..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-10, 21:33   #1
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108

..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..


Dziewczyny może któraś z Was mi pomoże

Czy wiecie może od czego mogą pojawiać się wodniste małe krostki na twarzy? Czasem dopadają mnie masowo wokół ust- na brodzie głównie. Mam cerę mieszaną, nie wiem czy to uczulenie jakieś czy to ma związek ze skłonnościami do trądziku

Są to malutkie wodniste krostki, czasem skóra w ich okolicach swędzi. Uczulenie na słońce Skutek upałów?
Jesli wiecie co to może być to piszcie
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 10:20   #2
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

pewnie potówki... jest tak gorąco ze chyba każdemu wyłażą
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 18:19   #3
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Cytat:
Napisane przez aniielica
pewnie potówki... jest tak gorąco ze chyba każdemu wyłażą
a jak je zlikwidować? Skóra robi się czerwona, swędzi a czasem piecze. Wyszuszać te kroskti?
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 18:58   #4
Nutka88
Raczkowanie
 
Avatar Nutka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 152
GG do Nutka88 Send a message via Skype™ to Nutka88
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Najlepiej, gdybyś udała się do dermatologa, albo chociaż do normalnego lekarza pierwszego kontaktu. Nigdy nie wiadomo, co to może być... i też żebyś sobie cery nie "popsuła" :P
__________________
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"
Paul Claudel
Nutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 22:53   #5
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Jesli swedzi to raczej nie potowki tylko uczulenie niestety... Idz do lekarza pierwszego kontaktu, przepisze Ci pewnie cos do smarowania. Aha, tak dodam rade od siebie (jesli faktycznie to uczulenie) - popros lekarza o krem albo zel bo z tymi masciami to mozna sie wkurzyc, tluste strasznie i w ogole sie nie wchlaniaja...

PS. Nutka88, grasz na flecie?
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 23:03   #6
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Dziękuję dziewczyny za każdą odpowiedź.
Zastanawiam się tylko czy to może być od słońca Jak tylko mogę to nie wystawiam twarzy na słońce, nakładam makijaż, ale to niewiele daje. Krostki swędzą a czasem odczuwam pieczenie.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 14:43   #7
Nutka88
Raczkowanie
 
Avatar Nutka88
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 152
GG do Nutka88 Send a message via Skype™ to Nutka88
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Cytat:
Napisane przez martiniątko

PS. Nutka88, grasz na flecie?
Z fletami nie mam nic wspólnego Aczkolwiek muzyke kocham
__________________
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"
Paul Claudel
Nutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-12, 15:32   #8
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

mam to samo od bransoletki zegarka, uczulenie na metal. Niestey, mąż nie chce sie rzucić na złotą,chytrus
Myśle , że u Ciebie to alergia na cos tam......
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 16:40   #9
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Cytat:
Napisane przez martiniątko
PS. Nutka88, grasz na flecie?
Ja jestem flecistką Właśnie się dostałam na akademię
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 17:31   #10
Irrrka
Raczkowanie
 
Avatar Irrrka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszafka
Wiadomości: 228
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Cytat:
Napisane przez vilandra
mam to samo od bransoletki zegarka, uczulenie na metal. Niestey, mąż nie chce sie rzucić na złotą,chytrus
Myśle , że u Ciebie to alergia na cos tam......
Ja mam alergie i na słońce i na metal!!!do tego potówki teraz też mnie zasypują!!!i trądzik Na wszystko pomaga sudocrem!!!! W dodatku jest antyseptyczny! Naprawde radzi sobie ze wszystkim co nieporządane na skórze!
A co do zegarka, ja kupiłam w Swatch'u!!!koszt:300zł.(n ie wiem ile złoty)Cały zalany plastikiem ,ale uczulenie jakby cały czas jest pod skórą i się uaktywnia :/ Pani dermatolog powiedziała,że żeby nie wracalo musiałabym każdą metalową rzecz brać przez chusteczkę xD i naprawde nie mieć absolutnie ŻADNEGO kontaktu z metalem!!!(niemożliwe)
P.S. Ja tez uczyłam się grać na flecie....w podstawówce co prawda drewnianym,ale flecie ;P
__________________
Moje Twory: Seria G&M i wcześniejsze
zapraszam do oglądania Nowości NIE BĘDZIE!

z cyklu MŻ: Najlepsza żona to taka, ktora ma cztery ręce i nie ma języka
by kobitka z bazaru

MŻ=mądrości życiowe
Irrrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 11:30   #11
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Cytat:
Napisane przez Irrrka
Ja mam alergie i na słońce i na metal!!!do tego potówki teraz też mnie zasypują!!!i trądzik Na wszystko pomaga sudocrem!!!! W dodatku jest antyseptyczny! Naprawde radzi sobie ze wszystkim co nieporządane na skórze!
A co do zegarka, ja kupiłam w Swatch'u!!!koszt:300zł.(n ie wiem ile złoty)Cały zalany plastikiem ,ale uczulenie jakby cały czas jest pod skórą i się uaktywnia :/ Pani dermatolog powiedziała,że żeby nie wracalo musiałabym każdą metalową rzecz brać przez chusteczkę xD i naprawde nie mieć absolutnie ŻADNEGO kontaktu z metalem!!!(niemożliwe)
P.S. Ja tez uczyłam się grać na flecie....w podstawówce co prawda drewnianym,ale flecie ;P
potwierdzam, Sudcrem jest b.dobry. Krostki się szybciej goją i nie swędzą
p.s. a ja chcem złoty i już
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-13, 13:51   #12
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

a moze masz pokrzywke? np uczulenie na kwas salicylowy w kosmetykach dobra i niedroga masc na swedzace alergie i takie wlasnie pecherzyki to FLEXIDERM kosztuje jakies 10zl
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 14:01   #13
mamaNiu
Rozeznanie
 
Avatar mamaNiu
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 515
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

qurcze, mam tak samo pod noskiem i to pierwsze lato tak mam, więc chyba nie uczulenie.
Pojawiają się i znikają

mam od dermatologa Elocolm na takie różne alergiczne niespodzianki i pomaga (ale pojawiają się znowu ).
mamaNiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 17:24   #14
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Niestety egzema alergiczna to bardzo czesta choroba. Najczesciej to alergia na metal - nikiel, chrom, a tego nie da sie uniknac w zaden sposob bo to jest wszedzie (krany, garnki, czajniki, spinki, zegarki, sprzaczki od pasków...). A najgorsze jest to, ze metale przenikaja tez z pozywieniem (sa np. w pomidorach). Inna mozliwa przyczyna to białka, tak jak u mnie. Najgorsze są jajka, jogurty, mleko, serki topione. Ale przeciez nabial jest tez w pieczywie... Zeby sie tego pozbyc musialabym zostac weganką Mozna zwalczac masciami ale tak naprawde to trzeba nauczyc sie z tym zyc bo prawdziwego lekarstwa nie ma. Ja sama od kilku lat mam takie wypryski na palcach i walcze z nimi masciami i siłą autosugestii , dzięki czemu prawie nic juz nie mam. Na poczatku winiłam flet, ale tak to bym miala na brodzie i opuszkach, a mam tylko na 2-3 palcach z boku
Cytat:
Napisane przez aniielica
Ja jestem flecistką Właśnie się dostałam na akademię
To gratulacje Pamietam Cie z forum fletowego
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 09:17   #15
wiwisekcja
Raczkowanie
 
Avatar wiwisekcja
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: San Diego
Wiadomości: 188
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Cytat:
Napisane przez Irrrka
Ja mam alergie i na słońce i na metal!!!do tego potówki teraz też mnie zasypują!!!i trądzik Na wszystko pomaga sudocrem!!!! W dodatku jest antyseptyczny! Naprawde radzi sobie ze wszystkim co nieporządane na skórze!
A co do zegarka, ja kupiłam w Swatch'u!!!koszt:300zł.(n ie wiem ile złoty)Cały zalany plastikiem ,ale uczulenie jakby cały czas jest pod skórą i się uaktywnia :/ Pani dermatolog powiedziała,że żeby nie wracalo musiałabym każdą metalową rzecz brać przez chusteczkę xD i naprawde nie mieć absolutnie ŻADNEGO kontaktu z metalem!!!(niemożliwe)
P.S. Ja tez uczyłam się grać na flecie....w podstawówce co prawda drewnianym,ale flecie ;P
Powiedz w takim razie jak radzisz sobie z guzikami od dzinsów ja juz nie mam sił mam nad pępkiem jedną wielka ranę i nic nie pomaga!
wiwisekcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 10:45   #16
Irrrka
Raczkowanie
 
Avatar Irrrka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszafka
Wiadomości: 228
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Ooo to jest okropne,ale mnie się udało zaleczyć Otóż każdy guzik z wierzchu i od strony ciała (ten jakby wtyk,żeby guzik się trzymał) obklej dokładnie 2-3 warstwami plastra zwykłego z apteki. Taki materiałowy na wierzchu,ale bez opatrunku na rolce, odcinaj kwadraty i przyklejaj,a guzik z wierzchu tak samo,tylko jeszcze zagnij tak,aby z boku też było zakryte i nic Ci sie nie zrobi Nasmaruj porządnie jakimś specyfikiem pepek na noc aż zniknie uczulenie. Pamiętaj też,żeby czasem zmieniać plaster, bo się brudzi, po praniu itp... fajny sposób, zwłaszcza,że nawet jak masz obklejony guzik, to nie widać zbytnio tego i nikt się nie zorientuje. Jeszcze słyszałam o tym,żeby takie metalowe guziki od spodni malować lakierem bezbarwnym,ale na mnie nic to nie zadziałało i słabe jest A przy kupowaniu spodni warto też zwracac uwage na zapięcia Ja juz mam coraz wiecej spodni z zapieciem nieuczulajaczym np: plastkikowy guzik, i inne, gdzie metal nie dotyka skóry Trzymam kciuki za wyleczenie
__________________
Moje Twory: Seria G&M i wcześniejsze
zapraszam do oglądania Nowości NIE BĘDZIE!

z cyklu MŻ: Najlepsza żona to taka, ktora ma cztery ręce i nie ma języka
by kobitka z bazaru

MŻ=mądrości życiowe
Irrrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 12:30   #17
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Cytat:
Napisane przez wiwisekcja
Powiedz w takim razie jak radzisz sobie z guzikami od dzinsów ja juz nie mam sił mam nad pępkiem jedną wielka ranę i nic nie pomaga!
mam to samo
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 19:50   #18
doryta
Zadomowienie
 
Avatar doryta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Cytat:
Napisane przez martiniątko
Niestety egzema alergiczna to bardzo czesta choroba. Najczesciej to alergia na metal - nikiel, chrom, a tego nie da sie uniknac w zaden sposob bo to jest wszedzie (krany, garnki, czajniki, spinki, zegarki, sprzaczki od pasków...). A najgorsze jest to, ze metale przenikaja tez z pozywieniem (sa np. w pomidorach). Inna mozliwa przyczyna to białka, tak jak u mnie. Najgorsze są jajka, jogurty, mleko, serki topione. Ale przeciez nabial jest tez w pieczywie... Zeby sie tego pozbyc musialabym zostac weganką (..) Ja sama od kilku lat mam takie wypryski na palcach i walcze z nimi masciami i siłą autosugestii , dzięki czemu prawie nic juz nie mam. Na poczatku winiłam flet, ale tak to bym miala na brodzie i opuszkach, a mam tylko na 2-3 palcach z boku
od jakiegoś czasu mam taki sam problem i nawet przez chwile nie przyszło mi do głowy, że to może być alergia

Cytat:
Napisane przez martiniątko
Mozna zwalczac masciami ale tak naprawde to trzeba nauczyc sie z tym zyc bo prawdziwego lekarstwa nie ma.
__________________

doryta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:08   #19
basia1981
Raczkowanie
 
Avatar basia1981
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 95
GG do basia1981
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Witam w klubie!
Chociaż nie mam problemów z guzikiem od spodni (w przeciwieństwie do mojej siostry), to środkowy palec prawej ręki i brzeg boczby dłoni lewej mam "zaatakowany" egzemą od kilku lat. Ręce opadają, bo "to" jest nie do zdarcia, brak słów... ale pocieszam się i śmieję, że fajnie to mieć, bo jak cię tak mocno, mocno i upierdliwie (sorki) swędzi i jak się porządnie drapiesz, to jest takie cudneee uczucie ulgi (gorzej,jak przestaniesz, bo skóra popękana i krew leci).
Łącze się z egzemowiczkami.
A może macie jakieś wyróbowane maści? Ja zmieniam co jakiś czas bo to guwienko się przezwyczaja i maść przestaje działać. Używałam już Elokom, Lorinden A, Novatis (nie pamiętam dokładnie, bo krótko), no a teraz Polkortolon, ale już jego działanie słabnie.
Pozdrawiam!
basia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-08, 13:18   #20
monikaa2222
Raczkowanie
 
Avatar monikaa2222
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Odświeżam wątek...
Jakieś 2-3 dni temu zaczęły mi się pojawiać na twarzy takie małe krostki, coś na wzór pryszczy, ale znacznie mniejsze. jak je wycisnęłam, to tylko pękaly, nie było tam nic co jest w pryszczach... raczej takie wodniste są. Nie swędzą mnie... tylko są i się pojawiają non stop...
Wczoraj siedziałam trochę na słońcu i się pojawiły na dekoldzie... Ale wycisnęłam i do dziś ich nie mam. Ale twarz znowu tam są i nie znikają. Nie chcę ich wyciskać, bo boję się że zrobię gorzej.
Wiecie co to jest? I jak można to leczyć? pomocy
__________________
Kocham Cię... życie!
monikaa2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 22:06   #21
gosia wyszynski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Witam !Ja wlasnie tez mam takie wodniste krostki na brodzie i troche kolo nosa nie wiem co mam robic probowalam juz wszystkie wysuszalam je zelem i maseczki z rumianku .Czasem znikaja i znowu sie pojawiaja .Pomozcie mi nie wiem co mam robic!
gosia wyszynski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 18:59   #22
darcia15
Przyczajenie
 
Avatar darcia15
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

wiecie czo na brodzie masowo pojawiły mi się wodniste krostki pod skórą które pieką i swędzą.tylko z kąd one się wzięły.Na początku miałam małą zwykłą krostkę coś takiego jak potówka i się drapłam a dwa dni póżniej w jednym miejscu mnóstwo podskórnych wodnistych krostek. co to jest co z tym robić pomózcie mi
darcia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 21:32   #23
astromeriaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 218
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

podtrzymuje temat, może jakiś ekspert się wypowie? ostatnio mam jakąś inwazje tych pseudo pryszczy, al emoje są wielkie czerowne i swędzą a wychodzi z nich jakaś woda, goją sie faktycznie szybko ale wracają, i co z tym?
astromeriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 09:11   #24
anisiaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

a ja sie z czyms podobnym mecze od 2 miesiecy co ze mascia posmaruje pare dni przejdzie pare dni okey i znow zsypuje mnie na brodzie czerwonym krostkami malymi plamkami ale jak to strasznie swędzi dzis w nocy nie moglam wytrzymać alergii nie mam robilam testy robilam tez badania na pasozyty tez nic wiec co ja mam dalej robić zalamac sie mozna bo juz wiosna sie zbliza jak ja sie gdzies pokaze
anisiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 22:49   #25
gucia123
Przyczajenie
 
Avatar gucia123
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

ekspertem nie jestem ale w moim przypadku pomogla zmiana pasty do zebow na Elmex. zupelnie przez przypadek okazalo sie, ze mam uczulenie na nikiel. po odstawieniu wszystystko, co jest w puszkach i past typu blend-a-med, praktycznie pozbylam sie pokrzywki na brodzie i dookola ust. nie pamietam juz o co chodzi z produkcja elmexu ale znajomy alergolog powiedzial mi, ze jest to jedyna pasta dla alergikow. oczywiscie moja wysypka nadal pojawia ale juz w innych miejscach - wina pszenicy, nabialu i cytrusow! z tego troche trudniej zrezygnowac a za zachcianki trzeba placic sprobujcie zmienic paste na elmex - w moim przypadku pomoglo jezeli chodzi o pokrzywke, to ja traktuje ja skinorenem albo acne dermem (co wpadnie mi w rece). kwasik wszystko pieknie wyzera moze nie jest to standardowy sposob pozbywania sie wysypki ale dla mnie zdecydowanie najlepszy.
gucia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 19:57   #26
Katieee88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Witajcie,
Mam dokładnie ten sam problem. Te wodniste krostki, plamki czasem swędzą, a czasem pieką raz znikają, a potem znów atakują moją brodę i czasem w okolicach nosa Ma mieszaną skórę i problem ze świeceniem się cery więc zainwestowałam dość dużo (jak dla mnie) bo około 300-400zł w Vichy Normaderm który reguluje wydzielanie się sebum.. Po kilku tygodniach zaczęło wychodzić mi uczulenie. Nie miałam zielonego pojęcia co to ale myślałam, że to uczulenie na jedzenie bo miewam takie.. A co się okazało mam uczulenie na tą serię Vichy ponieważ zawiera kwas salicylowy i nie mogę stosować...
Katieee88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 12:52   #27
ksakoe
Raczkowanie
 
Avatar ksakoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 145
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

Cytat:
Napisane przez Katieee88 Pokaż wiadomość
Witajcie,
Mam dokładnie ten sam problem. Te wodniste krostki, plamki czasem swędzą, a czasem pieką raz znikają, a potem znów atakują moją brodę i czasem w okolicach nosa Ma mieszaną skórę i problem ze świeceniem się cery więc zainwestowałam dość dużo (jak dla mnie) bo około 300-400zł w Vichy Normaderm który reguluje wydzielanie się sebum.. Po kilku tygodniach zaczęło wychodzić mi uczulenie. Nie miałam zielonego pojęcia co to ale myślałam, że to uczulenie na jedzenie bo miewam takie.. A co się okazało mam uczulenie na tą serię Vichy ponieważ zawiera kwas salicylowy i nie mogę stosować...
dziwne, nigdy nie słyszałaś, że vichy uczula? ja nie cierpię tej firmy, nikt normalny kto się zna na kosmetykach by ci tego nie polecił... szkoda kasy.
ksakoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 22:24   #28
pitufa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: ..wodniste swędzące krostki na brodzie- pomóżcie w identyfikacji..

ten sam problem tylko z brodą - zaczerwieniona i czasem pojawiają się chrostki które swędzą i pieką jednocześnie, podejrzewałam trądzik hormonalny który przerodził się w różowaty itd. ogólnie cerę mam skłonną do wyprysków. Znalazłam cudo - krem brzozowo nagietkowy z betuliną. Tłusty przeokropnie ale po kilkunastu minutach się wchłania do zera a nadmiar ewentualnie wycieram. Stosuje na noc zwyczajnie jak krem. Twarz po tygodniu stosowania naprawdę duża poprawa. A broda bez makijażu lekkie zaczerwienienie z powodu którego nie panikuje. Jak dla mnie rewelacja i cena w miarę ok.
__________________
możesz zdobyć świat, lecz to będzie tylko świat ...
pitufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.