Co robię źle? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-27, 19:06   #1
miss_Waldorf
Przyczajenie
 
Avatar miss_Waldorf
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5

Co robię źle?


Tak, więc co robię źle? Mam już po prostu dosyć tego, że wyglądam jak trzęsąca się klucha. Zacznę od tego jak wygląda mój trening. Biegam 5/6 razy w tygodniu ok. 1h, z czego raz 2h i jeden trening jest interwałowy. Przeciętny trening to tak ok. 8/10 km. Dodam, że mieszkam w terenie górzystym, więc podbiegów mam naprawdę sporo (czasami nawet interwały robię „pod górkę”). Po każdym treningu dodatkowo rozciągam się pół godziny. Do tego w sumie 4h/tydz. kręcę hula-hopem. Nie jem fast food’ów, białego pieczywa i kolacji nie piję kolorowych napojów gazowanych, czy soków (tylko takie wyciskane w domu) za to dużo niegazowanej wody mineralnej i zielonej herbaty. Słodycze jem w miarę rozsądku (raz na jakiś czas i w niedużych ilościach). Moja waga stoi w miejscu, ale zrzuciłam np. 10 cm w tali, uda i biodra to tylko kilka centymetrów.
Obecnie wygląda do tak:
wzrost: 176 cm
waga: 67 kg
talia: 74 cm
brzuch: … 86 cm

biodra: 91 cm
uda: 58 cm.
Lecz mi właśnie chodzi o ten nieszczęsny brzuch. Spójrzcie jak to wygląda. Mam wrażenie, że czeka mnie już tylko odsysanie tłuszczu. Nie jestem w stanie biegać jeszcze więcej (w tej chwili przygotowywuje się do półmaratonu). Kiedy w zeszłym roku zaczynałam przygodę z bieganiem myślałam, że to będzie odpowiedź na koszmarną oponę jaką wyhodowałam sobie na brzuchu. Jednak tu mija rok, a opona ma się dobrze. Czy jest mi to w stanie ktoś wytłumaczyć i coś doradzić? Czy mam się pogodzić z tym, że w przyszłym roku być może zostanę najtłustszym maratończykiem na trasie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brzuchtlusty.jpg (18,7 KB, 219 załadowań)
__________________
"szczęścia nie daje miłość, bogactwo czy władza, tylko dążenie do nieosiągalnych celów"

Edytowane przez miss_Waldorf
Czas edycji: 2012-04-27 o 19:07 Powód: błąd ort
miss_Waldorf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 19:40   #2
ha psi
Wtajemniczenie
 
Avatar ha psi
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 341
Dot.: Co robię źle?

no skoro cm spadają to chyba dobrze?
może Ci się zaczęły budować mięśnie.. a mięśnie są cięższe od tłuszczu i dlatego waga stoi..

nigdzie chyba nie napisałaś ile czasu już tak trenujesz i dietkujesz..?

ja mam 169cm i też ważę 67kg a brzuch mam płaściutki.. za to w pupie i udach mam trochę za dużo..

każda kobieta ma inną budowę.. założę się że z nóg Ci pewnie więcej spadło niż z brzucha.. ?
__________________

i kiedy spada tyle gwiazd
ja chcę ocalić choćby Nas..

Najbardziej na tym forum dziwi mnie tekst:
"korzystamy z tego konta w kilka osób,
wcześniej pisała koleżanka
a teraz przedstawiam swój problem.."
ha psi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 20:01   #3
miss_Waldorf
Przyczajenie
 
Avatar miss_Waldorf
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5
Dot.: Co robię źle?

Cały proceder trwa już 8 miesięcy z małą przerwą, kiedy miałam skręconą nogę. Od tego czasu z ud zleciało mi uwaga... 1 cm, ale nogi z kluch zrobiły mi się ładnie umięśnione, wiec nie narzekam. Najwięcej poleciałam z talii i z bioder. Jednak od początku zależało mi na brzuchu. Generalnie to jestem tylko właśnie w tych okolicach strasznie otłuszczona. Mam normalne szczupłe ręce i ramiona, biodra i pupa akurat, nogi ok, biust mam ten z mniejszych. A jak widać w okolicach brzucha opona. Czasami mi się wszystkiego odechciewa. Najlepsze jest to, że pod tym tłuszczem mam całkiem niezłe mięśnie.
__________________
"szczęścia nie daje miłość, bogactwo czy władza, tylko dążenie do nieosiągalnych celów"
miss_Waldorf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 21:17   #4
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Co robię źle?

Jak wygląda jadłospis?

10cm w talii to dużo, powinnaś cieszyć się, a nie narzekać! Ponadto jesteś kobietą i organizm broni się przed zrzucaniem tłuszczyku z bioder i ud. Możesz być wychudzona na górze, ręce jak patyki a uda ani drgną

Masuj uda i brzuch i zadbaj o lepszą gospodarkę wodną, jeżeli ciężko Ci złapać fałdę tłuszczu na udach, znaczy, że zalega tam dużo wody podskórnej
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail

Edytowane przez nikki999
Czas edycji: 2012-04-27 o 21:18
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 09:03   #5
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Co robię źle?

A ja zapytam czy nie masz problemów z żołądkiem? Zaparcia? Wzdęcia? Wbrew pozorom takie przewlekłe problemy są w stanie doprowadzić brzuch do takiego wyglądu - czego sama jestem przykładem. Zawsze miałam szczupła talię i płaski brzuch, niezależnie od wagi. Rok temu zaczęły sie u mnie problemy z zaparciami i zmieniły mi sie proporcje - brzuch balonik. Teraz powoli sie go pozbywam dietą i dużą iloscią ruchu.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 10:47   #6
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Co robię źle?

Czemu nie jesz kolacji? I ile posiłków dziennie jadasz?

Kiedy pijasz te świeżo wyciskane soki?


Waga nigdy nie jest obiektywna, lepiej opierać się na centymetrze.

Edytowane przez Futbolowa
Czas edycji: 2012-04-28 o 10:50
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 14:12   #7
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Co robię źle?

Do wciągnięcia brzucha potrzebne są treningi core - coś w stylu pilatesu, treningu Ewy Chodakowskiej, trening siłowy itp itd - tego raczej w Twojej rozpisce brakuje.
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-28, 14:17   #8
miss_Waldorf
Przyczajenie
 
Avatar miss_Waldorf
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5
Dot.: Co robię źle?

Jem 4 posiłki dziennie. Kolacji nie jadam, bo nie mam takiej potrzeby. Po przekąsce o 19.00 (np. marchewka) głodna się robie ok. 23 kiedy idę spać.. Soki pijam różnie, bo nie codziennie. Czasami do śniadania, czasami do obiadu.
Wiem, że waga to słaby wskaźnik. Jak pisałam ubyło mi sporo w talii i w biodrach, a schudłam dokładnie 1 kg. Jednak mimo tego, że dużo się ruszam: bieganie, rozciąganie, hula-hop, ćwiczenia na brzuch, raz na jakiś czas dla urozmaicenia rower górski, albo basen (kiedyś jeszcze skakałam z The Ultimate Dance Workout By Deanne Berry - Pump it up, ale teraz jest już to dla mnie za słabe) to mój brzuch jak widać na załączonym zdjęciu wygląda jak wygląda. Najlepsze jest to, że mam koleżankę, która żywi się pizzą i chipsami, a po przebiegnięciu 200m umiera i mimo, to kruszyna straszna. Jest to bardzo demotywujące.

Co do problemów z żołądkiem to raczej takowych nie zauważyłam.
__________________
"szczęścia nie daje miłość, bogactwo czy władza, tylko dążenie do nieosiągalnych celów"
miss_Waldorf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 14:49   #9
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Co robię źle?

A możesz podać swój przykładowy jadłospis? Tzn. jeden dzień - godzinowo co jesz i o której trenujesz?

Edytowane przez Futbolowa
Czas edycji: 2012-04-28 o 14:55
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 13:46   #10
konstel
Raczkowanie
 
Avatar konstel
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 187
Dot.: Co robię źle?

Cytat:
Napisane przez miss_Waldorf Pokaż wiadomość
Jem 4 posiłki dziennie. Kolacji nie jadam, bo nie mam takiej potrzeby. Po przekąsce o 19.00 (np. marchewka) głodna się robie ok. 23 kiedy idę spać.. Soki pijam różnie, bo nie codziennie. Czasami do śniadania, czasami do obiadu.
Wiem, że waga to słaby wskaźnik. Jak pisałam ubyło mi sporo w talii i w biodrach, a schudłam dokładnie 1 kg. Jednak mimo tego, że dużo się ruszam: bieganie, rozciąganie, hula-hop, ćwiczenia na brzuch, raz na jakiś czas dla urozmaicenia rower górski, albo basen (kiedyś jeszcze skakałam z The Ultimate Dance Workout By Deanne Berry - Pump it up, ale teraz jest już to dla mnie za słabe) to mój brzuch jak widać na załączonym zdjęciu wygląda jak wygląda. Najlepsze jest to, że mam koleżankę, która żywi się pizzą i chipsami, a po przebiegnięciu 200m umiera i mimo, to kruszyna straszna. Jest to bardzo demotywujące.

Co do problemów z żołądkiem to raczej takowych nie zauważyłam.
Przede wszystkim za mało posiłków, musi być minimum 5- wartościowych, zdrowych! A ta marchewka to posiłek czy przekąska? Bardzo słabo jesz, Twój organizm ma olbrzymi wysiłek a dostarczasz mu za mało pokarmów, dlatego się broni przed utratą kg- takie moje zdanie. A schudłaś coś z rąk, ramion, biustu?
konstel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 09:35   #11
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Co robię źle?

dlaczego nie spróbujesz ćwiczeń na mięśnie brzucha? ładnie uformowany na pewno będzie wyglądał lepiej niż obecny.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-30, 09:43   #12
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Co robię źle?

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
dlaczego nie spróbujesz ćwiczeń na mięśnie brzucha? ładnie uformowany na pewno będzie wyglądał lepiej niż obecny.
Same ćwiczenia na mięśnie brzucha nie dadzą rady. Znam dziewczyny, które ćwiczą, ale typowo na brzuch nie robią nic, a mają przepiękne, płaskie i zarysowane te partie.

Wydaje mi się, że tutaj problem leży w posiłkach, nadal czekamy na przykładowy dzienny jadłospis autorki.

Brzuch "trenuje" się przede wszystkim w kuchni
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 09:54   #13
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Co robię źle?

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
Same ćwiczenia na mięśnie brzucha nie dadzą rady. Znam dziewczyny, które ćwiczą, ale typowo na brzuch nie robią nic, a mają przepiękne, płaskie i zarysowane te partie.

Wydaje mi się, że tutaj problem leży w posiłkach, nadal czekamy na przykładowy dzienny jadłospis autorki.

Brzuch "trenuje" się przede wszystkim w kuchni
nigdzie nie napisałam, że ćwiczenia na mięśnie brzucha zmienią wszystko - zasugerowałam jedynie, że mogą pomóc. to chyba logiczne, że musi je w jakiś sposób wspomóc - np. odpowiednią dietą.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 10:20   #14
tralaleczka
Raczkowanie
 
Avatar tralaleczka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 155
Dot.: Co robię źle?

Czy jesz w regularnych odstępach? Piszesz, że nie jesz kolacji. Nie należy jeść na trzy godziny przed snem, ale np kładziesz się o 1, to trzy godziny wcześniej musisz coś zjeść...

Jeśli nie jesz regularnie mniejszych porcji, żołądek wariuje, organizm boi się, że znowu go będziesz głodzić i magazynuje tłuszcz...
tralaleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 10:26   #15
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Co robię źle?

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
nigdzie nie napisałam, że ćwiczenia na mięśnie brzucha zmienią wszystko - zasugerowałam jedynie, że mogą pomóc. to chyba logiczne, że musi je w jakiś sposób wspomóc - np. odpowiednią dietą.
Uwierz mi, że piszą tu czasem osoby, dla których jest to nielogiczne
myślą, że będą żyć na 1000kcal z czekolady i smalcu, robić 100 brzuszków dziennie i dzięki temu będą miały płaski brzuch
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 10:43   #16
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Co robię źle?

wstaw zdjęcie całej sylwetki.
zawsze wyglądał tak twój brzuch ? po innych wymiarach stwierdzam , że dół masz szczupły. coś mi się wydaje ze brzuch wygląda tak ze względu na duże ilości aero + dieta niskokaloryczna ale to stwierdzić można po obejrzeniu całej sylwetki.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 13:56   #17
mapia1990
Raczkowanie
 
Avatar mapia1990
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 140
Dot.: Co robię źle?

A może ten brzuszek jest związany z jakąś chorobą??
__________________
“Dziewięćdziesiąt procent naszych zmartwień dotyczy spraw, które nigdy się nie zdarzą.”
Margaret Thatcher
mapia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 15:34   #18
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Co robię źle?

kurcze waze tyle samo i mam 4cm wiecej ale brzuch moj a Twoj to niebo a ziemia.. choc w biodrach mam 10cm wiecej..

a trenuje zumbe 3razy w tygodniu i jakies cwiczenia w domu a to b.lift a to 30min z jilan czy cos.. problem faktycznie moze lezec w posilkach. organizm odklada tluszczyk zeby ogarniac taki wysilek ktory mu fundujesz... :O
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 18:54   #19
esquilo
Przyczajenie
 
Avatar esquilo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 22
Dot.: Co robię źle?

Cytat:
Napisane przez mapia1990 Pokaż wiadomość
A może ten brzuszek jest związany z jakąś chorobą??

Od razu...
Nie podoba mi się chodzenie spać głodnym i sama marchewka o 19.00 - od takich poczynań bardzo zwalnia metabolizm. Organizm się broni- wszystko dąży do kompensacji więc paradoksalnie tłuszcz może się odkładać w obawie przed zagłodzeniem. Dieta jest mega ważna- fajnie byłoby zobaczyć ten jadłospis.
Dobrze byłoby dodać też ćwiczenia stricte siłowe.
__________________
The future starts now!
esquilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 22:29   #20
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Co robię źle?

Wydaje mi się, że popełniasz dwa błędy:

1. Niskokaloryczna i zła dieta - drastyczne obniżenie spożywanych kalorii powoduje spowolnienie metabolizmu, ponadto możesz tracić tkankę mięśniową. Do tego powinnaś jeść w każdym posiłku pełnowartościowe białko (czyli nie marchewkę o 19tej). Pokarmy białkowe są termogenne, czyli same w sobie zwiększają wydatkowanie energii. Powinnaś starać się dziennie jeść 2 gramy białka na kg masy ciała ciała. Nie zapominaj też o tłuszczach i węglach złożonych. Jedz regularnie, najlepiej 5-6 posiłków co ok. 3 godziny.

2. Brak ćwiczeń siłowych. Mięśnie zużywają więcej energii, tak więc budując masę mięśniową powodujesz przyspieszenie metabolizmu.

Może warto by było zamiast hula hopu robić trening siłowy, a jeszcze lepiej trening całościowy oparty w dużej mierze na ćwiczeniach siłowych? Myślę tutaj o Chalean Extreme, program ten reklamowany jest jako spalarnia tłuszczu, opiera się na treningu siłowym i cardio. Spalanie tłuszczu odbywa się tutaj po przez przesunięcie uwagi od treningu cardio do treningu oporowego. Dodanie treningu oporowego w trzech krokach powoduje budowanie masy mięśniowej, w efekcie podkręcenie metabolizmu i spalanie tłuszczu jeszcze długo po ćwiczeniach. Link do info o programie: http://www.youtube.com/watch?v=Lrbzdb9gD10
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.