buty profilaktyczne dla dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-09, 15:32   #1
adddka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4

buty profilaktyczne dla dzieci


Cześć mam takie pytanie. Jakie są wasze opinie na temat bucików profilaktycznych? Nie chcę żeby moje dziecko miało płaskostopie czy coś w tym stylu. Nawet mi się podobają takie buty ale ta cena. W CCC są zdecydowanie tańsze. Wątpię żeby takie buty miały usztywnianą piętkę, a podobno to jest najważniejsze.
adddka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 10:30   #2
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: buty profilaktyczne dla dzieci

Jak nie chcesz, by dziecko miało płaskostopie to trzeba zadbać o trening mięśni-chodzenie boso po różnym podłożu, wspinanie się, skakanie, podnoszenie przedmiotów palcami stóp, toczenie piłeczki, malowanie stopami-wszystko w formie zabawy.
Jestem przeciwna wszelkim butom profilaktycznym. Specjalne obuwie tylko z konkretnych wskazań lekarskich.
Normalny but ma mieć elastyczną podeszwę, łatwo zginać się na wysokości ok 1/3 podeszwy (podbicie), wkładka prosta, najlepiej skórzana. Tyle.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 15:25   #3
jola35
Rozeznanie
 
Avatar jola35
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 502
Dot.: buty profilaktyczne dla dzieci

Z jednej strony mowia twarda podeszwa a z drugiej miekka. Moze najlepiej zapytac swojego ortopede.
Pierwsze buty sa bardzo wazne. Lekarz powiedzial ze twarda podeszwa, ale nie ortopedyczne, to byly Daniele.
A w wieku lat 3 cora czesto chodzila na palcach i lekarz zalecil twarda podeszwe, ale nie but ortoedyczny, ze specjalna wkladka oraz te cwiczenia co pisze glodomorek
jola35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 12:39   #4
adddka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: buty profilaktyczne dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Jak nie chcesz, by dziecko miało płaskostopie to trzeba zadbać o trening mięśni-chodzenie boso po różnym podłożu, wspinanie się, skakanie, podnoszenie przedmiotów palcami stóp, toczenie piłeczki, malowanie stopami-wszystko w formie zabawy.
Jestem przeciwna wszelkim butom profilaktycznym. Specjalne obuwie tylko z konkretnych wskazań lekarskich.
Normalny but ma mieć elastyczną podeszwę, łatwo zginać się na wysokości ok 1/3 podeszwy (podbicie), wkładka prosta, najlepiej skórzana. Tyle.
Do końca się z tobą nie zgadzam. Faktycznie ćwiczenia stóp to podstawa. Ale myślę, że sztywny zapiętek też jest ważny. Trochę człowiek czyta i się edukuje. Oprócz płąskostopia przecież mogą być inne wady, np. koślawość i tu właśnie wchodzi sztywny zapiętek. Sprawdziłam wszystkie buciki jakie mam w domu i nawet markowe typu adidas nie miały sztywnego zapiętka.
adddka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 23:10   #5
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: buty profilaktyczne dla dzieci

najlepiej wybierz się do ortopedy, to podpowie ci jakie obuwie będzie najlepsze dla dziecka
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 07:58   #6
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: buty profilaktyczne dla dzieci

Ortopeda nie jest od doboru butów. Chodzicie do ginekologa, by dobrał wam majtki? Dżizas, co za pomysły.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 19:09   #7
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: buty profilaktyczne dla dzieci

We wrześniu mam konsutacje u ortopedy i rehabilitanta w sprawie koślawości u córki oraz początkowego płaskostopia. Buty nosi odpowiednie, ćwiczymy stopy, w przedszkolu gimnastyka korekcyjna. Na zalecenie obuwia poczekam do konsultacji. Wg mnie takie obuwie po prostu rozleniwia i ogranicza na pewien sposób.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 18:19   #8
adddka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: buty profilaktyczne dla dzieci

Moim zdaniem stópka się rozleniwia gdyby chodziła po piasku/trawie/dywanie w butach profilaktycznych. Do tego została stworzona(no może po za dywanem :P) Ale w dzisiejszym świecie gdzie wszędzie jest beton lub asfalt coś musi ją "trzymać".

Znalazłam takie śliczne buty Mrugała xxx . Wczoraj zamówione, a dziś są u mnie

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-28 o 23:51 Powód: Link.
adddka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 12:29   #9
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: buty profilaktyczne dla dzieci

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Ortopeda nie jest od doboru butów. Chodzicie do ginekologa, by dobrał wam majtki? Dżizas, co za pomysły.
to chyba ty masz jakieś dziwne informacje, byliśmy z dzieckiem u ortopedy który podał nam wytyczne jaki but będzie dla dziecka najlepszy. Na kartce napisał zalecenia i pokierował nas do sklepu ortopedycznego. To prawda że tam nam dobierali odpowiednią wkładkę i but ale też sugerowali się tym co mieliśmy napisane na kartce
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 14:45   #10
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: buty profilaktyczne dla dzieci

Cytat:
Napisane przez jolaak Pokaż wiadomość
to chyba ty masz jakieś dziwne informacje, byliśmy z dzieckiem u ortopedy który podał nam wytyczne jaki but będzie dla dziecka najlepszy. Na kartce napisał zalecenia i pokierował nas do sklepu ortopedycznego. To prawda że tam nam dobierali odpowiednią wkładkę i but ale też sugerowali się tym co mieliśmy napisane na kartce
Zdrowe dziecko nie ma potrzeby kupna butów w sklepie ortopedycznym ani specjalnego doboru wkładek. But ma być elastyczny i nie krępować chodu dziecka, wkładka prosta, nieprofilowana. Wszelkie profilowanie rozleniwia stopę-mówię cały czas o zdrowej stopie, bez wad.
Z dzieckiem byłam u 3 ortopedów, 2 lekarzy rehabilitacji i 4 rehabilitantów. Nikt nie zalecił nam sztywnych, zabudowanych za kostkę i profilowanych butów-to było polecane ileś lat temu.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 16:46   #11
kolawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Dot.: buty profilaktyczne dla dzieci

adddka jeśli szukasz sprawdzonych butów profilaktycznych dla swojego dziecka to ja polecam z czystym sumieniem firmę Danielki, można stosować do nich zarówno wkładki ortopedyczne jak i profilaktyczne xxx są elastyczne, lekkkie i wykonane ze skóry. Super sprawdzają się w warunkach domowych, przedszkolu oraz na zewnątrz

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-28 o 23:52 Powód: Link.
kolawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-27, 09:20   #12
adddka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: buty profilaktyczne dla dzieci

Danielki mi się wcale nie podobają :/ Ale za to na zimę już wiem co kupię: xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-28 o 23:51 Powód: Link.
adddka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-27 10:20:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.