Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-13, 16:59   #31
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Ja także polecam wax. do tego naftę z olejkiem rycynowym i kompresy z oliwy z oliwek. Nie obędzie się bez odżywek. Oczywiście wszystko zależy na jakim podłozu wypadają włosy, czy są one zniszczone, czy wypadają z cebulkami.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 23:20   #32
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

witam!
jezeli wlosy Ci sie lamia to mysle ze napewno jest to przyczyna ich wieloletniego farbowania, ale rowniez moze do tego dochodzic niedobrana pielegnacja -odzywianie
jezeli musisz farboiwac bo zle sie czujesz w swoim kolorze , nie farbuj caluch wlosow tylko pasemka(farba mozna rowniez tak farbowac wlosy|)wtedy zawsze farbujesz tylko odrost a konce tylko co trzeci raz, ale zmien tez farbe, ktorej do tej pory uzywasz
jezeli wychodza z cebulkami, moze byc wiele przyczyn
zajrzyj do wyszukiwarki w watki wyoadajace wlosy , tam znajdziesz wiele przydatnych wiadomosci
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 17:50   #33
suzi_68
Przyczajenie
 
Avatar suzi_68
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Dzięki za rady. Co do włosów, to więcej z nich się łamie niż wypadają z cebulkami. Mam włosy po matce - ona miała długie, siwe włosy aż do śmierci. Myślę, że cebulki są mocne.
Nafta? To brzmi trochę jak sposób babci. To naprawdę działa? I skąd mam wziąć naftę - to się kupuje na stacji benzynowej czy jak? Zupełnie nie mam pojęcia. I proszę o szczegóły jak z tą oliwą z oliwek.
Farbowania nie porzucę - wszyscy mnie znają z takim kolorem. Czuła bym się nie swojo po takiej zmianie. Wyobrażacie sobie przyjaść nagle z krótkimi włosami? Albo czekać aż się kolor zmieni?
suzi_68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 18:05   #34
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

oczywiscie ze mozna sobie wyobrazic kogos po metamorfozie..dlaczego nie?
zdaje sie ze pytalas o porady..a poza tym wydaje mi sie ,ze nie czytasz dokladnie co sie pisze na ten temat..
wiec tylko wspomne...
koloru nie musisz sie wyrzec, mozesz zrobic balejaz, wiec nie musialabys rezygnowac z farbowania zmien farbe -firme ktorej do tej pory uzywasz
poza tym zmiany czesto wychodza na dobre nie tylko wlosom
i przypominam ...wyszukiwarka nie gryzie
na wszystkie zadane pzrez ciebie pytania sa juz odpowiedzi i to wiele
nie ma potrzeby powielac watkow
__________________
gaga

Edytowane przez gaga
Czas edycji: 2007-11-14 o 20:33
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 22:51   #35
Kasia786
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Sluchajcie, czy sa lamliwe, czy wypadaja - bo maja slabe cebulki, to istnieja preparaty, ktore pomagaja na jedno i drugie - regeneruja od zewnatrz i od wewnatrz. Kilka miesiecy temu polecalam tu komus wyprobowany Revalid. Seria zawiera kosmetyki do pielegnacji zniszczonych i wypadajacych wlosow, a takaze doustne kapsulki, ktore dzialaja jako uzupelnienie diety ubogiej we wszystkie substancje potrzebne do prawidlowego wzrostu wlosow i paznokci. Suzi, moze sprobuj wejsc na strone i troche poczytac: www.revalid.pl. Aaaa i nie radze eksperymentowac z nafta itp. Mialam podobne problemy i niestety zadne domowe sposoby nie zdaly egzaminu, chociaz zdaje sobie sprawe z tego, ze kazdy organizm jest inny. Mysle, ze zwykle witaminki tez nie pomoga. Pozdrawiam
Kasia786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 09:33   #36
Ala...
Raczkowanie
 
Avatar Ala...
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Threecity
Wiadomości: 209
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Tu jest oczywiście mowa o nafcie kosmetycznej, dostępnej w prawie każdej aptece. Ja tez ją bardzo polecam.
Ala... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 14:08   #37
suzi_68
Przyczajenie
 
Avatar suzi_68
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Dzięki za rady. Spróbuję z balejażem, naftą i revalidem. Zaraz biegnę do apteki.
Słyszałam też coś o tym, że to może być związane z grupą krwi - to prawda czy jakiś mit?
Co powinnam jeść aby wzmosnić włosy?
suzi_68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 22:20   #38
Kasia786
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Hmm.. z ta nafta to troche przypal - chyba nie jestem az tak biegla w tych srodkach. To pewnie wynika z tego, ze jak mam jakis problem zdrowotny to biegne do apteki, a tam poleacja mi nie nafte, a revalid. No ale wazne, ze pomaga - gorzej jakby nie.
Takze Suzi -zycze powodzenia!
Kasia786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 12:06   #39
suzi_68
Przyczajenie
 
Avatar suzi_68
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Już po wizycie w aptece. Dzisiaj mam trochę więcej wolnego, więc spróbowałam - nafta nie dla mnie. Jakoś nie mam cierpliwości do tego. Poza tym zapaskudziłam całą łazienkę. revalid nie jest drogi. Zobaczymy jak to wyjdzie. Dzięki za rady!
suzi_68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 13:24   #40
fructissa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: FrÓktolandia :)
Wiadomości: 3 228
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

sprobuj tez moze jakiegos suplementu diety (tabletki) ? ja od 2 tygodni 'wcinam' H-Pantoten tabletki wzmacniające wypadające i rozdwojone włosy, skórę, i kruche paznokcie. Ale zeby efekty byly to trzeba stosowac tabletki przez minimum 3 miesiące
fructissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 20:55   #41
jemma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

ja bym radziła jeszcze badania krwii może masz np jakieś problemy hormonalne
revalid sama uzywam w tej chwili już bardziej zapobiegawco krem na włosy
ale swego czasu większośc serii do włosów realidu używałam i bardzo sobie chwalę
pozdr
jemma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-20, 07:53   #42
guantanamera
Zakorzenienie
 
Avatar guantanamera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 358
GG do guantanamera
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

revalid kupujecie w aptece ma sie rozumiec? ja przy czesaniu i prostowaniu wlosy mi sie strasznie lamia;/ a niby odzywiam heh
__________________
Bardzo Babski Blog?
www.babialnia.pl
guantanamera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 16:03   #43
suzi_68
Przyczajenie
 
Avatar suzi_68
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Revalid dostałam w aptece - koło mojego domu był za 32 złote ale znalazłam w centrum tańszy, 29,90.
Jaki masz problem guantanamera? To samo, co ja?
suzi_68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 16:12   #44
mysza89
Zadomowienie
 
Avatar mysza89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 314
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Mi też sie łamią włosy i rozdwajają..Czasami używam nafty ale bardzo jej nie lubie bo bardzo mi sie potem puszą włosy.
Niedawo zaczełam stosowac odżywke z dove z tej nowej seri 'hair fall control' czy cos koło tego i powiem ze jestem zadowolona, włosy są troche bardziej miekkie i ładnie pachną

Ogólnie używam róznych odżywek, maseczek a zniszczone włosy staram sie podcinac ale po jakims czasie znowu to samo
__________________
†Baks†
mysza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 19:24   #45
lutiana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 240
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Gdzieś tu na forum czytałam, że nafta wysusza włosy na dłuższą metę, na takie problemy jak suche włosy lepsze są kompresy z oliwy z oliwek, olejku kokosowego czy rycynowego. Jak dla mnie z tych trzech mikstur najprzyjemniejszy w stosowaniu jest olejek kokosowy - ma najładniejszy zapach, oliwa z oliwek też jest ok, olejek rycynowy za to na moje włosy działał tak, że jak cześciej chciałam go stosować to włosy zaczynały tak dziwnie pachnieć, dlatego przerzuciłam się na oliwę a teraz na kokos. Do tego warto kupić jakieś dobre maski np. intense repair z L'oreala bym polecała, włosy są po niej super. Z tańszych podobała mi się maska z Kallosa z placentą lub z olejkiem kokosowym - można dostać na allegro lub zapytać w sklepie fryzjerskim.
__________________



Nie używam już tego profilu. Nie lubię być śledzona
lutiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 11:36   #46
Justyneczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 227
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Moje włosy są mniej łamliwe jak używam olejku rycynowego, używam go raz na tydzień, ale po tym umyciu gdy go użyje włosy mi się szybciej przetłuszczają.
Justyneczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 22:02   #47
Kasia786
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Ja sie bede nadall upierac przy Revalidzie. Suzi, mysle, ze dobrze wybralas. Zreszta sama bedziesz mogla ocenic efeket za jakis czas. Cena mysle jest przystepna w porownaniu o innych srodkow, takze warto sprobowac. pozrawiam i zycze powodzenia
Kasia786 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 11:32   #48
suzi_68
Przyczajenie
 
Avatar suzi_68
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Dziękuję za wszystkie rady - bardzo mi pomogłyście.
W aptece miałam miłą niespodziankę - gdy kupowałam, pani z okienka powiedziała, ze tez stosuje.
Dziekuje raz jeszcze
suzi_68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 21:21   #49
Karolcia 2
Raczkowanie
 
Avatar Karolcia 2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kalwaria Z.
Wiadomości: 422
Dot.: lamiace sie wlosy... :(

up up
Karolcia 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 11:38   #50
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: lamiace sie wlosy... :(

Cytat:
Napisane przez Karolcia 2 Pokaż wiadomość
up up
Po co wyciągasz temat sprzed roku?
Jeśli masz jakieś pytanie w tym zakresie to je zadaj, zamiast pisać bez sensu "up up", które zupełnie niczemu nie służy
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 12:34   #51
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Moze znalazlyscie jeszcze jakies sposoby na lamliwe wlosy? Zawsze bardzo dbalam i dbam o ich wyglad ale rozdwajajace sie koncowki i lamliwe wlosy mialam chyba od zawsze, chociaz moze przesadzam. Nie farbuje je ani nie prostuje. Raz na tydzien przez cala noc spie z olejkiem na wlosach pod folia (uzywam roznych olejkow na zmiane, stosuje ten zabieg juz od pare lat regularnie), uzywalam WAXa i inne odzywki, ale nic.... Czy to oznacza ze tak pozostanie do konca zycia?...
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 22:13   #52
Suarra
Raczkowanie
 
Avatar Suarra
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa/Mielec
Wiadomości: 94
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Ja od siebie mogę polecić Skrzypovite. Wlasnie pochlaniam 3 opakowanie. Po dwie tabletki dziennie.
Jesli chodzi o bardziej domowe sposoby ( z reszta zaczerpniete z Wizazu ), ktore stosuje to picie drozdzy. Jedna trzecia drozdzy zalewamy wrzatkiem, mieszamy az sie rozpusci i pijemy.

Sama mialam ten problemy z wlosami. Nie dosc, ze strasznie mi sie przetluszczaja (musze myc codziennie; rano po umyciu sa ok, natomiast wieczorem wygladaja juz jak idz stad i nie wracaj), to byly bardzo suche, lamliwe i wypadaly.
Prostownica poszla w kat. Przestalam farbowac trwale wlosy. Teraz uzywam kremow koloryzacyjnych bez amoniaku z Martixa- SoColor (odradzam Creme Color Gloss- niby bez amoniaku, a jak kiedys probowalam sie farbnac, to jak tylko odkrecilam tubke, odrazu doszedl mnie zapach amoniaku). Zmienilam odzywke na kallosa- mleczny oraz miodowy na suche i lamliwe wloski. Zaczelam uzywac pozadnego kremu do prostowania, ktory chroni wlosy przed wysoka temperatura. No i najwazniejsze jak dla mnie- szampon. Przerzucilam sie na Clear Hair Fall Controll. Teraz uzywam na zmiane z szamponikiem dla suchych i lamliwych wloskow.

Problemy nieco ustaly- wlosy przestaly wypadac, musze powiedziec, ze ich kondycja znacznie sie poprawila. Ale do takich pieknych wlosow, jakie mi sie marza, jeszcze dluga droga przede mna
__________________
Wirtualna Adopcja
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Suarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 22:46   #53
gabi86
Raczkowanie
 
Avatar gabi86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 418
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

A jaka odzywka najlepsza do łamliwych wlosow z takich drogeryjnych ? Ja to szczerze mówiąc nie potrafie zauwazyc efektów na wlosach, nie to ze nic nie dziala, tylko po prostu jak po paznokciach łatwo ocenic ze sa twardsze po tabletkach tak na wlosach nie umiem.
Biore Belisse, uzywam od sierpnia szamponu Dermeny, kiedys zuzylam 2 opakowania Waxa, uzywalam olejku rycynowego, nafty, polecanej bardzo na forum odzywki Hegron (czy hergon, jakos tak...), a wszystko to przez rozjasnianie i prostowanie, ale juz od ponad roku farbuje na ciemno, no ale od polowy dlugosci nadal mam te slabiutkie wlosy, ktore sie po prostu kruszą, dlugosc mojej fryzury nie zmienila sie przez to od ponad 3ch lat, mimo ze nie obcinalam :P

Sie rozpisalam, a chodzi mi tylko jaką Wy polecacie odzywke do lamiliwych wł. Mialam z Dove do łamliwych ale sama nie wiem czy działała.. wiem ze na pewno zadna nie zredukuje tego lamania sie, ale choc troszke..
__________________
he
gabi86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 16:45   #54
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Ja ostatnio kupiłam maseczkę nivea z nowej serii intense repair czy jakoś tak, ale uzyłam dopiero raz i efektów jeszcze nie widac oczywiście. Włosy mi się łamią od niedawna i w małych ilościaciach
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:13   #55
infante
Zadomowienie
 
Avatar infante
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 659
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

może ktoś zna jeszcze jakiś inny cudowny sposób na łamiące się włosy?
__________________
  • zrzucić oponkę
  • troska o włosy
  • rozwój intelektualny
  • mniej narzekania
infante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 11:03   #56
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Co do prostownicy to sama po sobie wiem, ze bardzo ciężko przestać prostować szczególnie jak się ma włosy krótkie, ja mam do ramion i teraz jakoś to idzie ale na pewno nie da się przestać z dnia na dzień, najpierw było ograniczanie a teraz od kilku dni prostuje samą grzywkę i na długosci zostawiam i jakoś lepiej się z tym czuje lamanie od tego czasu lekko sie ogaraniczyło. Co do odzywek to chyba "odzywki cud" nie ma a miałam ich już na prawdę sporo, nawet wax coś srednio daje efekty jak dla mnie Tzn. włosy sa po waxie mięciutkie, gładkie i cud miód ale nie zauważyłam, zeby trwale jakos pomagał na wlosy choć może za krótko i za zadko uzywam bo dopiero zaczełam 2 opakowanie kilka dni temu. Suplementacja tez jest bardzo ważna ale nlezy pamiętac, ze z tabletkami nie ma co przesadzać.
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 12:40   #57
Justynka007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Red face Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

no więc..mam taki problem..nigdy nie prostowałam włosów bo są naturalnie proste, ale suszyłam je bardzo często.długość moich włosów sięga połowy pleców.sa ciękie i rzadkie oraz bardzo łamliwe.od ok 3 msc nie susze ich i częściej chodzę w związanych w kucyka.używam szampona i odżywki z serii dove do zniszczonych włosów.po umyciu nie widze rozdwojonych końcówek ale po 1 dniu juz je widać i już łamią mi sie spore końcówki..wiem ze przy moich ciękich włosach powinnam je skrócić do ramion ale bardzo zależy mi na ich długości.jakich kosmetyków mam używać?chodzi mi o takie bardziej dobre..nie takie jak elseve itp bo te mi za bardzo nie pomagaja..coś bardziej profesjonalnego ale nie aż tak drogiego..bardzo proszę o pomoc )
Justynka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 12:04   #58
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Ja też borykam się z problemem łamiących się włosów ;( dwa tygodnie temu byłam u fryzjera, podcięłam trochę włosy a już mam rozdwajające się końcówki i takie kulki, mniej więcej 1-3cm od końcówek. Na tych kulkach właśnie łamią mi się włosy :/
Jem od dwóch tygodni Pilonyx, mam maskę waxa do zniszczonych włosów, olej rycynowy, kokosowy i z orzecha włoskiego, a także odżywkę z keratyną do psikania.
Włosów nie prostuję. Nie wiem już co robić, żeby przestały mi się łamać i rozdwajać ;(
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 13:15   #59
porcelana01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 100
Question Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

Ja też mam cienkie włosy i ciągle je tapiruje trochę by lekko podnieśc, bo sa tak oklapłe, że masakra. Nie susze suszarką, nie prostuje, nie używam lokówki...moje grzechy na włosach to lakier i tapirowanie... Włosy coraz bardziej się łamią, gołym okiem widac sianko różnej długości....jakie szampony lub odżywki użyc by troche wzmocnic włosy???????:co nfused::confuse d:
porcelana01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 12:59   #60
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Łamliwe włosy - jak sobie z tym radzić?

znam ten problem az za dobrze , przez prostowanie wylamało mi sie prawie 20 cm wlosow, staly sie tragiczne suche lamliwe , cienkie.....ludzie az zwracali uwage.Tez uwazalam ze nie moge rzucic prostownicy i 2 lata prostowalam dzien w dzien. Pozniej rzadziej. I od roku nei prostuje prawie wcale! i niestety to jedyne wyjscie z sytuacji -nie prostowac. I nie miesiac dwa- ale musisz ograniczyc prostownice conajniej na rok , a najlepiej calkiem rzucic, bo bedziesz sie musiala na chlopaka obciac albo latami je regenerowac nawet jak rzucisz prostownice.
zacznioj wiazac wlosy , ukladac inaczej , ew. keratynowe prostowanie jak juz musisz miec jak druty
nie mniej czym zdrowsze wlosy i dluzej nie prostujesz - beda coraz ladniejsze i lepiej sie ukladac.
Musisz podciac konce, rzucic prostownice , suszarke ew.zimny nawiew
wywalic kosmetyki z sls ,i alkoholem do kosza.
polecam olejowanie wlosow - mi pomoglo barrdzio na lamliwosc , jakies maski , jedwab np biowax...ale najwazneijsze nie prostowac - predzej czy pozneij musisz to zrozumiec , i bd musiala odstawic prostownice -a czym szybciej tym lepiej.
Ja prostujac zjadlam tysiace suplementow witaminowych, przez 8 miesiacy okolo co 2 dzien wa
x nakladalam , przechodzilam przez nafty , olejki rycynowe , wcierki z apteki, maski z zółtka ,i moje wnioski najwazniejsze to
1.nie niszczyc! 2. olejowac 3.zabezpieczac4 gleboko nawilzac.
mi to pomoglo i po 4 latach widze wreszcie(dopiero) ze wlosy rosna dopiero teraz!3 lata sie skracaly i stalyw miejscu.Przyczyna jest zewnetrzna i najwazniejsza jest ich pielegnacja , witaminy cos moga wzmocnic wlosy sprawic ze sie beda blyszczec czy ,mniej wypadac ale lamliwych wlosow nie wolno niszczyc wymagaja delikatnosci i cierpliwosci...takze zmien nawyki a bedzie ok:P
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-07-07 o 13:17
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.