Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-16, 13:07   #31
kiiko
Zakorzenienie
 
Avatar kiiko
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 6 254
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Cytat:
Napisane przez AnonimowaMoni Pokaż wiadomość
No ja do pomocy będę miała tylko rączki Tż, ale on bardzo chętnie pomoże

Dół sukienki fajny, ale ta pierzasta góra mi nie leży.

Co do mojej sukienki to ja początkowo chciałam podobną do drugiej ślubnej sukienki księżnej Kate i podobny sweterek, ale niestety u mnie zaważyły koszty.
Swoją kupiłam na wyprzedaży w salonie ( oj w USA to mają takie wyprzedaże, nie to co u nas) za 20% ceny.
wow zazdroszczę takiej ceny! taak, właśnie słyszałam o tych słynnych wyprzedażach, niestety u nas to nierealne ja słyszałam w ogóle, że bardzo się opłaca szyć sukienkę niż kupować i muszę to koniecznie sprawdzić, chociaż trochę się obawiam tych krawcowych... takie druga sukienka Kate faktycznie jest fajna z tym swetereczkiem

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was się orientuje czy w okolicy Wrocławia są takie sale ?
niestety nie mam w ogóle roznania jeśli chodzi o inne miasta niż warszawa
kiiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 06:34   #32
AnonimowaMoni
Zakorzenienie
 
Avatar AnonimowaMoni
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3 618
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Cytat:
Napisane przez kiiko Pokaż wiadomość
wow zazdroszczę takiej ceny! taak, właśnie słyszałam o tych słynnych wyprzedażach, niestety u nas to nierealne ja słyszałam w ogóle, że bardzo się opłaca szyć sukienkę niż kupować i muszę to koniecznie sprawdzić, chociaż trochę się obawiam tych krawcowych... takie druga sukienka Kate faktycznie jest fajna z tym swetereczkiem

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------



niestety nie mam w ogóle roznania jeśli chodzi o inne miasta niż warszawa
Szycie jest tańsze tylko pytanie jak ta suknia wyjdzie. Ona będzie wzorowana na oryginale, ale to nie będzie ta suknia. krawcowa nie ma wykroju więc uszyje tak jak się jej wydaje.
Często wychodzi nawet lepiej bo można sobie "zmiksować" jakieś sukienki, coś zrobić po swojemu i wyjdzie fajnie Ale pewnie zdarzają się też koszmarki.
AnonimowaMoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 21:19   #33
alidavi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Czesc dziewczyny,

jestem nowa na tym forum i dopiero co swiezo zareczona Bardzo zainteresowal mnie ten watek (zdjecia i inspiracje sa po prostu boskie!!) bo my tez myslimy o takim rustykalnym weselu. Jestesmy w bardzo poczatkowej fazie naszego planowania - szukamy sali. Stad moje pytanie: czy mozecie mi polecic jakies miejsce/sale/stodole gdzies w Polsce, ktore nadawalyby sie na takie rustykalne wesele? Trudno mi cos takiego znalezc..

kiiko Ty pisalas ze znalezliscie tego typu miejsce, moze moglabys nam pomoc?

Z gory dziekuje i pozdrawiam
alidavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 13:06   #34
kiiko
Zakorzenienie
 
Avatar kiiko
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 6 254
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Cytat:
Napisane przez alidavi Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,

jestem nowa na tym forum i dopiero co swiezo zareczona Bardzo zainteresowal mnie ten watek (zdjecia i inspiracje sa po prostu boskie!!) bo my tez myslimy o takim rustykalnym weselu. Jestesmy w bardzo poczatkowej fazie naszego planowania - szukamy sali. Stad moje pytanie: czy mozecie mi polecic jakies miejsce/sale/stodole gdzies w Polsce, ktore nadawalyby sie na takie rustykalne wesele? Trudno mi cos takiego znalezc..

kiiko Ty pisalas ze znalezliscie tego typu miejsce, moze moglabys nam pomoc?

Z gory dziekuje i pozdrawiam
Alidavi bardzo miło Cię tu widzieć
a w jakiej części kraju szukasz sali? Bo ja znam chyba 3 takie sale ale z okolic warszawy i jedną w woj. pomorskim, gdzie indziej zupełnie nie wiem

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez AnonimowaMoni Pokaż wiadomość
Szycie jest tańsze tylko pytanie jak ta suknia wyjdzie. Ona będzie wzorowana na oryginale, ale to nie będzie ta suknia. krawcowa nie ma wykroju więc uszyje tak jak się jej wydaje.
Często wychodzi nawet lepiej bo można sobie "zmiksować" jakieś sukienki, coś zrobić po swojemu i wyjdzie fajnie Ale pewnie zdarzają się też koszmarki.
Moja znajoma mi opowiadała, że jej koleżanka (która swoją drogą zawsze bardzo ładnie wygląda, fajnie się ubiera i ogólnie wkłada energie w swoją aparycje) szyła sobie sukienkę wzorując się na jakimś projektancie i krawcowa użyła jakiegoś takiego materiału, że dziewczyna miała po kilku tańca plamy od potu aż do talii to jest dla mnie koszmar, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji
kiiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 13:11   #35
kiiko
Zakorzenienie
 
Avatar kiiko
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 6 254
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Zobaczcie jaki piękny słodki/niesłodki stół i to w PL takie rzeczy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 118.jpg (85,3 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 119.jpg (75,7 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 128.jpg (55,2 KB, 68 załadowań)
kiiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 11:48   #36
alidavi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

[QUOTE=kiiko;41466388]Alidavi bardzo miło Cię tu widzieć
a w jakiej części kraju szukasz sali? Bo ja znam chyba 3 takie sale ale z okolic warszawy i jedną w woj. pomorskim, gdzie indziej zupełnie nie wiem [COLOR="Silver"]

Hej dziewczyny,

wielkie dzieki za odpowiedz kiiko! Ja jestem z Lodzi, ale mieszkam w Irlandii, moj narzeczony jest Irlandczykiem. Wiec wstepnie myslelismy o okolicach Lodzi, ale jesli nie znajdziemy tam sali ktora nas przekona to bedziemy szukac po calej Polsce Polowa gosci przylatuje z Irlandii, a moja rodzina jest rozsiana po kraju, wiec jestesmy otwarci na rozne lokalizacje

Jesli moglabys mi podac nazwy, czy strony tych miejsc (tu albo na priva) bylabym bardzo wdzieczna. Moglabym przynajmniej zobaczyc jakie mam opcje i co robic dalej. Buzka!
alidavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 17:14   #37
kiiko
Zakorzenienie
 
Avatar kiiko
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 6 254
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Alidavi chętnie odpowiem, bo jaram sie tematem jak głupia

1) Sala weselna w cegielni
http://www.cegielnia-rzucewo.pl/
Absolutnie cudowne miejsce, gdybym była z woj. pomorskiego na pewno zdecydowałabym sie na wesele właśnie tam
2) Dworek w Kaputach
http://www.dworekwkaputach.pl/
Śliczne miejsce, bardzo urocze i domowe, niestety za malutkie dla mnie bo tylko do 100 osób
3) Ranczo
http://www.wierzboweranczo.pl/
Również sala położona w województwie mazowieckim. Niestety osobiście nie byłam, ale po zdjęciach widać, że dosyć mocno inspirowana amerykańskimi ślubami.
4) Stodoła
http://www.oczyszczalniamiejsce.pl/index1.html
Miejsce, które na pierwszy rzut oka wprost mnie oczarowało, ale niestety jest troche niedopracowane-jak np. pleksi na połowie stodoły, zamiast szkła aczkolwiek widziałam zdjęcia wesela, które się tam odbyło i wyglądało ekstra
5) I wreszcie nasza sala
http://www.urowdala.com.pl/
Otoczenie jest absolutnie przepiękne, chyba lepsze niż środek sali ale właściciele są bardzo mili i dzięki nim mamy już omówione pewne zmiany w dekoracji

Na pewno jest jeszcze bardzo dużo tego typu sal, niestety ja ich nie znam.. Jeśli ktoś coś zna to chętnie pooglądam
Ali mam nadzieję, że trochę pomogłam
kiiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 13:03   #38
AnonimowaMoni
Zakorzenienie
 
Avatar AnonimowaMoni
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3 618
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Cytat:
Napisane przez kiiko Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------



Moja znajoma mi opowiadała, że jej koleżanka (która swoją drogą zawsze bardzo ładnie wygląda, fajnie się ubiera i ogólnie wkłada energie w swoją aparycje) szyła sobie sukienkę wzorując się na jakimś projektancie i krawcowa użyła jakiegoś takiego materiału, że dziewczyna miała po kilku tańca plamy od potu aż do talii to jest dla mnie koszmar, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji
Załamałabym się

A mój Tż wynalazł jakieś lampki choinkowe na białym kablu Będą do ozdobienia stołu ze słodkościami
AnonimowaMoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 09:58   #39
alidavi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Wieeelkie dzieki za linki do sal kiiko!! Jest z czego wybierac!

Rzeczywiscie Cegielnia robi wrazenie, wyjatkowe miejsce! Wnetrze jak dotad najblizsze temu o co mi chodzilo. Rzeczywiscie to troche daleko ale warte przemyslenia (lokalizacja jest nieziemska!). Oczyszczalnia jest w podobnym klimacie. Tez nie wiem czy sa tam gotowi na wesele, ale fajnie ze takie miejsca powstaja.

Dworek w Kaputach zupelnie w innym stylu, ale jaki uroczy! Maja piekny ogrod - juz moge sobie wyobrazic poprawinowego grilla na lonie natury

Nie moglam otworzyc zdjec Wierzbowego Rancha z ich strony, ale sa tez na facebooku - i przyznam ze zrobili na mnie duze wrazenie!! Sliczne dekoracje i detale, rzeczywiscie w rustykalnym stylu, nic dodac nic ujac, sale wygladaja pieknie! Miejsce na ognisko, slub w ogrodzie - wszystko czego szukamy Ale... widok tego namiotu - igla to spory zgrzyt.. Zupelnie nie pasuje do tej estetyki W srodku wyglada to bosko, parkiet i dekoracje, idealnie! Ale z zewnatrz? Nie wiem co o tym myslec, bo poza tym bardzo mi sie tam podoba.. Moze za bardzo sie czepiam?

I Wasza sala - sliczna! Otoczenie, tak jak pisalas bajkowe, ale w srodku tez bardzo mi sie podoba! Szczegolnie te rzezbione krzesla, na pewno zrobia wrazenie na gosciach I tak jak pisalas zawsze mozna dodac swoje dekoracje, tez zamierzam tak robic. Sliczna jest ta altanka nad stawem, taka romantyczna.. I ten wielki ogrod, po prostu pieknie!!

Wow, no to teraz dopiero nie wiem co robic, he he Mamy sporo do przemyslenia. Wlasciwie to kazda z tych sal bylaby dobra, kazda ma w sobie cos. I jeszcze raz dzieki za te strony - na poczatku moich poszukiwan balam sie ze w ogole nic takiego nie znajde! A tu okazuje sie ze jest z czego wybierac i tak jak pisalas, jest ich jeszcze wiecej (my tez bralismy kilka pod uwage rustykalnych i nie tylko). Mysle ze i tak trzeba odwiedzic sale, zeby upewnic sie ze to jest to - juz nie moge sie na to doczekac!

Gdyby tylko mozna bylo wziac wnetrze z jednej sali, ogrod z drugiej, jedzenie z trzeciej, a dekoracje z jeszcze ze innej to nie byloby problemu

Sciskam i pozdrawiam!
alidavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 17:32   #40
Stylished
Raczkowanie
 
Avatar Stylished
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 123
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

kiiko wiesz czyjego projektu jest ta suknia co wkleilas? piekna

Podepne sie pod watek, nie wiem czym specjalnie wyroznia sie wesele w stylu rustykalnym, po zdjeciach widze ze nie za wiele odbiegaja od mojej wizji slubnejtego jak ja widze ten dzien

Mam znalezione miejsce rowniez piekne na swoje wesele( slub w plenerze i wesele na parkiecie z namiotem odkrytym, nie zalozonym, w razie deszczu zakryty.Oczywiscie licze na pogode piekna zeby nie musiec namiotu rozkladac

Obawiam sie jednak deszczu i owadow w tym pszczol ze bedzie ich do jedzenia/ picia ciagnac, a w okolicy miejsca innego podobnego( chata czy cos w tym stylu z wyjsciem na dwor u siebie nie widze.wiec nie wiem co z mojego planu, wizji na dworze wyjdzie.Slub w Kosciele odpada dla mnie.Ale bede Was podgladac
__________________
You're so crazy...Im crazy too....crazy is good


Edytowane przez Stylished
Czas edycji: 2013-07-23 o 17:37
Stylished jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 15:26   #41
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Moim marzeniem również był ślub w rustykalnym stylu, po części udało mi się chyba ten efekt uzyskać
Wrzucam na razie zdjęcia dekoracji, jak dostanę więcej zdjęć, na pewno się podzielę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg deko.jpg (74,1 KB, 113 załadowań)
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-31, 06:37   #42
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Moim marzeniem również był ślub w rustykalnym stylu, po części udało mi się chyba ten efekt uzyskać
Wrzucam na razie zdjęcia dekoracji, jak dostanę więcej zdjęć, na pewno się podzielę
Super!! Szkoda tylko, że takie malutkie zdjęcia
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 06:54   #43
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Moim marzeniem również był ślub w rustykalnym stylu, po części udało mi się chyba ten efekt uzyskać
Wrzucam na razie zdjęcia dekoracji, jak dostanę więcej zdjęć, na pewno się podzielę


te małe pnie owinięte koronką i sznurkiem to świeczniki? Daj prosze znać gdzie kupiłaś Czy masz do odsprzedania je i te kolorowe flakony? Jestem na etapie kompletowania moich dekoracji
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 07:31   #44
tyna25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świecie
Wiadomości: 131
GG do tyna25
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Moim marzeniem również był ślub w rustykalnym stylu, po części udało mi się chyba ten efekt uzyskać
Wrzucam na razie zdjęcia dekoracji, jak dostanę więcej zdjęć, na pewno się podzielę

A jak udało Ci się zdobyć takie litery, z których utworzyłaś Wasze imiona? Też planuję zrobić coś takiego
__________________
moje "dzieła" http://papierkowa-robota.blogspot.com

28.09.2013
16:00
tyna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 09:04   #45
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Cieszę się, że się podobają
Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Super!! Szkoda tylko, że takie malutkie zdjęcia
Dzięki Jak będę miała większe, na pewno się pochwalę. Ślub był w tę sobotę, to na razie wszystko, co udało mi się zdobyć

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość


te małe pnie owinięte koronką i sznurkiem to świeczniki? Daj prosze znać gdzie kupiłaś Czy masz do odsprzedania je i te kolorowe flakony? Jestem na etapie kompletowania moich dekoracji
Duża część dekoracji jest własnością florystki
Ale praktycznie wszystko to wyrób własny pieńki to grube gałęzie z wydrążonym miejscem na tealighty i owinięte koronką, z łatwością takie zrobisz
Słoiczki były różne, te niebieskie są faktycznie urocze, ale korzystałyśmy też ze słoiczków po chrzanie, po kosmetykach, butelkach od soków itd

Cytat:
Napisane przez tyna25 Pokaż wiadomość
A jak udało Ci się zdobyć takie litery, z których utworzyłaś Wasze imiona? Też planuję zrobić coś takiego
Literki wiszące przy stole to karton oklejony płótnem, te stojące przy walizkach zamówiłam na allegro (są ze sklejki).
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 16:48   #46
itii
Raczkowanie
 
Avatar itii
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 46
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Na początku, też myślałam o weselu w stylu rustykalnym "chłopskim", niestety nie mogliśmy odnaleźć żadnej stodoły lub chaty w pobliżu.
W końcu zrezygnowaliśmy z pomysłu, ale znaleźliśmy bardzo korzystny pałacyk na wiosce z całym zapleczem
Jeśli macie możliwość, to fajnym pomysłem jest wynajęcie bryczki dla gości np. na poprawiny
W maju byłam na ślubie koleżanki. Organizowali oni wesele w chłopskiej chacie. Naprawdę bardzo klimatycznie, zwłaszcza że było mniej niż 50 osób.

www.pinterest.com Portal na którym znajdziecie wiele pomysłów zwłaszcza rustykalnych.
itii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 22:08   #47
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

My slubujemy w czerwcu 2014, w belgii i tez bedziemy dekorowac w stylu rustykalnym trochr vintage, z tematem przewodnim o podrozach! Nasza sala to stodola http://www.fermeabbayedemoulins.be/en/
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 10:39   #48
loloona_79
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 747
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Świetne te linki do sal rustykalnych
Macie może namiary na cos takiego w wol.łódzkim?
__________________
Udany sex to taki, po którym nawet sąsiedzi wychodzą zapalić....
loloona_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 16:31   #49
Mortadella
Raczkowanie
 
Avatar Mortadella
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 204
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Od siebie dodam jeszcze dwa miejsca dobre na wesele rustykalne (oba w okolicach Warszawy):
Winiarnia Nad Jeziorem - bardzo klimatycznie wygląda, przyjęcia weselne odbywają się na dużym drewnianym tarasie.
http://www.nadjeziorem.pl/

Stara Oranżeria - w której w przyszłym roku odbędzie się moje wesele, jestem w tym miejscu absolutnie zakochana
http://www.staraoranzeria.pl/index.html
Mortadella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-09, 15:26   #50
uzii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 36
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Witam, zarejestrowałam się specjalnie po to by móc z Wami podzielić się uwagami o stylu rustykalnym, który bardzo przypadł mi do gustu

Sami co prawda nie ustaliliśmy jeszcze nawet konkretnej daty, a w grę wchodzi dopiero 2015, ale po oświadczynach totalnie mi odwaliło

Wiem już na pewno, że prezenty dla gości będziemy robić sami. Przewiduję dżem i ewentualnie nalewki. Podoba mi się również pomysł podarowania każdej rodzinie sadzonki np. buka albo dębu wraz z zaproszeniem na wspólne sadzenie i ognisko z kiełbaskami np. w tydzień po ślubie.

Kilka pomysłów się już urodziło, najchętniej od razu wzięłabym się do realizacji póki mój zapał nie wygaśnie, ale nie ma co się spieszyć z projektowaniem dekoracji przed wyborem daty i miejsca. O to ostatnie martwię się najbardziej, mam wrażenie, że w dolnośląskim może być z tym problem. Gdyby któraś z Was miałaby jakieś sprawdzone miejsce to dajcie znać
uzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 14:06   #51
Mortadella
Raczkowanie
 
Avatar Mortadella
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 204
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Cytat:
Napisane przez uzii Pokaż wiadomość
Witam, zarejestrowałam się specjalnie po to by móc z Wami podzielić się uwagami o stylu rustykalnym, który bardzo przypadł mi do gustu

Sami co prawda nie ustaliliśmy jeszcze nawet konkretnej daty, a w grę wchodzi dopiero 2015, ale po oświadczynach totalnie mi odwaliło

Wiem już na pewno, że prezenty dla gości będziemy robić sami. Przewiduję dżem i ewentualnie nalewki. Podoba mi się również pomysł podarowania każdej rodzinie sadzonki np. buka albo dębu wraz z zaproszeniem na wspólne sadzenie i ognisko z kiełbaskami np. w tydzień po ślubie.

Kilka pomysłów się już urodziło, najchętniej od razu wzięłabym się do realizacji póki mój zapał nie wygaśnie, ale nie ma co się spieszyć z projektowaniem dekoracji przed wyborem daty i miejsca. O to ostatnie martwię się najbardziej, mam wrażenie, że w dolnośląskim może być z tym problem. Gdyby któraś z Was miałaby jakieś sprawdzone miejsce to dajcie znać

Mi też odwaliło po zaręczynach
Od razu założyłam Pinterest i od marca zbieram inspiracje
Polecam też stronkę stylemypretty.com, można dostać zawrotu głowy

Od niedawna mamy miejsce (wesele w czerwcu 2014), więc już mogę wszystko planować
Niestety nie znam takich miejsc na Dolnym Śląsku

Co do prezentów dla gości, to ja myślałam o czymś podobnym: miodzie (małe słoiczki 40 ml, do których przelejemy miód, na wierzch tkanina przewiązana surowym lnianym sznurkiem, na słoik naklejka z podziękowaniem), ale jeszcze się zastanawiam.

Zaproszenia mam zamiar zrobić sama (przewiązane lnianym sznurkiem, a jakże ), znalazłam prześliczne czcionki w necie (polskie!), zakochałam się w czcionce "Jane Austen", wykorzystam ją do napisania naszych imion na zaproszeniach oraz do winietek. Do zaproszeń szukam teraz ładnego papieru do scrapbookingu, bazą będzie papier ecru.

Edytowane przez Mortadella
Czas edycji: 2013-09-11 o 14:20
Mortadella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 15:15   #52
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Cytat:
Napisane przez uzii Pokaż wiadomość
Witam, zarejestrowałam się specjalnie po to by móc z Wami podzielić się uwagami o stylu rustykalnym, który bardzo przypadł mi do gustu

Sami co prawda nie ustaliliśmy jeszcze nawet konkretnej daty, a w grę wchodzi dopiero 2015, ale po oświadczynach totalnie mi odwaliło

Wiem już na pewno, że prezenty dla gości będziemy robić sami. Przewiduję dżem i ewentualnie nalewki. Podoba mi się również pomysł podarowania każdej rodzinie sadzonki np. buka albo dębu wraz z zaproszeniem na wspólne sadzenie i ognisko z kiełbaskami np. w tydzień po ślubie.

Kilka pomysłów się już urodziło, najchętniej od razu wzięłabym się do realizacji póki mój zapał nie wygaśnie, ale nie ma co się spieszyć z projektowaniem dekoracji przed wyborem daty i miejsca. O to ostatnie martwię się najbardziej, mam wrażenie, że w dolnośląskim może być z tym problem. Gdyby któraś z Was miałaby jakieś sprawdzone miejsce to dajcie znać
Sama bardzo chętnie bym znalazła coś w dolnośląskim,a konkretniej we Wrocławiu A Ty skąd jesteś?
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 16:13   #53
uzii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 36
Dot.: Polskie wesele w stylu rustykalnym inspirowane hameryką :)

Po kilku godzinach szperania w necie znalazłam piękne miejsce:
http://www.dworeksaraswati.pl/pl/saraswati
Zastanawia mnie tylko ilość miejsc i to menu vege. Niestety nie ma bata żeby to przeszło z moim lubym

Mogę zapytać ilu macie gości?? My najprawdopodobniej nie zamkniemy się w 150 Nie wiem gdzie mam szukać stodoły, żeby weszło do niej tyle luda:P

Jestem z Bolesławca, ale nie trzymam się kurczowo najbliższej okolicy. Biorę pod uwagę opcję z noclegami, zwłaszcza że nie wyobrażam sobie wesela bez poprawin
Znalazłam pałacyk, który w cenie menu zapewnia również nocleg. Pałac jest wciąż w trakcie renowacji, ale już prezentuje się całkiem nieźle. Nie ma tylko na ich stronie zdjęć pokoi, co mnie odrobinę zastanawia...
http://www.palaczelazno.pl/

Tylko, że to już ma niewiele wspólnego z wymarzoną stodołą
uzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.