Dziwna sytuacja w nowej pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-14, 15:54   #1
langustynka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1

Dziwna sytuacja w nowej pracy


Witam , po długich poszukiwaniach pracy - zostałam zatrudniona w pewnej dużej firmie na stanowisku recepcjonistka, połączone troszkę z ochroną.
Dużo chętnych nie było ponieważ płaca i czas pracy nie każdemu może odpowiadać.
Od dwóch tygodni jestem na szkoleniu. Niby wszystko już ogarniam ale parę kwestii mnie niepokoi.
Otóż po wstępnych rozmowach z dziewczynami które tam pracują uważam ,że moje szanse na zatrudnienie w tej firmie są małe.
Pracuje tam łącznie 8 osób - 4 kobiety i 4 mężczyzn - mają 8 dyżurów po 24 h - co zaspokaja liczbę pracowników na okres miesiąca - pracuje się parach kobieta plus mężczyzna.
Żadna z kobiet tam zatrudnionych nie chce się zwolnić ani nie jest na zwolnieniu.
Na rozmowie o pracę szef powiedział,że będę mieć około 7 dyżurów w miesiącu ale jakim cudem skoro nawet jak by zabrał każdej kobiecie po jednym do miałabym 4 a żadna się nie zgodzi by pracować za mniejsze pieniądze.
Druga myśl szef chce powysyłać pracowników na urlopy ale po co na okres miesiąca dwóch szkolić nowego pracownika przez 2 tygodnie,
trzecia myśl - szef chciałby zrobić czas pracy 12 godzinny ale nie szuka mężczyzny na stanowisko ( nie dodał ogłoszenia, ani nie poinformował nas ,że szuka kogoś do pracy - czasem dawaliśmy formulaże do wypełnienia osobom zainteresowanym ale chodziło o sprzątanie.
Prawdopodobnie wszystko wyjaśni się w czwartek lub piątek bo wtedy ma mnie pytać z zasad, imion dyrektorów itd ale nie wiem czy jest sens bym się w to bawiła.
Nie chce też pójść do niego i opowiadać mu o swoich wynurzeniach bo może mi podziękować.
Co zatem robić - mam umowę śmieciową do piątku
langustynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 17:32   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Dziwna sytuacja w nowej pracy

Cytat:
Napisane przez langustynka88 Pokaż wiadomość
Witam , po długich poszukiwaniach pracy - zostałam zatrudniona w pewnej dużej firmie na stanowisku recepcjonistka, połączone troszkę z ochroną.
Dużo chętnych nie było ponieważ płaca i czas pracy nie każdemu może odpowiadać.
Od dwóch tygodni jestem na szkoleniu. Niby wszystko już ogarniam ale parę kwestii mnie niepokoi.
Otóż po wstępnych rozmowach z dziewczynami które tam pracują uważam ,że moje szanse na zatrudnienie w tej firmie są małe.
Pracuje tam łącznie 8 osób - 4 kobiety i 4 mężczyzn - mają 8 dyżurów po 24 h - co zaspokaja liczbę pracowników na okres miesiąca - pracuje się parach kobieta plus mężczyzna.
Żadna z kobiet tam zatrudnionych nie chce się zwolnić ani nie jest na zwolnieniu.
Na rozmowie o pracę szef powiedział,że będę mieć około 7 dyżurów w miesiącu ale jakim cudem skoro nawet jak by zabrał każdej kobiecie po jednym do miałabym 4 a żadna się nie zgodzi by pracować za mniejsze pieniądze.
Druga myśl szef chce powysyłać pracowników na urlopy ale po co na okres miesiąca dwóch szkolić nowego pracownika przez 2 tygodnie,
trzecia myśl - szef chciałby zrobić czas pracy 12 godzinny ale nie szuka mężczyzny na stanowisko ( nie dodał ogłoszenia, ani nie poinformował nas ,że szuka kogoś do pracy - czasem dawaliśmy formulaże do wypełnienia osobom zainteresowanym ale chodziło o sprzątanie.
Prawdopodobnie wszystko wyjaśni się w czwartek lub piątek bo wtedy ma mnie pytać z zasad, imion dyrektorów itd ale nie wiem czy jest sens bym się w to bawiła.
Nie chce też pójść do niego i opowiadać mu o swoich wynurzeniach bo może mi podziękować.
Co zatem robić - mam umowę śmieciową do piątku
masz umowe pracujesz i nie sadze aby cie szkoolil tylko po to aby zwalniac.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 19:19   #3
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Dziwna sytuacja w nowej pracy

Cytat:
Napisane przez langustynka88 Pokaż wiadomość
Co zatem robić - mam umowę śmieciową do piątku
Rzeczywiście dziwne, ale jeśli nie masz niczego innego na oku to jednak na Twoim miejscu poczekała bym do tego spotkania z szefem i wtedy wyjasniła sprawę.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 15:39   #4
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 071
Dot.: Dziwna sytuacja w nowej pracy

Poczekaj do piątku. Mało która firma szkoli kogoś poświęcając na to nakłady czasu żeby po szkoleniu pracownikowi od razu podziękować. Szkoda by było ich czasu i energii. Poczekaj, niedługo wszystko się wyjaśni.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 08:31   #5
mikados
Rozeznanie
 
Avatar mikados
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: płd PL albo gdzieś dalej....
Wiadomości: 925
Dot.: Dziwna sytuacja w nowej pracy

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Poczekaj do piątku. Mało która firma szkoli kogoś poświęcając na to nakłady czasu żeby po szkoleniu pracownikowi od razu podziękować. Szkoda by było ich czasu i energii. Poczekaj, niedługo wszystko się wyjaśni.
Tez tak myślę, skoro inwestuja w twoje szkolenie to nie to po by Ci zaraz podziękować. Podczas rozmowy na pewno poinformują Cię jak to będzie i ty również przygotuj sobie zetsaw pytań, które Cię nurtują.
mikados jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.