Przetrenowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-25, 11:21   #1
girlpanic
Raczkowanie
 
Avatar girlpanic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47

Przetrenowanie


Witam. Mam pewien problem. Od razu piszę, iż nie jest to lenistwo. Ćwiczę od ponad 2 miesięcy 4 razy w tygodniu. Dieta również nie więcej niż 1200kcal. Do tej pory ćwiczenia sprawiały mi naprawdę przyjemność. Nie raz i nie dwa ciężko było się zebrać ale mimo wszystko robiłam to z ochotą i przede wszystkim była to aktywnośc dla samej aktywności, efekty były na drugim miejscu. Od kilku dni natomiast mam tego wszystkiego dość. Dość tych ćwiczeń, tej diety. Nie mam nawet ochoty z nikim rozmawiać, mam bardzo zły nastrój, czuję się cały czas zmęczona. Kiedy się położę po prostu nie mam siły wstać. od 3 dni nie ćwiczę. Wcześniej kiedy nie ćwiczyłam góra 2 dni trzeciego dnia byłam pełna energii i gotowa by podjąc jakiś wysiłek. A teraz po prostu nie mam na to ochoty, nie mam energii, nie sprawia mi to żadnej radości. Ważę 55-56kg przy wzroście ok. 159cm.

To wszystko przestało mi dawać jakąkolwiek radość. Ponad to wcześniej tak jak napisałam podejmowałam się aktywności dla samej aktywności. W chwili obecnej zaczęłam się skupiać tylko na tym, że "i tak jestem gruba", "ciągle muszę sobie czegoś odmawiać, liczyć kalorie a i tak nic to nie przynosi mi efektów i satysfakcji", boję się przytyć, czuję się po prostu nieszczęśliwa

Czy to może byc jakieś przemęczenie? (nie wiem czy umieszczam temat w odpowiednim miejscu ale nie wiedziałam dokładnie gdzie mogę to napisać)
__________________
L'uomo non vola sempre

Edytowane przez girlpanic
Czas edycji: 2012-06-25 o 11:24
girlpanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 11:31   #2
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Przetrenowanie

Czy przetrenowanie to nie wiem-nie napisałaś nic więcej na temat tego jaką aktywność uprawiasz, jak często, przez ile czasu i z jaką intensywnością. Ale, żeby się przetrenować trzeba naprawdę katować organizm i wychodzi to dopiero po jakimś czasie.

Twoich problemów upatrywałabym w diecie, może nawet w konkretnym braku węglowodanów, bo opisane przez Ciebie objawy są klasyczne dla głodu węglowodanowego organizmu. Poza tym kaloryczność na poziomie 1200kcal/dobę i jeszcze przy podejmowaniu aktywności fizycznej jest bardzo niska-w większości przypadków te 1200kcal to nawet za mało na utrzymanie podstawowych funkcji życiowych organizmu. Pewnie też zaopatrzenie w makroskładniki pokarmowe kuleje-stąd słabe i efekty i w konsekwencji spadek motywacji i stany depresyjne. Problemem może być też zaburzone postrzeganie własnego ciała bo nie znam co prawda składu Twojego ciała (jak wypada udział tkanki mięśniowej, tłuszczowej i wody) ale waga 55kg przy 159cm wzrostu to raczej nie powód do narzekań, że jest się za grubym. Mogą być też jakieś braki witamin czy minerałów (na chroniczne przemęczenie przydaje się solidna dawka magnezu).

Musisz sama przyjrzeć się swojej diecie, podejmowanej aktywności fizycznej i ocenić w czym leży problem.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 11:35   #3
pacia91
Wtajemniczenie
 
Avatar pacia91
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 340
Dot.: Przetrenowanie

Dziewczyno, za mało jesz ! To przede wszystkim.
Po drugie jak sama piszesz to, że masz niechęć do diety i aktywności fizycznej, wynika z Twojej psychiki i nie jest to przetrenowanie. Na efekty trzeba czekać i nie można po 2 miesiącach oczekiwać cudów, skoro ten tłuszcz który Ci się nazbierał hodowałaś np. kilka lat.

Poczytaj podwieszone wątki na dietetyce o odżywianiu, jest też temat gdzie dziewczyny wrzucają swoje jadłospisy, popatrz tam, poczytaj i spróbuj wg tego ułożyć swoją dietę.

Nie wiem co ćwiczysz, ale jak twierdzisz, że intensywnie to przy 1200kcal ja bym chyba nie dała rady

P.S. I przestaw myślenie na takie jak miałaś na początku
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
pacia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 11:43   #4
girlpanic
Raczkowanie
 
Avatar girlpanic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Przetrenowanie

Tak, przyznaję, że źle nazwałam ten wątek. Trening jaki wykonuję/wykonywałam to 45 min treningu "interwałowego" (napisałam w cudzysłowiu ponieważ to jest ten trening E. Chodakowskiej 5-6min cardio i potem 10 min ćwiczeń siłowych <- i to trzy serie, wydaje mi się, że to nie są klasyczne interwały). Zdaję sobie z tego sprawę, że w porównaniu do niektórych osób, ćwiczących wiele więcej, mój wysiłek jest właściwie znikomy. Ale po prostu nie wiedziałam sama jak mam to ująć.

Co do węglowodanów to uważam, że dostarczam ich mimo wszystko sporo (moim zdaniem -> jest to zazwyczaj owsianka, jabłka lub czasem truskawki, ciemne pieczywo, bardzo rzadko miód).

Ostatnio sama przestraszyłam się co się w ogóle ze mną dzieje, miałam ochotę płakać, wszystko widziałam w tak krytycznym świetle jak nigdy.
__________________
L'uomo non vola sempre
girlpanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 11:55   #5
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Przetrenowanie

trening wygląda ok-raczej nie on jest przyczyną.

Stawiam na dietę-zbyt małoenergetyczna. Może warto też zrobić sobie podstawowe badania krwi-może to jakieś niedobory, tarczyca też często się w ten sposób pokazuje (tylko tsh to już nie podstawowe badanie krwi tylko rozszerzony profil). Wybierz się do lekarza i niech Ci da skierowanie-raz na jakiś czas warto zrobić. Ale tak jak mówiłam już-i koleżanka wyżej też-dieta jest zbyt uboga!
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 12:34   #6
girlpanic
Raczkowanie
 
Avatar girlpanic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Przetrenowanie

A czy wykonywanie tego treningu 3-4 razy w tygodniu to dobra ilość? Mam na myśli to czy nie jest to jednak zbyt mało?
__________________
L'uomo non vola sempre
girlpanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 13:28   #7
pacia91
Wtajemniczenie
 
Avatar pacia91
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 340
Dot.: Przetrenowanie

Cytat:
Napisane przez girlpanic Pokaż wiadomość
A czy wykonywanie tego treningu 3-4 razy w tygodniu to dobra ilość? Mam na myśli to czy nie jest to jednak zbyt mało?
Myślę, że jest ok. Wydaje mi się, że tak jak już wcześniej wspomniałam Twój problem leży w jedzeniu, a nawet na pewno. Napisz co jesz, tzn. Twój przykładowy jadłospis.
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
pacia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 13:30   #8
miss_salt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 60
Dot.: Przetrenowanie

zrób sobie morfologię bo może się okazać, że masz słabe wyniki i stąd to osłabienie
miss_salt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 14:02   #9
girlpanic
Raczkowanie
 
Avatar girlpanic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Przetrenowanie

Mój przykładowy jadłospis:

I śniadanie - prawie zawsze owsianka nesvita + dosypuję do niej 3 łyżki płatków owsianych górskich
II śniadanie - ostatnio to było jabłko x2, dziś były to dwie kromki chleba żytniego razowego z sałatą + jogurt do picia0%
Obiad - to czasem zupa (obok domu mam bioway i tam kupuję) + bułka razowa również z bioway/ lub chińskie warzywa (ok. 350g)/ lub czasem zdarzyło się, ze były to dwa serki wiejskie lekkie (150g) + dwie kromki żytniego chleba

Potem zazwyczaj dwa serki wiejskie lekkie (dwa z tego względu, że obiad jem ok. godziny 15-16 natomiast kładę się spać ok 24-1, te dwa serki jem co ok 2,5-3h)

Czasem zdarzą się w trakcie dnia truskawki, czasem wlaśnie jogurt do picia 0%, czasem jogurt naturalny 0% z otrębami, ewentualnie kiedy bardzo chce mi się coś słodkiego to łyżeczka dżemu domowego lub pół łyżeczki miodu, na uczelnię zabieram np. sok warzywny

Piję ok 1,5wody dziennie i ok. 3 kubki czerwonej herbaty
__________________
L'uomo non vola sempre

Edytowane przez girlpanic
Czas edycji: 2012-06-25 o 14:03
girlpanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 14:16   #10
pacia91
Wtajemniczenie
 
Avatar pacia91
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 340
Dot.: Przetrenowanie

Cytat:
Napisane przez girlpanic Pokaż wiadomość
Mój przykładowy jadłospis:

I śniadanie - prawie zawsze owsianka nesvita + dosypuję do niej 3 łyżki płatków owsianych górskich
II śniadanie - ostatnio to było jabłko x2, dziś były to dwie kromki chleba żytniego razowego z sałatą + jogurt do picia0%
Obiad - to czasem zupa (obok domu mam bioway i tam kupuję) + bułka razowa również z bioway/ lub chińskie warzywa (ok. 350g)/ lub czasem zdarzyło się, ze były to dwa serki wiejskie lekkie (150g) + dwie kromki żytniego chleba

Potem zazwyczaj dwa serki wiejskie lekkie (dwa z tego względu, że obiad jem ok. godziny 15-16 natomiast kładę się spać ok 24-1, te dwa serki jem co ok 2,5-3h)

Czasem zdarzą się w trakcie dnia truskawki, czasem wlaśnie jogurt do picia 0%, czasem jogurt naturalny 0% z otrębami, ewentualnie kiedy bardzo chce mi się coś słodkiego to łyżeczka dżemu domowego lub pół łyżeczki miodu, na uczelnię zabieram np. sok warzywny

Piję ok 1,5wody dziennie i ok. 3 kubki czerwonej herbaty
Czyli jest tak jak myślałam...do dupy
Poczytaj wątki na dietetyce, jedz 5-6 posiłków skoro chodzisz spać o 24.
Dieta kuleje dlatego marne efekty.
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
pacia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 14:21   #11
girlpanic
Raczkowanie
 
Avatar girlpanic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Przetrenowanie

Czytałam naprawdę bardzo wiele z tym, że nie wiem skąd pojawia się we mnie takie przekonanie, że właściwie wszystko jest kaloryczne i "niedobre"
Czy mogłabyś mi podpowiedzieć co mogłabym wyeliminować czy też co włączyć konkretnie do diety?
__________________
L'uomo non vola sempre
girlpanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 14:41   #12
pacia91
Wtajemniczenie
 
Avatar pacia91
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 340
Dot.: Przetrenowanie

Cytat:
Napisane przez girlpanic Pokaż wiadomość
Czytałam naprawdę bardzo wiele z tym, że nie wiem skąd pojawia się we mnie takie przekonanie, że właściwie wszystko jest kaloryczne i "niedobre"
Czy mogłabyś mi podpowiedzieć co mogłabym wyeliminować czy też co włączyć konkretnie do diety?
Śniadanie - ja codziennie na śniadanie jem owsiankę bo ją uwielbiam Ty widzę też, tylko jest jedna różnica, ja jem prawdziwą owsiankę a nie jakąś przetworzoną nesvite. Piszesz, że dosypujesz do niej górską, to jedz samą górską bez tego syfu. Daj sobie 5-6 łyżeczek, ugotuj na mleku czy jak lubisz do tego np. truskawki i mamy pyszne śniadanko

II śniadanie - jabłko to za mało, chlebek razowy ok, ale dołóż do tego jakąś wędlinę np.drobiową, pomidorka,ogórka, serek wiejski lub jajko, możesz też zrobić sobie jajecznicę, omlet itp.

Obiad - nie wiem co to bioway bo nie korzystam na obiad możesz sobie upiec rybkę, pierś z kurczaka, do tego jakiś ryż czy kasza gryczana i warzywa

Podwieczorek - hmm...tutaj niektórzy mogą się ze mną nie zgodzić ale żeby się nie dać zwariować możesz sobie czasami zjeść coś słodkiego, nie mówie, że masz się rzucać na całą tabliczkę czekolady czy coś ale np. rządek ciemnej czekolady nie zaszkodzi, jakiś koktajl np. truskawkowy, a tak to jogurt naturalny + kilka orzechów, serek homo naturalny, serek wiejski itp.

Kolacja - no i tutaj to praktycznie samo białko, serek wiejski, ryba, kurczak, jajka i do tego jakieś warzywa.

To tak przykładowo, na szybko. Nie musisz się tego sztywno trzymać. Na dietetyce jest wątek z przykładowymi jadłospisami, jak nie będziesz mieć pomysłu na któryś posiłek to zerknij tam
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
pacia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 14:44   #13
girlpanic
Raczkowanie
 
Avatar girlpanic
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Przetrenowanie

Dziękuję bardzo
__________________
L'uomo non vola sempre
girlpanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 17:54   #14
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Przetrenowanie

Ja ze swojej strony radziłabym ograniczyć te jogurty-bo i cóż z tego, że 0% skoro to się tak naprawdę nie o ten tłuszcz rozchodzi a o laktozę, której jest tyle samo w jogurcie zwykłym czy 0%.
No i Nesvita czy inne pseudo dietetyczne mieszanki musli to największe gówno jakie może być-w składzie pełno cukrów, soli, konserwantów. Kup zwykłe płatki owsiane, jakieś rodzynki, orzechy, owoce czy co tam lubisz i tak rób swoją owsiankę-wyjdzie o wiele taniej, bo te wszystkie saszetki tak naprawdę bardzo drogo wychodzą a i z korzyścią dietetyczną dla Ciebie.

No i białka malutko-do śniadania w zasadzie w ogóle, później też cieniutko. Nie polegałabym raczej na serkach wiejskich jako źródle białka-przez laktozę właśnie-zjedzenie zamiast tego piersi z kurczaka z wody/na parze/z grilla/usmażonej na jakimś dobrym oleju czy ryby. Ogólnie zdecydowanie za dużo nabiału w tej Twojej diecie.

No i z owocami też nie ma co szaleć-jednak fruktoza to też cukier. Dwa jabłka to kiepski posiłek-dostarczasz tylko cukrów, zero dobrego źródła energii, zero białka-za to zagwarantowany skok i spadek cukru we krwi.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.