Welon do ślubu cywilnego - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-21, 19:07   #61
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez aleksandrettaa Pokaż wiadomość
Welon miał chronić PM przed złymi spojrzeniami. Gdzie tu związek z kościołem katolickim? Toż to zabobon! A co do białej sukni to raz, że całkiem od niedawna się takie ze ślubem kojarzą. Dwa, że pojawiły się aby pokazać się. Białe ubrania nie były powszechne w czasach gdzie nie istniały proszki i pralki automatyczne więc panny z bogatych domów zakładały białe suknie aby pokazać, że je stać na kieckę na jeden raz. (przynajmniej tak twierdziła jakaś dr antropologi kulturowej w programie telewizyjnym).
A to, że teraz ludzie mówią, że na cywilny nie zakłada się welonu i białej sukni to pozostałość po czasach PRLu kiedy to brało się 2 śluby i miało się 2 różne sukienki.
wiecie co jest najlepsze? to że teorii odnośnie welonu jest tyle zdaje się, ile ich modeli w sklepach... i one się wzajemnie nie muszą wykluczać. bo to że istniały we wszystkich wyżej wymienionych miejscach (i grecja, i kraje muzułmańskie, itp) to fakt. a skąd do nas konkretnie przypełzły i kiedy to inna historia... tak czy inaczej ja na prawdę nie rozumiem zawziętości pt. "tylko do ślubu kościelnego można założyć welon"
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 19:37   #62
_eta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 39
GG do _eta
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

welon na cywilny???
nie chciałabym zobaczyć miny w urzędzie SC
ja bym nigdy nie włożyła welonu do cywilnego :P
__________________
15.01.2011 --> data ślubu
Góralski Dwór Gościniec - Kościelisko - Zakopane
_eta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 07:44   #63
smoccos
Raczkowanie
 
Avatar smoccos
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Inna Bajka
Wiadomości: 340
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Welon piękny, jeśli nie sprawi ci problemów w samym urzędzie (u mnie są bardzo wąskie korytarze, a i sama sala nie zachęca do czegoś innego niż garsonka) to ubierz.
Z tego, co widziałam w tym Pałacu Ślubów jest całkiem przestronnie, a poza tym to jest stary, secesyjny budynek i wpisuje mi się ten welon w całą ślubną oprawę, bo impreza tez będzie w secesyjnej kamienicy w restauracji... Generalnie trochę retro i dość romantycznie

A tak w ogóle to teraz mi się przypomniało, ze trzy lata temu byliśmy na ślubie, na którym panna młoda ( rozwódka z 10-cio letnim dzieckiem, więc na pewno nie dziewica ) miała na sobie śnieżnobiałą suknię z krótkim ( ale zawsze!) trenem i jakoś nikt jej palcami nie wytykał... Wiec może nie będzie tak źle

Pewnie jeszcze ze 20 razy zmienię zdanie, ale na wszelki wypadek "zabezpieczę" też sobie jakiś kwiat do włosów Tylko nie wiem jaki, żeby nie opadł, bo w wiązance będą kremowe tulipany, a to się raczej do włosów średnio nadaje...
__________________


Dzięki wrodzonej pysze, jednych nie słucham a drugich nie słyszę...


smoccos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 08:25   #64
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Mimo wszystkich tych wywodów i tak zdecydowanej większości osób welon oraz biała suknia kojarzy się tylko ze ślubem kościelnym...
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 08:38   #65
alamig
Zakorzenienie
 
Avatar alamig
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 430
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez smoccos Pokaż wiadomość
Pewnie jeszcze ze 20 razy zmienię zdanie, ale na wszelki wypadek "zabezpieczę" też sobie jakiś kwiat do włosów Tylko nie wiem jaki, żeby nie opadł, bo w wiązance będą kremowe tulipany, a to się raczej do włosów średnio nadaje...
Polecam Ci storczyka. Jest bardzo trwały i we włosach pięknie się prezentuje. Ja go będę mała na swoim ślubie i na to welon (który po pierwszym tańcu zdejmę, bo szkoda zasłaniać kwiat)

Jednak nadal obstaję przy tym, abyś założyła welon. Byłam na dwóch ślubach cywilnych i na każdym z nich Panna Młoda go miała.
__________________
alamig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 14:31   #66
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez chiante Pokaż wiadomość
Mimo wszystkich tych wywodów i tak zdecydowanej większości osób welon oraz biała suknia kojarzy się tylko ze ślubem kościelnym...
Chiante, nie mam sily do Twoich wypowiedzi. Ty z tych bardziej katolickich od papieza? Czy naprawde myslisz, ze na swiecie, gdzie zyje kilka miliardow ludzi, tylko (najlepiej polskim) katoliczkom wolno zakladac biala suknie z welonem, bo to tylko i wylacznie ich symbol?

Czyli zadna z dziewczyn z ponizszych zdjec nie miala Twoim zdaniem prawa tak sie ubrac?

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-09 o 10:00
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 19:27   #67
ruda83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 125
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez smoccos Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to teraz mi się przypomniało, ze trzy lata temu byliśmy na ślubie, na którym panna młoda ( rozwódka z 10-cio letnim dzieckiem, więc na pewno nie dziewica ) miała na sobie śnieżnobiałą suknię z krótkim ( ale zawsze!) trenem i jakoś nikt jej palcami nie wytykał... Wiec może nie będzie tak źle
Tak z ciekawości, bo trochę nie rozumiem: jak do naszej dyskusji ma się tren? Nie znam żadnych tradycji dotyczących trenu.
ruda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-22, 20:10   #68
smoccos
Raczkowanie
 
Avatar smoccos
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Inna Bajka
Wiadomości: 340
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez ruda83 Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości, bo trochę nie rozumiem: jak do naszej dyskusji ma się tren? Nie znam żadnych tradycji dotyczących trenu.


Biała suknia ( już nie ważne czy z trenem czy bez), z tego co niektóre dziewczyny tu piszą, też jest zarezerwowana dla ślubów kościelnych, a nie wzbudziła szczególnej sensacji na cywilnym. Gdzieś tu dziewczyny pisały, że mają suknię z trenem mimo, że to cywilny. A już śnieżnobiała z trenem powinna była wzbudzić emocje u gości o podobnych poglądach jak Twoje, a nie wzbudziła.

Mnie na tym ślubie nie szokowała ani suknia ani tren, ale z tego co widzę, nie wszyscy maja podobne do mojego liberalne podejście to stroju na ślub cywilny.

Ile osób, tyle opinii. Jak wszędzie.
__________________


Dzięki wrodzonej pysze, jednych nie słucham a drugich nie słyszę...


smoccos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 09:00   #69
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Chiante, nie mam sily do Twoich wypowiedzi. Ty z tych bardziej katolickich od papieza? Czy naprawde myslisz, ze na swiecie, gdzie zyje kilka miliardow ludzi, tylko (najlepiej polskim) katoliczkom wolno zakladac biala suknie z welonem, bo to tylko i wylacznie ich symbol?

Czyli zadna z dziewczyn z ponizszych zdjec nie miala Twoim zdaniem prawa tak sie ubrac?
Weź przeczytaj moje posty, a nie czepiaj się bez powodu.

Ech...
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 10:57   #70
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez chiante Pokaż wiadomość
Weź przeczytaj moje posty, a nie czepiaj się bez powodu.

Ech...
Chiante, moze faktycznie za mocno napisalam, ale tekst, ze tylko slub wziety w kosciele katolickim jest wazny (bo tak wlasnie rozumiane jest zdanie, ze slub w USC jest niewazny), dziala na mnie jak plachta na byka.

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-09 o 09:58
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 11:08   #71
Leisla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa, Dublin
Wiadomości: 587
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Chiante, moze faktycznie za mocno napisalam, ale tekst, ze tylko slub wziety w kosciele katolickim jest wazny (bo tak wlasnie rozumiane jest zdanie, ze slub w USC jest niewazny), dziala na mnie jak plachta na byka.
a jezeli ktos jest ateista i nie wierzy w istnienie Boga to dla niego koscielny wcale nie jest wazniejszy bo niby dlaczego, przysiegac przed ksiedzem mam byc wzniejsze niz przed urzednikiem? Cywilny jest tak samo wazny jak koscielny a przynajmniej nie trzeba klamac (ze zyje sie w czystoscie itd)
Leisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-23, 17:27   #72
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Chiante, moze faktycznie za mocno napisalam, ale tekst, ze tylko slub wziety w kosciele katolickim jest wazny (bo tak wlasnie rozumiane jest zdanie, ze slub w USC jest niewazny), dziala na mnie jak plachta na byka.
Sorry, ale gdzie ja to niby napisałam? Umiesz Ty czytać?


Stwierdziłam tylko, że te nasze wywody nic nie zmienią, bo gdybyś np. przeprowadziła ankietę pt.: "z czym kojarzy Ci się suknia ślubna, welon, czy Panna Młoda?" to zdecydowana większość odpowiedzi wskazywałaby na rzeczy związane ze ślubem kościelnym.

Nie mnie oceniać, czy to dobrze, czy źle, ale tak jest i nasza gadanina tego nie zmieni.
Jednak jeśli któraś chce tak się ubrać do cywilnego to co z tego? Jej prawo. Szczególnie jeśli jest osobą niewierzącą.
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 18:29   #73
ruda83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 125
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez smoccos Pokaż wiadomość
Mnie na tym ślubie nie szokowała ani suknia ani tren, ale z tego co widzę, nie wszyscy maja podobne do mojego liberalne podejście to stroju na ślub cywilny.

Ile osób, tyle opinii. Jak wszędzie.
Szczerze..., wiem że każda Panna Młoda, kościelna czy cywilna, pragnie wyglądać wyjątkowo w TEN dzień, tak aby nikt nie miał wątpliwości czyje to święto. Jedna z wizażanek wcześniej napisała, że tradycje się przenikają. To prawda, tylko szkoda mi tej tradycji kościelnej - symbole tracą na wartości, co nam po tej białej sukni, jeżeli ateistki też je wkładają. I wcale nie chodzi tu o dziewictwo, tylko o czystość w rozumieniu odpuszczenia grzechów.
ruda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 18:54   #74
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez chiante Pokaż wiadomość
Sorry, ale gdzie ja to niby napisałam? Umiesz Ty czytać?
Yyyy... chociazby tutaj?

Cytat:
Napisane przez chiante Pokaż wiadomość
Dla mnie osobiście taki ślub nie ma znaczenia, ale nie gardzę kimś za to, że tak robi i nie wytykam palcami.
Chyba ze chcialas uzyc np. "i" zamiast "ale", tylko cos ci sie zle napisalo

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2010-01-23 o 18:55
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 20:11   #75
smoccos
Raczkowanie
 
Avatar smoccos
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Inna Bajka
Wiadomości: 340
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez ruda83 Pokaż wiadomość
...tylko szkoda mi tej tradycji kościelnej - symbole tracą na wartości, co nam po tej białej sukni, jeżeli ateistki też je wkładają. I wcale nie chodzi tu o dziewictwo, tylko o czystość w rozumieniu odpuszczenia grzechów.
Co do podkreślonego - tzn. że ateistki nie powinny nosić białych sukien? Czyli wszystkie odmiany bieli typu "ivory" i ecru też powinny być dla nich zakazane?

Poza tym myślę, że katoliczce nie powinno przeszkadzać, że ateistka idzie do ślubu w białej sukni, bo moc symboli polega na tym, że się w nie wierzy - jeśli dla Ciebie biała suknia jest symbolem katolickim i tak ją postrzegasz, to nic tej wiary i tego postrzegania nie powinno zburzyć, nie zależnie od tego, jak ten symbol jest interpretowany przez innych.

To tak jak z amuletami (tylko nie zaczynajmy dyskusji nt. wiary w działanie amuletów, bo nie o to chodzi!) - mają dla nas znaczenie, bo się w nie wierzy. A dla tego, który w nie nie wierzy, nie mają żadnej mocy i żadnego znaczenia. Taki mały off topic
__________________


Dzięki wrodzonej pysze, jednych nie słucham a drugich nie słyszę...


smoccos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 20:27   #76
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość



Chyba ze chcialas uzyc np. "i" zamiast "ale", tylko cos ci sie zle napisalo
Przeczytaj jeszcze raz, może zrozumiesz.

__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 11:26   #77
ruda83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 125
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez smoccos Pokaż wiadomość
Poza tym myślę, że katoliczce nie powinno przeszkadzać, że ateistka idzie do ślubu w białej sukni, bo moc symboli polega na tym, że się w nie wierzy - jeśli dla Ciebie biała suknia jest symbolem katolickim i tak ją postrzegasz, to nic tej wiary i tego postrzegania nie powinno zburzyć, nie zależnie od tego, jak ten symbol jest interpretowany przez innych.
A dla Ciebie biała suknia też jest symbolem, czy nie?
ruda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 12:03   #78
smoccos
Raczkowanie
 
Avatar smoccos
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Inna Bajka
Wiadomości: 340
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez ruda83 Pokaż wiadomość
A dla Ciebie biała suknia też jest symbolem, czy nie?
Symbolem ślubu - tak, ale nie koniecznie katolickiego i kościelnego! Biała, długa suknia jest dla mnie po prostu symbolem ślubu. Ale nie oznacza to, że nie można białych długich sukni nosić na inne okazje( bale, występy itd.). Dla mnie jest to symbol zawierania małżeństwa, ale każdy ma swoje symbole i każdy inaczej je interpretuje - i nic mi do tego
__________________


Dzięki wrodzonej pysze, jednych nie słucham a drugich nie słyszę...


smoccos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 20:50   #79
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez smoccos Pokaż wiadomość
Witajcie,
postanowiłam się zapytać Was, bo w sumie sama nie wiem, co mam zrobić z tym "fantem".
Biorę ślub cywilny i kiedyś w ogóle nie planowałam zakładać na ta okazję welonu, ALE kupiłam sukienkę, do której w komplecie jest zjawiskowy welon. Zakochałam się w nim i tak się zastanawiam.. czy wypada do ślubu cywilnego założyć długi ( ale nie ciągnący się po ziemi) welon? Jak myślicie?
Ceremonia odbędzie się w Pałacu Ślubów, który z założenia jest trochę bardziej "strojny", wiec może nikt się nie zdziwi?

Sama nie wiem, doradźcie

A oto suknia i welon:

http://www.beatis.pl/photo/suknie1/annais/carrera.jpg
Dziewczyny się wypowiadają, każda przedstawia Swoje stanowisko. A tak naprawdę sama się zastanów: skoro masz wątpliwości, zadajesz pytanie - co to oznacza?
Że sama nie jesteś do konca przekonana do tego welonu.
Gdybys była pewna w 100% że wystepując w welonie bedzie ok i super, to byś nie miała wątpliwości i nie zadawała pytań.
Pewnie oczekiwałaś, że wszyscy odpowiedzą jednogłośnie: ależ tak, jak najbardziej wypada.
Ale tak nie jest.
Różne osoby mają różne spojrzenie na tą kwestię. I trzeba to uszanować.
I teraz się zastanów.
Tak samo wśród Twoich gości będą osoby ktorym to lotto co masz na głowie, części będzie się podobać, część będzie oburzona lub zniesmaczona.
Nie oczekuj, że wszyscy goście jednogłośnie stwierdzą, że jest super.

Skoro uważasz, że super wygladasz w welonie - to go załóż. Ale nie oczekuj, że wszystkim się to będzie podobało.
Piszesz, że białą sukienkę można ubrać na bal.
Jak żyję (a mam parwie 40 lat) jeszcze nigdy na żadnym balu nie widziałam kobiety w białej sukni która wygląda podobnie do sukni slubnej. Nie mówię tu o koktajlowej mini w białym kolorze... tylko o białej sukni, długiej i strojnej.
Mało tego, ubranie się na biało i wystąpienie tak na cudzym slubie uważam za straszny afront w stosunku do Pani Młodej dla której powinien być zarezerwowany ten kolor na ten własnie dzień.

Ciekawe czy by Ci było milo, jakby na tym Twoim slubie pojawiła się kuzynka w białej długiej sukni?????
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-25, 07:17   #80
smoccos
Raczkowanie
 
Avatar smoccos
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Inna Bajka
Wiadomości: 340
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
Pewnie oczekiwałaś, że wszyscy odpowiedzą jednogłośnie: ależ tak, jak najbardziej wypada.
Ale tak nie jest.
Różne osoby mają różne spojrzenie na tą kwestię. I trzeba to uszanować.
Gdybym oczekiwała tylko takich wypowiedzi to nie zadawałabym pytania. I szanuję opinię innych, co podkreślałam już tu kilka razy.
Przeraża mnie natomiast agresywny ton (nie Twój!) niektórych uczestników tej dyskusji, którzy ewidentnie nie są tu żeby pogadać tylko dla pokrytykowania sobie innych ludzi w mało subtelny sposób.

Nie mam nic więcej do dodania w tym temacie.
__________________


Dzięki wrodzonej pysze, jednych nie słucham a drugich nie słyszę...


smoccos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 11:54   #81
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

smoccs, a po co założyłaś ten wątek? (który zrobił się bardzo niemiły, BTW) Dla sondy pośród ludu - co uważa na temat welonu u cywilnej panny młodej, czy dla dowartościowania własnej decyzji? Nie można wypowiadać innej opinii, bo zaraz masz kontrę w odpowiedzi - to chyba nie tak miało być... Bronisz się, że spotkałaś sie z agresją a ja widzę to po obydwu stronach...
Popieram dobrąradę - jeśli nie jesteś pewna i zdecydowana na taki ubiór (a chyba nie jesteś, ponieważ: boisz się opinii ciotek, szukasz potwierdzenia swojego wyboru w tym wątku), to sobie daruj welon. A jeśli jednak Ci na tym bardzo zależy, to go załóż i miej w nosie wszelkie możliwe opinie .
Już wiesz: nie każdy popiera welon na ślubie cywilnym, i nie każdemu się to podoba. I czy ta wiedza wpłynie na Twoją decyzję?
Ja wiem, że będąc gościem na ślubie cywilnym z welonem u panny młodej i typową białą ślubną suknią, nawet jeśliby mi się to nie podobało, tobym taką opinię sobie zachowała dla siebie, a pannie młodej szczerze pogratulowała ślicznego wyglądu )
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 13:14   #82
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez Aper Pokaż wiadomość
smoccs, a po co założyłaś ten wątek? (który zrobił się bardzo niemiły, BTW) Dla sondy pośród ludu - co uważa na temat welonu u cywilnej panny młodej, czy dla dowartościowania własnej decyzji? Nie można wypowiadać innej opinii, bo zaraz masz kontrę w odpowiedzi - to chyba nie tak miało być... Bronisz się, że spotkałaś sie z agresją a ja widzę to po obydwu stronach...
Popieram dobrąradę - jeśli nie jesteś pewna i zdecydowana na taki ubiór (a chyba nie jesteś, ponieważ: boisz się opinii ciotek, szukasz potwierdzenia swojego wyboru w tym wątku), to sobie daruj welon. A jeśli jednak Ci na tym bardzo zależy, to go załóż i miej w nosie wszelkie możliwe opinie .
Już wiesz: nie każdy popiera welon na ślubie cywilnym, i nie każdemu się to podoba. I czy ta wiedza wpłynie na Twoją decyzję?
Ja wiem, że będąc gościem na ślubie cywilnym z welonem u panny młodej i typową białą ślubną suknią, nawet jeśliby mi się to nie podobało, tobym taką opinię sobie zachowała dla siebie, a pannie młodej szczerze pogratulowała ślicznego wyglądu )
Brawo za wypowiedź!
Zgadzam się z Tobą całkowicie
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 13:20   #83
smoccos
Raczkowanie
 
Avatar smoccos
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Inna Bajka
Wiadomości: 340
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez Aper Pokaż wiadomość
smoccs, a po co założyłaś ten wątek? (który zrobił się bardzo niemiły, BTW) Dla sondy pośród ludu - co uważa na temat welonu u cywilnej panny młodej, czy dla dowartościowania własnej decyzji? Nie można wypowiadać innej opinii, bo zaraz masz kontrę w odpowiedzi - to chyba nie tak miało być... Bronisz się, że spotkałaś sie z agresją a ja widzę to po obydwu stronach...
Popieram dobrąradę - jeśli nie jesteś pewna i zdecydowana na taki ubiór (a chyba nie jesteś, ponieważ: boisz się opinii ciotek, szukasz potwierdzenia swojego wyboru w tym wątku), to sobie daruj welon. A jeśli jednak Ci na tym bardzo zależy, to go załóż i miej w nosie wszelkie możliwe opinie .
Już wiesz: nie każdy popiera welon na ślubie cywilnym, i nie każdemu się to podoba. I czy ta wiedza wpłynie na Twoją decyzję?
Ja wiem, że będąc gościem na ślubie cywilnym z welonem u panny młodej i typową białą ślubną suknią, nawet jeśliby mi się to nie podobało, tobym taką opinię sobie zachowała dla siebie, a pannie młodej szczerze pogratulowała ślicznego wyglądu )
Pisałam wyżej, po co założyłam ten wątek.

Powtarzam po raz kolejny - nie treść wypowiedzi mnie razi ( bo każdy ma prawo do własnych opinii) tylko forma ich przekazywania i sposób formułowania zdań, które są podszyte agresją, a ja na agresję reaguję agresją i już.

I zgadzam się z Tobą - ten wątek zrobił się naprawdę nie miły, ale to nie ja pierwsza zaczęłam tym wojowniczym tonem wypowiadać się na forum.

Zakończmy więc go na tym i dajmy sobie spokój, bo nie dojdziemy do niczego nowego i odkrywczego.

A welon założę.
__________________


Dzięki wrodzonej pysze, jednych nie słucham a drugich nie słyszę...


smoccos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 23:45   #84
miru
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

spam!

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-01-28 o 13:28
miru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 15:36   #85
Roxi277
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 19
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Zjawiskowa jest ta suknia!!! Wooooooow
A welon jak najbardziej Zakładaj, i się nawet nie zastanawiaj To w końcu Twój dzień Za wybór Suknia Boska
Roxi277 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 15:45   #86
fistaszek24
Zakorzenienie
 
Avatar fistaszek24
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5 174
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez smoccos Pokaż wiadomość
Z tego, co widziałam w tym Pałacu Ślubów jest całkiem przestronnie, a poza tym to jest stary, secesyjny budynek i wpisuje mi się ten welon w całą ślubną oprawę, bo impreza tez będzie w secesyjnej kamienicy w restauracji... Generalnie trochę retro i dość romantycznie

A tak w ogóle to teraz mi się przypomniało, ze trzy lata temu byliśmy na ślubie, na którym panna młoda ( rozwódka z 10-cio letnim dzieckiem, więc na pewno nie dziewica ) miała na sobie śnieżnobiałą suknię z krótkim ( ale zawsze!) trenem i jakoś nikt jej palcami nie wytykał... Wiec może nie będzie tak źle

Pewnie jeszcze ze 20 razy zmienię zdanie, ale na wszelki wypadek "zabezpieczę" też sobie jakiś kwiat do włosów Tylko nie wiem jaki, żeby nie opadł, bo w wiązance będą kremowe tulipany, a to się raczej do włosów średnio nadaje...
Z tego co piszesz to super pasowałby toczek .

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Ja sama będe miała toczek do tej sukni .
fistaszek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 01:58   #87
Ruda30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Welon do ślubu cywilnego

W tym roku będę miała ślub cywilny na Zamku w Niepołomicach i wystąpię w biało-rubinowej sukni z trenem i welonem Pozdrawiam wszystkie przyszłe Panny Młode
Ruda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 11:00   #88
ruda83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 125
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez Ruda30 Pokaż wiadomość
W tym roku będę miała ślub cywilny na Zamku w Niepołomicach i wystąpię w biało-rubinowej sukni z trenem i welonem Pozdrawiam wszystkie przyszłe Panny Młode
... a karetę zamówiłaś???Wybac z, ale nie mogłam się powstrzymać.
Również pozdrawiam przyszłe Panny Młode
ruda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 09:13   #89
Ruda30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez ruda83 Pokaż wiadomość
... a karetę zamówiłaś???Wybac z, ale nie mogłam się powstrzymać.
Również pozdrawiam przyszłe Panny Młode
Jasne że tak, oczywiście całą białą a konie będą miały złote podkowy
Ruda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:06   #90
flashka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 45
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Zacznijmy może od tego, że to kościoły jako instytucje dopiero od krótkiego czasu mają zgodę na zawieranie "legalnych" ślubów ( konkordatowy). Więc do pory zmian w ustawach była to jedynie błacha obietnica przed "Bogiem".

Suknia na ślub cywilny jak najbardziej,welon też! Sama będę miała to i to

Dla mnie ślub cywilny jest najważniejszy, reszta to już wymysł kultur i tradycji.
flashka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.