OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-19, 16:18   #181
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Olej herbaciany jest praktycznie bezzapachowy i skrajnie delikatny, więc może dałaś olejku herbacianego, w sensie eterycznego.
drobna pomyłka dałam faktycznie olejku herbacianego i nie tragedia ale nie jest dobrze a i jeszcze jedno z tego co gdzieś wyczytałam pantenol rozpuszcza się w wodzie czylki jak dalam go do olei to co?

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-06-19 o 16:19
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 16:34   #182
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
a i jeszcze jedno z tego co gdzieś wyczytałam pantenol rozpuszcza się w wodzie czylki jak dalam go do olei to co?
To nakładasz go w 100% stężeniu, ale w niewielkiej ilości, nic nie szkodzi, choć nie na dłuższą metę.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 16:41   #183
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tuberosa Pokaż wiadomość
hm. nie wiem, co myśleć. po 2 czyszczeniach OCM elegancko i gładziutko. dziś jestem po 4.
wczoraj wyskoczyła wielka gula na lewej kości policzkowej (auć!), a dzisiaj rano miałam już czoło zasiane małymi ropniakami. ewidentnie to takie, co się z zaskórników robią.
i teraz pytanie - skóra się oczyszcza czy oleje z OCM mnie zapchały?
nie wiem. któraś z Was może doświadczyła czegoś takiego?
pozdrawiam
Mi taka gula wyskoczyła już nie raz po tej metodzie. Tak czy inaczej ja mam trądzik i wychodzą mi ropne wypryski, ale bez tej metody też wychodzą. Smaruje jakims lekiem lub czymś co wysusza.

POza tym metoda na plus bo skóra jaśniejsza, gładsza, bardziej jednolita - tylko ten trądzik.

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Olej herbaciany jest praktycznie bezzapachowy i skrajnie delikatny, więc może dałaś olejku herbacianego, w sensie eterycznego.
Heh to ja chyba też daję eteryczny bo strasznie go czuć - olejek z drzewa herbacianego. A to ma być zimno tłoczony inny na skórę ?
zastosowanie: do masażu, do kąpieli, do odświeżania powietrza. I poza tym pisze, że dobrze dziala na skórę więc chyba można stosować.

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2010-06-19 o 16:43
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 17:01   #184
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
Mi taka gula wyskoczyła już nie raz po tej metodzie. Tak czy inaczej ja mam trądzik i wychodzą mi ropne wypryski, ale bez tej metody też wychodzą. Smaruje jakims lekiem lub czymś co wysusza.

POza tym metoda na plus bo skóra jaśniejsza, gładsza, bardziej jednolita - tylko ten trądzik.

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------


Heh to ja chyba też daję eteryczny bo strasznie go czuć - olejek z drzewa herbacianego. A to ma być zimno tłoczony inny na skórę ?
zastosowanie: do masażu, do kąpieli, do odświeżania powietrza. I poza tym pisze, że dobrze dziala na skórę więc chyba można stosować.
Ja chyba tez już nie wierzę, że te wstrętne zaskórniki z policzków i czoła mi zejdą Ale plus tej metody to właśnie bardziej jednolity koloryt i te oczyszczone pory na policzkach i nosie (na nosie mniej), które mnie nie raz do szału doprowadzały i wyciskałam je
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 18:09   #185
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
drobna pomyłka dałam faktycznie olejku herbacianego i nie tragedia ale nie jest dobrze a i jeszcze jedno z tego co gdzieś wyczytałam pantenol rozpuszcza się w wodzie czylki jak dalam go do olei to co?
To się nie rozpuści
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 09:23   #186
niewyspana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 324
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja zrobiłam sobie OCM-ale tak bardziej przypadkiem.
Bo kupiłam oliwkę Hipp i nałożyłam wieczorem tak bardziej jako maseczkę. Potem jak szła pod prysznic, polałam twarz wodą, przycisnęłam papier i tak 2-3 razy. Na wieczór posmarowałam twarz cienką warstwą tej oliwki i rano miałam o wiele mniej takich małych krostek na policzkach i na czole-a na czole miałam je zawsze, choćby nie wiem co, nawet jak resztę twarzy miałam gładką, to na czole masa krostek, niektóre z ropą (domyślam się, że to pewnie przez grzywkę). W każdym razie po 1 razie zauważalna różnica i to po samej oliwce!! Świetna ta metoda olejowania twarzy ;p Jak będę przy kasie napewno kupię olej rycynowy, ale i bez tego jest ok
__________________
DBaM o Się
*zapuszczam włosy
*wybielam kły
*szukam motywacji coby popracować nad ciałem
niewyspana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 13:34   #187
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja robie demakijaż oliwką Babyderam fur Mama (olej sojowy, słodkie migdały, słonecznikowy, jojoba, macadamia i wit.E) dopiero od trzech dni ale i tak jestem w szoku spowodowanym dokładnością oczyszczania twarzy i nieprzesuszaniem cery. Uzywam oliwki jak mleczka do demakijażu, potem tonik i krem. Moja twarz za woda nie tęskni bynajmniej ;P
Na szczęście nie mam trądziku, cerę już po 25 r.ż. więc same plusy
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-20, 15:57   #188
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
To nakładasz go w 100% stężeniu, ale w niewielkiej ilości, nic nie szkodzi, choć nie na dłuższą metę.
dzięki w takim razie do następnej porcji sobie już odpuszczę chociaż muszę przyznać że moja mieszanka sprawuje się rewelacyjnie

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
To się nie rozpuści
tak to bywa z tymi olejami jak się człowik rozpędzi to jak z zakupami prawie
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 17:15   #189
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
dzięki w takim razie do następnej porcji sobie już odpuszczę chociaż muszę przyznać że moja mieszanka sprawuje się rewelacyjnie


tak to bywa z tymi olejami jak się człowik rozpędzi to jak z zakupami prawie

panthenol możesz sobie dodać np.do maski/odzywki do włosów, albo do serum ha1% + olej dorzycić jeszcze panthenol
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 10:51   #190
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość

panthenol możesz sobie dodać np.do maski/odzywki do włosów, albo do serum ha1% + olej dorzycić jeszcze panthenol
tnx
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 09:21   #191
temptational
Raczkowanie
 
Avatar temptational
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 59
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam witam
Ja tez natrafilam na OCM (podczas przegladania innego watku) i postanowilam sprobowac a jak!
Wiec moja mieszanka to narazie wlane do buteleczki 1 nakretka oleju rycynowego i 8 nakretek oliwy z oliwek- zrobilam wszystko jak nalezy no i powiem Wam ze faktycznie skora gladziutka i nawilzona
Tylko troszke czerwona sie zrobilam to pewnie przez temperature reczniczka
No i nasunelo mi sie pare pytan:
- czy recznik musi byc dobrze wykrecony czy tak srednio ale zeby nie kapal (bo czuje ze przy wykrecaniu traci gorąc )
-czy na koniec mozna sie ochlapac zimna woda bo czuje ze pory cwaniaki nie zamknely sie do konca
-czy mozna po tym jeszcze uzyc nawilzacza jakiegos czy nie trzeba?
Mam kupiony wczoraj polecany tu na wizazu Cetaphil na podraznienia i sucha skore

Dam znac jak moja skora bedzie sie czula po OCM, mam skore bardzo wrazliwa, ze sklonnosciami do zaskornikow glownie w strefie T no i sklonnosc do czerwienienia sie na gornej czesci policzkow (po cholernej dermabrazji )
Poki co raz wieczorem
buziaaaki
__________________
Jeżeli masz kogoś, kto Cię kocha, daje Ci to setkę powodów by żyć

62-->60-->56-->55-->54->52-->51--> 50

od 17.02 nie dotykam twarzy
od 10.04 dieta
od 22.03 dbam o włosy
temptational jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 10:27   #192
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Oczyszczam się tą metodą, odkąd ostatni raz tutaj pisałam już bez użycia micela, sam olejek rycynowy (mało, bo jak dałam więcej to mnie zapchał) + oliwa z oliwek. Planuję i tak złożyć jakieś zamówienie z mazideł, to dokupię jakieś oleje i będę bawić się w mieszanie.

Co do relacji... ja właściwie nie mam problemów z naczyńkami, czasem jakaś zaczerwieniona skóra na policzkach/nosie, ale to raczej przy zmiennych warunkach atmosferycznych, więc gorąca (ciepła) woda nic mi nie zrobiła. Jedyny minus tej metody - trzeba bawic się w ręczniki (ja używam jednorazowych) i w ogóle, ale myślę, że w sumie warto. Ekonomicznie, skóra oczyszczona, gładka, pory może minimalnie zwężone. Miałam wielkie nadzieje, że pomoże mi na trądzik, ale cóż... może jak dodam np. olejku winogronowego to wspomaganie będzie lepsze.

Będę korzystać z tej metody, do póki mi się nie znudzi, albo jak zobaczę, że dzieje się z moją twarzą coś niedobrego czy coś.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 11:15   #193
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez temptational Pokaż wiadomość
No i nasunelo mi sie pare pytan:
1) czy recznik musi byc dobrze wykrecony czy tak srednio ale zeby nie kapal (bo czuje ze przy wykrecaniu traci gorąc )

2)czy na koniec mozna sie ochlapac zimna woda bo czuje ze pory cwaniaki nie zamknely sie do konca

3|)czy mozna po tym jeszcze uzyc nawilzacza jakiegos czy nie trzeba?

4)Mam kupiony wczoraj polecany tu na wizazu Cetaphil na podraznienia i sucha skore

5)Dam znac jak moja skora bedzie sie czula po OCM, mam skore bardzo wrazliwa, ze sklonnosciami do zaskornikow glownie w strefie T no i sklonnosc do czerwienienia sie na gornej czesci policzkow (po cholernej dermabrazji )
buziaaaki
1)wystarczy tak średnio, wogóle to z tym gorącem to nie przesadzałabym bo na dłuższą metę to naczyniek możesz sie nabawić
2)już pisałam ze fajnie jest na koniec recznik w zimnej wodzie namoczyć i na buźkę
3)jak chcesz.... ja spryskuje twarz hydrolantem i nakładam olejek , krem, serum, żel itd co mi w danym momencie pasuje i jest
4)jeśli Twoja skóra go lubi to jak najbardziej
5)to tym bardziej uważaj z tym ręcznikiem, aby nie byl zbyt gorący zwłaszcza na policzki.....
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 12:58   #194
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A ja zrezygnowałam z OCM. Ostatnio cera mi się pogorszyła więc na jakiś czas rezygnuję z eksperymentów i pokornie lezę do kosmetyczki Zwłaszcza, że do końca wakacji muszę wyprowadzić skórę "na prostą".
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 14:08   #195
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Będę zmuszona zrezygnować na jakiś czas z OCM Stan buźki bardzo się pogorszył, więc muszę sprawdzic czy to przez tę metodę..
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 15:06   #196
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Gambodziunia671 Pokaż wiadomość
No to chyba skutecznie mnie odwiodłyście od dalszego eksperymentowania z OCM
Nie sugeruj się mną. Możliwe, ze coś innego spowodowało gorszy stan buzi..
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 15:15   #197
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

u mnie - jak najbardziej ok: zmniejszone pory, mniej widoczne, koloryt wyrównany - ale tak jak pisałam, ja nie mam trądziku
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 16:16   #198
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Gambodziunia671 Pokaż wiadomość
No właśnie, Kinaa1 skoro nie masz cery tradzikowej to Twoja cera jest mniej podatna na niechciane interakcje z różnymi substancjami, ehh nie to co u mnie ja jestem po kuracji epiduo i od 2 tygodni praktycznie go nie używam i niestety cera zaczęła się buntować chyba poczekam jeszcze ze stosowaniem OCM...
bardzo podpasowała mi ta metoda, a od soboty (sama już wcześniej) robię sobie miksture razem z M - jemu też buźka się fajnie wygładziła, wyrównała
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 16:39   #199
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Gambodziunia671 Pokaż wiadomość
Masz rozszerzone pory, a czy masz zaskórniki, jakies podskórne zmiany? nigdy nie leczyłas cery dermatologicznie?
owszem - miałam trądzik - ale będąc nastolatką , teraz jestem po trzydziestce i w zasadzie moim problemem jest głownie nadmierna produkcja sebum, co - na razie pozytywnie - niweluje oczyszczanie olejem
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 17:11   #200
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Gambodziunia671
co do trądziku - szczerze mówiąc - wolę się za dermatologa nie wypowiadać.... ale rzezywiście, jeśli na wyjazd miałoby Ci sie po tym czyszczeniu pogorszyc, to odpuść.....
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 10:58   #201
temptational
Raczkowanie
 
Avatar temptational
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 59
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dzieki za odp
Co do delikatnych policzkow to polecam jesli uzywacie recznikow nie jednorazowych i nie szkoda Wam im wyciac z nich odpowiedni kształt-czyli po bokach dwa półkola aby recznik nie byl na policzkach, mnie sie fajnie udalo i faktycznie policzki nie robią się indianskie
A co do efektów- narazie po 2 razach nie zauważyłam jakiejś wielkiej różnicy a nawet lekką suchośc skóry-czy to mozliwe
Ale po Waszych odpowiedziach to aż się boje dalej stosować !
__________________
Jeżeli masz kogoś, kto Cię kocha, daje Ci to setkę powodów by żyć

62-->60-->56-->55-->54->52-->51--> 50

od 17.02 nie dotykam twarzy
od 10.04 dieta
od 22.03 dbam o włosy
temptational jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 11:11   #202
Andzia1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź i okolice
Wiadomości: 119
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Będę zmuszona zrezygnować na jakiś czas z OCM Stan cery bardzo się pogorszył, więc muszę sprawdzić czy to przez tę metodę, czy też przez te upały, które były. Wysypało mnie mocno już z tydzień temu i myślałam, że to po żelu odżywczym z BU, którego użyłam ze 2 razy na noc. Żel odstawiłam a OCM używałam dalej ale widzę, że lepiej nie jest.
Muszę sprawdzić.
Gdzieś czytałam, że ta metoda nie spisuje się letnią porą...
Andzia1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 11:37   #203
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez temptational Pokaż wiadomość
Dzieki za odp
Co do delikatnych policzkow to polecam jesli uzywacie recznikow nie jednorazowych i nie szkoda Wam im wyciac z nich odpowiedni kształt-czyli po bokach dwa półkola aby recznik nie byl na policzkach, mnie sie fajnie udalo i faktycznie policzki nie robią się indianskie
A co do efektów- narazie po 2 razach nie zauważyłam jakiejś wielkiej różnicy a nawet lekką suchośc skóry-czy to mozliwe
Ale po Waszych odpowiedziach to aż się boje dalej stosować !
Jeśli Ci za sucho to zmniejsz ilość rycyny

Ja się ostatnio lenię i chyba już ze 4 dni nie robiłam OCM... dziś musze się oragnąć i zrobić
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 12:50   #204
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Niby miałam zrezygnować z OCM, ale tak go polubiłam, ze nie potrafię
Byłam dziś w zielarskim i poprosiłam o olej herbaciany, ale dostałam olejek. Pani zapewniała, że można go stosować na twarz.. no i na instrukcji też pisze, że można.. Tylko, że ktoś tu pisałł, że olej herbaciany, ktory można stosować na twarz powinien być bezzapachowy, a mój czuć na odległość... Nic się nie stanie jak dodam go do mieszanki olejów?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 15:07   #205
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Tylko, że ktoś tu pisałł, że olej herbaciany, ktory można stosować na twarz powinien być bezzapachowy, a mój czuć na odległość... Nic się nie stanie jak dodam go do mieszanki olejów?
Możesz znaleźć tą wypowiedź ciekawa jestem
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 15:50   #206
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Niby miałam zrezygnować z OCM, ale tak go polubiłam, ze nie potrafię
Byłam dziś w zielarskim i poprosiłam o olej herbaciany, ale dostałam olejek. Pani zapewniała, że można go stosować na twarz.. no i na instrukcji też pisze, że można.. Tylko, że ktoś tu pisałł, że olej herbaciany, ktory można stosować na twarz powinien być bezzapachowy, a mój czuć na odległość... Nic się nie stanie jak dodam go do mieszanki olejów?
Ktoś tu pisał,że olej jest bezzapachowy,a olejek pachnie na kilometr,ale o tym ,że olejku nie stosuje się na twarz nikt nie pisał ponieważ stosować na twarz można i to i tamto,przy olejku trzeba tylko uważać na oczy,lub stosować punktowo.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 16:14   #207
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Niby miałam zrezygnować z OCM, ale tak go polubiłam, ze nie potrafię
Byłam dziś w zielarskim i poprosiłam o olej herbaciany, ale dostałam olejek. Pani zapewniała, że można go stosować na twarz.. no i na instrukcji też pisze, że można.. Tylko, że ktoś tu pisałł, że olej herbaciany, ktory można stosować na twarz powinien być bezzapachowy, a mój czuć na odległość... Nic się nie stanie jak dodam go do mieszanki olejów?
nio moja twarz znów powoli dochodzi do siebie po krótkiej przerwie od OCM.... jednak odpuścić mogę sobie nie więcej niż jeden góra dwa dni tak się przyzwyczaiłam do mojej gładkiej buźki
olejek herbaciany to olejek eteryczny więc mocno skoncentrowany wystarczy go minimalna ilość, ja dałam 3 krople i następnym razem dam mniej albo wcale bo podrażnia oczy ...

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Ktoś tu pisał,że olej jest bezzapachowy,a olejek pachnie na kilometr,ale o tym ,że olejku nie stosuje się na twarz nikt nie pisał ponieważ stosować na twarz można i to i tamto,przy olejku trzeba tylko uważać na oczy,lub stosować punktowo.
dokładnie
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:02   #208
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Moja cera też się pogorszyła
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:15   #209
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Ktoś tu pisał,że olej jest bezzapachowy,a olejek pachnie na kilometr,ale o tym ,że olejku nie stosuje się na twarz nikt nie pisał ponieważ stosować na twarz można i to i tamto,przy olejku trzeba tylko uważać na oczy,lub stosować punktowo.
Tak, możliwe że tak ktoś pisał- wszystko mi się pomieszało Dzięki za wytlumaczenie

Aurellia, wg Ciebie ten olejek herbaciany ładnie działa na buzię?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:47   #210
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Tak, możliwe że tak ktoś pisał- wszystko mi się pomieszało Dzięki za wytlumaczenie

Aurellia, wg Ciebie ten olejek herbaciany ładnie działa na buzię?
działa bardzo fajnie jeśli chodzi o zaskórniki szczególnie na nosie (bo tam siedzą u mnie) wydaje mi się jednak, że ja go za dużo dodałam do mieszanki za pierwszym razem, bo mi oczy podrażnia trochę, także ostrożnie z ilością
a zauważylam efekty uboczne stosowania po OCM-ie żelu hialuronowo-peptydowego w połączeniu z olejkiem z tamanu rzęsy robią się superaśne (tak mi się wydaje, że to przez ten mix)
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.