policyjno-prawnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-07, 22:39   #1
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Question

policyjno-prawnie


mam pytanie co się stać może jesli osoba X poruszająca się pojazdem p uderzy na parkingu w pojazd s (wywołując niewielkie szkody-małe wgniecenie i zmiana kolorystyki lakieru), po czym w akcie paniki odjedzie z miejsca zdarzenia---> Jesli znajdzie się świadek owego zdarzenia, to jakie moga byc konsekwencje?
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 00:33   #2
namiastka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 528
Dot.: policyjno-prawnie

może tak się zdarzyć, że świadek pary z ust nie puści, bo np. go zastraszysz, no albo po prostu nie będzie mu się chciało zgłaszać na policję, i wtedy w konsekwencji tylko sumienie będzie Cię, osobo X, dręczyć
namiastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 00:54   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: policyjno-prawnie

namiastka - malo smieszne
Martiq - gleboki oddech i wracaj tam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 00:56   #4
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: policyjno-prawnie

Prawdopodobnie zapłaci jakieś odszkodowanie albo zwrot kosztów naprawy(pewnie pójdzie z OC, albo AC -nie znam sie) Wątpię, żeby doliczyli jakieś punkty karne, albo wpakowali mandat.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 02:25   #5
Lalik
Zadomowienie
 
Avatar Lalik
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 172
Dot.: policyjno-prawnie

jesli znajdzie sie swiadek i w sprawe zaangazuje sie policja, to punkty karne i mandat na pewno sie pojawia.
swoja droga wkurza mnie takie zachowanie; ja rozumiem- strach, nerwy, panika, ale gdzie odpowiedzialnosc? i to umniejszanie szkody - male wgniecenie. no jasne, ze male, bo nie nasze nie? ale ktos za jego naprawe bedzie musial wylozyc kase z wlasnej kieszeni... a wystarczyloby zostawic kartke z nr kontaktowym i prosba o kontakt- polubowne zalatwienie sprawy plus wyplata z OC, ktora sprawcy i tak nie uderzy bezposrednio po kieszeni... ale po co, skoro mozna sobie odjechac i miec w nosie...
__________________
Nie jestem leniwa. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.

Lalik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 03:18   #6
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez Martiq:) Pokaż wiadomość
mam pytanie co się stać może jesli osoba X poruszająca się pojazdem p uderzy na parkingu w pojazd s (wywołując niewielkie szkody-małe wgniecenie i zmiana kolorystyki lakieru), po czym w akcie paniki odjedzie z miejsca zdarzenia---> Jesli znajdzie się świadek owego zdarzenia, to jakie moga byc konsekwencje?
Hmm idę obejrzeć samochód...
Czy zapisałaś dane tamtego pojazdu?
Jeśli tak, to powinnaś zgłosić się na policję.
Jeśli na miejscu zdarzenia był świadek, który zapamiętał nr rejestracyjny i zgłosił to poszkodowanemu (krótko mówiąc, gdy poszkodowany będzie mógł ustalić auto które go tak urządziło ) prawdopodobnie sprawa wyląduje w Sądzie Grodzkim i będzie grzywna.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 14:59   #7
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: policyjno-prawnie

Yedana ma rację jeżeli jest swiadek który potwierdzi zdarzenie i jeżeli bedzie możliwa identyfikacja kierowcy który tą szkodę wyrządził to przy wezwaniu policji sprawca dostanie mandat i punkty lub sprawa wyląduje w Sadzie Grodzkim - najprawdopodobniej.

A tak między nami to wkurza mnie nie miłosiernie takie zachowanie kierowców - wyrządziłeś komuś szkodę to miej na tyle odwagi żeby się do tego przyznać przecież nikt za to głowy nie urwie. Skoro szkody są niewielkie to po co panikować i odjeżdzać??! Dla osoby X uszkodzenia nie swojego auta mogą być nie wielkie ale właściciel może patrzyć na to inaczej. Nie rozumiem takiego zachowania.
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 15:06   #8
czeremchowa
Zadomowienie
 
Avatar czeremchowa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 222
Dot.: policyjno-prawnie

Znam taki przypadek i sprawcy zderzenia zabrali prawko na 6 m-cy albo rok + punkty karne + mandat!
czeremchowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:13   #9
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez Martiq:) Pokaż wiadomość
Jeśli znajdzie się świadek owego zdarzenia, to jakie moga byc konsekwencje?
Jeśli się znajdzie świadek, z konkretnymi informacjami (bo to ważne), konsekwencje będą na pewno. Materialne + kara za honorową ucieczkę z miejsca wypadku. Osoba X mogłaby zaoszczędzić sobie stresu i pieniędzy zostając, bo prawdopodobnie (no chyba, ze to nowy lexus), nie musiałaby 'brać kredytu' na spłatę szkody, jeśli w ogóle musiała by płacić (różnie bywa, ale X już się tego nie dowie). Może jeszcze uda się jej tam jednak wrócić?

a jeśli się świadek nie znajdzie - ..."zło i tak zawsze wraca"

Jeśli osoba X ma choć trochę "jaj", niech chociaż zrobi wszystko by się skontaktować z poszkodowanym a nie tylko martwic o swój tyłek (portfel).

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2007-01-08 o 16:04
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:31   #10
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez Martiq:) Pokaż wiadomość
mam pytanie co się stać może jesli osoba X poruszająca się pojazdem p uderzy na parkingu w pojazd s (wywołując niewielkie szkody-małe wgniecenie i zmiana kolorystyki lakieru), po czym w akcie paniki odjedzie z miejsca zdarzenia---> Jesli znajdzie się świadek owego zdarzenia, to jakie moga byc konsekwencje?
przepraszam nie mogłam się powstrzymać

Dziewczyny już Ci odpowiedziały jakie konsekwencje poniesie osoba X więc ja mogę dodać tylko od siebie- że dobrze by było gdyby osoba X sama zgłosiła się do osoby poszkodowanej...
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:36   #11
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez jaszmurka Pokaż wiadomość
przepraszam nie mogłam się powstrzymać

Dziewczyny już Ci odpowiedziały jakie konsekwencje poniesie osoba X więc ja mogę dodać tylko od siebie- że dobrze by było gdyby osoba X sama zgłosiła się do osoby poszkodowanej...
A ja się tak zastanawiam, czy osoba X "w akcie paniki" chociażby spisała numer rejestracyjny samochodu, w którym "zmieniła kolorystykę"

Ponadto nieśmiało dodam, że pomimo posiadania prawa jazdy można zawsze wykupić kilka godzin u instruktora i nauczyć się parkować - to taka mała sugestia dla osoby X
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 15:39   #12
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: policyjno-prawnie

ja mialam podobna sytuacje i powiem Ci tak. jesli sprawa pojdzie na policje i dojda do Ciebie to zaplacisz mandat i dostaniesz punkty karne. ubezpieczalnia wyplaci poszkodowanemu pieniadze ale ze zbieglas z miejsca wypadku bedziesz musiala zwrocic ubezpieczalni te pieniadze ktore wyplacila poszkodowanemu - taki jest przepis. nawet jesli sie sama zglosisz na policje. jedynym wyjsciem wtedy bedzie dogadac sie z poszkodowanym zeby mu samemu zaplacic (napewno wyjdzie mniej niz jakby trzeba bylo zwrocic ubezpieczalni), albo jesli ma AC poprosic go zeby zglosil na AC i Ty nic nie stracisz. ale watpie zeby sie tak zdarzylo
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:42   #13
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: policyjno-prawnie

a tak w ogole to po co uciekac? koszty pokrylaby ubezpieczalnia a osoba X nie dostalaby punktow karnych (bo to szkoda parkingowa) i jakis moze malutki mandacik. jesli nie bylo nikogo w aucie - jesli ktos byl to bylyby pkty ale i tak nie wiele
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:46   #14
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: policyjno-prawnie

Lepiej odszukać poszkodowanego i wyjaśnić sprawę - w końcu pieniądze za naprawę pójdą z ubezpieczenia, a nie z kieszeni.

Co do uciekania- no cóż, dziewczyny już powiedziały, co myślą o takim zachowaniu.

Ostatnio mojego znajomego zarysował pod kościołem jakiś dziadek- nawet nie wysiadł z samochodu, tylko zajrzał przez szybę i chciał odjechać. Na szczęście znajomy akurat podchodził już do samochodu i zauważył to i dogonił dziadka. Ten zdziwiony, że "to przecież takie małe zarysowanie" daje mu do ręki 20 zł i mówi, że "po sprawie"

Znajomy zaciągnął dziadka do rzeczoznawcy - który to "małe zarysowanie" wycenił na 600 zł.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:51   #15
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Lepiej odszukać poszkodowanego i wyjaśnić sprawę - w końcu pieniądze za naprawę pójdą z ubezpieczenia, a nie z kieszeni.

Co do uciekania- no cóż, dziewczyny już powiedziały, co myślą o takim zachowaniu.

Ostatnio mojego znajomego zarysował pod kościołem jakiś dziadek- nawet nie wysiadł z samochodu, tylko zajrzał przez szybę i chciał odjechać. Na szczęście znajomy akurat podchodził już do samochodu i zauważył to i dogonił dziadka. Ten zdziwiony, że "to przecież takie małe zarysowanie" daje mu do ręki 20 zł i mówi, że "po sprawie"

Znajomy zaciągnął dziadka do rzeczoznawcy - który to "małe zarysowanie" wycenił na 600 zł.
tak pojda ale ona bedzie musiala je ubezpieczalni zwrocic. mowie to z wlasnego doswiadczenia bo sama mialam podobna sytuacje tylko ze ja od razu sama sie zglosilam na policje i wyjasnilam sprawe - a ze mam kolege w ubezpieczalni to mnie poinformowal ze jak wyplaca mu ze 3000zl to bede musiala je oddac bo ucieklam, wiec znalazlam nr do poszkodowanego i sie z nim dogadalam ze dam mu 1500zl wiec dalam mu o polowe mniej niz bym musiala dac ubezpieczalnie.

a potem sie okazalo ze nie musialam mu placic bo zglosil wczesniej na AC i dostal kase wiec nie mogl juz zglosic przez OC. o jaaa glupiaaa stracilam 1500zl a on poszedl sobie za to na zakupy. no ale za bledy sie placi
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:51   #16
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Lepiej odszukać poszkodowanego i wyjaśnić sprawę - w końcu pieniądze za naprawę pójdą z ubezpieczenia, a nie z kieszeni.


A co do sprawy to ja kiedys bylam tym swiadkiem
Co zrobilam? Razem z koleznka spisalam numery, dzien i godzine i wsadzilam osobie poszkodowanej za maske
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:52   #17
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Znajomy zaciągnął dziadka do rzeczoznawcy - który to "małe zarysowanie" wycenił na 600 zł.
Bo nalezy pamiętać, że małego zarysowania nie da się zamalować kredką Jeśli np. uszkodzi się drzwi, to trzba pomalować całe i to już trochę kosztuje.

Tu mamy wgniecenie i zmianę kolorystyki, nie znamy marki samochodu ale myślę, że może to kosztować więcej niż 600zł.

Tym bardziej, że ubezpieczalnie stosują cenniki autoryzowanych salonów ...
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:53   #18
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez Asi_ek Pokaż wiadomość


A co do sprawy to ja kiedys bylam tym swiadkiem
Co zrobilam? Razem z koleznka spisalam numery, dzien i godzine i wsadzilam osobie poszkodowanej za maske

kapus
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:54   #19
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
kapus
Moze ale nie czuje sie z tym zle Ta cala jedna strone zarysowana i wgniecenia A z tego co wiem to poszkodowany poszedl do spodzielni gdzie jest monitoring i poprosil o nagranie Cala sytlacja byla nagrana i bylo tam widac numery
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 15:56   #20
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Bo nalezy pamiętać, że małego zarysowania nie da się zamalować kredką Jeśli np. uszkodzi się drzwi, to trzba pomalować całe i to już trochę kosztuje.

Tu mamy wgniecenie i zmianę kolorystyki, nie znamy marki samochodu ale myślę, że może to kosztować więcej niż 600zł.

Tym bardziej, że ubezpieczalnie stosują cenniki autoryzowanych salonów ...
ubezpieczalnie juz teraz prawie wszystkie wyceniaja na podrobach!!niestety! wiem duzo na temat ubezpieczalni i napraw powypadkowych bo moj facet ma warsztat blaharsko - lakierniczy i podpisuje umowy z ubezpieczalniami.

co do wgniecenia i zmiany kolorystyki to tez do konca nie wiadomo czy to tylko tyle. bo mogly byc jeszcze szkody nie widoczne golym okiem. mogla np sie wgniesc scianka pod spodem, podluznica.....nie wiem w co auto zostalo udezone wiec tez nie moge sie dokladnie wypowiedziec
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:57   #21
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez Asi_ek Pokaż wiadomość
Moze ale nie czuje sie z tym zle Ta cala jedna strone zarysowana i wgniecenia A z tego co wiem to poszkodowany poszedl do spodzielni gdzie jest monitoring i poprosil o nagranie Cala sytlacja byla nagrana i bylo tam widac numery
i dobrze....trzeba ponosic konsekwencje swojego zachowania
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 15:59   #22
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez Asi_ek Pokaż wiadomość
Moze ale nie czuje sie z tym zle Ta cala jedna strone zarysowana i wgniecenia A z tego co wiem to poszkodowany poszedl do spodzielni gdzie jest monitoring i poprosil o nagranie Cala sytlacja byla nagrana i bylo tam widac numery
Ja bym powiedziała, że prawidłowa postawa obywatelska Gdyby ludzie nie przymykali oczu na te wszystkie stłuczki i ucieczki, jakoś łatwiej byłoby żyć. I ile nerwów by człowiek oszczedził. To trochę tak jak z jazdą po alkoholu - najczęściej taka osoba wsiada za kierownicę za przyzwoleniem rodziny i przyjaciół.

Poza tym jeśli już ktoś ma prawo jazdy i z niego korzysta, to musi brać pod uwagę zarówno przyjemności płynące z jazdy, jak i sytuacje mniej przyjemne.

Kurczę ten wątek powoduje, że zasada ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu minimalizuje się Chyba zacznę spisywac na parkingach rejestracje aut stojących obok...
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 16:03   #23
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: policyjno-prawnie

[quote=yedanna;3412658]Ja bym powiedziała, że prawidłowa postawa obywatelska Gdyby ludzie nie przymykali oczu na te wszystkie stłuczki i ucieczki, jakoś łatwiej byłoby żyć. I ile nerwów by człowiek oszczedził. To trochę tak jak z jazdą po alkoholu - najczęściej taka osoba wsiada za kierownicę za przyzwoleniem rodziny i przyjaciół.

Poza tym jeśli już ktoś ma prawo jazdy i z niego korzysta, to musi brać pod uwagę zarówno przyjemności płynące z jazdy, jak i sytuacje mniej przyjemne.

Kurczę ten wątek powoduje, że zasada ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu minimalizuje się Chyba zacznę spisywac na parkingach rejestracje aut stojących obok...[/quote]

dobre
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 18:27   #24
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Dot.: policyjno-prawnie

widzę, że sprawa wywołała małe wzburzenie i zgorszenie. Zostałam zaatakowana przez niektóre z Was- a niesłusznie, bo to nie moja sprawa tylko znajomej. Może warto najpierw zapytać a dopiero później oskarżać i potępiać.
Nie było mnie przy tym zdarzeniu- sytuację znam tylko z relacji koleżanki, więc nie wiem czy byli świadkowie, jakie są faktyczne uszkodzenia i czy możliwe jest odnalezienie i dogadanie się z poszkodowanym. Poprostu zapytałam
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 18:29   #25
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Bo nalezy pamiętać, że małego zarysowania nie da się zamalować kredką Jeśli np. uszkodzi się drzwi, to trzba pomalować całe i to już trochę kosztuje.

Tu mamy wgniecenie i zmianę kolorystyki, nie znamy marki samochodu ale myślę, że może to kosztować więcej niż 600zł.

Tym bardziej, że ubezpieczalnie stosują cenniki autoryzowanych salonów ...
To wiem - auto wcale nie zostało "tylko" zarysowane - to trzydrzwiówka i cały bok do wymiany. "Swój" mechanik wycenił na 500, ubezpieczalnia na 600 zł.

To tylko ten dziadek myślał, ze da 2 dychy i po sprawie
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 18:39   #26
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez Martiq:) Pokaż wiadomość
widzę, że sprawa wywołała małe wzburzenie i zgorszenie. Zostałam zaatakowana przez niektóre z Was- a niesłusznie, bo to nie moja sprawa tylko znajomej. Może warto najpierw zapytać a dopiero później oskarżać i potępiać.
Nie było mnie przy tym zdarzeniu- sytuację znam tylko z relacji koleżanki, więc nie wiem czy byli świadkowie, jakie są faktyczne uszkodzenia i czy możliwe jest odnalezienie i dogadanie się z poszkodowanym. Poprostu zapytałam
Martiq nie ma co się denerwować, temat jest po prostu dosyć emocjonujący więc trudno się dziwić takim opiniom Potępiona została ucieczka z miejsca kolizji, nie zauwazyłam, by ktoś potępiał Ciebie. Zresztą skoro nie jesteś osobą X to nie masz powodu czuć się obrażona a chyba sama przyznasz, że opisane zachowanie zasługuje na naganę, prawda?
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 18:46   #27
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez Asi_ek Pokaż wiadomość


A co do sprawy to ja kiedys bylam tym swiadkiem
Co zrobilam? Razem z koleznka spisalam numery, dzien i godzine i wsadzilam osobie poszkodowanej za maske
BRAWO!! Więcej takich obywateli!
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 18:51   #28
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Martiq nie ma co się denerwować, temat jest po prostu dosyć emocjonujący więc trudno się dziwić takim opiniom Potępiona została ucieczka z miejsca kolizji, nie zauwazyłam, by ktoś potępiał Ciebie. Zresztą skoro nie jesteś osobą X to nie masz powodu czuć się obrażona a chyba sama przyznasz, że opisane zachowanie zasługuje na naganę, prawda?
a czy widac jakąś oznakę zdenerwowania w moim poście? nie sądzę
jesli najpierw Wizażanka zwraca się bezpośrednio do mnie z pytaniami -tu pozwolę sobie zacytowac Twoją wypowiedź- "Czy zapisałaś dane tamtego pojazdu?
Jeśli tak, to powinnaś zgłosić się na policję." , a nastepnie takie zachowanie poddaje ostrej krytyce to jest to równoznaczne z potepieniem mnie.
Nie jestem osobą X dlatego nie obrażam się a jedynie wyjasniam sytuację

p.s
oczywiście- uważam, że takie zachowanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ale nie lubię umoralniać innych dlatego szczerze mówiąc nie mam zamiaru "suszyć głowy" znajomej. Wychodzę z założenia: człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach. Będzie miała nauczkę i już
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 18:59   #29
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez Martiq:) Pokaż wiadomość
a czy widac jakąś oznakę zdenerwowania w moim poście? nie sądzę
jesli najpierw Wizażanka zwraca się bezpośrednio do mnie z pytaniami -tu pozwolę sobie zacytowac Twoją wypowiedź- "Czy zapisałaś dane tamtego pojazdu?
Jeśli tak, to powinnaś zgłosić się na policję." , a nastepnie takie zachowanie poddaje ostrej krytyce to jest to równoznaczne z potepieniem mnie.
Nie jestem osobą X dlatego nie obrażam się a jedynie wyjasniam sytuację
Martiq owszem napisałam tak, ale nie potępiłam Poza tym sama prosiłaś o radę więc wydało mi się oczywiste, że albo kierowałaś albo byłaś pasażerem. Przyznaję bez bicia. Jeśli jednak już podnosisz, że tekst jest w 2 os. to zauważ, że pozostałe w takiej nie są (poprawiłam się ) a poza tym nie zauwazam w moich postach ostrej krytyki Ostre krytyki były tu skierowane do bezimiennych sprawców ogółem .
Zresztą - sytuacja się wyjaśniła, osobie X życzę powodzenia, co bynajmniej nie oznacza, że życzę by uchyliła się od odpowiedzialności. Życzę by odpowiedzialność nie była zbyt surowa
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 02:56   #30
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 214
Dot.: policyjno-prawnie

Cytat:
Napisane przez Martiq:) Pokaż wiadomość
mam pytanie co się stać może jesli osoba X poruszająca się pojazdem p uderzy na parkingu w pojazd s (wywołując niewielkie szkody-małe wgniecenie i zmiana kolorystyki lakieru), po czym w akcie paniki odjedzie z miejsca zdarzenia---> Jesli znajdzie się świadek owego zdarzenia, to jakie moga byc konsekwencje?
Nasz znajomy był w podobnej sytuacji tzn odgrywał rolę świadka.Wychodził z pracy z drugiej zmiany i kierował się na parking po swój samochód, był już późny wieczór, wiadomo ciemno... Wyciągnął telefon i miał dzwonić do swojej zony, nagle usłyszał za swoimi plecami jakiś trzask, ktoś gwałtownie zahamował, próbowal cofnąc i prawdopodobnie migiem ucieć, oczywiście zrobił to ale wczesniej naszemu znajomemu udało się włączyć kamere w swojej komórce i ując tablice rejestracyje "oprawcy".Samochód poszkodowany na szczęście nie był jego ale model i nr zna. Niewiem jak dalej potoczyła sie sprawa...
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.