Coś się dzieje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-18, 11:10   #1
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Question

Coś się dzieje?


Miesiączkuję od wczoraj. Dzisiejszy dzień jest straszny, ale nie o to chodzi. Mam okres bardzo obfity, musze zmieniać podpaskę co 1,5h, w krwi znajdują się strzępy. Czy to dobrze, że mam aż tak obfity i strasznie bolący okres i czy mogłybyście opisać mi jak będzie w 3,4,5,6 dniu? Dziękuję!
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 11:13   #2
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Coś się dzieje?

Cytat:
Napisane przez aga696 Pokaż wiadomość
Miesiączkuję od wczoraj. Dzisiejszy dzień jest straszny, ale nie o to chodzi. Mam okres bardzo obfity, musze zmieniać podpaskę co 1,5h, w krwi znajdują się strzępy. Czy to dobrze, że mam aż tak obfity i strasznie bolący okres i czy mogłybyście opisać mi jak będzie w 3,4,5,6 dniu? Dziękuję!
3 dnia będziesz zmieniać podpaskę co godzinę i czterdzieści dwie minuty, 4 dnia ten czas Ci się wydłuzy do dwóch godzin, 5tego dnia jak będziesz mieć szczęscie oczywiście to co trzy!! a 6 wystarczą Ci jedynie DWIE podpaski na cały dzień!!! czyż to nie wspaniałe????




Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 11:15   #3
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Coś się dzieje?

Cytat:
Napisane przez aga696 Pokaż wiadomość
Miesiączkuję od wczoraj. Dzisiejszy dzień jest straszny, ale nie o to chodzi. Mam okres bardzo obfity, musze zmieniać podpaskę co 1,5h, w krwi znajdują się strzępy. Czy to dobrze, że mam aż tak obfity i strasznie bolący okres i czy mogłybyście opisać mi jak będzie w 3,4,5,6 dniu? Dziękuję!
ja proponuję wszamać 2 ibupromy czy inne coś przeciwbólowego i sobie cierpliwie czekać na przejście bólu a co będzie dalej nikt Cio nie powie, bo każdy przechodzi to inaczej
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 11:58   #4
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Coś się dzieje?

[QUOTE=Sarrai;15926755]3 dnia będziesz zmieniać podpaskę co godzinę i czterdzieści dwie minuty, 4 dnia ten czas Ci się wydłuzy do dwóch godzin, 5tego dnia jak będziesz mieć szczęscie oczywiście to co trzy!! a 6 wystarczą Ci jedynie DWIE podpaski na cały dzień!!! czyż to nie wspaniałe????




OH dziękuję właśnie chodziło mi o dokładność co do minuty, a mogłabyś dać jeszcze z sekundy!?
JEEE, ostatni dzień mi się najbardziej podoba!
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 12:11   #5
Camillina
Raczkowanie
 
Avatar Camillina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 135
Dot.: Coś się dzieje?

U różnych kobiet różnie to bywa ale przy obfitych krwawieniach możesz mieć krótsze miesiączki. Jeśli natomiast taki stan rzeczy utrzyma się dłużej niż 7 dni to do lekarza bo warto sprawdzić czy szystko ok. Na ból polecam nospę, działa rozkurczowo ze wskazaniem na bóle miesiączkowe
Camillina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 14:14   #6
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Coś się dzieje?

[QUOTE=aga696;15927527]
Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
3 dnia będziesz zmieniać podpaskę co godzinę i czterdzieści dwie minuty, 4 dnia ten czas Ci się wydłuzy do dwóch godzin, 5tego dnia jak będziesz mieć szczęscie oczywiście to co trzy!! a 6 wystarczą Ci jedynie DWIE podpaski na cały dzień!!! czyż to nie wspaniałe????




OH dziękuję właśnie chodziło mi o dokładność co do minuty, a mogłabyś dać jeszcze z sekundy!?
JEEE, ostatni dzień mi się najbardziej podoba!
no bo dziwne pytania zadajesz, skąd mamy wiedzieć, jak będzie wyglądać Twoje krwawienie za kilka dni, nikt wróżką nie jest... :/

jak będzie Ci się utrzymywać tak duże krwawienie to powinnaś iść do ginekologa, pewnie przepisze Ci witaminę k na zwiększenie krzepnięcia.
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 14:39   #7
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Coś się dzieje?

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
3 dnia będziesz zmieniać podpaskę co godzinę i czterdzieści dwie minuty, 4 dnia ten czas Ci się wydłuzy do dwóch godzin, 5tego dnia jak będziesz mieć szczęscie oczywiście to co trzy!! a 6 wystarczą Ci jedynie DWIE podpaski na cały dzień!!! czyż to nie wspaniałe????




nie wiem po co takie chamstwo i uszczypliwość. Ja zrozumiałam, że dziewczyna skoro "miesiączkuje od wczoraj" to ma swoją pierwszą w życiu miesiączkę ? poprawcie mnie jeśli się mylę. A w takim razie ma prawo pytać, bo jest to dla niej NOWOŚĆ.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-18, 14:46   #8
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Coś się dzieje?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
nie wiem po co takie chamstwo i uszczypliwość. Ja zrozumiałam, że dziewczyna skoro "miesiączkuje od wczoraj" to ma swoją pierwszą w życiu miesiączkę ? poprawcie mnie jeśli się mylę. A w takim razie ma prawo pytać, bo jest to dla niej NOWOŚĆ.
No dokładnie .
A poza tym kto pyta nie błądzi niee ?
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 22:29   #9
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Coś się dzieje?

Nie wiem, czy aby na pewno jest to pierwsza w życiu miesiączka autorki.
Jakoś ciężko mi uwierzyć, że jej plamienie w pierwszy dzień jest aż tak obfite? Nie wspomnę o skrzepach, które u siebie zauważyłam dopiero podczas któregoś okresu z kolei.
Może się mylę, ale coś mi tu nie pasuje... ;]

P.S. Pytanie, jak to będzie za kilka dni - jest jednym z serii, którą uwielbiam.

Czy tak ciężko zrozumieć, że każda z nas jest inna? I domyśleć się, że skoro w pierwszy dzień, (kiedy miesiączka dopiero się rozpoczyna) krwawienie jest obfite, to na drugi dzień będzie takie samo lub jego ilość się zwiększy?

P.S. 2. Opanowywałam się jak mogłam przed uszczypliwością i żeby mi nikt nie wmawiał, że nią tu zalatuje.
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 23:04   #10
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Coś się dzieje?

Widzisz, mam 14lat i miesiączkuję od wczoraj i musisz mi uwierzyć na słowo . Ja się pytam dlatego, że to dla mnie nowość i chcę jak najwięcej porad w tym temacie, więc nie rozumiem skąd to zdenerwowanie i niedowierzanie co do mojego pytania. W prawie każdej odpowiedzi jest napisane, że każda dziewczyna przeżywa swój okres inaczej, więc nie rozumiem tego przypuszczenia, że "to nie mój pierwszy okres:, bo wybacz ale raczej wiem kiedy mam miesiączkę a kiedy nie .
Nie rozumiem także Waszego naskakiwania na mnie. Jestem młoda, więc mogę pytać Was-kobiety o rady, bo o ile się orientuję od tego jest to forum.
No jeżeli obfitym okresem można nazwać zmienianie podpaski co 2h, a w nocy raz musiałam zmienić, to owszem mam taki przypadek. Czekam na rady, a nie na złośliwe odpowiedzi.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 23:43   #11
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Coś się dzieje?

tak na prawdę nic ci nie poradzę - obfite okresy zdarzają się, być może ten pierwszy będzie wyjątkowy a reszta już mniej obfita, a może będziesz tak miała do menopauzy.. na czas okresu i tuż przed radzę zrezygnować z długich, gorących kąpieli i nie brać aspiryny i innych leków rozrzedzających krew, bo to jeszcze powiększy krwawienie.
teraz jesteś na to jeszcze za młoda, w przyszłości może ginekolog zaproponuje ci tabletki antykoncepcyjne, u większości dziewczyn powodują one zmniejszenia krwawienia.
no i oczywiście gdyby te krwawienia były bardzo uciążliwe to nie bój się pójść do lekarza
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-19, 04:45   #12
Baby Jane
Raczkowanie
 
Avatar Baby Jane
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 447
Dot.: Coś się dzieje?

Mój pierwszy okres też tak wyglądał - dużo krwi, latanie co chwilę do łazienki, w szkole co przerwę zmieniałam podpaskę. Nie ma się co denerwować, u mnie to się po krótkim czasie unormowało, nie wiem jak będzie u Ciebie, znam dziewczyny którym te krwawienie takie obfite już pozostało. W końcu każda z nas jest inna I tak jak napisała monius9, za jakiś czas możesz udać się do ginekologa który przepisze Ci tabletki antykoncepcyjne, te z kolei zmniejszą krwawienia. Jeśli czujesz się tym zaniepokojona udaj się już teraz do lekarza, stresu sobie przynajmniej zaoszczędzisz, chociaż nie sądzę żeby coś było nie tak, tym bardziej że sama przez to przechodziłam
Baby Jane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 09:36   #13
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Coś się dzieje?

ja dostałam okres jak miałam 12 lat i przez pierwszy rok dostawałam miesiączki co 2 miesiące :P lekarz powiedział, że to nawet normalne, organizm się przestawia itd. a ja się cieszyłam, że nie musze się męczyć co miesiąć miałam zawsze krótkie mało obfite miesiączki, tak też jest do dziś
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 14:56   #14
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Coś się dzieje?

Cytat:
Napisane przez aga696 Pokaż wiadomość
Widzisz, mam 14lat i miesiączkuję od wczoraj i musisz mi uwierzyć na słowo . Ja się pytam dlatego, że to dla mnie nowość i chcę jak najwięcej porad w tym temacie, więc nie rozumiem skąd to zdenerwowanie i niedowierzanie co do mojego pytania. W prawie każdej odpowiedzi jest napisane, że każda dziewczyna przeżywa swój okres inaczej, więc nie rozumiem tego przypuszczenia, że "to nie mój pierwszy okres:, bo wybacz ale raczej wiem kiedy mam miesiączkę a kiedy nie .
Nie rozumiem także Waszego naskakiwania na mnie. Jestem młoda, więc mogę pytać Was-kobiety o rady, bo o ile się orientuję od tego jest to forum.
No jeżeli obfitym okresem można nazwać zmienianie podpaski co 2h, a w nocy raz musiałam zmienić, to owszem mam taki przypadek. Czekam na rady, a nie na złośliwe odpowiedzi.

Po pierwsze, jeśli nie wiesz, jak objawia się zdenerwowanie, to nie nazywaj naszych reakcji w ten sposób, a przynajmniej mojej.
Nie jestem zdenerwowana, a zdziwiona, że Ty, mając pierwszą w życiu miesiączkę tak obficie krwawisz.
Nie mam Ci czego wybaczać, to tak nawiasem. Tym bardziej, że nie napisałam, nic o potencjalnie wymyślonej miesiączce. Wierzę, że ją masz, a czemu niby nie? I gdzie Ty to niby wyczytałaś?
Bardzo zastanawia mnie też, kto na Ciebie naskakuje. Jesteś młoda - fakt, nawet bardzo. Pytać możesz - też fakt, ale nie możesz żądać. Jeśli kobiety - jak Nas nazwałaś, dają Ci rady to nie oburzaj się, że ktoś napisał coś, nie po Twojej myśli.

A co do Twojego obfitego okresu - to może być genetycznie uwarunkowane. Zapytaj mamy, jak u niej wyglądała pierwsza miesiączka.

Edytowane przez CytrynowaPannica
Czas edycji: 2009-12-19 o 14:57
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 20:01   #15
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Coś się dzieje?

Mnie tam też od pierwszego razu zalało. Ból, skrzepy, ból raz jeszcze i potop szwedzki. Ale następny okres dostałam po trzech miesiacach.
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.