Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-19, 09:03   #1
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921

Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć


Dziewczyny,

mam nadzieję, że ten wątek okaże się pomocny dla każdej z nas
Wiadomo, że zdarza się tak, że można w ciąży przytyć ponad 20 kg i potem bardzo trudno to zrzucić, bo pozostaje obwisły brzuch etc., dlatego założyłam wątek, w którym mogłybyśmy się podzielić swoimi doświadczeniami albo po już przebytych ciążach albo dobrymi radami uzyskanymi od rodziny, przyjaciół. Na lekarzach ja już za bardzo nie polegam, bo narazie nic ciekawego się nie dowiedziałam oprócz tego, żeby jeść co 3 godz. Ja i tak muszę jeść co 3 godz., bo inaczej mam mdłości i mogę zwymiotować żółcią z głodu. jednocześnie już teraz przytyłam 3 kg, inna sprawa, że to przez all inclusive na wyjeździe, ale jednak.

Chciałabym w ciąży odżywiać się zdrowo, żeby organizm trawił prawidłowo, żeby nie było za dużych wahań cukru (bo wszyscy mnie przed tym uprzedzają). ja już mam nadwagę, więc w ciąży mogę przytyć max 7-8 kg. poza tym nie chciałabym zanadto przytyć, bo ciężko chodzić z wielkim brzuchem i ciągłym parciem na pęcherz. Niektóre dziewczyny (moje koleżanki) w ciąży wyglądały cudownie, bo miały tylko brzuszek i resztę szczuplą, a inne wyglądały jak opuchnięte wieloryby. Ja nie chcę być wielorybem chcę byś zgrabna, czuć się dobrze i mieć tylko brzuszek, a nie zwały tłuszczu, napuchniętą twarz i obrzmiałe nogi.

Kto ma zatem pomysł na racjonalną dietę, albo choćby przepis na obiad, pomysł na śniadanie - niech pisze

z rad prababci: jeść dużo nabiału (wapń dla dziecka, bo inaczej czerpie z naszych kości) i cytryn (może chodzi o wit.C).

jak wygląda kwestia kawy i herbaty? ja piję jedną kawę dziennie (1 łyżeczka rozpuszczalnej). czy można pić czarną herbatę?

Dobre rady z poradnika:
  • Zjedz w łóżku przekąskę. Jeśli nie możesz „zamówić” małego śniadania do łóżka, przygotuj je sobie poprzedniego wieczoru, żebyś nie musiała wstawać. Mogą to być 2–3 sucharki czy herbatniki, mały banan albo garść suchych płatków kukurydzianych. Przekąskę popij ciepłą herbatą z termosu. Potem poleż jeszcze 10–15 minut i dopiero wtedy powoli wstań.
  • W ciągu dnia zjadaj 5–6 niewielkich posiłków. Nie powinnaś się ani przejadać, ani dopuszczać do wystąpienia silnego głodu. Jedz powoli i dokładnie żuj każdy kęs.
  • Noś w torebce małe przekąski – batonik muesli, kilka migdałów, orzechów czy krakersów. Gdy poczujesz ssanie w żołądku, a nie możesz zjeść normalnego posiłku, sięgnij po przekąskę. Dzięki temu zapobiegniesz większemu spadkowi cukru we krwi, co może być przyczyną wystąpienia nudności.
  • Zadbaj, by w codziennej diecie nie brakowało produktów bogatych w witaminę B6. Ma ona m.in. tę właściwość, że łagodzi mdłości i odruch wymiotny. Dobrymi jej źródłami są: ryby, chude mięso, banany, warzywa – zwłaszcza kapusta, groszek zielony, kalafior, marchew, szpinak, ziemniaki. W dużej ilości witamina B6 występuje też w zbożach (szczególnie kiełkach pszenicy), ziarnach soi, fasoli, orzeszkach ziemnych.
  • Unikaj potraw pikantnych i tłustych, które mogłyby podrażnić lub nadmiernie obciążyć żołądek.
  • Zorientuj się, które zapachy i smaki wywołują u ciebie nudności (mogą to być także te, które przed zajściem w ciążę bardzo lubiłaś) i starannie ich unikaj.
  • Nie objadaj się na noc, wieczorem staraj się nie przyrządzać potraw o intensywnym zapachu (np. kapusty). A przed snem dokładnie wywietrz mieszkanie.
  • Staraj się dużo pić (2,5–3 l dziennie), ale niewielkie porcje i małymi łykami – osłabisz odruchy wymiotne, a w razie torsji zapobiegniesz odwodnieniu. Unikaj napojów gazowanych i słodkich, pij zaś wodę mineralną, soki warzywne i owocowe. W łagodzeniu nudności bardzo pomocne są herbatki ziołowe (z miętą, melisą, rumiankiem), bo wspomagają trawienie, a ponadto działają uspokajająco, także na żołądek.
  • Pij herbatkę imbirową – jest znana z właściwości przeciwwymiotnych. Ważne jednak, by był to świeży imbir – możesz plasterek zalać filiżanką wrzątku albo wrzucić do zwykłej herbaty.
  • Staraj się być aktywna – spaceruj, spotykaj się ze znajomymi, gimnastykuj się. Bezczynność pogarsza trawienie i skłania do nadmiernego wsłuchiwania się w swój organizm.
Informacja zasięgnieta z www.poradnikzdrowie.pl
__________________

Edytowane przez Layla79
Czas edycji: 2010-06-19 o 09:25
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 09:41   #2
eleonoremio
Rozeznanie
 
Avatar eleonoremio
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Jawor
Wiadomości: 629
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Witam , moim zdaniem to nic trudnego
Po prostu jeść :
warzywa,
owoce,
nabiał,
ryż,
makarony,
unikać słodyczy po od nich są właśnie dodatkowe kilogramy zazwyczaj, oraz za dużo soli nie używać , ona zatrzymuje wodę w organiźmie i może się nasilać opuchlizna i waga też przez to w górę leci

Po prostu jeść dla dwojga nie za dwoje

Ps. z tymi słodyczami to u mnie najgorzej bo całą ciążę mam na nie ochote
__________________
Czekamy
https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqtqywd83r0zcb.png
Już z nami
Sebastian 2007
Sara 2010
Sylwia 2017

Kruszynka[*]29.11.20127 tyg.
Maleństwo[*]18.12.201310tyg.
eleonoremio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 10:04   #3
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Na to chyba nie ma konkretnej rady niestety to juz chyba zalezy od organizmu, genow itp....wiadomo, ze nie mozna jesc za dwoje, ale jesc normalnie...no i wiecej owocow i warzyw!

Ja w pierwszej ciazy jadlam zupelnie normalnie zdrowo i nie zdrowo, to na co mialam ochote, tak jak zawsze a przytylam 9 kg, waga w gore zaczela isc dopiero po skonczeniu 20 tygodnia ciazy...
Obecnie jestem w drugiej ciazy w 16 tygodniu i tez jem tak samo jak zawsze i to samo co zawsze i tez waga jeszcze nie poszla w gore, czyli bedzie prawdopodobnie powtorka, ze waga zacznie isc w gore po 20 tygodniu ciazy, czasem sie waha i wskakuje na jakies 40 deko wiecej ale na drugi dzien opada i tak sie waha

Po pierwszej ciazy z tych 9 kg od razu mi spadlo 6 kg a 3 kg niestety zostalo i utrzymuje sie do dzis, spasc nie chce po porodzie jestem niecale 1,5 roku

A jesli chodzi o wyglad to poszlo mi tylko w brzuch! Nigdzie indziej nie spuchlam ani nie rozroslam sie, Nie mialam duzego brzucha, tylko taka pilke, w 3 trymestrze nawet zmalal mi tylek tzn im bardziej wyciskalo brzuch tym bardziej tylek robil mi sie plaski, na koniec tylek byl na rowno z plecami w obecniej ciazy narazie jest podobnie, jedynie co to piersi sie powiekszaly i wczesniej i teraz ale to juz jest prawidlowy objaw

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-06-19 o 10:12
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 10:09   #4
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

ja mam ochotę na nabiał. czasem mogłabym jeść non stop, a czasem nic. i to non stop doprowadziło do tego, że przez te 3 kg nie mogę się właśnie dopiąć w jeansy po 2 tyg. wakacji!
nie wiem, co teraz. czasem mam straszny apetyt, jak teraz i mogłabym ciągle jeść. będę pić wodę. ogólnie czuję się jak na diecie, bo myślę o jedzeniu non stop.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 10:26   #5
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

A to ciekawe Bo ja jadłam głównie owoce i warzywa bo na to zazwyczaj miałam haj, no ale wiadomo jakies serki, ryż, dania mączne. Wydaje się nie tuczące i co? 2o kilo mi przybyło lekko. Wydaje mi się że dieta nie jest główną przyczyna tycia w ciazy.
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 10:30   #6
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

20 kg?
to jest właśnie najgorsze w ciąży. te 20 kg.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 10:40   #7
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Spokojnie, to zalezy jakiej się było budowy przed ciążą. Np na moim przykładzie, Ja wazyłam przed ciążą 45 kg, byłam drobna małą osóbką i teraz te 20 kg więcej sprawiło ze wyglądam jak.. hm.. normalnie wyglądająca kobieta, no poza brzuszkiem Takze nie zawsze to wszystko widać! Nieraz to moze dodac wyrazu i tyle! A ty się nie martw na zapas, przeciez to stan przejściowy, nie ważne jak się wygląda. Ważne ze dzidziuś zdrowo się rozwija a te kg i tak uciekną!Ale tak jak mówię owoce i wazywa podstawa. JA ostatnio opycham się lizakami lodowymi, sama woda i cukier ale se myśłe cooo tam pół kilo w tą czy w tą
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 11:12   #8
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

no ja byłam grubasem przed ciążą i podejrzewam, że będę grubasem też w trakcie o zgrozo! przytyłam 15 kg po rzuceniu palenia pół roku temu właśnie dla dziecka, bo planowałam ciążę. teraz ważę 80 kg, czyli po ciąży 100 kg! naprawdę nie wiem, co robić. mi pomagają tylko ćwiczenia, rok temu byłam fit i ważyłam 65 kg regularnie ćwicząc, teraz obawiam sie masakry, a najbardziej zwisającego po ciąży brzucha z rozstępami, widziałam takie coś i wygląda okropnie.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 13:32   #9
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
no ja byłam grubasem przed ciążą i podejrzewam, że będę grubasem też w trakcie o zgrozo! przytyłam 15 kg po rzuceniu palenia pół roku temu właśnie dla dziecka, bo planowałam ciążę. teraz ważę 80 kg, czyli po ciąży 100 kg! naprawdę nie wiem, co robić. mi pomagają tylko ćwiczenia, rok temu byłam fit i ważyłam 65 kg regularnie ćwicząc, teraz obawiam sie masakry, a najbardziej zwisającego po ciąży brzucha z rozstępami, widziałam takie coś i wygląda okropnie.

Witaj


To i Ja sie wypowiem jestem już po jednej ciązy i niestety wyglądałm jak WIELORYB przytyłam 20 kg rozeszło sie po Mnie całej, przed zajściem ważyłam 65 a w 9 miesiacu 85 .
zrzuciłam wszystko w półtora roku, ale co prawda na początku mi nie zależało bo siedziałam w domu i zajmowałam sie małą. Potem juz mi wjechano na ambicje i poszło wszystko, bez trudu. No ale jest jale jakby nie było po tych 20kg został obwisły brzuch i wszędzie rozstępy dosł ownie brzuch,nogi ,kolana , biust. No tego juz sie nie da zlikwidować także już sie przyzwyczaiłam bo mam już to ponad 3 lata jak sie zaczeły robić. Teraz jestem w prawie 12 tygodniu i narazie +1 kg staram sie patrzec na to co jem oraz duzo ruchu noi mam zamiar ćwiczyć w II trymestrze.
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500

Edytowane przez Myszeczka86
Czas edycji: 2010-06-19 o 14:24
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 13:56   #10
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Myszeczka86 Pokaż wiadomość
Witaj


To i Ja sie wypowiem jestem już po jednej ciązy i niestety wyglądaąłm jak WIELORYB przytyłam 20 kg rozeszło sie po Mnie całej, pzed zajściem ważyłam 65 a w 9 miesiacu 85 .
zrzuciłąm wszystko w półtora roku, ale co prawda na początku mi nie zależało bo siedziaąłm w domu i zajmowałm sie małą. Potem juz mi wjechano na ambicje i poszło wszystko, bez trudu. No ale jest jale jakby nie było po tych 20kg został obwisły brzuch i wszędzie rozstępy dosł ownie brzuch,nogi ,kolana , biust. No tego juz sie nie da zlikwidować także już sie przyzwyczaiłam bo mam już to ponad 3 lata jak sie zaczeły robić. Teraz jestem w prawie 12 tygodniu i narazie +1 kg staram sie patrzec na to co jem oraz duzo ruchu noi mam zamiar ćwiczyć w II trymestrze.
nie przeżyję takich rozstępów na kolanach? ja uwielbiam swoje kolanka myślisz, że możemy ćwiczyć? rozmawiałaś z lekarzem? bo z tego, co ja wiem, to tylko joga albo pilates.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 14:21   #11
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
nie przeżyję takich rozstępów na kolanach? ja uwielbiam swoje kolanka myślisz, że możemy ćwiczyć? rozmawiałaś z lekarzem? bo z tego, co ja wiem, to tylko joga albo pilates.
Ja mam rozstepów pare z tyłu kolana, ale ostatnio kobiete widziałam co miałą łydki pochlastane i to tak porządnie.
A w którym jesteś tygodniu ???
Ja słyszałam że od Ii trymestru można troszkę sobie pocwiczyć.
Można jeżdzić na rowerze stacjonarnym , niektórzy jeżdza na rolkach.
Z lekarzem pogadam na nastepnej wizycie tzn 1 lipca i zobacze co mi powie.
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 14:31   #12
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Myszeczka86 Pokaż wiadomość
Ja mam rozstepów pare z tyłu kolana, ale ostatnio kobiete widziałam co miałą łydki pochlastane i to tak porządnie.
A w którym jesteś tygodniu ???
Ja słyszałam że od Ii trymestru można troszkę sobie pocwiczyć.
Można jeżdzić na rowerze stacjonarnym , niektórzy jeżdza na rolkach.
Z lekarzem pogadam na nastepnej wizycie tzn 1 lipca i zobacze co mi powie.
w poniedziałek rozpocznę 11 tydz.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 14:39   #13
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

to za wczasu zacznij sie smarować. Na pewno powstrzyma to kilka wrogów
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 15:11   #14
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Linka24 Pokaż wiadomość
to za wczasu zacznij sie smarować. Na pewno powstrzyma to kilka wrogów

Moje zdanie jest takie że jeżeli ktoś jest skłonny do rozstępów to niczym im nie przeszkodzi, a niestety Ja jestem. Wydałam na siebie kupe kasy na te kremy i nic nie pomogło, niestety.


Layla79
To jestes o tydzien póżniej odemnie do tyłu
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 17:14   #15
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Myszeczka86 Pokaż wiadomość
Moje zdanie jest takie że jeżeli ktoś jest skłonny do rozstępów to niczym im nie przeszkodzi, a niestety Ja jestem. Wydałam na siebie kupe kasy na te kremy i nic nie pomogło, niestety.


Layla79
To jestes o tydzien póżniej odemnie do tyłu
super! też się czujesz jak kupa, masz mdłości non stop, wymiotujesz 2 razy dziennie i jesteś zmęczona? to witaj w klubie.
niech on się tam szybciej wylęga, bo ja nie wiem, jak wytrzymam do stycznia
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 18:09   #16
Myszeczka86
Zakorzenienie
 
Avatar Myszeczka86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Miasto marzeń :)
Wiadomości: 6 020
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
super! też się czujesz jak kupa, masz mdłości non stop, wymiotujesz 2 razy dziennie i jesteś zmęczona? to witaj w klubie.
niech on się tam szybciej wylęga, bo ja nie wiem, jak wytrzymam do stycznia

Ja nie wymiotowałąm przy żadnej ciązy
No ale na styczen to czekam już zniecierpliwoscią
Ja dzis pojezdziłąm troszke na rolkach, ale krótko a tak to nic poza tym nie robiłam dla figury
__________________
Bartoszek 30.11.2011

Juleczka 06.07.2007

Czas na walke
76
- .
70
62,400 20.04.2013

wymarzona osiagnięta 58 a nawet mniej 55,500
Myszeczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 19:02   #17
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
no ja byłam grubasem przed ciążą i podejrzewam, że będę grubasem też w trakcie o zgrozo! przytyłam 15 kg po rzuceniu palenia pół roku temu właśnie dla dziecka, bo planowałam ciążę. teraz ważę 80 kg, czyli po ciąży 100 kg! naprawdę nie wiem, co robić. mi pomagają tylko ćwiczenia, rok temu byłam fit i ważyłam 65 kg regularnie ćwicząc, teraz obawiam sie masakry, a najbardziej zwisającego po ciąży brzucha z rozstępami, widziałam takie coś i wygląda okropnie.
kobieto z takim podejsciem po co w ogole decydowalas sie na ciaze?! liczy sie zdrowie twojego dziecka czy twoja figura? do ktorej po ciazy mozna wrocic, nawet jak przytyjesz o zgrozo te 20 kg...
w sumie to ci wspolczuje, bo zamiast cieszyc sie ciaza bedziesz liczyla kazdy gram ktory przytyjesz, a nie daj boze jak zasypia cie rozstepy to pozniej odbije sie to na twoim dziecku bo moze je jeszcze bedziesz o nie obwiniac :/
poprostu odzywiaj sie racjonalnie, ruszaj sie ale tez z tym nie ma co przesadzac bo pozniej zaczynaja sie problemy przez przeforsowanie. a co ma byc to i tak bedzie. karmiac piersia dziecko wyssie z ciebie pare kg, do tego ruch po porodzie, dieta matki karmiacej i znowu bedziesz "laską" - wystarczy odrobina samozaparcia, bo nie ma rzeczy niemozliwych. no i nawilzaj skore - chociaz to i tak niczego nie gwarantuje, ale mozna miec pozniej czyste sumienie.

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
super! też się czujesz jak kupa, masz mdłości non stop, wymiotujesz 2 razy dziennie i jesteś zmęczona? to witaj w klubie.
niech on się tam szybciej wylęga, bo ja nie wiem, jak wytrzymam do stycznia
zalamujesz mnie... robisz za inkubator dla jakiegos robaka? bo tak to brzmi... nie ty jedna i nie ty ostatnia musisz sie przemeczyc, pozniej jeszcze bedziesz za ciaza tesknic.

zmien podejscie do ciazy bo czytajac to co piszesz, wydaje sie ono malo pozytywne :/
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 20:28   #18
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
kobieto z takim podejsciem po co w ogole decydowalas sie na ciaze?! liczy sie zdrowie twojego dziecka czy twoja figura? do ktorej po ciazy mozna wrocic, nawet jak przytyjesz o zgrozo te 20 kg...
w sumie to ci wspolczuje, bo zamiast cieszyc sie ciaza bedziesz liczyla kazdy gram ktory przytyjesz, a nie daj boze jak zasypia cie rozstepy to pozniej odbije sie to na twoim dziecku bo moze je jeszcze bedziesz o nie obwiniac :/
poprostu odzywiaj sie racjonalnie, ruszaj sie ale tez z tym nie ma co przesadzac bo pozniej zaczynaja sie problemy przez przeforsowanie. a co ma byc to i tak bedzie. karmiac piersia dziecko wyssie z ciebie pare kg, do tego ruch po porodzie, dieta matki karmiacej i znowu bedziesz "laską" - wystarczy odrobina samozaparcia, bo nie ma rzeczy niemozliwych. no i nawilzaj skore - chociaz to i tak niczego nie gwarantuje, ale mozna miec pozniej czyste sumienie.



zalamujesz mnie... robisz za inkubator dla jakiegos robaka? bo tak to brzmi... nie ty jedna i nie ty ostatnia musisz sie przemeczyc, pozniej jeszcze bedziesz za ciaza tesknic.

zmien podejscie do ciazy bo czytajac to co piszesz, wydaje sie ono malo pozytywne :/

bajko, c hyba Layli chodzi o co innego jednak.

Ja np jestem przestraszona poniewaz z dnia na dzien waze coraz wiecej mimo,ze jem normalnie i nie za nasza dwojke
Nie wiem co sie dzieje, bo nie wiem skad w ciagu 3 tygodni wzielo sie 4-5 kilogramow - to jakby nie patrzec nie jest zdrowe i odpowiednia - nawet w opiniach lekarzy.
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 21:09   #19
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
bajko, c hyba Layli chodzi o co innego jednak.

Ja np jestem przestraszona poniewaz z dnia na dzien waze coraz wiecej mimo,ze jem normalnie i nie za nasza dwojke
Nie wiem co sie dzieje, bo nie wiem skad w ciagu 3 tygodni wzielo sie 4-5 kilogramow - to jakby nie patrzec nie jest zdrowe i odpowiednia - nawet w opiniach lekarzy.
jezeli chodzilo by jej o cos innego pisala by to w inny sposob... no ale mniejsza z tym, kazda z nas przezywa to inaczej

a co do twojego przyrostu wagi, moze jest on zwiazany ze zbyt wysokim pozniomem cukru we krwi? nie wiem w ktorym jestes tc, ale robilas juz obciazenie glukoza ? moze to wyjasni sprawe. albo to wina soli ktora zatrzymuje wode w organizmie.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 22:09   #20
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
20 kg?
to jest właśnie najgorsze w ciąży. te 20 kg.
a 29 kg? tyle przytyłam
byłam załamana hehe, ale zrzuciłam i teraz ważę mniej niż przed ciążą
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 22:11   #21
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
jezeli chodzilo by jej o cos innego pisala by to w inny sposob... no ale mniejsza z tym, kazda z nas przezywa to inaczej

a co do twojego przyrostu wagi, moze jest on zwiazany ze zbyt wysokim pozniomem cukru we krwi? nie wiem w ktorym jestes tc, ale robilas juz obciazenie glukoza ? moze to wyjasni sprawe. albo to wina soli ktora zatrzymuje wode w organizmie.
nie mialam , bede miala w przyszlym tygodniu.
Zwykle mam cukier pomiedzy 70-90.
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 22:19   #22
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

dziewczyny ja miałam cukrzycę ciążową, ale kiedy się o niej dowiedziałam przeszłam na dietę, niestety to nie powstrzymało mojego tycia, tyłam nadal, systematycznie i równomiernie
w I trymestrze przytyłam aż 6 kg
faktem jest że bardzo spuchłam, zaraz po porodzie jak ściągnęłam skarpetki zobaczyłam moje stopy, były wtedy już szczupłe, aż się nadziwić nie mogłam, bo kilka godzin wcześniej to były jakieś spuchnięte grubaski
i po 6 dniach od porodu zważyłam się i od razu było 10 kg mniej, więc poza wagą dziecka, wód płodowych itd. dużo wody musiałam w sobie mieć że tak dużo spadło

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
nie mialam , bede miala w przyszlym tygodniu.
Zwykle mam cukier pomiedzy 70-90.
to poziom na czczo?
jak na czczo to 70 to za mało, a godzinę po posiłku powinno być nie więcej niż 180, dwie godziny po do 160
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 22:24   #23
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
dziewczyny ja miałam cukrzycę ciążową, ale kiedy się o niej dowiedziałam przeszłam na dietę, niestety to nie powstrzymało mojego tycia, tyłam nadal, systematycznie i równomiernie
w I trymestrze przytyłam aż 6 kg
faktem jest że bardzo spuchłam, zaraz po porodzie jak ściągnęłam skarpetki zobaczyłam moje stopy, były wtedy już szczupłe, aż się nadziwić nie mogłam, bo kilka godzin wcześniej to były jakieś spuchnięte grubaski
i po 6 dniach od porodu zważyłam się i od razu było 10 kg mniej, więc poza wagą dziecka, wód płodowych itd. dużo wody musiałam w sobie mieć że tak dużo spadło

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------


to poziom na czczo?
jak na czczo to 70 to za mało, a godzinę po posiłku powinno być nie więcej niż 180, dwie godziny po do 160
na czczo - mam zwykle 73- 95
nie przekraczam tych wartosci
w tym tygodniu zrobie ta glukoze- mam skierowanie na 50 gr

A jesli nie jest to wina cukru to moze ta sol.
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 22:26   #24
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
na czczo - mam zwykle 73- 95
nie przekraczam tych wartosci
w tym tygodniu zrobie ta glukoze- mam skierowanie na 50 gr

A jesli nie jest to wina cukru to moze ta sol.
trzymam kciuki za glukozę
oby wyniki były jak ta lala

ja niestety piłam to świństwo 2 razy, raz 50 a raz 75 feee
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 06:02   #25
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

nie wiem, jak to jest, że zawsze na Wizażu zdarzają się osoby, które kompletnie nie rozumieją tematu i muszą wsadzić swój nos, żeby namieszać. i zawsze jest problem z nowymi wątkami, że znajdzie się ktoś, kto ten watek zepsuje nie rozumiejąc istoty zagadnienia. mi się nawet nie chce tego komentować.

inkubator dla robaka! dziewczyno, skąd Ty masz takie pomysły?

pozdrawiam i proszę, żebyś już nie wchodziła do tego wątku.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 08:11   #26
SzAnGaLa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Starachowice
Wiadomości: 51
GG do SzAnGaLa
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

a tak na marginesie to trzeba bylo zrobic z waga cos zanim w ciaze zaszlas, bo jak dla mnie to wazac 80 kg to juz jestes hmm powaznych rozmiarow. a co do tego okreslenia wieloryb dla kobiet w ciazy to zastanow sie co Ty piszesz, wiesz co to jest np. gestoza?
a tym co napisalas ze czujesz sie jak kupa bedac w ciazy to mnie zabilas, w ogole z tym nastawieniem do ciazy po co w niej jestes, boisz sie ze ci sie figura popsuje ktorej i tak nie masz? rozstepow i brzucha zwisajacego- a teraz jaki masz brzuch? plaski jak u modelki Brzydal ? rozstepy tez pewnie masz, bo jak pisalas przytylas 15 kg (to dla mnie szok) w pol roku po rzuceniu palenia, na wakacjach nie trzeba bylo sie tak objadac poza tym.
kolezanko bajka 1807 brawo dla Ciebie, zgadzam sie z Toba.
na koniec pozdrowienia dla Kupy- zalozycielki wątku
i ten text na koniec jak to brzmi niech sie on tam szybciej wylęga, no comment ...
SzAnGaLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 10:02   #27
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Nie rozumiem autorki wątku Z Twoich postów wynika, że boisz się przytyć, żeby nie wyglądać grubo. A powinnaś raczej bać się przytyć dla zdrowia dziecka
Ja nie będę ukrywać, że boję się przytyć za dużo (powinnam ok 12-15kg). Ale to dlatego, że im więcej kilogramów ja mam tym gorzej dla dziecka. Przed ciążą ważyłam 76kg (170cm), więc już i tak troszkę więcej niż powinnam (na szczęście udało mi się schudnąć 10kg zanim zaszłam w ciążę).
Ale zdaję sobie sprawę, że w ciąży nawet racjonalne i zdrowe odżywianie może nie zahamować tycia. Dlatego wiem, że pomimo moich starań i tak mogę przytyć za dużo. Trudno. Ale ja uważam, że przez okres ciąży powinnam skupić się na dobru dziecka a potem przyjdzie czas na diety i ćwiczenia.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 11:01   #28
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Dziewczyny, a nie ,moze byc tak,ze kazda z nas inaczej podchodzi do ciazy?

I inaczej dobiera slownictwo wypowiadajac sie o swoim wygladzie itp?
Ja tez mowie,ze jestem gruba i ze mam dupe jak kalafior dzieki nowemu celulitowi - i co z tego?
No mam i tak wygladam dzieki ciazy, ale to nie znaczy, ze nie kocham swojego dziecka bo kocham najbardziej.

A nie jestem z tych matek Polek, ktore ciesza sie kazdym kilogramem i tym, ze zapuszczam sie "w imie dobra dziecka". Nie trzeba byc zaniedbana matroną zeby urodzic piekne, zdrowe dziecko!
Widzialam kilka brzuchow i kilka dziewczyn na zdjeciach i ..łał!
(jak dla mnie np. naked21, Jolaoo,hd2005, Carol77 i wiele innych wyglada poporostu pieknie! - mam nadzieje,ze dziewczyny nie obraza sie,że je tutaj wymienilam)
A ponarzekac kazda z nas moze i podzielic sie tym,ze jest srednio zadowolona ze swojego wygladu.

I mysle, ze Layla ma racje piszac,ze zawsze znajdzie sie ktos ze swoimi 3 groszami, moze jesli watek Ci nie odpowiada poprostu tutaj nie pisz/nie wchodz?





Layla, wiec wracając do tematu:

Ja ograniczam lody oraz ciastka/slodycze na poczet owocow - za szybko przybieram, co mnie martwi.
Zaopatrzylam sie tez w wieksze ilosci soi i soczewicy - kotlety, parowki, ziarna do przygotowania potrawek i kotletow - duzo zdrowsze i tresciwsze jedzenie.
Mam nadzieje,ze mojej malej posmakuje
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 11:43   #29
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a nie ,moze byc tak,ze kazda z nas inaczej podchodzi do ciazy?

I inaczej dobiera slownictwo wypowiadajac sie o swoim wygladzie itp?
Ja tez mowie,ze jestem gruba i ze mam dupe jak kalafior dzieki nowemu celulitowi - i co z tego?
No mam i tak wygladam dzieki ciazy, ale to nie znaczy, ze nie kocham swojego dziecka bo kocham najbardziej.

A nie jestem z tych matek Polek, ktore ciesza sie kazdym kilogramem i tym, ze zapuszczam sie "w imie dobra dziecka". Nie trzeba byc zaniedbana matroną zeby urodzic piekne, zdrowe dziecko!
Widzialam kilka brzuchow i kilka dziewczyn na zdjeciach i ..łał!
(jak dla mnie np. naked21, Jolaoo,hd2005, Carol77 i wiele innych wyglada poporostu pieknie! - mam nadzieje,ze dziewczyny nie obraza sie,że je tutaj wymienilam)
A ponarzekac kazda z nas moze i podzielic sie tym,ze jest srednio zadowolona ze swojego wygladu.

I mysle, ze Layla ma racje piszac,ze zawsze znajdzie sie ktos ze swoimi 3 groszami, moze jesli watek Ci nie odpowiada poprostu tutaj nie pisz/nie wchodz?





Layla, wiec wracając do tematu:

Ja ograniczam lody oraz ciastka/slodycze na poczet owocow - za szybko przybieram, co mnie martwi.
Zaopatrzylam sie tez w wieksze ilosci soi i soczewicy - kotlety, parowki, ziarna do przygotowania potrawek i kotletow - duzo zdrowsze i tresciwsze jedzenie.
Mam nadzieje,ze mojej malej posmakuje
Problem tylko w tym, że w ciąży niekoniecznie nadmierny wzrost wagi wiąże się ze spożywaniem nadmiernej ilości jedzenia. I trzeba zdawać sobie z tego sprawę.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 12:00   #30
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Odżywianie w ciąży - czyli jak jeść, żeby zanadto nie przytyć

Jeść, a nie żreć Dla dwojga, ale nie za dwoje.
Z owocami wbrew pozorom należy uważać - zawierają mnóstwo cukru. Warzywa lepsze.
Aczkolwiek jeśli raz na jakiś czas masz ochotę na fastfoody czy coś słodkiego - zjedz.

Tak czy siak, mimo wszystko wiele zależy od predyspozycji organizmu - ja jadłam normalnie, równiez słodycze - 9kg przytyłam. Ale tez dużo się ruszałam, 80% ciąży pracowałam i studiowałam. Wydaje mi się, że nawet najlepsza dieta w sytuacji, gdy nic nie robisz (pomijam tu wskazania lekarskie do leżenia) może skutkować nadwagą.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-26 18:39:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.