gdzie zamieszkacie po ślubie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-09, 21:11   #1
Anukas
Raczkowanie
 
Avatar Anukas
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 52

gdzie zamieszkacie po ślubie


Ciekawa jestem gdzie zamieszkacie po ślubie , macie już swój domek? przeraża mnie myśl gdzie po ślubie zamieszkamy, oczywiście narazie wynajem mieszkania, ale kiedy przy dzisiejszych cenach będzie nas stać na kupno choćby malutkiego lokum ? jak to jest u was? bierzecie kredyty?
Anukas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 07:55   #2
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

my bedziemy mieszkać u jego rodziców - to jest domek piętrowy, więc jedno dla nas, jedno dla teściów... a kiedyś prawdopodobnie w bloku w mieszkaniu jego babci
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 09:58   #3
leamia
Raczkowanie
 
Avatar leamia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 174
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

Ja mieszkam z moim TZ i jego rodzicami w mieszkaniu..planujemy wybudować dom, tzn. ja bardzo chce zaczac budowe juz teraz taka jestem.. po co czekac?? No niestety tesciowie i moj TZ twierdza ze mamy jeszcze czas. Ale powiem tak, nie wyobrazam sobie mieszkac z kims po slubie.
__________________

leamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 11:56   #4
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

U nas to jeszcze dokładnie nie wiadomo. wszystko zalezy od tego czy będziemy mieć stałą pracę .na poczatku pewnie zamieszakmy u moich rodziców, nie chcemy wynajmować mieszakania, bo nie chcemy płacić za coś co nie jest nasze, a poza tym wynajmując coś bysmy nie zaoszczędzili na swoje własne mieszkanie, a my bedziemy chcieli zamieszkać jak najszybciej sami.. kredyt niestety trzeba będzie wziąśc, no i w większości banków trzeba mieć wkład własny, na co będziemy oszczędzać po slubie.

leamia ale napisałaś że nie wyobrażasz sobie mieszkać z kimś po slubie, a przecież jak wspomniałaś to JUŻ mieszkasz z jego rodzicami, więc nie rozumiem

Edytowane przez can't be perfect
Czas edycji: 2008-12-10 o 11:58
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 12:55   #5
!! Ivi !!
Raczkowanie
 
Avatar !! Ivi !!
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

My kupiliśmy mieszkanko jeszcze przed ślubem... (ok. 5 miesięcy przed). Do ślubu zdążyliśmy je sobie urządzić i odnowić Po ślubie zrobiliśmy jeszcze kuchnię..... i już mamy wszystko z głowy. Teraz możemy zacząć myśleć o czymś innym a nie remoncie albo przeprowadzkach, (a raczej kimś innym )
Oczywiście na mieszkanie brałam kredyt... Trochę pomogli rodzice, ale reszta ... na spółkę z bankiem
!! Ivi !! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 20:42   #6
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

Cytat:
Napisane przez !! Ivi !! Pokaż wiadomość
My kupiliśmy mieszkanko jeszcze przed ślubem... (ok. 5 miesięcy przed). Do ślubu zdążyliśmy je sobie urządzić i odnowić Po ślubie zrobiliśmy jeszcze kuchnię..... i już mamy wszystko z głowy. Teraz możemy zacząć myśleć o czymś innym a nie remoncie albo przeprowadzkach, (a raczej kimś innym )
Oczywiście na mieszkanie brałam kredyt... Trochę pomogli rodzice, ale reszta ... na spółkę z bankiem
To neistety w dzisiejszych czasach szara, przykra rzeczywistość ;/ Oby tylko mieć zdolność kredytową
My też pewnie kredyt, itd, itd...
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 17:28   #7
lentilka
Zakorzenienie
 
Avatar lentilka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Home sweet Home!
Wiadomości: 6 106
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

My po ślubie niestety wsiadamy w samolot i wracamy do Irlandii Tu mamy "nasz" domek. W tym czasie w naszej kochanej ojczyźnie, za którą strasznie tęsknie będzie stawał NASZ dom, z miesiąca na miesiąc i tak za 2 latka mamy zamiar wrócić do Polski.
lentilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-12, 22:13   #8
leamia
Raczkowanie
 
Avatar leamia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 174
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

Cytat:
Napisane przez can't be perfect Pokaż wiadomość
U nas to jeszcze dokładnie nie wiadomo. wszystko zalezy od tego czy będziemy mieć stałą pracę .na poczatku pewnie zamieszakmy u moich rodziców, nie chcemy wynajmować mieszakania, bo nie chcemy płacić za coś co nie jest nasze, a poza tym wynajmując coś bysmy nie zaoszczędzili na swoje własne mieszkanie, a my bedziemy chcieli zamieszkać jak najszybciej sami.. kredyt niestety trzeba będzie wziąśc, no i w większości banków trzeba mieć wkład własny, na co będziemy oszczędzać po slubie.

leamia ale napisałaś że nie wyobrażasz sobie mieszkać z kimś po slubie, a przecież jak wspomniałaś to JUŻ mieszkasz z jego rodzicami, więc nie rozumiem
Wiem tak napisałam ,ale uwierz mi nie czuje sie tam jak u siebie, wszytsko mnie krepuje, nie raz juz rozmawialam z TZ ze sie wyprowadze, ale on natychmiast mi odpowiada, a co na to jego rodzice, jak sie poczuja i dlatego tylko nadal z nimi mieszkam, bo pomimo tego ze bardzo lubie tesciow to niestety nie mieszka misie z nimi dobrze.
__________________

leamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 16:44   #9
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

Cytat:
Napisane przez leamia Pokaż wiadomość
Wiem tak napisałam ,ale uwierz mi nie czuje sie tam jak u siebie, wszytsko mnie krepuje, nie raz juz rozmawialam z TZ ze sie wyprowadze, ale on natychmiast mi odpowiada, a co na to jego rodzice, jak sie poczuja i dlatego tylko nadal z nimi mieszkam, bo pomimo tego ze bardzo lubie tesciow to niestety nie mieszka misie z nimi dobrze.

chyba bardziej każdej z nas by odpowiadało ciasne ale własne..
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:48   #10
Anukas
Raczkowanie
 
Avatar Anukas
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 52
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

Cytat:
Napisane przez can't be perfect Pokaż wiadomość
chyba bardziej każdej z nas by odpowiadało ciasne ale własne..
my z tż wynajmujemy małe 30 m mieszkanko płacimy 500 odstępnego plus czynsz i media , a u was jak to wygląda
Anukas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:35   #11
alutka78
Rozeznanie
 
Avatar alutka78
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 951
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

Witam wszystkich!!! Ja mam to szczescie, ze mieszkamy juz sami ponad 2 latka. Dlatego tez dopiero w 2009 roku pobieramy sie. Nasze mieszkanie pochlonelo dosc duzo kasy. Chcielismy najpierw "uwic" sobie gniazdko, a potem cala reszta. Jako narzeczona mieszkalam z przyszlymi tesciami dosc dlugo. Jestem tego zdania, ze mlodzi za wszelka cene powinni mieszkac osobno. Jednak w praktyce wychodzi zazwyczaj calkiem inaczej.
alutka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-17, 12:22   #12
kisiorek
Raczkowanie
 
Avatar kisiorek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ***POZNAŃ***
Wiadomości: 118
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

My po ślubie będziemy mieszkać u moich rodziców, nie mamy narazie innego wyjscia bo brak kasy na mieszkanie a co do kredytu to oboje sie zastanawiamy ciagle... szara rzeczywistosc
kisiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 14:37   #13
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

Cytat:
Napisane przez kisiorek Pokaż wiadomość
My po ślubie będziemy mieszkać u moich rodziców, nie mamy narazie innego wyjscia bo brak kasy na mieszkanie a co do kredytu to oboje sie zastanawiamy ciagle... szara rzeczywistosc
a nad czym sie tu zastanawiac
raczej za gotowke nie uda wam sie kupic mieszkania zbyt predko (jesli nie wygracie w totka)
a jak nie wezmiecie kredytu to czeka was przyszlosc z rodzicami.

dla mnie kredyt to oczywista oczywistosc nad ktora nie ma sie co zastanawiac
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 16:27   #14
Anukas
Raczkowanie
 
Avatar Anukas
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 52
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

my z rodzicami mieszkać nie możemy bo pracujemy daleko od domu , a wogóle to za małe mieszkanie na dwie rodziny , w naszej okolicy brak pracy... o kredycie pomyślimy bo niema innego wyjścia , ciekawi mnie jakie minimum trzeba spełniać żeby takowy kredyt otrzymać , może któras z was ma już doświadzczenie w tym kierunku
Anukas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 16:47   #15
gosica502
Wtajemniczenie
 
Avatar gosica502
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 545
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
my bedziemy mieszkać u jego rodziców - to jest domek piętrowy, więc jedno dla nas, jedno dla teściów... a kiedyś prawdopodobnie w bloku w mieszkaniu jego babci
U nas podobnie, najpierw na swoim piętrze u rodziców. Tylko że później się bierzemy za budowę
gosica502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 16:58   #16
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: gdzie zamieszkacie po ślubie

Cytat:
Napisane przez Anukas Pokaż wiadomość
my z rodzicami mieszkać nie możemy bo pracujemy daleko od domu , a wogóle to za małe mieszkanie na dwie rodziny , w naszej okolicy brak pracy... o kredycie pomyślimy bo niema innego wyjścia , ciekawi mnie jakie minimum trzeba spełniać żeby takowy kredyt otrzymać , może któras z was ma już doświadzczenie w tym kierunku
to zalezy od tego jak duzy kredyt chcesz brac, na ile lat, czy masz inne obciazenia, jaka masz historie kredytowa, gdzie mieszkasz itp.

ostatnio czytalam o kredytach to nie pamietam przy jakich konkretnie warunkach, ale mlode malzenstwo w miescie zeby dostac kredyt na 280 tys. (nie pamietam na ile lat) musi miec conajmniej 4 tys na reke.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.