Loreal Garnier- kwas salicylowy...jakie działanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-28, 21:33   #1
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454

Loreal Garnier- kwas salicylowy...jakie działanie?


tak się zastanawiam.. te nowe kremy: Loreal(Pure Zone) i Garnier A(Czysta skóra A) - zawierają kwas salicylowy(plus np.cynk) - czy to znaczy że mają działanie podobne jak np Maseczka Erisa? delikatne złuszczanie..stopniowa likwidacja wyprysków i zaskórników? czy są równie skuteczne czy jednak gorsze..jako kremy nawilżające powinny być chyba bardziej delikatne?
a jeśli porównać maseczkę Erisa..i zachwalany Biocodex - co jest Waszym zdaniem lepsze (i jakie jest tam stężenie kwasu?)

jeżeli komuś będzie się chciało wyjaśnić mi tych kilka kwestii - będzie mi miło chętnie kupiłabym jakiś delikatny ale skuteczny preparat dla bardzo problematycznej i wrażliwej cery tylko nie bardzo wiem co wybrać na początek (cena też nie jest bez znaczenia)
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-28, 21:43   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Loreal Garnier- kwas salicylowy...jakie działanie?

Witaj - ściskam serdecznie
Żaden ze mnie ekspert - ale z tego co się orientuję kremy wymienione przez Ciebie nie będą zbyt skuteczne - nie chodzi tu nawet o zbyt małą ilość kwasu ale o zbyt wysokie ph - w takim środowisku krem nie może złuszczać. Uważam, iż jeśli zalezy Ci na oczyszczeniu skóry/złuszczeniu/zwężeniu porów to powinnaś raczej spróbować kremów z apteki które są efektywniejsze - Effaclaru K La roche Posay czy któregoś z kremów Avene.
A najlepiej poczytaj wrzuć w wyszukiwarkę hasło kwasy - sporo tu się zebrało tej lektury!
Pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 09:02   #3
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Re: Loreal Garnier- kwas salicylowy...jakie działanie?

dziękuję za błyskawiczną odpowiedź Smoczyco
poczytałam sobie o kwasach - na forum i wszystkie artykuły.. widziałam też opinie o maseczce Erisa i może na poczatek wybiorę to (choć Effaclar baardzo kusi)..
muszę przyznać że o ph w ogóle nie pomyślałam :0 a na kremach ani na maseczce w ogóle nie widziałam takiej informacji (i nie wiem gdzie ich szukać)

po przeczytaniu wszystkich informacji o kwasach nasuwa mi się nowe pytanie.. ponieważ zwykle te specyfiki nie są nawilżające powinno się nałożyć jeszcze jakiś dodatkowy kremik - ale czy on nie zmieni ph a tym samym nie zepsuje pracy kwasu?:0

/pełna pytań
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-29, 09:39   #4
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: Loreal Garnier- kwas salicylowy...jakie działanie?

Kremów wymienionych przez Ciebie nie znam, ale znam maseczkę Erisu i z czystym sumieniem polecam, ale też nie spodziewaj się za wiele... Specyfik ten jest przyjemny w stosowaniu, nie ściąga skóry, i daje przyjemne uczucie odświeżenia.
Może Neutrogena Clear Pore? Albo Visibly refined - ale to już z AHA, ale słabe AHA, można smiało stosować nie obawiając się podrażnień. Fajnie odświeża cerę.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-03, 06:56   #5
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: Loreal Garnier- kwas salicylowy...jakie działanie?

a ja mam takie pytanie...więc na co dokładnie działaja te kremy np.Garnier A?czy trzeba na to jeszcze jakis krem z filtrami tak,jak przy innych kremach z kwasami?a czy któraś z Was zna moze kremy z serii "owocowy sad"Mincera?
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-03, 17:12   #6
shandyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 150
GG do shandyy
Re: Loreal Garnier- kwas salicylowy...jakie działanie?

moze ktos mi pomoze?
shandyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.