DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-23, 14:52   #3841
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
a czym robisz? Mi już PRAWIE się udało. Mam na dole troszkę ciemniejszych kilka pasm ale ogólnie jest dobrze Robiłam dziś garniera 110 i włosy prawie już idealnie zlały mi się z doczepkami

Tak to wyglada https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2258
w ogole nie widac ze masz doczepiane wlosy!!!! jezusie, slicznie wygladasz az nabralam jeszcze wiekszej ochoty zeby swoje przedluzyc , ale ciagle wacham sie nad metodą .

ja ostatnio robiłam garnier olia 10, w moim podpisie jest moj pinger i tam masz wszystko udokumentowane fotkami
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 15:21   #3842
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xxboo Pokaż wiadomość
w ogole nie widac ze masz doczepiane wlosy!!!! jezusie, slicznie wygladasz az nabralam jeszcze wiekszej ochoty zeby swoje przedluzyc , ale ciagle wacham sie nad metodą .

ja ostatnio robiłam garnier olia 10, w moim podpisie jest moj pinger i tam masz wszystko udokumentowane fotkami
Przejrzałam Twój pinger Od razu mi się przypomniało że Ty to Ty bo pamiętam Twoją nową fryzurkę. Jest identyczna jak moja tylko ja nie mam grzywki. Strasznie ładnie Ci w niej a kolor masz ładny, nie kombinuj Może jeszcze raz zrównaj tą Olią?
Troszkę widać te odczepki ale to zależy jak wepnę. Generalnie trzeba jak najmniej włosów "wypuszczać" na wierzch, tylko tyle ile trzeba. Ale myślę że trochę wprawy i będzie super. Ja tutaj dopięłam je dopiero drugi raz Jak najbardziej Ci polecam tą metodę i ten zestaw (50cm, 150g). Oglądałam też różne metody przedłużania i chyba bym się bała czegokolwiek na stałe doczepiać zwłaszcza że chcę zapuścić swoje włosy.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 15:56   #3843
Kasiaczek89
Raczkowanie
 
Avatar Kasiaczek89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 132
GG do Kasiaczek89
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dodalam jakos zalaczniki alenie wiem czy dobrze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00812.jpg (116,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00821.jpg (35,0 KB, 19 załadowań)
Kasiaczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 18:32   #3844
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

sprobuj polozyc farbe z popielem, od polowy do koncowek choc to ciezkie zadanie,przynajmniej dla mnie ale skoro nie chcesz przyciemniac to ja nie znam innej rady.mialam podobny problem co ty i wlasnie zrobilam tak,na koniec narzucilam jeszcze na 10min na odrost i wyszlo ok.

xxboo nie mam nic na PW :P ja za rada Andy'ego walne palette A10 sama lub z C9,to jeszcze musimy przedyskutowac oby ten zloty ze spodu juz uciekl ;/
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 18:55   #3845
Kasiaczek89
Raczkowanie
 
Avatar Kasiaczek89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 132
GG do Kasiaczek89
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez piniata Pokaż wiadomość
sprobuj polozyc farbe z popielem, od polowy do koncowek choc to ciezkie zadanie,przynajmniej dla mnie ale skoro nie chcesz przyciemniac to ja nie znam innej rady.mialam podobny problem co ty i wlasnie zrobilam tak,na koniec narzucilam jeszcze na 10min na odrost i wyszlo ok.

xxboo nie mam nic na PW :P ja za rada Andy'ego walne palette A10 sama lub z C9,to jeszcze musimy przedyskutowac oby ten zloty ze spodu juz uciekl ;/
Tylko chodzi o to ze wogole mi odrostow nie chwyta zadna farba. Jutro pojde do fryzjerki gy spojrzala na nie i niech cos zaproponuje;
:/
Kasiaczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 20:08   #3846
4eternity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Unhappy Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Witam
Założyłam konto, żeby się poradzić na tym forum... Nie wiem już co robić...
A więc w wielkim skrócie... Położyłam na ciemne włosy rozjaśniacz... Latami farbowane na czarno, potem henną... i wyszło to co ukazują zdjęcia Dzięki Bogu, że jest zima i chowam tą ''tęczę'' pod czapką...

Opis tego co na zdjęciach się znajduję:
góra: moje włosy rozjaśnione na kolor blond - żółtawy
środek: czarno niebieskie pasma wokół głowy- czyli nieśmiertelna henna
dół: rudo- wiśniowe coś...


I co ja mam teraz zrobić, pomóżcie proszę...

Czy jakoś sama sobie z tym poradzę??? Fryzjer pewnie będzie kosztował mnie fortunę?

Edytowane przez 4eternity
Czas edycji: 2014-08-17 o 22:30
4eternity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 20:58   #3847
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kasiaczek89 Pokaż wiadomość
Tylko chodzi o to ze wogole mi odrostow nie chwyta zadna farba. Jutro pojde do fryzjerki gy spojrzala na nie i niech cos zaproponuje;
:/
Kup sobie normalna farbę fryzjerską z poziomu np 9.0 lub 10.0 taką właśnie z zerem po przecinku, normalna w sensie NIEROZJAŚNIAJĄCĄ. Do tego utleniacz 6 (może wystarczy) , ew. 9%.
Jak nie wyjdzie to musisz zrobić pigmentację. A jak zrobić jest w wątku o pigmentacji.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-24, 15:49   #3848
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 4eternity Pokaż wiadomość
Witam
Założyłam konto, żeby się poradzić na tym forum... Nie wiem już co robić...
A więc w wielkim skrócie... Położyłam na ciemne włosy rozjaśniacz... Latami farbowane na czarno, potem henną... i wyszło to co ukazują zdjęcia Dzięki Bogu, że jest zima i chowam tą ''tęczę'' pod czapką...

Opis tego co na zdjęciach się znajduję:
góra: moje włosy rozjaśnione na kolor blond - żółtawy
środek: czarno niebieskie pasma wokół głowy- czyli nieśmiertelna henna
dół: rudo- wiśniowe coś...


I co ja mam teraz zrobić, pomóżcie proszę...

Czy jakoś sama sobie z tym poradzę??? Fryzjer pewnie będzie kosztował mnie fortunę?
jak sie pozbyc henny pojecia akurat nie mam ale mysle ze sprawe zalatwi dekoloryzacja i wcale nie musisz po to isc do fryzjera.wystarczy zaopatrzyc sie w dobry dekoloryzator i samej dzialac
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 15:59   #3849
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 4eternity Pokaż wiadomość
Witam
Założyłam konto, żeby się poradzić na tym forum... Nie wiem już co robić...
A więc w wielkim skrócie... Położyłam na ciemne włosy rozjaśniacz... Latami farbowane na czarno, potem henną... i wyszło to co ukazują zdjęcia Dzięki Bogu, że jest zima i chowam tą ''tęczę'' pod czapką...

Opis tego co na zdjęciach się znajduję:
góra: moje włosy rozjaśnione na kolor blond - żółtawy
środek: czarno niebieskie pasma wokół głowy- czyli nieśmiertelna henna
dół: rudo- wiśniowe coś...


I co ja mam teraz zrobić, pomóżcie proszę...

Czy jakoś sama sobie z tym poradzę??? Fryzjer pewnie będzie kosztował mnie fortunę?
henny dekoloryzatorem nie sciagniesz. przerabialam to. u mnie rozjasnil ja rozjasniacz ale i tak z 20cm musialam sciac.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 17:06   #3850
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 4eternity Pokaż wiadomość
Witam
Założyłam konto, żeby się poradzić na tym forum... Nie wiem już co robić...
A więc w wielkim skrócie... Położyłam na ciemne włosy rozjaśniacz... Latami farbowane na czarno, potem henną... i wyszło to co ukazują zdjęcia Dzięki Bogu, że jest zima i chowam tą ''tęczę'' pod czapką...

Opis tego co na zdjęciach się znajduję:
góra: moje włosy rozjaśnione na kolor blond - żółtawy
środek: czarno niebieskie pasma wokół głowy- czyli nieśmiertelna henna
dół: rudo- wiśniowe coś...


I co ja mam teraz zrobić, pomóżcie proszę...

Czy jakoś sama sobie z tym poradzę??? Fryzjer pewnie będzie kosztował mnie fortunę?
Hm, imho wygląda fajnie, takie trzy kolory. Ale rozumiem, że chcesz coś zupełnie innego.

Ja bym na twoim miejscu spróbowała zrobić sobie kilka kąpieli rozjaśniających, tylko omijaj już naturalne odrosty. BTW jaki kolor chcesz docelowo?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 17:24   #3851
4eternity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Hm, imho wygląda fajnie, takie trzy kolory. Ale rozumiem, że chcesz coś zupełnie innego.

Ja bym na twoim miejscu spróbowała zrobić sobie kilka kąpieli rozjaśniających, tylko omijaj już naturalne odrosty. BTW jaki kolor chcesz docelowo?

Chciałam docelowo średni blond...
Najpierw położyłam dekoloryzator Renee Blanche, który nie zrobił z moimi włosami dosłownie nic..

Po paru dniach położyłam rozjaśniacz Syoss i wybiło mi tą nieszczęsną hennę...

Ehh... nie chcę ścinać włosów, bo w końcu udało mi się je zapuścić. Do ciemnych kolorów też już nie chcę wracać...
4eternity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-24, 18:02   #3852
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 4eternity Pokaż wiadomość
Chciałam docelowo średni blond...
Najpierw położyłam dekoloryzator Renee Blanche, który nie zrobił z moimi włosami dosłownie nic..

Po paru dniach położyłam rozjaśniacz Syoss i wybiło mi tą nieszczęsną hennę...

Ehh... nie chcę ścinać włosów, bo w końcu udało mi się je zapuścić. Do ciemnych kolorów też już nie chcę wracać...
Kąpiel rozjaśniająca nie powinna jakoś szczególnie zaszkodzić. Imho lepiej zrobić kilka kąpieli niż nakładać sam czysty rozjaśniacz.

Tak mi się wydaje, że niebieski to raczej ślad po czarnej farbie niż po hennie. Po hennie jest to rude.

Moim zdaniem najlepiej, żebyś sobie dała czas, powtarzając co jakiś czas kąpiel. Czasem jest tak, że stara farba wymywa się stopniowo podczas myć między kąpielami rozjaśniającymi. Do tego rób płukanki z octem po rozjaśnianiu. Powinno pomóc, nawet jak nie zejdzie wszystko do końca, to pod średni blond może wystarczyć.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 18:17   #3853
4eternity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Kąpiel rozjaśniająca nie powinna jakoś szczególnie zaszkodzić. Imho lepiej zrobić kilka kąpieli niż nakładać sam czysty rozjaśniacz.

Tak mi się wydaje, że niebieski to raczej ślad po czarnej farbie niż po hennie. Po hennie jest to rude.

Moim zdaniem najlepiej, żebyś sobie dała czas, powtarzając co jakiś czas kąpiel. Czasem jest tak, że stara farba wymywa się stopniowo podczas myć między kąpielami rozjaśniającymi. Do tego rób płukanki z octem po rozjaśnianiu. Powinno pomóc, nawet jak nie zejdzie wszystko do końca, to pod średni blond może wystarczyć.

Więc tak zrobię. Mam nadzieje, że coś ruszy..
4eternity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 18:30   #3854
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

jeja, dziewczyny, szperam w fotkach i patrzcie co znalazłam... że mi się udało uzyskać taki blond (Syoss miodowy blond). lipiec 2012.

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bllondee.jpg (87,0 KB, 34 załadowań)
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 17:05   #3855
paulitka88
Przyczajenie
 
Avatar paulitka88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cześć Dziewczyny, chciałam poradzić się Was w doborze farby cuduję już od prawie roku z rozjaśnianiem (naturalny kolor: ciemny blond, rozjaśniane z farbowanych na ciemny brąz i czarny),po fryzjerskim deko miałam rudo-blond, później własnej roboty blond, nawet ładny, ale odrosty zbyt się odznaczały, więc postanowiłam przyciemnić ... oczywiście za bardzo przyciemniłam, na to zrobiłam 2 x kąpiel rozjaśniającą, by nie dobijać już i tak martwych włosów położyłam na nie szampon z palette (średni blond, w załączniku), wyszło idealnie, jak na opakowaniu Jednak jak to szampon sprał się. Kiedy rozjaśniałam odrosty znów nałożyłam na całość ten sam szampon, ale wyszedł jakiś zupełnie rudawy, nie wiem dlaczego A już miałam taki chłodny piękny kolorek
Chciałabym teraz nałożyć jakąś farbę, która ani nie rozjaśni, ani nie przyciemni, a jedynie stłumi mi te rudości, czytam wątek od dawna i pamiętam, że często są polecane w takich sytuacjach popiele, albo odcienie perłowe, możecie mi doradzić jakąś konkretną farbkę? W załączniku moje kłaczki, mają jednolity kolor, to jasne na środku to mocno odbite światło). Z góry dziękuję za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1050672.jpg (47,2 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Color-Shampoo-321-Sredni-blond-73149-big.jpg (36,0 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez paulitka88
Czas edycji: 2014-01-25 o 17:07
paulitka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 17:55   #3856
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

w Twoim przypadku zdecydowanie postawiłabym na perłę, w przypadku popielu mogą Ci się włoski zazielenić.
co Ci proponuję?
Garnier nutrisse 7.3 (to co prawda trochę złota, ale powinna wyjść odpowiednio, w lekki beż)
Joanna beżowy blond
Loreal excellence 813
jeśli chodzi o perły- znajdziesz je raczej w farbach profesjonalnych- masz możliwość zamówienia? polecam Wellę Koleston np.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 19:46   #3857
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paulitka88 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, chciałam poradzić się Was w doborze farby cuduję już od prawie roku z rozjaśnianiem (naturalny kolor: ciemny blond, rozjaśniane z farbowanych na ciemny brąz i czarny),po fryzjerskim deko miałam rudo-blond, później własnej roboty blond, nawet ładny, ale odrosty zbyt się odznaczały, więc postanowiłam przyciemnić ... oczywiście za bardzo przyciemniłam, na to zrobiłam 2 x kąpiel rozjaśniającą, by nie dobijać już i tak martwych włosów położyłam na nie szampon z palette (średni blond, w załączniku), wyszło idealnie, jak na opakowaniu Jednak jak to szampon sprał się. Kiedy rozjaśniałam odrosty znów nałożyłam na całość ten sam szampon, ale wyszedł jakiś zupełnie rudawy, nie wiem dlaczego A już miałam taki chłodny piękny kolorek
Chciałabym teraz nałożyć jakąś farbę, która ani nie rozjaśni, ani nie przyciemni, a jedynie stłumi mi te rudości, czytam wątek od dawna i pamiętam, że często są polecane w takich sytuacjach popiele, albo odcienie perłowe, możecie mi doradzić jakąś konkretną farbkę? W załączniku moje kłaczki, mają jednolity kolor, to jasne na środku to mocno odbite światło). Z góry dziękuję za pomoc
A może jakaś płukanka, szampon srebrzący (do siwych i rozjaśnianych), szamponetka w kolorze platynowy blond (te najjaśniejsze, np Joanny), jest też bodajże Marion taka maska do włosów blond w saszetkach... chyba w pudełku też.

Sama stosuję wodny roztwór gencjany, ma właściwie same zalety w z wyjątkiem tego, że trzeba się nauczyć go używać - w nie za dużym stężeniu i tak, żeby nie upaprać siebie i otoczenia. Widziałam, że dziewczyny stosują go nawet na naturalne włosy i łapie.


A z farb perłowych to fajna jest szlachetna perła Joanny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 22:55   #3858
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paulitka88 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, chciałam poradzić się Was w doborze farby cuduję już od prawie roku z rozjaśnianiem (naturalny kolor: ciemny blond, rozjaśniane z farbowanych na ciemny brąz i czarny),po fryzjerskim deko miałam rudo-blond, później własnej roboty blond, nawet ładny, ale odrosty zbyt się odznaczały, więc postanowiłam przyciemnić ... oczywiście za bardzo przyciemniłam, na to zrobiłam 2 x kąpiel rozjaśniającą, by nie dobijać już i tak martwych włosów położyłam na nie szampon z palette (średni blond, w załączniku), wyszło idealnie, jak na opakowaniu Jednak jak to szampon sprał się. Kiedy rozjaśniałam odrosty znów nałożyłam na całość ten sam szampon, ale wyszedł jakiś zupełnie rudawy, nie wiem dlaczego A już miałam taki chłodny piękny kolorek
Chciałabym teraz nałożyć jakąś farbę, która ani nie rozjaśni, ani nie przyciemni, a jedynie stłumi mi te rudości, czytam wątek od dawna i pamiętam, że często są polecane w takich sytuacjach popiele, albo odcienie perłowe, możecie mi doradzić jakąś konkretną farbkę? W załączniku moje kłaczki, mają jednolity kolor, to jasne na środku to mocno odbite światło). Z góry dziękuję za pomoc
garnier 111
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 11:48   #3859
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

mix joanny szlachetna perla i golebi popiel gasi rudosci jak nic innego

Edytowane przez piniata
Czas edycji: 2014-01-26 o 11:54
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 13:00   #3860
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez piniata Pokaż wiadomość
mix joanny szlachetna perla i golebi popiel gasi rudosci jak nic innego
a ja jeszcze 2 tyg do fryzjera.... zaczelam kuracja calcium pantothenicum 9 stycznia i chce zobaczyc efekty rowno po miesiacu, a odrosty juz tak wielkie ze polaja o pomste do nieba
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 16:02   #3861
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

a mi wloski akurat dosc przyzwoicie rosna,nie narzekam.biore skrzypovite biotyna complex czy jakos tak :P a ja chyba farbne tez za 2tyg palettkami A10 i C9.odrost mam juz baardzo widoczny i ciemny ale na cale szczescie zawsze jak mialam jasny blond/platyne to lepiej mi w odrostach niz bez :P
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 22:16   #3862
paulitka88
Przyczajenie
 
Avatar paulitka88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 28
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Ślicznie dziękuję za konkretne odpowiedzi! Na pewno którąś z opcji wypróbuję, farbowanie planuję za jakieś 2 tygodnie, więc dam znać z której opcji skorzystałam i jak wyszło W wątku często przewija się ta mieszanka, o której pisze Piniata, mieszać należy całe dwa opakowania w proporcji 1:1? I rozumiem, że trzymam na tzw. czujne oko , czyli aż będzie widać, że jest ok?

Wampierz, jeżeli chodzi o fioletowe płukanki, korzystałam jakiś czas z szamponu fioletowego z Joanny (ten porzeczkowy), ale musiałam przestać, bo zaczęłam 4 miesiące temu olejować włosy, więc muszę korzystać z szamponu bez SLS Jeszcze planuję wcielić w życie płukanki z siemienia, więc płukanki w celu zabicia tych rudości trochę niemożliwe będą, chociaż na razie, póki moje włosy nie odżyją. Szkoda, że nie można mieć wszystkiego, pięknych, długich, zdrowych o idealnym kolorze włosów
paulitka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 01:19   #3863
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paulitka88 Pokaż wiadomość
Ślicznie dziękuję za konkretne odpowiedzi! Na pewno którąś z opcji wypróbuję, farbowanie planuję za jakieś 2 tygodnie, więc dam znać z której opcji skorzystałam i jak wyszło W wątku często przewija się ta mieszanka, o której pisze Piniata, mieszać należy całe dwa opakowania w proporcji 1:1? I rozumiem, że trzymam na tzw. czujne oko , czyli aż będzie widać, że jest ok?

Wampierz, jeżeli chodzi o fioletowe płukanki, korzystałam jakiś czas z szamponu fioletowego z Joanny (ten porzeczkowy), ale musiałam przestać, bo zaczęłam 4 miesiące temu olejować włosy, więc muszę korzystać z szamponu bez SLS Jeszcze planuję wcielić w życie płukanki z siemienia, więc płukanki w celu zabicia tych rudości trochę niemożliwe będą, chociaż na razie, póki moje włosy nie odżyją. Szkoda, że nie można mieć wszystkiego, pięknych, długich, zdrowych o idealnym kolorze włosów
A może spróbuj dodać gencjany do szamponu, którego używasz albo tylko robić płukanki z wodnego roztworu gencjany. W ogóle nie szkodzi na włosy. Tyle, ze trzeba uważać, żeby się nie wypaprać, ale to do siebie mają wszystkie płukanki.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 15:30   #3864
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A może spróbuj dodać gencjany do szamponu, którego używasz albo tylko robić płukanki z wodnego roztworu gencjany. W ogóle nie szkodzi na włosy. Tyle, ze trzeba uważać, żeby się nie wypaprać, ale to do siebie mają wszystkie płukanki.
kurcze zachecilas mnie do tej genicjany,chyba kupie i wyprobuje jakos wczesniej dosc sceptycznie bylam nastawiona do tego,ale plukanki czy fioletowe szampony slabo na mnie dzialaja ;/

paulitka88
ja mieszalam pol na pol no moze ciutke wiecej golebia dolozylam i trzymalam 50min,ale tak jak mowisz mozna tez na oko trzymac

bede farbowac mixem paletek A10 i C9 lub 10, A ma wode 12 C 9%,czy moge np zmieszac wody pol na pol tak jak farby?ma to sens jakis?

Edytowane przez piniata
Czas edycji: 2014-01-27 o 20:14
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 22:41   #3865
LV___
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny! Ostatnio schodzilam z czarnego koloru wlosow do blond i chcialam podzielic sie z wami moimi radami, byc moze dla niektorych z was okaza sie chociaz troche pomocne. Jezeli po dlugotrwalym farbowaniu wlosow na ciemny kolor zdecydujecie sie zejsc na jasniejszy, przed dekoloryzacja warto delikatnie przyspieszyc zmywanie farby z wlosow naturalnymi sposobami. Co prawda nie ma co liczyc na mega spektakularny efekt, ale mysle, ze warto sprobowac zanim zaczniecie niszczyc wloski dekoloryzacja czy rozjasnianiem. Im bardziej zmyjecie chociaz wierzchnia warstwe farby, tym efekt dekoloryzacji bedzie lepszy.

Pare moich sposobow:
- mycie wlosow szamponem przeciwlupiezowym, najlepiej dla mezczyzn (sa mocniejsze)
- dodanie do szamponu nieco sody oczyszczonej (zmywa swieza farbe)
- na szampon koloryzujacy podziala papka z wody i rozgniecionej witaminy C nalozona na godzine przed myciem wlosow
- plukanka do wlosow z bialego octu
- plukanka z cytryny
- kuracja wlosowa goracymi olejkami, tzn. podgrzac ulubiony olejek (rycynowy sciaga kolor) ale moze byc tez inny- przy okazji wzmocnicie wloski
- mycie wlosow pod goraca woda, oczywiscie w granicach rozsadku
- wywar z lusek cebuli ( na 30min na suche wlosy, potem mycie)
- maseczka z miodu (mozna dodac troszeczke wody utlenionej)

Oczywiscie nie na kazdego podziala, ale mysle, ze warto sprobowac zanim siegniemy po dekoloryzator Kazda z tych metod nie niszczy wlosow w takim stopniu jak potraktowanie ich czysta chemia Pozdrawiam
LV___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:55   #3866
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LV___ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Ostatnio schodzilam z czarnego koloru wlosow do blond i chcialam podzielic sie z wami moimi radami, byc moze dla niektorych z was okaza sie chociaz troche pomocne. Jezeli po dlugotrwalym farbowaniu wlosow na ciemny kolor zdecydujecie sie zejsc na jasniejszy, przed dekoloryzacja warto delikatnie przyspieszyc zmywanie farby z wlosow naturalnymi sposobami. Co prawda nie ma co liczyc na mega spektakularny efekt, ale mysle, ze warto sprobowac zanim zaczniecie niszczyc wloski dekoloryzacja czy rozjasnianiem. Im bardziej zmyjecie chociaz wierzchnia warstwe farby, tym efekt dekoloryzacji bedzie lepszy.

Pare moich sposobow:
- mycie wlosow szamponem przeciwlupiezowym, najlepiej dla mezczyzn (sa mocniejsze)
- dodanie do szamponu nieco sody oczyszczonej (zmywa swieza farbe)
- na szampon koloryzujacy podziala papka z wody i rozgniecionej witaminy C nalozona na godzine przed myciem wlosow
- plukanka do wlosow z bialego octu
- plukanka z cytryny
- kuracja wlosowa goracymi olejkami, tzn. podgrzac ulubiony olejek (rycynowy sciaga kolor) ale moze byc tez inny- przy okazji wzmocnicie wloski
- mycie wlosow pod goraca woda, oczywiscie w granicach rozsadku
- wywar z lusek cebuli ( na 30min na suche wlosy, potem mycie)
- maseczka z miodu (mozna dodac troszeczke wody utlenionej)

Oczywiscie nie na kazdego podziala, ale mysle, ze warto sprobowac zanim siegniemy po dekoloryzator Kazda z tych metod nie niszczy wlosow w takim stopniu jak potraktowanie ich czysta chemia Pozdrawiam
zgadzam się co do wszystkiego, poza tym, że olejek rycynowy kolor najczęściej przyciemnia a soda oczyszczona okropnie plącze i wysusza włosy.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 16:56   #3867
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

kochane podbijam pytanko, bo na forum blondynkowym jak zawsze moje pytania sa ignorowane wiec pytam ponownie zamierzam farbnac wlosy mixem palette A10 i C9 pol na pol, ale nie chce i boje sie uzyc wody z A10 czyli 12%, natomiast niewiem czy jak uzyje wody z C9- 9% to efekt bedzie odpowiednio chlodny?moge zmieszac obie wody pol na pol tak jak farby?ma to sens?
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 11:52   #3868
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

ma uzyskasz wtedy stężenie 10,5
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 12:23   #3869
exclusivee
Zakorzenienie
 
Avatar exclusivee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 195
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 4eternity Pokaż wiadomość
Chciałam docelowo średni blond...
Najpierw położyłam dekoloryzator Renee Blanche, który nie zrobił z moimi włosami dosłownie nic..

Po paru dniach położyłam rozjaśniacz Syoss i wybiło mi tą nieszczęsną hennę...

Ehh... nie chcę ścinać włosów, bo w końcu udało mi się je zapuścić. Do ciemnych kolorów też już nie chcę wracać...
Za dużo byś chciała na raz a tak się po prostu nie da. Jeśli chcesz z henny zejść na średni blond to będzie ciężko, i włosy i tak czy siak pójdą do ścięcia czy tego chcesz czy nie Musisz wybrać- albo długie włosy w kolorze henny, albo upragniony średni blond i krótkie włosy. Ewentualnie możesz co parę miesięcy robić kąpiel rozjaśniającą ale nie wiem jaki to da efekt, a włosy pewnie i tak będziesz musiała ściąć. Btw, do średniego blondu wcale nie jest tak łatwo dojść, wiem po sobie.
__________________
Instagram

Jasny popielaty brąz
exclusivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 12:38   #3870
sandy_sugar_lips
Raczkowanie
 
Avatar sandy_sugar_lips
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 139
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Witam serdecznie od dwóch lat farbuje włosy na czarno. Strasznie mi się znudził już ten kolor. Chciałbym coś, co będzie wyglądać naturalnie. Ciemny brąz jakiś może..? Ostatni raz farbowalam się coś około miesiąca temu. Zazwyczaj używałam farb joanny albo garniera. I teraz najważniejsze dla mnie. Wiem, ze pozbycie się czerni wcale nie jest łatwe a czas przejściowy niekoniecznie efektowny.... Jak najlepiej to zrobić? Pasemka? Czy całą głowę? Boję się eksperymentować sama, więc na pewno tego nie zrobię, ale nie chcę też iść do fryzjera "zielona" a potem żałować i płakać.... A i dodam, ze moje naturalne włosy odrastają siwiutenkie, stąd myśli o byciu blondynką, bo może siwizna nie będzie tak się rzucać w oczy?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Cytat:
Napisane przez Pezet
Tracę zmysły, trzymasz mnie za rękę
Tańczę z tobą w ręku z Jackiem Danielsem
Patrzę na Ciebie, myśli mam tylko grzeszne
Chciałbym Cię mieć, robić to nawet w piekle
W łazience obmywam twarz zimną wodą
I nie wiem już czy jesteś, zaczynam wariować
sandy_sugar_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.