Tagliatelle z tunczykiem - szukan=m sprawdzonego przepisu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-22, 11:54   #1
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848

Tagliatelle z tunczykiem - szukan=m sprawdzonego przepisu


Te ktore znalazlam w necie mi nie odpowiadaja, bo nienawidze papryki (a tam wszedzie papryka) i nie chce dodawac szpinaku
Oto co mam w lodowce:
-makaron tagliatelle
-przyprawy
-płatki pomidorowo-czosnkowe
-2 puszki tunczyka w oleju
-pomidory
-pieczarki
-cebulke
-czosnek

I teraz potrzebuje pomocy zeby cos z tego wyczarowac, bo w gotowaniu jestem kiepska ale nie chce mojego narzeczonego zaglodzic
dobrze by bylo rowniez gdybym nie musiala isc na zakupy, mam dzis wolne a od rana leje, nie chce mi sie wydzodzic a jestem gloooodna :ślina:
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 13:26   #2
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Tagliatelle z tunczykiem - szukan=m sprawdzonego przepisu

Cytat:
Napisane przez TsaiNu Pokaż wiadomość
Te ktore znalazlam w necie mi nie odpowiadaja, bo nienawidze papryki (a tam wszedzie papryka) i nie chce dodawac szpinaku
Oto co mam w lodowce:
-makaron tagliatelle
-przyprawy
-płatki pomidorowo-czosnkowe
-2 puszki tunczyka w oleju
-pomidory
-pieczarki
-cebulke
-czosnek

I teraz potrzebuje pomocy zeby cos z tego wyczarowac, bo w gotowaniu jestem kiepska ale nie chce mojego narzeczonego zaglodzic
dobrze by bylo rowniez gdybym nie musiala isc na zakupy, mam dzis wolne a od rana leje, nie chce mi sie wydzodzic a jestem gloooodna :ślina:
ja bym wykombinowala z tego takie cos.
na patelni podsmazyla cebule (drobno pokrojona), wrzucila pokrojone pieczarki w plasterki. i smazyla z piec minut. dodala tunczyk (choc nie wiem jak smakuje tunczyk plus pieczarki, ale mozna zawsze z nich zrezygnowAC, albo wlasnie dac i sprobowac co wyjdzie ja tam lubie eksperymenowac w kuchni) pokrojne w kostke pomidory, wycisniety czosnek i przyprawy, ktore lubisz (ja bym proponowala tyminek, bazylie, oregano). i dusic\smazyc pod przykryciem, az pomidory rozmiekna. ugotowac makaron al dente i jak bedzie ugotowany wrzucic go na patelnie na 2-3 minuty. wymieszac wszystko i na talerz.

tylko w sumie nie wiem co to sa platki pomidorowo-czosnkowe a wiec ich nie umiescilam w tym daniu a jak skorzystasz z pprzepisu to zdaj relacje, jak smakowalo, albo poczekaj na inne propozycje
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 12:52   #3
M42
Raczkowanie
 
Avatar M42
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 117
Dot.: Tagliatelle z tunczykiem - szukan=m sprawdzonego przepisu

Mój przepis pochodzi z listy przepisów, które podkradam z restauracji, bardzo niaładnie, ale smacznie.
Przepis na sałatkę rodem z coffee&heaven, mam nadzieję, że się nie obrażą.
Makaron nie tagliatelle ale penne, wydaje mi się, że tuńczyk ładnie się zagnieżdża w świetle rurki.
Tuńczyk z puszki, ale polecam te droższe, z neptuna, żeby był w kolorze brudnego różu a nie brązowy.
Pestki słonecznika, obrane rzecz jasna.
Czarne oliwki przekrojone na połówki.
Sos koperkowo-ziołowy, ja używam tego z saszetki, co go się rozrabia z oliwą z oliwek bądź olejem i wodą.
Pycha! Polecam
__________________
Kto nie ryzykuje, ten w trójkącie bermudzkim nie siedzi.
M42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 13:09   #4
doryta
Zadomowienie
 
Avatar doryta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Tagliatelle z tunczykiem - szukan=m sprawdzonego przepisu

Cytat:
Napisane przez TsaiNu Pokaż wiadomość
Te ktore znalazlam w necie mi nie odpowiadaja, bo nienawidze papryki (a tam wszedzie papryka) i nie chce dodawac szpinaku
Oto co mam w lodowce:
-makaron tagliatelle
-przyprawy
-płatki pomidorowo-czosnkowe
-2 puszki tunczyka w oleju
-pomidory
-pieczarki
-cebulke
-czosnek

I teraz potrzebuje pomocy zeby cos z tego wyczarowac, bo w gotowaniu jestem kiepska ale nie chce mojego narzeczonego zaglodzic
dobrze by bylo rowniez gdybym nie musiala isc na zakupy, mam dzis wolne a od rana leje, nie chce mi sie wydzodzic a jestem gloooodna :ślina:
ja to robię zawsze tak:
cebulkę drobno pokrojoną podsmażyć (może być też por jeśli masz, ale siekamy wtedy same środki - są delikatniejsze )
pomidora obrać ze skórki, posiekać również drobno i podsmażyć z cebulką
następnie tuńczyka rozdrobnić widelcem na talerzyku, jeśli masz dodaj też jajko gotowane , wsyp tuńczyka z jajkiem do cebulki z pomidorem, podlej trochę mlekiem, wsyp makaron, na malutkim ogniu ze dwie minutki podduś wszystko razem uważając, aby mleko się nie przypaliło, jeśli całość będzie zbyt "sucha", możesz jeszcze podlać trochę mleka (gdy wszystko będzie jeszcze na ogniu),
potem gdy wszystko już będzie na talerzu posypać serkiem i gotowe
Smacznego
__________________

doryta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 21:07   #5
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Tagliatelle z tunczykiem - szukan=m sprawdzonego przepisu

ja robię tak (sprawdzone i proste):
poprostu tuńczyk na patelnie, do tego dwa-trzy ząbki czosnku i dużo zielonej natki i mieszamy z makaronem - uwielbiam to.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.