soczewki a prawo jazdy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-13, 12:35   #61
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: wymiana prawka z terminowego na ""bez

nie doczytałąm, że się bulwersuję do posta sprzed 1,5 roku
nieważne.

Edytowane przez Ptysio5
Czas edycji: 2009-06-13 o 12:38
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 10:13   #62
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: soczewki a prawo jazdy

a ja zaluje ze na badania nie poszlam w soczewkach i nie "rżnełam glupa" bo tostalam prawko na 20 lat :/ a tak mialabym bezterminowo.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 11:44   #63
volleygirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 54
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Kiedy robiłam prawo jazdy - czyli dobre parę lat temu, mój wzrok był jak najbardziej w porządku, dlatego też - nie miałam z tym problemu. Niestety, od ponad roku noszę soczewki, a wzrok stopniowo mi się psuje, co bardzo mnie martwi. Wiem jednak, że nie siądę za kierownicą bez soczewek, lub okularów... Zwłaszcza w nocy - za duże ryzyko...
volleygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 21:15   #64
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: soczewki a prawo jazdy

za tydzien mam lekarza na prawo jazdy.
moja wada wzroku to -8 na prawe oko i -7.5 na lewe, nosze soczewki.
moje pytanie: czy podczas badania, czytania literek itp moge miec w oczach soczewki? no bo bez nich widze na odleglosc 10cm.
jak powiem lekarzowi , że mam np. -2 to może on się zorientować? kurde boje sie ze jak powiem prawdę to dostane prawko na rok i co wtedy? bede placic co roku 150zł i tak chodzę mnniej wiecej co pół roku na kontrolę.... moja wada od jakiegoś czasu jest stała, chodzę regularnie do okulisty ...
eh ale dylemat. zamierzam przed badaniem udac sie do okulisty zeby sprawdzic czy przypadkiem wada sie nie zmienila i jakby co zakupic większe soczewki.
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 11:26   #65
nieszek86
Raczkowanie
 
Avatar nieszek86
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 32
Dot.: soczewki a prawo jazdy


ja miałam niedawno badanie do prawa jazdy i musiałam czytać w okularach(poszłam w okularach), w sensie, że lekarka sprawdzała czy wada mi sie nie pogorszyła. Mam dość sporą krótkowzroczność, jednak babka stwierdziła, że ona też taką ma i ma bezterminowe prawo jazdy to dlaczego ja miałabym mieć terminowe, więc fuksem mam zaświadczenie na bezterminowe prawo jazdy. Poza tym pytała czy noszę soczewki, a że noszę to wpisała mi kod, który oznacza jazdę w okularach lub soczewkach, więc żadnego problemu nie ma.
nieszek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 12:25   #66
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: soczewki a prawo jazdy

ja sie przyznalam do wady i mam na 5 lat. lepsze to, niz na rok
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 17:27   #67
anies5
Zakorzenienie
 
Avatar anies5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 6 574
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Też się przyznałam do wady, powiedziałam, że mam soczewki, a prawo jazdy mam bezterminowe .
__________________
anies5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-02, 19:45   #68
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: soczewki a prawo jazdy

to musialas wczesniej ode mnie, bo od tego lata juz nie ma bezterminowych
a i jaka masz wade- bo ja -8
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 20:51   #69
anies5
Zakorzenienie
 
Avatar anies5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 6 574
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Caramella Pokaż wiadomość
to musialas wczesniej ode mnie, bo od tego lata juz nie ma bezterminowych
a i jaka masz wade- bo ja -8
mnie 5ty rok już leci . Mam -3,5. Choć podejrzewam, że to przeoczenie. Żeby było ciekawiej, na prawie jazdy mam kod 01, czyli okulary.
__________________
anies5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 12:25   #70
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Ja z prawem jazdy i wzrokiem miałam niezłe hopsztosy po zdaniu... Jakoś po pierwszym egzaminie miałam ponownie badany wzrok, potem nosiłam okulary. Drugie podejście miałam właśnie w nich, egzaminator kazał przysłać oświadczenie, że muszę w okularach. Zapomniałam, na trzeci przyszłam bez okularów, pan pytał o zaświadczenie, ale powiedziałam, że nie muszę. No i kiedy wreszcie zdałam za czwartym razem, z Wydziału Komunikacji dzwonili, że nie mogą wysłać wniosku do drukarni bez tego świstka od lekarza. Zaniosłam ten wcześniejszy, od zwykłego okulisty, nie pasował. Poszłam do drugiego, też zły. Jedynie dowiedziałam się, że w mojej sytuacji dobrze byłoby mieć soczewki, nie okulary. Dopiero za trzecim razem przyjęli, od osoby uprawnionej do badań kierowców, która wystawiła to na odczepne. Od otrzymania prawka jeżdżę w tych soczewkach, a dopiero dzisiaj, pod wpływem tego wątku, sprawdziłam i okazało się, że mam wbity kod 01.01 - jazda w okularach... Czy to konieczne? Czy mogę jeździć dalej w soczewkach a okulary ewentualnie jedynie wozić ze sobą?
No i przestrzegam przed kombinowaniem na egzaminie - na mnie się to zemściło
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 13:40   #71
anies5
Zakorzenienie
 
Avatar anies5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 6 574
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
Ja z prawem jazdy i wzrokiem miałam niezłe hopsztosy po zdaniu... Jakoś po pierwszym egzaminie miałam ponownie badany wzrok, potem nosiłam okulary. Drugie podejście miałam właśnie w nich, egzaminator kazał przysłać oświadczenie, że muszę w okularach. Zapomniałam, na trzeci przyszłam bez okularów, pan pytał o zaświadczenie, ale powiedziałam, że nie muszę. No i kiedy wreszcie zdałam za czwartym razem, z Wydziału Komunikacji dzwonili, że nie mogą wysłać wniosku do drukarni bez tego świstka od lekarza. Zaniosłam ten wcześniejszy, od zwykłego okulisty, nie pasował. Poszłam do drugiego, też zły. Jedynie dowiedziałam się, że w mojej sytuacji dobrze byłoby mieć soczewki, nie okulary. Dopiero za trzecim razem przyjęli, od osoby uprawnionej do badań kierowców, która wystawiła to na odczepne. Od otrzymania prawka jeżdżę w tych soczewkach, a dopiero dzisiaj, pod wpływem tego wątku, sprawdziłam i okazało się, że mam wbity kod 01.01 - jazda w okularach... Czy to konieczne? Czy mogę jeździć dalej w soczewkach a okulary ewentualnie jedynie wozić ze sobą?
No i przestrzegam przed kombinowaniem na egzaminie - na mnie się to zemściło
Raz zatrzymała mnie policja (wracałam z lotniska o 5 rano ) i chcieli mi wlepić mandat 500 zł za to, że jechałam bez okularów. Twierdząc, że ich to nie interesuje, że mam soczewki, skoro na prawie jazdy mam kod na okulary. Nie byłam świadoma, że na prawie jazdy mam 01.01, nie zwracałam na to uwagi, a nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzać, ponieważ na badaniu mówiłam, że noszę soczewki.
Wyplątałam się z całej sytuacji, nie zapłaciłam nic, ale Panowie Policjanci kazali zmienić mi prawo jazdy . Nie zrobiłam tego do dzisiaj .
__________________
anies5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-03, 15:30   #72
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez anies5 Pokaż wiadomość
Raz zatrzymała mnie policja (wracałam z lotniska o 5 rano ) i chcieli mi wlepić mandat 500 zł za to, że jechałam bez okularów. Twierdząc, że ich to nie interesuje, że mam soczewki, skoro na prawie jazdy mam kod na okulary. Nie byłam świadoma, że na prawie jazdy mam 01.01, nie zwracałam na to uwagi, a nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzać, ponieważ na badaniu mówiłam, że noszę soczewki.
Wyplątałam się z całej sytuacji, nie zapłaciłam nic, ale Panowie Policjanci kazali zmienić mi prawo jazdy . Nie zrobiłam tego do dzisiaj .
Nieciekawie... a może jeździć w soczewkach i zerówkach?
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 15:33   #73
anies5
Zakorzenienie
 
Avatar anies5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 6 574
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
Nieciekawie... a może jeździć w soczewkach i zerówkach?
Można, bo kto sprawdzi, czy masz zerówki? Też wożę w samochodzie same oprawki, w razie ponownej kontroli powiem, że akurat ściągnęłam, bo przecierałam .
__________________
anies5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 22:58   #74
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez anies5 Pokaż wiadomość
Można, bo kto sprawdzi, czy masz zerówki? Też wożę w samochodzie same oprawki, w razie ponownej kontroli powiem, że akurat ściągnęłam, bo przecierałam .
Jutro przetestuję
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 22:42   #75
monaa01
Rozeznanie
 
Avatar monaa01
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 662
Dot.: soczewki a prawo jazdy

to ja miałam fuksa, w 96 roku gdy robiłam prawko i były przeprowadzane badania akurat nie miałam okularów (których z próżności nie nosiłam) a lekarz wszystkim pokazywał te same literki, nim przyszła moja kolej to znałam je i powiedziałam śpiewająco)i tym sposobem mam prawko bezterminowo)jeżdżę ze szkłami
monaa01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 19:27   #76
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
Ja z prawem jazdy i wzrokiem miałam niezłe hopsztosy po zdaniu... Jakoś po pierwszym egzaminie miałam ponownie badany wzrok, potem nosiłam okulary. Drugie podejście miałam właśnie w nich, egzaminator kazał przysłać oświadczenie, że muszę w okularach. Zapomniałam, na trzeci przyszłam bez okularów, pan pytał o zaświadczenie, ale powiedziałam, że nie muszę. No i kiedy wreszcie zdałam za czwartym razem, z Wydziału Komunikacji dzwonili, że nie mogą wysłać wniosku do drukarni bez tego świstka od lekarza. Zaniosłam ten wcześniejszy, od zwykłego okulisty, nie pasował. Poszłam do drugiego, też zły. Jedynie dowiedziałam się, że w mojej sytuacji dobrze byłoby mieć soczewki, nie okulary. Dopiero za trzecim razem przyjęli, od osoby uprawnionej do badań kierowców, która wystawiła to na odczepne. Od otrzymania prawka jeżdżę w tych soczewkach, a dopiero dzisiaj, pod wpływem tego wątku, sprawdziłam i okazało się, że mam wbity kod 01.01 - jazda w okularach... Czy to konieczne? Czy mogę jeździć dalej w soczewkach a okulary ewentualnie jedynie wozić ze sobą?
No i przestrzegam przed kombinowaniem na egzaminie - na mnie się to zemściło
ja mam takie pytanko
gdyż byłam u okulistki po zaświadczenie o wadzie wzroku [dobierała mi przy okazji soczewki] i poprosiłam, żeby wypisała mi i na okulary i na soczewki (w oznaczeniach jest to 01.06).
Teraz jak sprawdzam to zaswiadczenie to nie ma tam żadnych numerków tylko jest napisana diagnoza, numerek 1.0 i oznaczenie "V1 +2.0 sp 0,8Y". Nie wiecie może co to oznacza?
Wkurzyłabym się gdyby to były tylko okulary- bo ja nie umiem w nich prowadzić/chodzić/w ogóle cokolwiek robić (zwyczajnie mi przeszkadzają)

edit: jeszcze to zaswiadczenie mam od specjalisty od chorób oczu, także nie wiem czy przyjmą mi taki świstek w WORDzie, bo to jest tylko informacja że mam wade wzroku ale nie mam wypisanego oznaczenia co mogę nosić... ehh

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-11-15 o 01:11
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.