Invisalign - Doradzicie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-16, 10:33   #1
pescamatura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 3

Invisalign - Doradzicie??


Hej, mysle powaznie o Invisalign i licze na Wasze porady

Bylam u dwoch roznych ortodontow na konsultacji i przyznam, ze mam mieszane uczucia, bo kazdy mowi co innego.

Moja sytuacja: 10 lat temu nosilam juz staly aparat na zeby (gora i dol). Po tych 10 latach dolne zeby pozostaly proste, poniewaz caly czas mam na nich naklejony drucik retencyjny wiec jestem z ich wygladu zadowolona. Natomiast w gornym luku dosc mocno cofnela mi sie dwojka do tylu i to wlasnie ta wade chce skorygowac za pomoca invisalign.

Oto co powiedzieli mi ortodonci:

Ortodonta Nr. 1 stwierdzil, ze nie moge nosic Invisalign tylko na gornym luku, bo wtedy po leczeniu luk gorny i dolny nie beda juz do siebie pasowaly. Zaproponowal mi Invisalign Light na gore i dol 14 szyn. Dwie kontrole co 3 miesiace. Cena: 3600€
Czy jest faktycznie sens noszenia Invisalign rowniez na dolne zeby, skoro sa juz proste? Ortodonta twierdzi ze musze.

Ortodonta Nr. 2 stwierdzil, ze jak najbardziej moge nosic Invisalign tylko na gornym luku, Invisalign zaprojektuje szyny tak, ze po leczeniu beda do siebie pasowaly. Zaproponowal mi Invisalight Light na sama gore – Cena: 7 szyn 1650€, 14 szyn 1950€. Jedna kontrola po 7 szynach. Wedlug niego moge najpierw zalozyc 7 szyn a jesli nie bede zadowolona z efektu to zamowic dodatkowe 7, czyli w sumie 14, lub od razu zdecydowac sie na 14.

Przyznam, ze nie wiem, ktory ortodonta ma racje (czy moge nosic Invisalign tylko na gorze) i nie wiem, na co sie zdecydowac. Jakie sa Wasze doswiadczenia? Nosila ktoras z Was invisalign tylko na jednym luku?
__________________
_________________________ __________________

Nieważne, że idziesz powoli, ważne, że idziesz do przodu
pescamatura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-21, 13:48   #2
KKcetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 1
Dot.: Invisalign - Doradzicie??

Czesc.

Ja wlasnie zaczynam przygode z Invisalign. Jestem na pierwszej nakladce.
Ja tez myslalam, ze moge zrobic tylko jeden luk...
Nosilam aparat ruchomy jako dziecko i mimo ze zakladalam go tylko na noc, wywolywal we mnie negatywne emocje. Sam fakt tego, ze musialam nosic aparat, mnie denerwowal. Po kilkunastu latach zeby niestety zaczely sie przesuwac. Moze moge zwalic to na niezbyt zaawansowany system leczenia ortodontycznego w latach 90 i brak aparatu retencyjnego, nie wiem. Na przestrzeni lat, szczegolnie ostatnich 3, zaczelam zauwazac zmiany. Byc moze niezbyt widoczne dla innych, ale dla mnie bardzo. Mam lekki przodozgryz i gorna dwojka zaczela sie optycznie wciagac, bo jedynki sie wysunely. Dolny luk jest naprawde prawie idealny. Mimo tego, ortodontka powiedziala, ze nie podejmie sie leczenia tylko gornego luku, bo zeby gorne i dolne maja ze soba wspolgrac. Zmiany w luku gornym spowoduja zmiane ustawienia lukow wzgledem siebie, wiec zeby moga sie mocnej scierac poprzez wiekszy nacisk tu i owdzie. Prawidlowe leczenie wymaga, niestety, ingerencji na gore i dol.
Popros ortodonte, zeby to wytlumaczyl dla Twojego konkretnego przypadku. Byc moze przy dobrym zgryzie jeden luk wystarczy. Z tego co opisujesz, bedziesz potrzebowala malo nakladek, wiec moze sie udac.

Jesli Cie to pocieszy, to nakladek na dolnym luku w ogole nie widac, nie denerwuja mnie, bo usmiecham sie tylko gornymi zebami

Pozdrawiam i powodzenia!

Edytowane przez KKcetka
Czas edycji: 2022-09-21 o 13:52
KKcetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-21 14:48:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.