Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-08, 21:23   #1831
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Z tym niemieckim rynkiem bardzo ciekawe- jutro przyjezdza tesciowa z niemiec, podyskutuje z nia ;-)

Z tym miodem ryzykuje, milo sie uzywalo, wiele nie strace, bo i tak jest beznadziejnie.

Olejek kupie, bo w sumie juz dawno mialam w planach, zawsze sie moze przydac, a zawsze zapomne. ;-)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 21:37   #1832
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Miód, z tego co wiem, nie stanowi sam w sobie pożywki dla bakterii
Mam właśnie wielokwiatowy, póki co pomaga na drobne problemy. Przyspiesza znikanie pryszczy.
To był kiedyś popularny pogląd. Polecano też trądzikowcom zmieniać codziennie poszewki od poduszki, dezynfekować alkoholem słuchawkę od telefonu itd.

W każdym razie ja nie będę polecać metod, których nie sprawdziłam.
Miód wielokwiatowy ma mieć akurat jedną z najniższych wartości antybiotycznych. Wiosenny jakieś siedem razy mniejszą niż letni np. Miód z każdego ula jest inny...

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-02-08 o 21:41
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 21:40   #1833
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Chimy bo Niemcy zajadają się odpadami... W sensie to co się tu czasami sprzedaje za ciężkie pieniądze często jest odpadem którego w Rosji by nie sprzedano, nie sprzedano by tego też do restauracji. Podobnie jak my wciskamy im gorszą jakościowo kiełbasę ( np zwyczajną) i oni ją sprzedają za 20€/ kg... Kulinarnie naiwni
To dla mnie jakaś nowość. Mnie niemiecka kuchnia smakuje, jest w sumie dość podobna do polskiej, a wybór produktów, zwłaszcza tych eko, jest duży. Tutaj na przykład nie muszę sterczeć przy półce z masłem i czytać składów i drobnych druczków, żeby czasem nie kupić jakiejś podróby sprytnie udającej masło, bo tu takich podrób nie ma. To samo z jajkami, w polskim markecie często musiałam wymacać co najmniej kilka opakowań, żeby zobaczyć oznaczenie, bo przecież zapewnieniom producenta, że to jaja od kury z wybiegu nie można wierzyć.
Żeby jeszcze kosmetyki mieli sensowne, to by było fajnie.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kokos mnie koszmarnie zapycha, kremy też, uwielbiam wodne serum, trzymałam się kurczowo tego z Alterry, ale z Nowym Rokiem zostało wycofane z polskich Rossmannów, nie wiem co dalej będzie. Można podobne kupić, ale poniżej 50 zł i nie przez internet, to nie ma szans, a to kosztowało 15zł i drugiego takiego na rynku nie ma. Na razie jadę na zapasie, który udało mi się w ostatniej chwili dorwać.
A co to za zamiennik znalazłaś?

Ja za olejkiem z drzewa herbacianego nie przepadam. Miałam z trzy buteleczki, ale jakoś efektów nigdy nie było. Miałam też niedawno szampon do włosów tłustych z tym olejkiem i też bez rewelacji. Ale chętnie wrócę do olejku pichtowego, choćby tylko ze względu na zapach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 21:47   #1834
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja za olejkiem z drzewa herbacianego nie przepadam. Miałam z trzy buteleczki, ale jakoś efektów nigdy nie było. Miałam też niedawno szampon do włosów tłustych z tym olejkiem i też bez rewelacji. Ale chętnie wrócę do olejku pichtowego, choćby tylko ze względu na zapach.
Jak używasz pichtowego? W moim przypadku herbaciany jest skuteczny, ale od dawna poszukuję zamiennika, bo ze względu na zapach nie nadaje się do używania wśród ludzi...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 21:55   #1835
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Jak używasz pichtowego? W moim przypadku herbaciany jest skuteczny, ale od dawna poszukuję zamiennika, bo ze względu na zapach nie nadaje się do używania wśród ludzi...
Dawno temu łączyłam go z olejem rycynowym i masowałam twarz. Teraz olejów na twarz nie kładę, więc musiałabym mu wymyślić inne towarzystwo, najprędzej jako tonik, albo punktowo. On też nieźle daje Choinkami. Ja akurat lubię, ale niektórych może odrzucić tak jak mnie odrzuca zapach olejku goździkowego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 22:05   #1836
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To dla mnie jakaś nowość. Mnie niemiecka kuchnia smakuje, jest w sumie dość podobna do polskiej, a wybór produktów, zwłaszcza tych eko, jest duży. Tutaj na przykład nie muszę sterczeć przy półce z masłem i czytać składów i drobnych druczków, żeby czasem nie kupić jakiejś podróby sprytnie udającej masło, bo tu takich podrób nie ma. To samo z jajkami, w polskim markecie często musiałam wymacać co najmniej kilka opakowań, żeby zobaczyć oznaczenie, bo przecież zapewnieniom producenta, że to jaja od kury z wybiegu nie można wierzyć.
Żeby jeszcze kosmetyki mieli sensowne, to by było fajnie.



A co to za zamiennik znalazłaś?

Ja za olejkiem z drzewa herbacianego nie przepadam. Miałam z trzy buteleczki, ale jakoś efektów nigdy nie było. Miałam też niedawno szampon do włosów tłustych z tym olejkiem i też bez rewelacji. Ale chętnie wrócę do olejku pichtowego, choćby tylko ze względu na zapach.
Chodzi mi bardziej o importowane rzeczy.
A kuchnia niemiecka jest dobra tyle że kiełbas nie mają dobrych, nie znają dobrego kawioru i gotują tatara może my też tak robimy z produktami i potrawami których nie znamy ( my polacy) .
Smakują mi ich salcesony, lubie to że maja opisane gatunki ziemniaków, ale mięsa w markecie bym nie kupuła podobnie owoców. Mój brat był u nas na wakacje i pracował przy pakowaniu owoców.( studiuje i dorabiał)..może coś o niemieckim" eco " powiedzieć.... To eco leci z tej samej taśmy i ląduje w edece koło nie eco... Podobnie mięso ... Gdy przyjechałam do niemiec , nie miałam pracy bo zaczynałam ją dwa mieś po przyjeździe.. a kaucje trzeba było pokryć. pracowałam w jednym z największych w regione zakładów produkujących mięso....w życiu nie widziałam nic bardziej obleśnego, i faktycznie jest tak że leci jeden sort mięsa i maszyna rozdziela tylko na dwie taśmy . jedne stemplują jako delikates ,drugie jako eco. Nie jest lepiej niż w Polsce.
Totalna ściema. kontrola? Kontrola zapowiada się dwa dni wcześniej... Śmiech na sali. Robią co chcą. Nie wierzę w Niemiecką solidność... Ok jest czysto, jest steryl ale mięso leje się spirytem jak kilka chwil za długo leży na taśmie czasami po 5 x zamim trafi do pakowni..
Mięso i produkty gotowe z tego zakladu sprzedawane są też w Polsce.
Mogę podać nazwę zakładu na priv , będziesz wiedziała czego unikać... Bo tam się cuda działy:p
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-02-08 o 22:28
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 22:22   #1837
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
To był kiedyś popularny pogląd. Polecano też trądzikowcom zmieniać codziennie poszewki od poduszki, dezynfekować alkoholem słuchawkę od telefonu itd.
Oooo, to teraz trzeba by te poglądy uaktualnić i zlecać dezynfekcję smatrfonów :-D
macka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-08, 22:26   #1838
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
To był kiedyś popularny pogląd. Polecano też trądzikowcom zmieniać codziennie poszewki od poduszki, dezynfekować alkoholem słuchawkę od telefonu itd.

W każdym razie ja nie będę polecać metod, których nie sprawdziłam.
Miód wielokwiatowy ma mieć akurat jedną z najniższych wartości antybiotycznych. Wiosenny jakieś siedem razy mniejszą niż letni np. Miód z każdego ula jest inny...

Wiesz że ja chyba całe ubiegłe lato wymieniałam poszewki...może nie co codziennie ale co drugi dzień.. Ręcznik do twarzy też. W końcu zabrakło i poszewek i przeszło mi przez myśl że używam standardowych detergentów do prania i tak czy siak je wcieram w twarz...
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 22:30   #1839
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
To był kiedyś popularny pogląd. Polecano też trądzikowcom zmieniać codziennie poszewki od poduszki, dezynfekować alkoholem słuchawkę od telefonu itd.

W każdym razie ja nie będę polecać metod, których nie sprawdziłam.
Miód wielokwiatowy ma mieć akurat jedną z najniższych wartości antybiotycznych. Wiosenny jakieś siedem razy mniejszą niż letni np. Miód z każdego ula jest inny...
Ja zmieniam poszewki raz w tygodniu Ręcznik mam oddzielny do twarzy i tez zmieniam co ok 2-3 dni. Nie wiem czy polecam, bo nie wiem co konkretnie jest zasługą, że mam zdecydowanie mniej pryszczy. stosuję co się da.

Mam letni, skoro ma najniższe wartości, to tym bardziej ciekawi mnie działanie tych z wyższymi. Poza tym to sformułowanie "najniższe wartości" nie znaczy jeszcze, że nie ma ich w ogóle, albo, że ma ich mało.

To prawda, każda seria miodu jest inna, nawet w tej samej pasiece.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co to za zamiennik znalazłaś?
A nie pamiętam już, ale na pewno ekoampułki, serum ujędrniające Lavera, hydrogel Sensitiv Alvy.

Miałam próbkę tej Alvy i Argile Provence serum Rosentau, obydwa przyjemne, ale niedostatecznie nawilżające. Tzn to Alvy nawet nawilżało, ale wchłaniało mi się za bardzo, do tępego matu, coś w stylu, w środku czuć to nawodnienie, z wierzchu zastygła skorupa. Typowe pordukty wymagające użycia kremu, czy substytutu na wierzch.

To ekstra mają w tych Niemczech, tylko u nas takie chore prawo jest, że jak coś zawiera 5% np soku z malin, to już można nazwać produkt malinowym, pomimo, że 95% to syrop glukozowo-fruktozowy i koncentrat z winogron.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 22:49   #1840
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja zmieniam poszewki raz w tygodniu Ręcznik mam oddzielny do twarzy i tez zmieniam co ok 2-3 dni. Nie wiem czy polecam, bo nie wiem co konkretnie jest zasługą, że mam zdecydowanie mniej pryszczy. stosuję co się da.

Mam letni, skoro ma najniższe wartości, to tym bardziej ciekawi mnie działanie tych z wyższymi. Poza tym to sformułowanie "najniższe wartości" nie znaczy jeszcze, że nie ma ich w ogóle, albo, że ma ich mało.

To prawda, każda seria miodu jest inna, nawet w tej samej pasiece.



A nie pamiętam już, ale na pewno ekoampułki, serum ujędrniające Lavera, hydrogel Sensitiv Alvy.

Miałam próbkę tej Alvy i Argile Provence serum Rosentau, obydwa przyjemne, ale niedostatecznie nawilżające. Tzn to Alvy nawet nawilżało, ale wchłaniało mi się za bardzo, do tępego matu, coś w stylu, w środku czuć to nawodnienie, z wierzchu zastygła skorupa. Typowe pordukty wymagające użycia kremu, czy substytutu na wierzch.

To ekstra mają w tych Niemczech, tylko u nas takie chore prawo jest, że jak coś zawiera 5% np soku z malin, to już można nazwać produkt malinowym, pomimo, że 95% to syrop glukozowo-fruktozowy i koncentrat z winogron.
Prawo Niemieckie dotyczące znakowania produktów jest w zasadzie jednolite z Polskim. Polska daje radę.
W prawie unijnym istnieje coś takiego jak nazwa zwyczajowa, co pozwala producentowi Na " pewną elastyczność" nie tylko w Polsce.

http://m.mistrzbranzy.pl/artykuly/pokaz/id/1921

http://www.cdr.gov.pl/aktualnoci-mai...kowaniu-ywnoci

http://www.cdr.gov.pl/pol/o_radom/znakowanie.ppt
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-02-08 o 22:52
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 22:53   #1841
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Prawo Niemieckie dotyczące znakowania produktów jest w zasadzie jednolite z Polskim. Polska daje radę.
W prawie unijnym istnieje coś takiego jak nazwa zwyczajowa, co pozwala producentowi Na " pewną elastyczność" nie tylko w Polsce.

http://m.mistrzbranzy.pl/artykuly/pokaz/id/1921

http://www.cdr.gov.pl/aktualnoci-mai...kowaniu-ywnoci
Być może jest jednolite prawo, ale jednak mentalność jest zupełnie inna. Tam wiedzą, że nie warto naginać przepisów, bo się to przeciwko nim obróci. Ludzie mają większą świadomość tego co kupują.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-08, 22:59   #1842
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Być może jest jednolite prawo, ale jednak mentalność jest zupełnie inna. Tam wiedzą, że nie warto naginać przepisów, bo się to przeciwko nim obróci. Ludzie mają większą świadomość tego co kupują.


Miałam okazje tu pracować.... Mit. Wiesz że kontrola w dużym zakładzie jest w Niemczech zawsze zapowiedziana...? Sanepid nie uprzedza. Nie mówię że w Polsce jest lepiej ale nie jest tak że wiem tutaj co kupuje... Inny kraj "shit" ten sam.
Nie słyszałam o ty, żeby duży zakład na terenie NWR dostał jakąś karę w ostatnich latach za łamanie zasad higieny..a sprawdzam bo piszę ( nareszcie) magisterkę z prawa unijnego i jest to dla mnie po prostu interesujące.
Tak samo informuje się tu o kontrolach tylko nie dla łapówki a ze strachu
Starają się ale gdzie mogą rąbią konsumenta aż miło( w polsce się nie starają i rombią i oto cała różnica)
Od kiedy zobaczyłam te dwa oznaczenia dla jednej partii mięsa to nie ufam w kartki. Coś kupować trzeba więc jezdze na targ. Nie wiem co kupuje ale ładnie pachnie i jest milo
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-02-08 o 23:07
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 23:06   #1843
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość


Miałam okazje tu pracować.... Mit. Wiesz że kontrola w dużym zakładzie jest w Niemczech zawsze zapowiedziana...? Sanepid nie uprzedza. Nie mówię że w Polsce jest lepiej ale nie jest tak że wiem tutaj co kupuje... Inny kraj "shit" ten sam.
Nie słyszałam o ty, żeby duży zakład na terenie NWR dostał jakąś karę w ostatnich latach za łamanie zasad higieny..a sprawdzam bo piszę ( nareszcie) magisterkę z prawa unijnego i jest to dla mnie po prostu interesujące.
Ok nie będę się spierać z fachowcem

Może źle się wyraziłam, ale odniosłam się do tego, jak to wygląda w praktyce, np z kupnem masła, tak jak pisze Chimay. Może nie chodzi o naginanie przepisów, jak napisałam, a bardziej o uczciwość na etykietach, czy podział w sklepach, że masło leży osobno, a wyrób masłopodobny osobno na innych półkach.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-08, 23:13   #1844
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ok nie będę się spierać z fachowcem

Może źle się wyraziłam, ale odniosłam się do tego, jak to wygląda w praktyce, np z kupnem masła, tak jak pisze Chimay. Może nie chodzi o naginanie przepisów, jak napisałam, a bardziej o uczciwość na etykietach, czy podział w sklepach, że masło leży osobno, a wyrób masłopodobny osobno na innych półkach.
Nie jestem specjalistą, ale interesowało mnie to bo miałam ogromny bulwers dwa lata temu ( nie wykluczam że w Polsce by był to większy bulwers)

No tak masło to masło śmietana jest śmietaną. Sok różnie
Jedno co wydaje mi się faktem to że jest tu po prostu czysto ręce dezynfekuje się co 30 minut. Rękawiczki zmienia co 30 na inny kolor. Tłuszcz wymienia co 100 marży( w przypadku dań smażonych na głębokim tłuszczu ( co ciekawe flizy spalenizny wybiera się z gotowych usmażonych rzeczy więc lataja sobie kotlety z węglem)ale myśle ze nie musimy mieć w Polsce kompleksow.


Ok nie przynudzam idę spać chłop wrócił na weekend . Dobrej nocy i samych udanych zakupów w razie czego służe nazwą firmy która nieuczciwie pakuje wołowine
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-02-08 o 23:17
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 06:36   #1845
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Loyd, ja poprosze o priv ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 07:25   #1846
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Loyd ja tez poproszę nazwe na priv
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 16:24   #1847
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Nie jestem specjalistą, ale interesowało mnie to bo miałam ogromny bulwers dwa lata temu ( nie wykluczam że w Polsce by był to większy bulwers)

No tak masło to masło śmietana jest śmietaną. Sok różnie
Jedno co wydaje mi się faktem to że jest tu po prostu czysto ręce dezynfekuje się co 30 minut. Rękawiczki zmienia co 30 na inny kolor. Tłuszcz wymienia co 100 marży( w przypadku dań smażonych na głębokim tłuszczu ( co ciekawe flizy spalenizny wybiera się z gotowych usmażonych rzeczy więc lataja sobie kotlety z węglem)ale myśle ze nie musimy mieć w Polsce kompleksow.


Ok nie przynudzam idę spać chłop wrócił na weekend . Dobrej nocy i samych udanych zakupów w razie czego służe nazwą firmy która nieuczciwie pakuje wołowine
A często jesteś w Polsce, czy w rozjazdach?
U nas niestety z tym masłem przeginają, każde masło oraz wyrób masłopodobny mają identyczne opakowania i napisy i leży tak z 7 rodzajów na jednej półce obok siebie, podrabiają wszystko, nawet osełkę, nie wiem jak jest z tym w innych krajach UE, Chimay dobrze zwróciła uwagę na to. Już nie wspomnę, że składów trzeba szukać z lupą i najlepiej przy dobrym świetle, a jak ktoś ma wadę wzroku i zapomniał okularów, to już w ogóle zakupy kończą się fiaskiem, bo w większych marketach nikt Ci nie pomoże, a w małych sklepikach wciskają co im wygodnie zwłaszcza starszym ludziom

Dziewczyny, zainteresował mnie ten produkt, miałyście może styczność? :
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...th.html&next=1
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 17:16   #1848
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Totalna ściema. kontrola? Kontrola zapowiada się dwa dni wcześniej... Śmiech na sali. Robią co chcą. Nie wierzę w Niemiecką solidność... Ok jest czysto, jest steryl ale mięso leje się spirytem jak kilka chwil za długo leży na taśmie czasami po 5 x zamim trafi do pakowni..
Mięso i produkty gotowe z tego zakladu sprzedawane są też w Polsce.
Mogę podać nazwę zakładu na priv , będziesz wiedziała czego unikać... Bo tam się cuda działy:p
Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Miałam okazje tu pracować.... Mit. Wiesz że kontrola w dużym zakładzie jest w Niemczech zawsze zapowiedziana...? Sanepid nie uprzedza. Nie mówię że w Polsce jest lepiej ale nie jest tak że wiem tutaj co kupuje... Inny kraj "shit" ten sam.
W sumie to mnie to nie dziwi. W mojej pracy w działce medycznej też kontrole są zapowiadane. Ciekawe, czy jest kraj, gdzie jest inaczej Chociaż akurat co do mojej pracy to nie ma co porównywać jej standardów z polskimi, bo różnica jest ogromna. Staram się nie wdawać w szczegóły, jak ktoś pyta jak różne rzeczy wyglądały jak pracowałam w Polsce, bo po prostu nie chcę własnemu krajowi takiej laurki wystawiać.

Poproszę priva

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja zmieniam poszewki raz w tygodniu Ręcznik mam oddzielny do twarzy i tez zmieniam co ok 2-3 dni. Nie wiem czy polecam, bo nie wiem co konkretnie jest zasługą, że mam zdecydowanie mniej pryszczy. stosuję co się da.

We własnym mieszkaniu zmieniałam często. Teraz nie, bo nie zawsze mam możliwość robić tak często prania, żeby zawsze mieć zapas świeżych poszewek. Nie widzę różnicy w stanie cery.



Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zainteresował mnie ten produkt, miałyście może styczność? :
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...th.html&next=1
Fajna flaszka. Ale nie kupiłabym przez denata i glicerynę.
Moja skóra zrobiła się na alko wyjątkowo przeczulona, może nie tyle podrażnia, co okropnie wysusza. Zaczęło się to dziać po eksperymentach z kwasami, które najwidoczniej uwrażliwiły mi cerę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-09, 17:35   #1849
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korahja mieszkam teraz głównie w Niemczech. W Polsce nie byłam od wakacji. Niestety nie wiem jak to wygląda ale wierze że słabo

chimy
Polski sanepid nie ma obowiązku informować o kontroli ,a tu w De właściwie nie wiem czy muszą ale informują . Wtedy wiadomo.. Dwa dni sprzątania i wszystko jest cacy

Wysłałam wszystkim zainteresowanym prywatne wiadomości
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-02-09 o 17:38
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-09, 18:01   #1850
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

U nas to wiadomo, sanepid przyjdzie niezapowiedziany, jeśli wcześniej w łapę nie dostanie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 06:41   #1851
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Codzinnie budze sie z szarzala skora,pomiomo ze co tydzien robie piling enzymatyczny skora(mieszana,wrazliwa) ,codziennie rano pod makijaz krem nawilzajacy i na noc krem nawilzajacy.dlaczego ?co pomoze?
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 08:35   #1852
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja mam poszarzałą skórę jak jestem chora...jak maluje się tydzień z rzędu. Najczęściej taką mają, osoby chore, z anemią, palacze lub po prostu mający taką...bez powodu.
Zrób badania. Z kosmetyków fajne jest serum z witaminą c.

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
U nas to wiadomo, sanepid przyjdzie niezapowiedziany, jeśli wcześniej w łapę nie dostanie.
Zastanawiam się czy tu nie jest podobnie
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 09:33   #1853
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Codzinnie budze sie z szarzala skora,pomiomo ze co tydzien robie piling enzymatyczny skora(mieszana,wrazliwa) ,codziennie rano pod makijaz krem nawilzajacy i na noc krem nawilzajacy.dlaczego ?co pomoze?
Również polecam witaminę C, może być doustnie. A jeśli cera ogólnie ma szarawy koloryt, to przydałoby jej się porządne złuszczenie, peelingiem kwasowym, np iwostinu, mają teraz 3 różne peelingi na noc, dobre dla początkujących, jeśli nigdy nie próbowałaś. Pomocny moze okazać się też własnoręcznie zrobiony peeling kwasem migdałowym.

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy tu nie jest podobnie
To tak w ramach pocieszenia
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-11, 10:34   #1854
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Wit. C, serum z wit. C, sok z granata
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 01:48   #1855
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Zszarzala skora to taka uroda u wielu osob i nie sa oni chorzy.
Stosuje obecnie serum migdalowe z BU i po nim mam taka szara skore,tak samo bylo gdy stosowalam EFFACLAR DUO z LaRochePosay + -skorA PO nim wygladala na bardooo szarawa.


A pilingow mocnych nie moge stosowac bo mam skore Bardzoo wrazliwa naczynkowa+ mieszana,jak ja podranie czyms to jakby stan zapalny sie pojawia-zaczerwieniona podrazniona,jakby pokrzywka

---------- Dopisano o 01:48 ---------- Poprzedni post napisano o 01:43 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wit. C, serum z wit. C, sok z granata
a gdzie kupic sok z granata?

Edytowane przez ORIENT Music
Czas edycji: 2015-02-12 o 01:47
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 08:26   #1856
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
a gdzie kupic sok z granata?
Większe spożywcze, markety, apteki, sklepy ze zdrową żywnością. Ja mam u siebie w Intermarche kilka rodzajów, znalazłam tez takie malutkie pojemności. Nie wiem czy wiesz, ale sok ten jest świetny nie tylko do picia, ale też jako tonik, albo maseczka.

Przy okazji wspomnę, że zamrażanie okazało się doskonałą opcją. Po kilku miesiącach od poporcjowania i zamrożenia otworzyłam wczoraj ostatnią buteleczkę granata i jest świeżutki i dobrze pachnie, smakuje i działa

No ale teraz chyba wygodniej i nie dużo drożej będę kupować te małe pojemności, skoro mam je pod nosem.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 09:07   #1857
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korah, czyli Ty nie tylko pijesz, ale i nakladasz na twarz ten sok z granata?
Musze kupic Twoje typy jakos ostatnio mi sie sprawdzaja, serum z alterry-mam totalna koncowke:-(, no i miod! -uzywam kilka dni, a jest wow. Skora nawilzona, miekka, i co najwaznirjsze: wulkan, ktory mialam nad brwia, gigant, ktory normalnie by mi siedzial i ze dwa tygodnie- juz drugiego dnia byl duuuzo mniejszy, teraz zostala tylko mala kropeczka, wielkosci malego pryszczyka.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 09:55   #1858
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Korah, czyli Ty nie tylko pijesz, ale i nakladasz na twarz ten sok z granata?
Musze kupic Twoje typy jakos ostatnio mi sie sprawdzaja, serum z alterry-mam totalna koncowke:-(, no i miod! -uzywam kilka dni, a jest wow. Skora nawilzona, miekka, i co najwaznirjsze: wulkan, ktory mialam nad brwia, gigant, ktory normalnie by mi siedzial i ze dwa tygodnie- juz drugiego dnia byl duuuzo mniejszy, teraz zostala tylko mala kropeczka, wielkosci malego pryszczyka.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Oczywiście Zwłaszcza pod serum, kolagen, jak ktoś lubi, to pod krem, do samorobionych maseczek, jako nośnik, zdecydowanie tak jak z miodem, można się mile zaskoczyć co drzemie w takim soczku i jaką to ma moc. Trzeba nadmienić, że ekstrakty, czy soki są dodawane do kosmetyków, tyle, że niestety w malutkich ilościach. ponieważ jest problem z konserwacją takiego produktu.

A chyba po skończeniu ostatniej butelki pójdę za ciosem i wypróbuję inny sok z owocu bogatego w antyoksydanty, np żurawiny, albo winogron, w końcu np marka Caudalie ma w ofercie czystą wodę winogronową w postaci mgiełki, są dwie pojemności do wyboru, ponoć jest rewelacyjna.

Co do miodu, to niestety przerwałam stosowanie ponieważ jestem teraz przeziębiona na maksa i wody używam tylko do higieny intymnej, a tak to przemywam się nawilżanymi chusteczkami, bo jak wejdę pod prysznic, to się na amen doprawię, a niestety nie mogę sobie teraz pozwolić na chorowanie Strasznie jestem podatna na powikłania, zawsze mi idzie na uszy i oskrzela. Tym razem nigdzie nie wychodzę i łykam tę wit. C, nie ukrywam, że liczę na jej cudowne działanie i że łagodniej przez to przejdę.
Używałam miodu jednakże przez 3 dni pod rząd i cera była z dnia na dzień coraz ładniejsza, gładsza, wypryski mi całkiem zeszły. Jak tylko dojdę do siebie to wracam do miodku, na razie doustnie przyjmuję
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 10:06   #1859
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Zszarzala skora to taka uroda u wielu osob i nie sa oni chorzy.
Stosuje obecnie serum migdalowe z BU i po nim mam taka szara skore,tak samo bylo gdy stosowalam EFFACLAR DUO z LaRochePosay + -skorA PO nim wygladala na bardooo szarawa.


A pilingow mocnych nie moge stosowac bo mam skore Bardzoo wrazliwa naczynkowa+ mieszana,jak ja podranie czyms to jakby stan zapalny sie pojawia-zaczerwieniona podrazniona,jakby pokrzywka

---------- Dopisano o 01:48 ---------- Poprzedni post napisano o 01:43 ----------


a gdzie kupic sok z granata?
Są takie naturalne w sklepach, ale strasznie drogie. Ja sobie kupuje granata i w chusteczce / waciku miazdze nasionka i przemywam twarz sokiem lub robie oklady. Efekty naprawdę widać szybko. Poza tym trzeba jesc granata świetny antyoksydant. Ja jestem palaczka więc szczególnie mam problem z szarą cera
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 10:55   #1860
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Są takie naturalne w sklepach, ale strasznie drogie. Ja sobie kupuje granata i w chusteczce / waciku miazdze nasionka i przemywam twarz sokiem lub robie oklady. Efekty naprawdę widać szybko. Poza tym trzeba jesc granata świetny antyoksydant. Ja jestem palaczka więc szczególnie mam problem z szarą cera
W przeliczeniu sok jest tańszy od owoców. W 1 litrze za cenę 15 zł jest sok z 6-7 sztuk dużego owocu Ale sok prosto ze świeżego owocu wyciśnięty bez wątpienia jest lepszy
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:31.