wątpliwości:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-16, 00:46   #1
Leila.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4

wątpliwości:(


Witajcie!
Z góry przepraszam za zadawanie pewnie głupich pytań, ale jestem lekką panikarą. Otóż od pół roku biorę yasminelle. W ciągu pierwszych trzech opakowań nie było probelmu z palmieniami. W ciągu 4 opakowania skróciłam 7 dniowa przerwę do 4 dni i zaczęłam brać następne tabletki z następnego blistra i tu się zaczyna problem, bo od tego czasu mam plamienia. Rozumiem, że w ciągu 5 opakowania mogły pojawić się plamienia, ale problem, polaga na tym, że w 6 opakowania pojawiły się lekkie plamienia,a ostatnio w ciągu 7 plamiania były naprawdę spore. Umówiłam się na wizytę do gin., ale dopiero pod koniec tyg. Szukałam informacji w interenecie i wpadłam w lekką paranoje, ponieważ znalazłam inf. o tym, że może być to objaw zarówno zbyt slabych tabletek, jak i ciąży, raka itp. Dodam, że tabletki biorę regularnie, nie miałam biegunki wymiotów itp. 3 dni temu zrobiłam test ciążowy był negatywny. Jednak nie daje mi spokoju to co przeczytałam w internecie na temat ciąży. Wszyscy wiemy, że tabletki nie zabezpieczają nas w 100%. Czy jest jakaś szansa, że moga to być objawy ciąży?

PS. wiem, że to glupie pytanie, ale do czasu wizyty u gin. chyba zejde na jakiś zawał.
Leila. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 11:08   #2
zaraza3
Rozeznanie
 
Avatar zaraza3
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 862
Dot.: wątpliwości:(

Nigdzie nie schodź. Nie wiem czy to objawy ciąży. Na tym się nie znam. Jeżeli chodzi jednak o zabezpieczenie - sama wiesz, że to nie 100%. U mojej koleżanki na Cileście było podobnie - ale nie ciąża, tylko za słabe tabletki.

Co do forum czasami skarbnica wiedzy, ale czasami traktuj tą wiedzę z dystansem, bo potrafia być niesamowite bzdury nawypisywane.
__________________
"Każdy może być palantem, ale decyzja, by nim zostać, jest ściśle osobista."
Jeffrey Capshew
zaraza3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 11:15   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wątpliwości:(

Cytat:
Napisane przez Leila. Pokaż wiadomość
Witajcie!
Z góry przepraszam za zadawanie pewnie głupich pytań, ale jestem lekką panikarą. Otóż od pół roku biorę yasminelle. W ciągu pierwszych trzech opakowań nie było probelmu z palmieniami. W ciągu 4 opakowania skróciłam 7 dniowa przerwę do 4 dni i zaczęłam brać następne tabletki z następnego blistra i tu się zaczyna problem, bo od tego czasu mam plamienia. Rozumiem, że w ciągu 5 opakowania mogły pojawić się plamienia, ale problem, polaga na tym, że w 6 opakowania pojawiły się lekkie plamienia,a ostatnio w ciągu 7 plamiania były naprawdę spore. Umówiłam się na wizytę do gin., ale dopiero pod koniec tyg. Szukałam informacji w interenecie i wpadłam w lekką paranoje, ponieważ znalazłam inf. o tym, że może być to objaw zarówno zbyt slabych tabletek, jak i ciąży, raka itp. Dodam, że tabletki biorę regularnie, nie miałam biegunki wymiotów itp. 3 dni temu zrobiłam test ciążowy był negatywny. Jednak nie daje mi spokoju to co przeczytałam w internecie na temat ciąży. Wszyscy wiemy, że tabletki nie zabezpieczają nas w 100%. Czy jest jakaś szansa, że moga to być objawy ciąży?

PS. wiem, że to glupie pytanie, ale do czasu wizyty u gin. chyba zejde na jakiś zawał.
ciaze bym wykluczyla.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 15:40   #4
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: wątpliwości:(

Jezeli bierzesz regularnie tabletki to ciaze raczej mozesz wykluczyc (prawdopodobienstwo ponizej 1%), wiec tym się nie przejmuj. Jezeli nawet mówi sie, ze tabletki sa za slabe, to nie oznacza, ze antykoncepcja nie jest zachowana. Nawet przy tabletkach, po ktorych jest plamienie, antykoncepcja jest zachowana, wiec zadnych zawalow! Po prostu organizm juz nie chce tych tabletek i pewnie ginekolog Ci je zmieni.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:45   #5
Leila.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4
Dot.: wątpliwości:(

Dziękuje bardzo za wyrozumiałość i odpowiedzi
Leila. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.