muzyczne podsumowanie roku 2010 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-07, 21:13   #1
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036

muzyczne podsumowanie roku 2010


tytuł mówi sam za siebie: czym zaskoczył was rok, który dobiega właśnie końca? czy któraś z nowych płyt wywarła na was szczególne wrażenie? które albumy warto przesłuchac? którzy artyści najbardziej was zaszokowali? jakie koncerty i festiwale obecnego roku wspominacie najlepiej?

może ktoś podziela mój zachwyt nad płytą Foalsów?
zdecydowanie mogę uznac ich za moich tegorocznych faworytów, a Total Life Forever był moim pierwszym kontaktem z tą grupą.
jeśli chodzi o zaś o inne dobre płyty ze śmiałością wymieniam Surfing the void Klaxonsów, Interpol z płytą o nazwie zespołu w tytule.
zawiodłam się nieco na Come around sundown Kings of leon, na swojej liście must listen umieszczam Heligoland - Massive attack, Two door cinema club - Tourist history i Arcade Fire - The suburbs.

a wy co sądzicie o tegorocznych albumach i muzycznych wydarzeniach?
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 22:19   #2
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

W zyciu nie sadzilam ze zachwyci mnie taki kawalek:

http://www.youtube.com/watch?v=Y_bdo8u25oA

To jest dla mnie najwiekszy hit 2010.
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 23:28   #3
Light_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Light_Blue
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 280
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Zespół Hurts.To było to co odkryłam w tym roku i bardzo mi się spodobał.
__________________
"W deszczu maleńkich żółtych kwiatów..."

21.05.2011...Notre jour
Light_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 07:50   #4
novemberry
Rozeznanie
 
Avatar novemberry
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 587
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

"Granda" Brodki.
Uwielbiam tą płytę, chociaż nigdy bym nie pomyślała, ze zacznę słuchać tej wokalistki
novemberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 11:03   #5
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
tytuł mówi sam za siebie: czym zaskoczył was rok, który dobiega właśnie końca? czy któraś z nowych płyt wywarła na was szczególne wrażenie? które albumy warto przesłuchac? którzy artyści najbardziej was zaszokowali? jakie koncerty i festiwale obecnego roku wspominacie najlepiej?

może ktoś podziela mój zachwyt nad płytą Foalsów?
zdecydowanie mogę uznac ich za moich tegorocznych faworytów, a Total Life Forever był moim pierwszym kontaktem z tą grupą.
jeśli chodzi o zaś o inne dobre płyty ze śmiałością wymieniam Surfing the void Klaxonsów, Interpol z płytą o nazwie zespołu w tytule.
zawiodłam się nieco na Come around sundown Kings of leon, na swojej liście must listen umieszczam Heligoland - Massive attack, Two door cinema club - Tourist history i Arcade Fire - The suburbs.

a wy co sądzicie o tegorocznych albumach i muzycznych wydarzeniach?
Również rozczarowała mnie nieco nowa płyta Kings of Leon, po przepełnionej hitami Only by the night spodziewałam się trochę mocniejszego uderzenia.

Cytat:
Napisane przez Light_Blue Pokaż wiadomość
Zespół Hurts.To było to co odkryłam w tym roku i bardzo mi się spodobał.
Dla mnie Hurts to też jedno z ciekawszych objawień tego roku Wiem, że mają koncerty na początku roku, ale mimo to mam nadzieję, że pojawią się na którymś z letnich festiwali.
Florence + The Machine - ich płyty mogę słuchać bez końca, uwielbiam zwłaszcza Dog days are over. Również mam nadzieję usłyszeć w przyszłym roku na żywo, choć chodzą słuchy, że np na Openerze ich na pewno nie będzie.
Wydarzeniem roku był dla mnie Coke Live - a konkretniej koncert mojego ukochanego MUSE, po którym nie mogłam dojść do siebie przez tydzień Coś cudownego, teraz zupełnie inaczej odbieram ich muzykę
Moim osobistym, tegorocznym odkryciem jest islandzki Seabear - idealni na długie, zimowe wieczory
Na polskiej scenie muzycznej moją uwagę zwróciły Strachy na Lachy i ich album Dodekafonia, pozytywnie zaskoczyła nowa Brodka (choć to nie do końca mój klimat), zachwyciły nowe męskie głosy - Kamil Bednarek i Piotr Lisiecki.
To by było na tyle ode mnie
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 13:20   #6
athine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 475
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Hurts "Wonderful life", Rihanna "Only girl in the world", Bruno Mars "Just the way you are"

Ogólnie mówiąc o artystach?
Hurts, Bruno Mars
Wielki powrót Brodki. Jej nowa płyta jest świetna.

No i Kamil Bednarek- Star Guard Muffin, choć o sukcesie będzie można mówić dopiero w 2011 - to dopiero sie okaze
athine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 13:27   #7
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

A ja odkrylam w tym roku zespol Muchy i ich album Notoryczni debiutanci - genialny.

Najwiekszym zaskoczeniem roku jest jednak dla mnie Kamil Bednarek i jego wersja "I".
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 15:40   #8
domowa_kurka
Przyczajenie
 
Avatar domowa_kurka
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 22
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Nowa płyta Brodki! Zupełne zaskoczenie! Płyta jest g e n i a l n a! Zupełnie się w niej zakochałam.

A skoro już tak mówicie o swoim Bednarku to dla mnie zupełnym zaskoczeniem był Piotr Lisiecki : D

No i nowa płyta Sade po baaardzo długim milczeniu...

więcej grzechów nie pamiętam, jak sobie przypomnę to napiszę : )
__________________
domowa_kurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:32   #9
blanx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 1 124
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Na mnie ogromne wrażenie wywarły 3 kawałki Hurts z albumu Happiness:
-Wonderful Life
-The Water
-Unspoken

Również płyta Kelis - Fleshtone bardzo mile mnie zaskoczyła i towarzyszy mi, odkąd się pojawiła na rynku

Widzę, że wiele z Was chwali Brodkę, muszę przyznać, że nigdy za nią nie przepadałam ale może czas wziąć się w karby i przesłuchać tą Grandę
blanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:31   #10
domowa_kurka
Przyczajenie
 
Avatar domowa_kurka
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 22
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Cytat:
Napisane przez blanx Pokaż wiadomość
Na mnie ogromne wrażenie wywarły 3 kawałki Hurts z albumu Happiness:
-Wonderful Life
-The Water
-Unspoken

Również płyta Kelis - Fleshtone bardzo mile mnie zaskoczyła i towarzyszy mi, odkąd się pojawiła na rynku

Widzę, że wiele z Was chwali Brodkę, muszę przyznać, że nigdy za nią nie przepadałam ale może czas wziąć się w karby i przesłuchać tą Grandę
Ja wręcz odwrotnie czuję się zachęcona do wysłuchania płyty Hurts. Bo też co chwilę o nich słyszę. A kojarzę tylko bardzo fajne "Wonderful Life"

Nikt nie lubił starej Brodki ;-) chociaż pewnie przesadzam. Nowa Brodka to coś zupełnie innego Ta płyta jest bardzo ciekawa przede wszystkim. Od tak żywiołowych kawałków jak choćby tytułowa "Granda" po spokojne, poetyckie (oh, tekst mnie zachwycił ) piosenki jak "Saute". Polecam, chociaż pewnie nie każdy się odnajdzie. Bo tyle gustów ile ludzi...
__________________
domowa_kurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:49   #11
karolina_wroc_lawek
Raczkowanie
 
Avatar karolina_wroc_lawek
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 85
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Witam !!!
Jesli chodzi o piosenke zespolu Hurts to dolaczam sie do reszty jest calkiem OK ,ja z kolei "nie przepadam ze Kukulska a piosenka z filmu "oh karol2" "wiernosc jest nudna" naprwade mi sie podoba jak ,poza tym przez przypadek kiedys znalazlam piosenke ktora zwalila mnie z nog(moze ze wzgledu na moja sytuacje)Andrzej Lampert "ŁZY W NIEBIOSACH" chodz to nie ten rocznik polecam do wysluchania !! pozdrawiam
karolina_wroc_lawek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 19:08   #12
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Z nowości to nic mnie nie zachwyciło (może dlatego, ze moi ulubieni wykonawcy już nie wydają ), natomiast zainspirowana poprzednim postem zapytam:

czy nie uważacie, że piosenka Piasecznego do filmu "Śniadanie do łóżka" ma słowa tak idiotyczne, że aż bolą zęby? Nawet te dawno wyrwane? Trochę szkoda, bo tego wokalistę stać na dużo więcej.

Natomiast piosenka Kukulskiej całkiem mi wpadła w ucho.

I przyłączam się do zachwytów nad nową płytą Brodki - no gdyby cała nasza muzyka popularna była takim poziomie, to byśmy się mieli czym chwalić na świecie.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 19:21   #13
Gosiak84
Zadomowienie
 
Avatar Gosiak84
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 059
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Moje największe odkrycie - zespół Hurts. Uwielbiam ich płytę Happiness i wybieram się na ich koncert do Warszawy .
Gosiak84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 19:30   #14
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Jack Parow i Die Antwoord - jedni i drudzy z Kapsztadu. Fajna energia jak dla mnie.
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 20:27   #15
Prisma
Raczkowanie
 
Avatar Prisma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 36
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

The Black Keys - Brothers
Zdecydowanie moja ulubiona płyta mijającego roku.
I mój ulubiony utwór z płyty: "Tighten Up" http://www.youtube.com/watch?v=mpaPBCBjSVc
Prisma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 21:23   #16
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Mnie jakoś po przepełnionym w genialne płyty roku 2009 (Arctic Monkeys, Kasabian, White Lies, Florence and the Machine, Wolfmother i kilka innych), w 2010 nic nie zachwyciło.

Nie rozumiem zachwytów nad Hurts
KoL to kompletna klapa , z płyty na płyte coraz gorzej, mogliby wrócić do czasów 'Aha Shake Heartbrake'
No i nikt nie pisał o Linkin Park, mnie ich twórczość nigdy ie zachwycała, ale sama płyta okazała się całkiem przyjemna dla ucha.

Na polskiej scenie: Czesław Śpiewa, Strachy na Lachy i Brodka
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 08:00   #17
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

a ja odkryłam gonjasufi
i mnie rozłożył na łopatki -chcociaz nie wiem czy zadebiutowal w tym roku

Crystal Castles

nowa brodka również przypadła mi do gustu

wiecej w chwili obecnej nie przychodzi mi do głowy...
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 15:14   #18
Patryla20
Raczkowanie
 
Avatar Patryla20
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 131
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Zgadzam się z autorką wątku - nowa płyta Foals jest boska, a ich piosenka "Spanish Sahara" to po prostu arcydzieło
I druga płyta MGMT "Congratulations" jest świetna, uzależniająca, a "Flash Delirium" - piosenka nr 1 2010 roku razem z "Spanish Sahara"
Klaxons - nowa płytka okej, fajnie było ich zobaczyc na żywo.
O i Hot Chip (ale nie wiem czy "One Life Stand" wyszło w tym roku czy w 2009), najlepszy koncert Opka
Z wydarzeń muzycznych oczywiście Opener - super super super i niezapomniany ścisk na Coke'u
Patryla20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 18:33   #19
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Też mi się spodobało Hurts, na początku byłam przekonana, że to jakiś starszy zespół. Świetnie im to wyszło. Oby się nie skończyło na tym.

Jednak najwięcej razy się zawiodłam w tym roku - druga płyta MGMT nie dorasta do pięt poprzedniej, Keane - jeden z moich ulubionych zespołów wydał kolejną beznadziejną płytę (porównajcie sobie "Somwhere Only We Know" czy nawet "Nothing In My Way", a nową płytę...kompletna przepaść), Vampire Weekend - według mnie kolejna porażka, mieli świetny debiut, ale nowa płyta nie jest nawet w 1/4 tak dobra, jak poprzednia.

Nowej płyty Sade jeszcze nie dorwałam i strasznie żałuję, ale "Soldier of love" zapowiedziało mocny powrót, ciekawe jak reszta płyty.

I jeszcze wielki powrót Take That, ja tam ich zawsze lubiłam także jestem zadowolona.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 19:39   #20
domowa_kurka
Przyczajenie
 
Avatar domowa_kurka
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 22
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Nowej płyty Sade jeszcze nie dorwałam i strasznie żałuję, ale "Soldier of love" zapowiedziało mocny powrót, ciekawe jak reszta płyty.
.
Dorwij! Warto : ) W sumie dorwać ją trzeba, po tak długim milczeniu (to chyba 8 lat?). Jak mogła nam to zrobić, swoją drogą. A jej głos... nie wiem jak go określić, ale sama wiesz... Magia. Ciarki mnie przechodzą kiedy jej słucham. Zawsze.
__________________
domowa_kurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 13:48   #21
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Cytat:
Napisane przez Patryla20 Pokaż wiadomość
O i Hot Chip (ale nie wiem czy "One Life Stand" wyszło w tym roku czy w 2009), najlepszy koncert Opka
dla mnie lepszym koncertem był the dead wheather
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 14:46   #22
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Zespół: Enej (powstali kilka lat temu, ale odkryłam ich dopiero na początku tego roku. "radio hello" )
Nowy głos: Kamil Bednarek
Koncert/festiwal: Woodstock
Płyta: "Flamingo" Flowersa (chociaż na wieść o powrocie The Killers bardzo bardzo cieszy!)

I wielki plus na ten rok, za wzrost popularności dubstep'u.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Jednak najwięcej razy się zawiodłam w tym roku - druga płyta MGMT nie dorasta do pięt poprzedniej, Keane - jeden z moich ulubionych zespołów wydał kolejną beznadziejną płytę (porównajcie sobie "Somwhere Only We Know" czy nawet "Nothing In My Way", a nową płytę...kompletna przepaść), Vampire Weekend - według mnie kolejna porażka, mieli świetny debiut, ale nowa płyta nie jest nawet w 1/4 tak dobra, jak poprzednia.
Mnie zawiódł Blunt i jego nowa płyta. Poprzedniej mogłam słuchać cały czas, z nowej tylko "stay the night" mi się podoba.
I Jamal.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 16:07   #23
humanity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 20
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Ja też uwielbiam "Grandę" Brodki. Jak usłyszałam pierwszy utwór z tej płyty "W pięciu smakach" w radiu to nawet nie skojarzyłam, że to ona, dopiero jak sama puściłam sobie jej utwory na komputerze to mnie olśniło.
humanity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 17:58   #24
Patryla20
Raczkowanie
 
Avatar Patryla20
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 131
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

A mnie Brandon Flowers zawiódł. Jego piosenki w porównaniu z The Killers wypadaja bardzo słabo, może są ładne i przyjemne, ale po 2, 3 przesłuchaniach się nudzą. A co do MGMT i ich drugiej płyty- pierwsza składanka była super przebojowa, od razu się chwytało te piosenki. Do drugiej trzeba się powoli przyzwyczajać, ja poznawałam stopniowo te utwory, i je po prostu kocham Zresztą im nie zalezy na pierwszych miejscach na listach przebojów
Patryla20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 22:15   #25
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Dla mnie to był ważny rok, bo nastąpiło odkrycie ulubionego aktualnie folk metalu

Moje muzyczne odkrycie roku - Finntroll
Ich tegoroczna płyta Nifelvind jest świetna, szalony misz-masz black metalu z folkiem, humppą, zaprawione symfonicznymi smaczkami i wesołymi melodyjkami kontrastującymi z ciężkawym growlingiem wokalisty.

Z zawodów... nowe wydawnictwo Eluveitie - Everything Remains As It Never Was (moze ze 2 fajne piosenki, a reszta jakoś rozlazła), Anathemy (brak tej magii i nastroju jak wcześniej) i "Abrahadabra" Dimmu Borgir - brakuje mi bardzo rewelacyjnego głosu Vortexa
i te nowe twory Linkin park, brr

Na polskiej scenie... chyba nic tegorocznego mnie specjalnie nie zainteresowało
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu

Edytowane przez Maja102
Czas edycji: 2010-12-12 o 22:17
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 11:18   #26
M a d y
Zadomowienie
 
Avatar M a d y
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Jeżeli chodzi o najlepszy album 2010r. - ogromne wrażenie zrobił na mnie krążek Kno (of CunninLynguists) - Death Is Silent. Obecnie szaleję za płytą Parova Stelara - Coco (szczególnie pierwsza część), ale została ona wydana w 2009
__________________
'Do you like my tight sweater? See how it fits my body!'
M a d y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 12:50   #27
paniclove
Raczkowanie
 
Avatar paniclove
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Sin City
Wiadomości: 439
GG do paniclove
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Jeśli chodzi o muzykę polską to ogromne TAK dla 'Grandy' Brodki ,świetnego nowego zespołu spod skrzydeł Kayah'i - FOX ("Foxbox" jest warty przesłuchania oraz No! No! No! i ich płyta pod tym samym tytułem.

Natomiast jeśli chodzi o muzykę zagraniczną:
Bonobo - Black Sands
Crystal Castles - Crystal Castles II
Kelis - Fleshtone
Klaxons - Surfing The Void
Robyn - Body Talk (!)

Odkrycie roku 2010 (dla mnie )
Ellie Goulding - Lights
Foals - Antidotes
New Young Pony Club - The Optimist
PLAN B - The Defamation Of Strickland Banks
Yeasayer - Odd Blood
I Blame Coco - The Constance (!!!)
Hurt - Happiness

Rozczarowanie roku
Kings Of Leon - Come Around Sundown
Röyksopp - Senior
Sia-We Are Born
The Knife - Tomorrow In a Year
Goldfrapp-Head First
Ok go - Of the blue color of the sky
Scissor Sisters - Night Work


dziękuję za uwagę
__________________
bit of peace...
bit of love...
bit of something left behind...

Edytowane przez paniclove
Czas edycji: 2010-12-12 o 12:52
paniclove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 18:37   #28
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Krótko i na temat
Na plus:
Bonobo- Black Sandals
Smolik- 4
Nouvelle Vague- Couleurs sur Paris
Röyksopp- Senior
Brodka
Jamie Cullum
I Blame Coco
Josh Groban
Andreya Triana
Janell Monae

Rozczarowanie:
Goldfrapp
wspominana Sade
Natu- Gram duszy
Gotan Project 3.0
Duffy
James Blunt

Chyba brak w tym roku wielkiego odkrycia, które zagościłoby na stałe na moich playlistach.
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 19:09   #29
Libra2
Zadomowienie
 
Avatar Libra2
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 203
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Odnoszę wrażenie że ten rok w muzyce upłyną nam pod znakiem elektroniki.
Pojawiło się także dużo nowych, ciekawych zespołów czerpiących inspiracje z kolorowych lat 80. A miejsce wystylizowanych indie-rockowych grajków zajęli grzeczni chłopy plumkający na syntezatorach. Dla mnie osobiście to rok poszukiwań i krótkich romansów z różnymi gatunkami muzycznymi.
Nie przypominam sobie płyt przy których przeżyłam katharsis , ale znalazło się kilka które z czystym sumieniem mogę polecić np. wspomniane już wyżej Odd Blood" Yeasayer, The Radio Dept "Clinging to a Scheme" czy też "The Age Of Adz" kolejny genialny album Sufjana Stevensa ,poziom trzyma także drugi Album Crystal Castles a jeśli lubicie eksperymentalne brzmienia to warto się zapoznać z albumem "Swim" Caribou.
W kategorii odkrycie roku umieszczam debiutanckie albumy Toro Y Moi "Causers of This" oraz How To Dress Well "Love Remains"
Rozczarowaniem roku jest dla mnie debiutancki album zespołu HURTS. Słysząc demówki spodziewałam się czegoś odkrywczego, tymczasem "otrzymaliśmy" jakiś dziwny monotonny twór żywcem wyjęty z poprzedniej epoki, ja rozumiem można się inspirować jakąś dekadą ale bez przesady.Ten album zawiera akurat wszystko to w muzyce lat 80 najgorsze, powtarzające się dźwięki syntezatorów i prostą jak budowa cepa partie wokalno-tekstową. Niestety ale takie połączenie nie wywołuje u mnie para-orgazmów ani jakichś szczególnych doznań muzycznych. Jednym słowem nuda Panie.
Nie zachwyca także album Jónsiego. Jestem zdania że każdy artysta powinien się zmieniać, ewoluować. A zwłaszcza już gdy solowym projektem próbuje się odciąć od swojego macierzystego zespołu .Tymczasem na płycie 'Go" słychać dużo naleciałości z poprzednich dokonań artysty , dalej jest tu masa ładnych melodii niestety pozbawiona już całej tej magicznej otoczki ,aury tajemniczości i baśniowości w którą obfituje twórczość Sigur Rós.
Ostatnie dzieło Antony&The Johnsons też mnie nie przekonuje.
Sama nie wiem co mi w tym albumie nie pasuje, bo niby pod względem muzycznym jest ok, partia tekstowa trzyma poziom itd, itp.A jednak brakuje mi jakiegoś kluczowego elementu. Nie wiem, być może wyrosłam już z twórczości tego artysty . Te muzyczno-emocjonalne przepychanki zaczynają mnie już przytłaczać i sprawiają że nie jestem w stanie przesłuchać płyty w całości bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym.Na domiar złego zaczyna mnie irytować to teatralne modelowanie głosu przez Antonego.
Wydarzeniem roku nie były dla mnie żadne openery, czy inne offy, a skromny klubowy koncert Beirut w czeskiej Pradze.Pomimo 16 godzinnej podróży , przeładowanej sali w której nie było klimatyzacji,godzinnego opóźnienia,mocno niedysponowanych Czeszek ( uwieszających się na moim ramieniu i wydających spazmatyczne okrzyki na widok Zacha Condona) , skróconej playlisty i na koniec ewakuacji gdyż z powodu burzy zaczęło zalewać sale. Śmiem twierdzić że był to jeden z lepszych koncertów w których ostatnio uczestniczyłam.

Tak wszyscy zachwalacie tę nową Brodkę że chyba się poświęcę i przesłucham płytę.Osobiście mam problem z odbiorem jej jako alternatywnej artystki, na którą się kreuje od początku kariery .
Jej dotychczasowa twórczość zdawała się temu zaprzeczać , co więcej przy każdej płycie niecnie oszukuje nas odbiorców że tym razem stworzyła coś nowego ,super, hiper odkrywczego i za każdym razem wychodzi z tego komercyjna papka dla ubogich. Jeśli i tym razem zmarnuje 45 minut swojego cennego czasu na słuchaniu jakiegoś chłamu pod przykrywką niezależnej muzyki to się mocno zdenerwuje ._.
__________________
"W naszym kraju żyje dziś wielu ludzi, którzy nie z własnej winy są zdrowi na umyśle."

Edytowane przez Libra2
Czas edycji: 2010-12-13 o 19:15 Powód: literówki
Libra2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 19:18   #30
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: muzyczne podsumowanie roku 2010

Cytat:
Napisane przez Libra2 Pokaż wiadomość
Odnoszę wrażenie że ten rok w muzyce upłyną nam pod znakiem elektroniki.
ale to zależy w jakim gatunku
mi rok upłynął pod znakiem poznawania różnych gatunków metalu i na szczęście elektroniki nie zauważyłam
Cytat:
Napisane przez Libra2 Pokaż wiadomość
Tak wszyscy zachwalacie tę nową Brodkę że chyba się poświęcę i przesłucham płytę.
mi to Nosowską zalatuje
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.