Nieobecność na egzaminie z powodu choroby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-19, 16:36   #1
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130

Nieobecność na egzaminie z powodu choroby


Witam,
mam jutro 2 termin egzaminu na który nie będę mogła się wybrać, bo jestem chora.
Idę jutro do lekarza, wezmę zwolnienie i mam takie pytanie: co powinno być napisane na tym zwolnieniu? Jak usprawiedliwiałam opuszczone ćwiczenia to miałam napisane zwolnienie z 'zajęć dydaktycznych w dniach x'.
Po prostu zwolnienie z egzaminu? Zwolnienie wezmę z kilku dni (na uczelni liczy się dzień ustania przyczyny uniemożliwiającej stawienie się na egzaminie).
Może któraś z was była w takiej sytuacji i może po prostu napisać co znajdowało się na zwolnieniu.
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 17:13   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Nieobecność na egzaminie z powodu choroby

'zwolnienie z zajęć'
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 11:17   #3
Dziwnograj
Raczkowanie
 
Avatar Dziwnograj
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: Nieobecność na egzaminie z powodu choroby

Co prawda nie byłam w takiej sytuacji ale wydaje mi się, że z drugiego terminu nie można wziąć zwolnienia. Chyba jednak nieobecność podchodzi pod warunek. Najlepiej zadzwoń do dziekanatu i sama spytaj
Dziwnograj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 11:19   #4
oOGloRiAaOo
Zadomowienie
 
Avatar oOGloRiAaOo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 1 478
Dot.: Nieobecność na egzaminie z powodu choroby

Wydaje mi się, że wszystko zależy od dobrego serca egzaminującego
__________________

poprostugloriaa.blogspot.com - sprawdź co znów zbroiłam..
oOGloRiAaOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 11:27   #5
blaskskonca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 400
Dot.: Nieobecność na egzaminie z powodu choroby

Cytat:
Napisane przez Dziwnograj Pokaż wiadomość
Co prawda nie byłam w takiej sytuacji ale wydaje mi się, że z drugiego terminu nie można wziąć zwolnienia. Chyba jednak nieobecność podchodzi pod warunek. Najlepiej zadzwoń do dziekanatu i sama spytaj
eee, nie wysuwalabym takich wnioskow U mnie kolega normalnie chodzil na zajecia, ale nie mogl pisac(zlamana reka) WSZYSCY wykladowcy dali mu we wrzesniu dwa podejscia, bo w sesji podstawowej nie mogl podejsc do zadnego.
blaskskonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 12:07   #6
Dziwnograj
Raczkowanie
 
Avatar Dziwnograj
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: Nieobecność na egzaminie z powodu choroby

Cytat:
Napisane przez oOGloRiAaOo Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wszystko zależy od dobrego serca egzaminującego
O, to zdecydowanie! Znam wykładowców, którzy pozwolili dziewczynie zdawać w drugim terminie, bez wpisywania dwójki za pierwszy tylko dlatego, że chciała wcześniej wrócić do domu (a mieszkała bardzo daleko i musiałaby czekać 0,5 miesiąca tylko na ten jeden egzamin), a i spotkałam się z sytuacją kiedy babka powiedziała, że "nic ją nie obchodzą sytuacje prywatne" dziewczynie, która poprosiła o pisanie kolokwium w innym terminie, bo zmarł jej tata i w danym tygodniu miała mieć pogrzeb i była w ciężkim stanie psychicznym.
Dziwnograj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 12:15   #7
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: Nieobecność na egzaminie z powodu choroby

Cytat:
Napisane przez Dziwnograj Pokaż wiadomość
Co prawda nie byłam w takiej sytuacji ale wydaje mi się, że z drugiego terminu nie można wziąć zwolnienia. Chyba jednak nieobecność podchodzi pod warunek. Najlepiej zadzwoń do dziekanatu i sama spytaj

Eee...tam, to co: zdychasz a na egzamin trzeba pójść? Wiadomo, jak jest gorączka to raczej pozytywnie nie zda się nawet jak się wcześniej uczyło. U mnie tak było, że najpierw szło się do prowadzącego i jeśli miał dobrą wolę to umawiał się na zdawanie a jak nie to do dziekanatu i pisało się podanie do dziekana o przywrócenie terminu egzaminu na który nie stawiło się z powodu choroby (należało dołączyć zwolnienie), bez problemu wyrażał zgodę i z tym podaniem wracało się do egzaminatora umówić się na termin
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-20, 12:27   #8
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nieobecność na egzaminie z powodu choroby

Jeśli masz jeszcze sporo czasu do końca sesji, to może dadzą Ci jeszcze jeden termin, czemu nie. U mnie osoby nie będące na poprawie we wrześniu już musiały mieć warunki. Sesja kończy nam się jutro No i zależy jak prowadzący podejdzie do tego

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Dziwnograj Pokaż wiadomość
O, to zdecydowanie! Znam wykładowców, którzy pozwolili dziewczynie zdawać w drugim terminie, bez wpisywania dwójki za pierwszy tylko dlatego, że chciała wcześniej wrócić do domu (a mieszkała bardzo daleko i musiałaby czekać 0,5 miesiąca tylko na ten jeden egzamin), a i spotkałam się z sytuacją kiedy babka powiedziała, że "nic ją nie obchodzą sytuacje prywatne" dziewczynie, która poprosiła o pisanie kolokwium w innym terminie, bo zmarł jej tata i w danym tygodniu miała mieć pogrzeb i była w ciężkim stanie psychicznym.
Mi zmarł dziadek i nie mogłam przez pewien czas (miesiąc, w marcu) uczęszczać na zajęcia, większość prowadzących podeszła do tego spokojnie i wyrozumiale, mogłam sobie pozaliczać nieobecności, normalnie zdawać egzaminy i koła w sesji. Tylko jedna powiedziała dokładnie to samo, co tej dziewczynie i mam warunek, bo na 4-5 zajęciach nie byłam
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-09-20 o 12:28
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:23   #9
katarzyna_szy
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzyna_szy
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 216
Dot.: Nieobecność na egzaminie z powodu choroby

u mnie na UW jest zawsze III termin dla osób które mają usprawiedliwioną nieobecność na jednym z pierwszych dwóch terminów.
myślę, że nie ma większego znaczenia co będziesz miała wypisane na zwolnieniu.
katarzyna_szy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:50   #10
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Nieobecność na egzaminie z powodu choroby

Cytat:
Napisane przez Anex Pokaż wiadomość
Eee...tam, to co: zdychasz a na egzamin trzeba pójść? Wiadomo, jak jest gorączka to raczej pozytywnie nie zda się nawet jak się wcześniej uczyło. U mnie tak było, że najpierw szło się do prowadzącego i jeśli miał dobrą wolę to umawiał się na zdawanie a jak nie to do dziekanatu i pisało się podanie do dziekana o przywrócenie terminu egzaminu na który nie stawiło się z powodu choroby (należało dołączyć zwolnienie), bez problemu wyrażał zgodę i z tym podaniem wracało się do egzaminatora umówić się na termin
No ale mozna napisac wniosek o przedluzenie sesji egzaminacyjnej, wiec to zaden problem...
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 17:49   #11
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nieobecność na egzaminie z powodu choroby

Jesli się wie wcześniej, to najlepiej chyba skontaktować się z prowadzącycm i wyjąsnić sytuację, posiadać ddo tego zwolnienie lekarskie... Wtedy już on sam powie czy potrzeba zgody dziekana na dodatkowy termin czy też nie.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.