Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-07, 16:34   #1
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647

Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?


Tak jak w temacie. Dlaczego? Czy cos jest nie tak, nie wiem, z moja watroba? Mam jakis problem z hormonami czy juz sama nie wiem z czym? Mam ich pelno na rekach i o to miejsce mi chodzi bo na innych czesciach ciala nie ma ich tak duzo tylko jakies pojedyncze. Jak bylam dzieckiem to tylu pieprzykow nie mialam. A teraz, co chwila mi sie jakis pojawia. Ja juz sie normalnie wstydze wyjsc do ludzi w bluzce z krotkim rekawem Myslalam nad ich usunieciem ale doszlam do wniosku ze co mi to da skoro za iles tam dni wyskocza kolejne i w kolko musialabym chodzic na usuwanie Da sie temu jakos zapobiec, zeby juz wiecej ich nie wychodzilo? Znacie jakies domowe sposoby na ich chociazby delikatne wybladzenie? Dodam ze nie sa to chyba jakies grozne znamiona gdyz sa ta zwykle male brazowe kropki rownajace sie ze skora-nie zmieniaja koloru na ciemniejszy, nie powiekszaja sie ani nic z takich rzeczy.
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 17:17   #2
Esteella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 479
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

Pomimo używania wysokich filtrów i tak pojawiają się nowe pieprzyki

Edytowane przez Esteella
Czas edycji: 2012-05-09 o 11:15
Esteella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 10:36   #3
JelizaRose
Przyczajenie
 
Avatar JelizaRose
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

Nie jestem w tej kwestii specjalistką, ale wydaje mi się, że jest to związane z przebywaniem na słońcu. Na mojej skórze po każdym lecie pojawia się wiele nowych pieprzyków, pomimo, że z racji jasnej karnacji unikam zbyt długiej ekspozycji na słońce.

Po prostu trzeba się pogodzić, że nasza skóra posiadam taką właściwość - i z pewnością nie jest to powód do kompleksów!

Profilaktycznie warto wybrać się raz w roku do dermatologa, by obejrzał nowe zmiany i sprawdził, czy któreś nie wyglądają na niebezbieczne.

Co do laserowego usuwania pieprzyków - o tym, czy dany pieprzyk się do tego kwalifikuje, musi zdecydować dermatolog. Wszelkie "podejrzane" zmiany usuwa się chirurgicznie i bada w laboratorium.
JelizaRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 17:43   #4
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

Cytat:
Napisane przez JelizaRose Pokaż wiadomość
Nie jestem w tej kwestii specjalistką, ale wydaje mi się, że jest to związane z przebywaniem na słońcu. Na mojej skórze po każdym lecie pojawia się wiele nowych pieprzyków, pomimo, że z racji jasnej karnacji unikam zbyt długiej ekspozycji na słońce.

Po prostu trzeba się pogodzić, że nasza skóra posiadam taką właściwość - i z pewnością nie jest to powód do kompleksów!

Profilaktycznie warto wybrać się raz w roku do dermatologa, by obejrzał nowe zmiany i sprawdził, czy któreś nie wyglądają na niebezbieczne.

Co do laserowego usuwania pieprzyków - o tym, czy dany pieprzyk się do tego kwalifikuje, musi zdecydować dermatolog. Wszelkie "podejrzane" zmiany usuwa się chirurgicznie i bada w laboratorium.
Ehh no niestety u mnie to jest powod do kompleksow, ja zawsze sobie cos wypatrze, chyba mam juz jakas obsesje Poza tym ludzie z mojego otoczenia zawsze mi to wypominaja-ale ty masz duzo pieprzykow, oja, wygladasz jak dalmatynczyk... ;/
A te pieprzyki nie wyskakuja mi tylko latem/po lecie ale o kazdej porze roku. Cery najjasniejszej tez nie mam
__________________


Edytowane przez Agaciok xD
Czas edycji: 2011-07-08 o 17:44
Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 21:01   #5
Enia 2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 15
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

Zainteresował Mnie ten temat pieprzyków ,tez mam ten problem i co roku wyskakują mi duże ilości a zwłaszcza zaraz po lecie.Byłam u dermatologa i usunełam kilka większych i trochę odstających pieprzyków laserem oraz kilka mniejszych i płaskich mi wymroził.Co z tego,że przez rok sie cieszyłam z lepiej wyglądającej cery jak w następnym roku powtórka z rozrywki ) Moim zdaniem po prostu trzeba sie z tym pogodzić.Taki nasz urok)
Enia 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 09:56   #6
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

Cytat:
Napisane przez Enia 2 Pokaż wiadomość
Zainteresował Mnie ten temat pieprzyków ,tez mam ten problem i co roku wyskakują mi duże ilości a zwłaszcza zaraz po lecie.Byłam u dermatologa i usunełam kilka większych i trochę odstających pieprzyków laserem oraz kilka mniejszych i płaskich mi wymroził.Co z tego,że przez rok sie cieszyłam z lepiej wyglądającej cery jak w następnym roku powtórka z rozrywki ) Moim zdaniem po prostu trzeba sie z tym pogodzić.Taki nasz urok)
Nie pocieszylas mnie a zostaja jakies blizny po tym usuwaniu? Ile kosztuje cos takiego?
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 18:41   #7
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

Mi też na bieżąco pojawiają się coraz to nowe pieprzyki... Dlaczego? Może skóra ma po prostu do tego skłonność? Od słońca? W moim przypadku niekoniecznie, bo niby na rękach mam sporo małych, jasnych pieprzyków, za to na twarzy właśnie tylko kilka, większość niezbyt widocznych. Niektóre pojawiły się w miejscach, których nigdy nie odsłaniałam.
Od jakichś 3 lat się nie opalam zbytnio, sporadycznie, popołudniami mi się zdarzyło, a tak, to raczej nie spędzam zbyt wiele czasu na słońcu, a tu i ówdzie zauważam maleńkie nowe.


Natomiast zastanawia mnie jedno - czy znikanie pieprzyków jest czymś normalnym?
Bo jakiś czas temu na dekoldzie pojawił mi się dość mały, ale ciemny pieprzyk. Parę dni temu przygladam się mojemy dekoltowi i przypomniał mi się właśnie ten pieprzyk. I nagle zonk - kurde, nie ma go! Patrzę dokładniej, mniej więcej w tym miejscu, gdzie kiedyś znajdował się owy pieprzyk widnieje teraz coś w rodzaju ciemnego piega, dużo jaśniejszego od wcześniejszej postaci.


Kurcze, zdarzyło się Wam kiedyś coś takiego? Gdyby tak wszystkie poznikały lub chociaż pojaśniały
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-09, 21:38   #8
Esteella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 479
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

A czy usuwał ktoś z was płaskie pieprzyki laserem? I czy to jest skuteczna i bezpieczna metoda?

Edytowane przez Esteella
Czas edycji: 2012-05-09 o 11:14
Esteella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 19:56   #9
Enia 2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 15
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

Nie wolno usuwać tych płaskich pieprzyków laserem ponieważ laser ten u Dermatologa jest punktowy i może wypalić pieprzyka i zrobić wgłębienie.Znam to z autopsjiA jeżeli chodzi o koszty to w zależności od ilości usuwanych na raz pieprzyków w granicy od 50 do 150 zl przy jednej wizycie.Myślę,że w zależności od Dermatologa ceny mogą być wyższe lub niższe.
Enia 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 09:24   #10
Maryteczka
Raczkowanie
 
Avatar Maryteczka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 170
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

U nie też po sezonie letnim pojawia się cala masa nowych i nie wiem co zrobić by pojawiało się mniej... Słońca staram się unikać ale to jakoś nie pomaga.
Maryteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 11:46   #11
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

Cytat:
Napisane przez Enia 2 Pokaż wiadomość
Nie wolno usuwać tych płaskich pieprzyków laserem ponieważ laser ten u Dermatologa jest punktowy i może wypalić pieprzyka i zrobić wgłębienie.Znam to z autopsjiA jeżeli chodzi o koszty to w zależności od ilości usuwanych na raz pieprzyków w granicy od 50 do 150 zl przy jednej wizycie.Myślę,że w zależności od Dermatologa ceny mogą być wyższe lub niższe.
Czyli nie ma zadnego sposobu na pozbycie sie tych plaskich?
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-13, 19:38   #12
Enia 2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 15
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

Jest taki sposób.Płaskie pieprzyki lekarz Dermatolog wymraża.Robi się strupek i odpada wraz z pieprzykiem.Ale musi to być dobry dermatolog,żeby zrobił to odpowiednio
Enia 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 21:10   #13
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

Cytat:
Napisane przez Enia 2 Pokaż wiadomość
Jest taki sposób.Płaskie pieprzyki lekarz Dermatolog wymraża.Robi się strupek i odpada wraz z pieprzykiem.Ale musi to być dobry dermatolog,żeby zrobił to odpowiednio
Uuu, cos czuje ze to niezbyt przyjemne A zostaje po tym jakis slad? Ile cos takiego kosztuje? Moglabys podac wiecej informacji?
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:55   #14
Alais87
Raczkowanie
 
Avatar Alais87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: The 10th Kingdom.
Wiadomości: 378
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

Cytat:
Napisane przez Enia 2 Pokaż wiadomość
Zainteresował Mnie ten temat pieprzyków ,tez mam ten problem i co roku wyskakują mi duże ilości a zwłaszcza zaraz po lecie.Byłam u dermatologa i usunełam kilka większych i trochę odstających pieprzyków laserem oraz kilka mniejszych i płaskich mi wymroził.Co z tego,że przez rok sie cieszyłam z lepiej wyglądającej cery jak w następnym roku powtórka z rozrywki ) Moim zdaniem po prostu trzeba sie z tym pogodzić.Taki nasz urok)
Proszę napisz koniecznie gdzie byłaś u tego dermatologa?
Alais87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 10:01   #15
Enia 2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 15
Dot.: Dlaczego wciaz wyskakuja mi nowe pieprzyki?

Cytat:
Napisane przez Alais87 Pokaż wiadomość
Proszę napisz koniecznie gdzie byłaś u tego dermatologa?
Nie wiem czy mogę,bo była by to reklama.Jak chcesz to napiszę na twoim pr. GG lub E-Mail??
Enia 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.