Jak obniżyć koszty wesela?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-30, 10:29   #61
mari_bell
Raczkowanie
 
Avatar mari_bell
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
GG do mari_bell
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez Agnesss1s2 Pokaż wiadomość
Ja również mam wysoką i dużą salę, więc obawiam się samemu za nią braćbyłabym wdzięczna za zobaczenie fotek z efektu końcowego Twojej salimasz już pomysł jak ją przystroić?Pozdrawiam
Witaj Agnesss1s2
oczywiście ze pochwalę się fotkami, ale to w październiku Pomysł już mam, tylko na kolory nie mogę się zdecydować. Moja sala to remiza, więc trzeba będzie ją obniżyć. Pomyślałam, trochę podejrzałam w galeriach firm dekoratorskich & wyszło że będę miała od środka sufitu szarfy na boki w dwóch kolorach. Martwię się trochę jaką i skąd drabinę skołuję :/ ale coś się wymyśli. Jest tam balkon & na balustradach będą upięte szarfy & kiście balonów. A robię dekoracje sama ponieważ u nas ceny są rzędu 700zł za wystrój sali. A ja za materiały zapłacę ok 250zł, tak wyliczyłam
Pozdrawiam serdecznie
mari_bell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 12:32   #62
aggie23
Rozeznanie
 
Avatar aggie23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 674
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez leeloodragon Pokaż wiadomość
A moglabys podac dokladniej jaka to wypozyczalnia i gdzie tak tanio to wesele? Bylabym ogromnie wdzieczna.

wypozyczalnia jest na topolowej kolo mogilskiego. niestety sala nie w krakowie tylko w moim miescie rodzinnym wiec tu ci chyba nie pomoge
__________________
start: 15.03.2016 - 85,8
jest:79,9
cel 1: 79 - osiągnięty
cel 2: 72
cel 3: 67
aggie23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 18:41   #63
ulllijanka
Przyczajenie
 
Avatar ulllijanka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 11
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Dziewczyny warto szukać oszczędności jednak bez przesady. Moja siostra brała ślub ponad rok temu - nie chcieli fotografa (zdjęcia robił mój TZ) ani kamerzysty (amatorską kamerą kręcił mój szwagier). Zdjęcia wyszły ładne ale bez większego "polotu" no i nie chcieli żadnych w plenerze. Rodzinka zrobiła sporo zdjęć ale większość była nieostra/zbyt ciemna/zbyt jasna/złe ujęcie więc naprawdę ładnych zdjęć jest kilkanaście Co do filmu to ja i mój TZ zrobiliśmy montaż (amatorski ale ciekawy) ale było 1000 problemów z nagraniem tego na DVD więc film będą mieli dopiero teraz... A i szwagier który zajmował się kręceniem prawie wcale się nie bawił, bo chciał zrobić fajne ujęcia. Ja nie chciałabym zbytnio angażować rodziny w ten sposób, bo chcę żeby każdy dobrze się bawił i też mile ten dzień wspominał
Co do pozostałych oszczędności to chcę sama zrobić bukiet, zaproszenia, winietki i zawieszki na alkohol (w tym samym stylu). Samochód będziemy mieli od szwagra a kościoła nie ubieramy, bu nas nie ma takiego zwyczaju Dekoracja sali jest wliczona w cenę a co do alkoholu to jeszcze nic nie wiemy bo ślub dopiero za rok!
ulllijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 20:33   #64
Agnesss1s2
Raczkowanie
 
Avatar Agnesss1s2
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Sztum
Wiadomości: 160
GG do Agnesss1s2
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez mari_bell Pokaż wiadomość
Witaj Agnesss1s2
oczywiście ze pochwalę się fotkami, ale to w październiku Pomysł już mam, tylko na kolory nie mogę się zdecydować. Moja sala to remiza, więc trzeba będzie ją obniżyć. Pomyślałam, trochę podejrzałam w galeriach firm dekoratorskich & wyszło że będę miała od środka sufitu szarfy na boki w dwóch kolorach. Martwię się trochę jaką i skąd drabinę skołuję :/ ale coś się wymyśli. Jest tam balkon & na balustradach będą upięte szarfy & kiście balonów. A robię dekoracje sama ponieważ u nas ceny są rzędu 700zł za wystrój sali. A ja za materiały zapłacę ok 250zł, tak wyliczyłam
Pozdrawiam serdecznie

Też myślałam o takich szarfach, no ale jest jeszcze trochę czasu na zastanowienie się czekam na fotki i życze powodzenia w dekorowaniu!! Pozdrawiam ciepło
Agnesss1s2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 08:35   #65
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

my na pewno zaoszczędzimy na fotogranie - kuzyn profesjonalny fotograf wykona nam fotki i samochodzie - skoda superb od znajomego wódka oczywiscie w hurtowni z ewentualną możliwoscią zwrotu.
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 11:32   #66
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Moje oszczędności:

1. Nie robilismy wesela, tylko obiad, ale to z innego powodu niż tylko finansowy.

2. Ilość osób ograniczylismy się do najbliższych.

3. Obraczki- przetapiane obraczki po moich dziadkach, miało to tez znaczenie symboliczne, chcemy tka jak oni przezyć razem do grobowej deski.

4. Fotograf- znajoma.

5. Samochód- taxówka - nawet się nikt nie domyślił

6. Makijaz- sama się pomalowałam
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 19:48   #67
betinka6
Rozeznanie
 
Avatar betinka6
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 930
GG do betinka6
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

a my nie chcemy na niczym oszczedzac bo to przeciez raz w zyciu
__________________
watek wymiankowy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=454154
betinka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 09:46   #68
malwina2208198721
Zadomowienie
 
Avatar malwina2208198721
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 431
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez betinka6 Pokaż wiadomość
a my nie chcemy na niczym oszczedzac bo to przeciez raz w zyciu
To zupełnie tak jak my
__________________

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same"
— Phil Bosmans




59
-58-57-56-55-54-53-52
malwina2208198721 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 15:50   #69
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez betinka6 Pokaż wiadomość
a my nie chcemy na niczym oszczedzac bo to przeciez raz w zyciu
A po co mam za coś przepłacać

Dla mnie to jest irracjonalne z ekonomicznego punktu widzenia. skoro mogę mieć to samo, ale za niższą cenę Chyba każdy z nas w życiu kieruje się rachunkiem ekonomicznym.......

Zresztą szczerze wątpie, że na niczym nie będziecie oszczędzać
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:02   #70
malwina2208198721
Zadomowienie
 
Avatar malwina2208198721
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 431
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
A po co mam za coś przepłacać

Dla mnie to jest irracjonalne z ekonomicznego punktu widzenia. skoro mogę mieć to samo, ale za niższą cenę Chyba każdy z nas w życiu kieruje się rachunkiem ekonomicznym.......

Zresztą szczerze wątpie, że na niczym nie będziecie oszczędzać
My osobiście nie będziemy oszczędzać na niczym, samochód mamy tylko od wujka mojego TŻ, ale to dlatego, że u nas tak jest, że każdy ma auto od rodziny i znajomych i nie ma czegoś takiego jak wypożyczalnia autek, owszem są limuzyny, ale to coś długie mi się wcale nie podoba
A tak to nic nie robimy sami naprawdę
__________________

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same"
— Phil Bosmans




59
-58-57-56-55-54-53-52
malwina2208198721 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 11:39   #71
merriel
Raczkowanie
 
Avatar merriel
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wwa:)
Wiadomości: 395
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Ja nie zamierzam przesadzać z oszczędnościami, ale nie chcę też zbytnio szaleć. Za wesele i ślub będą w większości płacić nasi rodzice, bo my studiujemy i za duzo własnej kasy nie odłożyliśmy, a nie chcę ich puścić z torbami tylko dlatego że to moje wesele
1. suknię zamierzam uszyć, bo chcę jakąś prostą, klasyczną, myślę że krawcowa nie będzie mieć problemu ze stworzeniem jej. Chyba ze zakocham się w jakiejś niedrogiej gotowej (do 2-3 tys max)- wtedy nie będę ryzykować szycia
2. samochód do ślubu - oczywiście od kogoś z rodziny, nie ma sensu wynajmować
3. makijaż do ślubu - w życiu sie sama nie pomaluje, nie umiem zresztą myślę, że w to akurat warto chociaz trochę zainwestowac, żeby dobrze się czuć w ten dzien
Ale wiem też na czym nie będę oszczędzać - podróż poślubna musi być, i to w jakieś fajne miejsce, ale na nią chcemy akurat sami odłożyć pieniążki.
merriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-16, 12:50   #72
malwina2208198721
Zadomowienie
 
Avatar malwina2208198721
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 431
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez merriel Pokaż wiadomość
Ja nie zamierzam przesadzać z oszczędnościami, ale nie chcę też zbytnio szaleć. Za wesele i ślub będą w większości płacić nasi rodzice, bo my studiujemy i za duzo własnej kasy nie odłożyliśmy, a nie chcę ich puścić z torbami tylko dlatego że to moje wesele
1. suknię zamierzam uszyć, bo chcę jakąś prostą, klasyczną, myślę że krawcowa nie będzie mieć problemu ze stworzeniem jej. Chyba ze zakocham się w jakiejś niedrogiej gotowej (do 2-3 tys max)- wtedy nie będę ryzykować szycia
2. samochód do ślubu - oczywiście od kogoś z rodziny, nie ma sensu wynajmować
3. makijaż do ślubu - w życiu sie sama nie pomaluje, nie umiem zresztą myślę, że w to akurat warto chociaz trochę zainwestowac, żeby dobrze się czuć w ten dzien
Ale wiem też na czym nie będę oszczędzać - podróż poślubna musi być, i to w jakieś fajne miejsce, ale na nią chcemy akurat sami odłożyć pieniążki.
Z tym makijażem to zgadzam się w 100% - też sama się nie umaluję tak żeby wytrzymał mi ten makijaż całą noc i żebym nie musiała cały czas myśleć czy aby mi się coś nie rozmazało czy nie zmazało
Moja suknia kosztuje 3100zł - już mam upatrzoną
Podróż poślubna musi być, my już mamy odłożone pieniążki na nią

Nasze wesele również finansują rodzice
__________________

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same"
— Phil Bosmans




59
-58-57-56-55-54-53-52
malwina2208198721 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 17:36   #73
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez malwina2208198721 Pokaż wiadomość
My osobiście nie będziemy oszczędzać na niczym, samochód mamy tylko od wujka mojego TŻ, ale to dlatego, że u nas tak jest, że każdy ma auto od rodziny i znajomych i nie ma czegoś takiego jak wypożyczalnia autek, owszem są limuzyny, ale to coś długie mi się wcale nie podoba
A tak to nic nie robimy sami naprawdę
Zawsze mozna poszukać w necie - wiele firm wynajmujących samochody dojezdza nawet do kilkuset km do klienta.

Chciałam tylko delikatnie przypomnieć, że jest to wątek by podsunac pomysły jak można oszczędzić, mając to samo,co inni

Rozumiem,że dla wielu jest to wyjątkowy dzień, ale trzeba też zrozumiec innych
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 18:56   #74
betinka6
Rozeznanie
 
Avatar betinka6
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 930
GG do betinka6
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
A po co mam za coś przepłacać

Dla mnie to jest irracjonalne z ekonomicznego punktu widzenia. skoro mogę mieć to samo, ale za niższą cenę Chyba każdy z nas w życiu kieruje się rachunkiem ekonomicznym.......

Zresztą szczerze wątpie, że na niczym nie będziecie oszczędzać


Mi nie chodziło o przepłacanie... tylko np orkiestre wzielismy taka jak nam sie podobała a nie inna ktora gorzej grała i była raz drozsza a raz tańsza. I sami pracujemy na pokrycie kosztow wesela.
__________________
watek wymiankowy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=454154
betinka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 09:51   #75
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Hymmm obnizenie kosztow wesela??? W tym temacie moge powiedziec tylko tyle ze...
- sukienke szylam wedlug wlasnego projektu u krawcowej za 1800 zl (sukienka+plaszczyk+boler ko+welon+halka) - wyszla rewelacyjnie
- garnitur szyty u producenta - 700 zl
- samochod uzyczony od kuzyna - zatankowany do pelna
- wlasnorecznie robione zaproszenia, winietki, przewieszki, dekoracje z materialow bedacych pod reka
- tort zamowiony w miescie 30 km od lokalu za cale 340 zl z dowozem
- buty kupione rok wczesniej na wyprzedaży za 60 zl tak samo z ponczochami kupione okazyjnie (12,80 zl)
- alkohol kupiony w hurtowni
- ciasta pieczone przez znajome - same sie zaoferowaly 18 blaszek bylo
- obraczki robione z wlasnego zlota - zaplacilismy tylko za robocizne 300 zl
- sama szylam poduszke na obraczki

Specjalnie nie oszczedzalismy, wykorzystalam to co mialam, piorka, drucik, biale , kremowe i bordowe zaslonki, sztuczny bluszcz, resztki materialu z szytej sukienki - satyna, tiul, klej, pianka po reflektorach do auta i styropian z antyram (kupionych na prezent dla rodzicow). Troszke samozaparcia i odrobina wyobrazni.
Wesele dwudniowe na 82 osoby kosztowalo nas 26,5 tys.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 07:50   #76
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

U nas niektóre oszczędności wychodzą automatycznie, nie specjalnie

1) Nie chcemy fotografa, brat lubego robi genialne fotki, tak samo jak przyjaciel lubego, obaj mają świra na tym punkcie i rewelacyjne sprzęty (jakkolwiek to nie brzmi )
2) Zamiast orkiestry - DJk koszt 950zł, mamy swoje ukochane kawałki, nie chcieliśmy, żeby jakaś orkiestra je skopała - bo nie mamy żadnej pewności, że zagrają dobrze, a na DJ trafiliśmy rewelacyjnego, w dodatku przystojniacha
3) Zaproszenia, winietki na alkohol i karteczki imienne na stół zrobię sama, zajmuję się robieniem różnych papierowych rzeczy, materiałów i sprzętu (dziurkacze, blacik do embossingu, tusze) mam wiele więc będę się wyzywała artystycznie
4) Auto jest na głowie lubego, ma załatwić od kogoś znajomego - i tu uwaga - ostatnio kilka dziewczyn od TŻta z pracy brało ślub i każda powtarza jedno - nie warto wydawać 1000zł na auto! Ono tak naprawdę jest tylko w tle gdzieś, służy wyłącznie do transportu, nikt na nie nie zwraca uwagi!
5) Sukienkę mam upatrzoną, z roku 2006 model, ale jest to jedyny model, który mi sie podobał, aktualnie lansowane są koronki, których nie lubię Sukienka na dzień dzisiejszy kosztuje 1600zł w oryginalnym salonie, ale nie wiem, czy tam będę szyła, czy gdzieś taniej. Ale i tak porównując z innymi cenami nie jest droga.
6) Buty - nie chce wydawać majątku na białe buty, które założę tylko raz. Nie kupię ich więc w jakimś znanym salonie Mają być wygodne na całą noc i mają mi się podobać, ale wcale nie muszą kosztować kilku stów
7) W menu mamy wliczone ciasta i tort, początkowego szampana oraz część napojów.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 09:17   #77
iwka28
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka28
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 095
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Koszt wesela może przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza jak się samemu za wszystko płaci Ale zaoszczędzić można:

- zaproszenia z Allegro, można znaleźć naprawdę ładne za małe pieniądze (nie za bardzo mam czas na własnoręczne robienie), do tego od razu wydrukują winietki i menu;
- suknia za 1000 zł z wyprzedaży (nowa 4500), halka i bolerko wypożyczone, welen szyty w salonie tzw. cięty (bez żadnych ozdób na końcu) albo sama go uszyję - widziałam gdzieś instrukcje i wielkiej filozofii w tym nie ma;
- samochód kuzyna, przybranie z wesela siostry TŻ;
- kamery nie chcemy, poprosimy kolegę żeby nagrał nam mszę, przyjazd do restauracje, pierwszy taniec i ewentualnie jakieś życzenia od gości, robił już taki filmik u swojego brata i wyszło super;
- no za fotografa musieliśmy zapłacić, ale nie szukałam go w Krakowie gdzie obecnie mieszkam tylko w moim rodzinnym mieście - cena niższa od ok 1000 do nieskończoności na upartego, a zdjęcia niczym nie ustępują tym krakowskim. Na wszystkich ślubach czy chrzcinach w rodzinie zdjęcia robi mój TŻ hobbystycznie, w ramach prezentu, naprawdę nieźle mu to wychodzi, no ale na naszym raczej nie da rady hehehe;
- orkiestra z rodzinnych stron TŻ 4 osoby - 1600 zł;
- wszystko jest w cenie sali 125 zł od osoby, za wyjątkiem alkoholu, sala u TŻ w świętokrzyskim, ale odpadają nam ceny noclegów, goście śpią po rodzinie; napradę można znaleźć fajną salę w rozsądnej cenie. Ceny w Krakowie są straszne, a najczęściej trzeba doliczyć jeszcze soki, ciasto, tort, owoce i oczywiście alkohol - a licznik bije;
- alkohol w hurtowni po znajomości;
- na koniec nie dajemy gościom ciast tylko pudełeczko własnoręcznie zrobione ze słodyczami (mama ma wtyki w hurtowni);
- sala jest po remoncie, już udekorowana, w symie tylko po parę balonów z helem nad stolikami, wywalę tylko sztuczne kwiaty ze stołów, kupię wiązanki białych tulipanów na giełdzie, przewiążę białą wstążką i wstawię do wazonów. Skromnie ale ładnie;
- nie płacę za dekorację kościoła bo i po co? Ksiądz chciał 600 zł za bukiety na ołtarze, no bez przesady. Kościół jest ładny i nie widzę potrzeby go "dostrajać". Zresztą i tak kwiaty stoją normalnie, więc za co te 600 zł? Płaci się kościelnemu za "otwarcie kościoła" 50 zł i w tym wiesza kokardy na ławkach, które już ma - ładnie to wygląda, najwyżej podrzucę mu jeszcze tulipany, żeby za każda kokardę włożył i będzie ok.

Na razie tyle

Widziałam fajny sposób na obniżenie "sufitu" w sali. I nie trzeba drabiny z wozem strażackim kombinować

Kupuje się mnóstwo balonów i wstążkę taką cienką do kwiatów, króra jak się przejedzie po niej nożyczkami to się zaczyna kręcić. Pompuje się balony helem, zawiązuje kawałkiem takiej pokręconej wstążki i puszcza pod sufit. Byłam na takim weselu, dzieciarnia miała niesamowitą frajdę, rodzice ściągali im te balony i dzieciaki biegały potem z przywiązanymi do balonami do rączki.
iwka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 12:57   #78
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

tak sobie weszłam tutaj bez powodu, bo ślub mam już za sobą i ...

gratuluję pomysłowym dziewczynom, które wiele rzeczy robią na ślub same i gratuluję im wspaniałych przyjaciół, którzy w przygotowaniach uczestniczą i pomagają ( u mnie było podobnie, wszystko wspólnie przygotowane i to nie oznacza , że ktoś się źle bawił, ten dzień "smakował" nam wszystkim niewiarygodnie). Poza tym troszkę zdziwiłam się postawą : " a my nie chcemy oszczędzać" w sytuacji gdy " rodzice płacą za nasze wesele". Ale może tylko dlatego, że myśmy sami wszystko płacili, stąd temat oszczędności jest mi bliski
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 11:48   #79
martyna_martyna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: rozowa kraina;)
Wiadomości: 728
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Ja rowniez nie przesadzalam w zwiazku z naszym slubem i weselem, po pierwsze zerezygnowalam mz orkiestry na rzecz dj, dj wyniosl mnie 700 zl a nie 2500
__________________
WIARA, NADZIEJA, MILOSC...

Edytowane przez martyna_martyna
Czas edycji: 2008-12-28 o 13:51
martyna_martyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 17:48   #80
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

ja kupiłam sukienkę z drugiej ręki,
zawieszki też robiłam sama,
zaproszenia kupiliśmy po 90gr za sztukę na allegro
w ramach podziękowania dla rodziców daliśmy kosze z alkoholem i słodyczami, które sami zrobiliśmy (kosze kupiliśmy na allegro, "wkład" w markecie) i wyszło nam że na każdym koszu zaoszczędziliśmy ok. 80zł w porównaniu z zamawianiem gotowego kosza.
generalnie najłatwiej oszczędzić robiąc samemu wiele rzeczy.
no i starać się znaleźć tanią salę, albo taką gdzie prawie wszystko jest wliczone w cenę. my mieliśmy kupić tylko wódkę sami, wybraliśmy luksusową bo jest dobra, a ma bardzo przyzwoitą cenę, a w dodatku trafiliśmy jeszcze na promocję.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 09:14   #81
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

- suknia z komisu są za 650zł lub sklepu gdzie nie przekraczają wysokich kwot czyli w jednym są do 1200zł a w drugim do 1900zł, welon kosztuje w salonie od 70zł a na allegro tylko 19zł
-zaproszenia z allegro bo w drukarni chcieli za najtańsze 2zł
-będziemy mieć tylko fotografa za 1400zł od przygotowan będzie do oczepin bo kamerzysty nie chcemy a zdjęcia będziemy miec w albumie normalnym z czarnymi kartkami a nie foto książkę za którą mój fotograf chce 1000zł !!!
-bukiet i kwiaty -znajoma kwiaciarka
-obrączki od jubilera a nie z Aparta choć nawet mi się ztamtą nie podobają i maly wybór
-fryzjer i makijaż będę robić u osób ktore nie kasują 120zl moja kolezanka tyle płaciła znalazłam kosmetyczke co robi za 50zł a za 25zł próbny

więc coś taniej będzie choć to jest raz w życiu ale jak pow koleżanka która jest po ślubie pow że mogli zaoszczędzić a tak naprawdę nic nie mieli z tego
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 09:15   #82
mari_bell
Raczkowanie
 
Avatar mari_bell
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
GG do mari_bell
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Witam,
ja już po wszystkim Powiem wam szczerze, że na czym się dało to zaoszczędziła (jak pisałam wyżej). Sale zdecydowałam się stroić z przyjaciółmi i kościół też. Oto kila fotek jak obiecałam Stoły stroiła Pani od cateringu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4639.jpg (71,6 KB, 278 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4657.jpg (69,1 KB, 201 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4708.jpg (88,5 KB, 211 załadowań)
__________________
We gotta trust a hope...

Edytowane przez mari_bell
Czas edycji: 2008-11-21 o 09:22
mari_bell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 18:59   #83
evelka01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 26
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Witam was dziewczyny, jak tak czytam o tym oszczedzaniu to sie z Wami zgadzam , jednak nie mozna oszczedzac na wszystkim taki dzien przezywa sie tylko raz w życiu i musi to byc wyjatkowy dzien , nie mówie o sukni za 5.000 czy limuzynie na 20 metrów. Jednak śliczna fryzura, makijaż w krorym bedziemy sie czuc najpiekniejsze i biała suknia taka z bajki. Rowniez nie mam zamiaru wydawać fortuny, brak kredyt na wesele, oszczedzam na czy sie da, 1. alkohol Słowacja,
2. suknia z drugiej reki (przynajmniej taki mam zamiar)
3. wystrój koscioła sama, tylko koszt kwiatów (margaretki)
4. bukiet, po znajomości.
5. buty z wyprzedaży
6. zaproszenia allegro.
7. wystrój sali sma.
Za jedna rzecz płace mniej za druge wiecej.
Wiadomo najważniejsze jest uczucie i powiedzenie tego magicznego słowa "TAK" ale czy nie wspaniale bedzie kiedys z wnukami usiaśc przed kominkiem i ogladnąć płytke z naszego wesela, lub poogladać zdjęcia i powspominać....
evelka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 19:13   #84
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

My też staramy się jak najbardziej przyoszczędzić.
1. Sukienkę będę szyć w miejscowym salonie koszt ok. 1400 zł z welonem i halką (dopłacam tylko 100 do długiego welon)
2. Buty za 139 - jedne jedyne - ale ja wybredna jestem i tylko te mi się podobają.
3. Samochód pożyczamy od znajomych, bo bez sensu wydawać 700 stów za 15 minutową przejażdżkę
4. dekoracja kościoła - sami, kupimy tiul i kwiaty (albo dogadamy się z parą biorącą ślub przed nami)
5. zaproszenia, po złotówce na all, z pełną personalizacją
6. obrączki - u jubilera, nie z sieciówek.
7. Szampan - czekam na sylwestra, wtedy są nawet po 3 zl

Ogólnie nie przesadzamy i nie szalejemy, wesele częściowo płacimy sami, częściowo (sala) rodzice.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 23:47   #85
koteciek
Raczkowanie
 
Avatar koteciek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska ;) Poznań
Wiadomości: 116
GG do koteciek
Co robić???

Hej mam pytanie co zrobić aby jak najwięcej zaoszczędzić na ceremoni i weselu
__________________
Kocham Cię misiaczku Kocham Cię mamo szczęśliwa, rozkojażona, wystraszona


http://www.suwaczek.pl/cache/29e66f2461.png
koteciek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 23:49   #86
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Co robić???

Cytat:
Napisane przez koteciek Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie co zrobić aby jak najwięcej zaoszczędzić na ceremoni i weselu
użyć wyszukiwarki?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 23:59   #87
koteciek
Raczkowanie
 
Avatar koteciek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska ;) Poznań
Wiadomości: 116
GG do koteciek
Dot.: Co robić???

a coś jeszcze
__________________
Kocham Cię misiaczku Kocham Cię mamo szczęśliwa, rozkojażona, wystraszona


http://www.suwaczek.pl/cache/29e66f2461.png
koteciek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 00:03   #88
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Co robić???

Cytat:
Napisane przez koteciek Pokaż wiadomość
a coś jeszcze
nie
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 00:30   #89
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co robić???

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=144146

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...oszcz%EAdzi%E6

zajrzyj tutaj...
Ja zrobię to jutro, bo dziś już idę spać Ale chyba coś będzie...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 01:19   #90
koteciek
Raczkowanie
 
Avatar koteciek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska ;) Poznań
Wiadomości: 116
GG do koteciek
Dot.: Co robić???

Już zaglądam
__________________
Kocham Cię misiaczku Kocham Cię mamo szczęśliwa, rozkojażona, wystraszona


http://www.suwaczek.pl/cache/29e66f2461.png
koteciek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.