Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-19, 13:26   #841
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja też mam ocet jabłkowy z Biedronki, mama dzisiaj kupiła, bo marudziłam że potrzebuję do płukania włosów
Czekam do września żeby zamówić mydełka do włosów w LF, niby można myć włosy mydłem dla alergików z Tuli, ale wolę nie eksperymentować, bo boję się że mi przetłuści.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 13:30   #842
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Super jak chcialam ten zestaw to go nie bylo a jak zamowilam juz sama sese to raptem zestaw wrocil:/ ale dziewczyny moze bedziemy pisac o olejach w watku dotyczcym olejow zeby nie zasmiecac tego watku o mydlach
A Vatika ma dobry, naturalny skład?

W sumie ksenka ma rację, lepiej wrócić do mydeł

Robię zamówienie z Mydlarni Tuli, chcę wziąć same miniaturki. W koszyku mam kokosa, oliwkę, dla alergików, mleczne i peeling kawowy. Jakieś propozycje jeszcze co mogę wziąć?


Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Ja też mam ocet jabłkowy z Biedronki, mama dzisiaj kupiła, bo marudziłam że potrzebuję do płukania włosów
Czekam do września żeby zamówić mydełka do włosów w LF, niby można myć włosy mydłem dla alergików z Tuli, ale wolę nie eksperymentować, bo boję się że mi przetłuści.
Ten ocet dobry jest

A próbowałaś? Jeśli nie, to może warto jednak to zrobić i się przekonać? Ja wszystkie mydła (bez dodatków, żeby nie poszarpać) wypróbuję na włosach
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 14:37   #843
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Nie wiem ale chcialam akurat te dwa ktore sa polecane najczesciej i kupilam narazie tylko sese, ale wracamy do mydel
ja pisalam do pani Ewy w tamten piatek ze mi sie szampon skonczyl i chcialam zamowic a tu sklep zamkniety i napisalam ze skladam zamowienie i czekam na realizacje do wrzesnia (bo pisalo zeby skladac zamowienia na meila i beda pozniej wg kolejnosci wysylane) a ku mojemu zaskoczeniu pani Ewa napisala ze na urlop idzie dopiero od wtorku czy jakos tam i ze wysle mi jeszcze mydelka i wlasnie je wczoraj dostalam ) pani Ewa jest cudowna tak to bym chyba wlosow nie myla do wrzesnia ;p bo nie chce juz zwyczajnych szamponow, a no to mydelko z pokrzywa ciagnie mi troche wlosy...
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 14:56   #844
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dopiero od wtorku? To może jeszcze zdążę coś zamówić...! Prawda?
A z których mydeł można wybierać? Bo we wszystkich status to brak i sama nie wiem.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 16:19   #845
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja marzę o miniaturkach mydełek z LW - takich jak w Tuli ...
Wolę wypróbować kilka maluchów, niż kupić duże i jak nie podpasują wyrzucić do kosza.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 18:24   #846
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dopiero od wtorku? To może jeszcze zdążę coś zamówić...! Prawda?
A z których mydeł można wybierać? Bo we wszystkich status to brak i sama nie wiem.
Ale od tego wtorku co juz byl dlatego we wtorek mi pani Ewa wyslala i wczoraj je dostalam
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 19:39   #847
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

na ile wam takie mydło starcza do mycia włosów?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 20:13   #848
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
na ile wam takie mydło starcza do mycia włosów?
Dziewczyny już odpowiadały na to pytanie. Odsyłam do postu ksenki i Kretki666.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 20:45   #849
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Ja marzę o miniaturkach mydełek z LW - takich jak w Tuli ...
Wolę wypróbować kilka maluchów, niż kupić duże i jak nie podpasują wyrzucić do kosza.
A jakie mydła Cię interesują?


Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
na ile wam takie mydło starcza do mycia włosów?
Ja ukroiłam sobie kawałek, mniej więcej ćwiartkę i od 3 tygodni używam, zostało mi jeszcze 1/3.
Więc jedno mydło wystarczy na baaaardzo długo


Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Ale od tego wtorku co juz byl dlatego we wtorek mi pani Ewa wyslala i wczoraj je dostalam
A jakie mydła zamówiłaś?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 20:47   #850
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Nie wiem ale chcialam akurat te dwa ktore sa polecane najczesciej i kupilam narazie tylko sese, ale wracamy do mydel
ja pisalam do pani Ewy w tamten piatek ze mi sie szampon skonczyl i chcialam zamowic a tu sklep zamkniety i napisalam ze skladam zamowienie i czekam na realizacje do wrzesnia (bo pisalo zeby skladac zamowienia na meila i beda pozniej wg kolejnosci wysylane) a ku mojemu zaskoczeniu pani Ewa napisala ze na urlop idzie dopiero od wtorku czy jakos tam i ze wysle mi jeszcze mydelka i wlasnie je wczoraj dostalam ) pani Ewa jest cudowna tak to bym chyba wlosow nie myla do wrzesnia ;p bo nie chce juz zwyczajnych szamponow, a no to mydelko z pokrzywa ciagnie mi troche wlosy...
Najmilszy sprzedawca internetowy


W LW zawsze dostaje do zamówienia miniaturki mydelek do przetestowania
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 20:58   #851
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A jakie mydła Cię interesują?
Wszystkie Jak oglądam mydła z Lawendowej Farmy czuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami A tak na serio chętnie przetestowałabym :

cedrowy las, jogurtowe, lawendową farmę, żywokostowe i plaster miodu

no i rozmarynowy twist - ale zamówię więcej mydełek
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 21:49   #852
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A jakie mydła zamówiłaś?
zamowilam krzepka pokrzywe, rozmarynowy twist i miodowy krem, chcialam tez ten plaster miodu i jogurt ale pani Ewa napisala ze teraz zrobila nowe i do wrzesnia trzeba czeac az sie odleza
Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Najmilszy sprzedawca internetowy:ehe:
W LW zawsze dostaje do zamówienia miniaturki mydelek do przetestowania
No naprawde pani Ewa jest przemila i ekspresowa w dzialaniu ja tez, dostalam teraz mocny cynamon i trzy ziolka a w poprzednim zamowieniu mialam delikatny peeling i ogrodowa sciezke
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 23:06   #853
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Wszystkie Jak oglądam mydła z Lawendowej Farmy czuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami A tak na serio chętnie przetestowałabym :

cedrowy las, jogurtowe, lawendową farmę, żywokostowe i plaster miodu

no i rozmarynowy twist - ale zamówię więcej mydełek
Powiem Ci tak - w ciemno bierz rozmarynowy twist, super mydło do włosów! Mam suche i nawet bez użycia płukanki czy odżywki miałam ładne, błyszczące włosy
Jogurtowe mam, ale czeka na testowanie, póki co 2 otworzyłam i ucięłam: Owsianego Bobasa i właśnie rozmarynowe.

Mnie też Plaster Miodu kusi, ogólnie wszystkie kuszą! Też jak dziecko się czuję, te mydełka są takie cudne! W Tuli nie czuję się tak dobrze... Jest tam dość sucho, nie tak przyjemnie i rodzinnie jak w Lawendowej. Pani Ewa postarała się o atmosferę, do tego te wysyłki szybkie - zanim nawet przelew dojdzie!

W planach póki co mam: Migdałowy Dotyk, Cytrynowy Zmierzch, Oliwkowe Shea, Mydło Kleopatry, Miód i Wanilia, Miodowy Krem, Miodowy Rumianek, Plaster Miodu, Delikatny Peeling, Świeży Balsam. I tak pewnie wszystkie przetestuję.


Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
zamowilam krzepka pokrzywe, rozmarynowy twist i miodowy krem, chcialam tez ten plaster miodu i jogurt ale pani Ewa napisala ze teraz zrobila nowe i do wrzesnia trzeba czeac az sie odleza

No naprawde pani Ewa jest przemila i ekspresowa w dzialaniu ja tez, dostalam teraz mocny cynamon i trzy ziolka a w poprzednim zamowieniu mialam delikatny peeling i ogrodowa sciezke
Miodowy Krem później mi opiszesz jak Ci się spodobał, bo też mam w planach wrześniowych.

A co możesz opowiedzieć o tych 3 mydłach (Mocny Cynamon, Ogrodowa Ścieżka i Delikatny Peeling)? Na peeling faktycznie dobrze się depiluje?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 01:32   #854
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
zamowilam krzepka pokrzywe, rozmarynowy twist i miodowy krem, chcialam tez ten plaster miodu i jogurt ale pani Ewa napisala ze teraz zrobila nowe i do wrzesnia trzeba czeac az sie odleza

No naprawde pani Ewa jest przemila i ekspresowa w dzialaniu ja tez, dostalam teraz mocny cynamon i trzy ziolka a w poprzednim zamowieniu mialam delikatny peeling i ogrodowa sciezke
Ja tez potwierdzam - pani Ewa to przeeeeeemila osoba

Mam pytanko odnosnie trzech ziolek - jak zapach dominuje? Jest tam moja ukochana bazylia, ale boje sie, ze mieta dominuje
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 12:55   #855
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Miodowy Krem później mi opiszesz jak Ci się spodobał, bo też mam w planach wrześniowych.

A co możesz opowiedzieć o tych 3 mydłach (Mocny Cynamon, Ogrodowa Ścieżka i Delikatny Peeling)? Na peeling faktycznie dobrze się depiluje?
o delikatnym peelingu pisalam juz ze ja nie mam problemu z depilacja bo przewaznie gole nogi i pachy tylko na wode bo jakos mnie to nigdy nie podraznia a na mydelku to poprostu mam lepszy poslizg, mozliwe ze jak ktos ma po depilacji podrazniona skore to moze ja troche uspokaja ale nie wiem, a mocnego cynamonu jeszcze nie probowalam ani ogrodowej sciezki

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ja tez potwierdzam - pani Ewa to przeeeeeemila osoba

Mam pytanko odnosnie trzech ziolek - jak zapach dominuje? Jest tam moja ukochana bazylia, ale boje sie, ze mieta dominuje
Jak je powachalam teraz to ja wyczuwam najbardziej taki mentol/miete zapach taki troche az w gardle gorzko czuje ;p jak zapytalam mamy co wyczuwa najpierw to tez powiedziala ze mentol ale jak zapytalam czy nie wyczuwa bazyli to dopiero wtedy powiedziala a no troche czuc ale mieta dominuje

a dziewczyny mam takie pytanie czy po weglowym mydle albo jakims podobnym mocno oczyszczajacym nie macie wysypu?? nie zmienialam nic ostatnio w pielegnacji tylko zaczelam myc twarz co kilka dni mydlem weglowym tuli i od tego czasu wyskakuja mi krostki i to nie tylko takie male tylko tez takie ropne syfy ze tak nie ladnie to okresle i nie mam pojecia od czego to bo juz mialam taka gladka buzie ze sie mnie kazdy pytal co ja robie ze mam taka cere ladna a tu bach kurde chyba mnie zauroczyli
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 13:54   #856
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
o delikatnym peelingu pisalam juz ze ja nie mam problemu z depilacja bo przewaznie gole nogi i pachy tylko na wode bo jakos mnie to nigdy nie podraznia a na mydelku to poprostu mam lepszy poslizg, mozliwe ze jak ktos ma po depilacji podrazniona skore to moze ja troche uspokaja ale nie wiem, a mocnego cynamonu jeszcze nie probowalam ani ogrodowej sciezki

a dziewczyny mam takie pytanie czy po weglowym mydle albo jakims podobnym mocno oczyszczajacym nie macie wysypu?? nie zmienialam nic ostatnio w pielegnacji tylko zaczelam myc twarz co kilka dni mydlem weglowym tuli i od tego czasu wyskakuja mi krostki i to nie tylko takie male tylko tez takie ropne syfy ze tak nie ladnie to okresle i nie mam pojecia od czego to bo juz mialam taka gladka buzie ze sie mnie kazdy pytal co ja robie ze mam taka cere ladna a tu bach kurde chyba mnie zauroczyli
Chyba zrezygnuje póki co z peelingu. Dobrze mi się goli na zwykłe mydło, zwykle na żel pod prysznic goliłam i nie miałam problemu

Niech szybko Ci przejdzie
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 15:47   #857
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
o delikatnym peelingu pisalam juz ze ja nie mam problemu z depilacja bo przewaznie gole nogi i pachy tylko na wode bo jakos mnie to nigdy nie podraznia a na mydelku to poprostu mam lepszy poslizg, mozliwe ze jak ktos ma po depilacji podrazniona skore to moze ja troche uspokaja ale nie wiem, a mocnego cynamonu jeszcze nie probowalam ani ogrodowej sciezki


Jak je powachalam teraz to ja wyczuwam najbardziej taki mentol/miete zapach taki troche az w gardle gorzko czuje ;p jak zapytalam mamy co wyczuwa najpierw to tez powiedziala ze mentol ale jak zapytalam czy nie wyczuwa bazyli to dopiero wtedy powiedziala a no troche czuc ale mieta dominuje

a dziewczyny mam takie pytanie czy po weglowym mydle albo jakims podobnym mocno oczyszczajacym nie macie wysypu?? nie zmienialam nic ostatnio w pielegnacji tylko zaczelam myc twarz co kilka dni mydlem weglowym tuli i od tego czasu wyskakuja mi krostki i to nie tylko takie male tylko tez takie ropne syfy ze tak nie ladnie to okresle i nie mam pojecia od czego to bo juz mialam taka gladka buzie ze sie mnie kazdy pytal co ja robie ze mam taka cere ladna a tu bach kurde chyba mnie zauroczyli
mydła węglowego z Tuli używam dopiero od dwóch dni i na razie jest wszystko ok, jak zobaczę jakieś podejrzane krostki to dam znać.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 18:31   #858
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Jak je powachalam teraz to ja wyczuwam najbardziej taki mentol/miete zapach taki troche az w gardle gorzko czuje ;p jak zapytalam mamy co wyczuwa najpierw to tez powiedziala ze mentol ale jak zapytalam czy nie wyczuwa bazyli to dopiero wtedy powiedziala a no troche czuc ale mieta dominuje
Dziekuje Wlasnie tak myslalam, ze ta mieta zdominuje Moze kiedy Pani Ewa zrobi jakies bazyliowe mydelko, a jesli nie to chyba sama kupie ta baze mydlana i sprobuje sama
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 19:45   #859
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
mydła węglowego z Tuli używam dopiero od dwóch dni i na razie jest wszystko ok, jak zobaczę jakieś podejrzane krostki to dam znać.
mnie wypryszczyło po węglowym na policzku :/
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 20:13   #860
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

kurde moze faktycznie po nim jest takie oczyszczanie twarzy jak po kwasach bo w sumie skora reaguje tak jakbym krem z kwasami uzywala i wywala mi wszystko na wierzch
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 21:17   #861
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

u mnie na razie spokój, nic nie wyskoczyło, twarz jest mięciutka i matowa
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 21:43   #862
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja je narazie odstawie i zobacze cz mi sie buzia poprawila, bo w sumie jak to takie oczyszczanie to juz bym przebolala zeby mi sie buzka oczyscila i pozniej byla ladna ale nie jestem pewna czy od tego i jak dlugo by to trwalo, no zobaczymy jak odstawie czy cos sie poprawi...
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 13:18   #863
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci
A jaką masz cerę?
Węglowe do higieny intymnej? Przecież mydło ma odczyn zasadowy i może zaszkodzić
Jejku, ja nawet po umyciu tłustym mydłem muszę nasmarować się kremem, bo mi ściąga nieprzyjemnie skórę
Spróbuję tego dla alergików i tak. Choć wolałabym, żeby przetłuszczenie tego mydła działało na mnie
Ja juz wielu mydeł używałam do higieny intymnej i jestem bardzo zadowolona!! Węglowe jak najbardziej . Ze wszystkich chyba najbardziej pasowało mi mydło feniqia z ałunem.
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
W moim przypadku włosy myję 3 razy w tygodniu. A oleje nakładam raz w tygodniu tylko, nie mam czasu na więcej - bo tylko w weekend mogę, mam na to czas. Może bym spróbowała ten raz w tygodniu w weekend trzymać maksymalnie ile się da? Z 6 godzin pewnie dam radę
Póki co używam kokosa, dodam potem do niego monoi i makadamię. I myślę też właśnie nad sesą, Khadi Amlą lub Khadi na porost. Nie wiem co wybrać.

Kupiłam w końcu ocet jabłkowy Develeya, z Biedronki. Umyłam włosy rozmarynowym mydłem, ostatnie płukanie zrobiłam wodą z octem właśnie i włosy mam... takie miękkie, błyszczące, wydają się pełne życia i są odbite od głowy Ale nie są lejące. Są takie jak powinny być - mocne i sprężyste.
Przeczesałam je po wysuszeniu (suszarką) szczotką z miękkim (niestety sztucznym) włosiem, z głową w dół, od szyi do czubka głowy. Zwykle używam takiej zwykłej, z kolcami, do rozczesywania tylko, bo mam krótkie włosy i nie widziałam sensu w takim pielęgnacyjnym czesaniu. Ale teraz moje włosy są takie mięciutkie! I po wyczesaniu wyglądałam jakbym miała perukę - 3 razy więcej włosów Albo jak szczeniak, one też mają taką PUFF sierść
Mam zamiar kupić szczotkę z naturalnym włosiem Khaja, miała któraś z nią doświadczenie?
A włosy nie śmierdzą, TŻ powiedział, że dopiero jak się nos we włosy wsadzi to trochę czuć. A tego zwykle ludzie nie robią
Ale wiesz, że sesa śmierdzi? Dobra jest, to fakt, uratowała mi włosy, ale wali, więc dla wrażliwców nie polecam ja po jakimś czasie polubiłam ten zapach, jednak wiele dziewczyn nie jest w stanie uzywac sesy.
Ale Ci zazdroszczę mycia włosów mydłem!!! Ja tak bardzo chciałam, ale w moim przypadku płukanie włosów octem mnie przerosło ze względów czasowych - włosy myje rano przed pracą a płukanie octem oznacza conajmniej kwadrans wczesniejszego wstania i niestety odpuściłam
Ale tak zachwalacie to mydło rozmarynowe do włosów, ze chyba zrobie jeszcze jedno podejście
Jaka proporcję octu stosujecie? Ja dawałam 60 ml octu jabłkowego na litr wody. A tak przy okazji - wyczytałam, że dla obliczania pojemności oznaczonych w łyżkach stołowych przyjmuje się, że łyżka stołowa ma 15 ml - widziała któraś z Was taka wielka łyżke stołową???
Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ja tez potwierdzam - pani Ewa to przeeeeeemila osoba

Mam pytanko odnosnie trzech ziolek - jak zapach dominuje? Jest tam moja ukochana bazylia, ale boje sie, ze mieta dominuje
Oooo.... któś tu tez nie przepada za zapachami miętowymi mi własnie ta mieta przeszkadza w mydłach lf - gdyby nie to byłyby idealne ale na szczęście nie wszystkie maja mięte!
Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
a dziewczyny mam takie pytanie czy po weglowym mydle albo jakims podobnym mocno oczyszczajacym nie macie wysypu?? nie zmienialam nic ostatnio w pielegnacji tylko zaczelam myc twarz co kilka dni mydlem weglowym tuli i od tego czasu wyskakuja mi krostki i to nie tylko takie male tylko tez takie ropne syfy ze tak nie ladnie to okresle i nie mam pojecia od czego to bo juz mialam taka gladka buzie ze sie mnie kazdy pytal co ja robie ze mam taka cere ladna a tu bach kurde chyba mnie zauroczyli
Miałam węglowe tuli, zużyłam całe bardzo z niego zadowolona i nie miałam wysypu żadnego.
Ale wiesz jak to jest - każdemu co innego szkodzi. Mi np mydło z glinka multani nie pasuje i daje taki własnie efekt jak u Ciebie węglowe.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 14:06   #864
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja juz wielu mydeł używałam do higieny intymnej i jestem bardzo zadowolona!! Węglowe jak najbardziej . Ze wszystkich chyba najbardziej pasowało mi mydło feniqia z ałunem.

Ale wiesz, że sesa śmierdzi? Dobra jest, to fakt, uratowała mi włosy, ale wali, więc dla wrażliwców nie polecam ja po jakimś czasie polubiłam ten zapach, jednak wiele dziewczyn nie jest w stanie uzywac sesy.
Ale Ci zazdroszczę mycia włosów mydłem!!! Ja tak bardzo chciałam, ale w moim przypadku płukanie włosów octem mnie przerosło ze względów czasowych - włosy myje rano przed pracą a płukanie octem oznacza conajmniej kwadrans wczesniejszego wstania i niestety odpuściłam
Ale tak zachwalacie to mydło rozmarynowe do włosów, ze chyba zrobie jeszcze jedno podejście
Jaka proporcję octu stosujecie? Ja dawałam 60 ml octu jabłkowego na litr wody. A tak przy okazji - wyczytałam, że dla obliczania pojemności oznaczonych w łyżkach stołowych przyjmuje się, że łyżka stołowa ma 15 ml - widziała któraś z Was taka wielka łyżke stołową???

Oooo.... któś tu tez nie przepada za zapachami miętowymi mi własnie ta mieta przeszkadza w mydłach lf - gdyby nie to byłyby idealne ale na szczęście nie wszystkie maja mięte!

Miałam węglowe tuli, zużyłam całe bardzo z niego zadowolona i nie miałam wysypu żadnego.
Ale wiesz jak to jest - każdemu co innego szkodzi. Mi np mydło z glinka multani nie pasuje i daje taki własnie efekt jak u Ciebie węglowe.
Do 0,5 litra wody dodaję łyżkę stołową octu, ale płukankę wzbogacam jeszcze ziołami

Również jestem zadowolona węglowym z Tuli (jak na razie ), ale zauważyłam, że przesusza mi cerę
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 15:07   #865
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja co prawda jeszcze się nie wyposażyłam w Rozmarynowego Twista, ale stosuję płukankę octową (ocet jabłkowy). No i jestem w szoku, jak taka płukanka może dobroczynnie wpływać na włosy, przynajmniej pod względem wizualnym. Są bardziej miękkie, gładkie, ale i nie przyklapnięte! Czy ona też ma właściwości wzmacniające?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 15:14   #866
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Do 0,5 litra wody dodaję łyżkę stołową octu, ale płukankę wzbogacam jeszcze ziołami

Również jestem zadowolona węglowym z Tuli (jak na razie ), ale zauważyłam, że przesusza mi cerę
Dziękuje za informację. Mi mniejsze stężenia octu źle wypłukiwało mydło z włosów niestety, a przy większych troche jednak ocet czuć..... A zioła to juz dla mnie za wysokie progi
Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Ja co prawda jeszcze się nie wyposażyłam w Rozmarynowego Twista, ale stosuję płukankę octową (ocet jabłkowy). No i jestem w szoku, jak taka płukanka może dobroczynnie wpływać na włosy, przynajmniej pod względem wizualnym. Są bardziej miękkie, gładkie, ale i nie przyklapnięte! Czy ona też ma właściwości wzmacniające?
Z tego co czytała jakis czas to ocet jabłkowy wspomaga walke z wypadaniem włosów i własnie wzmacnia, pielęgnuje włosy i nadaje im połysk, bo zamyka łuski.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 15:22   #867
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja juz wielu mydeł używałam do higieny intymnej i jestem bardzo zadowolona!! Węglowe jak najbardziej . Ze wszystkich chyba najbardziej pasowało mi mydło feniqia z ałunem.
Nic Ci nie szkodzi? Mnie jakoś zasadowość mydła nie przekonuje... Kupiłam teraz żel Facelle (z nielubianym przeze mnie Propylene Glycol ), bo nic innego na rynku naturalnym nie ma do higieny intymnej. A chciałabym coś lepszego, naturalnego całkiem, wystarczy, że delikatnego, bo problemów nie mam.


Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ale wiesz, że sesa śmierdzi? Dobra jest, to fakt, uratowała mi włosy, ale wali, więc dla wrażliwców nie polecam ja po jakimś czasie polubiłam ten zapach, jednak wiele dziewczyn nie jest w stanie uzywac sesy.
Słyszałam, że śmierdzi, ale nie wiem jak... Bo określenie śmierdzi jest mało konkretne
Ale już nie wiem czy zaopatrzać się w sesę. Chyba pozostanę przy zwykłych olejach typu kokos, monoi czy makadamia. Co najwyżej Khadi Amlę wypróbuję, ale droga jest.


Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ale Ci zazdroszczę mycia włosów mydłem!!! Ja tak bardzo chciałam, ale w moim przypadku płukanie włosów octem mnie przerosło ze względów czasowych - włosy myje rano przed pracą a płukanie octem oznacza conajmniej kwadrans wczesniejszego wstania i niestety odpuściłam
Ale tak zachwalacie to mydło rozmarynowe do włosów, ze chyba zrobie jeszcze jedno podejście
Jaka proporcję octu stosujecie? Ja dawałam 60 ml octu jabłkowego na litr wody. A tak przy okazji - wyczytałam, że dla obliczania pojemności oznaczonych w łyżkach stołowych przyjmuje się, że łyżka stołowa ma 15 ml - widziała któraś z Was taka wielka łyżke stołową???
Też myję włosy rano i płukanie octem zajmuje mi chwileczkę. Chyba, że coś źlę robię
Myję włosy mydłem testowo (żeby je tylko obmydlić), płukam. Później robię dokładne mycie, później płukam trochę dłużej (ale nigdy nie te przepisowe 3 minuty, bo już mam takie tępe włosy po minucie, że nie daję rady ręki we włosy włożyć) i płukam octem - polewam włosy z wierzchu, następnie wmasowuję we włosy, w skórę główy i na koniec polewam jeszcze raz z wierzchu. Całość zajmuje mi naprawdę krótko Ale może też dlatego, że mam 12-centymetrowe włosy I z nimi nie ma takiego babrania się jak z długimi.

Moje proporcje to 2 łyżki octu na pół litra wody. Tyle mi wystarcza.
15 ml łyżka stołowa? Chyba szwedzka

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Ja co prawda jeszcze się nie wyposażyłam w Rozmarynowego Twista, ale stosuję płukankę octową (ocet jabłkowy). No i jestem w szoku, jak taka płukanka może dobroczynnie wpływać na włosy, przynajmniej pod względem wizualnym. Są bardziej miękkie, gładkie, ale i nie przyklapnięte! Czy ona też ma właściwości wzmacniające?
Też używam jabłkowego i mam tak samo! Miękkie, gładkie i odbite od skóry głowy, takie lekkie. Choć z natury mam grube, gęste kłaki, które ciążą mi stasznie i mam fryzurę Kopernika przy troszkę dłuższych włosach
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 15:26   #868
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Z tego co czytała jakis czas to ocet jabłkowy wspomaga walke z wypadaniem włosów i własnie wzmacnia, pielęgnuje włosy i nadaje im połysk, bo zamyka łuski.
Dzięki za informacje

Mnie również płukanie włosów zajmuje chwilkę. I płuczę je dokładnie tak jak Kretka666, więc chyba prawidłowo
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 15:33   #869
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Dzięki za informacje

Mnie również płukanie włosów zajmuje chwilkę. I płuczę je dokładnie tak jak Kretka666, więc chyba prawidłowo
Prawidłowo według mnie
A używasz jabłkowego z powodu wypadających włosów? Czy dlatego, że masz ciemne?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 17:55   #870
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

anula narazie odstawilam weglowe i cera sie poprawia wiec nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy serio mi szkodzilo lub chcialo pomoc najpierw oczyscic a pozniej utrzymac ten efekt, z glinka tez mam ale jeszcze nie uzywalam,

Ja daje 1,5 litra wody i 2 i pol lyzki octu i mi to wystarcza, a zajmuje mi to chwilke ja wiem moze ze 2 minuty, ja sobie wlewam w taka miseczke czerokosci jak moja glowa i wkladam tam glowe na chwile az mi sie zamocza cale wlosy i skora glowy czekam tak z 10 sekund a pozniej zlewam wlosy ta woda i jest git rozmarynowy twist jak i krzepka pokrzywe bardzo polecam

a co do sesy owszem smierdzi ale jakos nachalnie dla mnie to taki zapach cynamonu cukru waniliowego i spirytusu i ziol zmieszane razem hehe ale mi jakos nie przeszkadza, dzisiaj mialam wlosy w pracy naolejowane bo nie mialam jak zmyc wczoraj i jakos dalam rade

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-08-24 o 17:58
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.