Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy A wealth of knowledge and motivation - for those who learn languages, and those who already know them. Kącik rozmów i wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-05-02, 14:51   #1
ParasolkaMaryPoppins
Raczkowanie

Wymowa niemieckiego R

Cześć! Uczę się niemieckiego i mam problem z wymową niemieckiego R. Nijak ma się do polskiego czy angielskiego "r". Jak nauczyć się jego poprawnej wymowy? Jakieś patenty?
ParasolkaMaryPoppins jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 09:03   #2
Amelii88
Przyczajenie

Dot.: Wymowa niemieckiego R

Może kwestia osłuchania? Mi dopiero po jakimś czasie słuchania native'ów zaczęło wychodzić

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Może kwestia osłuchania? U mnie dopiero po osłuchaniu się z wymową nativeów jakoś zaczęło wychodzić
Amelii88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 20:28   #3
wiekanka
Zadomowienie

wklep Google Übersetzer i tam mozesz odsluchac dany wyraz
wiekanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 21:25   #4
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Cześć! Uczę się niemieckiego i mam problem z wymową niemieckiego R. Nijak ma się do polskiego czy angielskiego "r". Jak nauczyć się jego poprawnej wymowy? Jakieś patenty?
Pamiętam, że kiedyś wizażanka MdM pisała o ćwiczeniu z kursu fonetycznego, które polegało na wykonywaniu czynności i dźwięku takiego jak przy płukaniu gardła.
Ja wymawiam tak jak w polskim, zresztą nie każdy Niemiec i nie w każdym rejonie wymawia to "francuskie" r.

Cytat:
Napisane przez Amelii88 Pokaż wiadomość
Może kwestia osłuchania? Mi dopiero po jakimś czasie słuchania native'ów zaczęło wychodzić

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Może kwestia osłuchania? U mnie dopiero po osłuchaniu się z wymową nativeów jakoś zaczęło wychodzić
Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
wklep Google Übersetzer i tam mozesz odsluchac dany wyraz
A co da słuchanie nawet i kilka lat czy odsłuchiwanie, jak się nie ma pojęcia, jak daną głoskę wymówić? Jak ułożyć język i w jakiej pozycji mają być inne części jamy ustnej? Może to jest metoda dla wyjątkowo uzdolnionych słuchowo osób, normalnie bez ćwiczeń i wyjaśnień się tego nie opanuje.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 02:29   #5
201707201009
Konto usunięte

Cytat:
Ja wymawiam tak jak w polskim, zresztą nie każdy Niemiec i nie w każdym rejonie wymawia to "francuskie" r.
Otoz to, zwlaszcza, ze to nie jest nawet do konca francuskie r, tylko jakby troche delikatniejsze. Rada: olac. Wielokrotnie slyszalam, ze polskie ''r'' (nie wypowiedziane z przesada tylko tak ciszej, delikatniej) brzmi duzo bardziej naturalnie niz silenie sie na proby wymowienia niemieckiego r.
201707201009 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości