i¶æ czy nie i¶æ na studia?? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Je¶li szukasz pracy, planujesz j± zmieniæ lub prowadzisz w³asny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-06-08, 07:10   #1
gorzkaczekoladaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 50
GG do gorzkaczekoladaa Send a message via Skype™ to gorzkaczekoladaa
Question

i¶æ czy nie i¶æ na studia??


Wiem, ¿e ten w±tek prawdopodobnie jest nie w tym miejscu w którym powinien byæ, ale je¶li tak to poproszê o przesuniêcie.
Mo¿e zacznê od tego ,¿e choruje.Chorujê od 5 lat na depresje/epizody psychotyczne(co¶ a la schizofrenia) plus od roku bulimia.
Ostatni miesi±c spêdzi³am w szpitalu.
Ale to nie o tym mia³ byæ temat.
3 lata temu dosta³am siê na studia-filologia bu³garska.NIE BY£Y to studia wymarzone,a raczej konieczne bo to by³ jedyny kierunek na który siê dosta³am(zdawa³am jeszcze na etnologiê,ale sie nie dosta³am).
W ka¿dym razie posz³am na te studia bardziej dla moich rodziców,chocia¿ praktycznie ca³± trzeci± klas± liceum przele¿e³am w szpitalu.
Jednak w ubieg³ym roku wziê³am urlop zdrowotny(rozsta³am siê z ch³opakiem i bardzo mocno to prze¿y³am i znów wyl±dowa³am na 4 miesi±ce w szpitalu).
Ju¿ w ubieg³ym roku chcia³am zrezygnowaæ ze studiów bo:
1.filologia bu³garska to raczej sztuka dla sztuki ,nie ma po niej zbyt wielu mo¿liwo¶ci zarobki zwi±zane z profilem studiów.Opinia ta zosta³a wyrobiona nie przez swoje ''widzimisie'',ale oparta na rozmowach z wyk³adowcami czy absolwentami.
2.czu³am sie psychicznie ¼le na tych studiach,a poziom intelektualny i problematyczny moich rówie¶ników by³ inny ni¿ mój.Nie chce przez to powiedzieæ,¿e jestem jaka¶ mega inteligenta,ale przesz³am dosyæ sporo w ¿yciu i tematy rozmów,które ja poruszam s± jakby nieco powa¿niejsze ni¿ dobór szminki czy impreza u kogo¶ tam w ubieg³± sobotê.

W ka¿dym razie zrezygnowa³am.Jednak nie zrezygnowa³am kompletnie ze studiów.I teraz pytanie:
1.Czy i¶æ na studia za rok to znaczybecny rok po¶wiêciæ na pracê,na kilka kursów jêzykowych(ucze siê paru jêzyków)plus przygotowania do matury(na wymarzony kierunek potrzebna mi jest matematyka i fizyka,której nie zdawa³am za pierwszym razem na maturze.przyda³aby siê jeszcze rozszerzona matura z angielskiego pisemnego,ale o to siê nie bojê bo w tym roku chcê i¶æ na kurs do CPE z angielskiego).Mój ch³opak i jego znajomi raczej by mi pomogli bo sami s± na Politechnice.I za rok i¶æ na te studia,pracê zatrzymaæ tylko w weekendy.

czy

2.i¶æ teraz do pracy,a dopiero za kilka lat na studia zaoczne.

Co by¶cie zrobi³y na moim miejscu?
gorzkaczekoladaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-08, 09:14   #2
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomo¶ci: 645
Dot.: i¶æ czy nie i¶æ na studia??

Ja na twoim miejscu zrezygnowa³abym z tej filologii bu³garskiej, przygotowa³a siê do matury i poszla na jakie¶ lepsze studia, có¿ komu po takich studiach jak potem bêd± k³opoty z prac±, przez jedn± z³± decyzjê mo¿esz mieæ spore k³opoty w przysz³o¶ci dlatego siê zastanów.
Flossy15 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-08, 11:28   #3
gorzkaczekoladaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 50
GG do gorzkaczekoladaa Send a message via Skype™ to gorzkaczekoladaa
Dot.: i¶æ czy nie i¶æ na studia??

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja na twoim miejscu zrezygnowa³abym z tej filologii bu³garskiej, przygotowa³a siê do matury i poszla na jakie¶ lepsze studia, có¿ komu po takich studiach jak potem bêd± k³opoty z prac±, przez jedn± z³± decyzjê mo¿esz mieæ spore k³opoty w przysz³o¶ci dlatego siê zastanów.

Ja ju¿ zrezygnowa³am z tej filologii bu³garskiej.
Pytanie by³o raczej:czy i¶æ na studia dziennie(ale wymarzone i takie po których bêdzie praca-my¶la³am o informatyce po angielsku)czy pracowaæ i kiedy¶ tam pój¶æ na studia zaoczne.

Ale dziêkuje za odpowied¼
gorzkaczekoladaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-08, 11:59   #4
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 1 462
Dot.: i¶æ czy nie i¶æ na studia??

Je¶li ta filologia nie interesowa³a Ciebie to dobrze zrobi³a¶ rzucaj±c te studia.
Spróbuj na te dzienne studia, tylko napisz jak siê czujesz z matmy i fizyki. Tam jest du¿o tych przedmiotów na politechnice.
__________________
bravvurka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-08, 12:10   #5
Agataalina
Raczkowanie
 
Avatar Agataalina
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 117
Dot.: i¶æ czy nie i¶æ na studia??

Przede wszystkim gratulujê tego, ¿e mimo choroby tak dobrze sobie radzisz. Je¶li informatyka jest Twoim wymarzonym kierunkiem dlaczego mia³aby¶ rezygnowaæ? Z Twojego posta wynika, ¿e znasz jêzyki. Dlaczego nie mog³aby¶ studiuj±c jednocze¶nie udzielaæ korepetycji albo wykonywaæ t³umaczeñ? Nie zastanawiaj siê i id¼ za g³osem serca.

¯yczê wytrwa³o¶ci i powodzenia w realizacji marzeñ!
Agataalina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-08, 20:58   #6
yaponka
Raczkowanie
 
Avatar yaponka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: i¶æ czy nie i¶æ na studia??

wybierz sobie takie studia, gdzie bêdziesz mog³a po³±czyæ pasjê z zarabianiem pieniêdzy. najlepiej pomy¶l sobie - jak wyobra¿am sobie siebie za 10 lat. i co widzisz? przedszkolankê z gromadk± dzieci czy pani± prawnik, a mo¿e ksiêgow±?
__________________
Wiadomo¶ci z Europy
yaponka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-09, 20:16   #7
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 21 283
Dot.: i¶æ czy nie i¶æ na studia??

To zale¿y - jak u Ciebie z sytuacj± finansow±? Je¿eli rodzice pomog±, to jednak wybra³abym studia dzienne. Ja studiujê psychologiê - pracy w domu mamy MASÊ, ale je¿eli kto¶ jest zorganizowany i pracowity, to spokojnie mo¿e robiæ nawet pe³en etat.

W przypadku studiów zaocznych wydaje mi siê, ¿e motywacja jest mniejsza, i warunki do nauki gorsze.
cholernarejestracja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-06-09, 21:48   #8
manuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 25
Dot.: i¶æ czy nie i¶æ na studia??

Je¶li mogê co¶ podpowiedzieæ, to nie wiem na ile by¶ siê czu³a z tym dobrze ale mo¿e warto po¶wiêciæ wolny rok na wyjazd za granicê? Pisze tak, dlatego, ¿e zanim zaczê³am w ogóle studiowaæ , dwa lata mieszka³am w Niemczech, bo nie dosta³am siê na wymarzon± uczelniê. Pozna³am wtedy sporo ludzi, którzy wyjechali z kraju, ¿eby zrobiæ sobie przerwê od tego zeschematyzowanego trybu ¿ycia, jakie prowadzili (szko³a, studia, praca, dzieci itd). Wyjazd pozwala na z³apanie dystansu do wielu spraw i wiêkszo¶ci moich znajomych wysz³o to na dobre, mi te¿.

S± ró¿ne programy, które pomagaj± w takich wyjazdach. Ja wyjecha³am jako opiekunka Au-pair ale zrezygnowa³am po 7 miesi±cach i ¿y³am na w³asn± rêkê. Na takiej emigracji mo¿na poznaæ fantastycznych ludzi, no i przede wszystkim uporz±dkowaæ sobie kwestie co siê tak na prawdê chce w ¿yciu robiæ.

Pozdrówka!
__________________
http://manu-zin.blogspot.com/ -mój blog


Edytowane przez manuszka
Czas edycji: 2009-06-09 o 21:49
manuszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Praca i biznes


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.