olej kokosowy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-14, 23:50   #511
Kingulina2901
Raczkowanie
 
Avatar Kingulina2901
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 131
Dot.: olej kokosowy

Hej dziewczyny Mam takie pytanie, zachęcona pozytywnymi opiniami kupiłam olejek kokosowy i zaczęłam na moje zniszczone włosy stosować. Wcześniej wypadały mi trochę włosy, jednak po olejku widzę jakby wzmożone wypadanie ;/ Powiedzcie mi czy jest to możliwe, czy inne czynniki mogły na to wpłynąć? Stosuję też wiele innych rzeczy do włosów, olejek rycynowy, wax, glorię... Ale głównie zauważyłam to po używaniu kokosu...
Przestudiowałam wątek ale nie przypominam sobie żeby ktoś mówił o czymś takim. Czy miała któraś z Was taką 'przypadłość' a może to tylko chwilowe?
Aha i wspomnę że kokos stosuję głównie na końcówki włosów, prawie wcale na skalp.
__________________
21.11.2008 <33

Włoski:

...
36cm=>luty '11
41cm=>wrzesień '11
...
60cm...


Czyli OSTRO dbamy, i OSTRO zapuszczamy
Włosomaniactwo od ~ kwietnia 2010


Kingulina2901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 20:09   #512
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: olej kokosowy

Kupiłam dziś olej kokosowy firmy Biofuturo. Jednak wgl nie pachnie i zastastanawiam się czy jest on rafinowany czy nie... oczywiście wolałabym nierafinowany. Czy któraś z wizażanek miała taki olej? Nadaje się do włosów?
Dzięki za odp.
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 23:16   #513
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Kupiłam dziś olej kokosowy firmy Biofuturo. Jednak wgl nie pachnie i zastastanawiam się czy jest on rafinowany czy nie... oczywiście wolałabym nierafinowany. Czy któraś z wizażanek miała taki olej? Nadaje się do włosów?
Dzięki za odp.
ja posiadam ten sam olej, rowniez bylam rozczarowana otwierajac sloiczek no ale natluszcza wiec na wlosy rowie dobrze wplywa pozdrawiam
__________________
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 15:50   #514
kadoza
Raczkowanie
 
Avatar kadoza
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 106
Dot.: olej kokosowy

Wiem, że oba olejki były już zachwalane, ale chciałam spytać dziewczyny, które testowały już i jeden i drugi. Który olejek kupić: Parachute, czy Vaticę ? A może w ogóle się nie wygłupiać z popadaniem w koszta i nabyć jakiś tańszy w zielarskim? Za Chiny nie mogę się zdecydować. No i jeszcze ta pojemność... nie wiem, czy 200 ml, czy od razu większe ilości: jak wygląda sprawa z wydajnością?
kadoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 17:20   #515
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: olej kokosowy

kadoza na poczatek wystarczy zwykly, nierafinowany (rafinowany nie pachnie) olej kokosowy z zielarskiego. Ja kupuje Efavit za 12 zł (200 ml).
O wydajnosci sie nie wypowiem miarodajnie, bo mam bardzo dlugie wlosy i klade olej przed kazdym myciem. Wzbogacam też nim masło do ciała w trakcie smarowania mieszajac na dloni.
Przy takim intensywnym uzywaniu opakowanie jest w połowie po miesiacu.
"Zwykły" olej kokosowy wole bardziej od Vatiki, ze wzgledu na czysty zapach kokosa - moja słabosc Vatika natomiast pachnie ziolowo ze wzgledu na swoje dodatki.

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-05-11 o 17:26
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:09   #516
kadoza
Raczkowanie
 
Avatar kadoza
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 106
Dot.: olej kokosowy

Dzięki serdeczne jutro jadę w takim razie na podbój sklepów zielarskich, może przy okazji jakieś inne naturalne kosmetyki do włosów wynajdę. A wydajność z tego co mówisz również bardzo przyjemna.
kadoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 08:20   #517
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez kadoza Pokaż wiadomość
Wiem, że oba olejki były już zachwalane, ale chciałam spytać dziewczyny, które testowały już i jeden i drugi. Który olejek kupić: Parachute, czy Vaticę ?

No i jeszcze ta pojemność... nie wiem, czy 200 ml, czy od razu większe ilości: jak wygląda sprawa z wydajnością?
W mojej skromnej opinii - najlepszym olejkiem kokosowym z tych, które udało mi się do tej pory przetestować {a było ich wiele} - jest olejek Parachute. Niestety ... drogi + przesyłka {Helfy}. Jednak po fiasku z innymi zastanawiam się nad jego zakupem. Obecnie mam z BU. Porównanie : duży plus na rzecz tego pierwszego.

200 ml. na tzw. próbunek jak najbardziej wystarczy.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 20:16   #518
kadoza
Raczkowanie
 
Avatar kadoza
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 106
Dot.: olej kokosowy

Ok, dziś zaczynam moją przygodę kokosową nabyłam tzw. drogą kupna olej Biofuturo i już wsmarowałam we włosy, jeśli rano ich nie domyję (wstaję o czwartej-zbrodnia) to będzie kiepsko, mam nadzieję, że na skórę za dużo się nie dostało. No i jeśli ten nie zda egzaminu to już chyba skuszę się na Parachute z Helfy, przy okazji jakieś henny się pokupuje
kadoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 20:28   #519
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: olej kokosowy

Biofuturo jest nierafinowany?
Mnie tak zwane dwa mycia spokojnie starczaja, ale nie zostawiam oleju na noc, trzymam go zwykle jakies 2 godziny. Kokosowy jest bardzo podatny na rozpuszczenie jak wiadomo- wiec przed połozeniem szamponu warto porzadnie spłukać włosy bardzo ciepła wodą. I już większości oleju sie pozbedziemy
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 15:50   #520
Sebillia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 11
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez Kingulina2901 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Mam takie pytanie, zachęcona pozytywnymi opiniami kupiłam olejek kokosowy i zaczęłam na moje zniszczone włosy stosować. Wcześniej wypadały mi trochę włosy, jednak po olejku widzę jakby wzmożone wypadanie ;/ Powiedzcie mi czy jest to możliwe, czy inne czynniki mogły na to wpłynąć? Stosuję też wiele innych rzeczy do włosów, olejek rycynowy, wax, glorię... Ale głównie zauważyłam to po używaniu kokosu...
Przestudiowałam wątek ale nie przypominam sobie żeby ktoś mówił o czymś takim. Czy miała któraś z Was taką 'przypadłość' a może to tylko chwilowe?
Aha i wspomnę że kokos stosuję głównie na końcówki włosów, prawie wcale na skalp.
Podbijam
I dodam, ze w moim przypadku zastanawiam sie czy to nie wina folii/czepka plastikowego nakladanego na glowe. Moze cebulki sie "dusza"? Trzymalam ten czepek chyba ok. 2 godzin. Mialam prawdziwa saune na glowie, wlosy byly pod czepkiem (na to recznik) wilgotne. Nie wiem czy to takie dobre dla slabych cebulek...

Prosze o pomoc!
Sebillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 14:07   #521
kadoza
Raczkowanie
 
Avatar kadoza
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 106
Dot.: olej kokosowy

To może spróbujcie ich tak nie dusić Ja nakładam na noc i nie zawijam włosów w żadne folie, tylko zawijam je w tetrową pieluszkę. Wciąż do kupienia, ostatnio widziałam w Tesco Poduszka czysta, a włos oddycha.
kadoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 19:44   #522
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: olej kokosowy

Zamówiłam dzisiaj na allegro olej kokosowy Vatiki wzbogacony o wyciąg z cytryny i zioła A wszystko przez Was - tak się napaliłam na niego, że już nie mogę się doczekać listonosza...

Jestem bardzo ciekawa efektów. Od niedawna farbuję i zapuszczam włosy - mają być dłuuugie (do pasa ) i rude! Na razie używam maski i odżywki bez spłukiwania Biovaxu i jestem zadowolona, bo kudełki są sypkie, gładkie i nawilżone.

W załączniku obrazek oleju, który zamówiłam od razu z nazwą sprzedającego z allo gdyby ktoś był zainteresowany.
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 17:52   #523
Britt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 27
Dot.: olej kokosowy

Witam Wizażanki
Zaczęłam ostatnio przygodę z olejem i muszę przyznać że są gładsze. Dopiero jestem po 2-krotnym użyciu także na większe efekty trzeba poczekać. Nakładam go na suche włosy na ok.1,5 godziny i trzymam pod folia i ręcznikiem. Kiedyś czytałam że jedna z Wizażanek nakładała go na umyte,osuszone recznikiem włosy na ok.pół godziny i potem spłukiwana już bez mycia. Zastanawiam się nad tym sposobem,ale martwie sie o tłuszcz na głowie. Chciałam dowiedzieć się czy któraś z Was próbowała tego sposobu?Co o nim sądzicie?
Britt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 15:11   #524
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez kadoza Pokaż wiadomość
To może spróbujcie ich tak nie dusić Ja nakładam na noc i nie zawijam włosów w żadne folie, tylko zawijam je w tetrową pieluszkę. Wciąż do kupienia, ostatnio widziałam w Tesco Poduszka czysta, a włos oddycha.
bardzo pomysłowe ja nie lubię na noc w czepku włosów trzymać a zwłaszcza źle to działa na skórę głowy bo się poci... ale pomysł z pieluszką... dobry trzeba wypróbować
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 18:07   #525
shopoholic
Rozeznanie
 
Avatar shopoholic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 576
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
bardzo pomysłowe ja nie lubię na noc w czepku włosów trzymać a zwłaszcza źle to działa na skórę głowy bo się poci... ale pomysł z pieluszką... dobry trzeba wypróbować
Ja nakładam na noc czapkę Taką tzw. skarpetkę Jest dłuższa, cienka więc nie zsuwa się w nocy a i skóra oddycha, wilk syty i owieczka cała .

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Britt Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki
Zaczęłam ostatnio przygodę z olejem i muszę przyznać że są gładsze. Dopiero jestem po 2-krotnym użyciu także na większe efekty trzeba poczekać. Nakładam go na suche włosy na ok.1,5 godziny i trzymam pod folia i ręcznikiem. Kiedyś czytałam że jedna z Wizażanek nakładała go na umyte,osuszone recznikiem włosy na ok.pół godziny i potem spłukiwana już bez mycia. Zastanawiam się nad tym sposobem,ale martwie sie o tłuszcz na głowie. Chciałam dowiedzieć się czy któraś z Was próbowała tego sposobu?Co o nim sądzicie?
Oj nie... u mnie na bank miałabym strąki Ale jak koniecznie chcesz kokos bez mycia to może odrobinka na suche włosy? Zadziała jak jedwab, ochroni przed wiatrem, urazami mechanicznymi i nabłyszcza
shopoholic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 15:51   #526
AsiCcccCA
Zakorzenienie
 
Avatar AsiCcccCA
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: *... Piekielny Raj*.....
Wiadomości: 5 439
GG do AsiCcccCA
Dot.: olej kokosowy

Dziewczny pomocy ...nic nie działa wypróbowałam pare masek , i duzego efektu nie ma ...co mogę jeszcze sprobowac Wlosy suche ,matowe ...pomózcie...Zreszta szukam tez na necie pomysłów ale nie znalazłam nic wyjątkowego.
__________________
AsiCcccCA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:19   #527
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
Dot.: olej kokosowy

jest gorąco, wszystko wokół się lepi a moje włosy są paskudne teraz. takie puchate i sianowate tu i ówdzie..

z olejem robiłam tak, że nakładałam go na włosy (suche) i zaplatałam jakiś warkocz, czy upinałam ciasno i wieczorem zmywałam podczas kąpieli.
(jak miałam zapleciony warkocz, to pod wieczór miała taką mokrą włoszkę)

myślę czy by nie zakupić i nie robić tak w czasie wakacji.. żeby natłuścić te kłaki i chronić jakoś.. ymm sama nie wiem..
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 15:17   #528
inga_iga
Raczkowanie
 
Avatar inga_iga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 449
Dot.: olej kokosowy

skuszona pozytywnymi opiniami, właśnie zaaplikowałam olej kokosowy na głowę. Na efekty trzeba poczekać, ale dla samego zapachu warto wypróbować ta kuracje
inga_iga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 16:13   #529
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: olej kokosowy

wlasnie siedze z olejem kokosowym i sezamowym na glowie hyhy

naprawde polecam do wlosow suchych, puszacych sie, zniszczonych :ehem"
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 18:25   #530
inga_iga
Raczkowanie
 
Avatar inga_iga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 449
Dot.: olej kokosowy

ja już swój zmyłam. powiem szczerze,że liczyłam na bardziej spektakularny efekt. A przynajmniej na to,że nie będę musiała po zmyciu głowy stosować odzywki. Niestety były tak szorstkie,że po zmyciu nałożyłam na kilka minut tą maseczkę( używam jej jako odzywkę)
http://www.farmona.pl/sklep/radical-...odukt/118.html

włosy dalej się puszą, ale faktycznie są bardziej lśniące. Tylko nie wiem czego to efekt, oleju czy maski.
inga_iga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 06:09   #531
renekmgb
Raczkowanie
 
Avatar renekmgb
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 390
Dot.: olej kokosowy

Hej dziewczyny
Tak polecacie ten olejek Parachute, że też postanowiłam go kupić ale najpierw chciałam Was zapytać czy ten olej jest nierafinowany? Widzę, że jest w butelce czyli jest w konsystencji płynnej czy stałej? Jeśli w stałej to jak go wydobywanie ze środka?
Jeszcze chciałam zapytać czy ten olejek to różni się czymś od tych w słoikach, które można używać w kuchni? Można go też użyć do ciała czy to jest olejek typowo do włosów a te w słoikach to co innego? czym one się różnią?

Edytowane przez renekmgb
Czas edycji: 2010-08-06 o 07:39
renekmgb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 22:34   #532
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez renekmgb Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Tak polecacie ten olejek Parachute, że też postanowiłam go kupić ale najpierw chciałam Was zapytać czy ten olej jest nierafinowany? Widzę, że jest w butelce czyli jest w konsystencji płynnej czy stałej? Jeśli w stałej to jak go wydobywanie ze środka?
Jeszcze chciałam zapytać czy ten olejek to różni się czymś od tych w słoikach, które można używać w kuchni? Można go też użyć do ciała czy to jest olejek typowo do włosów a te w słoikach to co innego? czym one się różnią?
Wstawiasz butelke do cieplej wody badz pod kranem moczysz chwile w cieplej wodzie i juz olej ma plynna konsystencje.

Mozna go uzywac do ciala.
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 23:16   #533
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez inga_iga Pokaż wiadomość
ja już swój zmyłam. powiem szczerze,że liczyłam na bardziej spektakularny efekt. A przynajmniej na to,że nie będę musiała po zmyciu głowy stosować odzywki. Niestety były tak szorstkie,że po zmyciu nałożyłam na kilka minut tą maseczkę( używam jej jako odzywkę)
http://www.farmona.pl/sklep/radical-...odukt/118.html

włosy dalej się puszą, ale faktycznie są bardziej lśniące. Tylko nie wiem czego to efekt, oleju czy maski.
ja zawsze stosuję odżywkę lub maskę.. czy olejuję czy nie, czy cuduję jakkolwiek, to nieważne... olejek zmywasz szamponem.. szampon wysusza, więc nie wyobrażam sobie nie zastosować potem odżywki.

A ja myślę że olejek mógł wpłynąć na to że włosy Ci lśnią. Ja zawsze uzywam odżywki więc widzę róznicę we włosach po zastosowaniu olejkó. Nie ma sie co spodziewać spektakularnych efektów, bo niestety nic nie jest w stanie w mgnieniu oka naprawić ciągle niszczone włoski, ale życzę wytrwałosci
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 17:36   #534
renekmgb
Raczkowanie
 
Avatar renekmgb
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 390
Dot.: olej kokosowy

Zamówiłam dzisiaj ten olejek Parachute. Zamawiałam z Helfy, 200ml za 22zł ale była promocja na 500mł za 33zł więc bardziej się opłacało ale jak chciałam kupić to nie było go w bazie danych więc nie wiem Teraz tylko czekam z niecierpliwością na przesyłkę Zamówiłam jeszcze olejek Amla Plus. Jak myślicie, można je razem zmieszać i stosować 2 na raz czy każdy osobno lepiej?
renekmgb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 22:05   #535
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: olej kokosowy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Ja dzis kupiłam w zielarskim olej Efavitu za 12 zł

Juz sie nie moge doczekać pierwszej maseczki na włosy .
na BU sa ciekawe zastosowania dla kokosowego, ja mam ochote dodac troche do balsamu do ciała http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-coconut.html

edit: posmarowałam odrobinką końcowki włosow oraz dłonie i wpadłam. Zapach jest ob-łę-dny . Kosmetyki z syntetycznym kokosem wypadają przy tym doprawdy żałosnie

Czy tylko mnie nie podoba się jego zapach? A dokładniej - nałożony na ciało pachnie cudnie na początku, po jakimś czasie skóra śmierdzi (kokos zamienia się w jakiś dziwny odór) ;/ on cudnie nawilża moje ciało, ale nie chcę śmierdzieć.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
shopoholic
Twój awatar jest piękny
masz go może jak wysłać w większym formacie?
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 08:03   #536
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: olej kokosowy

Cześć dziewczyny dołączę się jeśli mozna dopiero chcę zacząć przygodę z olejkiem kokosowym i dlatego chciałam się zapytac czy działa ontak samo na proste i kręcone włosy?;> Mogłabymwas prosić zebyscie napisały jaki typ włosów macie ijakie efety widzicie? wkońcu różnia się struktura to i może kokos inaczej na nich działa?
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 00:34   #537
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: olej kokosowy

ja też chce zacząć już nawet mam olejek
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 06:21   #538
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: olej kokosowy

Witam! Dolaczam sie do watku, stosuje olej kokosowy od jakis 2 miesiecy. Na poczatku olejowalam raz w tygodniu, obecnie olejuje przed kazdym myciem - co drugi dzien.
Ostatnio przestawilam sie na pielegnacje bez silikonow i SLSu: jak wyzej olejowanie przed kazdym myciem + szampon dla dzieci. Myslicie ze to wystarczajaca pielegnacja? (Niestety nie udalo mi sie poki co znalezc zadnej odzywki ani maski bez silikonow, nie mieszkam w Polsce wiec wizazowa nie jest aktualna dla mnie). Nie chce uzywac zadnych produktow z silikonami bo mam po nich przyklapniete i przetluszczone wlosy.
Co do wypadania wlosow to zauwazylam ze mi wypada troche bezposrednio w momencie olejownia - wydaje mi sie ze po prostu wlosy 'luzuja sie' od tluszczu - podobnie jak przy przetrzymywaniu przetluszczonych wlosow.
Troche mi sie wlosy dziwnie pusza po kokosie, ale wydaja sie mocniejsze, wiec nie zrezygnuje z niego mimo tych paru wad.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:41   #539
joannaku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 39
GG do joannaku
Dot.: olej kokosowy

Kochane. Z olejem kokosowym zaprzyjaźniłam się do grobowej dechy. Ten sam ( np efavit 200mg) wcieram we włosy przed myciem. Włosy ( farbowane i suche) -rewelacja, wcieram w wilgotną skórę po prysznicu - super. Smażę na nim mięso ( lepsza wersja ta bez zapachu)- pycha i zdrowo. Czasem daje na kanapkę. raz w tygodniu na twarz ( skóra sucha) , ręce, stopy. To produkt typu "must have". Przy tym koszt minimalny. Buziole
joannaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 22:19   #540
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: olej kokosowy

A czy ten olej można kupić w Polsce w jakimś markecie typu tesco czy real? Czy trzeba szukać w sklepach ze zdrową żywnością?
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-22 12:46:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.