Jakie zainteresowania wpisujecie w CV? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-09, 18:10   #151
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Gdy szukałam pracy, to miałam napisane: sport, motoryzacja, internet.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 23:53   #152
bluszczyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Myślę, że najlepiej wpisać swoje prawdziwe. A nusz osoba po stronie pracodawcy bedzie zainteresowana tym co wpisalismy choc wcale sie tym nie interesujemy i polegniemy na pierwszym pytaniu o jakis szczegol...
bluszczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 23:37   #153
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Cytat:
Napisane przez bluszczyca Pokaż wiadomość
Myślę, że najlepiej wpisać swoje prawdziwe. A nusz osoba po stronie pracodawcy bedzie zainteresowana tym co wpisalismy choc wcale sie tym nie interesujemy i polegniemy na pierwszym pytaniu o jakis szczegol...
I uważać na błędy
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 11:01   #154
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Ja mam m.in wpisane kino czeskie. Zdarzyło się, ze zostałam zaproszona na rozmowę, na której miły pan wyznał, ze moje doświadczenie totalnie odbiega od wymaganego, ale zwrócił uwagę na to czeskie kino

Pasjonaci są wszędzie
Też mam wpisane m.in. kino czeskie , ale niestety na mojej drodze zawodowej nie spotkałam żadnego miłośnika Czechów
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:27   #155
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Wpisujecie do CV zainteresowania, które są oczywiste ??
W sensie, że gdy np. ktoś skończył/studiuje architekturę to wpisuje zainteresowanie architektura ??
Wpisujecie takie coś czy to bez sensu ??
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 22:00   #156
altai
Rozeznanie
 
Avatar altai
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kioto
Wiadomości: 745
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Cytat:
Napisane przez matyldaaaa Pokaż wiadomość
Wpisujecie do CV zainteresowania, które są oczywiste ??
W sensie, że gdy np. ktoś skończył/studiuje architekturę to wpisuje zainteresowanie architektura ??
Wpisujecie takie coś czy to bez sensu ??
Ja bym wpisała, ale bardziej konkretnie. Na zasadzie, jeśli studiuje architekturę to w zainteresowaniach wpiszę np. wnętrza rustykalne, architektura secesji itd., a nie ogólną dziedzinę.
__________________
Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi. Niczego nie pomijać. Należy uwzględniać sprzeczne informacje. Nie spieszyć się z wyciąganiem wniosków.
altai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 20:40   #157
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Jaki fajny wątek!
Ja Wam powiem szczerze, że jak mam kilka wersji cv, tak mam też w nich kilka wersji zainteresowań w nich. Jeżeli składam podanie do szkoły, wydawnictwa itp., to wpisuję współczesna proza polska, fotografika, psychologia. Prawdę mówiąc jesli miałabym byc szczera, to wpisałabym w zaintersowania tak:
1. chomiki dzungarskie
2. wizaz.pl
3. buszownie w sieci
Ale kto powaznie potraktuje osobę, która jako hobby traktuje hodowlę chomików, jeszcze dżungarskich. No, chyba, że składałabym do sklepu zoologicznego. To wtedy zamiast wizaz.pl byłoby e-chomik.pl i dogomania
No, ale zasada jest taka: uszczegółowić zainteresowania jak najbardziej sie da. Jak sie prowadzi bloga czy stronę, to podać linka, żeby było widać, ze się ma pansję i chce się to pokazać światu.
Zainteresowania też warto dobierać do charakteru pracy, czyli pisać o tych, które jakby podpadają pod ewentualne stanowisko. Chomików nie wpiszę sobie, ubiegając się o pracę w przedszkolu, ale jakieś prace plastyczne - tak. Warto wtedy wpisać konkretnie jakie. Decoupage brzmi dumnie i ludzie lubią pytać o to Można też wspisac np. współczesne teorie psychologiczne, czy coś takiego - w sensie, że się śledzi daną dziedzinę, czyta, szuka informacji.
Wg mnie dwie pozycje zainteresowan powinny dotyczyć pracy, a trzecia powinna być calkiem osobista, niezwiązana z pracą zupełnie.
Co myślicie o takim podejściu?
nie wiem, co w tym dziwnego - ja wpisuję zgodnie z prawdą: informatyka, fotografia, gotowanie, film, hodowla chomików, a pracuję w szkole ponadgimnazjalnej

Edytowane przez MagdaM46
Czas edycji: 2012-08-17 o 21:01 Powód: poprawa błędów
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 21:08   #158
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Cytat:
Napisane przez altai Pokaż wiadomość
Też mam wpisane m.in. kino czeskie , ale niestety na mojej drodze zawodowej nie spotkałam żadnego miłośnika Czechów
też mam wpisane kino czeskie

Moim zdaniem lepiej jest wpisywać konkrety czyli np. nie kino tylko konkretnie jakie, nie sport tylko konkretnie (ja mam np. jazda na rolkach), nie muzyka tylko np. jazz
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 21:24   #159
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Ja zazwyczaj nie wiem co wpisać, bo nie mam takich bardzo szerokich zainteresowań. Np niektórzy pasjonują się jednym krajem, jednym rodzajem muzyki, a ja nie. Fascynuje mnie wiele rzeczy, wiele krajów i należę do osób, które nie potrafią "zafiksować się" na punkcie jednej rzeczy.
Ja mam wpisane stare polskie kino (lubię bardzo różne filmy, nie ujmę wszystkiego, ale stare polskie kino też, więc podałam jako jedno, choć na pewno jest wiele osób, które lubią je bardziej i wiedzą o nim więcej). Wpisałam jeszcze książki z gatunku sensacji, bo czytam dużo thrillerów/ kryminałów, więc tu może jednak jest coś na czym lubię się skupić (choć wiadomo, na rozmowie pewnie o tym nie pogadamy, to zawsze coś co lubię robić). Mam jeszcze jazdę na łyżwach, bo lubię, aczkolwiek amatorsko
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 21:26   #160
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

I przede wszystkim uważać, co się pisze, jak się aplikuje na jakiekolwiek stanowisko.

Mnie kiedyś klient w CV napisał: xxx, xxx i........ produkcja bimbra z owoców z przydomowego ogródka

W gruncie rzeczy chyba mnie już nic nie zdziwi w kwestii zainteresowań ludzi i nie tylko, chociaż czasem jest to miłe, bo przynajmniej wśród szarych CV znajdzie się jedno z rzadko spotykanymi zainteresowaniami i od razu człowiekowi się gęba uśmiecha
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 11:20   #161
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

W mojej pracy kolega spotkał się z CV, gdzie jako hobby było napisane "naprawa samochodu dziewczyny"
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-05, 14:53   #162
Marsile
Przyczajenie
 
Avatar Marsile
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 21
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

A mozna wpisać że interesuje sie fantastyką , baśniami?
prosze o odpowiedz
Marsile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 15:18   #163
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Cytat:
Napisane przez Marsile Pokaż wiadomość
A mozna wpisać że interesuje sie fantastyką , baśniami?
prosze o odpowiedz
No a niby czemu nie? Tylko ja bym bardziej sprecyzowała czy chodzi o filmy, książki czy gry.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 19:01   #164
solina1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 32
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Pracowałam kiedyś w kadrach i zajmowałam się przeprowadzaniem rozmów kwalifikacyjnych. Szczerze mówiąc czytając różne CV nawet nie dochodziłam do zainteresowań. A nawet jeśli je przeczytałam to nigdy nie brałam pod uwagę. Każdy pracodawca wie że w CV liczą się tylko fakty bo reszta to typowe bzdury. Nigdy też nie czytałam listów motywacyjnych. Zawsze te same brednie które nie mają nic wspólnego z danym człowiekiem. Więc nie ma znaczenia co wpiszecie w zainteresowania
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
solina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 19:06   #165
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 19:34   #166
monique_05
Raczkowanie
 
Avatar monique_05
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 51.770N 19.459E
Wiadomości: 485
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Ja może mało oryginalnie, ale wpisuję: Wizaż, Podróże, Muzyka
monique_05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 05:25   #167
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
I przede wszystkim uważać, co się pisze, jak się aplikuje na jakiekolwiek stanowisko.

Mnie kiedyś klient w CV napisał: xxx, xxx i........produkcja bimbra z owoców z przydomowego ogródka
dobre!

Cytat:
Napisane przez monique_05 Pokaż wiadomość
Ja może mało oryginalnie, ale wpisuję: Wizaż, Podróże, Muzyka
w sensie forum?

PS. Pozdrawiam miłośniczki czeskiego kina
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 14:57   #168
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Cytat:
Napisane przez solina1 Pokaż wiadomość
Więc nie ma znaczenia co wpiszecie w zainteresowania
Bzdura.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 15:05   #169
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;38660937]Bzdura.[/QUOTE]

Popieram, jeżeli trafi się w zainteresowania rekrutora to rozmowa może od razu inaczej wygladać
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 18:38   #170
monique_05
Raczkowanie
 
Avatar monique_05
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: 51.770N 19.459E
Wiadomości: 485
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
w sensie forum?
Nie no co Ty :P w sensie makijażu hehe
monique_05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 01:13   #171
solina1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 32
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Napisane przez deirdre
[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;38660937]Bzdura.[/QUOTE]

Oczywiście możesz twierdzić że to bzdura. Ale brutalna prawda jest taka że kiedy zamieszczasz poważne ogłoszenie o prace i w ciągu kilku dni przychodzi Ci ponad 100 CV na e-mail to możecie mi wierzyć, przegląda się je bardzo słabo. Być może są tacy pracodawcy którzy oglądają CV szczegółowo, ale raczej mało jest takich. CV mówi tak mało o osobie że szczegółowe wgłębianie się w nie to strata czasu. Najczęściej CV czytałam bardziej dopiero na rozmowie kwalifikacyjnej, ale wtedy nie miało ono dla mnie większego znaczenia.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
solina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 08:25   #172
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Cytat:
Napisane przez solina1 Pokaż wiadomość
Napisane przez deirdre


Oczywiście możesz twierdzić że to bzdura. Ale brutalna prawda jest taka że kiedy zamieszczasz poważne ogłoszenie o prace i w ciągu kilku dni przychodzi Ci ponad 100 CV na e-mail to możecie mi wierzyć, przegląda się je bardzo słabo. Być może są tacy pracodawcy którzy oglądają CV szczegółowo, ale raczej mało jest takich. CV mówi tak mało o osobie że szczegółowe wgłębianie się w nie to strata czasu. Najczęściej CV czytałam bardziej dopiero na rozmowie kwalifikacyjnej, ale wtedy nie miało ono dla mnie większego znaczenia.
Ja się z tobą nie zgodzę.
Nie wiem, czy masz/miałaś kiedyś cokolwiek wspólnego z rekrtuacją, przeglądaniem CV, ale chyba po to się zamieszcza jakieś ogłoszenie, aby te CV spływały, a twoim obowiązkiem jest je przejrzeć i wybrać z pośród nich najlepszego kandydata, zrekrutować i umówić na spotkanie o pracę. Akurat ilość CV dla mnie jest marnym argumentem, nijak związanym z zainteresowaniami. CV się czyta od razu, a nie dopiero na rozmowie kwalifikacyjnej. U mnie w pracy spływa mi dziennie min. 300 CV i chcąc nie chcąc każde przeglądam, bo taka moja praca i robię to od razu, bo na rozmowie nie potrzebuję np. kandydata, który w CV napisał, że ma język biegły, a dopiero na spotkaniu się okazuje, że jednak są to podstawy.

Inną kwestią jest fakt, że niektórzy aplikują bez odpowiednich kwalifikacji i też mnie szlag trafia, jak wymagane jest np. prawo jazdy czy odpowiednie doświadczenie, a osoby wysyłają bez. Albo szukam kobiet, a wysyłają mężczyźni. Niemniej jednak w ogłoszeniu nie możesz napisać, że szukasz osób w konkretnym przedziale wiekowym i kobiet, to dyskryminacja i szybko możesz mieć PIP na głowie.

I czemu CV mówi mało o sobie?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 08:47   #173
daytonka
Przyczajenie
 
Avatar daytonka
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Ja idąc na rozmowę do pierwszej pracy miałam wpisane: filmy dramatyczne, literatura współczesna, snowboard, wspinaczka, rolki.

Jak się okazało właśnie na to zwrócił uwagę mój przyszły kierownik, bo interesował się tym samym.... I przez kilka dni mnie potem wypytywał jakie książki przeczytałam w ostatnim roku (+trochę o nich opowiedzieć), gdzie lubię jeździć na desce, jaką mam deskę, buty itd., oczywiście polecić mu kilka filmów, polecić fajne miejsce w mieście do jazdy na rolkach czy miejscówkę w górach do wspinaczki, jaki sprzęt, baaaaa nawet nocleg w okolicy!!
Codziennie pytał o coś innego, ale że były to moje prawdziwe zainteresowania to... uuufff wybrnęłam i po kilku miesiącach się z tego śmialiśmy
daytonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 14:49   #174
ta_iwona
Rozeznanie
 
Avatar ta_iwona
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 858
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Jestem ciekawa jak to jest faktycznie z tym hobby. Ostatnio natknęłam się na kolejny artykuł, w którym twierdzi się, że pomaga:

Cytat:
Justyna Ścigler z Manpower ocenia, że brak hobby w CV może być minusem dla kandydata. "Może skutkować u potencjalnych pracodawców podejrzeniem, że nie potrafimy się realizować w wolnej chwili, a praca jest naszym jedynym zajęciem w życiu" – wskazuje.

źródło: http://www.kadry.abc.com.pl/czytaj/-...e-zdobyc-prace
ta_iwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 18:43   #175
marzycielka_
Rozeznanie
 
Avatar marzycielka_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: miasto królów polskich
Wiadomości: 580
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Ubiegam się teraz o swoją pierwsza normalna prace i nie wiem czy wpisac w zainteresowaniach polski rock, florystyka, minimalizm we wnetrzach? Czy tak nie bardzo
marzycielka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 19:37   #176
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Myslę, że powinnaś pomyśleć, czy potrafisz coś o tym powiedzieć, jeśli rekruter spyta np. o minimalizm, jak się tym pasjonujesz?
Ja mam jako zainteresowania taniec orientalny, pilates, joga, podroze i kryminały i thrillery(książki). Na ostatnie 4 rozmowy na każdej spytali się mnie o taniec brzucha i uważam, że to wyróżnia moje cv i jest wygodnym "rozluźniaczem" rozmowy, było też przydatne kiedy miałam rozmowe w celu sprawdzenia znajomości języka angielskiego i mówiłam właśnie o tym.
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 20:00   #177
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Cytat:
Napisane przez marzycielka_ Pokaż wiadomość
Ubiegam się teraz o swoją pierwsza normalna prace i nie wiem czy wpisac w zainteresowaniach polski rock, florystyka, minimalizm we wnetrzach? Czy tak nie bardzo
Ja bym wpisała, bo są oryginalne i dosyć ciekawe, a nie to, co u mnie ogólnie- sport, motoryzacja, ale za dużo, aby się znów rozdrabniać
A zainteresowanie to dodatek, a nie pkt. główny w CV.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 14:22   #178
KotokoKudo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Ja wpisałam swoje prawdziwe zainteresowania i szczerze już drugi raz dostałam dzięki temu pracę ; D Aż się sama dziwie. Może nie był to jakiś wyznacznik, ale coś co sprawiło, że się wyróżniłam na tle innych osób.
"Rysowanie (portrety oraz manga-japoński styl komiksów)" - pierwszą osoba uznała, że to niezwykłe, że się czymś takim interesuje a druga cóż, jest japończykiem xD
A poza tym wpisane mam: książki, gotowanie, waveboard, pływanie.
KotokoKudo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 22:07   #179
Khanna
Raczkowanie
 
Avatar Khanna
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 297
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

A mnie interesuje temat włosów, gra na harmonijce ustnej, nauka języków obcych, lubię czytać książki o rozwoju osobistym.
Ale do CV wpisywałam raczej takie typowe, z tym że wpisałam sobie też literaturę angielską w oryginale. Na przyszłość to chyba wpiszę więcej tych konkretnych zainteresowań.
Khanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 00:28   #180
Moradin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 29
Dot.: Jakie zainteresowania wpisujecie w CV?

Są 2 zasady:
- Pisz prawdę
- Pisz coś ciekawego
Ja raz zostałem zaproszony na spotkanie bo ich zaciekawiło moje hobby A tak dobrze nam się rozmawiało że zostałem na dłużej tam ;-)

Jak rekrutuje zawsze sprawdzam czy osoba wpisując w zainteresowaniach prawdę. Jeżeli choć raz zostanie przyłapana na kłamstwie jest od razu skreślana z dalszej rekrutacji.

Edytowane przez Moradin
Czas edycji: 2013-02-20 o 00:29 Powód: 2 razy wrzuciłem ten sam post
Moradin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-08 12:06:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.