Pomocy!!!- Jak Pociemnic Jasna Fuge - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-08, 12:54   #1
agiko
Przyczajenie
 
Avatar agiko
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 20
Question

Pomocy!!!- Jak Pociemnic Jasna Fuge


Na podlodze mam kafelki, kolor-jasny braz, niestety dalam sie namowic na polozenie fugi w kolorze jansy braz . Teraz koncowy efekt jest nieciekawy, podloga cala jest jednolita i wyglada po prostu bleh, tylko bezposrednio po umyciu mi sie podoba. Prosze napiszcie, czy znacie jakies domowe sposoby na pociemnienie jasnej fugi (jansy braz na ciemny) oczywiscie bez wyskrobywania starej i nakladania nowej. Zaczelam sie zastanawiac, cz nie dobrym wyjsciem jest nalozenie na fuge olejku do ciala dla dzieci, ale boje sie ze po myciu podlogi, bede miala tluste plamy porozcierane po calej podlodze. Prosze o jakas rade, bo jak nie to pozostanie mi mycie podlogi co godzine
agiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 09:48   #2
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Pomocy!!!- Jak Pociemnic Jasna Fuge

Istnieje barwnik do fug,niestety o ile się orientuje to jest mała paleta kolorów,zerknij tu http://www.ultrament.pl/pomoc.php?odpowiedz=193
Może też warto poprzeglądać jakieś fora o mieszkaniach,budowach,rem ontach typu murator...Z oliwka może byc tak że przyciemni ale nierównomiernie i efekt będzie jeszcze gorszy.Najlepiej chyba zapytać w sklepie z artykułami budowlanymi.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 19:21   #3
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: Pomocy!!!- Jak Pociemnic Jasna Fuge

Ja znowu chcę rozjaśnić fugę
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 11:44   #4
kinolec
Zadomowienie
 
Avatar kinolec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 000
Dot.: Pomocy!!!- Jak Pociemnic Jasna Fuge

UWAGA!!!
podpinam sie pod ten watem bo bezposrednio dotyczy mnie ten problem

otóz - po załozeniu płytwek i wybraniu odpoe\wiedniego ciemnego koloru fug okazałao sie ze fuga chyba jest jakas wadliwa albo nie wiem co i wczoraj wyszły biale plamy jakby ktos posypał maka ( bo niby ta fuga jest perlista i te perełki powychodziły na wierzch i efekt wyszedł taki ze fuga stała sie prawie biała a miejscami ciemny bez taki jaki wybrałam)

nie mam pojecia co teraz zrobic zeby fuga była ciemniejsza i jednolita w poniedziałek ide do punktu gdzie kupowałam fuge i bede sie starac o rekompenstate bo to jest SKANDAL straciłam tyle pieniedzy

DZIEWCZYNY odradzam wam tego typu fugi !!!
__________________
de gustibus non est disputandum
kinolec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 12:21   #5
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Pomocy!!!- Jak Pociemnic Jasna Fuge

A może ktoś kto kładł tę fugę niedokładnie wymieszał składniki? Dlatego taki efekt...Ja się na fugach nie znam,ale tak mi przyszło do głowy,czasami może nie sam wyrób jest wadliwy a wykonanie.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 19:12   #6
kinolec
Zadomowienie
 
Avatar kinolec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 000
Dot.: Pomocy!!!- Jak Pociemnic Jasna Fuge

Cytat:
Napisane przez iza73 Pokaż wiadomość
A może ktoś kto kładł tę fugę niedokładnie wymieszał składniki? Dlatego taki efekt...Ja się na fugach nie znam,ale tak mi przyszło do głowy,czasami może nie sam wyrób jest wadliwy a wykonanie.
osoba która kładła te płytki ma 20 letnie doswiadczenie w tym fachu i połozyła płytki na scianie i sa sliczne wiec to nie wina wykonania ale jutro zgłaszam reklamacje zobaczymy co uda siew zrobic
__________________
de gustibus non est disputandum
kinolec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 12:10   #7
grecina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pomocy!!!- Jak Pociemnic Jasna Fuge

Witam. Ja znowu mam inny problem. Mój pseudo fachowiec polożył mi tak kafelki, że narozniki kafelków nie schodza się w jednym miejscu wygląda to okropnie. Pomyślałam sobie,że zamiast fugi w te szpary włoże jakieś listwy np. takie do wykańczania paneli, bo bardzo chcę zakryć tenierówności. A może ktoś ma lepszy pomysł.
grecina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-28, 14:55   #8
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Pomocy!!!- Jak Pociemnic Jasna Fuge

Włożenie tam listwy będzie rozwiązaniem nie dość że nieestetycznym, to jeszcze nietrwałym, prowizorycznym. Po to masz kafelki, żeby nie mieć żadnych listw. Jeśli kafelki są źle polożone to reklamuj to u "fachowca", niech położy je jeszcze raz , albo mu nie płać. Przecież to skandal
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 17:26   #9
DIDA22
Raczkowanie
 
Avatar DIDA22
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 221
Dot.: Pomocy!!!- Jak Pociemnic Jasna Fuge

Przyciemnić fugę można przez wyczyśzczenie jej wazeliną kosmetyczną. Tłusa maź sprawi, że kolor się orzywi i przyciemnieje. Ja miałam granatowe fugi i wciągu 2 lat zrobiły mi się brzydkie - szare, parę razy kapło mi na nie cos tłustego i w tych miejscach została trwała plamka.Więc zbieram się właśnie, żeby sama fugi przetrzeć wazeliną. Słyszałam, że to nie może być tłuszcz spożywczy (npliwa bo będzie jełczało po jakimś czasie). Wybielić fugę można przecierając octem, ale ja bym się tylko odważyła na białej fudze taki eksperyment.
W obydwu sposobach spróbujcie najpierw w miejscach mało widocznych, żeby nie było strat jakby co.
DIDA22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 22:27   #10
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Pomocy!!!- Jak Pociemnic Jasna Fuge

my mieliśmy ciemne fugi które mi się nie podobały i mąż wszystko wyskrobał i połozył nową... niestety kupa roboty.

Na nowe fugi kładźcie Delfina Atlasa. Tworzy on ochronną warstwę i nie wsiąkają tłuszcze. Ja co jakis czas gąbeczką z Delfinem całe płytki przecieram,ładnie się błyszczą.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 16:57   #11
amoorek78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2
Dot.: Pomocy!!!- Jak Pociemnic Jasna Fuge

do Ela:
jak Twój mąż to zrobił ?
skrobakiem wydrapał fugę ?
czy nie poniszczył się krawędzie kafelek ?

tomek
amoorek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-05, 22:35   #12
grzesiaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Pomocy!!!- Jak Pociemnic Jasna Fuge

witam
przepraszam ze po tylu latach po poscie niepokoję ale mam pytanie czy sposób z wazeliną kosmetyczną na fugę zadziałał? mam ten sam problem i szukam rozwiązania.pozdrawiam
grzesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.