Wesele bezalkoholowe - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-08, 13:28   #31
Adriana07
Rozeznanie
 
Avatar Adriana07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: DK
Wiadomości: 546
GG do Adriana07
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Ja osobiscie nie za bardzo moge sobie wyobrazić zeby na naszym weselu nie było alkoholu, z reszta mój TŻ by chyba zemdlał jak bym mu coś takiego zaproponowała
Ale brawa za przełamywanie stereotypów
Do odważnych świat należny Życze powodzenia
__________________
Ten dzień - 25.06.2011

Uśmiech dziecka jest pierwszym owocem sensu ludzkiego istnienia.
Adriana07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 13:55   #32
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Mimo, że ja jestem przeciwna weselom bez % to trzymam kciuki, żeby Wam się wszystko udalo
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 15:47   #33
aszi7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Ufff, już myślałam, że nie odezwie się nikt, kto miał takie wesele I nikt, kto uważa to za dobre rozwiązanie Dzięki "UNDERCIA", a za wskazówki dziękuję jak najbardziej. Menu musimy ustalić już niebawem, więc pomyślę nad tym co wybrać do jedzenia, a o muzykę się nie martwię, bo będzie dj i wodzirej z górnej półki. Pozdrawiam ciepło
aszi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 18:48   #34
sweetieSS
Zakorzenienie
 
Avatar sweetieSS
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 709
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez aszi7 Pokaż wiadomość
Ufff, już myślałam, że nie odezwie się nikt, kto miał takie wesele I nikt, kto uważa to za dobre rozwiązanie Dzięki "UNDERCIA", a za wskazówki dziękuję jak najbardziej. Menu musimy ustalić już niebawem, więc pomyślę nad tym co wybrać do jedzenia, a o muzykę się nie martwię, bo będzie dj i wodzirej z górnej półki. Pozdrawiam ciepło
Nie wiem jakich tu jeszcze rad można oczekiwać, skoro nie chciałaś komentarzy ani opinii. Wiadomo, że jak nie ma alkoholu, to musi być dobre jedzenie i muzyka to logiczne
sweetieSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 19:02   #35
aszi7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Wesele bezalkoholowe

No masz rację, jest to jak najbardziej logiczne.
aszi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:04   #36
Lotta_
Raczkowanie
 
Avatar Lotta_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 109
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Aszi7, myślę, że skoro tak zdecydowaliście, to rozważyliście tą decyzję pod kątem swoich gości. Piszesz, że goście reagują pozytywnie, właśnie o to chodzi. Żyjemy w różnych środowiskach i dla niektórych brak alkoholu na weselu nie stanowi problemu. Z tego co piszesz wynika, że goście chcą być z Wami w tym dniu i to jest główny cel ich obecności. Sądzę, że to bardzo miłe uczucie, mieć tego świadomość.
Imprezy bezalkoholowe mogą być równie fajne jak te z alkoholem, wiem bo w takich uczestniczyłam. Dlatego życzę powodzenia

A swoją drogą poszukuję dobrego DJa/wodzireja.
Możesz mi polecić swojego? Może być na priv, co by nie robić reklamy
Pozdrawiam
Lotta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 11:47   #37
Mademoiselle_Hiver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 159
GG do Mademoiselle_Hiver
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez aszi7 Pokaż wiadomość
Gdybym miała się martwić , że ktoś mi "obrobi tyłek" to bym się nabawiła choroby. Ja jestem z takich osób, które nie przejmują się tym co mówią inni. Jesli będą obmawiać mnie z tego powodu że nie ma alkoholu na weselu, to świadczy o ich kulturze i inteligencji


Amen!

Tylko pilnuj tego swojego wodzireja, żeby czegoś głupiego nie wymyślił w stylu "stajemy w kółeczku, łapiemy za kostki sąsiada i skaczemy jak kangury". Porażka...
Od czasu wesela z tą zabawą nie chodzę na takie imprezy czy jest alkochol czy nie...
__________________
Wysyłam listy w butelkach.

Tyle było dni do utraty sił
Do utraty tchu tyle było chwil
Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic
Jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Mademoiselle_Hiver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 11:56   #38
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Hiver Pokaż wiadomość
Amen!

Tylko pilnuj tego swojego wodzireja, żeby czegoś głupiego nie wymyślił w stylu "stajemy w kółeczku, łapiemy za kostki sąsiada i skaczemy jak kangury". Porażka...
Od czasu wesela z tą zabawą nie chodzę na takie imprezy czy jest alkochol czy nie...
czy dobrze zrozumiałam:
Oznajmiasz parze która Cie zaprasza, ze nie chodzisz na wesela bo zraziła Cie kiedys jakaś głupia zabawa?

Pochwalasz autorke ze nie przejmuje sie opinia innych a sama co robisz? Nie chodzisz na wesele, bo cie ktoś obgada ze smiesznie wygladałas skaczac jak kangur, albo robiąc jeszcze inne bzdurne rzeczy.. ale przeciez ty sie niczym nie przejmujesz skądże...


A nawiązując do tej zabawy to fatycznie tragedia . zeby uniknąc takich sytyuacji i sie "mile" nie zaskoczyc to ja daje mojemu zespołowi lste zabaw, ktore chce miec przeprowadzone w pierwszy i drugi dzień. przynajmniej wiem na czym stoje i czego sie moge spodziewać
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 12:21   #39
sweetieSS
Zakorzenienie
 
Avatar sweetieSS
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 709
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez hania207 Pokaż wiadomość
czy dobrze zrozumiałam:
Oznajmiasz parze która Cie zaprasza, ze nie chodzisz na wesela bo zraziła Cie kiedys jakaś głupia zabawa?

Pochwalasz autorke ze nie przejmuje sie opinia innych a sama co robisz? Nie chodzisz na wesele, bo cie ktoś obgada ze smiesznie wygladałas skaczac jak kangur, albo robiąc jeszcze inne bzdurne rzeczy.. ale przeciez ty sie niczym nie przejmujesz skądże...


A nawiązując do tej zabawy to fatycznie tragedia . zeby uniknąc takich sytyuacji i sie "mile" nie zaskoczyc to ja daje mojemu zespołowi lste zabaw, ktore chce miec przeprowadzone w pierwszy i drugi dzień. przynajmniej wiem na czym stoje i czego sie moge spodziewać
też mnie to zastanawia

jak jest głupia zabawa to w niej nie uczestniczę, tylko nabijam się z innych
sweetieSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 12:53   #40
aszi7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Zabawy które będą na naszym weselu, zostały już nam przedstawione. Wszystkie są na poziomie, nie są durne, a zarazem są bardzo fajne. Myślę, że rozkręcą wszystkie pokolenia. A jeśli chodzi o menu, coś byście poleciły?
aszi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 13:07   #41
sweetieSS
Zakorzenienie
 
Avatar sweetieSS
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 709
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez aszi7 Pokaż wiadomość
Zabawy które będą na naszym weselu, zostały już nam przedstawione. Wszystkie są na poziomie, nie są durne, a zarazem są bardzo fajne. Myślę, że rozkręcą wszystkie pokolenia. A jeśli chodzi o menu, coś byście poleciły?
jakie? wykorzystam jako inspirację jak mi się spodobają

ja osobiście lubię zabawy taneczne, kolega miał prawie same takie, bez picia, cała sala się kulturalnie bawiła, przy macarenie wszyscy hulali a niby taka tam macarena stare a wszyscy się uśmiali
sweetieSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 13:12   #42
Mademoiselle_Hiver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 159
GG do Mademoiselle_Hiver
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez hania207 Pokaż wiadomość
czy dobrze zrozumiałam:
Oznajmiasz parze która Cie zaprasza, ze nie chodzisz na wesela bo zraziła Cie kiedys jakaś głupia zabawa?

Pochwalasz autorke ze nie przejmuje sie opinia innych a sama co robisz? Nie chodzisz na wesele, bo cie ktoś obgada ze smiesznie wygladałas skaczac jak kangur, albo robiąc jeszcze inne bzdurne rzeczy.. ale przeciez ty sie niczym nie przejmujesz skądże...


A nawiązując do tej zabawy to fatycznie tragedia . zeby uniknąc takich sytyuacji i sie "mile" nie zaskoczyc to ja daje mojemu zespołowi lste zabaw, ktore chce miec przeprowadzone w pierwszy i drugi dzień. przynajmniej wiem na czym stoje i czego sie moge spodziewać

Jeśli jest to ktoś bliski dla mnie to oczywiście, że wpadam na ślub, zachaczam o wesele, ale nie bawię na nim do białego rana z prostego powodu - źle czuję się na takich spędach, no i jak już wspomniałam wyżej, zwykle są właśnie zabawy na takim poziomie, w których nie chcę uczestniczyć - wolę grzecznie przeprosić młodą parę, że nie zostaję, złożyć życzenia, wycałować i pójść - młodzi rozumieją, że źle czuję się na takich imprezach i nie jest to bynajmniej ich wina (no chyba, że impreza świetna i aż mi się nie chce wychodzić to nie wyjde "bo mam takie zasady i już" ).
Jeśli jest to daleki kuzyn/wujek/koleżanka to mówię otwarcie, że nie przyjdę, ponieważ nikogo tam nie znam/nie znam dobrze nawet młodej pary i załatwione. Po co mam się męczyć i krępować - młodzi to widzą, jeszcze pomyślą, że może wesele nieciekawe.
Z resztą nie mam dobrych kontaktów z rodziną, więc tym bardziej nie ma po co na takie spędy jeździć...
Nie chodzi mi o opinie innych ludzi, bo to mnie najmniej interesuje - proszę, abyś nie nainterpretowała mojej wypowiedzi.


Cieszę się, że autorka wszystko ma z wodzirejem załatwione. Ja mimo to bym się stresowała chyba, czy mu coś nie odbije i nie wymyśli jakiejś "ciekawej" zabawy...



edit: właściwie to wesele z tą zabawą to było pierwsze na jakim byłam więc tym bardziej się zraziłam
__________________
Wysyłam listy w butelkach.

Tyle było dni do utraty sił
Do utraty tchu tyle było chwil
Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic
Jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy

Edytowane przez Mademoiselle_Hiver
Czas edycji: 2010-05-09 o 13:14
Mademoiselle_Hiver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 13:26   #43
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wesele bezalkoholowe

ja byłam na weselu bez alkoholu.. skończyło się o 1 .. totalna porażka.. tańczyły tylko dzieci i raz na 20 minut ktoś dorosły.. (miałam może z 14 lat a siedziałam i nie wiedziedziałam co robić bo dorośli gadali dzieciaki się ganiały z balonami a ja jako nastolatka nie miałam nic do roboty..
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 13:37   #44
aszi7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Nie mogę zdradzić jakie zabawy bo nie mam do tego upoważnienia. Ale są to zabawy większości taneczne, związane z tańcami zarówno staropolskimi jak i nowoczesnymi. Inaczej goście się bawią, jeśli zabawy połączone są z tańcem.
aszi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 14:07   #45
sweetieSS
Zakorzenienie
 
Avatar sweetieSS
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 709
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez aszi7 Pokaż wiadomość
Nie mogę zdradzić jakie zabawy bo nie mam do tego upoważnienia. Ale są to zabawy większości taneczne, związane z tańcami zarówno staropolskimi jak i nowoczesnymi. Inaczej goście się bawią, jeśli zabawy połączone są z tańcem.
sweetieSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 14:20   #46
Mademoiselle_Hiver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 159
GG do Mademoiselle_Hiver
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez sweetieSS Pokaż wiadomość

Nie no powaznie, wodzirejowi się płaci za to, żeby wymyślał i prowadził te zabawy - oni z tego żyją, więc nie można tak rozpowszechniać tego na prawo i lewo. To nieuczciwe.
__________________
Wysyłam listy w butelkach.

Tyle było dni do utraty sił
Do utraty tchu tyle było chwil
Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic
Jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Mademoiselle_Hiver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 14:41   #47
5a3cc703cdea367dc4857f7c8a4bccc3ed5dc513_63b764c3f051b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 618
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Myślę, że Maidemoisielle generalizuje za bardzo na temat wodzirejów i zabaw, ponieważ my mielismy co prawda wesele alkoholowe ale z DJ i wodzirejem i w stylu raczej nowoczesnym czyli bez przyśpiewek itd... było bardzo dużo zabaw i konkursów na początku też dla dzieci i ludzie byli bardzo zadowoleni, że po raz pierwszy widzieli wesele, na którym cos było specjalnie dla nich. Nie było zabaw tzw. "żenujących" tylko na prawdę na poziomie więc nikt nie czuł się zniesmaczony.
5a3cc703cdea367dc4857f7c8a4bccc3ed5dc513_63b764c3f051b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 14:49   #48
Mademoiselle_Hiver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 159
GG do Mademoiselle_Hiver
Dot.: Wesele bezalkoholowe

[1=5a3cc703cdea367dc4857f7 c8a4bccc3ed5dc513_63b764c 3f051b;19167666]Myślę, że Maidemoisielle generalizuje za bardzo na temat wodzirejów i zabaw, ponieważ my mielismy co prawda wesele alkoholowe ale z DJ i wodzirejem i w stylu raczej nowoczesnym czyli bez przyśpiewek itd... było bardzo dużo zabaw i konkursów na początku też dla dzieci i ludzie byli bardzo zadowoleni, że po raz pierwszy widzieli wesele, na którym cos było specjalnie dla nich. Nie było zabaw tzw. "żenujących" tylko na prawdę na poziomie więc nikt nie czuł się zniesmaczony.[/QUOTE]

To co pogrubione - no właśnie, niezwykle żadko są takie wesela, więc myślę, że moje generalizowanie nie jest nieuzasadnione.
I uprzejmie proszę o nie przekręcanie nicku
__________________
Wysyłam listy w butelkach.

Tyle było dni do utraty sił
Do utraty tchu tyle było chwil
Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic
Jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Mademoiselle_Hiver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 18:05   #49
aszi7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Dziewczyny jakie MENU proponujecie? O czym należy pamiętać? Co ustalić z kuchnią? Macie jakieś pomysły?
aszi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 18:37   #50
ultraradiola
Wtajemniczenie
 
Avatar ultraradiola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraina Szczęścia :D
Wiadomości: 2 567
Dot.: Wesele bezalkoholowe

ja na takim bylam i sie switnie bawilam jak i reszta gosci takze udanej zabawy zycze na waszym weselu
__________________
Wiktorek
25.01.2012 godz. 7.05
3 kg - 56 cm szczęścia


14.08.2010 MAŁŻEŃSTWO


ultraradiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 18:38   #51
aszi7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Dzięki, za dobre słowo To podnosi mnie na duchu
aszi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 19:42   #52
sweetieSS
Zakorzenienie
 
Avatar sweetieSS
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 709
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez aszi7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie MENU proponujecie? O czym należy pamiętać? Co ustalić z kuchnią? Macie jakieś pomysły?
ja myślę, że można by zadbać o jakąś atrakcję, pieczony prosiak, jeśli jest taka możliwość-ogromny grill (znajomi byli na takim weselu, z tym że odbyło się to na poprawinach- przez godzinę kucharki grillowały na zewnątrz różne rodzaje mięs, karczek, udka, skrzydełka, kiełbaski itd i wszyscy byli zachwyceni), modne są teraz fontanny czekoladowe, stoły wiejskie
sweetieSS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 14:28   #53
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez aszi7 Pokaż wiadomość
Jesli będą obmawiać mnie z tego powodu że nie ma alkoholu na weselu, to świadczy o ich kulturze i inteligencji

Ale z drugiej strony jak to świadczy o parze młodej, że zabraniają gościom wypić lampkę szampana? - Że uważają wszystkich gości za nieodpowiedzialnych alkoholików, którym trzeba kategorycznie odmówić dostępu do kieliszka, bo nie wiadomo co zaczną odwalać?

Widzisz, rozumiem, że masz w rodzinie czy wśród znajomych osoby, które są po alkoholu agresywne i to rzeczywiście jest problem.
Ale czy to do takich powinno się dostosowywać poziom imprezy? Przecież będzie także masa kulturalnych ludzi i dlaczego oni mają być pozbawieni normalnego traktowania? Alkohol jest podawany nawet na najbardziej kulturalnych przyjęciach, nie jest sam w sobie czymś złym, co należy wyeliminować. Ja bym po prostu zaprosiła takich "pijaczków" tylko do kościoła, a na wesele powiedziałabym otwarcie dlaczego nie zapraszam - praca nad alkoholikiem nie polega na chowaniu przed nim butelki, ale na tym żeby uświadomić mu, że dopóki nie zacznie się leczyć - nie nadaje się do życia w społeczeństwie.
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 15:02   #54
Mademoiselle_Hiver
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 159
GG do Mademoiselle_Hiver
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez klarnetos Pokaż wiadomość
Ale z drugiej strony jak to świadczy o parze młodej, że zabraniają gościom wypić lampkę szampana? - Że uważają wszystkich gości za nieodpowiedzialnych alkoholików, którym trzeba kategorycznie odmówić dostępu do kieliszka, bo nie wiadomo co zaczną odwalać?

Widzisz, rozumiem, że masz w rodzinie czy wśród znajomych osoby, które są po alkoholu agresywne i to rzeczywiście jest problem.
Ale czy to do takich powinno się dostosowywać poziom imprezy? Przecież będzie także masa kulturalnych ludzi i dlaczego oni mają być pozbawieni normalnego traktowania? Alkohol jest podawany nawet na najbardziej kulturalnych przyjęciach, nie jest sam w sobie czymś złym, co należy wyeliminować. Ja bym po prostu zaprosiła takich "pijaczków" tylko do kościoła, a na wesele powiedziałabym otwarcie dlaczego nie zapraszam - praca nad alkoholikiem nie polega na chowaniu przed nim butelki, ale na tym żeby uświadomić mu, że dopóki nie zacznie się leczyć - nie nadaje się do życia w społeczeństwie.

Ale gdzie jest napisane XI przykazanie "...i będziesz częstować gości alkocholem na weselu!"?

Przecież mogą sobie pić w domu, pubie - nikt im nie zabrania

Zabrzmiało to tak, jakby w weselu chodziło o to, by pić alkochol...

A może się mylę i właśnie o to chodzi...
__________________
Wysyłam listy w butelkach.

Tyle było dni do utraty sił
Do utraty tchu tyle było chwil
Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic
Jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Mademoiselle_Hiver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 17:38   #55
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Hiver Pokaż wiadomość
Ale gdzie jest napisane XI przykazanie "...i będziesz częstować gości alkocholem na weselu!"?

Przecież mogą sobie pić w domu, pubie - nikt im nie zabrania
Równie dobrze można powiedzieć, że mogą sobie jeść w domu, tańczyć w domu, spać w domu - i tym sposobem nie dać gościom jeść, nie pozwolić się bawić, nie zapewnić noclegu czy transportu itd. itp.
Trochę, jak dla mnie, zbyt proste rozumowanie.
A o normalnym traktowaniu napisałam dlatego, że jest przyjęte (i to bynajmniej nie w kręgach patologicznych), że na tego typu przyjęciach (ba, nawet zapraszając na obiad) częstuje się alkoholem - wystarczy zajrzeć do podręcznika savoire - vivre.
Osobiście czułabym się urażona, że ktoś uważa, że nie jestem w stanie kulturalnie wypić drinka i woli na wszelki wypadek dać mi soczku, żebym nie narozrabiała, skoro nigdy nie dałam powodu do takich obaw.
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 19:54   #56
aszi7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 23
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Głupie gadanie. Nam nie chodzi o to, żeby nie było bijatyk, agresji, nie traktujemy naszych gości jako potencjalnych alkoholików, nie ma też w naszych rodzinach problemu z alkoholem. Zupełnie nie o to chodzi. Jedno z Nas należy do KWC, pewnie i tak większości nic to nie mówi, ale jeśli kogoś to zaciekawi to sobie zajrzy o co chodzi. Ot cała tajemnica, będą tacy którzy zaakceptują taką decyzję a będą też tacy co stwierdzą, że to bez sensu.
Wątek ten zrobił się nieprzyjemny i jakoś już nie chce mi się tłumaczyć o co chodzi. Chciałam tylko kilku porad od doświadczonych osób, a zrobiła się z tego przepychanka - czy to wypada, czy nie, czy skąpstwo, czy nieszanowanie gości...ech.
Życzę Wam wszystkim udanych wesel. Pozdrawiam.
aszi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 20:24   #57
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Wesele bezalkoholowe

nie przejmuj się skoro Wasi goście nie mają nic przeciwko to tym bardziej powinniście się cieszyć moim zdaniem na wesele nie idzie się tylko pić a po prostu cieszyć z młodymi i spędzić z nimi ten wspaniały dzień nie alkohol jest tu najważniejszy
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 08:10   #58
Merenre2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Wg mnie to tak jakby być radykalną wegetarianką i z tego powodu kazać swoim gościom jeść tylko szpinak, brokuły i marchewkę.
Ja też nie piję, ale jakoś nie chciałabym moich przekonań narzucać swoim gościom. Też rozważałam wesele bez %, ale jednak wzięłam pod uwagę zdanie gości, bo prawdą jest, że wesele jest dla gości. No i obawiałabym się, że jedynymi osobami, które się dobrze bawią, będą ja i tż, nam % niepotrzebne żeby się dobrze bawić, ale...
A goście niby się zgadzają na wesele bez %, ale nie zdziwiłoby mnie jakby się b. szybko zmyli (albo mieli swoje zapasy).
Poza tym jak ludzie się nie chcą bawić to wodzirej może być i za 10tyś, może się dwoić i troić a i tak nic z tego nie wyjdzie.
Prawdą jest też, że alkohol nie jest najważniejszy, ale....
Merenre2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 08:26   #59
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Wesele bezalkoholowe

ja osobiście nie wyobrażam sobie czegoś takiego, ale wasz wybór
tylko musicie liczyć się z tym że niektórzy mogą "pić po kątach"
1 maja brat TŻ był na takim weselu, napił się w knajpie na mieście, reszta gości rozlewała alkohol na parkingu
a więc - ja wolałabym już postawić na stół nawet samo winko niż patrzeć na wstawionych gości lub rozrabiających drinki gdzieś pod płotem
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 08:28   #60
kavvka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: S-c
Wiadomości: 650
Dot.: Wesele bezalkoholowe

Cytat:
Napisane przez aszi7 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam wszystkim za komentarze, nie chodziło mi o takie odpowiedzi, bo wiem, ze większość jest zbulwersowana tym, że jak można robić wesele bez alkoholu. I nie chodziło mi o to, żeby komentować, że Polacy nie potrafią bawić się bez %, bo to nieprawda. I, że to skąpstwo z naszej strony (co jest nieprawdą).Większość z nich nie zdaje sobie sprawy, że bez alkoholu da się bawić. Nie rozumiem takiego podejścia.
Od razu mówię, nie robimy tego ze względu na oszczędności, bo wcale nie oszczędzamy ponieważ mamy wodzireja za "niemałe" pieniądze. Stawiamy na super zabawę, chcemy żeby każdy był świadomy do końca. Nie będę tłumaczyć czego chcemy takie wesele, to nasza decyzja.
Jeśli chodzi o reakcję rodziny, to mile jesteśmy zaskoczeni, bo większość mówiła, ze im alkohol niepotrzebny, i że przychodzą do nas a nie na to, żeby pić alkohol. I nie chcemy wcale takich osób, które stwierdzają, że jak nie ma wódy, to nie przyjdą. To tylko o nich świadczy i o ich kulturze.
Jeśli chodzi o to jakie chciałam rady, to takie dotyczące już zabawy weselnej. Chciałam usłyszeć coś od osób które miały takie wesele, jak wyglądało itd.
Nie boję się o to, że będzie sztywno, bo będzie wodzirej Ale zawsze jakieś wskazówki mogą w czymś pomóc.
Pozdrawiam wszystkich i zapewniam Was, że wesela bezalkoholowe mogą być lepsze niż te nim zakrapiane.
Kto będzie chciał być świadomy ten będzie Ja osobiście nie pamiętam wesela gdzie bym tą swiadomość traciła , umiem pić tyle żeby się nie upić
Uwielbiam winko wytrawne, szczególnie do jedzenia...i ciężko mi sobie wyobrazić że bym nie mogła się napić choć jednej lampki...
Tak na marginesie nie miałam pojęcia że sie urządza wesela bez % trunków...poważnie
W każdym bądź razie decyzję Waszą szanuję i mam nadzieje że zabawa się uda
__________________
Razem ...

Edytowane przez kavvka
Czas edycji: 2010-05-11 o 08:41
kavvka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.