Pedagog szkolny - kwalifikacje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-21, 10:12   #1
Verth
Przyczajenie
 
Avatar Verth
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15

Pedagog szkolny - kwalifikacje


Nie, nie, wbrew pozorom nie chcę pytać o to, jakie muszę mieć kwalifikacje, żeby zostać pedagogiem, bo znam treść odpowiedniego rozporządzenia. Sytuacja jest następująca: znalazłam świeże ogłoszenie, że placówka poszukuje pedagoga na umowę-zlecenie, kilka godzin w tygodniu. Wymóg odnoszący się do wykształcenia został ujęty jako: "wyższe (w tym licencjat)". Wygooglowałam placówkę na podstawie adresu mejlowego i okazało się, że to niepubliczne liceum. Wiem, że zgodnie z rozporządzeniem, pedagog szkolny w liceum (w odróżnieniu od podstawówki czy gimnazjum) musi mieć wykształcenie magisterskie (a ja mam licencjat, studia magisterskie w toku). I stąd moja wątpliwość: znam przepisy i wiem, że zgodnie z nimi licencjat to za mało. Tym niemniej, pracodawca sformułował wymóg w taki, a nie inny sposób, a do tego w grę nie wchodzi karta nauczyciela, tylko właśnie umowa-zlecenie.
Dziewczyny, może jesteście mądrzejsze ode mnie i powiecie mi, o co może tutaj chodzić? Pedagog na umowę-zlecenie nie podpada pod rozporządzenie? Placówka niepubliczna rządzi się innymi prawami? Pierwszy raz spotykam się z opcją zatrudniania pedagoga na umowę-zlecenie i będę wdzięczna za szybką odpowiedź od uświadomionych w temacie, bo biję się z myślami, czy wysłać CV.

Wiadomo, że aplikować nigdy nie zaszkodzi, ale chodzi mi o szybką ocenę, czy tutaj w ogóle jest sens.
Verth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 10:15   #2
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Pedagog szkolny - kwalifikacje

Aplikuj Nie masz nic do stracenia, a możesz jedynie zyskać masz mgr w toku i wg mnie jeśli "spodobasz" się dyrekcji będziesz mogla dokończyc mgr.
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.