Studia magisterskie w trakcie licencjatu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-28, 11:33   #1
thebeauty
Przyczajenie
 
Avatar thebeauty
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 10
Post

Studia magisterskie w trakcie licencjatu?


Witam.

Nurtuje mnie pytanie:
Czy można rozpocząć studia magisterskie (lub podyplomówkę) będąc na 2 lub 3 roku studiów licencjackich?
Jeśli tak jest, znacie uczelnie które to praktykują? Najlepiej na pomorzu.

Kiedyś obiło mi się to o uszy, wiadomo, że w pierwszej kolejności trzeba by było obronić licencjat, aby przełożyć go na studiach magisterskich i dalej spokojnie studiować.


Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
thebeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 11:59   #2
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

Jeśli masz już licencjat z innego kierunku, to tak. Tak samo z podyplomówką. Nie znam uczelni, która przyjmuje studentów na magisterkę bez posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 12:11   #3
thebeauty
Przyczajenie
 
Avatar thebeauty
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 10
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

na jednym z forum, teraz nie pamiętam na jakiej stronie to było
właśnie ludzie się wypowiadali i niby podyplomówke można zacząć na 2 roku licencjatu, jak licencjat zdasz, to przekładasz dokumenty i normalnie dalej studiujesz na podyplomówce... niby z Dziekanami można się ugadać... dlatego pytam czy ktoś wie coś więcej?

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Jeśli masz już licencjat z innego kierunku, to tak. Tak samo z podyplomówką. Nie znam uczelni, która przyjmuje studentów na magisterkę bez posiadania dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia .
no i wiadomo, że jak licencjatu nie zdasz to magistra kontynuować już nie możesz.
thebeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 12:15   #4
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

Nie wiem, jak z podyplomówkami, bo nigdy na żadną nie szłam. Na studia magisterskie jest wymagany dyplom ze studiów licencjackich.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 13:10   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

warunkiem dostania sie na studia magisterskie jest ukoczenie studiow I stopnia (licencjat, inzynier)
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 14:10   #6
NNaTT
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 703
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

Cytat:
Napisane przez thebeauty Pokaż wiadomość
Witam.

Nurtuje mnie pytanie:
Czy można rozpocząć studia magisterskie (lub podyplomówkę) będąc na 2 lub 3 roku studiów licencjackich?
Jeśli tak jest, znacie uczelnie które to praktykują? Najlepiej na pomorzu.

Kiedyś obiło mi się to o uszy, wiadomo, że w pierwszej kolejności trzeba by było obronić licencjat, aby przełożyć go na studiach magisterskich i dalej spokojnie studiować.


Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
Tak, dobrze Ci się o obiło o uszy. Tż ma kolegę, który nie obronił jeszcze tytułu licencjata a już studiował magisterkę. Też się bardzo zdziwiłam, bo wtedy pierwszy raz o tym słyszałam. Wiem, że mieszka w stolicy, ale nie wiem jaka to uczelnia.
NNaTT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 14:12   #7
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

Cytat:
Napisane przez NNaTT Pokaż wiadomość
Tak, dobrze Ci się o obiło o uszy. Tż ma kolegę, który nie obronił jeszcze tytułu licencjata a już studiował magisterkę. Też się bardzo zdziwiłam, bo wtedy pierwszy raz o tym słyszałam. Wiem, że mieszka w stolicy, ale nie wiem jaka to uczelnia.

A to ciekawostka... . Jak znajdziesz tą uczelnię, to będę wdzięczna.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-28, 19:00   #8
thebeauty
Przyczajenie
 
Avatar thebeauty
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 10
Smile Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

Cytat:
Napisane przez NNaTT Pokaż wiadomość
Tak, dobrze Ci się o obiło o uszy. Tż ma kolegę, który nie obronił jeszcze tytułu licencjata a już studiował magisterkę. Też się bardzo zdziwiłam, bo wtedy pierwszy raz o tym słyszałam. Wiem, że mieszka w stolicy, ale nie wiem jaka to uczelnia.

a jednak, z tego co "wiem" to kwestia ugadania się z dziekanem, w prawie o Szkolnictwie Wyższym jasno jest napisane, że trzeba mieć licencjata aby zacząć magisterkę. Jednak po cichaczu dziekani czasami się zgadzają na studiowania na magisterskich będąc jeszcze na licencjacie

dla nich to kasa, dla nas oszczędność czasu.

Jeśli możesz to proszę dowiedz się jaka to uczelnia i jak to wygląda
Będę mega wdzięczna!
thebeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 12:25   #9
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

No niby jest jaka możliwość, a raczej powiedziałabym, że była jeszcze kilka lat temu, kiedy to przechodziliśmy na system boloński.
Np. moja siostra na Polibudzie Warszawskiej miała możliwość iść na studia mgr bez obrony inżynierki, albo obronić inżynierkę i iść dalej, nie koniecznie dalej na ten kierunek. To było takie przejście między studiami jednolitymi a I i II stopnia.
Teraz nie ma już takiej możliwości chyba żeby się własnie ugadać z jakimś rektorem, ale takie rzeczy raczej przejdą jeśli już tylko w jakichś małych szkołach prywatnych, bo wątpię żeby jakiś Uniwersytet albo renomowana szkoła prywatna poszła na taki układ.
madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 13:35   #10
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
No niby jest jaka możliwość, a raczej powiedziałabym, że była jeszcze kilka lat temu, kiedy to przechodziliśmy na system boloński.
Np. moja siostra na Polibudzie Warszawskiej miała możliwość iść na studia mgr bez obrony inżynierki, albo obronić inżynierkę i iść dalej, nie koniecznie dalej na ten kierunek. To było takie przejście między studiami jednolitymi a I i II stopnia.
Teraz nie ma już takiej możliwości chyba żeby się własnie ugadać z jakimś rektorem, ale takie rzeczy raczej przejdą jeśli już tylko w jakichś małych szkołach prywatnych, bo wątpię żeby jakiś Uniwersytet albo renomowana szkoła prywatna poszła na taki układ.
No właśnie, ja to pamiętam, że tak było. Teraz już raczej nie ma studiów jednolitych, chociaż kto ich tam wie. Teraz jest tyle szkół wyższych, że nie ogarniesz.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 13:53   #11
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

są kierunku jednolite wynikające z procesu bolońskiego: psychologia, medycyna, prawo, teologia, weterynaria, analityka medyczna i chyba: farmacja, aktorstwo, ratownictwo medyczne
nie wiem czy o czymś zapomniałam ale całkiem możliwe :p
madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 19:37   #12
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

Jest kilka kierunków które są jednolite według procesu bolońskiego, m.in. kierunki medyczne w tym psychologia i weterynaria, kierunki prawnicze, kierunki związane ze sztuką (ale nie wszystkie) czy też teologia.
madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 19:44   #13
thebeauty
Przyczajenie
 
Avatar thebeauty
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 10
Question Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

aha rozumiem.

znalazlam taką szkołe w necie (i znowu zapodziałam strone) gdzie przyjmą studentów którzy bronią się we wrześniu 2012 na studia magisterskie. Czyli podobnie, no tyle że w moim przypadku chodzi jednak o 3 semestry bo tyle mi zostało do ukończenia (licencjat).

Najlepszym wyjście aby się upewnić co do tej opcji to po prosrtu trzeba podzwonić po uczelniach.



Nasunęło za to mi się nowe pytanie, do ukończenia jak wyżej napisałam zostało mi 3 semestry.
Czy w jakiś sposó9b mogę skrócić ten czas? czy np. w rok lub pół roku mogę zrobić 3 semestry naraz??
Słyszałam o indywidualnym toku nauczania, czy on jakoś przyczynia się do skrócenia czasu studiowania??
thebeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 19:58   #14
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

Wątpię że ktoś Cię przyjmie jak masz zrobione tylko 3 semestry licencjata.

Co do przyspieszenia to z tego co wiem się da, ale to też zależy od uczelni, np u mnie na jednolitych można przyspieszyć studia o rok, nie więcej, na dwu stopniowych się nie dowiadywałam, ale może semestr da się przyspieszyć. Idź do dziekanatu, albo biura studenckiego, zapytaj się samorządu studentów, na pewno ktoś odpowie na to pytanie.
madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 20:10   #15
thebeauty
Przyczajenie
 
Avatar thebeauty
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 10
Thumbs up Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
Wątpię że ktoś Cię przyjmie jak masz zrobione tylko 3 semestry licencjata.

Co do przyspieszenia to z tego co wiem się da, ale to też zależy od uczelni, np u mnie na jednolitych można przyspieszyć studia o rok, nie więcej, na dwu stopniowych się nie dowiadywałam, ale może semestr da się przyspieszyć. Idź do dziekanatu, albo biura studenckiego, zapytaj się samorządu studentów, na pewno ktoś odpowie na to pytanie.
dla uczelni to kasa, 4 sem. trwają magisterskie, wiec ukończę licencjat i potem pol roku i magister a czas zaoszczędzony. Tylko właśnie czy w ogóle się uda, jutro podzwonię, no i z tym skróceniem czasu studiowania tez się dowiem

dziękuje za pomoc
thebeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 23:47   #16
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

W pół roku magistra to na pewno nie zrobisz...
madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 12:33   #17
thebeauty
Przyczajenie
 
Avatar thebeauty
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 10
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
W pół roku magistra to na pewno nie zrobisz...
jak w pol roku???

w 2 lata tyle ze 3 semestry na rowni z licencjatem, ...
thebeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 12:42   #18
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

Cytat:
Napisane przez thebeauty Pokaż wiadomość
znalazlam taką szkołe w necie (i znowu zapodziałam strone) gdzie przyjmą studentów którzy bronią się we wrześniu 2012 na studia magisterskie.
Ale to wcale nie jest skrocenie czasu studiowania. Bo przeznaczone to jest dla osob ktore juz skonczyly studia licencjackie ale sama obrone pracy maja nieco pozniej, ale i tak jeszcze przed rozpoczęciem magisterki. To nie ma nic wspolnego z tym o czym piszesz.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 14:02   #19
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: Studia magisterskie w trakcie licencjatu?

Dokładnie. To znaczy może nie napisałaś wszystkiego, ale z tego co jednak tutaj przekazałaś nie wynika, że można robić studia magisterskie bez dyplomu licencjata. Bo obrony na III trzecim roku są w różnych terminach, niektórzy mają już w czerwcu, ja miałam na przykład w połowie lipca, a we wrześniu często są obrony dla tych, którzy czegoś nie zaliczyli i jeszcze we wrześniu mają sesję poprawkową.
Jest jeden sposób - sprawdź wymagane dokumenty. Jeśli masz tam dyplom ukończenia studiów I stopnia (lub ewentualnie zaświadczenie o obronie - bo na sam dyplom po zdaniu egzaminu zazwyczaj trochę się jeszcze czeka) to masz odpowiedź na to, czy można iść na magisterkę bez ukończenia I stopnia.
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.