DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-12, 20:21   #1261
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

olivien ja w cztery miesiące doszłam z bardzo ciemnego brązu do jasnego blondu pasemkami, a moje włosy wcale nie są jakoś bardzo zniszczone
poprzedniej stronie są moje zdjęcia przed i po jaki miałam kolor
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 20:26   #1262
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

A ja odkryłam, że jednak ostatnie męczenie włosów ma brzydkie skutki, bo porozdwajały mi się końce, a część jest albo wysuszona albo spalona, bo jakaś się dziwna zrobiła. W ogóle wyglądam jakbym miała pasemka, co jest o tyle dziwne, ze owszem robiłam, ale rok temu. Z kolejnymi farbowaniami mi się wyrównały, a teraz wyglądam jakbym miała pasemka od samej góry faktycznie w dolnych rejonach mama więcej mocno rozjaśnionych włosów.

Teraz te jaśniejsze kawałki łapią pigment z fioletowego szamponu i wychodzą szare, a reszta jest żółtawa.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 10:07   #1263
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez olivien Pokaż wiadomość
witam wszystkich wlazłam na ten wątek, bo pilnie potrzebuję waszej pomocy mój cel to powrót do naturalnego koloru włosów.. tak wiem, że ciężko będzie, równie dobrze mogłabym zostawić włosy w spokoju, już ich nie farbować, jednak kontrast natury z farbowanymi jest dość mocno rażący od roku farbuję włosy na brąz, wcześniej farbowałam garnier kolor sensation 3.0 i wypłukiwał się szybko do średniego ładnego brązu, ostatnie farbowanie miałam jakoś pod koniec września, niestety nieudane - nie było w sklepie mojego garniera, to wzięłam casting creme gloss 300, myślałam, że skoro jest 3 na początku i w tej i w tej farbie to wyjdą tak samo albo chociaż podobnie, a casting i tak się spierze, bo to szampon do 20 paru myć.. niestety myliłam się casting wyszedł kruczoczarny no i sprał się minimalnie, jest brązowa poświata, ale kolor dalej bliżej czerni niż brąz. źle się czuję w tym kolorze jest zdecydowanie za ciemny i nie pasuje mi. postanowiłam, że wrócę do najbardziej zbliżonego koloru moich naturalnych włosów żeby nie było takiego dużego kontrastu, mój naturalny kolor to blond poziom jakoś 8-9 (z tego co pamiętam zimą był ciemny, w wakacje dość jasny blond od słońca) no i teraz myślę jak pozbyć się tego fatalnego czarnego brązu.. rozmawiałam z fryzjerką i mówi, że dekoloryzacja okropnie poniszczy włosy i będą całe do ścięcia (coś mi się kiedyś o uszy obiło, że nowoczesne dekoloryzatory nie niszczą tak włosów, działają tak samo jak każda farba z amoniakiem nie znam się, więc oświećcie mnie)
fryzjerka zaproponowała mi pasemka, ale mówiła, że na to potrzeba około roku, a włosy i tak będą w okropnym stanie i coś mówiła o rudościach, że kolor może być nie równy itd. myślałam też o kąpieli rozjaśniającej, ale opinie też są różne na ten temat.. jestem w pełni świadoma, że schodząc z ciemnego do jasnego koloru tak czy siak włosy poniszczę, ale chciałabym to zrobić w jak najmniejszym stopniu dlatego obeznanych w tym temacie proszę o poradę pasemek na pewno nie chcę robić, myślę właśnie nad dekoloryzacją, a kąpielą rozjaśniającą
jak masz zejść z prawie czerni na blond poziomu 8-9 to kup rozjaśniacz vincent ledier zielony, jakby nie mieli to weź niebieski i wode 9%.
masz długo farbowane włosy a garnier color sensation jest trwały, dekoloryzacja była by najbezpieczniejsza ale bardzo mozolna i skomplikowana, kąpielą to zejdziesz na brąz/rudy
ja bym potraktował całe rozjasniaczem vincenta a potem farby popielate



Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A ja odkryłam, że jednak ostatnie męczenie włosów ma brzydkie skutki, bo porozdwajały mi się końce, a część jest albo wysuszona albo spalona, bo jakaś się dziwna zrobiła. W ogóle wyglądam jakbym miała pasemka, co jest o tyle dziwne, ze owszem robiłam, ale rok temu. Z kolejnymi farbowaniami mi się wyrównały, a teraz wyglądam jakbym miała pasemka od samej góry faktycznie w dolnych rejonach mama więcej mocno rozjaśnionych włosów.

Teraz te jaśniejsze kawałki łapią pigment z fioletowego szamponu i wychodzą szare, a reszta jest żółtawa.
bo masz mocno wytrawione włosy
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 10:48   #1264
olivien
Raczkowanie
 
Avatar olivien
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 442
GG do olivien
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
jak masz zejść z prawie czerni na blond poziomu 8-9 to kup rozjaśniacz vincent ledier zielony, jakby nie mieli to weź niebieski i wode 9%.
masz długo farbowane włosy a garnier color sensation jest trwały, dekoloryzacja była by najbezpieczniejsza ale bardzo mozolna i skomplikowana, kąpielą to zejdziesz na brąz/rudy
ja bym potraktował całe rozjasniaczem vincenta a potem farby popielate






bo masz mocno wytrawione włosy
dziękuję za odpowiedź co do garniera to właśnie nie był trwały, bardzo szybko się wypłukiwał do poziomu 5, a casting trzyma i nic
trochę źle się określiłam, jakoś od grudnia zeszłego roku farbowałam regularnie brązami poziom 5, a jakoś dopiero w maju zaczęłam przyciemniać na wakacje i używałam 3, która i tak się szybko spierała do dość jasnego brązu.. no, ale to i tak nic nie pomoże w sumie ten casting tak mi się wżarł we włosy, że nawet codzienne mycie przeciwłupieżowym szamponem nic go nie ruszyło.
__________________
zapuszczam naturalki, ostatnie farbowanie 25.09.2013r
dbam o zdrowie i o włosy
olivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 10:53   #1265
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

no to zdecyduj czy rozjaśniacz czy dekoloryzacja, dekoloryzacja będzie dłuższa i więcej roboty będzie, a rozjaśniaczem łatwiej Ci będzie juz na blond
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 14:26   #1266
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
bo masz mocno wytrawione włosy
No ba, żeby to się jeszcze przekładało na ładny kolor. Spróbujęwrzucić zdjęcia, neistety na zdjęciach wychodza jaśniej niż w rzeczywistości, bo bardzo łapią światło.

Mam nadzieję, że skoro tak je złapało, to może się wymyją jeszcze na jaśniej. Tylko jak je teraz farbować? Raczej już nie mogę na długość nakładać farby rozjaśniającej?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 14:42   #1267
swiatoszalal
Przyczajenie
 
Avatar swiatoszalal
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Jako że jestem nowa na forum (często biernie czytająca, tym razem nie znalazłam odpowiedzi na swój "problem" stąd posmęcę ile się da :P ) to skromnie nie zakładam nowego tematu tylko się podpinam.

Zakupiłam mixton- na obrazku był fajny ciemny niebieski kolor, chcę mieć ciemny niebieski, mam utleniacz 12 procentowy i 3 procentowy, którego użyć by kolor wyszedł super? ( obecnie mam farbowane już sprane czerwone włosy).
Najprawdopodobniej teraz padnie najgłupsze pytanie z możliwych- czy samym mixtonem mozna farbować włosy? :P
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi bez szyderstwa ))
__________________
Czytając przymróż oko
swiatoszalal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-13, 14:52   #1268
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

ja bym uzyla utleniacza 6% albo 9% ....nie masz to rozrob np.12 na pol z letnia woda i bedzie ok
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !

Edytowane przez Ray
Czas edycji: 2012-11-13 o 14:53
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 16:09   #1269
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

A tonerow nie uzywa sie z farba? Jak kiedys bylam u frzyjera, to nalozyly dziewczynie sam toner, nic nie zlapal (fryzjerki od 7 bolesci) i nakladaly drugi raz, z farba.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 17:44   #1270
swiatoszalal
Przyczajenie
 
Avatar swiatoszalal
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
A tonerow nie uzywa sie z farba? Jak kiedys bylam u frzyjera, to nalozyly dziewczynie sam toner, nic nie zlapal (fryzjerki od 7 bolesci) i nakladaly drugi raz, z farba.
Stąd moje pytanie :P Help! Jak już trzeba z farbą to jaką aby efekt był ciemno niebieski a nie czarno

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
ja bym uzyla utleniacza 6% albo 9% ....nie masz to rozrob np.12 na pol z letnia woda i bedzie ok
Zwykłą kranówką?
__________________
Czytając przymróż oko
swiatoszalal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 17:57   #1271
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny, jestem tutaj u Was dzisiaj pierwszy raz

Przeczytałam ostatnie 6 czy 7 stron i kompletnie nic z tego nie rozumiem, nie mogę się połapać w tych wszystkich odcieniach i nazwach.

Przez całe życie miałam ciemne włosy i jakiś miesiąc temu postanowiłam zostać blondynką. Ale pojęcia nie miałam, że to jest tak cholernie trudne Wcześniej kilkakrotnie farbowałam na brąz (mroźne kakao, które wychodziło baaardzo cieeemno brązowe) Castingiem a później tonerem (?) Color Touch bodajże z Welli, na wodzie 1,9%.
Nie chciałam bawić się w eksperymenty małego chemika więc wybrałam się do fryzjera. I po dwóch wizytach faktycznie mam blond włosy, tylko ich odcień mi kompletnie nie odpowiada...

Będzie mi któraś z Was w stanie poradzić co dalej, jeśli wkleję fotki?
A może macie jakiś uniwersalny sposób na ochłodzenie odcienia, którego jeszcze nie znam? Myję szamponem L'oreala Silver i w akcie rozpaczy użyłam dzisiaj fioletowej płukanki
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-13, 18:35   #1272
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No ba, żeby to się jeszcze przekładało na ładny kolor. Spróbujęwrzucić zdjęcia, neistety na zdjęciach wychodza jaśniej niż w rzeczywistości, bo bardzo łapią światło.

Mam nadzieję, że skoro tak je złapało, to może się wymyją jeszcze na jaśniej. Tylko jak je teraz farbować? Raczej już nie mogę na długość nakładać farby rozjaśniającej?
no już nie nakładaj, ewentualnie malaks na chwilkę.

Cytat:
Napisane przez swiatoszalal Pokaż wiadomość
Jako że jestem nowa na forum (często biernie czytająca, tym razem nie znalazłam odpowiedzi na swój "problem" stąd posmęcę ile się da :P ) to skromnie nie zakładam nowego tematu tylko się podpinam.

Zakupiłam mixton- na obrazku był fajny ciemny niebieski kolor, chcę mieć ciemny niebieski, mam utleniacz 12 procentowy i 3 procentowy, którego użyć by kolor wyszedł super? ( obecnie mam farbowane już sprane czerwone włosy).
Najprawdopodobniej teraz padnie najgłupsze pytanie z możliwych- czy samym mixtonem mozna farbować włosy? :P
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi bez szyderstwa ))
z jakiej firmy? wiesz wyjdzie fiolet bo czerwień + niebieski = fiolet, poza tym.... zmieszaj obydwie wody pół na pół to będzie ok

mozna nakładać sam mixton na wlosy ale w celu ochłodzenia koloru, kolor wyjdzie, ale będzie nietrwały. polecam tonery la riche directions a jak chcesz ciemny niebieski to midnight blue mi tak wychodził:
http://www.photoblog.pl/iamafreebitchbaby/83615609

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
ja bym uzyla utleniacza 6% albo 9% ....nie masz to rozrob np.12 na pol z letnia woda i bedzie ok
albo zmiesza dwie wody ze sobą i będzie 7.5%

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem tutaj u Was dzisiaj pierwszy raz

Przeczytałam ostatnie 6 czy 7 stron i kompletnie nic z tego nie rozumiem, nie mogę się połapać w tych wszystkich odcieniach i nazwach.

Przez całe życie miałam ciemne włosy i jakiś miesiąc temu postanowiłam zostać blondynką. Ale pojęcia nie miałam, że to jest tak cholernie trudne Wcześniej kilkakrotnie farbowałam na brąz (mroźne kakao, które wychodziło baaardzo cieeemno brązowe) Castingiem a później tonerem (?) Color Touch bodajże z Welli, na wodzie 1,9%.
Nie chciałam bawić się w eksperymenty małego chemika więc wybrałam się do fryzjera. I po dwóch wizytach faktycznie mam blond włosy, tylko ich odcień mi kompletnie nie odpowiada...

Będzie mi któraś z Was w stanie poradzić co dalej, jeśli wkleję fotki?
A może macie jakiś uniwersalny sposób na ochłodzenie odcienia, którego jeszcze nie znam? Myję szamponem L'oreala Silver i w akcie rozpaczy użyłam dzisiaj fioletowej płukanki
więc droga do blondu juz za Tobą.... chcesz kolor ochłodzic...ja bym nałozyc jakąś farbę tonującą po prostu a szampon z loreala jest ch**owy brzydko mówiąc i wysusza kup z Marion ultramocny ten
http://marketzdrowie.pl/906-4418-pro...ozjasnione.jpg
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 18:41   #1273
swiatoszalal
Przyczajenie
 
Avatar swiatoszalal
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Fryz wielkie dzięki! (Twój niebieski- rewelacyjny!) Mam mixton Chantala, jako że się wahałam pomiędzy fioletem albo niebieskim to spróbuję z tym co mam i zobaczę jaki będzie efekt, w razie czego będę się ratować i wrócę do czarnych włosów :P
__________________
Czytając przymróż oko
swiatoszalal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 18:54   #1274
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

miałem go, ale w celu dodawania do blondu zeby ochłodzić kolor jak robiłem odrosty z wodą 12% i przesadziłem z ilością mixtonu wyszly całe włosy szaro niebiesko zielone ale schodzilo szybko na szaro
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 18:55   #1275
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

A oto moje włosy... Udało mi się zejść z dosyć ciemnego koloru.
Za pierwszy razem miałam na pewno dekoloryzację. A za drugim nie mam pojęcia, mogłam mieć rozjaśniacz?

Wydałam kupę kasy u fryzjera, a to kompletnie nie jest kolor, o jaki mi chodzi. Przed zatonowaniem ich przez fryzjera po zdjęciu koloru/rozjaśnianiu były bardzo, BARDZO intensywnie żółte.
Marzy mi się naturalny, CHŁODNY kolor blondu. Fryzjerka powiedziała, że nie może nałożyć mi farby o szarawo-chłodnym odcieniu, bo zrobią się zielone. I generalnie wszędzie wszyscy mówią mi, że nie powinnam nakładać sama farby bo nie wiadomo co wyjdzie.

Pojawiła się też opinia, że aby mieć chłodny kolor powinnam je jeszcze mocniej rozjaśnić... Ale boję się o ich kondycję!

A nie mam ochoty po raz kolejny zostawić kilku stów u fryzjera.
Co robić? Bo czuję się nieciekawie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ETAPY KOLOR.jpg (80,8 KB, 101 załadowań)

Edytowane przez beoneself
Czas edycji: 2012-11-13 o 18:56
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 19:10   #1276
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
A oto moje włosy... Udało mi się zejść z dosyć ciemnego koloru.
Za pierwszy razem miałam na pewno dekoloryzację. A za drugim nie mam pojęcia, mogłam mieć rozjaśniacz?

Wydałam kupę kasy u fryzjera, a to kompletnie nie jest kolor, o jaki mi chodzi. Przed zatonowaniem ich przez fryzjera po zdjęciu koloru/rozjaśnianiu były bardzo, BARDZO intensywnie żółte.
Marzy mi się naturalny, CHŁODNY kolor blondu. Fryzjerka powiedziała, że nie może nałożyć mi farby o szarawo-chłodnym odcieniu, bo zrobią się zielone. I generalnie wszędzie wszyscy mówią mi, że nie powinnam nakładać sama farby bo nie wiadomo co wyjdzie.

Pojawiła się też opinia, że aby mieć chłodny kolor powinnam je jeszcze mocniej rozjaśnić... Ale boję się o ich kondycję!

A nie mam ochoty po raz kolejny zostawić kilku stów u fryzjera.
Co robić? Bo czuję się nieciekawie...
szczerze? kolor po 2 dekoloryzacji jest PIĘKNY : love:

no oczywiście ze farba popielata da zieleń, ale co to fryzjerka nie wie, ze żółć gasimy fioletem? musisz nałożyć farbę perłową/opalizującą

http://epelo.pl/Londa-Londacolor-Far...864,9213).aspx

ten odcień byłby dobry, albo
http://images.montibello.pl/2011/03/...ta_kolorow.pdf

10.2 z Cromatone Montibello.

obydwie znajdziesz w hurtowni Pollwell jeżeli taką masz w swoim mieście.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 19:27   #1277
Blanszor
Rozeznanie
 
Avatar Blanszor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 594
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cześć

jestem po dekoloryzacji elgonem...odrosty centymetrowe naturalne, reszta złoty blond włosy się przesuszyły, ale potraktowałam je odżywką i jest ok. Dam im godzinkę odetchnąć i biorę się za farbę. O dziwo zdekoloryzowały się równo, także mam tylko dwa kolory
__________________

Blanszor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 19:51   #1278
swiatoszalal
Przyczajenie
 
Avatar swiatoszalal
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Blanszor Pokaż wiadomość
Cześć

jestem po dekoloryzacji elgonem...odrosty centymetrowe naturalne, reszta złoty blond włosy się przesuszyły, ale potraktowałam je odżywką i jest ok. Dam im godzinkę odetchnąć i biorę się za farbę. O dziwo zdekoloryzowały się równo, także mam tylko dwa kolory
Miałam elgona po pierwszej dekoloryzacji włosy były super niestety diabeł mnie podkusił chyba i zrobiłam podrząd trzy razy dekoloryzację efekt był taki że spaliłam włosy:P

Jako że nie objawiłaś mojej głupoty to włosy powinny dojść do siebie, koleżanka też zrobiła raz, położyła maskę na całą noc i na drugi dzień wszystko było ok (a ona ma dosyć słabe włosie)
__________________
Czytając przymróż oko
swiatoszalal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 20:00   #1279
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Blanszor Pokaż wiadomość
Cześć

jestem po dekoloryzacji elgonem...odrosty centymetrowe naturalne, reszta złoty blond włosy się przesuszyły, ale potraktowałam je odżywką i jest ok. Dam im godzinkę odetchnąć i biorę się za farbę. O dziwo zdekoloryzowały się równo, także mam tylko dwa kolory
pamiętaj spróbuj na jednym pasemku jak zlapie! i zrób ze słabą wodą

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez swiatoszalal Pokaż wiadomość
Miałam elgona po pierwszej dekoloryzacji włosy były super niestety diabeł mnie podkusił chyba i zrobiłam podrząd trzy razy dekoloryzację efekt był taki że spaliłam włosy:P

Jako że nie objawiłaś mojej głupoty to włosy powinny dojść do siebie, koleżanka też zrobiła raz, położyła maskę na całą noc i na drugi dzień wszystko było ok (a ona ma dosyć słabe włosie)
elgon Ci spalił włosy? jestem w szoku, ja nakładałem renee blanche 5-6 razy pod rząd (a to tak samo działa jak elgon) i nic.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-13, 20:15   #1280
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
A oto moje włosy... Udało mi się zejść z dosyć ciemnego koloru.
Za pierwszy razem miałam na pewno dekoloryzację. A za drugim nie mam pojęcia, mogłam mieć rozjaśniacz?

Wydałam kupę kasy u fryzjera, a to kompletnie nie jest kolor, o jaki mi chodzi. Przed zatonowaniem ich przez fryzjera po zdjęciu koloru/rozjaśnianiu były bardzo, BARDZO intensywnie żółte.
Marzy mi się naturalny, CHŁODNY kolor blondu. Fryzjerka powiedziała, że nie może nałożyć mi farby o szarawo-chłodnym odcieniu, bo zrobią się zielone. I generalnie wszędzie wszyscy mówią mi, że nie powinnam nakładać sama farby bo nie wiadomo co wyjdzie.

Pojawiła się też opinia, że aby mieć chłodny kolor powinnam je jeszcze mocniej rozjaśnić... Ale boję się o ich kondycję!

A nie mam ochoty po raz kolejny zostawić kilku stów u fryzjera.
Co robić? Bo czuję się nieciekawie...
Nic już nie rób z włosami!! Masz piekny kolor i z tego co dostrzegłam jest Ci w nim do twarzy
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 20:42   #1281
swiatoszalal
Przyczajenie
 
Avatar swiatoszalal
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Fryz być mże dlatego że dwunasto procentowego utleniacza używałam i łącznie trzy godziny na głowie trzymałam, w każdym razie spalił, fryzjerka powiedziała, że mam się cieszyć, że mi włosy nie wypadły albo się nie skruszyły (a tak ładnie mi szlo zapuszczanie :P włosy obcięłam i znowu mam burdel na głowie)
__________________
Czytając przymróż oko
swiatoszalal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 20:53   #1282
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
A oto moje włosy... Udało mi się zejść z dosyć ciemnego koloru.
Za pierwszy razem miałam na pewno dekoloryzację. A za drugim nie mam pojęcia, mogłam mieć rozjaśniacz?

Wydałam kupę kasy u fryzjera, a to kompletnie nie jest kolor, o jaki mi chodzi. Przed zatonowaniem ich przez fryzjera po zdjęciu koloru/rozjaśnianiu były bardzo, BARDZO intensywnie żółte.
Marzy mi się naturalny, CHŁODNY kolor blondu. Fryzjerka powiedziała, że nie może nałożyć mi farby o szarawo-chłodnym odcieniu, bo zrobią się zielone. I generalnie wszędzie wszyscy mówią mi, że nie powinnam nakładać sama farby bo nie wiadomo co wyjdzie.

Pojawiła się też opinia, że aby mieć chłodny kolor powinnam je jeszcze mocniej rozjaśnić... Ale boję się o ich kondycję!

A nie mam ochoty po raz kolejny zostawić kilku stów u fryzjera.
Co robić? Bo czuję się nieciekawie...
Jesteś pewna, że chłodny kolor będzie ci pasował? Być może wystarczy zneutralizować tę żółć, żeby był taki naturalny, pasikowy blondzik.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 20:59   #1283
Blanszor
Rozeznanie
 
Avatar Blanszor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 594
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

No to już

jestem mega bardzo zadowolona! zafarbowałam Wellatonem 9.1 i jest super! Trzymałam na oko 5 min - gapiłam się w lustro, żeby zmyć w dobrym momencie i faktycznie ciemnieją z minuty na minutę.
Rudy zabity po całości, wyszło coś około ciemnego blondu z poziomu 6/7.


Odrost się nie odznacza, końcówki ciutke ciemniejsze. Ale efekt przeszedł moje oczekiwania! Wyglądają nautralnie, są prawie jak moje własne. Ciekawa jestem jak będą wyglądać za miesiąc.

Minusy:
- skóra głowy jest podrażniona - są czerwony plamy
- Elgon śmierdzi jak szambo, ale idzie wytrzymać

Dziękuję za pomoc Fryz
__________________

Blanszor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 21:33   #1284
patusia88
Raczkowanie
 
Avatar patusia88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 247
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Ja dalej walczę o kolor i jescze troche a sięgnę znów po ciemną farbę.

Oczywiście moje naturalne czyli 2-3cm odrosty są pięknego jasnego blondu. Niestety dalej jak na złość jest ta żółć z poprzednich farbowań... niestety poprzednia farba się wymyła pod wpływem maseczek a nawet stonowała ale co z tego jak na 3 mycia

A końce oczywiście najbardziej zniszczone i tam się udało to żółte coś zabić eh włosy w 3 kolorach :

Na razie robię im systematyczną srebrną płukankę i czekam... na możliwość farbowania

* mam wrażenie, że jednak zdjęcie nie oddaje zółci albo ja ją widzę dużo mocniej w słońcu...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mm.jpg (20,8 KB, 17 załadowań)
__________________
19.02.2012- uczę się żyć bez prostownicy...
20.10.2012 - Drożdże (podejscie nr 3)
29.01.2012 - ZAPUSZCZAM!

Edytowane przez patusia88
Czas edycji: 2012-11-13 o 21:35
patusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 21:56   #1285
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez swiatoszalal Pokaż wiadomość
Fryz być mże dlatego że dwunasto procentowego utleniacza używałam i łącznie trzy godziny na głowie trzymałam, w każdym razie spalił, fryzjerka powiedziała, że mam się cieszyć, że mi włosy nie wypadły albo się nie skruszyły (a tak ładnie mi szlo zapuszczanie :P włosy obcięłam i znowu mam burdel na głowie)
to rozjaśniacz był? tak sie zdziwiłem ze pisałas o dekoloryzacji

Cytat:
Napisane przez Blanszor Pokaż wiadomość
No to już

jestem mega bardzo zadowolona! zafarbowałam Wellatonem 9.1 i jest super! Trzymałam na oko 5 min - gapiłam się w lustro, żeby zmyć w dobrym momencie i faktycznie ciemnieją z minuty na minutę.
Rudy zabity po całości, wyszło coś około ciemnego blondu z poziomu 6/7.


Odrost się nie odznacza, końcówki ciutke ciemniejsze. Ale efekt przeszedł moje oczekiwania! Wyglądają nautralnie, są prawie jak moje własne. Ciekawa jestem jak będą wyglądać za miesiąc.

Minusy:
- skóra głowy jest podrażniona - są czerwony plamy
- Elgon śmierdzi jak szambo, ale idzie wytrzymać

Dziękuję za pomoc Fryz
widzisz mówiłem sprawdź na jednym pasemku!

Cytat:
Napisane przez patusia88 Pokaż wiadomość
Ja dalej walczę o kolor i jescze troche a sięgnę znów po ciemną farbę.

Oczywiście moje naturalne czyli 2-3cm odrosty są pięknego jasnego blondu. Niestety dalej jak na złość jest ta żółć z poprzednich farbowań... niestety poprzednia farba się wymyła pod wpływem maseczek a nawet stonowała ale co z tego jak na 3 mycia

A końce oczywiście najbardziej zniszczone i tam się udało to żółte coś zabić eh włosy w 3 kolorach :

Na razie robię im systematyczną srebrną płukankę i czekam... na możliwość farbowania

* mam wrażenie, że jednak zdjęcie nie oddaje zółci albo ja ją widzę dużo mocniej w słońcu...
wcale nie jest tak żółto
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 22:30   #1286
patusia88
Raczkowanie
 
Avatar patusia88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 247
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

a ja się czuję jak kurczak na wielkanoc :P
__________________
19.02.2012- uczę się żyć bez prostownicy...
20.10.2012 - Drożdże (podejscie nr 3)
29.01.2012 - ZAPUSZCZAM!
patusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 22:42   #1287
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

OMG! 12 % na 3 h tez jestem w szoku ze wlosy nie odpadly

kolor po drugiej dekoloryzacji swietny!!!
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 19:46   #1288
Blanszor
Rozeznanie
 
Avatar Blanszor
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 594
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość

widzisz mówiłem sprawdź na jednym pasemku!

ale ja chciałam taki kolor, w jasnym blondzie wyglądam tragicznie, o czym przekonałam się po raz kolejny jak po dekoloryzacji włosy były bardzo jasne.
__________________

Blanszor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 20:09   #1289
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
szczerze? kolor po 2 dekoloryzacji jest PIĘKNY : love:

no oczywiście ze farba popielata da zieleń, ale co to fryzjerka nie wie, ze żółć gasimy fioletem? musisz nałożyć farbę perłową/opalizującą

http://epelo.pl/Londa-Londacolor-Far...864,9213).aspx

ten odcień byłby dobry, albo
http://images.montibello.pl/2011/03/...ta_kolorow.pdf

10.2 z Cromatone Montibello.

obydwie znajdziesz w hurtowni Pollwell jeżeli taką masz w swoim mieście.
WIELKIE DZIĘKI! Muszę się za nimi rozejrzeć.
A masz może jakieś doświadczenia z Color Touch Welli?

Czy te farby w jakikolwiek sposób są w stanie rozjaśnić moje kosmyki?
Czy tylko nadadzą im chłodniejszy odcień? I czy oby na pewno im się uda???
Na jakiej wodzie utlenionej powinnam je nałożyć i na jak długo?
I jak farba zadziała na odrosty?

Rany, ile pytań Z góry dzięki za wyrozumiałość.

Cytat:
Napisane przez czarownica jaga Pokaż wiadomość
Nic już nie rób z włosami!! Masz piekny kolor i z tego co dostrzegłam jest Ci w nim do twarzy
Dziękuję Ale nie spocznę, dopóki nie będę w 100 % zadowolona.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że chłodny kolor będzie ci pasował? Być może wystarczy zneutralizować tę żółć, żeby był taki naturalny, pasikowy blondzik.
Będzie, jak najbardziej. Użyłam fioletowej płukanki i jest trochę lepiej (pomijając kilka fioletowych pasemek heheh). Ale wiadomo, to środek doraźny.

Masz jakiś pomysł na tę neutralizację?

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
OMG! 12 % na 3 h tez jestem w szoku ze wlosy nie odpadly

kolor po drugiej dekoloryzacji swietny!!!
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 20:15   #1290
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
WIELKIE DZIĘKI! Muszę się za nimi rozejrzeć.
A masz może jakieś doświadczenia z Color Touch Welli?

Czy te farby w jakikolwiek sposób są w stanie rozjaśnić moje kosmyki?
Czy tylko nadadzą im chłodniejszy odcień? I czy oby na pewno im się uda???
Na jakiej wodzie utlenionej powinnam je nałożyć i na jak długo?
I jak farba zadziała na odrosty?

Rany, ile pytań Z góry dzięki za wyrozumiałość.


Dziękuję Ale nie spocznę, dopóki nie będę w 100 % zadowolona.


Będzie, jak najbardziej. Użyłam fioletowej płukanki i jest trochę lepiej (pomijając kilka fioletowych pasemek heheh). Ale wiadomo, to środek doraźny.

Masz jakiś pomysł na tę neutralizację?


ja stawiam na wodę 9% a ta wella o której mówisz nie, nie mam doświadczenia.

w gre wchodzą farby sklepowe? londa 18 bardzo fajnie wychodzi! byłaby dobra, albo loreal stockholm 10.21
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.