niereguralne jedzenie + białko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-30, 23:53   #1
valanthe
Raczkowanie
 
Avatar valanthe
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 182

niereguralne jedzenie + białko


Nom to ja mam parę pytań Szukałam w wyszukiwarce, ale może jestem taka ciemna że nie umiem korzystać albo nie było konkretów więc:

1. 2 dni temu nie jadłam prawie nic, grałam na PC i jak sobie przypomniałam było już za późno następnego dnia było coś koło 700 kcal, bo w domu mnie nie było prawie cały dzień, a dzisiaj normalny dzień koło 1800.... NO więc pytanie - czy takie odżywianie może mi bardzo rozregulować metabolizm, ew. powodować przytycie? Dodam jeszcze że codziennie ćwiczę chociaż 0.5h-1h. Aha no i często jem o dość niereguralnych porach.

2. Są jakieś sposoby żeby przyspieszyć przemianę materii? Jakieś jedzenie, produkty, zasady...

3. Zauważyłam że jem za dużo węglowodanów prostych . Jakie są dobre źródła białka? (mięso nie wchodzi w grę, bo nie jem, ani ryby)

4. i hm.... czy np, jeśli zjem 1800 kcal i spalę 500 to czy bilans wyjdzie 1300 kcal?

Przepraszam za troche głupawe pytania ale się zastanawiam i nie mogę dojść do jednoznacznych wniosków
Dziękuję z góry za odpowiedzi
valanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 07:15   #2
mizuho
Raczkowanie
 
Avatar mizuho
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 42
Dot.: niereguralne jedzenie + białko

jedz co chcesz, jedz kiedy chcesz i nie myśl o tym "o muszę jeszczę coś zjeść " . naprawdę.

czas poświęć na granie, sport i nie myśl zupełnie o białku/kaloriach

jezeli chcesz schudnac/ przyspieszyc metabolizm to sport wystarczy..


ciesz sie wakacjami, a nie mysl o diecie

pozdrawiam
mizuho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 10:37   #3
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: niereguralne jedzenie + białko

cóż za niepoważna odowiedź, walanthe się pytała na poważnie.
Ja sama jestem na etepie odpowiadania sobie na pytania dotyczące odżywiania i odchudzania także ci nie pomogę za bardzo.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 14:23   #4
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: niereguralne jedzenie + białko

Cytat:
Napisane przez valanthe
Nom to ja mam parę pytań Szukałam w wyszukiwarce, ale może jestem taka ciemna że nie umiem korzystać albo nie było konkretów więc:

1. 2 dni temu nie jadłam prawie nic, grałam na PC i jak sobie przypomniałam było już za późno następnego dnia było coś koło 700 kcal, bo w domu mnie nie było prawie cały dzień, a dzisiaj normalny dzień koło 1800.... NO więc pytanie - czy takie odżywianie może mi bardzo rozregulować metabolizm, ew. powodować przytycie? Dodam jeszcze że codziennie ćwiczę chociaż 0.5h-1h. Aha no i często jem o dość niereguralnych porach.
Jeśli takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, to nie powinno to zbytnio zaszkodzić Ale skoro piszesz, że ogólnie odzywiasz się dość nieregularnie i jeśli robisz to przez dłuższy czas i nadal zamierzasz - to na pewno wpłynie to w jakimś stopniu na Twoją przemianę materii.

Ps. Co to za gra co Cię tak wciągnęła

Cytat:
Napisane przez valanthe
2. Są jakieś sposoby żeby przyspieszyć przemianę materii? Jakieś jedzenie, produkty, zasady...
- ruch
- błonnik zawarty w pokarmie (np. otręby)
- zielona, czerwona herbata


Cytat:
Napisane przez valanthe
3. Zauważyłam że jem za dużo węglowodanów prostych . Jakie są dobre źródła białka? (mięso nie wchodzi w grę, bo nie jem, ani ryby)
- soja, fasola, groch,
- jajka
- nabiał (najwięcej w białym twarożku)

Cytat:
Napisane przez valanthe
4. i hm.... czy np, jeśli zjem 1800 kcal i spalę 500 to czy bilans wyjdzie 1300 kcal?
Tak na chłopski rozum
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 21:28   #5
topka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 450
Dot.: niereguralne jedzenie + białko

aby przyspieszyc/uregulowac metabolizm nalezy starac sie jest o regularnych porach i "czesciej a mniej"to znaczy zamiast 2-3 posilkow dziennie starac sie zjadac ok.5 w miare rownych odstepach czasu(co 2-3
godzinki,w zaleznosci od potrzeb organizmu)no i oczywiscie starac sie aby to,co spozywamy bylo zdrowe,zawieralo duzo witamin,blonnika,zdrowych tluszczow,weglowodanow zlozonych i nie zapominaj o bialku,ktore mozesz pozyskac z soi,jajek,nabialu,fasoli. szkoda,ze zrezygnowalas z ryb,choc dla nich to moze i lepiej
pozdrawiam
topka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 23:58   #6
valanthe
Raczkowanie
 
Avatar valanthe
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 182
Dot.: niereguralne jedzenie + białko

Dziewczyny dzięki za odzew
Wydawało mi się że sporo wiem o dietetyce, ale zdałam sobie sprawę że więcej o takiej jak "schudnij 10 kilo w 2 tygodnie" :P
może jeszcze ktoś coś doda na te pytania
pozdrawiam

ps
a ta gra to lineage2 (zwykle nie gram tak dużo żeby o jedzeniu zapominać ale no cóż zdarza się)
valanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 21:50   #7
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: niereguralne jedzenie + białko

Ja jem bardzo roznie i przez to chudne....
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-02, 01:03   #8
valanthe
Raczkowanie
 
Avatar valanthe
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 182
Dot.: niereguralne jedzenie + białko

tp ja powinnam już 40 kilo ważyć przez to niereguralne jedzenie a mam wciąż tyle samo może masz coś z przemianą materii? hmm...
valanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 13:04   #9
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: niereguralne jedzenie + białko

Lato i te upaly chyba to powoduja....zima jem raz mniej raz wiecej a waga sie trzyma.
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.