Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-03, 22:07   #31
zimna woda
Rozeznanie
 
Avatar zimna woda
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 678
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Mają wymiar taki kieszonkowy raczej, jak taki typowy harlekin do kupienia w kiosku. Treść podobna, mało ambitna, romansowa to jest opowieść o wielkiej rodzinie, która zmaga się przez pokolenia z dziedzictwem złego przodka Tengela. Większość akcji jest umiejscowiona w Skandynawii, są tam wątki czarnej i białej magii, wielkie miłości, anioły, demony, piękne kobiety, nawet sam Lucyfer. Polecam do koca i kubka kakao. Albo jako lekka lektura w autobusie, tramwaju. Jeśli lubicie takie klimaty, to uwaga, bo wciąga. Do wypożyczenia w bibliotece.

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
One są chyba dosyć cienkie i lekkie (nie wiem, nie czytałam, słyszałam tylko, że to raczej takie grafomańskie romansidło niż porządna literatura), więc pewnie szybko się to czyta.

Dla mnie książką życia jest Harry Potter - żadna to literatura wielkich lotów, ale na tej książce się wychowałam, dorastałam razem z bohaterami i chyba już żadna inna książka nie będzie we mnie wywoływała takich emocji. Pamiętam dyskusje na forach przed każdym kolejnym tomem, te domysły kto umrze i w ogóle Czytanie wszystkich części "na raz" pewnie nie miałoby takiego klimatu.
Jak ja zaczęlam czytać Pottera, to byłam "zaawansowana" wiekowo siedziałam na l4 w ciąży, a tak się złożyło, że cały komplet HP wraz z resztą rodzeństwa kupiliśmy najmłodszej siostrze w prezencie na Komunię. Więc przeczytałam.... ja z wypiekami na twarzy kompletowałam serię J. Nesbo o Harrym Hole. Mam takiego bzika na jego punkcie, aż mój mąż się śmieje, że to mój kochanek
Z motylami w brzuchu biegłam do biblioteki po kolejne części Ludzi Lodu
zimna woda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 22:29   #32
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Witam Bardzo chętnie dołączę do wątku Bardzo lubię czytać książki. Niestety nauka nie zostawia mi na to tyle czasu ile bym chciała.

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Cytat:
Napisane przez zimna woda Pokaż wiadomość
ja wiem, że to kiepskie porównanie, ale Pieśni Logu i Ognia kojarzą mi się z inną sagą, która przeczytałam. Saga Ludzi Lodu
Przeczytałam dwie części. Pierwszą pochłonęłam błykawicznie. Tak mnie wciągnęła. Druga już nie była taka fajna. Jak ją skończyłam to coś innego wpadło mi w ręce i przerwałam czytanie Sagii. Może kiedyś powrócę, bo wszystkie części można wypożyczyć w bibliotece, do której chodzę.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 22:36   #33
zimna woda
Rozeznanie
 
Avatar zimna woda
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 678
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
Witam Bardzo chętnie dołączę do wątku Bardzo lubię czytać książki. Niestety nauka nie zostawia mi na to tyle czasu ile bym chciała.

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------


Przeczytałam dwie części. Pierwszą pochłonęłam błykawicznie. Tak mnie wciągnęła. Druga już nie była taka fajna. Jak ją skończyłam to coś innego wpadło mi w ręce i przerwałam czytanie Sagii. Może kiedyś powrócę, bo wszystkie części można wypożyczyć w bibliotece, do której chodzę.
Mnie najbardziej podobała się część o Sadze, która miała romas z Lucyferem, i jedna z późniejszych, o tej, która miała syna Nataniela, ale za chiny jej imienia nie pamiętam, za to jej mąż był Abel, a syn Nataniel, siódny syn siódmego syna, a i była jeszcze Gabiella(?) która "nawróciła" homoseksualnego szlachcica na heteroseksualizm..... W książce to brzmiało jednak lepiej
zimna woda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 22:41   #34
dobrusia8e
Zadomowienie
 
Avatar dobrusia8e
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cześć dziewczyny, z chęcią się dołączę Czytam to, na co mnie akurat natchnie - najczęściej sci-fi, bo jestem umysłem ścisłym, na drugim miejscu kryminały (chociaż serii o Harrym Hole nie przetrwałam i oddałam mamie, która utonęła w książkach Nesbo), czasem czytam też postapokalipsę albo jakieś horrory
Niestety nie mam wiele czasu na czytanie, a dodatkowo ten czas ogranicza mi mój wzrok i bardzo nad tym ubolewam Kiedyś czytałam książkę tygodniowo, teraz może na miesiąc... Ale walczę z tym i się nie poddaję
__________________

PM 2020
dobrusia8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 22:50   #35
zimna woda
Rozeznanie
 
Avatar zimna woda
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 678
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Ha, przypomniałam sobie. Christa. I nie Gabriella, tylko Cecylia, wybaczciechyba w poniedziałek potuptam do biblioteki....

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

Cytat:
Napisane przez dobrusia8e Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, z chęcią się dołączę Czytam to, na co mnie akurat natchnie - najczęściej sci-fi, bo jestem umysłem ścisłym, na drugim miejscu kryminały (chociaż serii o Harrym Hole nie przetrwałam i oddałam mamie, która utonęła w książkach Nesbo), czasem czytam też postapokalipsę albo jakieś horrory
Niestety nie mam wiele czasu na czytanie, a dodatkowo ten czas ogranicza mi mój wzrok i bardzo nad tym ubolewam Kiedyś czytałam książkę tygodniowo, teraz może na miesiąc... Ale walczę z tym i się nie poddaję
A jakie kryminały czytałaś i lubisz?
zimna woda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 23:04   #36
dobrusia8e
Zadomowienie
 
Avatar dobrusia8e
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Tak na szybko pamiętam, że czytałam Larssona (bardzo mi się spodobał), chyba wszystko Chmielewskiej (było ok), Nesbo parę książek czytałam i chyba coś Christie, ale raczej nie zapadło mi w pamięć. Ostatni raz jakiś kryminał czytałam chyba ze 3 lata temu, więc w tej chwili ciężko mi powiedzieć co jeszcze czytałam
Właśnie mi się przypomniało, że uwielbiam thrillery medyczne Cooka
__________________

PM 2020
dobrusia8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 23:07   #37
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez dobrusia8e Pokaż wiadomość
Właśnie mi się przypomniało, że uwielbiam thrillery medyczne Cooka
A czytałaś Palmera? Lubię jego książki
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-03, 23:11   #38
zimna woda
Rozeznanie
 
Avatar zimna woda
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 678
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez dobrusia8e Pokaż wiadomość
Tak na szybko pamiętam, że czytałam Larssona (bardzo mi się spodobał), chyba wszystko Chmielewskiej (było ok), Nesbo parę książek czytałam i chyba coś Christie, ale raczej nie zapadło mi w pamięć. Ostatni raz jakiś kryminał czytałam chyba ze 3 lata temu, więc w tej chwili ciężko mi powiedzieć co jeszcze czytałam
Właśnie mi się przypomniało, że uwielbiam thrillery medyczne Cooka
Larssona też przeczytałam, dużo tego nie ma niestety Chmielewskiej czytałam tylko Lesia, Christie jedną albo dwie, Cooka czytałam może jedną. Bardzo lubię Milczenie owiec i Czerwonego smoka. Generalnie wszystko się kręci wokół seryjnych, psychopatycznych morderców.
Kiedyś miałam taki etap, czytałam sporo o opętaniach i egzorcyzmach

Edytowane przez zimna woda
Czas edycji: 2015-01-03 o 23:12
zimna woda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 23:19   #39
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez zimna woda Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej podobała się część o Sadze, która miała romas z Lucyferem, i jedna z późniejszych, o tej, która miała syna Nataniela, ale za chiny jej imienia nie pamiętam, za to jej mąż był Abel, a syn Nataniel, siódny syn siódmego syna, a i była jeszcze Gabiella(?) która "nawróciła" homoseksualnego szlachcica na heteroseksualizm..... W książce to brzmiało jednak lepiej
Kusisz do powrotu do tej serii
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 23:31   #40
zimna woda
Rozeznanie
 
Avatar zimna woda
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 678
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
Kusisz do powrotu do tej serii
Ja?! Ależ skąd. Tylko po drodze z pracy mam bibliotekę,a pozatym chętnie poczytam coś innego. Może nie wszystkie, ale większość na pewno przeczytam, te o Tengelu Dobrym i jego Silje (jak ona mnie wkurza ale ma podobne do mojego imię), Sol, Sadze, Heike (jego uwielbiam) i Chriście i demonach Dominiku.....

---------- Dopisano o 00:31 ---------- Poprzedni post napisano o 00:25 ----------

Właśnie znalazłam na fb fanpejdżu Ludzi Lodu. O jeżu, co ja narobiłam ja tu chciałam o kryminałach, chowaniu zwłok w łożku wodnym....A tu proszę Ludzie Lodu
zimna woda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 01:04   #41
pasikoniszka
Raczkowanie
 
Avatar pasikoniszka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 135
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Dołączam

Uwielbiam czytać kryminały (szczególnie Agathy Christie), Kinga, serię HP, serię Niedoskonałości Nepomuckiej, powoli odhaczam też książki z tej listy http://i54.tinypic.com/104g60z.png
pasikoniszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-04, 09:10   #42
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez leahh Pokaż wiadomość
Nie spodziewaj sie jakiejs mega ambitnej tresci. To raczej takie czytadla, ktore mozna przeczytac za jednym zamachem
Taka baśń. Trochę naiwna, ale urokliwa, przyznaję.
Ja ostatnio pokochałam audiobooki, zwłaszcza te z Fonopolis. Odkrywam trylogię husycką, Wiedźmina (w tym "Sezon Burz"), Ojca Chrzestnego na nowo.

A ostatnio czytam "Uwięzioną Królową" Philippy Gregory.

Co do HP to oczywiście jestem Potteromaniaczką^^
Uwielbiam też Piekarę (ach ten wesoły inkwizytor) i Pilipiuka (Jakub Wędrowycz wymiata!).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 09:33   #43
czarnulax
Zakorzenienie
 
Avatar czarnulax
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 14 010
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

cześć, chętnie i ja dołączę
od jakiegoś czasu wróciłam do czytania, nie mam na to tyle czasu ile bym chciała, ale w wolnej chwili do czegoś zaglądam
__________________
I ślubuję Ci...
czarnulax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 11:30   #44
zimna woda
Rozeznanie
 
Avatar zimna woda
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 678
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Dzisiaj poczytałam książkę kucharską. Szukałam pomysłu na obiad. Idziemy na rosół do teściowej
zimna woda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 11:45   #45
malgos93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 891
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Hej dziewczyny!
Chętnie dołączę, bo czasami dziewczyny ode mnie z roku mają dosyć mojej paplaniny na temat ostatnio przeczytanej powieści A przyjaciółka z którą mogę o tym pogadać rzadko znajduję czas z powodu małego dziecka .
Cierpię zatem na niemożność przeżycia powieści z inną osobą. Sama miałam założyć podobny wątek, cieszę się, że ktoś mnie ubiegł - bo jak będzie sesja to nie wiem czy często będę mogła tu wpadać - ale postaram się nadrobić zaległości - jeśli takie sobie zrobię.

Rozgadałam się lekko, w skrócie - Lubię młodzieżowe(New Adult), romanse, romanse paranormalne, fantastykę polską.

W 2014 przeczytałam tylko 36 książek,czyli wychodzi średnio 3/miesięcznie a nadrabiałam najwięcej w wakacje.W tym roku postanawiam poprawę.

Wczoraj skończyłam Niezgodną - Veronica Roth. Filmu nie oglądałam, na kolejne części poluję.
Przed końcem roku dorwałam dużo książek,które wywołały łzy - np. Hopeless albo Gwiazd naszych wina(dzisiaj nareszcie obejrzę film). Jeśli chcecie zobaczyć co przeczytałam to odsyłam do biblioteczki(klik), zawsze możemy się wymienić spostrzeżeniami na temat danej książki.
Jeśli będziecie chciały pogadać na priv to piszcie śmiało
PS. Coś czuję, że będzie nas dużo
malgos93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 11:59   #46
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cześć Pozwolę sobie też dołączyć do książkomaniaczek
Czytam różne gatunki, takie na które w danej chwili czuję ochotę. Mam tak, że przeczytam dwa, trzy kryminały pod rząd i następną książką musi być już coś innego- fantasy, obyczajowa, romans itp itd.
Ostatnio przeczytałam m.in. sagę Kinga "Mroczna Wieża". Jak dla mnie- ŚWIETNA! Nie czytałam nic więcej tego autora, ale widziałam wiele filmów będących ekranizacjami. Mroczna Wieża to ponoć dzieło jego życia, znajdują się w niej nawiązania do większości jego pozostałych książek. Ma świetny klimat, połączenie fantasy, sci-fi, westernu () i skłania do wielu refleksji nad współczesnym światem, także polecam Czytał ją ktoś poza mną?
Teraz dla odmiany przerzuciłam się na literaturę faktu, dotyczącą głównie kobiet z kultury arabskiej - "Spalona żywcem", "Tysiąc wspaniałych słońc", "Chłopiec z latawcem"
__________________



Edytowane przez grewana
Czas edycji: 2015-01-04 o 12:00 Powód: literówka
grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 12:04   #47
czarnulax
Zakorzenienie
 
Avatar czarnulax
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 14 010
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Teraz dla odmiany przerzuciłam się na literaturę faktu, dotyczącą głównie kobiet z kultury arabskiej - "Spalona żywcem", "Tysiąc wspaniałych słońc", "Chłopiec z latawcem"
bardzo lubię tą tematykę zarówno książki pisane na faktach, jak i zwyczajne powieści o tej tematyce.
__________________
I ślubuję Ci...
czarnulax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 13:09   #48
zimna woda
Rozeznanie
 
Avatar zimna woda
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 678
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez czarnulax Pokaż wiadomość
bardzo lubię tą tematykę zarówno książki pisane na faktach, jak i zwyczajne powieści o tej tematyce.
czytałam "Spaloną żywcem" i "kwiat pustyni" a z takiej tematyki jeszcze"Bogini z tygrysem" "Wyznania gejszy" "Kwiat śniegu i sekretny wachlarz" jak bylam nastolatką to "Pamiętnik narkomanki" i sporo książek o holokauście
zimna woda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 13:27   #49
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

A "Białą Masajkę"? Nienawidzę tego typu książek, ale na tej akurat ryczałam ostro.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-04, 13:36   #50
zimna woda
Rozeznanie
 
Avatar zimna woda
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 678
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
A "Białą Masajkę"? Nienawidzę tego typu książek, ale na tej akurat ryczałam ostro.
ja nie czytałam, ale chyba widziałam film

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

ryczałam jak czytałam Zieloną milę kinga
zimna woda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 13:58   #51
leahh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 156
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Ja czytalam, bardzo fajna ksiazka. Ale mam wrazenie, ze troche wyroslam juz z takiej literatury, bo ksiazki tego typu sa do siebie bardzo podobne.

Czytalyscie cos Miloszewskiego? Ja ostatnio kupilam " Bezcennego". Chwalona jest tez jego trylogia o prokuratorze Szackim.
leahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 14:00   #52
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cześć dziewczyny.
Fajnie, że powstał taki wątek. Na co dzień nie mam z kim porozmawiać o książkach więc będę tu zaglądać często.
Ja czytam przede wszystkim książki historyczne. Moim niedawnym odkryciem jest Elżbieta Cherezińska. Lubię też książki, których akcja toczy się w Chinach lub Japonii (Lisa See, Pearl S. Buck)
W najbliższym czasie mam zamiar nadrobić zaległości z fantastyki bo oprócz Tolkiena nie czytałam nic z tego gatunku. Serial "Gra o Tron" czeka aż przeczytam książkę.

Małgos93 wysłałam Ci zaproszenie na lubimyczytac
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 14:14   #53
czarnulax
Zakorzenienie
 
Avatar czarnulax
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 14 010
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez Agnieszka Gie Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Fajnie, że powstał taki wątek. Na co dzień nie mam z kim porozmawiać o książkach więc będę tu zaglądać często.
Ja czytam przede wszystkim książki historyczne. Moim niedawnym odkryciem jest Elżbieta Cherezińska. Lubię też książki, których akcja toczy się w Chinach lub Japonii (Lisa See, Pearl S. Buck)
W najbliższym czasie mam zamiar nadrobić zaległości z fantastyki bo oprócz Tolkiena nie czytałam nic z tego gatunku. Serial "Gra o Tron" czeka aż przeczytam książkę.

Małgos93 wysłałam Ci zaproszenie na lubimyczytac
Od jakiegoś czasu też zaczytuję się w książkach, których akcja dzieje się w Chinach. Zaciekawiło mnie to gdy przeczytałam pierwszą książkę od Lisa See. Aktualnie czytam "Miłość Peonii" właśnie
__________________
I ślubuję Ci...
czarnulax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 14:15   #54
zimna woda
Rozeznanie
 
Avatar zimna woda
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 678
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez leahh Pokaż wiadomość
Ja czytalam, bardzo fajna ksiazka. Ale mam wrazenie, ze troche wyroslam juz z takiej literatury, bo ksiazki tego typu sa do siebie bardzo podobne.

Czytalyscie cos Miloszewskiego? Ja ostatnio kupilam " Bezcennego". Chwalona jest tez jego trylogia o prokuratorze Szackim.
zmieniam tematykę książek często Miloszewskiego nie czytałam. Teraz się do czegoś przyznam... Bardzo mało czytam książek polskich autorów, w
swoim zbiorze mam może 5 w tym książkę D. Wałęsy. Ksiązki kupuje przeważnie w promocji, bardzo często w biedronce. W moim mieście jest tylko jedna ksiegarnia.
Kupuję też przez Internet. Niestety jak na moją kieszeń książki są za drogie. Na dodatek, jeśli jakaś bardzo mi się podoba, to muszę ją mieć długą mam listę książkowych zachciewajek.
zimna woda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 14:16   #55
mivol
Rozeznanie
 
Avatar mivol
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 838
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Witam wszystkich Z autorów odkrytych w 2014 polecam Lisę Gardner (Dziecięce koszmary, Pożegnaj się, Sąsiad), S.J. Bolton, Chrisa Cartera (Egzekutor - dość brutalna), senscacje Lee Childa (Czasami warto umrzeć, 61 godzin).

Zimna woda, jeśli lubisz Nesbo to na pewno spodobają Ci się książki Bernarda Miniera, polecam

Osobiście utknęłam teraz w kolejnej książce Archera, który pisze świetnie, ale niestety czuję zmęczenie materiału - autor często wykorzystuje te same motywy i łatwo można się domyślić jak potoczy się historia.
mivol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:08   #56
ambaje
Zawsze jest jakieś jutro
 
Avatar ambaje
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 243
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Hej dziewczyny wątek dla mnie, ostatni rok był dla mnie bogaty w nowe czytelnicze pozycje sporo Agaty Christie, Kinga, Sapkowskiego - odświeżałam "Wiedźmina" i zbiory opowiadań, zabrałam się też za "Grę o tron", zaczęłam Neila Gaimana - "Amerykańscy bogowie", w planach mam "Chłopaki Anansiego". Czytam chyba wszystkie gatunki, ale chyba najbardziej lubię fantasy, moja wielka miłość to Terry Pratchett, w szczególności cykle o Straży Miejskiej i Śmierci. Wczoraj nabrałam ochoty na "Potop" i przez najbliższe dni będę go czytać.
__________________
"- W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Ćwiczę:
Jillian Michaels
Cassey Ho
ambaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:12   #57
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez czarnulax Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu też zaczytuję się w książkach, których akcja dzieje się w Chinach. Zaciekawiło mnie to gdy przeczytałam pierwszą książkę od Lisa See. Aktualnie czytam "Miłość Peonii" właśnie
Czytałam. Bardzo mi się podobała. Polecam jeszcze Pearl S. Buck "Peonia" i trylogię "Ziemski dom" tej samej autorki. Z biograficznych "Cesarzowa".

Cytat:
Napisane przez zimna woda Pokaż wiadomość
zmieniam tematykę książek często Miloszewskiego nie czytałam. Teraz się do czegoś przyznam... Bardzo mało czytam książek polskich autorów, w
swoim zbiorze mam może 5 w tym książkę D. Wałęsy. Ksiązki kupuje przeważnie w promocji, bardzo często w biedronce. W moim mieście jest tylko jedna ksiegarnia.
Kupuję też przez Internet. Niestety jak na moją kieszeń książki są za drogie. Na dodatek, jeśli jakaś bardzo mi się podoba, to muszę ją mieć długą mam listę książkowych zachciewajek.
Ja kupuję przez internet.
Najczęściej na allegro, taniaksiazka lub aros. Ostatnio na taniej książce udało mi się upolować "Zaginioną dziewczynę" za 9 zł.
Warto też polubić na fb wydawnictwo znak, mają bardzo fajne promocje. W tamtym roku były książki po 1zł, o ile dobrze pamiętam z darmową wysyłką (dla pierwszych kilku(set) osób, nie pamiętam dokładnie). Kupiłam wtedy "Trafny wybór" J.K.Rowling. Często jest tam 60% taniej lub 3 za 2 itp.
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:15   #58
czarnulax
Zakorzenienie
 
Avatar czarnulax
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 14 010
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez Agnieszka Gie Pokaż wiadomość
Czytałam. Bardzo mi się podobała. Polecam jeszcze Pearl S. Buck "Peonia" i trylogię "Ziemski dom" tej samej autorki. Z biograficznych "Cesarzowa".
"Peonię" skończyłam czytać kilka dni temu To była pierwsza książka tej autorki, więc na pewno pomyślę o książkach które polecasz

Ja z reguły zamawiam książki na allegro. Chyba że uda mi się trafić na jakąś dobrą promocję gdzieś.
__________________
I ślubuję Ci...
czarnulax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:26   #59
zimna woda
Rozeznanie
 
Avatar zimna woda
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 678
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Cytat:
Napisane przez Agnieszka Gie Pokaż wiadomość
Czytałam. Bardzo mi się podobała. Polecam jeszcze Pearl S. Buck "Peonia" i trylogię "Ziemski dom" tej samej autorki. Z biograficznych "Cesarzowa".



Ja kupuję przez internet.
Najczęściej na allegro, taniaksiazka lub aros. Ostatnio na taniej książce udało mi się upolować "Zaginioną dziewczynę" za 9 zł.
Warto też polubić na fb wydawnictwo znak, mają bardzo fajne promocje. W tamtym roku były książki po 1zł, o ile dobrze pamiętam z darmową wysyłką (dla pierwszych kilku(set) osób, nie pamiętam dokładnie). Kupiłam wtedy "Trafny wybór" J.K.Rowling. Często jest tam 60% taniej lub 3 za 2 itp.
Dzięki za podpowiedź, miałam "trafny wybór" ledwo przeczytałam sto stron, a potem ją zgubiłam. Kupuję też książki, kiedy są dodatkiem do gazet, albo jako część kolekcji, ostatnio kupiłam tak "Lesia" Chmielewskiej
W żabce też są książki w promocji, stamtąd mam "Doktor Sen" Kinga, raz też kupiłam książkę na poczcie- kieszonkowe wydanie "Kwiatu Śniegu...."
zimna woda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:58   #60
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Maniaczki książek- ploteczki moli książkowych

Heeeej to ja i dołączę Kooocham czytać, ale czasami jest z tym różnie Czasami mi się nie chce albo wolę oglądnąć jakiś dobry film wieczorem, więc nie jestem wyłącznie molem książkowym i do liczb w stylu 40 - 50 książek rocznie nie dochodzę U mnie liczba ta oscyluje w okół 12 Jedna na miesiąc
Wolę papierowe - to jasne - aczkolwiek czytnik tez posiadam. Ze względów praktycznych. Ostatnia przeprowadzka z toną książek dala mi nieźle popalić, więc przekonałam się do czytnika
Obecnie zaczęłam też czytać trochę książek po angielsku. W tym jezyku wybieram łatwiejsze i ostatnie przeczytałam 3 - 'If I stay', 'The fault in Our Stars' i właśnie kończę 'Before I go to sleep'. Cóż mogę powiedzieć - takie czytadła Bez szału, ale miło się czyta W sumie Gwiazd Naszych Wina najbardziej mi się podobało.
W kolejce stoi PIELGRZYM Terty'ego Hayes'a. TŻ kupiłm mi ebooka, jako, że mieszkamy w UK i mam ograniczony dostęp do polskich książek Także jesteśmy częstymi gośćmi ebookpointa haha
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-23 02:41:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.