Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-17, 21:06   #541
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ja jednak nie skreślałabym olejów. Nadal nie potrafię dorobić do tego teorii, ale coś w tym jest. Prawdopodobnie chodzi o wpływ kwasów tłuszczowych na skład sebum. Być może o działanie przeciwzapalne, gojące. Obserwuję u siebie podobne efekty jak kasiamagda. Cera staje się ładniejsza, gruczoły łojowe obkurczone, zaskórników mniej. Dzieje się tak, jeśli stosuję tylko wybrane oleje (np tamanu, wiesiołkowy, ogórecznikowy, ale np. czarnuszka, która jest polecana do cer trądzikowych powodowała pogorszenie cery, w tym chcę sprawdzić, czy to samo będzie się działo z surowcem innego pochodzenia), sprawdzają się też mieszanki.
Potrzeba jakiejś równowagi. Dłuższe używanie powoduje odwodnienie; zwiększenie częstotliwości stosowania albo nakładanej ilości może wzmagać przetłuszczanie.



I nie wiem skąd ten stereotyp, że jak pielęgnacja olejami, to tylko surowiec w czystej postaci, codziennie i w wielkich ilościach. Nic innego.
We wszystkim potrzeba umiaru.
Nie jestem aż tak zagorzałą przeciwniczką olejów, żeby każdemu i zawsze je odradzać, ale nie podoba mi się tak mocno przez kilka lat lansowana moda na oleje jako metoda na wszystkie bolączki skórne (oraz włosowe oraz cielesne). Efekty tej mody widać zresztą do dziś w tym durnym przekonaniu, że oleje nawilżają.
Jak ktoś ma dwa problemy na raz: trądzik w jakiejś postaci i do tego odwodnioną cerę, to akurat oleje raczej mu nie pomogą tych problemów rozwiązać.

Ja przeszłam drogę od kupowania i testowania po kolei większości dostępnych wówczas olejów w BU i tym podobnych sklepach, poprzez ogromne rozczarowanie i wkurzenie, bo u innych rzekomo działało, a u mnie nie. Potem była ignorancja tych składników zarówno solo jak i w złożonych produktach, a jakiś czas temu wróciłam do nich w postaci olejków myjących (chociaż one swoją drogą nie zawsze i nie same oleje zawierają), które stosuję też do masażu (bo łatwiej je potem usunąć). Wypróbowałam też dziś metodę z olejem pod korektor i efekty są zachęcające. Ale oleju w czystej postaci na samą twarz nie nałożę
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 22:08   #542
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie jestem aż tak zagorzałą przeciwniczką olejów, żeby każdemu i zawsze je odradzać, ale nie podoba mi się tak mocno przez kilka lat lansowana moda na oleje jako metoda na wszystkie bolączki skórne (oraz włosowe oraz cielesne). Efekty tej mody widać zresztą do dziś w tym durnym przekonaniu, że oleje nawilżają.
Jak ktoś ma dwa problemy na raz: trądzik w jakiejś postaci i do tego odwodnioną cerę, to akurat oleje raczej mu nie pomogą tych problemów rozwiązać.

Ja przeszłam drogę od kupowania i testowania po kolei większości dostępnych wówczas olejów w BU i tym podobnych sklepach, poprzez ogromne rozczarowanie i wkurzenie, bo u innych rzekomo działało, a u mnie nie. Potem była ignorancja tych składników zarówno solo jak i w złożonych produktach, a jakiś czas temu wróciłam do nich w postaci olejków myjących (chociaż one swoją drogą nie zawsze i nie same oleje zawierają), które stosuję też do masażu (bo łatwiej je potem usunąć). Wypróbowałam też dziś metodę z olejem pod korektor i efekty są zachęcające. Ale oleju w czystej postaci na samą twarz nie nałożę
Postać trądziku chyba ma znaczenie. Np. nadmiar omega6 może działać prozapalnie i przy skłonnościach do powstawania ropnych zmian i oleje o określonym składzie mogą je indukować.

Ja nie lubię olejów z powodu tłustości i płynnej konsystencji. Do ciała używam wyłącznie do masażu. Do twarzy w czystej postaci rzadko, ale regularnie kosmetyków z ich dodatkiem - większym lub mniejszym. Teraz mam np. żel o konsystencji niemal płynnej, w którym są trzy oleje i nawet masło Najczęściej wymaga wspomagania.
Dla mnie nakładanie korektora na olej jest niepraktyczne. Trzeba zbyt długo czekać na wchłonięcie, a ja rano nie mam na to czasu. Poza tym budowa mojego oka sprawia, że oleje łatwo się do niego dostają i je podrażniają.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 22:32   #543
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie jestem aż tak zagorzałą przeciwniczką olejów, żeby każdemu i zawsze je odradzać, ale nie podoba mi się tak mocno przez kilka lat lansowana moda na oleje jako metoda na wszystkie bolączki skórne (oraz włosowe oraz cielesne). Efekty tej mody widać zresztą do dziś w tym durnym przekonaniu, że oleje nawilżają.
Jak ktoś ma dwa problemy na raz: trądzik w jakiejś postaci i do tego odwodnioną cerę, to akurat oleje raczej mu nie pomogą tych problemów rozwiązać.

Ja przeszłam drogę od kupowania i testowania po kolei większości dostępnych wówczas olejów w BU i tym podobnych sklepach, poprzez ogromne rozczarowanie i wkurzenie, bo u innych rzekomo działało, a u mnie nie. Potem była ignorancja tych składników zarówno solo jak i w złożonych produktach, a jakiś czas temu wróciłam do nich w postaci olejków myjących (chociaż one swoją drogą nie zawsze i nie same oleje zawierają), które stosuję też do masażu (bo łatwiej je potem usunąć). Wypróbowałam też dziś metodę z olejem pod korektor i efekty są zachęcające. Ale oleju w czystej postaci na samą twarz nie nałożę
U mnie przez jakiś czas parę lat temu, kiedy miałam skórę w tragicznym stanie, trądzik, łojotokowe zapalenie i do tego odwodnienie, wyśmienicie sprawdzały się rybki Dermogal A+E (w składzie olej z wiesiołka i gliceryna), używałam ich codziennie przez kilka tygodni, a rany i wypryski goiły się, skóra była wyraźnie ujędrniona i wzmocniona, promienna, nie wyskoczyło nic nowego, jednakże z czasem pomimo dalszego stosowania skóra znów zaczęła się buntować, poza tym nie załatwiły one problemu odwodnienia, na tym polu zadziałały dopiero później odpowiednio dobrane kosmetyki i wycofane już cleansery (kremowe) Aubrey. Co do rybek, czasami jeszcze do nich wracam, kupuję je komuś (z reguły dla nowonarodzonych w moim otoczeniu z problemami skórnymi) w prezencie i zawsze parę rybek urywam dla siebie za przyzwoleniem, ale efekty są znikome, a skóra szybko staje się przeciążona. O innych mieszankach i olejach nawet za bardzo nie wspominam, bo dla mnie to trauma, jedynie jeszcze lubiłam dwufazówkę różaną AMB, ale też nie codziennie i jak już, to w mikro ilości do serum. Chciałabym sobie zakupić olej z róży dobrej/wysokiej jakości, ale jakieś mini opakowanie, bo całego dużego nie zużyję na bank.

A co do przekonania, że oleje i kremy są dla każdej skóry w każdej ilości i są remedium na wszelkie bolączki, to niestety, naiwność aż boli, a rozpowszechnienie tego mitu nabrało już tak globalnego zasięgu, że czasami człowiek o odmiennym poglądzie czuje się, jak ten Kopernik
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 13:28   #544
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie jestem aż tak zagorzałą przeciwniczką olejów, żeby każdemu i zawsze je odradzać, ale nie podoba mi się tak mocno przez kilka lat lansowana moda na oleje jako metoda na wszystkie bolączki skórne (oraz włosowe oraz cielesne). Efekty tej mody widać zresztą do dziś w tym durnym przekonaniu, że oleje nawilżają.
Jak ktoś ma dwa problemy na raz: trądzik w jakiejś postaci i do tego odwodnioną cerę, to akurat oleje raczej mu nie pomogą tych problemów rozwiązać.

Ja przeszłam drogę od kupowania i testowania po kolei większości dostępnych wówczas olejów w BU i tym podobnych sklepach, poprzez ogromne rozczarowanie i wkurzenie, bo u innych rzekomo działało, a u mnie nie. Potem była ignorancja tych składników zarówno solo jak i w złożonych produktach, a jakiś czas temu wróciłam do nich w postaci olejków myjących (chociaż one swoją drogą nie zawsze i nie same oleje zawierają), które stosuję też do masażu (bo łatwiej je potem usunąć). Wypróbowałam też dziś metodę z olejem pod korektor i efekty są zachęcające. Ale oleju w czystej postaci na samą twarz nie nałożę

Tak, pamiętam tę modę na oleje, którymi zrobiłam sobie kuku. Dlatego teraz na każdy boom kosmetyczny reaguję dość sceptycznie.
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 13:41   #545
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
Tak, pamiętam tę modę na oleje, którymi zrobiłam sobie kuku. Dlatego teraz na każdy boom kosmetyczny reaguję dość sceptycznie.
Haha, to ja też pamiętam jak za pierwszym razem, jeszcze jako nastolatka, przeczytałam że olej z wiesiołka robi dobrze trądzikowej cerze, i smarowałam dzień w dzień, nie mieszając go z niczym. Skończyło się wysypem stulecia, kompletna tragedia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 15:18   #546
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Dla mnie nakładanie korektora na olej jest niepraktyczne. Trzeba zbyt długo czekać na wchłonięcie, a ja rano nie mam na to czasu. Poza tym budowa mojego oka sprawia, że oleje łatwo się do niego dostają i je podrażniają.
No niestety to prawda. To metoda polecana ostatnio przez Magdalenę Lach, która jak sama przyznaje, przeznacza na makijaż godzinę rano. Ale z pewnością ona nie wstaje o 4.30 jak ja często muszę
Poza tym jest taka prawidłowość, że kombinowanie z większą ilością produktów w makijażu pociąga za sobą konieczność używania kolejnych. Bo tak sobie myślę, nawet jak mi się uda zakryć moje podkowy pod oczami za pomocą rozbudowanego schematu i zestawu kosmetyków, to czy to nie będzie wyglądało kuriozalnie na twarzy bez podkładu? Duży stopień krycia jest odwrotnie proporcjonalny do efektu naturalności, więc może zamiast ciemnych pand będę mieć po prostu "szpachlowe" pandy?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 21:00   #547
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Kwestia tego, co jest dla Ciebie wiarygodnym źródłem informacji. (…)
Tak się okazuje, że studiuję na kierunku medycznym i czytam bazy regularnie, ale nie wyobrażam sobie poświęcać drugiej połowy mojego czasu na ponowne wyszukiwanie badań, do których i tak większość śmiertelników nie ma dostępu, bo są to bazy strzeżone, albo są to poważne periodyki naukowe, też dostępne dla ograniczonej liczby osób.
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
. Nie mam problemów z tym, że studiuję pielęgniarstwo, bo wybrałam je z własnego wyboru, dlatego to porównanie jest niezbyt stosowne.
90% forumowiczek, które nie czytają pani bloga po podkreślonym tekście będzie pewne, że studiuje pani dermatologię czy / lub kosmetologię i stąd ma pani nieograniczony dostęp do tych wszystkich badań niedostępnych dla nas – zwykłych szarych śmiertelników. Z całą pewnością niejedna z forumowiczek takowy dostęp posiada, a niejedna z forumowiczek zwyczajnie chciałaby wiedzieć, czy pani źródła są rzeczywiste i wiarygodne.
Pani zdanie o studiowaniu na kierunku medycznym i jednoczesne wyśmiewanie się z przestarzałych badań sugeruje co najmniej Ivy League . Dlatego też napisałam o mojej koleżance, która, zapewniam panią, ma szerszy dostęp do wszelkich badań niedostępnych nie tylko dla zwykłych śmiertelników ale i dla studentek pielęgniarstwa.

Tutuły niektórych pani postów:

„ZMIANY NACIEKOWE | PODSKÓRNE, BOLĄCE ZMIANY, KTÓRYCH NIE MOŻNA WYCISNĄĆ . PRZYCZYNY POWSTAWANIA I METODY LECZENIA”

"TRĄDZIK RÓŻOWATY | KOMPENDIUM WIEDZY O ACNE ROSACEA”

"WITAMINA C W KOSMETYKACH | FORMY WITAMINY C, STABILNOŚĆ, PEELINGI ASKORBINOWE, FORMUŁY I NAJSKUTECZNIEJSZE SERUM NA RYNKU”

Rozumiem, że w tych postach nie opiera się pani na czyichś badaniach, pracach dotyczących np. stabliności witaminy C, przyczyn powstawania rosacea, metodach leczenia zmian naciekowych . Są to pani własne badania, sama pani odkryła przyczyny powstawania zmian naciekowych i sama pani dokonała doświadczeń nad stabilnością witaminy C. Gratuluję
Bo bibliografii w tych postach nie widzę.
Ach, zapomniałam:
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
(...) ale nie wyobrażam sobie poświęcać drugiej połowy mojego czasu na ponowne wyszukiwanie badań, do których i tak większość śmiertelników nie ma dostępu, bo są to bazy strzeżone, albo są to poważne periodyki naukowe, też dostępne dla ograniczonej liczby osób.
(...)
" mam, ale nie pokażę" - tak bawił się mój syn mając 3 lata
A jednak w trakcie pisania tych postów korzystała pani z jakichś źródeł, czyichś doświadczeń, badań. To nie jest tylko pani wiedza. Niejedna blogerka potrafi „poszukać po internetach€ interesujących informacji, ubrać je w swoje słowa i opublikować na własnym blogu.
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
(...)

Blogerki nie kształtują się na "wszystkowiedzące", dzielą się bezinteresownie swoją wiedzą i szkoda, że piszesz o tym w tak pogardliwy sposób.
Tylko czy to zawsze jest tylko ich wiedza ?
Pani Ewo, radziłabym jednak nieco spuścić z tonu i zachować resztki pokory.
Już nawet nie zapytam, czy ten pani płatne (bezinteresowne, a w cenie jak u dobrego dermatologa) konsultacje poza terenem Warszawy to będa odbywaly sie droga mailową? I jak poprzez maila chce pani zdiagnozowac czyjąś cerę?. A w Warszawie? za pomocą jakiej aparatury? w jakim, czystym i odpowiednim gabinecie? ITP...ITD...... chyba nie chcę wiedzieć...
I może nie pogrążać się więcej skarżąc się w tonie płaczliwego dziecka :
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Pani ocena jest bardzo krzywdząca. (...)Nie wiem skąd te przemyślenia, bo niejednokrotnie podkreślałam, że nie uważam siebie za żadnego specjalistę i to co robię, ma znamiona tylko i wyłącznie hobbystyczne.
I znów wracamy do punktu wyjścia... To trzeba było nie pisać :

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Tak się okazuje, że studiuję na kierunku medycznym i czytam bazy regularnie, ale nie wyobrażam sobie poświęcać drugiej połowy mojego czasu na ponowne wyszukiwanie badań, do których i tak większość śmiertelników nie ma dostępu, bo są to bazy strzeżone, albo są to poważne periodyki naukowe, też dostępne dla ograniczonej liczby osób.
... i komu tu brakuje spójności ?
Dla mnie przestała pani być wiarygodna , ale to i tak nie ma znaczenia. Ma pani rzesze oddanych czytelników / fanów. Życzę pani, by ich pani nie zawiodła.

EOT, jeśli pani chce nadal polemizować, zapraszam na pw, bo tu już wystarczająco naśmieciłyśmy.
Za co forumowiczki z mojej strony przepraszam.

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2017-04-18 o 21:49
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-18, 21:02   #548
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Oleje nie nawilżają. Koniec i kropka. Jak niedawno pisałyśmy, olej może pomóc tylko w przypadku, kiedy ktoś sam sobie przez złą pielęgnacją rozregulowuje skórę, wtedy dostarczenie jej tłuszczu może ją uspokoić i zmniejszyć przetłuszczanie.
Ja na swój własny użytek nazywam to homeopatią . Podobne leczę podobnym. A że homeopatii używa się w minimalnych dawkach i nie cały czas to i olejów też tak używam
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oleje nie nawilżają, to emolienty, jedynie mogą pomóc zatrzymać nawilżenie w skórze (...)
Dodam jeszcze, ze są środkiem transportowym dla witamin / steroli / różnych innych substancji rozpuszczalnych w tłuszczach, ale te, jak wiadomo, te można dostarczyć również z innymi rozpuszczalnikami (jeśli skóra nie toleruje olejów).
Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ja jednak nie skreślałabym olejów. Nadal nie potrafię dorobić do tego teorii, ale coś w nich jest. Prawdopodobnie chodzi o wpływ kwasów tłuszczowych na skład sebum. Być może o działanie przeciwzapalne, gojące. Obserwuję u siebie podobne efekty jak kasiamagda. Cera staje się ładniejsza, gruczoły łojowe obkurczone, zaskórników mniej. Dzieje się tak, jeśli stosuję tylko wybrane oleje (choćby tamanu, wiesiołkowy, ogórecznikowy, ale np. czarnuszka, która jest polecana do cer trądzikowych powodowała pogorszenie cery; chcę sprawdzić, czy to samo będzie się działo z surowcem innego pochodzenia), sprawdzają się też mieszanki.
Trzeba przy tym uważać, by zachować równowagę. Dłuższe używanie powoduje odwodnienie; zwiększenie częstotliwości stosowania albo nakładanej ilości może prowadzić do wzmożonego przetłuszczania.

Funkcjonuje jakiś dziwny stereotyp, że jak pielęgnacja olejami, to tylko surowiec w czystej postaci, codziennie i w wielkich ilościach. Nic innego.
We wszystkim potrzeba umiaru.
Tamanu stosuję na cienie pod oczami, ale raczej nieregularnie, bo jak już dostanie się do oka to bardzo szczypie. Podobno usprawnia krążenie krwi i limfy, więc spróbowałam. Troszkę może i działa, ale przyznam szczerze, że nie używam go na tyle regularnie, by z czystym sumieniem polecić. Czarnuszka w serum z kw. laktobionowym to moje remedium na alergię, uwielbiam też ten terpentynowy zapach . No i oleje stosuję z żelem aloesowym i pod krem, ewentualnie pod bogatsze serum.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
(...)Wypróbowałam też dziś metodę z olejem pod korektor i efekty są zachęcające.
Z moim korektorem nie bardzo działa, ale tu dochodzi chyba kwestia położenia na olej najpierw primera silikonowego. Ten krok ominęłam (bo primer mam bezsilikonowy) i no powiem, że nie bardzo... Spróbuję jeszcze z moim primerem, jeśli się nie uda to pozostanie zakup primera silikonowego (znacie jakiś dobry?)
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Chciałabym sobie zakupić olej z róży dobrej/wysokiej jakości, ale jakieś mini opakowanie, bo całego dużego nie zużyję na bank.
Mogę polecić odpowiednik słynnego "olejku"€ różanego Pai (rosa canina(rosehip CO2) seed extract*,rosa canina˜(rosehip CO2) fruit extract ), ale niestety tylko w 100 ml flaszkach (za to za 19 euro / 100 ml)). Jeszcze ten kupuję, bardzo lubię, można kupić 10 ml, ale z kolei koszty przesyłki to ok.8 euro, więc kupując jeden mały olejek to się raczej nie opłaca.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Duży stopień krycia jest odwrotnie proporcjonalny do efektu naturalności, więc może zamiast ciemnych pand będę mieć po prostu "szpachlowe" pandy?
A no właśnie. Mnie to bardzo wszysto zaczęło wchodzić w zmarszczki. Zastanawiam się, czy nie zostanę jednak z lżej kryjącym, lekko rozświetlającym korektorem Vapour. Ten się wbija najmniej i wymaga najmniej poprawek.
A poniżej moje nie idealne, ale najlepsze, jakie znalazłam, korektory naturalne:
Na ciemnofioletowej roztartej kredce Avril od lewej :
Vapour Illusionist Concelaer 010 , dwa następne to podwójny korektor Jane Iredale Circle / Delete (najjaśniejszy zestaw). Następny to Hiro Space Balm Corrector Thora, Hiro Space Balm Altaira, RMS Beauty €žUN Cover- Up 00, a na końcu primer pod cienie Puro Bio. Najgorzej z korektorów u mnie wypada RMS Beauty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg korektory.jpg (103,0 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2017-04-18 o 21:08
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 08:52   #549
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny, używała któraś z Was żelu do mycia twarzy Phenome, o tego?
https://phenome.eu/pl_pl/sustainable...bs_pelen_sklad

Kusi mnie
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 09:50   #550
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, używała któraś z Was żelu do mycia twarzy Phenome, o tego?
https://phenome.eu/pl_pl/sustainable...bs_pelen_sklad

Kusi mnie
Akurat tego nie miałam, ale miałam żel enzymatyczny, żel Head to toe (on jest micelarny) i mleczko oczyszczające, kosmetyki, że tak powiem, takie ziołowe, obydwa żele bardzo wydajne i bardzo delikatne, z pozoru niewiele robiące, ale na dłuższą metę skóra poprawiała się, nie wysuszała i nie przetłuszczała, mają konsystencję takich leciutkich galaretek, natomiast mleczko było bardzo płynne, ładnie myło, ale nie nadawało się do zmycia makijażu oczu, bo szczypało bardzo.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 18:30   #551
tynkag1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 39
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oleje nie nawilżają, to emolienty, jedynie mogą pomóc zatrzymać nawilżenie w skórze, ale jeśli skóra jest sucha, to nie ma tego nawilżenia, więc i olej nie ma za bardzo nic do roboty. Ponadto oleje wzmagają powstawanie wyprysków, a nawet mogą dodatkowo pogłębiać wysuszenie skóry, ma to miejsce u wielu osób. Jedynym rozsądnym wyjściem jest wg. mnie to, co Chimay pisze, kosmetyki nawilżające bez olejów i emulgatorów w nadmiarze (nie kremy i nie oleje, ani tłuste maści).
Czyli jeśli nie kremy, oleje i maści, to co może być tym kosmetykiem nawilżającym?


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Jakiego filtra używasz?
Obecnie używam vichy ideal soleil spf 50
tynkag1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-20, 19:50   #552
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez tynkag1 Pokaż wiadomość
Czyli jeśli nie kremy, oleje i maści, to co może być tym kosmetykiem nawilżającym?
Np formuły żelowe i płynne kryjące się z reguły pod nazwami żel nawilżający, żel-krem, serum, esencja, lotion, aczkolwiek te nazwy nie są zarezerwowane tylko dla takich konsystencji, tu ważna jest umiejętność czytania składów INCI, ważne, żeby taki kosmetyk nie zawierał emulgatorów tłuszczowych, a także olejów, glikoli i silikonów na początku składu zaraz po wodzie. Należy szukać formuł z wysoką zawartością substancji aktywnych i ekstraktami oraz wodami roślinnymi. Niektórzy unikają też gliceryny w składach, chociaż wiele osób potrafi ją przeboleć.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-04-20 o 20:05
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 19:55   #553
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Akurat tego nie miałam, ale miałam żel enzymatyczny, żel Head to toe (on jest micelarny) i mleczko oczyszczające, kosmetyki, że tak powiem, takie ziołowe, obydwa żele bardzo wydajne i bardzo delikatne, z pozoru niewiele robiące, ale na dłuższą metę skóra poprawiała się, nie wysuszała i nie przetłuszczała, mają konsystencję takich leciutkich galaretek, natomiast mleczko było bardzo płynne, ładnie myło, ale nie nadawało się do zmycia makijażu oczu, bo szczypało bardzo.
, dumam nad nim i dumam
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 20:08   #554
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
, dumam nad nim i dumam
Nie wiem czy Ci to pomoże podjąć decyzję, ale teraz jest promo do 22 kwietnia na wszystkie produkty do ciała 20-40% i od wydanych 150 zł dodają pełnowymiarowy produkt gratis, tylko nie wiem, jaki i nie wiem czy tylko stacjonarnie, czy przez internet też
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 21:58   #555
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie wiem czy Ci to pomoże podjąć decyzję, ale teraz jest promo do 22 kwietnia na wszystkie produkty do ciała 20-40% i od wydanych 150 zł dodają pełnowymiarowy produkt gratis, tylko nie wiem, jaki i nie wiem czy tylko stacjonarnie, czy przez internet też
Ty to potrafisz pomóc podjąć decyzję Korah
U mnie stan skóry poszedł w dół. Ale chyba wiem co jest przyczyną. Kilka nowych kosmetyków się pojawiło, ale bardziej prawdopodobną przyczynę upatruję w podkladzie, którego używam od listopada i po pierwsze myśle, że skóra może mieć go już dość, a po drugie to lekki on nie jest. Po kilku godzinach od nałożenia, po prostu się zaczyna rozmazywać i rozpływa z sebum. Wszystko mogę zetrzeć z twarzy. Widać muszę już zmienić go na lżejszy bb czy coś. Zimą się dobrze sprawdzał, ale teraz skóra chyba musi pooddychać z resztą jak nie mam makijażu, np w weekend to widać poprawę od razu.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 08:25   #556
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ty to potrafisz pomóc podjąć decyzję Korah
U mnie stan skóry poszedł w dół. Ale chyba wiem co jest przyczyną. Kilka nowych kosmetyków się pojawiło, ale bardziej prawdopodobną przyczynę upatruję w podkladzie, którego używam od listopada i po pierwsze myśle, że skóra może mieć go już dość, a po drugie to lekki on nie jest. Po kilku godzinach od nałożenia, po prostu się zaczyna rozmazywać i rozpływa z sebum. Wszystko mogę zetrzeć z twarzy. Widać muszę już zmienić go na lżejszy bb czy coś. Zimą się dobrze sprawdzał, ale teraz skóra chyba musi pooddychać z resztą jak nie mam makijażu, np w weekend to widać poprawę od razu.
Ty to potrafisz człowieka docenić

A to pewnie jakiś naturalny podkład w kremie Ja się trzymam z daleka, bo one są na olejach i zawsze mi się pogarsza skóra po takich, a nigdy nie miałam pełnowymiarowego op. tylko same próbki, z resztą po silikonowych mam to samo, tyle, że skóra trochę wolniej się zapycha.

Obecnie nie narzekam na stan skóry, jeden z naszych zwierzaków nam zafundował ostatnio akcję taką, że się rozchorował i umarł Myślałam, że umrę razem z nim ze stresu, nic nie jadłam i nie spałam przez kilka nocy, a tego typu sprawy zawsze się odbijają na mojej skórze, ale jest naprawdę ok póki co, oby jak najdłużej

Obecnie mam odwyk, niczego już nie zamierzam kupować z kosmetyków do Lata, poza maskarą do rzęs, mam wszystkiego w brud, jeszcze podostawałam trochę kosmetyków do testowania, nie wiem, kiedy ja to wszystko zużyję.

Żel enzymatyczny z Alba Botanica bardzo mi się spodobał, wprawdzie rzeczywiście jak pisała Kasiamagda, jest bardzo delikatny, za bardzo nie złuszcza, ale dobrze oczyszcza pory, dobry, jako żel do mycia, lepszy od Vianka, pachnie obłędnie ananasem i innymi owocami i jest delikatny, nie podrażnia, nie wysusza.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-04-21 o 08:26
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 11:13   #557
tynkag1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 39
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Np formuły żelowe i płynne kryjące się z reguły pod nazwami żel nawilżający, żel-krem, serum, esencja, lotion, aczkolwiek te nazwy nie są zarezerwowane tylko dla takich konsystencji, tu ważna jest umiejętność czytania składów INCI, ważne, żeby taki kosmetyk nie zawierał emulgatorów tłuszczowych, a także olejów, glikoli i silikonów na początku składu zaraz po wodzie. Należy szukać formuł z wysoką zawartością substancji aktywnych i ekstraktami oraz wodami roślinnymi. Niektórzy unikają też gliceryny w składach, chociaż wiele osób potrafi ją przeboleć.

Wiem, że męczę, ale czy np. żel aloesowy z dobrym składem byłby ok? Zawsze wydawało mi się, że takie żele nawilżające i esencje nawilżają tylko wierzchnią warstwę naskórka,a nie odżywiają skóry wewnątrz jak kremy. Poza tym kremy mają też dodatki typu kwas hialuronowy itd.
Ostatnio te czytając pewnego bloga, natknęłam się na to, że kosmetyki na bazie wody mogą szkodzić (jeszcze bardziej wysuszać), bo bez zabezpieczenia czymś olejowym ta woda wyparowuje do otoczenia, więc jak to jest z tymi żelami, moża stosować je solo?

Edytowane przez tynkag1
Czas edycji: 2017-04-21 o 11:15
tynkag1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 11:24   #558
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez tynkag1 Pokaż wiadomość
Wiem, że męczę, ale czy np. żel aloesowy z dobrym składem byłby ok? Zawsze wydawało mi się, że takie żele nawilżające i esencje nawilżają tylko wierzchnią warstwę naskórka,a nie odżywiają skóry wewnątrz jak kremy. Poza tym kremy mają też dodatki typu kwas hialuronowy itd.
Ostatnio te czytając pewnego bloga, natknęłam się na to, że kosmetyki na bazie wody mogą szkodzić (jeszcze bardziej wysuszać), bo bez zabezpieczenia czymś olejowym ta woda wyparowuje do otoczenia, więc jak to jest z tymi żelami, moża stosować je solo?
To, o czym piszesz jest zbyt ogólnikowe, a to co często czytamy, zbyt upraszczane. Teraz już są dostępne takie formuły złożone, które zawierają odpowiednie stężenie zarówno substancji nawilżających, jak i okluzyjnych, albo, jeżeli sami mamy do tego głowę, to możemy mieszać różne kosmetyki. Rzecz w tym, że 99% kremów ma za dużo substancji okluzyjnych dla cer problematycznych, tłustych i trądzikowych, za dużo wypełniaczy, emulgatorów, które kumulują się w skórze i często wiążą sebum skóry razem z zanieczyszczeniami, a jednocześnie są trudnozmywalne, zwłaszcza, gdy skóra jest gruba, a pory głębokie.

Substancje nawilżające wchłaniają się głębiej, niż tłuszczowe. Jeśli szukasz żelu aloesowego w formie gotowego, złożonego produktu, na który nie potrzeba nic więcej nakładać, to spróbuj sobie żelu aloesowego Eubiony z liposomami. Dobry skład ma np. żel aloesowy Equilibry, ale jak zauważysz, w składzie nie ma w ogóle substancji okluzyjnych, dlatego ten produkt nie nadaje się jako samodzielny, codzienny nawilżacz, ponieważ spowodowałby przesuszenie skóry po kilku użyciach.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-04-21 o 12:01
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 14:50   #559
tynkag1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 39
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To, o czym piszesz jest zbyt ogólnikowe, a to co często czytamy, zbyt upraszczane. Teraz już są dostępne takie formuły złożone, które zawierają odpowiednie stężenie zarówno substancji nawilżających, jak i okluzyjnych, albo, jeżeli sami mamy do tego głowę, to możemy mieszać różne kosmetyki. Rzecz w tym, że 99% kremów ma za dużo substancji okluzyjnych dla cer problematycznych, tłustych i trądzikowych, za dużo wypełniaczy, emulgatorów, które kumulują się w skórze i często wiążą sebum skóry razem z zanieczyszczeniami, a jednocześnie są trudnozmywalne, zwłaszcza, gdy skóra jest gruba, a pory głębokie.

Substancje nawilżające wchłaniają się głębiej, niż tłuszczowe. Jeśli szukasz żelu aloesowego w formie gotowego, złożonego produktu, na który nie potrzeba nic więcej nakładać, to spróbuj sobie żelu aloesowego Eubiony z liposomami. Dobry skład ma np. żel aloesowy Equilibry, ale jak zauważysz, w składzie nie ma w ogóle substancji okluzyjnych, dlatego ten produkt nie nadaje się jako samodzielny, codzienny nawilżacz, ponieważ spowodowałby przesuszenie skóry po kilku użyciach.

Dziękuję za odp, poczytam więcej
A czy np to serum z mazideł dałoby coś, jeśli chodzi o nawilżenie (http://mazidla.com/gotowe-zestawy/se...a-herbata.html) ? Chodzi o stosowanie wieczorem. Zalezy mi na głebokim nawiżeniu, bo latem, rano używam tylko sam filtr. Rano budzę się z w miarę nawilżoną twarzą, ale gdy tylko umyję wodą to staje się przesuszona.
tynkag1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-21, 15:07   #560
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez tynkag1 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odp, poczytam więcej
A czy np to serum z mazideł dałoby coś, jeśli chodzi o nawilżenie (http://mazidla.com/gotowe-zestawy/se...a-herbata.html) ? Chodzi o stosowanie wieczorem. Zalezy mi na głebokim nawiżeniu, bo latem, rano używam tylko sam filtr. Rano budzę się z w miarę nawilżoną twarzą, ale gdy tylko umyję wodą to staje się przesuszona.
Zawiera dużą ilość propanediolu (glikol roślinny), moim zdaniem nada się idealnie, ale nie należy nakładać grubej warstwy, cieniutko
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 21:55   #561
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ty to potrafisz człowieka docenić

A to pewnie jakiś naturalny podkład w kremie Ja się trzymam z daleka, bo one są na olejach i zawsze mi się pogarsza skóra po takich, a nigdy nie miałam pełnowymiarowego op. tylko same próbki, z resztą po silikonowych mam to samo, tyle, że skóra trochę wolniej się zapycha.

Obecnie nie narzekam na stan skóry, jeden z naszych zwierzaków nam zafundował ostatnio akcję taką, że się rozchorował i umarł Myślałam, że umrę razem z nim ze stresu, nic nie jadłam i nie spałam przez kilka nocy, a tego typu sprawy zawsze się odbijają na mojej skórze, ale jest naprawdę ok póki co, oby jak najdłużej

Obecnie mam odwyk, niczego już nie zamierzam kupować z kosmetyków do Lata, poza maskarą do rzęs, mam wszystkiego w brud, jeszcze podostawałam trochę kosmetyków do testowania, nie wiem, kiedy ja to wszystko zużyję.

Żel enzymatyczny z Alba Botanica bardzo mi się spodobał, wprawdzie rzeczywiście jak pisała Kasiamagda, jest bardzo delikatny, za bardzo nie złuszcza, ale dobrze oczyszcza pory, dobry, jako żel do mycia, lepszy od Vianka, pachnie obłędnie ananasem i innymi owocami i jest delikatny, nie podrażnia, nie wysusza.
Oczywiscie naturalny. Wczoraj miałam wieczorne wyjście i zużyłam na twarz próbkę estee lauder double wear. Na takie imprezy dla mnie najlepszy podklad. I skóra nic nie odreagowala. Dziś nalozylam Clare Blanc i tez jest ok. Muszę się nawrócić na minerały na najbliższe dni
A stres jest u mnie najgorszy na skórę. Po jednym ciężkim dniu następnego ranka jest masakra!
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 20:03   #562
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny kochane, męczy mnie od kilku dni pewna sprawa, ale może zacznę od początku. Kilka miesięcy temu opisywałam tutaj ogromne pogorszenie stanu mojej cery, które próbowałam zwalczyć restrykcyjną dietą, niestety z marnym skutkiem. Zbierałam się też do wykonania badań hormonalnych i poszukiwania dobrego dermatologa, ale przed wydaniem dużej kasy postanowiłam przeleczyć się sama jakimś lekiem przepisywanym przez lekarzy na tę przypadłość i padło na Epiduo. Przy drugiej tubce terapia zaskoczyła, skóra się uspokoiła, zniknęły wypryski, zostały 'tylko' zaskórniki i przebarwienia pozapalne, ale przyzwyczaiłam się, że raczej skóry jak u lalki mieć nie będę, kwasów mam dość, innej alternatywy brak więc osiadłam na laurach. Na co dzień stosuję mleczko Avalon z witaminą C, tonik, micel Biodermy i męczę (dosłownie) krem-żel Dermedic na zmianę z jakimś serum z witaminą C, okazjonalnie peeling drobnoziarnisty Soraya i notuję skrupulatnie co polecacie, żeby wkrótce zamienić te ostatnie 3 specyfiki na coś lepszego.
Kilka dni temu byłam u kosmetyczki, która 'delikatnie' zasugerowała mi, że na mojej tłustej cerze (a ja byłam pewna, że jednak jestem mieszana ) znajduje się hmm.. cienka warstewka? błonka? powłoka? którą można usunąć tylko profesjonalnie w gabinecie za pomocą medycznych kwasów, bo widać, że wszystko co nakładam, zamiast zatrzymywać się zjeżdża mi z twarzy i nie działa jak powinno, a po takim dotlenieniu skóry, cera dużo się poprawi, co gwarantuje nawet zwrotem pieniędzy. Później spotkałam znajomą, która podobny zabieg przeszła w tym gabinecie i była bardzo zadowolona z efektów, ale przerwała ze względu na wysokie koszty. No i mam zagwozdkę, zwykle nie jestem podatna na takie rzeczy, ale sprawa dosyć mnie zaciekawiła. Przyznałam się, że robiłam różne kwasy w domu i nie byłam zadowolona z efektów, dziewczyna tłumaczyła, że ich brak jest winą słabych produktów (formuł) dostępnych na rynku, że dobre preparaty kwasowe zakończone są retinolem, który to właśnie wpływa na efekty i absolutnie nie są one niedostępne dla osób spoza branży. Nie pytałam o więcej, bo nie było ani czasu, a i mój powód wizyty był inny, ale ta delikatna sugestia w stronę cery sprawiła, że teraz mocno się nad tym zastanawiam. Co o tym myślicie? Czy dobrzy specjaliści mogą mieć jakieś cudowne preparaty na bolączki cery, czy to raczej tylko próba nakłonienia klienta na kolejne, droższe wizyty?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2017-04-23 o 20:31
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 20:35   #563
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, męczy mnie od kilku dni pewna sprawa, ale może zacznę od początku. Kilka miesięcy temu opisywałam tutaj ogromne pogorszenie stanu mojej cery, które próbowałam zwalczyć restrykcyjną dietą, niestety z marnym skutkiem. Zbierałam się też do wykonania badań hormonalnych i poszukiwania dobrego dermatologa, ale przed wydaniem dużej kasy postanowiłam przeleczyć się sama jakimś lekiem przepisywanym przez lekarzy na tę przypadłość i padło na Epiduo. Przy drugiej tubce terapia zaskoczyła, skóra się uspokoiła, zniknęły wypryski, zostały 'tylko' zaskórniki i przebarwienia pozapalne, ale przyzwyczaiłam się, że raczej skóry jak u lalki mieć nie będę, kwasów mam dość, innej alternatywy brak więc osiadłam na laurach. Na co dzień stosuję mleczko Avalon z witaminą C, tonik, micel Biodermy i męczę (dosłownie) krem-żel Dermedic na zmianę z jakimś serum z witaminą C, okazjonalnie peeling drobnoziarnisty Soraya i notuję skrupulatnie co polecacie, żeby wkrótce zamienić te ostatnie 3 specyfiki na coś lepszego.
Kilka dni temu byłam u kosmetyczki, która 'delikatnie' zasugerowała mi, że na mojej tłustej cerze (a ja byłam pewna, że jednak jestem mieszana ) znajduje się hmm.. cienka warstewka? błonka? powłoka? którą można usunąć tylko profesjonalnie w gabinecie za pomocą kwasów, bo widać, że wszystko co nakładam, zamiast zatrzymywać się zjeżdża mi z twarzy i nie działa jak powinno, a po takim dotlenieniu skóry, cera dużo się poprawi, co gwarantuje nawet zwrotem pieniędzy. Później spotkałam znajomą, która podobny zabieg przeszła w tym gabinecie i była bardzo zadowolona z efektów, ale przerwała ze względu na wysokie koszty. No i mam zagwozdkę, zwykle nie jestem podatna na takie rzeczy, ale sprawa dosyć mnie zaciekawiła. Przyznałam się, że robiłam różne kwasy w domu i nie byłam zadowolona z efektów, dziewczyna tłumaczyła, że ich brak jest winą słabych produktów (formuł) dostępnych na rynku, że dobre preparaty kwasowe zakończone są retinolem, który to właśnie wpływa na efekty i absolutnie nie są one niedostępne dla osób spoza branży. Nie pytałam o więcej, bo nie było ani czasu, a i mój powód wizyty był inny, ale ta delikatna sugestia w stronę cery sprawiła, że teraz mocno się nad tym zastanawiam. Co o tym myślicie? Czy dobrzy specjaliści mogą mieć jakieś cudowne preparaty na bolączki cery, czy to raczej tylko próba nakłonienia klienta na kolejne, droższe wizyty?
Nie wiem jak toporna i gruba jest ta Twoja błonka, ale u siebie takie rzeczy usuwam na bieżąco kwasami w domu (dodaję 5 kropli kwasu mlekowego 88% z ecospa do porcji żelu do mycia twarzy lub mleczka Avalon i masuję skórę, dopóki nie poczuję, że robi się gladka, czyli nieco dłużej, albo peelingiem enzymatycznym, który też na to działa).

Co do kwasów medycznych, to one owszem działają, ale mnie jest szkoda kasy, a retinol tez jest dobry, ale to nie jedyna gwarancja sukcesu, jaka istnieje. Jesteś pewna, że ta znajoma nie próbowała Cię namówić na coś dla własnego zysku lub tylko dlatego, że sama tego spróbowała i u niej działa
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 11:03   #564
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, męczy mnie od kilku dni pewna sprawa, ale może zacznę od początku. Kilka miesięcy temu opisywałam tutaj ogromne pogorszenie stanu mojej cery, które próbowałam zwalczyć restrykcyjną dietą, niestety z marnym skutkiem. Zbierałam się też do wykonania badań hormonalnych i poszukiwania dobrego dermatologa, ale przed wydaniem dużej kasy postanowiłam przeleczyć się sama jakimś lekiem przepisywanym przez lekarzy na tę przypadłość i padło na Epiduo. Przy drugiej tubce terapia zaskoczyła, skóra się uspokoiła, zniknęły wypryski, zostały 'tylko' zaskórniki i przebarwienia pozapalne, ale przyzwyczaiłam się, że raczej skóry jak u lalki mieć nie będę, kwasów mam dość, innej alternatywy brak więc osiadłam na laurach. Na co dzień stosuję mleczko Avalon z witaminą C, tonik, micel Biodermy i męczę (dosłownie) krem-żel Dermedic na zmianę z jakimś serum z witaminą C, okazjonalnie peeling drobnoziarnisty Soraya i notuję skrupulatnie co polecacie, żeby wkrótce zamienić te ostatnie 3 specyfiki na coś lepszego.
Kilka dni temu byłam u kosmetyczki, która 'delikatnie' zasugerowała mi, że na mojej tłustej cerze (a ja byłam pewna, że jednak jestem mieszana ) znajduje się hmm.. cienka warstewka? błonka? powłoka? którą można usunąć tylko profesjonalnie w gabinecie za pomocą medycznych kwasów, bo widać, że wszystko co nakładam, zamiast zatrzymywać się zjeżdża mi z twarzy i nie działa jak powinno, a po takim dotlenieniu skóry, cera dużo się poprawi, co gwarantuje nawet zwrotem pieniędzy. Później spotkałam znajomą, która podobny zabieg przeszła w tym gabinecie i była bardzo zadowolona z efektów, ale przerwała ze względu na wysokie koszty. No i mam zagwozdkę, zwykle nie jestem podatna na takie rzeczy, ale sprawa dosyć mnie zaciekawiła. Przyznałam się, że robiłam różne kwasy w domu i nie byłam zadowolona z efektów, dziewczyna tłumaczyła, że ich brak jest winą słabych produktów (formuł) dostępnych na rynku, że dobre preparaty kwasowe zakończone są retinolem, który to właśnie wpływa na efekty i absolutnie nie są one niedostępne dla osób spoza branży. Nie pytałam o więcej, bo nie było ani czasu, a i mój powód wizyty był inny, ale ta delikatna sugestia w stronę cery sprawiła, że teraz mocno się nad tym zastanawiam. Co o tym myślicie? Czy dobrzy specjaliści mogą mieć jakieś cudowne preparaty na bolączki cery, czy to raczej tylko próba nakłonienia klienta na kolejne, droższe wizyty?
Idea istnienia jakiejś błonki czy warstwy, która utrudnia działanie kosmetyków byłaby bliska obserwacjom mojej skóry. Od dawna mam wrażenie, że jest ona dość beznadziejnym przypadkiem w porównaniu z osobami, u których wyraźne efekty dają małe stężenia kwasów, jakieś lekkie kremiki, hydrolaty. Mojej skórze, a dokładnie tej fabryce tłuszczu w niej siedzącej zawsze zdawało się totalnie zwisać, co na nią kładę, nie miało to żadnego wpływu na rozmiar i tempo narastania zaskórników ani na tempo produkcji sebum.

Ale z drugiej strony idea usuwania takiej "błonki" w gabinecie nie przemawia do mnie za bardzo. Najmocniejszy mój peeling to był 40% migdała na spirytusie w domu. Nie wierzę, że skoro doprowadziłam tym peelingiem do lekkiego poparzenia i bardzo mocnego łuszczenia, to jakim cudem ta "błonka" mogłaby to przetrwać? Przecież chyba musiałaby zejść razem z tą wylinką? Z tego co pamiętam, to Ty też całkiem konkretny kaliber kwasów zaliczyłaś.

I jeszcze jedna wątpliwość: w jakim tempie miałaby ta "błonka" odrastać, bo skoro skóra ma skłonność do hodowania takiej, to taki peeling w gabinecie też jest rozwiązaniem tylko doraźnym.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 16:34   #565
201707171530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 208
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dla mnie to brzmi jakoś niezbyt wiarygodnie, chyba ze nazwa "blonka" jest po prostu niefortunna. Wystarczy sobie przypomniec budowę skory z biologii. Ja miałam to tłuczone na studiach na anatomii i fizjologii i w błonki na naskórku nie wierze

Po prostu niektórzy maja grubsza skore a niektórzy cieńsza. Ja należę do tych drugich; dobrze działają na mnie lekkie kwasy i niskie stężenia, duża różnica jest chociażby po azelainowym, dobrze nawilżają mnie hydrolaty i lekkie kremy. Nie obserwuje w ogóle wysuszenia a błyszczenie jest lekkie i pomagają zwykle bibułki matujące. Problem jednak jest z ciagle nawracającymi stanami zapalnymi, grudkami i zaskórnikami


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201707171530 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 18:34   #566
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Dziewczyny, czy możecie polecić jakiś dobry tomik zwężający pory? Od jakiegoś czasu mam je strasznie widoczne, pełne zaskornikow i niestety ale znow pojawia mi się trądzik, który myslalam, ze wyleczylam :/

Cena nie gra roli
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 00:48   #567
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Hello
Chimay ...rozmawiałyśmy kiedyś o kremach pod oczy. Wspomniałas o kremie z Tołpy , że podobno był gęsty , zapamiętałam , że muszą go wypróbować. I teraz moje pytanie - który to ? 30+?
Niestety mój Farmix został wycofany z DOZ był dla mnie lekiem na całe zło w okolicy oczu :/ szukam gęstego zastępcy ( po którym nie będę ryczeć tzn łzawić ).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 07:07   #568
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Hello
Chimay ...rozmawiałyśmy kiedyś o kremach pod oczy. Wspomniałas o kremie z Tołpy , że podobno był gęsty , zapamiętałam , że muszą go wypróbować. I teraz moje pytanie - który to ? 30+?
Niestety mój Farmix został wycofany z DOZ był dla mnie lekiem na całe zło w okolicy oczu :/ szukam gęstego zastępcy ( po którym nie będę ryczeć tzn łzawić ).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Obecnie testuję próbkę serum konopnego na okolice oczu Dr. Organic i takie średnie jest, nawilża dość dobrze i czuć oleistość, ale marze się długo po skórze, czuć je na skórze, takie mało komfortowe jest i poza samym nawilżeniem nie widzę jakiegoś dodatkowego działania, na pewno nie kupiłabym pełnowymiarowego A piszę Ci o tym, bo wiem, że masz dostęp do tej marki, na wypadek, gdyby Cię coś podkusiło

---------- Dopisano o 07:07 ---------- Poprzedni post napisano o 07:03 ----------

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy możecie polecić jakiś dobry tomik zwężający pory? Od jakiegoś czasu mam je strasznie widoczne, pełne zaskornikow i niestety ale znow pojawia mi się trądzik, który myslalam, ze wyleczylam :/

Cena nie gra roli
Na pory polecam tonik Orientana imbir i trawa cytrynowa, ale samym tonikiem trądziku nie załatwisz, nawet za najwyższą cenę
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 08:29   #569
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na pory polecam tonik Orientana imbir i trawa cytrynowa, ale samym tonikiem trądziku nie załatwisz, nawet za najwyższą cenę
Właśnie u mnie pryszcze wyskakują przez zanieczyszczone pory - od jakiegoś czasu zauważyłam że mam je coraz większe, robią się zaskorniki i w tych miejscach niestety gule wyskakują :/ chce spróbować najpierw powalczyć z porami i zobaczyć, co to da

Na pryszcze oczywiście mam inne kremy i sposoby

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 09:28   #570
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Hello
Chimay ...rozmawiałyśmy kiedyś o kremach pod oczy. Wspomniałas o kremie z Tołpy , że podobno był gęsty , zapamiętałam , że muszą go wypróbować. I teraz moje pytanie - który to ? 30+?
Niestety mój Farmix został wycofany z DOZ był dla mnie lekiem na całe zło w okolicy oczu :/ szukam gęstego zastępcy ( po którym nie będę ryczeć tzn łzawić ).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja polecam Nacomi arganowy pod oczy. Dostałam próbkę od Korah
() i ciągle się nie skończyła wprawdzie używam tylko na noc, bo dwa razy dziennie dla mnie byłby za treściwy, ale wchłania się ładnie i nie podrażnia oczu. Skóra jest super nawilżona i bardziej napięta. Sińców co prawda mi nie zlikwidował, ale ja mam już taką urodę niestety. Myślę o kupieniu pełnowymiarowego opakowania, ale musiałabym się nim z kimś podzielić, bo takie opakowanie 15 ml to chyba pół roku będę używać

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na pory polecam tonik Orientana imbir i trawa cytrynowa, ale samym tonikiem trądziku nie załatwisz, nawet za najwyższą cenę


O właśnie muszę go w końcu zamówić!
Ale Korah ciągle czekam na Twoją opinię nt peelingów e-naturalnie. U mnie ananas papaja sprawdza się o tyle dobrze, że naprawdę goi wypryski, następnego dnia po nałożeniu peelingu są podleczone i wysuszone.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.