Zmiana szko³y jazdy / z³y wybór - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje ciê motoryzacja? Do³±cz do forum Auto Marianna, podziel siê swoj± pasj± i wiedz±.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-10-06, 20:52   #1
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 2 523

Zmiana szko³y jazdy / z³y wybór


Witajcie,
W±tek ten zak³adam, aby przestrzec inne dziewczyny przed instruktorami - naci±gaczami i uzyskaæ radê od tych, które mia³y podobn± sytuacjê.

My¶la³am, ¿e wybra³am dobr± szko³ê do nauki. Jednak pod koniec kursu sytuacja sta³a siê bardzo dziwna.

Podczas pierwszego egzaminu wewnêtrznego zrobi³am parê b³êdów, powtarza³am go dwa razy, dzi¶ by³ kolejny. Obla³am na zjechaniu do lewej, gdy droga nie by³a jednokierunkowa (samochód przede mn± tak zrobi³ i mnie zmyli³), a w drugim przypadku nie zjecha³am ja do lewej jak droga ju¿ taka by³a. Doskonale rozumiem, ¿e przez to mo¿na nie zdaæ na prawdziwym egzaminie. Ale to jest wewnêtrzny i instruktor wie, ¿e wcze¶niej robi³am to dobrze. Zw³aszcza, ¿e mydli³ mi oczy, ¿e ju¿ wcze¶niej wyda mi papiery, ¿eby mi godziny zosta³y do egzaminu i ca³y czas chwali³. To w³a¶nie parê godzin temu czu³am siê niepewnie, a teraz je¿d¿ê w miarê nie¼le, a on mi zacz±³ wpieraæ, ¿e siê cofam w rozwoju...

Dzisiaj mia³am ostatni± godzinê, na której pope³ni³am wy¿ej wymienione b³êdy. My¶la³am, ¿e da mi papiery w koñcu i kupiê u niego tylko jakie¶ przed egzaminem. A on bez wydania zasugerowa³ ¿ebym wziê³a dodatkowych 5h
Z pewno¶ci± bym to zrobi³a, bo przez ca³y czas by³am zadowolona, ale przed tym egzaminem w swojej szkole, wziê³am sobie w innej ¿eby na wszelki wypadek poæwiczyæ i bez problemu zaliczyæ. Sz³o mi bardzo dobrze, a ten drugi instruktor powiedzia³, ¿e to przecie¿ moja sprawa czy czujê siê na si³ach, aby i¶æ na egzamin, czy dokupiæ godziny (chyba ¿e to przypadek naprawdê beznadziejny, wtedy rozumiem instruktorów). A po wyje¿d¿eniu 30h, czyli skoñczenia kursu powinnam bez dostaæ to za¶wiadczenie. W moim wypadku powinnam i¶æ próbowaæ swoich si³ na egzaminie, bo dodatkowe godziny nic nie zmieni±, podczas stresu i tak siê robi g³upie b³êdy.

I tak te¿ zrobi³am- za¿±da³am papierów, które dostanê za 2 dni. Umówi³am siê ju¿ na jazdê w innej szkole. Jednak mam problem co do tego wewnêtrznego- mój przysz³y instruktor powiedzia³, ¿e zdaje siê go tylko w szkole, w której robi³am kurs. Nie mogê przyj¶æ do niego " z ulicy" i tak sobie go zdaæ.
Nie wiem co w tej sytuacji robiæ czy dalej muszê prosiæ siê mojego starego instruktora o to, aby u niego to zdaæ (przez ten konflikt pewnie przez d³ugi czas jeszcze bym tego nie zrobi³a)?

Dziewczyny!
NIE DAJCIE NABRAÆ SIÊ szko³om, które maj± najwy¿sze miejsca w rankingach zdawalno¶ci. W³a¶nie te szko³y naci±gaj± klientów, aby kupowali dodatkowe jazdy i wtedy nie je¼dzi siê 30h tylko znacznie wiêcej! Wtedy wiadomo, ¿e mo¿na teoretycznie lepiej zdaæ- tego w³a¶nie chc± w³a¶ciciele szkó³- byæ za wszelk± cenê na pierwszym miejscu! Znam ju¿ kilka takich osób i bêdê przestrzegaæ resztê. Trzeba popytaæ siê rodziny, znajomych, a nie polegaæ na tych g³upich rankingach.
Oczywi¶cie nie wszystkie, ale du¿o ma na celu wyci¶niêcia z cz³owieka ile siê da. Mam dobry przyk³ad kole¿anki, która dokupi³a ju¿ 15h, nie cierpi swojego instruktora i bardzo jest dla niej nieprzyjemny, czepia siê. A ona ju¿ od dawna próbowa³a swoich si³ za kierownic± i idzie jej ca³kiem dobrze. Jednak jest dosyæ nieporadna, nie stawia na swoim i nie zmieni³a szko³y.

Co zrobiæ w koñcu z tym wewnêtrznym?
(trochê siê rozpisa³am, ale mam nadziejê, ¿e kto¶ jednak poradzi )

cherry-lady jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-06, 21:08   #2
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzie¶ :)
Wiadomo¶ci: 7 212
Dot.: Zmiana szko³y jazdy / z³y wybór

kolega w³a¶nie jest tak naci±gany. podchodzi³ do egzaminu wewnêtrznego ju¿ chyba z 3-4 razy i wkoñcu zrezygnowa³ z prawka. co moim zdaniem jest g³upot±. powinnien wla¶nie za¿±daæ papierów i dodtakowe godziny je¶li odczuwa potrzebê wykupiæ ju¿ w innej szkole. i jed¿i w³a¶nie w szkole, która siê chwali pierwszym miejscem w rankingu zdawalno¶ci.

a tak zapytam z jakiego jeste¶ miasta?
__________________


(;
plywok jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-07, 09:52   #3
Agnes140489
Zadomowienie
 
Avatar Agnes140489
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 1 438
Dot.: Zmiana szko³y jazdy / z³y wybór

ja mia³am papiery wydane po 15 godzinach i przez to wyje¼dzi³am tylko 25 godzin i nic nie mog³am zrobiæ bo przecie¿ zgodzi³am siê na wcze¶niejsze wypisanie ¿e wyje¼dzi³am 30 godz, godzina jazdy trwa³a góra 55 min i mniej .... po pierwszym niezdanym egzaminie dokupi³am godziny w innej szkole jazdy i tam siê doszkala³am i powiem szczerze ¿e po 5 godz. umiem wiêcej ni¿ po ca³ym kursie w starej szkole....

niedawno siê dowiedzia³am ¿e jaka¶ kobieta z mojej grupy na kursie za³o¿y³a sprawê instruktorowi no i zrobi³a najwiêkszy b³±d bo za kurs zap³aci³a a go nie skoñczy³a do tej pory a to by³o ju¿ dobre pó³ roku temu jak nie wiêcej...od tego instruktora papierów nie dostanie wiêc co jej pozostaje to robiæ drugi kurs w innej szkole jazdy
__________________


It is the first step that is troublesome

Edytowane przez Agnes140489
Czas edycji: 2009-10-07 o 09:55
Agnes140489 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-07, 10:36   #4
souvenir
Zadomowienie
 
Avatar souvenir
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 1 857
Dot.: Zmiana szko³y jazdy / z³y wybór

chore to wszystko. Musisz chyba poszukaæ jak to wszystko prawnie siê ma. Ale nie mo¿e byæ tak ¿e nie zdajesz wewnêtrznego i ka¿± Ci dokupowaæ godziny, bo wiadomo ¿e specjalnie robiliby tak dla kasy. Chyba mo¿na za¿±daæ wydania papierów? kurs obejmuje 30h, je¿eli Ty czujesz siê gotowa zdaæ, a Twoj instruktor nie- to jego problem i szefa któremu nie przybêdzie kilka dodatkowych godzinek.

Ja mia³am fajny kurs, wewnêtrznego jako takiego nie by³o, wszystko mi³o i przyja¼nie, szef pilnowa³ aby wyje¼dzi³o siê to za co siê zap³aci³o, zda³am za 1 razem (mimo np b³êdu podobnego do Twojego, jak jazda w lewo z jednokierunkowej po prawej stronie, ale po¼niej poprawi³am siê na innej jednokierunkowej no i nie potrzebne mi by³y jakies dodatkowe godziny ¿eby zadowoliæ portfel szefa o¶rodka )
souvenir jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-07, 17:03   #5
pomarancza89
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: dolno¶l±skie
Wiadomo¶ci: 857
Dot.: Zmiana szko³y jazdy / z³y wybór

mia³a¶ pecha

ja trafi³am do szko³y, która jest 2 w rankingu.. posz³am w ciemno... pó¼niej siê dowiedzia³am, ¿e du¿o moich znajomych zda³o po niej za 1 razem... (chcia³am to, ¿e robiê kurs zachowaæ w sekrecie)
papiery dosta³am na 29 godzinie (30 mia³a byæ kontroln± z w³a¶cicielem firmy, takim sprawdzianikiem jak mi poszed³ kurs) na 30 dowiedzia³am siê, ¿e on je¼dzi kontrolnie, wiêc 30 mam nadal (wczoraj j± wykorzysta³am)... na pytanie po ile s± godziny dosta³am odpowied¼ + info, ¿e to zale¿y ode mnie, gdy¿ nie potrzebujê, ale jak chcê to mogê, wiêc wziê³am przed jutrzejszym egzaminem
dodatkowo w wakacje by³a zni¿ka na kurs wiêc mi siê poszczê¶ci³o

tak wiêc to nie zale¿y od rankingu, tylko od tego jak podchodz± (u mnie wiem, ¿e zale¿y im by¶my zdali i staraj± siê nas nauczyæ ile tylko zdo³amy poj±æ - takich ¿yciowych sytuacji te¿, nie tylko tych z egzaminu), ja mia³am szczê¶cie, ale faktycznie lepiej popytaæ znajomych
pomarancza89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-09, 18:24   #6
Vivienne
... choæ nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 27 979
Dot.: Zmiana szko³y jazdy / z³y wybór

Z jednej strony rozumiem roz¿alenie, ale z drugiej- co ma robiæ instruktor, który widzi, ¿e kto¶ po 30 godzinach nie daje sobie rady, a za wszelk± cenê chce i¶æ na egzamin, a jest przy tym du¿e ryzyko, ¿e nie zda i przy okazji obni¿y miejsce w rankingu OSK? Oczywi¶cie tak byæ nie musi, s± te¿ szko³y wyci±gaj±ce jak najwiêcej pieniêdzy, ale trzeba te¿ mieæ na uwadze ró¿ne okoliczno¶ci.

Najlepiej siê wcze¶niej dowiadywaæ i szukaæ wszelkich informacji o danym OSK, do którego siê wybieracie. Np w Lublinie jest szko³a, która ostatnio baaardzo podskoczy³a w rankingach i nie ukrywa, ¿e nie wypisze o¶wiadczenia je¶li kursant nie zda egzaminu. Wiele szkó³ tak do tego podchodzi, wiêc polecam szukaæ wszelkich haczyków
__________________
Dopóki nie skorzysta³em z Internetu,
nie wiedzia³em, ¿e na ¶wiecie jest tylu idiotów

Stanis³aw Lem

Vivienne jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-19, 15:55   #7
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 1 144
Dot.: Zmiana szko³y jazdy / z³y wybór

W waszych szko³ach zdawa³o siê wewnêtrzny w formie praktycznej? W mojej (i z tego co wiem, w ka¿dej innej w moim mie¶cie) by³a tylko teoria, a egzaminator i tak pu¶ci na ten egzamin (co ma zrobiæ, je¶li jest op³acone 30h kursu i on ma obowi±zek wydaæ pozwolenie na egzamin?), ewentualnie powie, ¿e szanse masz nik³e.

Dokupienie jazd to tylko i wy³±cznie decyzja kursanta, nikt nie ma prawa na niego naciskaæ.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymieniê
BrigitteBardot jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 18:08   #8
Agnes140489
Zadomowienie
 
Avatar Agnes140489
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 1 438
Dot.: Zmiana szko³y jazdy / z³y wybór

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Poka¿ wiadomo¶æ
W waszych szko³ach zdawa³o siê wewnêtrzny w formie praktycznej? W mojej (i z tego co wiem, w ka¿dej innej w moim mie¶cie) by³a tylko teoria, a egzaminator i tak pu¶ci na ten egzamin (co ma zrobiæ, je¶li jest op³acone 30h kursu i on ma obowi±zek wydaæ pozwolenie na egzamin?), ewentualnie powie, ¿e szanse masz nik³e.

Dokupienie jazd to tylko i wy³±cznie decyzja kursanta, nikt nie ma prawa na niego naciskaæ.
ja nie mia³am wewnêtrznego...ani teoretycznego egzaminu ani praktycznego...wiem ¿e u mnie w mie¶cie w innych szko³ach robili kursantom takie egzaminy
__________________


It is the first step that is troublesome
Agnes140489 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-28, 13:18   #9
Margitt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Zmiana szko³y jazdy / z³y wybór

Tak na logikê, to mo¿esz przerwac szkolenie w tej szkole i pój¶c do innej. Je¶li nie chc± Ci wydaæ za¶wiadczenia, to MUSZ¡ WYDAÆ KARTÊ i za¶wiadczenie lekarskie .Nawet jak tam masz wpisane 30 lub wiêcej godzin, to mo¿esz pój¶c do innej szko³y , zaplaciæ im - powiedzmy - za dwie godziny i poprosiæ o egzamin wewnêtrzny. I to oni dadz± Ci zaswiadczenie z którytm sama idziesz do WORD-u i zaopisujesz siê na egzamin. i po problemie. Nie daj sie naciagaczom !
Margitt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Auto Marianna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.