soczewki a prawo jazdy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-24, 20:27   #31
Lestat_man
Przyczajenie
 
Avatar Lestat_man
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Moja siostra nosi je-i ma takie pytanie:
Czy mozna depilowac brwi w zalozonych soczewkach?

pozdrawiam..
__________________
Boimy się nie śmierci,lecz tego,co po śmierci nie jest śmiercia.....<T.E>
Lestat_man jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 21:23   #32
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: soczewki a prawo jazdy

jasne ze mozna
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 11:17   #33
Lestat_man
Przyczajenie
 
Avatar Lestat_man
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Też tak jej mówiłem ale chciala sie upewnić...ach te kobiety

dzieki,pozdrawiam
__________________
Boimy się nie śmierci,lecz tego,co po śmierci nie jest śmiercia.....<T.E>
Lestat_man jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 14:10   #34
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Egzamin na prawo jazdy i soczewki

Cytat:
Napisane przez ankkka Pokaż wiadomość
mnie okulista nawet nie zapytał czy nosze soczewki (a przy badaniu nosiłam). oficjalnie nie mam żadnej wady... zrób tak jak ja i bezie z głowy nie będziesz miałą nic tam nabazgralone, ze musisz w okularach..
Mam tak samo
I cieszę się bardzo, bo bez soczewek za bardzo nie widzę węc bez nich się nie ruszam nigdy- tak więc brak zagrożenia na drodze z mojej strony
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 19:45   #35
_Meggy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 358
GG do _Meggy_
Dot.: Egzamin na prawo jazdy i soczewki

ajj a ja mimo niewielkiej wady ledwo -1,5 na obu oczach i badaniu w soczewkach, wpis mam tylko na 3 lata
__________________
Success doesn't consist on winning all the time, but on never giving up.
_Meggy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 19:15   #36
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Egzamin na prawo jazdy i soczewki

A ja przy badaniu powiedziałam, że noszę soczewki. I mam bezterminowe.

Nic z tego nie rozumiem.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 20:41   #37
anies5
Zakorzenienie
 
Avatar anies5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 6 574
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Noszę soczewki od 8 lat. 3 lata temu zdawałam egzamin na prawo jazdy. Podczas badania lekarskiego zaznaczyłam, że mam szkła kontaktowe i czy mam je ściągnąć. Na co Pan odpowiedział, że nie i zapytał jaką mam wadę. Odpowiedziałam, że -3,5. "Dziękuję, 50 zł poproszę".
Podczas egzaminu, egzaminator sprawdził mi dowód i mówi:
- Okulary!
- Noszę soczewki.
- Okulary!
- Noszę szkła kontaktowe, co powinno być zaznaczone w dokumentach
- Jest, że ma Pani mieć okulary, więc okulary, albo do widzenia.

Cóż... Facet był nieugięty, okularów oczywiście przy sobie nie miałam, więc nie podeszłam do egzaminu. Miałam w planach złożyć odwołanie, ale mój instruktor poradził mi, żebym lepiej "siedziała cicho", skoro chcę zdać egzamin w tym ośrodku.

Prawo jazdy mam bezterminowe...dlaczego? Nie mam pojęcia.

Dziewczyny, na wszelki wypadek bierzcie ze sobą okulary. Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.

Odnośnie jazdy z soczewkami. Nie mam problemów z "wysychaniem", a w samochodzie i ogrzewanie i kimatyzację posiadam. W zeszłe wakacje, jadąc do Włoch prowadziłam samochód 9h bez przerwy w soczewkach i kompletnie nic mi się nie działo z oczami.
__________________
anies5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-03, 21:00   #38
sonia2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 132
Dot.: soczewki a prawo jazdy

prawo jazdy robiłam 17 lat temu i nosiłam okulary. Do prawka nie ma wpisane, że muszę jeździć w okularach (ale to były inne czasy). Teraz jeżdżę w soczewkach co jest bardzo wygodne, szczególnie przy słonecznym dniu.
pozdrawiam
__________________
www.czarodziejka.com
sonia2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 17:13   #39
eliza1984
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Ja przy badaniu wzroku na prawko nie powiedziałam lekarzowi , ze mam wade a mam -1.5 i mi nie sprawdził wzroku tylko sprawdzał czy nie jestem daltonistką.Zrobiłam to po to ,żebym nie dostała prawka na czas określony, a samochód prowadze albo w okularach albo w soczewkach i nie mam zamiaru bez wiec nie bójcie sie mnie na drodze
eliza1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 13:26   #40
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Kipi Pokaż wiadomość
Ale ... jest adnotacja na nowym druku (przynajmniej ja mam). Na drugiej str. prawka, przy kategorii, mam w kol.10 - kiedy pierwszy raz wydano mi prawko, w kol. 11 - data ważn. a całkiem na dole pod kategorią "T" - symbol 01 co oznacza "01 - wymagana korekta i/lub ochrona wzroku".
To prawko mam z 2002r, może się coś pozmieniało?
Pozdrawiam

dokładnie tak jest

Ja na badanie poszłam w okularach, chociaż normalnie nosze je tylko przed TV lub na zajęciach kiedy siedze daleko od tablicy .
Prawo jazdy dostałam właśnie z adnotacją 01.01 i powinnam jeździć w okularach. Instruktor powiedział mi, że jeśli zamierzam jeździć w soczewkach to okulary i tak musze mieć w samochodzie, bo policja podczas kontroli może o to zapytać.

Jesli o mnie chodzi - nie wiem czy będe tego pilnie przestrzegać bo w okularach niestety gorzej mi się jeździ... Ale mus to mus .
// zaznaczam, że bez okularów nie jestem ślepa, widze ludzi, znaki, psy i inne samochody
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 19:28   #41
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: soczewki a prawo jazdy

A tego nie wiedziałam
Przed chwilą sprawdziłam i mam wpisane - T, a pod spodem 01.06, czyli.. przepraszam, a o co chodzi?

Mam się bać?

EDIT: Już wiem. Jakby ktoś potrzebowal, to wszystkie oznaczenia są podane na tej stronie http://www.prawojazdy.com.pl/index.php?id=72
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-07, 16:23   #42
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Westalka Pokaż wiadomość
A tego nie wiedziałam
Przed chwilą sprawdziłam i mam wpisane - T, a pod spodem 01.06, czyli.. przepraszam, a o co chodzi?

Mam się bać?

EDIT: Już wiem. Jakby ktoś potrzebowal, to wszystkie oznaczenia są podane na tej stronie http://www.prawojazdy.com.pl/index.php?id=72
a niech ich!!! Skoro ja mam 01.01 to znaczy ze mam tylko okulary... A jak zapragne nosić soczewki?
grr
Ale najważniejsze, że mam prawko bezterminowe

Reszta tych ograniczeń brzmi... no nie powiem, lekko przerażająco . Nawet nie wiedziałam że takie ograniczenia istnieją
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 19:37   #43
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Ines1985, dokładnie.

Niektórych nawet nie mogę sobie wyobrazić.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 18:34   #44
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: soczewki a prawo jazdy

jak wy wszystkie kombinujecie. Przecież to się da wszystko normanie legalnie załatwić.

Ja nie miałam fuszerki zamiast badań - ankieta, wzrok, ciśnienie, poziom cukru... spytała czy mam wadę. Miałam kłamać?

Mówię, że noszę soczewki. Pytała jak długo - powiedziałam, że jakieś 5 lat, a okulary jeszcze wcześniej. Wada: -4.5. Mam bezterminowe zaświadczenie lekarskie = beztermiowe prawko. Wpisane 01.06 - okulary lub soczewki.

Jak ktoś ma tylko 01.01 to musi mieć okulary i nie mają prawa dopuścić go bez nich na egzamin. . Proste. Nie wyobrażam sobie, że kontrola drogowa mnie zatrzymuje w okularach na nosie, a jak mam w prawku, że nie mam wady - pewnie to rzadkosć, ale po co utrudniać sobie życie.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 21:25   #45
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: soczewki a prawo jazdy

no to ja sie wypowiem

Podczas badania lekarskiego na prawko w 2005 roku pan kazał mi czytac tablice zeby zbadac wzrok....dukałam bo miałam słabe soczewki....
Ale na świstku wypisał mi bezterminowe prawko ale z zaznaczeniem ze mam kontrolowac wzrok.

Na prawku mam wpisane 01.06 - czyli musze byc albo w soczewkach albo w okularach.

A co do egzaminu...to przy zapisywaniu sie na pierwszy egzamin to pani w WORDzie dała mi taka karteczke ze oswiadczam ze podczas egzaminu bede w soczewkach kontaktowych. I tyle
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 21:43   #46
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Ja nie dostałam żadnej karteczki.

Na badaniach, powiedziałam, że noszę soczewki. Nie byłam z tego powodu jakoś specjalnie wyróżniona. Badanie było takie samo, jak wszystkich pozostałych. Jak już wcześniej pisałam - prawo jazdy mam bezterminowe z zaznaczeniem, że muszę mieć albo okulary, albo soczewki.
Na samym egzaminie, egzaminator zapytał tylko, czy mam soczewki bądź okulary. Powiedziałam, że tak - mam soczewki (okulary na wszelki wypadek miałam w torebce ). I to było tyle. Ot, cała filozofia.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 23:21   #47
Shakira_19
Raczkowanie
 
Avatar Shakira_19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 440
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Hejka
Ja również chcę zapisać się na prawo jazdy i zastanawiam się czy na badanie iść w soczewkach??
I coś mówić, czy lepiej nie?
Shakira_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 10:00   #48
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Shakira_19 Pokaż wiadomość
Hejka
Ja również chcę zapisać się na prawo jazdy i zastanawiam się czy na badanie iść w soczewkach??
I coś mówić, czy lepiej nie?
zależy czy spytają. Chyba, ze lubisz kłamać Ale uprzedzę cię może, że okulistka w 2 sek sie zorientuje, że masz soczewki i będzie baaaardzo głupia sytuacja.


Natomiast jak nie weźmiesz soczewek to jak zamierzasz przejść badanie wzroku?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 21:25   #49
berruska
Rozeznanie
 
Avatar berruska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: soczewki a prawo jazdy

idąc na badanie pomyślałam że po co mam robic jakies dodatkowe badania co roku (tak mi powiedzieli znajomi, ze w razie wpisania wady wzroku, badania robi sie co roku ), oszukam ze nie mam soczewek i nic mi nie wpisze


tyle że jak przyszło co do czego to kierowałam sie glownie swoim zdrowiem, zdrowiem ludzi ktorzy beda jezdzic ze mną, albo obok mnie na drodze, i to nie wazne czy za rok czy za 15 lat, i przede wszystkim tym ze jesli (odpukać) byłby jakis wypadek z mojej winy, a nie mialabym wpisane w dokumencie, to mogloby to pojsc na moją niekorzysc.
Słyszałam niedawno o roznych wypadkach, zwlaszcza w tych cięzszych sprawdzane jest wszystko, wszystkie plusy i minusy kierowcy.
I stwierdzilam ze powiem wprost ze noszę soczewki, tak zrobilam, a sprawdzany na badaniu byl tylko wzrok wiec i tak lekarz by się zorientowal.
Dziewczyny, nie ma co oszukiwac lekarza, a przede wszystkim siebie.
3-5 lat to jest sporo czasu, a tłumaczenie że i tak robi się badania oczkow dla siebie.. ok, i powiecie ze 100% osob ktore to napisaly badaja wzrok co roku? tak jak jest zalecane? nie uwierze zawsze czas leci i po dlugim czasie idzie sie do lekarza bedac zdziwionym ze tyle minelo!

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka Pokaż wiadomość
Odpowiedziałam, że nosze soczewki, na co egzaminator, że w takim razie powinnam zawsze wozić w aucie okulary (a niekoniecznie na nosie ) NIe wiem po co Osobiście nie lubię okularów, i duzo lepiej "widzi mi się" w soczewkach.
dla mnie to co powiedzial egzaminator jest logiczne.
pomyśl ze będziesz jechała w soczewkach i nagle jedna pęknie (takie rzeczy się zdarzają, nie są to odosobnione przypadki), bedziesz miala czas zeby zahamowac, zjechac z drogi. I przy duzej wadzie wzroku jak w takim wypadku dojechac gdziekolwiek? po to wlasnie potrzebne są okulary w samochodzie.
na wszelki wypadek


pamiętajcie, że jadąc nie odpowiadacie tylko za siebie, i wcale nie dziwi mnie że egzaminator widząc w papierach okulary/soczewki pyta rowniez o okulary, on tylko dba o bezpieczenstwo ludzi na drodze
berruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-25, 21:34   #50
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez berruska Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie ma co oszukiwac lekarza, a przede wszystkim siebie.
3-5 lat to jest sporo czasu, a tłumaczenie że i tak robi się badania oczkow dla siebie.. ok, i powiecie ze 100% osob ktore to napisaly badaja wzrok co roku? tak jak jest zalecane? nie uwierze zawsze czas leci i po dlugim czasie idzie sie do lekarza bedac zdziwionym ze tyle minelo!
Ja za siebie moge powiedziec ze regularnie badam wzrok....a jezeli czuje ze np potrzebuje mocniejsze soczewki to biore np o 0,5-1 dioptrii mocniejsze.
Robie badania regularnie dlatego bo inaczej jadac autem czuje dyskomfort

A co do wożenia okularów ze soba to dobry pomysł bo mnie sie np pare razy zdarzyło że cos mi wpadło do oka albo zaczeło cos uwierac i musiałam stawac na poboczu czy gdzies indziej ,brać lusterko i majstrować zeby to wyjac!
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 09:16   #51
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez berruska Pokaż wiadomość


Dziewczyny, nie ma co oszukiwac lekarza, a przede wszystkim siebie.
3-5 lat to jest sporo czasu, a tłumaczenie że i tak robi się badania oczkow dla siebie.. ok, i powiecie ze 100% osob ktore to napisaly badaja wzrok co roku? tak jak jest zalecane? nie uwierze zawsze czas leci i po dlugim czasie idzie sie do lekarza bedac zdziwionym ze tyle minelo!
Jak ktos jest zapominalski to i po tych 3-5 latach zapomni o zrobieniu badan i bedzie jezdzil z niewaznym prawem jazdy, kazdy odpowiada za swoje zdrowie, a jadac samochodem takze za zdrowie innych, kwestia odpowiedzialnosci. Jak ktos jest rozsadny to nie bedzie kierowal wiedzac ze zle widzi, tak samo jak po wypiciu alkoholu, czy wzieciu lekow majacych wplyw na koncentracje (wbrew pozorom nawet te najzwyklejsze na przeziebienie tez maja wplyw, tylko nie kazdy czyta ulotki)...


Cytat:
Napisane przez berruska Pokaż wiadomość
dla mnie to co powiedzial egzaminator jest logiczne.
pomyśl ze będziesz jechała w soczewkach i nagle jedna pęknie (takie rzeczy się zdarzają, nie są to odosobnione przypadki), bedziesz miala czas zeby zahamowac, zjechac z drogi. I przy duzej wadzie wzroku jak w takim wypadku dojechac gdziekolwiek? po to wlasnie potrzebne są okulary w samochodzie.
[B]na wszelki wypadek
Soczewka moze peknac, z oprawek moze wypasc szklo niespodziewanie (sama cos takiego przezylam jak jeszcze nosilam okulary), a rownie dobrze osobie z 'normalnym' wzrokiem moze wpasc jakis paproch do oka, czy tam upierdliwa muszka, wypadkow losowych nie przewidzisz
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 11:53   #52
berruska
Rozeznanie
 
Avatar berruska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Soczewka moze peknac, z oprawek moze wypasc szklo niespodziewanie (sama cos takiego przezylam jak jeszcze nosilam okulary), a rownie dobrze osobie z 'normalnym' wzrokiem moze wpasc jakis paproch do oka, czy tam upierdliwa muszka, wypadkow losowych nie przewidzisz
oczywiście że może wypaść szkło, ale jadac w soczewkach kiedy cos się z nia stanie- masz jeszcze okulary, a jak jeszcze cos sie stanie z okularami to juz katastrofa
nie przewidzę, zgadzam sie, ale to nie zwalnia mnie jako osoby z wadą wzroku do zapobiegania wypadkom w ktorym ta własnie wada dyskwalifikowałaby mnie jako kierowcę, prawda?
berruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 12:08   #53
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Soczewka moze peknac, z oprawek moze wypasc szklo niespodziewanie (sama cos takiego przezylam jak jeszcze nosilam okulary), a rownie dobrze osobie z 'normalnym' wzrokiem moze wpasc jakis paproch do oka, czy tam upierdliwa muszka, wypadkow losowych nie przewidzisz
Masz trochę racji, ale z drugiej strony patrząc np na mnie - zdarza mi się czasem potrzeć oko, soczewka wypada i po soczewce. Przy moje duuużej wadzie, ja nic prawie nei widzę i musiałabym chyba pomoc drogową wzywać
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 12:17   #54
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Masz trochę racji, ale z drugiej strony patrząc np na mnie - zdarza mi się czasem potrzeć oko, soczewka wypada i po soczewce. Przy moje duuużej wadzie, ja nic prawie nei widzę i musiałabym chyba pomoc drogową wzywać
Wypada? Zdarzalo mi sie trzec oczy dosc intensywnie (czasami zapominam ze mam soczewki ) i nigdy mi nie wypadla... Nie umiem sobie tego wyobrazic Tak na wszelki wypadek zapytam jestes pewna ze masz wlasciwie dobrane parametry soczewek?

Zeby nie bylo, nie neguje sensownosci wozenia okularow ze soba, sama na poczatku noszenia soczewek mialam zawsze futeral z okularami w torebce, bo nie bylam 'ich pewna'
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 12:34   #55
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Tak na wszelki wypadek zapytam jestes pewna ze masz wlasciwie dobrane parametry soczewek?
A ty? Może są za ciasne?


Moje są dobre, zawsze jak mocno potre to się przesuwa, a czasem i wypada. Dziwię się, że tobie nie.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 12:56   #56
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: soczewki a prawo jazdy

mi nie wypadaja:P chyba jednak ty masz za luzna :P
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 19:25   #57
pobudka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: wymiana prawka z terminowego na ""bez

Dziewczyny, pomozcie!

Mam mala wade -0,75 i -2,5 a mimo to dostalam terminowe prawko. Zbliza sie czas wymiany, a ja szukam lekarza ktory by dal przepustke na bezterminowe. Mozecie kogos polecic???
Jestem ze Szczecina - ale moge dojechac w kazde miejsce w Polsce by to zdobyc.

Piszcie na priv albo na marlena.koniec@gmail.com.

Z gory dzieki!
pobudka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 10:23   #58
gwiazdeczka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wschodnia czesc Polski
Wiadomości: 485
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez svenja Pokaż wiadomość
To chyba zalezy od wady. Ja mam 3.5 na plus i przy "badaniu" mialam soczewki. Pani spytala o wade, ale powiedziala, ze mi wpisze brak, cobym bezterminowo miala Jednak przy krotkowzrocznosci minus 7 to juz jednak inaczej by bylo
ja mam wade -1 i dostałam prawko na 5 lat
__________________
Odstąpie salę w Jablonnej koło Lublina
2 maja 2009

gwiazdeczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 14:03   #59
berruska
Rozeznanie
 
Avatar berruska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: soczewki a prawo jazdy

gwiazdeczko bo to wszystko zależy tez od szczęścia na jakiego lekarza się trafi może następnym razem dostaniesz bezterminowe
berruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 22:37   #60
Mrs.
Zakorzenienie
 
Avatar Mrs.
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 3 710
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Up podbijam

Miałyście jakiś problem na egzaminie związany właśnie z tym że miałyście soczewki zamiast okularów ?
Mrs. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.