Magister po inżynierze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-24, 09:57   #1
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647

Magister po inżynierze


Proszę o nieprzenoszenie wątku na Szkołę, tam rzadko kto zagląda...

Jestem teraz na studiach inżynierskich, czyli co tutaj jest ważne, 3.5 roku. Semestrem, który teraz rozpocznie się w październiku, zakończę ten stopień. No i w tym momencie jestem kompletnie niedoinformowana Doszły mnie słuchy, że nawet nie można iść na dwuletniego magistra po inżynierce, koniecznie musi to być półtoraroczny. Czy to prawda? Z drugiej strony dla mnie to lepiej, no bo po co mam sobie robić pół roku przerwy, uczyć się i płacić dłużej (wstępnie planuję zaoczne), skoro mogę to zrobić w krótszym czasie? Problem jest jednak taki, że ja prawie nigdzie nie mogę znaleźć półtorarocznego magistra Wszędzie same dwuletnie. Na państwowej uczelni znalazłam chyba tylko w jednym mieście, na jednej uczelni. Na prywatnych pojawia się to częściej, jednak prywatne chcą więcej pieniędzy, a to mi się nie uśmiecha.
Jak to z tym w końcu jest? Uczelnie umożliwiają zrobienie inżyniera, a nie dają możliwości normalnej ciągłej kontynuacji? Chyba, że można sobie tak dołączyć w połowie roku do magistra, który się już wcześniej rozpoczął?
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 10:30   #2
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Magister po inżynierze

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Proszę o nieprzenoszenie wątku na Szkołę, tam rzadko kto zagląda...

Jestem teraz na studiach inżynierskich, czyli co tutaj jest ważne, 3.5 roku. Semestrem, który teraz rozpocznie się w październiku, zakończę ten stopień. No i w tym momencie jestem kompletnie niedoinformowana Doszły mnie słuchy, że nawet nie można iść na dwuletniego magistra po inżynierce, koniecznie musi to być półtoraroczny. 1. Czy to prawda? 2. Z drugiej strony dla mnie to lepiej, no bo po co mam sobie robić pół roku przerwy, uczyć się i płacić dłużej (wstępnie planuję zaoczne), skoro mogę to zrobić w krótszym czasie? Problem jest jednak taki, że ja prawie nigdzie nie mogę znaleźć półtorarocznego magistra Wszędzie same dwuletnie. Na państwowej uczelni znalazłam chyba tylko w jednym mieście, na jednej uczelni. Na prywatnych pojawia się to częściej, jednak prywatne chcą więcej pieniędzy, a to mi się nie uśmiecha.
Jak to z tym w końcu jest? 3. Uczelnie umożliwiają zrobienie inżyniera, a nie dają możliwości normalnej ciągłej kontynuacji? 4. Chyba, że można sobie tak dołączyć w połowie roku do magistra, który się już wcześniej rozpoczął?
1. Nie.
2. Dobrze myślisz.
3. Nieprawda, dają możliwość, praktycznie każda uczelnia, która prowadzi studia inżynierskie i ma uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich, prowadzi też 1,5 roczne magisterskie z rekrutacją w lutym.
4. Nie można, chyba że w jakichś wyjątkowych przypadkach.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 11:00   #3
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Magister po inżynierze

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Proszę o nieprzenoszenie wątku na Szkołę, tam rzadko kto zagląda...

Jestem teraz na studiach inżynierskich, czyli co tutaj jest ważne, 3.5 roku. Semestrem, który teraz rozpocznie się w październiku, zakończę ten stopień. No i w tym momencie jestem kompletnie niedoinformowana Doszły mnie słuchy, że nawet nie można iść na dwuletniego magistra po inżynierce, koniecznie musi to być półtoraroczny. Czy to prawda? Z drugiej strony dla mnie to lepiej, no bo po co mam sobie robić pół roku przerwy, uczyć się i płacić dłużej (wstępnie planuję zaoczne), skoro mogę to zrobić w krótszym czasie? Problem jest jednak taki, że ja prawie nigdzie nie mogę znaleźć półtorarocznego magistra Wszędzie same dwuletnie. Na państwowej uczelni znalazłam chyba tylko w jednym mieście, na jednej uczelni. Na prywatnych pojawia się to częściej, jednak prywatne chcą więcej pieniędzy, a to mi się nie uśmiecha.
Jak to z tym w końcu jest? Uczelnie umożliwiają zrobienie inżyniera, a nie dają możliwości normalnej ciągłej kontynuacji? Chyba, że można sobie tak dołączyć w połowie roku do magistra, który się już wcześniej rozpoczął?
Mogą być studia 3,5 + 2 lata. Natomiast na kierunkach nazwijmy je "poinzynierskich" prawie nigdy nie spotkałam się z tym, że magisterka trwa 2 lata, a nie 1,5, jeśli chodzi o dzienne studia. Z zaocznymi może być inaczej. Dołączyć ot tak sobie raczej nie można, ale wiem o sytuacji, gdy uczelnia odgórnie połączyła 1 semestr z drugim - tzn. studenci zaczynali od drugiego, a przedmioty z pierwszego mieli rozrzucone po wszystkich semestrach.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 11:02   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Magister po inżynierze

1. Nie trzeba iść na magistra, który trwa 1,5 roku - można iść na normalnego 2 letniego (sama tak kończyłam)
2. Dla mnie ta pół roczna przerwa (też miałam 3,5 + 0,5 przerwy + 2) to było najlepsze co mnie spotkało bo zaczęłam sobie wtedy normalną pracę w zawodzie i nie musiałam się na początku stresować zarówno nową pracą jak i zjazdami (na moich dwuletnich studiach często na 15 weekendów zjazdowych w semestrze miałam zajęcia przez 12 - 13 z nich więc praktycznie non stop było tak, że np. przez miesiąc nie miałam wolnego weekendu)
3. u mnie na uczelni było tylko kilka kierunków 1,5 rocznych (i to dość specyficznych, takich który w życiu nie zaczniesz jeżeli nie zrobiłaś pierwszego stopnia z tego samego), od momentu gdy zaczęli na uczelni technicznej przyjmować na magisterskie osoby po 3 letnim licencjacie to przestali robić 1,5 rocznej magisterki więc mnie to osobiście nie dziwi (a najgorsze, że w takim układzie pierwsze pół roku to było wyrównywanie lic do inż... ktoś miał wtedy złoty pomysł na większą liczbę studentów ale dla każdego po inż to pierwsze pół roku to była nuda)
4. po semestrze nie można sobie ot tak dołączyć
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2017-08-24 o 11:07
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 11:11   #5
asos_
Zakorzenienie
 
Avatar asos_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 606
Dot.: Magister po inżynierze

zaoczne studia techniczne przeważnie są dłuższe 4,5 + 2 dlatego nie możesz znaleźć 1,5 rocznych zaocznych. Stacjonarne są w toku 3,5 + 1,5.
__________________
Ubrania i kosmetyki
asos_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 11:54   #6
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Magister po inżynierze

Cytat:
Napisane przez asos_ Pokaż wiadomość
zaoczne studia techniczne przeważnie są dłuższe 4,5 + 2 dlatego nie możesz znaleźć 1,5 rocznych zaocznych. Stacjonarne są w toku 3,5 + 1,5.
Teraz studiuje dziennie, a na magistra chciałam iść na zaoczne + pracować. Teraz się właśnie skapnęłam, że nie mogłam znaleźć dlatego, że zaoczne z reguły trwają trochę dłużej. Półtoraroczne stacjonarne są faktycznie na większości uczelni. No cóż, trzeba będzie znowu studiować dziennie, albo faktycznie zrobić te pół roku przerwy.
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 15:05   #7
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Magister po inżynierze

Moj kierunek tak mial. 3,5 roku inzynierka i 1,5 roku mgr - dzienne. Jesli wybieralo sie zaoczne mgr to trwaly 2 lata.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-24, 15:19   #8
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Magister po inżynierze

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 21:06
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-24 16:19:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.