Torty - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-12, 15:23   #391
_Lena_
Raczkowanie
 
Avatar _Lena_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 302
Dot.: Torty

Upiekłam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tort.jpg (110,2 KB, 95 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tort_1200x900.jpg (165,1 KB, 52 załadowań)

Edytowane przez _Lena_
Czas edycji: 2011-05-12 o 15:31
_Lena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 07:57   #392
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Torty

Lena- przepiękny! Szkoda, że nie ma zdjęć w przekroju
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 09:45   #393
Alll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 11
Dot.: Torty

Cytat:
Napisane przez klaki Pokaż wiadomość
Czy wykonanie takiego tortu jak na zdjęciu jest bardzo trudne?
Może będę miała do pomocy siostrę, która ma zdolności artystyczne i by mi pomogła, chciałabym jednak, żeby było sporo mojego wkładu w ten tort, żeby facet poczuł, że się wysiliłam
Trochę mnie przekonałaś do tej masy lukrowej/marcepanowej, bo naczytałam się, że trudno się tworzy tego typu torty.
Czy dałabyś radę krok po kroku wytłumaczyć jak taki tort zrobić? jak pokroić biszkopt, jaką masę zakupić i jak ją nanieść? Czy w środek można dać krem jaki się chce czy musi być z takich a nie innych składników? Czy bez problemu można go trzymać w lodówce?
Tort będzie robiony dopiero w lipcu, ale już zbieram informacje
Czy wykonanie jest trudne?
Wydaje mi się, że nie.
Wykonanie figurek to już jakaś trudność.
Większość tortów-czołgów jakie widziałam w necie nie miało figurek, więc nie musisz ich lepić.
Uprzedzam jednak, że to duży tort. Żeby zachować proporcje i miał odpowiedni wygląd powinien posiadać rozmiary 24x16 cm.
To połowa formy 24x32.
Wiele zależy od przełożenia, ale końcowa waga takiego tortu to ok 4 kg.
Można go bez problemu przechować w lodówce. Pamiętaj jednak, że torty o przełożeniu owocowym powinny być zjedzone w ciągu 3 dni.
Znajoma której robiłam tort truskawkowo- waniliowy przechowywała dłużej, ale to było już jej ryzyko. Torty owocowe mogą fermentować.
Przełożenia w przy tortach w stylu angielskim mogą być różne. Nie ma znaczenia jakie. Całość musi jednak być obsmarowana kremem na bazie masła. To zabezpieczenie dla masy przed sokami czy bitą śmietaną, która powoduje jego rozpuszczenie.
Najlepsza ze wszystkich gotowych mas na jakich pracowałam to masa Pettince. Nie ma z nią żadnych problemów.

Pochwalę się moim ostatnim tortem dla mojej mamy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tn_DSC03784.jpg (41,7 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tn_DSC03787.jpg (54,9 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tn_DSC03794.jpg (52,0 KB, 66 załadowań)

Edytowane przez Alll
Czas edycji: 2011-05-16 o 09:50
Alll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 14:34   #394
_Lena_
Raczkowanie
 
Avatar _Lena_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 302
Dot.: Torty

Alll, przepiękny tort.! Zawsze zachwycałam się tymi różnymi figurkami, które wyglądają nieziemsko na tortach.
Jak się je robi? Taką masę się kupuje czy robi samemu?
_Lena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 17:23   #395
Alll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 11
Dot.: Torty

Cytat:
Napisane przez _Lena_ Pokaż wiadomość
Alll, przepiękny tort.! Zawsze zachwycałam się tymi różnymi figurkami, które wyglądają nieziemsko na tortach.
Jak się je robi? Taką masę się kupuje czy robi samemu?

Dziękuję
Kiedy zaczynałam moją przygodę z tortami robiłam taką masę sama. Nie było to takie proste ponieważ potrzebny jest specjalny proszek który sprawia, że masa staje się plastyczna.
Teraz jednak kupuję masę gotową, jest o niebo lepsza, a różnica w kosztach niewielka.
Do tortów w stylu angielskim stosuje się wiele rodzai mas. Inne do obkładania tortu, inne do kwiatów na druciku i jeszcze inne do figurek.

Jak się je robi? Zwykle szukam inspiracji w necie ( podglądam inne torty, zabawki, rzeźby, bajki rysunkowe), nie są to jednak kopie. Dokładam to co podpowie mi wyobraźnia.
Alll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 11:58   #396
Iza Kowalska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 106
Dot.: Torty

Cytat:
Napisane przez Alll Pokaż wiadomość
Pochwalę się moim ostatnim tortem dla mojej mamy.
Super torcik!!
__________________
http://kuchnia-w.blogspot.com/ - moje gotowanie
http://pazurkowo.blogspot.com/ - stara, nowa pasja pazurki
http://dlubanki.blogspot.com/ - moje dłubanki, które powstają dzięki mojemu synkowi
Iza Kowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 15:09   #397
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Torty

dziewczyny, Tz za miesiac ma urodziny. Chcialabym upiec tort, najlepiej w ksztalcie boiska ale to jeszcze do ustalenia, bo boje sie ze masa na torcie ta marcepanowa albo z marshmallows bedzie za slodka a takich nie lubimy. natomiast potrzebuje jakiegos sprawdzonego przepisu na krem, z dodatkiem % macie jakies;>
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-14, 12:28   #398
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Tort Orzechowy

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;2969014]Może ktoś się skusi na zrobienie

TORT ORZECHOWY

Ciasto:
300g zmielonych orzechów włoskich
10 jaj
10 łyżek cukru
3 łyżki mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/2; szklanki tartej bułki
Ubić białka, dodać cukier (na sztywno). Następnie łyżką dodawać żółtka.
Dokładnie wymieszać łyżką. Do zmielonych orzechów dodać łyżeczkę proszku do pieczenia,
3 łyżki mąki, 1/2; szkl tartej bułki. Po łyżce dodawać orzechy do piany z białek. Tortownicę posmarować masłem i posypać mąką. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec 40 min w 180°C.

MASA:
400g zmielonych orzechów włoskich
400ml mleka
300g cukru
2 kostki masła
50ml spirytusu
Mleko zagotować z cukrem. Gotować aż zgęstnieje (straci połowę objętości) ok. 5-10 min. Do mleka dodawać orzechy, mieszając przez 5 minut aby się nie przypaliły. Ostudzić. Utrzeć masło (samo na pianę). Dodać masę orzechową, spirytus.
Przełożyć tort.[/QUOTE]

Jakiej wielkości tortownica?

W ogóle zamarzył mi się tort orzechowy na święta. Tak żeby blaty były orzechowe i krem też orzechowy/ewentualnie kawowy i żeby było czuć (czy to w kremie czy ponczu) alkohol. Jadłam taki tort kilka lat temu w cukierni jakoś tak ten smak mi się przypomniał Szukałam przepisów na necie, ale jak tak czytam to coś mi w tych tortach nie pasuje.
Czy może któraś z Was robiła tort orzechowy zbliżony do tego co opisałam i ma sprawdzony przepis?
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 15:49   #399
UltraLogan94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Torty

migdałowo czekoladowy z malinami
Składniki:
Biszkopt migdałowo-kakaowy:

 6 jajek M
 2/3 szklanki cukru
 2/3 szklanki (100 g) mąki pszennej
 1/2 szklanki gorzkiego kakao
 1 łyżeczka proszku do pieczenia
 150 g mielonych migdałów bez skórek
Nasączenie: 12 łyżek likieru pomarańczowego

Masa z kawałkami malin:
 600 g śmietany 36%, zimnej
 100 g cukru pudru
 200 g malin (mogą być świeże lub mrożone)
 1 łyżeczka żelatyny + 4 łyżki wody lub likieru pomarańczowego



Dekoracja:
 na boki - starta gorzka czekolada (około 50 g) lub wiórki czekoladowe lub posypka czekoladowa
 jogurtowa polewa czekoladowa - 100 g deserowej czekolady + 4 łyżki jogurtu naturalnego
 na wierzch - dowolnie, np. świeże maliny, ewentualnie kwiaty lub wiórki z czekolady


Przygotowanie:

Biszkopt migdałowo-kakaowy:
Jajka mają być świeże i ogrzane w temp. pokojowej. Piekarnik nagrzać do 170 stopni C. Dno tortownicy o średnicy 23 cm wyłożyć krążkiem z papieru do pieczenia. Do czystej miski przesiać mąkę pszenną, kakao i proszek do pieczenia, wymieszać.
W czystej większej misce umieścić białka i ubijać przez około 2 minuty aż się dobrze spienią. Dodawać po łyżce cukier cały czas miksując. Ubijać jeszcze przez kilka minut aż będą sztywne i błyszczące. Wciąż ubijając dodawać stopniowo żółtka.
Dodać mieszankę mąki, najlepiej w 3 partiach, za każdym razem krótko miksując na minimalnych obrotach miksera tylko do połączenia się składników na jednolitą masę bez grudek mąki. Na koniec dodać zmielone migdały i delikatnie wmieszać wszystko łyżką do ubitej masy.
Masę wyłożyć do tortownicy, wstawić do piekarnika i piec przez 30 minut (do suchego patyczka). Po ostudzeniu biszkopt pokroić na 3 blaty. Podkładać cienką deseczkę lub plastikową podkładkę pod każdy blat biszkoptu i w ten sposób je zdejmować.
Masa z kawałkami malin:
Żelatynę wsypać do garnuszka, wlać 2 łyżki wody, wymieszać i odstawić na 15 minut. Maliny mrożone wysypać do miseczki i rozmrozić. Po tym czasie dodać 2 łyżki wody lub 2 łyżki likieru i podgrzać do całkowitego rozpuszczenia się żelatyny. Wstawić do zimnej wody i ostudzić.
Do misy miksera włożyć śmietanę 36% i cukier puder. Ubijać mikserem przez około 1-2 minuty do czasu aż śmietana będzie gęsta i sztywna.
Do płynnej i ostudzonej żelatyny dodać 1 łyżkę ubitej masy i wymieszać, dodać drugą łyżkę śmietany i znów wymieszać. Powtórzyć jeszcze raz z 3 łyżką śmietany i dopiero taką "zaprawioną" żelatynę dodać do ubitej śmietany. Zmiksować krótko do połączenia się składników. Dodać maliny i przez chwilę miksować na większych obrotach aż maliny częściowo się rozpadną.
Przełożenie i dekoracja:
Pierwszy blat położyć na paterze, skropić likierem pomarańczowym. Odjąć 2 łyżki masy na boki tortu, resztę podzielić na 2 części. Jedną część masy wyłożyć na blat tortu. Ułożyć drugi blat, nasączyć i wyłożyć drugą część masy. Położyć ostatni krążek, nasączyć go likierem.
Boki posmarować resztą masy i obłożyć startą czekoladą. Wierzch posmarować jogurtową polewą czekoladową: czekoladę połamać na kosteczki, roztopić, dodać jogurt i energicznie wymieszać, posmarować po wierzchu tortu. Udekorować w dowolny sposób, świeżymi malinami, kwiatami lub wiórkami z czekolady
UltraLogan94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 17:17   #400
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Torty

Dawno mnie nie było ...


Dziśtort dla Teściowej na 60 lat moze to nie mistrzostwo
ale za to smaczny




Wcześniej robiłam też córci tort pralinowy :
Torcik Julki 4 latka.jpg

I śmietanowy z mascarpone
Tort Kuby na 7 Urodziny.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Tort Babcia Bożenka 60 lat.jpg (286,7 KB, 94 załadowań)
__________________

*** -12,5kg***

Edytowane przez pysiamn
Czas edycji: 2015-09-04 o 17:23
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 12:52   #401
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: ozdobić tort?

To i pokaze moje prace.
Dopiero zaczynam w temacie tortow i dekoracji.
Pierwszy tort na baby shower kolezanki. Biszkopt czekoladowy przelozony bita smietana (kolezanka wielu rzeczy nie może jeść wiec stawialam na najprostsze rozwiazania). Oproszony niebieskim brokatem spożywczym. Napis czekolada mleczna.

Drugu to tort dla szefowej na 50 urodziny (dodatek do prezentu zamiast kwiatow).
Biszkopty z maki migdalowej. Ciemny i zwykly. Przelozony masa z mascarpone, nasaczony zoladkowa gorzka. Ozdobiony czekolada deserowa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1441453429921.jpg (43,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1441453528693.jpg (62,9 KB, 17 załadowań)
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...



Edytowane przez Cytrynowe_Marzenie
Czas edycji: 2015-09-05 o 12:54
Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-17, 09:23   #402
nadia20flow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: Torty

Ją lubię ozdabianie masa maslana z dodatkiem barwników, ale ostatnio zaczęła bawić się lukrem. xxx
Zresztą w sklepach jest wiele gotowych dekoracji. Szkoda tylko że większość rozpływa się na śmietanie

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-17 o 16:02 Powód: Link.
nadia20flow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 20:57   #403
danielqa44
DanielQa
 
Avatar danielqa44
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 16
Dot.: Torty

teraz mozna kupić piękne gotowe torty które wiemy ze na pewno beda pieknie wygladac
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
danielqa44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-21 21:57:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.