Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-29, 23:29   #4321
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Olka poradziles sobie jakoś z wypadaniem włosów? bo mnie dopadło do tego stopnia ze za każdym razem jak przejade dłonią po włosach to mam ich multum.. zaczęłam od wcierek ale mam wątpliwości czy to cokolwiek da. Jestem zdesperowana. :-(
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 11:37   #4322
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sylle Pokaż wiadomość
ale jak tak Was czytam to mam wątpliwości czy ta dawka nie będzie za niska. jak pójdę na kolejną wizytę to pewnie o to zapytam, ale to jeszcze trochę czasu
Też miałam takie wątpliwości, ale derm specjalnie przepisywała mi 20/30 mg. Waga nawet trochę powyżej 60. Na razie nawrotu nie ma, oby tak dalej<kciuki>.

Cytat:
Napisane przez sylle Pokaż wiadomość
widzę też, że wiele z Was skarży się na wypadanie włosów, co bardzo mnie smuci, ponieważ już długi czas się z tym zmagam (uroki niedoczynności tarczycy) a dopiero zaczęłam kurację i boje się czy cokolwiek mi na tej głowie zostanie po przyjęciu całej dawki.
Też mam niedoczynność i z jej powodu lecą mi włosy. Izo akurat u mnie chyba żadnego wpływu nie miało.

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
Olka poradziles sobie jakoś z wypadaniem włosów? bo mnie dopadło do tego stopnia ze za każdym razem jak przejade dłonią po włosach to mam ich multum.. zaczęłam od wcierek ale mam wątpliwości czy to cokolwiek da. Jestem zdesperowana. :-(
Tak jak już napisałam wyżej - walczę z wypadaniem jakieś 5 lat, lecą z powodu niedoczynności. Cały czas stosuję jakieś wcierki i suplementy. Raz jest lepiej, raz gorzej. Skoczyło mi tsh i od razu więcej włosów wypada. U mnie to raczej nie jest skutek izo.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 22:09   #4323
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja póki co zmagam się z przebarwieniami. Jeśli są tu jakieś osoby, którym udało się usunąć czerwone plamy pozapalne - dajcie znać jak to zrobiłyście. Mój dermatolog powiedział , że mogę spróbować jeszcze jednej serii laserem q-switch, ale nie gwarantuje efektu (pierwsza nie dała nic). Radził mi natomiast Cosmelan. To już jest masakra gorsza od Izoteku. Nie dość, że koszt to 1900 zł to skóra schodzi płatami całe tygodnie, jest bordowa, niektórzy piszą że nie mogli nawet spać. Ale podobno to jedyny działający zabieg. Niestety ma też skutki uboczne. Zwiększa wrażliwość skóry, sprawia że jest cieńsza. A to z kolei oznacza, że jak wyskoczy mi jakis pryszcz to plama jest pewna, do tego naczynka uwidocznią się jeszcze bardziej ( a Izo już mi zrobiło masakre w tym zakresie). Także jestem w kropce. Bałam się że nie znajdę nic działającego na blizny, a tymczasem okazuje się że nie ma nic działającego na przebarwienia.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-30, 22:28   #4324
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam po dłuższej przerwie

Za miesiąc kończę leczenie i efekt jest bardzo fajny. Trądzik zniknął, niestety dołki i przebarwienia zostały Mam jednak pewne obawy - moja dermatolog dawała mi cały czas jednakową dawkę 30mg przez 9 miesięcy, ostatni dziesiąty będzie taki sam. Mój kolega natomiast łyka Izotek dobre 2 lata i teraz przechodzi "odzwyczajenie od retinoidów" i bierze 10mg co 2 dni. Zapytałem o to dermatolog i powiedziała, że nigdy o czymś takim nie słyszała, mam przyjąć określoną dawkę na moją wagę; jednak zastanawiam się czy zejście z leków z dnia na dzień nie spowoduje jakiegoś nawrotu - tego bym nie chciał Czy któryś z dermatologów coś kręci? Kolega chodzi prywatnie więc można przypuszczać że przyjmuje go nieuczciwy lekarz który chce wyciągnąć kasę. Proszę o odpowiedzi! Niedługo podrzuce porównanie sprzed kuracji i stan obecny.
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 15:19   #4325
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Ja póki co zmagam się z przebarwieniami. Jeśli są tu jakieś osoby, którym udało się usunąć czerwone plamy pozapalne - dajcie znać jak to zrobiłyście. Mój dermatolog powiedział , że mogę spróbować jeszcze jednej serii laserem q-switch, ale nie gwarantuje efektu (pierwsza nie dała nic). Radził mi natomiast Cosmelan. To już jest masakra gorsza od Izoteku. Nie dość, że koszt to 1900 zł to skóra schodzi płatami całe tygodnie, jest bordowa, niektórzy piszą że nie mogli nawet spać. Ale podobno to jedyny działający zabieg. Niestety ma też skutki uboczne. Zwiększa wrażliwość skóry, sprawia że jest cieńsza. A to z kolei oznacza, że jak wyskoczy mi jakis pryszcz to plama jest pewna, do tego naczynka uwidocznią się jeszcze bardziej ( a Izo już mi zrobiło masakre w tym zakresie). Także jestem w kropce. Bałam się że nie znajdę nic działającego na blizny, a tymczasem okazuje się że nie ma nic działającego na przebarwienia.
Może spróbój jednak tej maseczki z kurkumy, mi troche rozjaśniła przebarwienia, moim największym kłopotem są teraz blizny chociaż jak tobie laser nie pomógł...
Słyszałam jeszcze o takim mydełku, zamierzam go sobie kupć: http://www.alinarose.pl/2014/05/myda...barwienia.html
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 15:49   #4326
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Może spróbój jednak tej maseczki z kurkumy, mi troche rozjaśniła przebarwienia, moim największym kłopotem są teraz blizny chociaż jak tobie laser nie pomógł...
Słyszałam jeszcze o takim mydełku, zamierzam go sobie kupć: http://www.alinarose.pl/2014/05/myda...barwienia.html
A w jakim stopniu je rozjaśniła?

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Faktycznie te mydełko widać że może dać efekty, zastanawiam się tylko czy nie będzie dla mnie za mocnym ścieraczem, obecnie i tak smaruje sie jeszcze zewnętrzymi retinoidami (niezniszczalne zaskórniki) więc nie chcę zrobić sobie tarki na twarzy
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 16:53   #4327
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
obecnie i tak smaruje sie jeszcze zewnętrzymi retinoidami (niezniszczalne zaskórniki)
Czym konkretnie? Pewnie też ma zły wpływ na naczynka.

Na same przebarwienia nic konkretnego nie polecę (prócz cosmelanu właśnie, nie ma co demonizować, dodam, że ponoć sam krem do zabiegu jest dobry na przebarwienia). Mnie przeszkadzają głównie blizny, więc nic oprócz fraxela nie wchodzi w grę.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-12-01 o 16:55
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-01, 18:05   #4328
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Oficjalnie dołączam dzisiaj do Waszego grona. Pierwsza tabletka już za mną
Któraś z Was jeszcze łyka tabletki, czy już pokończyłyście kurację?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 19:30   #4329
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Olka, teraz mam Ancatac, czy jak tam to sie pisze
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-01, 20:11   #4330
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A i tak apropo tego to znalazłam jeszcze taki krem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...st.html&next=1
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 15:53   #4331
sylle
Raczkowanie
 
Avatar sylle
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 100
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Oficjalnie dołączam dzisiaj do Waszego grona. Pierwsza tabletka już za mną
Któraś z Was jeszcze łyka tabletki, czy już pokończyłyście kurację?

Ja łykam, zaczęłam niecałe 3 tygodnie temu i wysypało mnie konkretnie. Jak patrzę w lustro to aż mi się siebie żal robi Także lecimy podobnie, powodzenia!
sylle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-02, 15:57   #4332
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Witam po dłuższej przerwie

Za miesiąc kończę leczenie i efekt jest bardzo fajny. Trądzik zniknął, niestety dołki i przebarwienia zostały Mam jednak pewne obawy - moja dermatolog dawała mi cały czas jednakową dawkę 30mg przez 9 miesięcy, ostatni dziesiąty będzie taki sam. Mój kolega natomiast łyka Izotek dobre 2 lata i teraz przechodzi "odzwyczajenie od retinoidów" i bierze 10mg co 2 dni. Zapytałem o to dermatolog i powiedziała, że nigdy o czymś takim nie słyszała, mam przyjąć określoną dawkę na moją wagę; jednak zastanawiam się czy zejście z leków z dnia na dzień nie spowoduje jakiegoś nawrotu - tego bym nie chciał Czy któryś z dermatologów coś kręci? Kolega chodzi prywatnie więc można przypuszczać że przyjmuje go nieuczciwy lekarz który chce wyciągnąć kasę. Proszę o odpowiedzi! Niedługo podrzuce porównanie sprzed kuracji i stan obecny.
Serio nikt nie odpowie?
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 16:29   #4333
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Serio nikt nie odpowie?

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy

Za miesiąc kończę leczenie i efekt jest bardzo fajny. Trądzik zniknął, niestety dołki i przebarwienia zostały Mam jednak pewne obawy - moja dermatolog dawała mi cały czas jednakową dawkę 30mg przez 9 miesięcy, ostatni dziesiąty będzie taki sam. Mój kolega natomiast łyka Izotek dobre 2 lata i teraz przechodzi "odzwyczajenie od retinoidów" i bierze 10mg co 2 dni. Zapytałem o to dermatolog i powiedziała, że nigdy o czymś takim nie słyszała, mam przyjąć określoną dawkę na moją wagę; jednak zastanawiam się czy zejście z leków z dnia na dzień nie spowoduje jakiegoś nawrotu - tego bym nie chciał Czy któryś z dermatologów coś kręci? Kolega chodzi prywatnie więc można przypuszczać że przyjmuje go nieuczciwy lekarz który chce wyciągnąć kasę. Proszę o odpowiedzi! Niedługo podrzuce porównanie sprzed kuracji i stan obecny.
Na to pytanie? Nie wiem.
Ja akurat schodziłam na koniec z większej dawki na mniejszą, ale jedynie z własnej woli. Derm (prywatnie) przepisując mi ostatnie opakowanie (na ostatniej wizycie) powiedziała, że mogę brać albo 30mg do końca albo najpierw zjeść 20, a potem 10. Wybrałam tę drugą opcję, bo bałam się właśnie nagłego "odcięcia" od leku. A czy to ma jakiś wpływ? Nie wiem.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 21:36   #4334
Magda8787
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 8
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Kochani będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc. Piszę obecnie pracę licencjacką na temat zastosowania doustnej izotretynony w walce z trądzikiem. Sama jestem po kuracji i nie ukrywam jestem bardzo ciekawa jakimi efektami moga pochwalić się inni, stąd pomysł na temat pracy. Ankieta jest oczywście anonimowa i zajmie kilka minut.

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/ankieta/1669...-tradziku.html

Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POŚWIĘCONY CZAS!
Magda8787 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 21:49   #4335
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Podaj wyraz spod kwadracików, to chętnie wypełnię. Aktualnie link nie działa.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 19:18   #4336
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

też chętnie wypełnię
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2014-12-03 o 19:21
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 10:36   #4337
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Serio nikt nie odpowie?
u mnie nie mialo zadnego wplywu to ze od razu skonczylam kuracje na 30mg, a nie jakos stopniowo schodzilam z dawki, po trądziku nie ma sladu
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-04, 21:41   #4338
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzięki za odpowiedzi Aniu - możesz mi jeszcze powiedzieć czy zaraz po zejściu z tabletek powraca ten koszmarny łojotok i przetłuszczające się włosy, czy może po leczeniu skóra już nie przetłuszcza się tak jak wcześniej i można ją określić jako normalną? Przyznam, że Izotek pod tym względem jest genialny, ponowne mycie twarzy co kilka godzin napawa mnie strachem
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 21:28   #4339
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi Aniu - możesz mi jeszcze powiedzieć czy zaraz po zejściu z tabletek powraca ten koszmarny łojotok i przetłuszczające się włosy, czy może po leczeniu skóra już nie przetłuszcza się tak jak wcześniej i można ją określić jako normalną? Przyznam, że Izotek pod tym względem jest genialny, ponowne mycie twarzy co kilka godzin napawa mnie strachem
przetłuszczające sie włosy powróciły praktycznie zaraz po odstawieniu tabletek... a skóra na twarzy nie przetłuszcza sie juz tak jak przed kuracją, ale normalną bym ją raczej nie nazwala :P mysle ze to jednak u kazdego jest inaczej jestem pol roku po kuracji a włosy jeszcze wypadają to chyba jedyny minus tej kuracji
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-07, 19:11   #4340
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Zrobiłam mega głupotę! Kupiłam sobie serum z witaminą c (15%) i po 2 aplikacjach mam całą twarz w czerwonych plamach i przebrawieniach. Skóra złazi płatami...
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 16:39   #4341
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Zrobiłam mega głupotę! Kupiłam sobie serum z witaminą c (15%) i po 2 aplikacjach mam całą twarz w czerwonych plamach i przebrawieniach. Skóra złazi płatami...
Broń Boże nie odrywaj skórek!
Z przebarwieniami to spokojnie, na pewno ci się nie zrobią.

Dziwne, że skóra tak zareagowała. Używałaś blisko z acnatac'em?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 19:20   #4342
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Oby...Ja po tych wszystkich eksperymentach mam przebarwienia nawet po małych krostkach. Także kto wie czy po tym podrażnieniu nie zostaną kolejne ;(
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2014-12-08 o 19:25
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 08:39   #4343
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Eh chyba nigdy nie pozbędę się czerwonych plam po tym serum z cytryną :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 14:13   #4344
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

spoko,pozbędziesz się...
ja nadal walczę z trądzikiem,już jakieś 9 lat,po badaniach które zrobiłam wyszło że to problem z hormonami- gdyby ktoś mnie wysłał na takie badania przed kuracją Izo to zaoszczędziłabym trochę kasy i zdrowia... i nerwów.
Idę dzisiaj do ginekologa,żeby potwierdzić/wykluczyć czy to PCO... a jutro do endokrynologa...
poleci któraś jakiegoś dobrego dermatologa z Krakowa?
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 15:44   #4345
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej, ja też dołączam do retoinodowego grona...
Z trądzikiem, raz słabszym, raz mocniejszym (ale ogólnie średnio nasilonym) walczę już prawie 10 lat, nic nie działa, dlatego zdecydowałam się na Izotek, chociaż nie ukrywam, boję się skutków ubocznych. Ale czego się nie robi, żeby w końcu normalnie wyglądać.

Jest tu ktoś, kto dalej przechodzi kurację? Ja zaczynam pojutrze, 20mg na dzień, zobaczymy co z tego będzie
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 16:29   #4346
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez szaramieta Pokaż wiadomość
Jest tu ktoś, kto dalej przechodzi kurację? Ja zaczynam pojutrze, 20mg na dzień, zobaczymy co z tego będzie
Na tej czy poprzedniej stronie wypowiadały się dziewczyny, które właśnie rozpoczęły kurację.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 17:25   #4347
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

tak sobie pomyślałam, że zaśmiecamy troche ten wątek, może sie przeniesiemy do wątku tego po zakonczeniu brania izoteku..
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 20:22   #4348
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

szaramieta tak, ja jestem po 11 tabletce 20mg narazie zero przesuszenia, jedynie usta, a na twarz wystarczy rano krem i jest ok.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 20:32   #4349
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez szaramieta Pokaż wiadomość
Jest tu ktoś, kto dalej przechodzi kurację? Ja zaczynam pojutrze, 20mg na dzień, zobaczymy co z tego będzie
Ja.

Już dawno przekroczyłam dawkę, którą powinnam przyjąć na kg. Ale biorę Aknenormin dalej, bo mam na policzkach nadal kilka gulek, które nie chcą zejść. Zmniejszył mi ostatnio dawkę z 60mg na 40mg i dostałam Pabi-Dexamethason i na kontroli będzie decyzja co dalej. Poza tym cera ładna, bez przebarwień. Niestety zostają mi dziurki po tych gulach, co dopiero teraz schodzą, więc czeka mnie jeszcze długa walka o idealną cerę
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-11, 21:55   #4350
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
szaramieta tak, ja jestem po 11 tabletce 20mg narazie zero przesuszenia, jedynie usta, a na twarz wystarczy rano krem i jest ok.
Zazdroszczę, ja jeszcze nie zaczęłam a już cera jest tak wysuszona, że szkoda gadać. Najciekawsze, że nie wiem od czego, bo wszystkie maści/kremy przeciwtrądzikowe mniej więcej od miesiąca miałam odstawione.

Dodatkowo dziwi mnie to, że dermatolog kazała mi nakładać raz dziennie Klintacin T, słyszałam raczej o odstawianiu takich specyfików przy retinoidach
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.