Czy szczepić na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-09, 23:53   #91
Nina_84
Rozeznanie
 
Avatar Nina_84
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 707
GG do Nina_84
Dot.: Czy szczepić na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy?

Cytat:
Napisane przez marlena_m Pokaż wiadomość
Nina widzę,że siedzisz w temacie, więc zapytam ... kiedys przeczytałam gdzieś na stronie pielęgniarek,że ta szczepionka na meningokoki działa ok. 3 lat a lekarze nie informują o tym rodziców,że co jakiś czas trzeba ją powtarzać. Czy to prawda ???
Pacjenta, lekarza, pielęgniarkę i wszystkich świętych obowiązuje charakterystyka produktu. Tam nie ma żadnych wzmianek na ten temat (dotyczy to szczepionek skoniugowanych: Neisvac-C i Meningitec, bo w przypadku polisachdarydowych, jak np. Mencevac, czy MeningoA+C może być inaczej)
Dzieci są szczepione tymi pierwszymi, więc o żadnym doszczepianiu nie ma mowy, przynajmniej na razie.
W IRL i Wielkiej Brytanii od 10 lat szczepią całą populację, zachorowalność spadła o 90% i utrzymuje się na tym samym niskim poziomie, bez żadnych doszczepiań.
Nina_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 07:15   #92
kamikaze51
Zakorzenienie
 
Avatar kamikaze51
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 7 212
Dot.: Czy szczepić na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy?

Moje lekarka odradziła pneumo i meningo - powiedziała, ze jeżeli nie bylo takich przypadków w rodzinie to nie powinna zachorować także mała. A te szczepienia z założenia powinny być dla dzieci osłabionych, wcześniaków i w ogóle z grup podwyższonego ryzyka, a przez reklamy zaczynają niepotrzebnie szczepić teraz wszystkich.
Co do rotawirusów można zaszczepić, ale szczepienie i tak nie gwarantuje niezachorowalności, jedynie słabszy przebieg choroby... jej słowa!
kamikaze51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 11:12   #93
marlena_m
Rozeznanie
 
Avatar marlena_m
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 556
Dot.: Czy szczepić na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy?

Cytat:
Napisane przez Nina_84 Pokaż wiadomość
Pacjenta, lekarza, pielęgniarkę i wszystkich świętych obowiązuje charakterystyka produktu. Tam nie ma żadnych wzmianek na ten temat (dotyczy to szczepionek skoniugowanych: Neisvac-C i Meningitec, bo w przypadku polisachdarydowych, jak np. Mencevac, czy MeningoA+C może być inaczej)
Dzieci są szczepione tymi pierwszymi, więc o żadnym doszczepianiu nie ma mowy, przynajmniej na razie.
W IRL i Wielkiej Brytanii od 10 lat szczepią całą populację, zachorowalność spadła o 90% i utrzymuje się na tym samym niskim poziomie, bez żadnych doszczepiań.

dziękuję za odpowiedź !!!
marlena_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 22:22   #94
Nina_84
Rozeznanie
 
Avatar Nina_84
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 707
GG do Nina_84
Dot.: Czy szczepić na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy?

Cytat:
Napisane przez kamikaze51 Pokaż wiadomość
Moje lekarka odradziła pneumo i meningo - powiedziała, ze jeżeli nie bylo takich przypadków w rodzinie to nie powinna zachorować także mała. A te szczepienia z założenia powinny być dla dzieci osłabionych, wcześniaków i w ogóle z grup podwyższonego ryzyka, a przez reklamy zaczynają niepotrzebnie szczepić teraz wszystkich.
Co do rotawirusów można zaszczepić, ale szczepienie i tak nie gwarantuje niezachorowalności, jedynie słabszy przebieg choroby... jej słowa!
No niestety niekompetentni lekarze są wszędzie.
Potrzebnie, czy niepotrzebnie?
Wystarczy spytać lekarzy z Kielc, w których od 4 lat szczepi się WSZYSTKIE ZDROWE dzieci p/pneumokokom i efekty są tak spektakularne, że opublikowano je w "Pediatrii polskiej"
Ja znam lekarzy, którzy antybiotyki na katar dają, a o szczepionkach "zło" mówią

Cytat:
Napisane przez marlena_m Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź !!!
Nie ma problemu


I jeszcze raz podkreślam, że we wszystkim potrzebny jest rozsądek. I zasadność. Zarówno przy antybiotykoterapii, jak i profilaktyce szczepiennej

Edytowane przez Nina_84
Czas edycji: 2010-06-10 o 23:28
Nina_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 17:14   #95
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Czy szczepić na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy?

Proszę o radę. Moja córa od września idzie pierwszy raz do przedszkola. Stukną jej też początkiem września piąte urodziny. Mam w domu dwumiesięczniaka. Lekarz namawia na szczepienie córki przed piątymi urodzinami (ostatnia szansa), a potem małego kiedy uznam (synek jest zdrowy, duży, siedzi w domu). Sama nie wiem czy szczepić czy nie. Broniłam się przed tymi spoza kalendarza, ale teraz już sama nie wiem.

I jak to jest, pneumokoki i meningokoki to jedna szczepionka? Czy trzeba osobno szczepić?
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 17:47   #96
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Czy szczepić na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy?

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Proszę o radę. Moja córa od września idzie pierwszy raz do przedszkola. Stukną jej też początkiem września piąte urodziny. Mam w domu dwumiesięczniaka. Lekarz namawia na szczepienie córki przed piątymi urodzinami (ostatnia szansa), a potem małego kiedy uznam (synek jest zdrowy, duży, siedzi w domu). Sama nie wiem czy szczepić czy nie. Broniłam się przed tymi spoza kalendarza, ale teraz już sama nie wiem.

I jak to jest, pneumokoki i meningokoki to jedna szczepionka? Czy trzeba osobno szczepić?
To są dwie osobne szczepionki. Ja na pewno zaszczepiłabym na pneumokoki przed przedszkolem, na meningo już niekoniecznie
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 16:47   #97
oliwia2012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Czy szczepić na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Całkiem logiczne, że z becikowego nie starcza. W końcu dziecko to nie tylko wydatki pt. fanaberie typu leżaczek, ale podstawy: łóżeczko, materac, jakaś pościel, wanienka, pieluchy, butelki, wózek... Nawet jak szukać najtańszych to 1000zł nie starczy. A gdzie ubranka?

Widzicie w ogóle co wy piszecie???Szkoda wam pieniędzy na szczepionkę dla dziecka!!!Co z was za matki?Po chuk robicie sobie dzieci skoro was na nie nie stać!!!Skoro jest 1000zl becikowego to bez przesady, ale te 200zł to można odłożyć zamiast używek czy czego kolwiek dla siebie można te pieniądze przeznaczyć na szczepionkę albo nie szczepić skojarzonymi tylko normalnymi szczepionkami....żal was naprawdę!!!Pretensja do świata że macie dzieci i musicie je utrzymywać!!!
oliwia2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-17, 20:38   #98
madd1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: Czy szczepić na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy?

Ja tam nie wiem, ale nawet ostatnio czytalam, ze lekarka z sanepidu nie jest za przymusowym szczepieniem dzieci.Ze to rodzic sam powinien decydowac kiedy i jak...
A jezeli chodzi o szczepienia nieobowiazkowe to sobie poczytajcie chocby tu
http://www.pulsmedyczny.pl/pl/strona...ierzeniec.html

jak tofirmy farmaceutyczne graja na uczuciach...
madd1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 13:29   #99
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Czy szczepić na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy?

Cytat:
Napisane przez oliwia2012 Pokaż wiadomość
Widzicie w ogóle co wy piszecie???Szkoda wam pieniędzy na szczepionkę dla dziecka!!!Co z was za matki?Po chuk robicie sobie dzieci skoro was na nie nie stać!!!Skoro jest 1000zl becikowego to bez przesady, ale te 200zł to można odłożyć zamiast używek czy czego kolwiek dla siebie można te pieniądze przeznaczyć na szczepionkę albo nie szczepić skojarzonymi tylko normalnymi szczepionkami....żal was naprawdę!!!Pretensja do świata że macie dzieci i musicie je utrzymywać!!!
tak? a wiesz ze te szczepienia to nie jest jednorazowa dawka?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 11:30   #100
waleriana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 36
Dot.: Czy szczepić na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy?

Odgrzebuję temat, bo nie chcę zakładać nowego, a wyczytałam, że szczepionka przeciwko pneumokokom będzie refundowana dla dzieci. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat?
waleriana83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 12:46   #101
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Czy szczepić na pneumokoki, meningokoki i rotawirusy?

Znajdz aktualny komunikat GIS z planem szczepien (PSO 2016) i poczytaj.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 13:46:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.