Ogrzewanie podłogowe .Wybór posadzki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-20, 09:52   #1
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852

Ogrzewanie podłogowe .Wybór posadzki.


W nowym domu mamy zainstalowane ogrzewanie podłogowe wodne i teraz mam mały zamęt w spawie posadzki co wybrać czy flizy czy panele Moje pytanie brzmi czy ktos wie o funkcjonalności paneli na podłodze ogrzewanej z tego co wiem są specjane panele , ale nie wiem nic na temat jak sie sprawuja jak przewodza ciepło?
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 09:56   #2
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: Ogrzewanie podłogowe .Wybór posadzki.

Hmm... nie wiem czy jakos pomoge, bo sie za bardzo nie znam ale mam w calym domu polozone ogrzewanie podlogowe i tak np. w kuchni mam kafelki, a w salonie i pokojach panele. Wszedzie cieplo jest tak samo rozprowadzane, tzn. nie odczuwam jakichkolwiek roznic miedzy kafelkami a panelami

Jak jakies konkrety bys chciala wiedziec to musialabym meza zapytac, ja tylko wiem co mam na podlodze

Pozdrawiam.
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 10:16   #3
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Ogrzewanie podłogowe .Wybór posadzki.

Cytat:
Napisane przez Sniezynka21 Pokaż wiadomość
Hmm... nie wiem czy jakos pomoge, bo sie za bardzo nie znam ale mam w calym domu polozone ogrzewanie podlogowe i tak np. w kuchni mam kafelki, a w salonie i pokojach panele. Wszedzie cieplo jest tak samo rozprowadzane, tzn. nie odczuwam jakichkolwiek roznic miedzy kafelkami a panelami

Jak jakies konkrety bys chciala wiedziec to musialabym meza zapytac, ja tylko wiem co mam na podlodze

Pozdrawiam.
O super i własnie mi o to chodziło jak to sie sprawdza w praktyce .Troche mnie uspokoiłaś że ciepło jest wszędzie i tam gdzie kafelki i nam gdzie panele
My chcemy to albo to na całej powierzchni czyli salon kuchnia i hol (wszystko otwarte).Zapytaj męża jak z wyborem paneli jakieś specjalne ? coś pod nie? innego ?

A jak temperature macie ustawioną wszedzie taka samą to jak odczuwasz co lepiej grzeje ?
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 10:27   #4
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: Ogrzewanie podłogowe .Wybór posadzki.

Postaram sie odpowiedziec na te pytania bez pomocy meza, bo w pracy jest, ale jak tylko wroci to wszystko dokladnie wypytam

Wszedzie na scianie mam takie pokretla powieszone i tam sobie krece ile chce stopni, caly dol mam "otwarty" tzn, nie zamykam nidzie drzwi, wiec temp. mam ustawiona na 20 °C i jest naprawde cieplo ( tzn. zalezy co dla kogo jest cieplo ) Przyjemnie jest, ze jak staniesz bosa noga, cieplusko jak nie wiem

Wszedzie na podlodze wylewalismy estrich ( musze meza zapytac jak to sie nazywa po polsku ) na to takie cos, hm... ni to folia ni styropian... nie wiem, jak to nazwac... takie mieciutkie w dotyku sie rozwija, jak dywan i na to panele

Przepraszam, za takie smieszne wytlumaczenie, ale ja sie naprawde na tym nie znam, napisalam tylko co widzialam jak to zakladali

Fachowo postaram sie napisac wieczorem, jak juz bedzie TZw domu

Ps. Jestem baaardzo zadowolona z tego typu ogrzewania

Ahaaa przypomnialo mi sie jeszcze, ze moj TZet to taki typ lenia jest i nie lubi po sobie sprzatac i jak wyjdzie spod prysznica nie staje na recznik ani dywanik tylko na podloge i wtedy jest mokra a ja sie gotuje.... to ten przekreca stopnie i podloga sama schnie nie musi sie schylac i wycierac
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 10:36   #5
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Ogrzewanie podłogowe .Wybór posadzki.

Dziekuje kochana za odpowiedz

Ja tez nie operuje jakimiś tam fachowymi nazwami dla mnie takie nie fachowe są łatwiejsze do zrozumienia

Ja wolała bym drewnianą podłoge jakos tak przyjemniej wydaje sie ale czytam i czytam na necie i wszedzie co innego piszą

ok to zapytaj męża jak to dokładnie z tym jest

hehehe spryciaż podkręca żeby samo wyschło

To wy macie elektryczne jak masz takie coś do podkrecania we wszystkich pomieszczeniach , my bedziemy na piecu ustawiac temp. jaka chcemy

Edytowane przez Enaffi
Czas edycji: 2008-11-20 o 10:39
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 11:15   #6
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: Ogrzewanie podłogowe .Wybór posadzki.

Hej Przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje, ale mialam drobne problemy i nie mialam zbyt wiele czasu

Wypytalam o wszystko TZeta i to jest tak :

Nasze ogrzewanie podlogowe jest tez wodne i mamy rodzielacz na kazde pomieszczenie, 5 obiegow ktore sa sterowane termostatem, ktory jest podlaczony do silnika, ktory zamyka i otwiera zawor. Na piecu ustawiamy tylko ogolna temperature, ktora nie moze przekroczyc 45 °

Nie ma znaczenia czy sa to plytki czy panele. Jesli juz zdecydujesz sie na panele, to musza byc one dostosowane do ogrzewania podlogowego. Jedyny minus w panelach, to to ze potrzebuje wiecej czasu, zeby dojsc do wymaganej temperatury. Przy plytkach szybciej sie nagrzewa, bo to jest kamiec ( ceramika )

Jesli bedziesz miala jeszcze jakies pyt. to pisz, a ja popytam meza, poki weekend i jest w domu

W razie czego bede wieczorem
Milej niedzieli.
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 13:09   #7
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Ogrzewanie podłogowe .Wybór posadzki.

Śnieżynko bardzo dziękuje Ci za odpowiedz

Zdecydowaliśmy się na gres z tego właśnie względu że szybciej sie nagrzewa a jednak drewno to drewno jest doskonałym izolatorem ciepła napewno potrzebuje sporo czasu na nagrzanie tak jak mowisz .Pozatym w sklepach gdzie byliśmy odradzali panelepolecali gresTylko teraz nie moge sie zdecydować ktore wybrać a fachowiec już czeka dobrze że ma jeszcze do obłożenia komin kamieniema na moją decyzje musi poczekaćno i zamowienie hmmm.....trzeba też czekać gra dwa dni to nie jest tak źle

Pozdrawiam i podziękuj za rade też mężowi
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-02, 19:12   #8
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Ogrzewanie podłogowe .Wybór posadzki.

Odświeżam wątek, ponieważ potrzebuję kilku informacji o ogrzewaniu podłogowym.
Czym kierowałyście się przy wyborze ogrzewania? Które jest lepsze - wodne czy elektryczne ? Czy dobrze jest zamontować takie ogrzewanie w pokoju dziecka ? Czy lepiej tylko salon + kuchnia
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 21:28   #9
aga0033
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Ogrzewanie podłogowe .Wybór posadzki.

Ostatnio z mężem usiedliśmy na środku świeżo wyremontowanego pokoju sącząc kawkę i zdecydowaliśmy, że najlepiej będzie zrobić ogrzewanie na podczerwień (takie jak tu: http://www.infrapanel.pl/). To zupełnie nowy sposób ogrzewania mieszkania, o którym powiedział nam pan, który robił nam remont. Lepszy, bo tańszy w eksploatacji, a jednocześnie luksusowy
aga0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 11:23   #10
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Ogrzewanie podłogowe .Wybór posadzki.

Mamy ogrzewanie podłogowe wodne w kuchni, łazience, przedpokoju. W salonie, sypialni i 2 roboczych pokojach panele. Trochę żałuję, że nie daliśmy sobie zrobić podłogówki też w gościnnym i w tych małych pokojach z których jeden będzie kiedyś dla dziecka. Jest to zupełnie inne ciepło niż z kaloryfera. Poza tym dzieci lubia chodzić na bosaka lub w skarpetkach. Jedyne co by mnie martwiło to unoszenie się kurzu z podłogi mniej więcej na wysokości główki dziecka. Żeby tego w przyszłości nie wdychało podczas snu czy zabawy. No i zostały panele

Myśmy wybrali podłogowe wodne bo wychodzi taniej (tak mówili fachowcy). Poza tym jest podłączone do pieca węglowego i mimo 30-40 C na piecu w domu jest ponad 20 C (ok. 24 C)

Jeśli lubisz płytki w salonie to ja bym się nie zastanawiała tylko tam tez montowała podłogówkę. W porównianu z kuchnią to mi od paneli "ciągnie" w stopy
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog

Edytowane przez Susanna
Czas edycji: 2010-12-01 o 11:25
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.