Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-05-19, 16:42   #1
wizazystka_88
Przyczajenie

Exclamation

Zdarta skóra, proszę o pomoc

Witam wszystkich, otóż mam pewien problem, przez moją głupotę zdarłam sobie skórę z nosa wyciskając wągry. Rana nie zasklepiła się jeszcze całkowicie i dlatego proszę Was o pomoc, co stosować na tę ranę, aby szybko się zagoiła i co najważniejsze, aby nie została po niej blizna.
wizazystka_88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 20:37   #2
bluebluesky
Zakorzenienie

Dot.: Zdarta skóra, proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez wizazystka_88 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, otóż mam pewien problem, przez moją głupotę zdarłam sobie skórę z nosa wyciskając wągry. Rana nie zasklepiła się jeszcze całkowicie i dlatego proszę Was o pomoc, co stosować na tę ranę, aby szybko się zagoiła i co najważniejsze, aby nie została po niej blizna.
Nie zostanie Popros o krem w aptece, ja stosowalam cicaplast, ale nie pamietam czy mozna stosowac na twarz.
Stary 2017-05-21, 20:31   #3
Antymionka
Moderator

Cytat:
Napisane przez wizazystka_88 Pokaż wiadomość
Na początek na to otarcie to raczej tribiotic, szybciej się zagoi, albo maść witaminową z wit.A.
Antymionka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 07:14   #4
wizazystka_88
Przyczajenie

Zrobiła się z tego taka jakby skorupa, dużych rozmiarów niestety... wydaje mi się, że w niektórych miejscach robi się coraz jaśniejsza. Co na takiego strupa, bo chyba nie tribiotic?
Stary 2017-05-22, 10:10   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie

najpierw coś typu tribiotic. Może być tańszy specyfik tego typu np. Multibiotic albo Octenisept. A potem krem Ziaja 6% pantenolu polecam. Chyba z 6 zł kosztuje.
Octeniseptu ceny nie pamiętam, ale Mutlibiotic chyba z 15 zł kosztował jak ostatnio kupowałam. Krem Ziaja chyba nawet w rossmanach jest, a jak nie to w salonikach firmowych tej firmy lub aptekach. Inna opcja to Alantan Dermoline z witaminą A+E. Jak zaleczysz na początku stosuj na to miejsce total blocker czyli filtry UV spf 50+ bo inaczej nabawisz się przebarwień od słońca. Dobrze goi też czyste masło shea i olejek migdałowy- Perfecta ma maseczkę do twarzy miód i olejek migdałowy. Można nią takie zranienia fajnie goić, ale trzeba zacząć od czegoś antyseptycznego. U mnie super działa multibiotic, najlepiej nałożyć wieczorem - między 20.00-22.00 skóra się najmocniej odbudowuje, więc wtedy dobrze działa. Na podgojone rany czyli bez zakażenia można kupić żel silikonowy Bliznasil, który zapobiega bliznom. Najtańszy nie jest, ale warto mieć w domu. Na gojenie ran na twarzy czy w miejscach na których łatwo o blizny bardzo dobry.
Stary 2017-05-25, 08:30   #6
Zzziajana
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Nie zostanie Popros o krem w aptece, ja stosowalam cicaplast, ale nie pamietam czy mozna stosowac na twarz.
Nie wiem jak na nosie, ale mi na policzku została blizna jak sobie zdarłam skórę
mikroREKLAMA
Ziaja
Codzienna pielęgnacja z Ziaja. Kosmetyki nawet 40% taniej niż w drogerii!

Ta reklama pokazywana jest pod 595 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Zzziajana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 09:27   #7
wizazystka_88
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Właśnie zastanawiam się nad tym specyfikiem, zostało przebarwienie, myślę, że to jeszcze nie do końca zagojona skóra, bo minął dopiero tydzień. Myślisz, że pomoże on na takie przebarwienie? Jestem zdesperowana, bo wyglądam jak Rudolf, kupię wszystko, niezależnie od ceny, byleby pomogło
Stary 2017-06-22, 15:06   #8
MazurkiewiczA
Przyczajenie

Ja na wszystkie otarcia stosuje taki spray Linoseptic . Kiedyś stosowałam Octenisept ale od jakiegoś czasu przerzuciłam się na właśnie na Linoseptic. Działa identycznie, a jest większy i tańszy.
MazurkiewiczA jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
blizna, rana

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości