Polka i Kurd - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-11, 11:07   #31
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Rowniez tego nie rozumiem. Ale jak juz mowilam, znam Muzulmanow glownie z Singapuru i Malezji. A wiadomo, co kraj to obyczaj. Buddysta z Chin bedzie inny niz buddysta z Korei czy USA.
Wyjazd gdzies bez jezyka, w dodatku bez wiedzy na temat religii jest po prostu glupi.
Znam podstawy Malajskiego, znam dobrze dialekt Singlish (na tyle zeby mieszkac, pracowac). Tam Muzulmanie so troszke inni. Jak wiadomo Singapur to calkowita mieszanka kulturowa. Panstwo ma tyle zakazow, ze niektorzy mowia - to nie kraj dla polaka
Naprawde wiele osob stamtad znam, nawet kilku polakow mieszkajacych tam. 3 moje kolezanki poznalam z facetami stamtad. Muzulmanami pochadzacymi z Malezji.
Naprawde nic zlego sie nie stalo, nie ma zadnego bicia. Wiec jak juz mowilam co kraj to obyczaj.

Tak przy okazji to znam sporo dziewczyn z Singapuru, ktore zostaly wychowane na Muzulmanki. Wychodza gdzie chca, z kolezankami na kawe itd.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 11:47   #32
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Polka i Kurd

yesmi hej, co prawda ja nie mam faceta kurda, ale moja kuzynka w Londynie miszka i ma, chca sie pobrac, oczkuja narodzin dziecka, on jej mowi ze dziecko w jej religii bedzie wychowywane wiec ok.
Tam taka sytuacja ze on 15 lat juz nie byl w domu nie widzial sie z rodzina bo odkad wyemigrowal to nie mogl po prostu wiec ze tak powiem do religii czy etc nie przyklada jakos wagi jest taki ucywilizowany ze tak powiem
nie wydaje sie by krzywde mial jej zrobic, kuzynka pozatym uwaza ze jak ktos by ja mial skrzywdzic to rownie dobrze moze byc to polak jak i kurd, sa pewni swego i zobaczymy co czas pokaze
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 11:58   #33
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Eva no odwrotu nie ma jak sie mieszka w tych raach, ale tutaj to mysle, ze takie dzieci moga zrobic co beda chcialy jak dorosna..
Niektóre z tych dzieci uwierzyły, że mogą żyć tak samo jak ich rówieśnicy z Europy..... http://www.nohonor.org/



Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Rowniez tego nie rozumiem. Ale jak juz mowilam, znam Muzulmanow glownie z Singapuru i Malezji. A wiadomo, co kraj to obyczaj. Buddysta z Chin bedzie inny niz buddysta z Korei czy USA.
Wyjazd gdzies bez jezyka, w dodatku bez wiedzy na temat religii jest po prostu glupi.
Znam podstawy Malajskiego, znam dobrze dialekt Singlish (na tyle zeby mieszkac, pracowac). Tam Muzulmanie so troszke inni. Jak wiadomo Singapur to calkowita mieszanka kulturowa. Panstwo ma tyle zakazow, ze niektorzy mowia - to nie kraj dla polaka
Naprawde wiele osob stamtad znam, nawet kilku polakow mieszkajacych tam. 3 moje kolezanki poznalam z facetami stamtad. Muzulmanami pochadzacymi z Malezji.
Naprawde nic zlego sie nie stalo, nie ma zadnego bicia. Wiec jak juz mowilam co kraj to obyczaj.


Tak przy okazji to znam sporo dziewczyn z Singapuru, ktore zostaly wychowane na Muzulmanki. Wychodza gdzie chca, z kolezankami na kawe itd.

Oczywiście, wychodzenie z koleżankami na kawę, to nie to samo, co zakochanie się w chrześciajańskim chłopcu lub dowolna rezygnacja z religii islamu na rzecz bycia chociażby ateistką.


W Malezji jeśli dobrze pamiętam dokonuje się najwięcej apostazji z religii muzułamańskiej, a także dość duży procent z islamu przechodzi na chrześcijaństwo, niestety nadal jet to bardzo kontrowersyjny temat.

Singlish, Manglish to proste języki na bazie angielskiego, załapać można bardzo szybko gdy się zna angielski. Jednakże co to ma do pracy w Singapurze czy też Malezji? To nie są języki oficjalne.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2009-11-11 o 12:00
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 12:09   #34
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Niektóre z tych dzieci uwierzyły, że mogą żyć tak samo jak ich rówieśnicy z Europy..... http://www.nohonor.org/






Oczywiście, wychodzenie z koleżankami na kawę, to nie to samo, co zakochanie się w chrześciajańskim chłopcu lub dowolna rezygnacja z religii islamu na rzecz bycia chociażby ateistką.


W Malezji jeśli dobrze pamiętam dokonuje się najwięcej apostazji z religii muzułamańskiej, a także dość duży procent z islamu przechodzi na chrześcijaństwo, niestety nadal jet to bardzo kontrowersyjny temat.

Singlish, Manglish to proste języki na bazie angielskiego, załapać można bardzo szybko gdy się zna angielski. Jednakże co to ma do pracy w Singapurze czy też Malezji? To nie są języki oficjalne.
Coz. Ja w tym nic zlego nie widze. Jest wychowana w Islamie to dlaczego mialaby zmieniac religie?
Co do pracy to wszystko zalezy w jakiej dzielnicy sie pracuje. Wystarczy znac jezyk Angielski. Dodatkowo uczyc sie np. Chinskiego.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 13:16   #35
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Polka i Kurd

Eva nie znam algielskiego, ale domyslam sie ze chodzi o zabijanie bo sie dziewczyna zachowala niehonorowo, tak?

Owszem takie rzeczy sie zdarzaja. Od 1999roki w Niemczech popelniono ok 60 modrow. W tym roku ojciec z synem i jego kolega zabili 20-latke, bo chciala zyc po europejsku, a nie jak nakazuje jej ojciec wychowany w Turcji. Wszyscy wlasnie staneli przed sadem, bo czegos takiego w tym kraju nie toleruja. zyja tutaj i maja zyc wedlug tutejszych norm, nie ma tolerancji na to co prawdopodobnie w ich kraju bylo by ok. Chodz i tutaj sie do konca nie zgodze, bo wiem ze i w Turcji odchodzi sie od mordowania swoich dzieci, bo nie chca zyc wedlug kanonow nalozonych przez rodzicow i tez takie osoby sa skazywane za mord. Zreszta w Turcji jest mniej wierzacych muzulman niz tutaj, zwalszcza w Istanbule. Ci wierzacy mieszkaja na wsiach z daleka od cywilizycji, a duze tureckie miasta pelne sa ludzi, ktorzy zyja po europejsku.
Jednak biorac pod uwage europe a panstwa arabskie( nie mowie teraz o Turcji, bo to nie jest panstwo arabskie), to jednak w europie muzulmanie zyja jak i my,a przynajmniej w wiekszosci, bo wiadomo zawsze moze sie znalesc ktos kto probuje uwskuteczniac prawa jakie sa norma w jego ojczyznie. Wiele tureckich niemiek poslubia chrzescijan, nie nosza chusty, nawet wiele tych zyjace z turkiem, zyja nowoczesnie, po europejsku. Kobieta ma takie prawa jak mezczyzna i jest to norma. Europa to nie to samo co Arabia Saudyjska
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 13:40   #36
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Eva nie znam algielskiego, ale domyslam sie ze chodzi o zabijanie bo sie dziewczyna zachowala niehonorowo, tak?

Owszem takie rzeczy sie zdarzaja. Od 1999roki w Niemczech popelniono ok 60 modrow. W tym roku ojciec z synem i jego kolega zabili 20-latke, bo chciala zyc po europejsku, a nie jak nakazuje jej ojciec wychowany w Turcji. Wszyscy wlasnie staneli przed sadem, bo czegos takiego w tym kraju nie toleruja. zyja tutaj i maja zyc wedlug tutejszych norm, nie ma tolerancji na to co prawdopodobnie w ich kraju bylo by ok. Chodz i tutaj sie do konca nie zgodze, bo wiem ze i w Turcji odchodzi sie od mordowania swoich dzieci, bo nie chca zyc wedlug kanonow nalozonych przez rodzicow i tez takie osoby sa skazywane za mord. Zreszta w Turcji jest mniej wierzacych muzulman niz tutaj, zwalszcza w Istanbule. Ci wierzacy mieszkaja na wsiach z daleka od cywilizycji, a duze tureckie miasta pelne sa ludzi, ktorzy zyja po europejsku.
Jednak biorac pod uwage europe a panstwa arabskie( nie mowie teraz o Turcji, bo to nie jest panstwo arabskie), to jednak w europie muzulmanie zyja jak i my,a przynajmniej w wiekszosci, bo wiadomo zawsze moze sie znalesc ktos kto probuje uwskuteczniac prawa jakie sa norma w jego ojczyznie. Wiele tureckich niemiek poslubia chrzescijan, nie nosza chusty, nawet wiele tych zyjace z turkiem, zyja nowoczesnie, po europejsku. Kobieta ma takie prawa jak mezczyzna i jest to norma. Europa to nie to samo co Arabia Saudyjska
O ile sie nie myle, to kobieta ma wybor czy chce nosic chuste czy nie. Przynajmniej w jakis odlamach Islamu.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 13:43   #37
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Wiesz, naprawdę nie chciałabym Cie obrazić, ale czytając to co napisałaś mam wrażenie jakbym rozmawiała z małym dzieckiem.


Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Coz.Ja w tym nic zlego nie widze. Jest wychowana w Islamie to dlaczego mialaby zmieniac religie?

Piszesz, że to nic złego w zakazie prawa wyboru religii, męża, szkoły i ogólnie stylu życia?

W zakazie pod karą śmierci nie widzisz nic złego ?!



Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Wedlug Islamu - tak.
Ja, majac meza muzulmanina, stosowalabym sie do ich religii. Bo dziewczyny zamiast najpierw poznac Islam wola od razu byc z takim facetem.
Nie, ja nie widze w tym nic zlego. Religii wlasnej nie mam. Do kosciola nie chodze. I gdybym miala wybrac 1 religie bylby to Islam.

A teraz nie widzisz nic złego aby dostosować się do ewentualnego męża i zostać muzułamanką.

No to muzułmanka, która pokocha agnostyka na przykład powinna mieć prawo wyboru zostania agnostyczką bez obawy o to, że jej brat lub ojciec ją zabiją.


Proszę, czy to jest zrozumiałe, to co ja piszę? Bo mam wrażenie, że xxSHINeexx nie rozumie nic z tego o czym tu mówimy.

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
O ile sie nie myle, to kobieta ma wybor czy chce nosic chuste czy nie. Przynajmniej w jakis odlamach Islamu.

Mylisz się, to rodzina narzuca jej obowiązek zakrywania włosów.

W prostych słowach: to zależy z jakiej rodziny pochodzi.

Znasz w ogóle "jekieś" odłamy Islamu?!
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 13:48   #38
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Polka i Kurd

.

Edytowane przez 201804200952
Czas edycji: 2018-04-20 o 00:10
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 13:52   #39
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Wiesz, naprawdę nie chciałabym Cie obrazić, ale czytając to co napisałaś mam wrażenie jakbym rozmawiała z małym dzieckiem.





Piszesz, że to nic złego w zakazie prawa wyboru religii, męża, szkoły i ogólnie stylu życia?

W zakazie pod karą śmierci nie widzisz nic złego ?!






A teraz nie widzisz nic złego aby dostosować się do ewentualnego męża i zostać muzułamanką.

No to muzułmanka, która pokocha agnostyka na przykład powinna mieć prawo wyboru zostania agnostyczką bez obawy o to, że jej brat lub ojciec ją zabiją.


Proszę, czy to jest zrozumiałe, to co ja piszę? Bo mam wrażenie, że xxSHINeexx nie rozumie nic z tego o czym tu mówimy.

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------




Mylisz się, to rodzina narzuca jej obowiązek zakrywania włosów.

W prostych słowach: to zależy z jakiej rodziny pochodzi.

Znasz w ogóle "jekieś" odłamy Islamu?!
Znam tylko ludzi z Singapuru i Malezji.
Tak, rozumiem. Ale kazdy ma prawo do swojego zdania, nie sadzisz?
To jak z kara smierci: jeden popiera, drugi przeciwnie.
Jeden jest hetero, drugi homo.
Jeden lubi mieso, drugi jest wegetarianinem.
Ja nie mam religii, ale szanuje Islam wlasnie za to jak sie stosuja do wszystko co jest napisane w Koranie.
GDYBYM miala wybrac, bylby to Islam, ale watpie, ze kiedykolwiek tak sie stanie, wlasnie dlatego, ze nie wiem czy umialabym sie na dzien dzisiejszy dostosowac. To jest moje zdanie, i to ze sie z Toba nie zgadzam, wcale nie oznacza, ze "nic do mnie nie dociera".
O chuste pytalam dawno temu znajomego z Singapuru. Jego matka ani siostra jej nie nosza, bo to ich wybor. Dlatego tak napisalam.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 13:58   #40
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Polka i Kurd

Z chusta to mysle ze jest tak jak z calym Islamem . W kazdym kraju inaczej go interpretuja. U mnie jedni mowia, ze jest to wybor kobiety i nikt nie ma prawa jej narzucic, a inni mowia, ze mezczyzna ma prawo narzucic kobiecie noszenie chusty. jedni mowie, ze w Koranie nie ma slowa o tym ze kobieta musi nosic chuste, ze moze ale to jej wybor, a inni twierdza ze jest takie zdanie, ze to obowiazek kobiety itp.
Ja sama sie az tak w Koran nie wdrazalam. Od ciekawosc w danym momencie, wiec podpytywalam tego i owego. jeden mowil tak inny tak. ogladalam swego czasu Talk Show z Oliver Geisner i tam tez co turek to inna gadka jak i wsrod mezczyzn tak i wsrod kobiet.
My chrzescijanie tez roznie interpretujemy Biblie i tez roznie to wyglada w rozych chrzescijanskich panstwach. mysle ze to z islamem jest podobnie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 14:00   #41
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Z chusta to mysle ze jest tak jak z calym Islamem . W kazdym kraju inaczej go interpretuja. U mnie jedni mowia, ze jest to wybor kobiety i nikt nie ma prawa jej narzucic, a inni mowia, ze mezczyzna ma prawo narzucic kobiecie noszenie chusty. jedni mowie, ze w Koranie nie ma slowa o tym ze kobieta musi nosic chuste, ze moze ale to jej wybor, a inni twierdza ze jest takie zdanie, ze to obowiazek kobiety itp.
Ja sama sie az tak w Koran nie wdrazalam. Od ciekawosc w danym momencie, wiec podpytywalam tego i owego. jeden mowil tak inny tak. ogladalam swego czasu Talk Show z Oliver Geisner i tam tez co turek to inna gadka jak i wsrod mezczyzn tak i wsrod kobiet.
My chrzescijanie tez roznie interpretujemy Biblie i tez roznie to wyglada w rozych chrzescijanskich panstwach. mysle ze to z islamem jest podobnie.
Mysle tak samo.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 14:22   #42
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Znam tylko ludzi z Singapuru i Malezji.
Tak, rozumiem. Ale kazdy ma prawo do swojego zdania, nie sadzisz?
To jak z kara smierci: jeden popiera, drugi przeciwnie.
Jeden jest hetero, drugi homo.
Jeden lubi mieso, drugi jest wegetarianinem.
Ja nie mam religii, ale szanuje Islam wlasnie za to jak sie stosuja do wszystko co jest napisane w Koranie.
GDYBYM miala wybrac, bylby to Islam, ale watpie, ze kiedykolwiek tak sie stanie, wlasnie dlatego, ze nie wiem czy umialabym sie na dzien dzisiejszy dostosowac. To jest moje zdanie, i to ze sie z Toba nie zgadzam, wcale nie oznacza, ze "nic do mnie nie dociera".
O chuste pytalam dawno temu znajomego z Singapuru. Jego matka ani siostra jej nie nosza, bo to ich wybor. Dlatego tak napisalam.
Reasumując.... znasz TYLKO kilku muzułman z Malezji i Singapuru.

Nie masz pełnej wiedzy o tej religii, jedynie na zasadzie "słyszałam" "ktoś powiedział mi".... wiesz o islamie tyle co nic niestety.

W czym Ty się ze mną niby nie zgadzasz?

Ty piszesz ewidentne nieścisłości i błędne interpretacje.... gdzie tu zgoda lub zaprzeczenie?

Poważnie pytam, w czym się ze mną nie zgadzasz i bardzo proszę abyś mi odpowiedziała.




Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Z chusta to mysle ze jest tak jak z calym Islamem . W kazdym kraju inaczej go interpretuja.
...
My chrzescijanie tez roznie interpretujemy Biblie i tez roznie to wyglada w rozych chrzescijanskich panstwach. mysle ze to z islamem jest podobnie.

Interpretacja islamu nie opiera się li jedynie na kraju pochodzenia lecz na zwyczajach i tradycjach lokalnej ludności.

Schemat przebiega inaczej niż w religii chrześciajańskiej.

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Mysle tak samo.
To się mylisz.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 14:30   #43
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Reasumując.... znasz TYLKO kilku muzułman z Malezji i Singapuru.

Nie masz pełnej wiedzy o tej religii, jedynie na zasadzie "słyszałam" "ktoś powiedział mi".... wiesz o islamie tyle co nic niestety.

W czym Ty się ze mną niby nie zgadzasz?

Ty piszesz ewidentne nieścisłości i błędne interpretacje.... gdzie tu zgoda lub zaprzeczenie?

Poważnie pytam, w czym się ze mną nie zgadzasz i bardzo proszę abyś mi odpowiedziała.







Interpretacja islamu nie opiera się li jedynie na kraju pochodzenia lecz na zwyczajach i tradycjach lokalnej ludności.

Schemat przebiega inaczej niż w religii chrześciajańskiej.



To się mylisz.
Skad wniosek, ze znam tylko kilku?
Nie zgadzam sie ze zdaniami typu "muzułmanka, która pokocha agnostyka na przykład powinna mieć prawo wyboru zostania agnostyczką bez obawy o to, że jej brat lub ojciec ją zabiją."
Religia to religia i wedlug mnie tutaj nie ma zadnego 'ale'.
Sa zakazy, ktorych lamac sie nie powinno.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 14:44   #44
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Skad wniosek, ze znam tylko kilku?

Z Twoich wypowiedzi naturalnie.


Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Nie zgadzam sie ze zdaniami typu "muzułmanka, która pokocha agnostyka na przykład powinna mieć prawo wyboru zostania agnostyczką bez obawy o to, że jej brat lub ojciec ją zabiją."
Religia to religia i wedlug mnie tutaj nie ma zadnego 'ale'.
Sa zakazy, ktorych lamac sie nie powinno.

Aaaa.... no tak, są zakazy, których łamać się nie powinno, w przypadku islamu pod groźbą śmierci - ale naturalnie Ty się z tym zgadzasz.... no to gratuluję dobrego przygotowania do życia....

Opierając się na Twoich poglądach, trzeba by pozabijać wiele Polek, które dokonały apostazji z religii chrześciajańskiej.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 14:46   #45
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Z Twoich wypowiedzi naturalnie.





Aaaa.... no tak, są zakazy, których łamać się nie powinno, w przypadku islamu pod groźbą śmierci - ale naturalnie Ty to popierasz.... no to gratuluję dobrego przygotowania do życia....

Opierając się na Twoich poglądach, trzeba by pozabijać wiele Polek, które dokonały apostazji z religii chrześciajańskiej.
Znam wiecej niz kilku.
Dlaczego trzeba pozabijac wiele polek? W chrzescijanstwie nic takiego nie jest powiedziane, a w Islamie tak.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 15:12   #46
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Znam wiecej niz kilku.
Dlaczego trzeba pozabijac wiele polek? W chrzescijanstwie nic takiego nie jest powiedziane, a w Islamie tak.

Niestety niewiele zrozumiałaś z tego co pisałam

Nie będę nawiązywać do Twego nastoletniego wieku.

Kończę z Tobą rozmowę, bo ona i tak jest bezcelowa.

NIKT nie ma prawa NIKOGO zabijać za to, że zmienia swoją wiarę.... lub za to, że traci cnotę przed ślubem.... lub za to, że chce być wolnym!!!

Weź to sobie dokładnie przemyśl!!!


Mnie już ręce opadły na tłumaczeniu Tobie oczywistych oczywistości....
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 15:22   #47
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Polka i Kurd

w Waszej dyskusji nie widze powiazania do tematu. Nie ma wśród nas prawdziwej rodowitej muzułmanki, co z tego, jeśli tam mieszkasz,co tak naprawdę dzieje się w rodzinie nie dowiesz się nigdy, bo nie urodziłaś się muzułmanką i z własnych obserwacji możesz jedynie wysnuwać wnioski tak jak my. EVA nie naskakuj tak na wszystkich bo to że tam pracujesz nie oznacza, że wiesz już wszystko wszystko o Islamie !!!

Edytowane przez Ieka
Czas edycji: 2009-11-11 o 15:25
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 15:23   #48
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Wedlug Islamu - tak.
Ja, majac meza muzulmanina, stosowalabym sie do ich religii. Bo dziewczyny zamiast najpierw poznac Islam wola od razu byc z takim facetem.
Nie, ja nie widze w tym nic zlego. Religii wlasnej nie mam. Do kosciola nie chodze. I gdybym miala wybrac 1 religie bylby to Islam.
Nie widzisz nic złego, bo co cie obchodzą obce kobiety, no nie? Gdyby to chodziło o ciebie, to nie widziałabys w tym nic złego, do pierwszego (nomen omen) razu.

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Nie zgadzam sie ze zdaniami typu "muzułmanka, która pokocha agnostyka na przykład powinna mieć prawo wyboru zostania agnostyczką bez obawy o to, że jej brat lub ojciec ją zabiją."
Religia to religia i wedlug mnie tutaj nie ma zadnego 'ale'.
Sa zakazy, ktorych lamac sie nie powinno.
Zgoda, pod warunkiem, że tę religie sami sobie wybierzemy. Świadomie. A nie zostanie nam narzucona wychowaniem czy zwyczajem.
Kobietm została religia narzucona, także zwyczaje związane z nią. I one nie maja wyboru, muszą się dostosować.
To nie był ich wybór, nie maja nic do powiedzenia a traktujesz je tak, jakby te religie i zwyczaje wybrały same.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 15:32   #49
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
w Waszej dyskusji nie widze powiazania do tematu. Nie ma wśród nas prawdziwej rodowitej muzułmanki, co z tego, jeśli tam mieszkasz,co tak naprawdę dzieje się w rodzinie nie dowiesz się nigdy, bo nie urodziłaś się muzułmanką i z własnych obserwacji możesz jedynie wysnuwać wnioski tak jak my. EVA nie naskakuj tak na wszystkich bo to że tam pracujesz nie oznacza, że wiesz już wszystko wszystko o Islamie !!!
Zgadzam sie.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 15:33   #50
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
w Waszej dyskusji nie widze powiazania do tematu. Nie ma wśród nas prawdziwej rodowitej muzułmanki, co z tego, jeśli tam mieszkasz,co tak naprawdę dzieje się w rodzinie nie dowiesz się nigdy, bo nie urodziłaś się muzułmanką i z własnych obserwacji możesz jedynie wysnuwać wnioski tak jak my. EVA nie naskakuj tak na wszystkich bo to że tam pracujesz nie oznacza, że wiesz już wszystko wszystko o Islamie !!!

To, że ktoś mieszka w jakimś z państw, gdzie dominującą religią jest islam nie znaczy, że wie wszystko o tej religii, tak jak i osoba, która jest w związku z muzułmanem tej wiedzy nie posiada.


Ieka, nie będę tutaj tłumaczyć się z mojej wiedzy na temat islamu i innych religii.... lecz wnioskujesz bardzo błędnie.

Jeszcze jedno, co to za słownictwo "nie naskakuj"?

Odpowiedzi moje są jedynie wyjaśniające złe rozumienie pewnych rzeczy związanych z islamem.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 15:35   #51
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Niestety niewiele zrozumiałaś z tego co pisałam

Nie będę nawiązywać do Twego nastoletniego wieku.

Kończę z Tobą rozmowę, bo ona i tak jest bezcelowa.

NIKT nie ma prawa NIKOGO zabijać za to, że zmienia swoją wiarę.... lub za to, że traci cnotę przed ślubem.... lub za to, że chce być wolnym!!!

Weź to sobie dokładnie przemyśl!!!


Mnie już ręce opadły na tłumaczeniu Tobie oczywistych oczywistości....
Wiec koncz. Bardzo dobrze.
Ja nie pisze, ze zabijanie jest dobre lub zle. Ze jestem za tym lub nie.
Ale z wieloma rzeczami sie zgadzam a tobie nic do tego.
Tlumaczenie oczywistych oczywistosci? To twoje zdanie. Niby dlaczego masz mi cos tlumaczyc? Nie kazdy ma takie zdanie jak ty i mam nadzieje, ze kiedys sie z tym pogodzisz.
Tak wiec jak juz konczymy ta dyskusje to zegnam.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 15:39   #52
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
w Waszej dyskusji nie widze powiazania do tematu. Nie ma wśród nas prawdziwej rodowitej muzułmanki, co z tego, jeśli tam mieszkasz,co tak naprawdę dzieje się w rodzinie nie dowiesz się nigdy, bo nie urodziłaś się muzułmanką i z własnych obserwacji możesz jedynie wysnuwać wnioski tak jak my. EVA nie naskakuj tak na wszystkich bo to że tam pracujesz nie oznacza, że wiesz już wszystko wszystko o Islamie !!!
Przeciez ona na nikogo nie naskakuje Tylko bardzo logicznie sie wypowiada. W dodatku slusznie.

Ja sama mialam okazje byc w zwiazku z muzulmanem. 2 lata wspolnego zycia. I tez bronilam sie przed wszelkimi ostrzezeniami, rowniez zarzucalam myslenie "stareotypowe", "nietolerancje", "niezrozumienie" ludziom, ktorzy probowali mnie ustrzec przed cierpieniem. Az pewnego dnia z cudownego, przystojengo, czarujacego misia ktory kocha mnie nad zycie i jest "inny niz wszyscy" zupelnie nagle i niespodziewanie wyszedl potwor. Od tamtej pory trzymam sie od "nich" z daleka. I nie wierze w mieszane zwiazki tego typu. Mysle stareotypami, jestem nietolerancyjna i mam uprzedzenia. Bardzo podstawne. I moge inne dziewczyny jedynie ostrzegac, tak jak kiedys ostrzegano mnie ... czy posluchaja, to ich sprawa. Ja zaluje, ze nie posluchalam w pore. Zaoszczedziloby mi to wiele bolu.
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 16:28   #53
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Przeciez ona na nikogo nie naskakuje Tylko bardzo logicznie sie wypowiada. W dodatku slusznie.

Ja sama mialam okazje byc w zwiazku z muzulmanem. 2 lata wspolnego zycia. I tez bronilam sie przed wszelkimi ostrzezeniami, rowniez zarzucalam myslenie "stareotypowe", "nietolerancje", "niezrozumienie" ludziom, ktorzy probowali mnie ustrzec przed cierpieniem. Az pewnego dnia z cudownego, przystojengo, czarujacego misia ktory kocha mnie nad zycie i jest "inny niz wszyscy" zupelnie nagle i niespodziewanie wyszedl potwor. Od tamtej pory trzymam sie od "nich" z daleka. I nie wierze w mieszane zwiazki tego typu. Mysle stareotypami, jestem nietolerancyjna i mam uprzedzenia. Bardzo podstawne. I moge inne dziewczyny jedynie ostrzegac, tak jak kiedys ostrzegano mnie ... czy posluchaja, to ich sprawa. Ja zaluje, ze nie posluchalam w pore. Zaoszczedziloby mi to wiele bolu.
Niestety niektóre kobiety nie słuchają, muszą się sparzyć aby się przekonać, że inni mieli rację. Ale może to i dobrze, bo taka nauczka dłużej w głowie zostaje.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 17:41   #54
Jessica_L
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Polka i Kurd

Witajcie dziewczyny; jestem tu nowa i też jestem w związku z Kurdem-muzułmaninem. Znamy się już 4 lata.
Przeczytałam wszystkie wypowiedzi; i muszę powiedzieć, że podobają mi się Twoje Eva ID. Masz wiele racji i mądrze piszesz.

Odnośnie tekstu SHIN, że ona nie widzi nic złego w tym, że za nieposłuszeństwo kobietę można bić:
Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Wedlug Islamu - tak.
Ja, majac meza muzulmanina, stosowalabym sie do ich religii. Bo dziewczyny zamiast najpierw poznac Islam wola od razu byc z takim facetem.
Nie, ja nie widze w tym nic zlego. Religii wlasnej nie mam. Do kosciola nie chodze. I gdybym miala wybrac 1 religie bylby to Islam.

Powiem tyle; wg wielu muzułmanów i nie tylko są na tym świecie kobiety, którym trzeba od czasu do czasu przyłożyć, bo wtedy czują się kochane i czują, że mężczyzna o nie dba.
"Jak się kobiety nie bije, to jej wątroba gnije"

Pozdrawiam
Jessica_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 18:59   #55
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Jessica_L Pokaż wiadomość


Powiem tyle; wg wielu muzułmanów i nie tylko są na tym świecie kobiety, którym trzeba od czasu do czasu przyłożyć, bo wtedy czują się kochane i czują, że mężczyzna o nie dba.
"Jak się kobiety nie bije, to jej wątroba gnije"

Pozdrawiam
To pogratulować im rozumu. Ciekawe czy im byłoby fajnie, gdyby dostali czasem od kogoś po gębie tak z miłości lub sympatii. Na przykład od żony, ojca czy nawet przyjaciela.
Idiotyczne myślenie, głupota, chamstwo i seksizm, to chyba najlepiej określa takich kretynów.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 20:23   #56
Jessica_L
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Polka i Kurd

Hawa

dla mnie smutny jest fakt, że rzeczywiście pewne kobiety zgadzają się z takim podejściem. To powiedzenie i przekonanie nie wzięło się raczej z powietrza. Nie trzeba daleko szukać.
Może sama SHIN się wypowie w tej kwestii?

Edytowane przez Jessica_L
Czas edycji: 2009-11-11 o 20:26
Jessica_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 21:15   #57
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Cytat:
Napisane przez Jessica_L Pokaż wiadomość
Hawa

dla mnie smutny jest fakt, że rzeczywiście pewne kobiety zgadzają się z takim podejściem. To powiedzenie i przekonanie nie wzięło się raczej z powietrza. Nie trzeba daleko szukać.
Może sama SHIN się wypowie w tej kwestii?
Nie, nie zgadzam sie z tym. Mieszkam z TZ, ktory by nigdy w zyciu na mnie reki nie podniosl.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 21:40   #58
Jessica_L
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Polka i Kurd

SHIN

wcześniej pisałaś, że nie widzisz nic złego w biciu kobiety za nieposłuszeństwo; a teraz piszesz, że się nie zgadzasz.

Przeczysz sama sobie.
Jessica_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 21:46   #59
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Polka i Kurd

Naucz sie czytac ze zrozumieniem.
Co innego bic kobiete, tak jak napisano w Koranie. A co innego bic ja, zeby czula sie kochana
Bicia samego w sobie nie popieram. Popieram bycie oddanym swojej religii. W tym kazdego slowa, ktore jest napisane w Koranie.
Zaluje tylko, ze katolicy nie potrafia tak bardzo przestrzegac tego co jest w pismie swietym.

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Tak przy okazji to koncze ten temat, bo to nic nie wnosi. A z wami sie zegnam.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 21:57   #60
Jessica_L
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 20
Dot.: Polka i Kurd

No ja problemów ze zrozumieniem nie mam.
Chyba nie zrozumiałaś aluzji w moich wypowiedziach, no ale cóż.

Popierasz bycie oddanym swojej religii.
Hmm, religii, której Bóg nakazuje bić kobiety?
Twoja sprawa; Twoje życie.
Widać, że nie poznałaś Jezusa skoro uważasz islam za coś od Boga.

Niestety niektórzy nie potrafią odróżniać dobra od zła, lub ciągną do zła i widzą w nim dobro.
Szatan to wielki zwodziciel i wielu daje się nabrać.

Niemniej, dzięki za odpowiedź.
I przepraszam wszystkich za odejście od wątku głównego.

Edytowane przez Jessica_L
Czas edycji: 2009-11-11 o 22:04
Jessica_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-19 18:09:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.