://www.salve.net.pl/info.php?id=info



Jeśli chodzi o to badanie mikrokamerą, to też tam dzisiaj dzwoniłam, ale szczerze mówiąc za wiele się nie dowiedziałam, Pani powiedziała żeby zadzwonić za miesiąc bo teraz ta kamera jest u konserwatora. Badanie to wykonują w jakimś salonie fryzjerskim, kosztuje 15 zł, bada skórę głowy, i budowę włosa, podobno jest pomocne przy problemie wypadania włosów.

ps. levante jeśli byś chciała to mogę podać Ci telefon do tego salonu?Może tobie uda się dowiedzieć więcej

Pozdrawiam
Poproszę o telefon Dzięki

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
Robilam pierwiastkowa analize wlosow i wyszly mi niemal wszystkie niedobory jak niemal kazdemu z kim rozmawialam o wynikach. Lekarz zalecil suplementacje pierwiastkowa kosztu - uwaga: 500zl!!! i zaznaczyl, ze nie moga to byc produkty apteczne bo sa one wspomagane dodatkowymi substancjami, ktore zaburzaja skuteczne wchlanianie pierwiastka, ktorego brakuje w organizmie. Zalecil wiec zakup (oczywiscie poprzez niego) preparatow w tzw. czystej formie, ktore sa niby sprowadzane z zagranicy bo u nas niedostepne. Reasumujac wyrzucialm kase za badanie w bloto (230zl) bo lekow juz nie wykupilam poprostu mnie nie stac na taki koszt gdzie i tak nie ma gwarancji, ze cos by to pomoglo.
Strasznie drogo... Nie pocieszyłaś mnie Ale dziękuję za wiadomości
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 20:08   #25
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Serdecznie zapraszam do dyskusji
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 10:00   #26
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Tak dla scislosci badanie to robilam wlasnie u nich: http://www.salve.net.pl/info.php?id=info
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 19:03   #27
bubaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez levante Pokaż wiadomość
Poproszę o telefon

Oto telefon 071/347 81 46

bubaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 12:48   #28
levante
Zadomowienie
 
Avatar levante
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: bogha ceatha
Wiadomości: 1 996
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
Tak dla scislosci badanie to robilam wlasnie u nich: http://www.salve.net.pl/info.php?id=info
Cytat:
Napisane przez bubaka Pokaż wiadomość
Oto telefon 071/347 81 46

Uprzewjmie dziękuję
Wiecie, ja już n i e m a m s i ł y włosy lecą jak oszalałe:c ry: niedługo będę łysa
levante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 15:12   #29
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

O tej pierwiastkowej analizie pisalam dosc obszernie w watku: "wypadajace wlosy-podsumowanie", wiec jesli jestescie zainteresowane warto go przeszukac
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 17:21   #30
gaagatka
Raczkowanie
 
Avatar gaagatka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 344
Dot.: Trichogram - pomoc w walce z wypadaniem włosów

Cytat:
Napisane przez Anuska77 Pokaż wiadomość
Robilam pierwiastkowa analize wlosow i wyszly mi niemal wszystkie niedobory jak niemal kazdemu z kim rozmawialam o wynikach. Lekarz zalecil suplementacje pierwiastkowa kosztu - uwaga: 500zl!!! i zaznaczyl, ze nie moga to byc produkty apteczne bo sa one wspomagane dodatkowymi substancjami, ktore zaburzaja skuteczne wchlanianie pierwiastka, ktorego brakuje w organizmie. Zalecil wiec zakup (oczywiscie poprzez niego) preparatow w tzw. czystej formie, ktore sa niby sprowadzane z zagranicy bo u nas niedostepne. Reasumujac wyrzucialm kase za badanie w bloto (230zl) bo lekow juz nie wykupilam poprostu mnie nie stac na taki koszt gdzie i tak nie ma gwarancji, ze cos by to pomoglo.
O matko nie mam tyle kasy
__________________


gaagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-29 13:52:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.