Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 12:55   #91
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Dziewczyny, zrobiłam sobie 2-3 tyg przerwy od rzęs, po tym jak zdjęłam sobie sama bo mnie oko swędziało, drażniło kłuło, a zdjęcie zdjętych rzęs pokazuję raz jeszcze w załączniku.

I idę do stylistki.
Boję się. Jak mam poznać czy jest ok? Ma zdjęcia i są w porządku ale i tak się boję po tych moich doświadczeniach.

1 aplikacja - wypadło pierwszego dnia z 10 - 20 rzęsek doczepionych. Samych rzęsek.
2 aplikacja - te grudy które tu pokazuję...

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06384.jpg (53,8 KB, 170 załadowań)
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:26   #92
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

nawet jesli nie jestes to daj znac nowej stylistce ze jestes po troszku zolza a jak wiadomo takie kobiety sa bardziej wymagajace i Twoja stylistka wiecej musialaby wlozyc wysilku by Cie zadowolic

znam to z wlasnego doswiadczenia - z pracy z ludzmi. jesli ktos jest przychylny jak baranek latwiej bledy wybaczy. jesli zas spotkam 'zylete' to musze sie bardziej postarac.

radze tez przed wizyta poczytac o rodzajach rzes (np skretach j, b, c, d) i powiedziec np tekst "ostatnio mialam skret d, ale efekt mi sie nie podobal. co pani mi proponuje jako stylistka?"

wtedy babka zobaczy, ze sie znasz na rzeczy i tez sie bardziej postara
moze dziewczyny beda mialy inna rade



ps. a jesli nie daj boze babka sknoci sprawe ja bym nie placila. kazalabym sobie zdjac te rzesy i jeszcze raz aplikowac. mozesz ja troche postraszyc w zaleznosci do kogo idziesz (czy do salonu, czy na chate..).
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 17:48   #93
screamowsky
Raczkowanie
 
Avatar screamowsky
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 93
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
nawet jesli nie jestes to daj znac nowej stylistce ze jestes po troszku zolza a jak wiadomo takie kobiety sa bardziej wymagajace i Twoja stylistka wiecej musialaby wlozyc wysilku by Cie zadowolic

znam to z wlasnego doswiadczenia - z pracy z ludzmi. jesli ktos jest przychylny jak baranek latwiej bledy wybaczy. jesli zas spotkam 'zylete' to musze sie bardziej postarac.

radze tez przed wizyta poczytac o rodzajach rzes (np skretach j, b, c, d) i powiedziec np tekst "ostatnio mialam skret d, ale efekt mi sie nie podobal. co pani mi proponuje jako stylistka?"

wtedy babka zobaczy, ze sie znasz na rzeczy i tez sie bardziej postara
moze dziewczyny beda mialy inna rade



ps. a jesli nie daj boze babka sknoci sprawe ja bym nie placila. kazalabym sobie zdjac te rzesy i jeszcze raz aplikowac. mozesz ja troche postraszyc w zaleznosci do kogo idziesz (czy do salonu, czy na chate..).
Szcerze jak ktos nie potrafi zakladac rzes(tak jak jej poprzednia 'stylistka'),to nawet jak bedzie zołzą to to spieprzy. Wydaje mi sie ze albo ktos potrafi i robi dobrze wszystkim (jak to brzmi albo nie zna sie na rzeczy...
screamowsky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 17:57   #94
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez screamowsky Pokaż wiadomość
Szcerze jak ktos nie potrafi zakladac rzes(tak jak jej poprzednia 'stylistka'),to nawet jak bedzie zołzą to to spieprzy. Wydaje mi sie ze albo ktos potrafi i robi dobrze wszystkim (jak to brzmi albo nie zna sie na rzeczy...
no niestety dokładnie tak, pseudostylistka i tak weźmie zlecenie i i tak będzie dumna ze swojego dzieła. sama nie wiem jak ja bym szukała, na pewno kogoś poleconego, ale tez kogoś kompetentnego, kto odpowie na wszystkie moje pytania
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 07:49   #95
rzeskaOL
Raczkowanie
 
Avatar rzeskaOL
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 65
GG do rzeskaOL
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Tragicznie to wygląda...;/
rzeskaOL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 12:08   #96
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

No właśnie - jak ktoś umie to to zrobi, a jak nie to nie uda mu się zrobić tego dobrze.
Kurcze. Chcę. Ale boję się efektu tego co poprzednio.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 14:03   #97
rzeskaOL
Raczkowanie
 
Avatar rzeskaOL
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 65
GG do rzeskaOL
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

friese, a ile razy przedłuzałas juz sobie rzesy?to był pierwszy raz? kurcze to jest bardzo fajna sprawa jezeli trafi sie na dobra stylistke,ja zajmuje sie przedłuzaniem od 3 lat i tyle tez czasu sama nosze rzeski,jestem nimi zachwycona ,ale gdyby jakas pseudo stylistka zrobiła mi tak jak tobie pewnie bym sie odrazu zraziła
__________________
20/40
rzeskaOL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 21:08   #98
basaiii
Przyczajenie
 
Avatar basaiii
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
No właśnie - jak ktoś umie to to zrobi, a jak nie to nie uda mu się zrobić tego dobrze.
Kurcze. Chcę. Ale boję się efektu tego co poprzednio.
wybierając stylistke proś koniecznie o portfolio i certyfikat! pusisz widziec dobre wykonanie, inaczej sie na to nie pisz! przykro mi że tak trafiłaś, można się sparzyć;/
basaiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 10:11   #99
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez rzeskaOL Pokaż wiadomość
friese, a ile razy przedłuzałas juz sobie rzesy?to był pierwszy raz? kurcze to jest bardzo fajna sprawa jezeli trafi sie na dobra stylistke,ja zajmuje sie przedłuzaniem od 3 lat i tyle tez czasu sama nosze rzeski,jestem nimi zachwycona ,ale gdyby jakas pseudo stylistka zrobiła mi tak jak tobie pewnie bym sie odrazu zraziła
teraz mam 4 razy przedłużone.. jest ok zrobiła to koleżanka.. trochę posklejane, ale może w 4 miejscach maks.

Cytat:
Napisane przez basaiii Pokaż wiadomość
wybierając stylistke proś koniecznie o portfolio i certyfikat! pusisz widziec dobre wykonanie, inaczej sie na to nie pisz! przykro mi że tak trafiłaś, można się sparzyć;/
teraz po prostu jak ten 4 raz mam, to widziałam u koleżanki ładnie zrobione, i poprosiłam tą koleżankę by dała mi namiar na swoją stylistkę i tak na nią trafiłam nie chciałam oglądać jej certyfikatu bo widziałam jak jej praca wygląda

Cytat:
Napisane przez DiD86 Pokaż wiadomość
wszystkie rzęsy są wykonane z włókien jedwabiu z wiązaniem syntetycznym

p.s. czy wiecie czym charakteryzuje się jedwab? trochę "leisty" i raczej rzadna z nas nie chciałaby mieć rzęs które składałyby się GŁÓWNIE z jedwabiu
ja słyszałam że te jedwabne to strasznie delikatne są, takie lekkie, i delikatne, jeszcze bardziej lekkie i delikatne od naszych naturalnych rzęs i że po prostu źle się układają
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 15:11   #100
basaiii
Przyczajenie
 
Avatar basaiii
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość


ja słyszałam że te jedwabne to strasznie delikatne są, takie lekkie, i delikatne, jeszcze bardziej lekkie i delikatne od naszych naturalnych rzęs i że po prostu źle się układają
nie ma takiego czegoś jak rzęsy 100% jedwab!! to nazwa handlowa tak samo jak porcelana czy jedwab na paznokcie. zawsze jest syntetyk, chyba ze mówimy o naturalnym włosiu z norek
basaiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 15:20   #101
jooasi
Wtajemniczenie
 
Avatar jooasi
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 155
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

no właśnie norki miałam już te jedwabne xtreme lashes słabo się sprawdziły bo się wywijały , miałam zwykłe przez pół roku, teraz odratowuje swoje naturalne rzęsy ale od swoje kosmetyczki słyszałam jeszcze o tych norkach. czy któraś z Was na tym pracuje, polecacie, jak wygląda efekt w porównaniu do innych?????
__________________
Mentor okrągłe hp 325cc 17.11.11 Wroclove dr M.W.
jooasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 18:06   #102
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Dziewczyny jakich płynów do demakijażu używacie?
Wiem że ma to być płyn beztłuszczowy, ale jaki dokładnie?
Biotherma Sensibio nada się?
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 16:41   #103
basaiii
Przyczajenie
 
Avatar basaiii
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakich płynów do demakijażu używacie?
Wiem że ma to być płyn beztłuszczowy, ale jaki dokładnie?
Biotherma Sensibio nada się?
jasne że tak, każdy płyn micelarny, nawet Ziaja. Oby nie był to płym dwufazowy
basaiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 21:20   #104
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez basaiii Pokaż wiadomość
jasne że tak, każdy płyn micelarny, nawet Ziaja. Oby nie był to płym dwufazowy

tak tak, micelarny Ziaji
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 22:21   #105
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Dziewczyny.
Nie wiem jakie jest Wasze zdanie, ale ja po swojej aplikacji rzęs, czwartej czy piątej już (zaczęłam w wakacje, w lipcu bodajże) nie zgadzam się ze słowami, że ,,PRZEDŁUŻANIE RZĘS NIE NISZCZY NASZYCH NATURALNYCH".

Ja, moja koleżanka jedna, i moja koleżanka druga i trzecia i piąta - miałyśmy robione u różnych stylistek, i każdej z nas rzęsy naturalne są bardzo ubogie.
Np ja miałam bardzo gęste zanim przedłużyłam.. Zrobiłam przerwę 5 tygodni - i nie odrosły mi tak jak zawsze. Mam takie rzadkie.. A smarowałam olejkiem rycynowym.

Moja koleżanka która miała takie same gęste rzęsy jak ja przed założeniem - już 3 miesiąc nie nosi rzęs i mówi że jeszcze nie są w tym stanie co przed zakładaniem, a ona miała trzy razy zakładane rzęsy..


Teraz już donoszę i zdejmę te sztuszne. Boję się że moje naturalne rzęsy nie będą już takie jak kiedyś .. bedą?
I jeszcze: czy Was też te rzęsy jak odrastają to Was kłują i swędzą? (mam 0,20, C)
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 16:23   #106
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Hej dziewczyny. Poszukuje dobrej stylistki z okolic Katowic, macie jakies namiary ?? Bylam zachwycona tutaj zdjeciami z bloga stylistki z Olsztyna, szkoda ze tak daleko
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 16:35   #107
rzeskaOL
Raczkowanie
 
Avatar rzeskaOL
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 65
GG do rzeskaOL
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziewczyny.
Nie wiem jakie jest Wasze zdanie, ale ja po swojej aplikacji rzęs, czwartej czy piątej już (zaczęłam w wakacje, w lipcu bodajże) nie zgadzam się ze słowami, że ,,PRZEDŁUŻANIE RZĘS NIE NISZCZY NASZYCH NATURALNYCH".

Ja, moja koleżanka jedna, i moja koleżanka druga i trzecia i piąta - miałyśmy robione u różnych stylistek, i każdej z nas rzęsy naturalne są bardzo ubogie.
Np ja miałam bardzo gęste zanim przedłużyłam.. Zrobiłam przerwę 5 tygodni - i nie odrosły mi tak jak zawsze. Mam takie rzadkie.. A smarowałam olejkiem rycynowym.

Moja koleżanka która miała takie same gęste rzęsy jak ja przed założeniem - już 3 miesiąc nie nosi rzęs i mówi że jeszcze nie są w tym stanie co przed zakładaniem, a ona miała trzy razy zakładane rzęsy..


Teraz już donoszę i zdejmę te sztuszne. Boję się że moje naturalne rzęsy nie będą już takie jak kiedyś .. bedą?
I jeszcze: czy Was też te rzęsy jak odrastają to Was kłują i swędzą? (mam 0,20, C)
Odrosną powinny po ok 2/3 miesiącach max.Ale napewno beda takie jak kiedyś.Moje klientki robią sobie 1/2 razy do roku przerwe w noszeniu ale po ok miesiącu wracają z pieknie odrośnietymi rzeskami i zakładamy nowy,swieży zestaw.
__________________
20/40
rzeskaOL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 19:12   #108
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez rzeskaOL Pokaż wiadomość
Odrosną powinny po ok 2/3 miesiącach max.Ale napewno beda takie jak kiedyś.Moje klientki robią sobie 1/2 razy do roku przerwe w noszeniu ale po ok miesiącu wracają z pieknie odrośnietymi rzeskami i zakładamy nowy,swieży zestaw.
Minął ponad miesiąc i nie są takie jak przed założeniem jeszcze...
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 22:06   #109
rzeskaOL
Raczkowanie
 
Avatar rzeskaOL
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 65
GG do rzeskaOL
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

odrosną trzymam kciuki,smaruj regularnie olejkiem rycynowym
__________________
20/40
rzeskaOL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 15:25   #110
migget
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 10
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Nie martw się, odrosną, niektórym wolniej innym szybciej.. ja mam naturalnie dlugie rzesy, po zdjeciu bardzo szybko wrocily do normy, chociaz cwiczyla na mnie zabieg uczaca sie dopiero osoba.
migget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 17:11   #111
jooasi
Wtajemniczenie
 
Avatar jooasi
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 155
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

ja też mam swoje ładne długie rzesy, doczepione nosiłam 4 miesiące a dobre 3 zajęło moim powrócenie do stanu wyjsciowego mimo stosowania odżywki. po odpadnieciu rzesek we wrześniu wygądałam żałośnie, moje naturalne okazały się króciutkie i proste, nie było czego nawet tuszem maznąć, na szczęście już doszły do stanu pierwotnego ale chyba więcej się nie skusze na doklejanie mimo, że oko wygląda w nich pięknie i zalotnie
__________________
Mentor okrągłe hp 325cc 17.11.11 Wroclove dr M.W.
jooasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 20:44   #112
AgnieszkaP
Raczkowanie
 
Avatar AgnieszkaP
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 161
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
I jeszcze: czy Was też te rzęsy jak odrastają to Was kłują i swędzą? (mam 0,20, C)
w takim razie masz zle wykonana aplikacje, odrosnieta rzesa nie moze kluc i sprawiac dyskomfortu
moje klientki czasami maja rzesy odrosniete po 4mm i nawet jak mocno zamkna i zacisna oko kompletnie nic nie czuja
pozatym jesli dobierane rzesy sa za grube to nie ma bata zeby naturalne nie ucierpialy, 0,20 zakladam tylko osobom ktore maja ciemne grube i mocne rzesy tym slabszym aplikuje 0,15 a nawet czasami i 0,10
__________________
<ciach_reklama>

zapraszam do galerii rzęskowej
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=21385

Edytowane przez AgnieszkaP
Czas edycji: 2011-12-06 o 15:23
AgnieszkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 20:58   #113
rzeskaOL
Raczkowanie
 
Avatar rzeskaOL
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 65
GG do rzeskaOL
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Zgadam sie w 100% dobrze zrobione rzęsy nie mają prawa "przeszkadzać"
__________________
20/40
rzeskaOL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:18   #114
szprocia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Witam forumowiczki
chciałam tu rozwiać kilka wątpliwości odnośnie zakładania i prawidłowej pielęgnacji rzęs przedłużonych.

Pisałyście że doklejać się powinno do każdej rzęsy, tak nie jest - doklejamy do dobrze wyrośnietych rzęs, bo jeśli doklei stylistka do rzęs jeszcze słabo wyrośniętych to efekt będzie albo taki ze rzęsa będzie nam opadać w dół pod ciężarem (młoda cienka rzęska nie utrzyma sztucznej), albo wypadnie nam szybciej (też pod wpływem przeciążenia) i wtedy możemy mówić o ubytkach w rzęsach. Oczywiście jeżeli zauważysz że masz co 3-cią rzęsę to znaczy, ze prawdopodobnie stylistka sie nie postarała, bo młode rzęsy są słabo widoczne dla właścicielki (no bo cieniutkie i jasne)

Co do malowania eyelinerem, albo kredkami - nie, nie i jeszcze raz nie.
Mając przedłużone rzęsy nie stosujemy absolutnie jakichkolwiek kosmetyków z zawartością substancji oleistych. Osłabia to wiązanie kleju i prowadzi do wcześniejszego wypadania rzęs. Nawet kremując twarz musicie uważać, by nie przejechać tłustymi palcami po powiekach i rzęsach. To wszystko może w niewielkim stopniu ale osłabia wiązanie kleju.

Powiecie że rzęsy nie stykają się z powiekami - ale zważcie na to, że mrugając rzęsy mają jednak styczność z powieką, w lecie natomiast podczas upałów pocicie się i ten pot z domieszką substancji tłustych ma kontakt z rzęsami.

Jeżeli chodzi o odklejanie rzęs samemu - ABSOLUTNIE nie wyrywajcie rzęs nawet jeśli zostało Wam ich kilka (jak to napisała jedna z Was). Jak już chcecie to zrobić same, to posmarujcie rzęsy np olejkiem rycynowym, który osłabi wiązanie kleju. Może nie od razu, ale rzęsy same odpadną.

Do zmywania mam jeden sprawdzony kosmetyk - tani i naprawdę dobry:
RIVAL de Loop – Clean & Care jeder Hauttyp, ok. 8 zł kupicie go w Rossmanie. Nie stosujcie płynów miceralnych, nawet toników z Biodermy.
Przetestowałam go i nie sprawdził się tak jak powinien. Pamiętajcie że trzeba patrzeć na skład - w pierwszych kilku pozycjach (4-6) nie może być jakichkolwiek substancji tłustych, jak przeczytacie na etykiecie "oleum, paraffinum, glicerol" itd.
Do zmywania najlepiej natomiast stosować płatki bezwłukienkowe - wtedy nie bedziecie musiały pensetą wyciagać resztek waty spomiędzy rzęs

Jeśli chodzi o pielęgnację to przez 24 godziny po założeniu nie robimy z rzęsami nic a nic - nie dotykamy, nie moczymy, nie narażamy na wysoką temperaturę, do 48 godzin należy unikać gorącego prysznica oraz wizyt w saunie i na basenie (gorące lub wilgotne powietrze może osłabić wiązanie kleju). Nie śpimy na twarzy (w miare możliwości), nie stosujemy zalotek ani trwałej ondulacji (rzęsy połąmią się wraz z naturalnymi), nie używamy SUBSTANCJI OLEISTYCH, jak już musicie stosowac tusz (także na dolne powieki) to kupcie tusz na bazie wody.

Jeżeli chodzi o osłabienie rzęs - nie stanie się tak jeśli są dobrze zrobione, zauważ FRIESE że spotkało Cie wielkie nieszczęscie w postaci fatalnej stylistki, jak zobaczyłam zdjecie które tu wkleiłaś to nie mogłam uwierzyć własnym oczom, słyszałam o stylistkach które patroczą robotę, ale myślałam że jest to naciągana opinia renomowanych salonów dla przyciągnięcia klientek. Po takim założeniu nie dziwne jest, że masz problemy nawet po takim czasie ze swoimi rzęsami. Poczekaj jeszcze trochę, stosuj olejek rycynowy dalej (bardzo go polecam) i Twoje rzęsy na pewno wrócą w swoim czasie do dobrej kondycji.
Gdybys miała od razu dobrze zrobione założenie to wierz mi - nie miałabyś jakichkolwiek ubytków bo rzęsy wypadałyby w swoim czasie a nie tak jak Tobie. Zreszta na zdjeciu widać, że Twoje rzęsy do których miałaś doklejonych kilka innych sztucznych nie zareagowały na remover tylko zostały wyrwane razem ze sztucznymi (nie dziwota, bo jak rozpuścić taką ilość kleju i to samemu)

I jeszcze jedna sprawa - jeśli czujecie jakis dyskomfort w postaci szczypania, swędzenia czy zaczerwnienienia - zo znaczy że rzęsy zostały źle założone.

Polega to na tym że każda rzęsa rośnie swoim tempem. Jeśli macie sklejone ze sobą dwie naturalne (albo i więcej) to ta która rośnie szybciej ciągnie drugą i w efekcie wyrywa ją (stąd nieprzyjemne uczucie kłucia itd), chyba że wiązanie było słabe i rzęsy same się rozdzielą (co zdaża się rzadko).

Jeżeli któraś z Was miała spartoloną robotę to absolutnie nie płaćcie, stylistka nie ma prawa brać za to pieniędzy - to się nazywa reklamacja także obowiazująca w świecie rzęs.

A idąc do innej stylistki poprostu powiedzcie że miałyście taką nieprzyjemną sytuację już kiedyś i szukacie osoby sprawdzonej która nie spiepszy swojej roboty, dlatego jesteście wymagajace i jeśli coś będzie nie tak to czy bez problemu dziewczyna naprawi szkodę której się dopuściła...
Ps. certyfikat teraz może zdobyć każda dziewczyna majaca kilkaset zł odłożonych - to wcale nie gwarantuje zadowolenia z wizyty u niej.

alem się rozkręciła z tym pisaniem pobudka, już skończyłąm
szprocia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 12:14   #115
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

hej Dziewczyny-mam do was pytanie- kurs z metody 1:1 zrobila w styczniu i jak do tej pory nie bawilam sie w ten zabieg, bo nie bylo zainteresowania (zajmuje sie tez stylizacja paznokci). Teraz, przed okresem swiatecznym panie zaczely pytac i mam kilka umowionych, ale pojawil sie problem. Pare dni temu dla przypomnienia sobie zasad, chcialam przedluzyc rzesy mojej kolezance -nie zrobilysmy calej stylizacji, bo po ok. 2 godzinach zaczelam miec nudnosci (u niej bylo wszystko ok). Sciagnelam jej to, co zrobilam i umieralam jeszcze 2 dni. Gabinet mam w domu i jak przyjechali rodzice mowili, ze czuja straszna chemie - ja podejrzewam klej. Uzywam kleju SL, dla sredniozaawansowanych, faktycznie pamietam taki moment, ze poczulam jego zapach dosc intensywniej.. Mialyscie moze taki przypadek, ze sama stylistka byla tak wrazliwa na opary kleju, ze objawialo sie to u niej nudnosciami i wymiotami itd??
Drugi moj problem polega na tym, ze chyba nie daje sobie rady z tego typu zajeciam -np. nie moge trafic rzesa do rzesy naturalne. Pracuje na produktach SL, slyszalam o nich bardzo pozytywne opinie.. Jak wygladaly wasze poczatki-od razu bylo dobrze, czy borykalyscie sie z jakimis problemami??
p.s. ten sam post umiescilam w innym watku
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 16:37   #116
Elleez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 6
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Płyn micelarny z AA- cudo
Elleez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 07:10   #117
szprocia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Do sunniva2007:
Ciężko stwierdzić co może być przyczyną, ja pracuję na kleju SL najmocniejszym i nic się mi nie dzieje poza tym, że kilka razy zaczęły mnie szczypać oczy jak się za bardzo pochyliłam nad nim. Ale to były sporadyczne przypadki. Może sama jesteś uczulona w jakiś sposób? Spróbuj sobie zrobić próbę uczuleniową, tak na wszelki wypadek. Jeśli to nie będzie przyczyną to coś już wykluczymy.
Może poprostu miałaś gorszy dzień? Spróbuj jeszcze raz na dobrej koleżance i zobaczysz czy coś będzie nie tak (ale jak poczujesz dolegliwości to od razu kończ)

Co do wprawy to dojdziesz do tego ale z góry odradzam Ci przyjmowanie klientek dopuki dobrze nie opanujesz wykonywania zawodu. W przeciwnym razie będziesz męczyła klientki strasznie długo, a efekty pozostawią wiele do życzenia - tak możesz stracić wiele chętnych.
Ja zanim zaczęłam przyjmować klientki wykonałąm ten zabieg na znajomych ok 8-10 razy. I powiem Ci szczerze że już troche zabiegów wykonałam i wciąż się uczę robić to sprawniej, szybciej i dokładniej.
szprocia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 23:09   #118
migget
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 10
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

dokładnie, ćwiczyć,ćwiczyć i ćwiczyć... ja na początku zakładałam rzęsy 3h, teraz 1,5-2 godz.no i trzeba lubić tę pracę.. dla mnie to jest pasja..
migget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 10:47   #119
madampompa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny-mam do was pytanie- kurs z metody 1:1 zrobila w styczniu i jak do tej pory nie bawilam sie w ten zabieg, bo nie bylo zainteresowania (zajmuje sie tez stylizacja paznokci). Teraz, przed okresem swiatecznym panie zaczely pytac i mam kilka umowionych, ale pojawil sie problem. Pare dni temu dla przypomnienia sobie zasad, chcialam przedluzyc rzesy mojej kolezance -nie zrobilysmy calej stylizacji, bo po ok. 2 godzinach zaczelam miec nudnosci (u niej bylo wszystko ok). Sciagnelam jej to, co zrobilam i umieralam jeszcze 2 dni. Gabinet mam w domu i jak przyjechali rodzice mowili, ze czuja straszna chemie - ja podejrzewam klej. Uzywam kleju SL, dla sredniozaawansowanych, faktycznie pamietam taki moment, ze poczulam jego zapach dosc intensywniej.. Mialyscie moze taki przypadek, ze sama stylistka byla tak wrazliwa na opary kleju, ze objawialo sie to u niej nudnosciami i wymiotami itd??
Drugi moj problem polega na tym, ze chyba nie daje sobie rady z tego typu zajeciam -np. nie moge trafic rzesa do rzesy naturalne. Pracuje na produktach SL, slyszalam o nich bardzo pozytywne opinie.. Jak wygladaly wasze poczatki-od razu bylo dobrze, czy borykalyscie sie z jakimis problemami??
p.s. ten sam post umiescilam w innym watku
Klej ma swoją ważność,3 -6 miesięcy,u ciebie to prawie rok,więc nie ma co się dziwić że coś się dzieje ...
madampompa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 12:52   #120
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Doczepianie rzęs metodą 1:1 | przedłużanie zagęszczanie rzęs

Cytat:
Napisane przez madampompa Pokaż wiadomość
Klej ma swoją ważność,3 -6 miesięcy,u ciebie to prawie rok,więc nie ma co się dziwić że coś się dzieje ...
ja nie napisalam, ze kupilam zestaw do rzes rok wczesniej tylko, ze zrobilam kurs rok wczesniej.. a zestaw kupilam w polowie listopada i klej nie byl od razu otwierany.. poza tym wiem ile klej ma waznosci i nawet jakbym kupila go w momencie zrobienia kursu, to nieotwierany moze stac nawet rok..
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-24 22:33:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.